Landbouw en Veeteelt. Merkwaardige feiten op het gebied van vee teelt enz. Een varken van een landbouwer te Ter Apeler-kanaal, in Groningen, heeft in 17 maanden ter wereld gebracht niet minder dan 57 jongen, en wel begin Maart 1880 8 stuks, in Augustus 14 stuks, in Maart 1881 16 en in Augustus 1881 19 stuks.Te Euvelgunne, mede aldaar, heeft een hoen, dat in het laatst van April 1881 het ei verliet, reeds op 9 Augus tus zijn eerste ei gelegd. Op de weekmarkt te Haarlem was Maandag aan gevoerd een komkommer, wegende ruim 10 kilo, ge wassen te Zaandam. Uit onze Koloniën. Aan een particulier schrijven uit Kotta-Radja, van 26 Juli, voorkomende in verschillende couranten, is het volgende ontleend «Het leger is het werktuig om de kracht van den vereenigden vijand te brekenen daarom eere aan het dappere Indische leger, den steun en de grondleggers van ons gezag alhier. Maar het is te zwak om de verspreide overblijfselen van den vijand klein te krijgen. «De hoofd kwaal is met dat middel genezen; de naweeën vereischen eene andere behandeling, en op 't oogenblik worden de middelen daartoe gereed gemaakt. «De politie moet georganiseerd, bewapend, gekleed en gehuisvest worden. Dat alles kost eenigen tijd, en op dit oogenblik juist spannen de rooverhoofden hunne uiterste krachten in om aanhang te krijgen. Uit onderschepte brieven is gebleken dat, nog vóór men wist dat er een bestuursverandering zou plaats hebben, plannen gesmeed werden om de Chineesche vestigingen en de kampongs van de Atjehers, die goed gezind zijn en de roovers niet steunen, aan te vallen. Die roovers zijn zeer lastig; ze doen hunne aanvallen meest 's nachts, geheel onverwacht, en verdwijnen op nadering van militaire macht in 't gebergte. Er wordt thans een middel aangewend om aan die aanvallen een einde te maken, namelijk door contra-maraudeurs te vormen, en te trachten, zoo noodig gesteund door militaire macht, daarmede de hoofdaanvoerders der roovers (weggeloopen kettinggangers, gedeserteerde soldaten, Atjehers, boeven enz.) machtig te worden. Zulk een troep wordt gevormd gedeeltelijk uit Atjehers; door dezen geholpen, wordt de geheele politiemacht bekend metterrein en schu.lplaats. Alleen gaat het vormen van zulk een korps niet in eens. Intusschen neemt het aantal hoofden, dat zich meer direct aan onze zijde schaart, voortdurend toe. Onlangs nog kwamen eenige hoofden, die zich tot nutoe in het gebergte hadden teruggetrokken, naaronzen uitersten post in Groot-Atjeh afdalen om zich te onderwerpen. Op de kust wordt de toestand beter, en hadden verschillende bestuurs maatregelen een goede uitkomst. Zoo is door politie patrouilles, geholpen door de welgezinde bevolking in de Malaboe, onze hoofdvestiging aan de westkust, de geheele streek voor 't oogenblik van maraudeurs gezuiverd. »Atjeh -is nog warm van den oorlog; de atkoeling kan niet dan langzamerhand plaatshebhen; de bevol king is gedund en verarmd. Er is onnoodig veel verbrand en verwoest. In de geheele 26 Moekim staat geen behoorlijk huis meer. Geen wonder, dat de bevol king van die streek aarzelt om terug te keeren. Tot nu verbleven er slechts eenige verarmde, verbitterde lieden, die gemeene zaak maken met spitsboeven, Atjehers, gedroste veroordeelden en gedeserteerde soldaten, die zich in de woestenij ophouden. En juist die streek grenst aan het gedeelte van onze hoofdvestiging te Kotta-Radja, dat gelegen is aan den rechteroever van de Atjeh-rivier, in hoofdzaak bestaande uit 't militaire hospitaal te Pantek Perak en 't Chineesche kamp te Penajong, het minst tegen aanvallen beschermde. «Dezer dagen kwam het bericht dat de Panglima Sagi, het voornaamste hoofd van de 26 Moekim, dat uitgeweken was en zich bij de zoogenaamde oorlogs partij in de bovenstreken te Kemala had aangesloten, met zijn gezin en verscheidene bloedverwanten in de 26 Moekim was teruggekeerd, dat hij zich wenscht te onderwerpen en zich voorgoed in zijn land wilde vestigen. Hij is naar Kotta-Radja gekomen en zal over eenige dagen den eed van trouw afleggen. Dit is een zaak van gewicht, omdat er nu kans bestaat dat ook de bevolking van de 26 Moekim terugkeert, waardoor die streek weder tot orde en welvaart komen kan en omdat dit het eerste voorname hoofd van Groot Atjeh is, dat in onderwerping komt. Afleste zamen genomen is er stof tot tevredenheid." Rechtzaken. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. Door de rechtbank zijn heden, Woensdag 24 Aug., de volgende vonnissen gewezen, in zaken op 19 Aug. bevorens behandeld, tegen lo. A. B., 24 j., telegrafist te Vlissingen, wegens het dragen van een verboden wapen veroordeeld tot f 15 boete c. e. 2o. L. S., koopman te Ter Neuzen, wegens belee- diging van een beambte in de waarneming zijner be diening veroordeeld tot f 50 boete of 6 dagen gev.- straf en nog twee boeten ieder van f 8 c. e. 3o. V. A. Van W., 17 j., dienstbode te Ter Neu zen, wegens diefstal veroordeeld tot 45 dagen cell, gev.straf c. e. 4o. II. B., 16 j., meubelmakersleerling en P. P., 16 j., metselaarsleerling, beiden te Hulst, wegens mis handeling veroordeeld ieder tot 8 dagen cell, gev.- straf c. e. 5o. A. C. Van D., 37 huisvrouw van J. F. G., te Hontenisse, wegens diefstal veroordeeld tot 2 maanden cell, gev.straf c. e. 6o. P. C., 24 j., landmansknecht te Graauw, we gens mishandeling veroordeeld tot 15 dagen cell, gev.slraf c. e. Overzicht van den stand der koersen. De vette en magere jaren wisselen elkaar nog eveneens af als in de tijden van Jozef, maar met dit gewichtige verschil dat we daarvan den invloed niet meer in dezelfde mate ondervinden. Tegenwoordig is *t alsof alle staten der wereld eene onderling door- loopende assurantie hebben gesloten tegen hongersnood, die vroeger zoo dikwijls voorkwam en de verschil lende natiën zooveel geld heeft gekost door de dikwijls verkeerdelijk aangewende voorzorgen der regeeringen. De overvloed, die zich tegenwoordig in sommige lan den voordoet, verspreidt zich weldadig overal waar een ongunstige oogst gebrek heeft doen ontstaan, dank zij de verbeterde vervoermiddelen en de toe passing der vrijhandelsbeginselen. Zoolang niet over de geheele wereld de oogst tegenvalt, en dit geval is nauwelijks denkbaar, is de- kans voor hongersnood gering. Met het oog op den uitvoer is het belangrijk ste onderwerp, waarmee men zich thans in Amerika bezighoudt, de graanoogst. Hoe ruimer de oogst ginds uitvalt en hoe minder hij hier opbrengt, hoe meer de Amerikaansche Spoorwegen te vervoeren hebben, hoe beter het dus den aandeelhouders gaat en hoe grooter soliditeit de obligatiën verkrijgen. Niet te ver wonderen dus is het, dat met brandend verlangen de officiëele uitvoerige berichten omtrent den graanoogst tegemoet werden gezien door allen, die bij de effecten beurs belang hebben. Uit het verslag van het landbouw-departement blijkt, dat de opbrengst der zomertarwe mag geschat worden op 81 tegen 88 in het vorige jaar. In de Staten Jowa, Illinois zal de opbrengst veel geringer zijn, terwijl Minnesota, Nebraska en Californië iets beneden dat cijfer zullen blijven en Wisconsin en New- Engeland daarentegen het ver zullen te boven gaan.' Ook de maïs-oogst zou minder zijn dan het vorig jaar. Deze mededeelingen zijn eenigszins teleurstellend voor hen, die een nog ruimer oogst hadden durven hopen. Voor den uitvoer behoeft dit niet ongunstig te wezen, wanneer de behoeften van Europa grooter móchten zijn dan het vorige jaar; wellicht zou dan dezelfde hoeveelheid uitgevoerd worden maar slechts tegen hoogeren prijs. De spoorweg-oorlog waarop we in ons vorig over zicht wezën heeft nog geen einde genomen; nemen we nu in aanmerking dat het op de New-Yorkerbeurs even slap en stil was als te Amsterdam, dan ligt de gevolgtrekking voor de hand dat de koersen eene weinigjegedruktheid vertoonen, die niet de moeite waard is in bijzonderheden optemerken; alleen de daling der certificaten van aandeelen Illinois Spoorwegmaatschap pijen van 136%. tot 130 %6 verdient een afzonderlijke vermelding. Het bovenstaand bericht van den oogst zal daaraan misschien ook niet onbeduidend deel hebben. De noteering der Loten wijst eene verbetering van schier 1 pet. aan voor de Madridsche loten en eene vermindering van 139f6 tot 13% voor de Turksche loten. Ook de overige Turksche fondsen schreien over hun verlies, waarschijnlijk tengevolge van de verkoopen van hen, die het te betalen winstje nu reeds wenschen te ineasseeren, gepaard aan de gereserveerdé houding van anderen, die eerst de kat eens uit den boom willen zien. De voorspelling der vorige week omtrent den uitslag der vergadering van Turksche fondsenhouders blijkt juist te zijn geweest; zij was dan ook niet gewaagd. Eenigszins vreemd is het, dat de Nederlanders, naast hun gebrek aan politiek leven, ook schijnen te lijden aan gebrek aan financieel leven de bedoelde verga dering toch was weer bijster slecht bezet. De finan- ciëele doctoren Valfrey en Bourke zijn op reis naar Konstantinopel; hopen we dat zij den zieke-niet zullen moeten opgeven-" Het volgende telegram geeft ons duidelijk te kennen, dat hier van zeer ernstige en ver gevorderde ziekte sprake is. Aan den vooravond van het Bairamfeest (zoo belangrijk in de Turksche wereld*) betaalt het gouvernement altijd een zeker gedeelte van de achterstallen aan soldaten en burgerlijke ambte naren, terwijl de Sultan voorts een zekere som aan aalmoezen en geschenken verdeelt. De schatkist tracht nu voor dat doel te Galata 100,000 te leenen, onder verband van de te ontvangen tienden, maar de ban kiers zijn eenigszins huiverig op dat onderpand geld te verstrekken en hebben den Min. v. financien eraan herinnerd, dat de desbetreffende aanwijzing van verleden jaar nog niet betaald is. Niettemin kan er wellicht nog wat terecht ko men als de regeering maar wil meewerkendaarom zouden liefhebbers van vingt-et-unnu, waarschijnlijk ernstiger dan ooit te voren, beproefd wordt eene schuld regeling te treilen, gepaard aan het vestigen van een beter financiëel beheer, eens een kansje kunnen wagen, waarvoor de stukken der '65ger leening te prefefeeren zijn. Ze dienen dan evenwel geduld te hebben, en zich niet te laten infïuenceeren door daling en rijzing, die niet in het minste verband staan met de uitkomsten door bovengenoemde heelmeesters verkregen. ,u Houders van Spanjaarden worden opgeroepen om hunne namen, adressen en het bedrag der ini hun bezit zijnde schuldtitels optegeven aan de Spanish Bondholders Assosiation, no. 42, Old Broad-street E. C. Londen, met het doel, om de aanstaande onder handelingen mét het Spaansche gouvernement te verge makkelijken. Den obligatiehouders worden hoegenaamd geene kosten in rekening gebracht; 't voornaamste gedeelte, waarover de onderhandelingen zullen loopen, is »dat het noodzakelijk is, 't Spaansche gouvernement onze inzichten duidelijk meetedeelen en dat het zoowel in het belang van het gouvernement als in dat zijner kreditëuren is, de oplossing, die onvermijdelijk moet heeten en neerkomt op een rentebetaling van 2 pet. per jaar van Januari 1882 af, te verhaasten" en dat de obligatiehouders zich bereid verklaren, hunne obli- Vele lezers zullen evenals wij gaarne iets willen weten omtrent het Bairam-feest. Wedeeleu daarom mee wat we dien« aangaande konden vinden: Bairam is de ntajn van de beide feesten, die met het einde van de groote vasten en met het offerfeest der bedevaart naar Mekka door de Muzelmannen ge vierd worden. Het eerste wordt het groote, en het andere het kleine Bairam-feest genoemd, dat 70 dagen na het groote invalt. Bij den aanvang van het Bairam-feest worden te Konstantino pel, onder algemeen geschal van pauken en trompetten, 3 stukken geschut van het paleis gelost l)e Sultan ontvangt alsdan de gelukwenscheu van de staatsbeambten en dezen zenden elkaar, alsook den Sultan, aanzienlijke geschenken. Vijanden verzoenen zich bij deze gelegenheid, terwijl er algeraeene vreugdebedrijven plaats vinden, waar by echter de christenen en joden te Kon stantinopel wel eens aan de baldadigheden van het gemeen zijn blootgesteld. gatiën te convërteeren in nieuwe obligatiën, van Ja nuari '82 2 pet. interest dragende. De noteering der Russische fondsen is ietwat afge brokkeld de laatste berichten bewezen opnieuw de werkzaamheid maar vooral de macht der zoogenaamde nihilisten. Een overzicht der koersen geeft verder geen reden tot bespreking. Buitenlandsch Overzicht. De bijzonderheden over de verkiezingen in Frankrijk brengen duidelijk aan het licht, dat de gematigde re publikeinen eene groote overwinning behaalden ten koste der Bonapartistendat de radicalen eveneens een paar zetels wonnen en dat Gambetta in het ultra- radicale distiict Belleville aan populariteit zeer veel heeft verloren. Een aantal van 49 stemmen boven de volstrekte meerderheid in de eene afdeeling en in de andere I stem (abusievelijk stond er in het tele gram in ons vorig nommer 51) boven die meerder heid maakten hem, den man, die vroeger duizenden stemmen boven de meerderheid verkreeg, tot gekozene. En daarbij komt nog, dat de uitslag in het laatste arrondissement wordt betwist. Eerst laat werd Zondagavond die uitslag bekend enkele kreten van «Leve Gambetta"«Leve de repu bliek" werden afgewisseld door eenig gefluit. Anders ging alles rustig. Aardig gaat daar het openen der stembriefjes; dit doen de kiezers zeiven. Nadat de stembus te 6 uren was gesloten, ging mén daartoe direct over. Zes tafels werden in de groote zaal van het stadhuis geplaatst, en om elk dier 'tafels zaten zes kiezers als verificateurs. Aan het einde der zaal bevond zich het bureau van den bur gemeester, waar de stembus stond. De stembriefjes werden bij honderden afgeteld, vervolgens in eene enveloppe gedaan, om dan aan de zes tafels uitgezocht te worden. De uitslag van dezen arbeid werd weder naar den burgemeester gezonden, die dan de eindcijfers opmaakte. De regelmaat en orde bij dit opmaken der stem mingslijsten was uitstekend; geen politie of soldaten waren in de zaal tegenwoordig en alles had als het ware en familie plaats. Hierna kreeg het publiek vergunning binnen te treden om den uitslag te vernemen. Het was om streeks 8 uur, dat men met de oplezing begon. Elk rapport der verschillende onderafdeelingen werd door den burgemeester, die midden in de zaal op een tafel stond, met luider stemme voorgelezen. In het begin waren de rapporten alle ten gunste van de tegenstanders van Gambetta, doch de laatsten brachten weder verbetering in zijn positie. Toch is de uitslag een groote nederlaag voor den president der kamer, en te meer wijl zijn tegenstander, de radicale dr. Clémenceau, met overgroote meerder heid werd herkozen. In Parijs is men nu eenmaal radicaal. Gambetta zal nu verstandig doen zich bij de gematigde republikeinen "aantesluiten en bij eene volgende gelegenheid een onder district optezoeken. .,/Ware hij in een z. g. deftiger wijk van Parijs candi- daat geweest, hij zou met veel meer stemmen uit de bus zijn gekomen. In 65 districten moeten er herstemmingen plaats hebben, die echter weinig verandering zullen teweeg brengen; thans zijn gekozen 364 personen, die zitting hadden in de vorige kamer, 303 van de linker- en 61 van de rechterzijde. Republikeinen zijn gekozen ten getale van 398, monarchalen of Bonapartisten ten getale van 85. De republikeinen winnen 54 zetels, waarvan 14 veroverd zijn op de monarchalen en 27 op de Bonapartisten. De 13 overige zetels zijn hun ten deel gevallen in nieuwe districten, waarvan het aantal 24 bedroeg. In Spanje en Portugal zijn de regeerings-gezinden pok natuurlijk de baas. Na deze uitweiding op verkiezingsgebied enkele me dedeelingen over andere zaken. De voorvallen te Sfax de plundering, moorden enz. die daar plaatshadden en de vertoogen daar over van Italiaanschen en Engelschen kant hebben, volgens de Agence Stefani, de Fransche regeering doen besluiten eene commissie te bénoemen tot onderzoek. Zij noodigde de commandanten der Italiaansche en der Engelsche pantserschepen uit daarin zitting te nemen. Deze uitnoodiging moet aangenomen zijn, doch middelerwijl zou het Italiaansche consulaat zijn bij zonder onderzoek voortzetten. De Italiaansche regeering heeft bij circulaire geant woord op het protest van het Vaticaan, bij de vreemde mogendheden ingediend tegen het gebeurde bij het overbrengen van het lijk van wijlen Z. H. Pius IX naar de St.-Laurentiuskerk te Rome. "De regeering wijst er op, dat tot dusver geen der mogendheden aan de regeering eenige vertoogen beeft gedaan, nadat het Vaticaan zijn protest had kenbaar gemaakt. Hierna gelast zij de vertegenwoordigers om voor het, hoewel onwaarschijnlijke, geval dat eene bultenlandsche regeering die zaak tot een onderwerp van discussie zou willen maken, noch officieel noch officieus in gedachtenwisseling daarover te treden, aan gezien het eenvoudig eene binnenlandsche aangelegen heid is. De minister tracht verder aantetoonen, dat de uittarting is uitgegaan van de clericalenzoodat a|le verantwoordelijkheid van dat onaangename voor val op hen neerkomt. Op 's Pausen verklaring in zijne jongste alocutie, dat de gebeurtenissen in den nacht van 12 op 13 juli doen zien, dat hij aan nieuwe beleedigingen zou blootgesteld zijn, indien hij het Vaticaan verliet, ant woordt de regeering dat de Paus te Rome en in ge heel Italië met den meesten eerbied zou bejegend worden, en dat vijandige demonstration tegen zijn persoon alleen dan te vreezen zouden zijn, indien hij, wat volstrekt niet denkbaar is, zich leende tot het te voorschijn roepen eener anti-nationale agitatie. De circulaire eindigt met de verklaring, dat de regeering besloten is de door haar aangegane verbin tenissen jegens den Paus en de katholieke kerk na te komen. Aan den anderen kant zal de regeering de waar- borgen-wet blijven handhaven. Uit Transvaal komt de tijding, dat men algemeen niet tevreden is over de met Engeland gesloten con ventie. Men vindt de schuld te hoog, die men op reke ning van het land wil leggen. Te Potchefstroom, zoo meldt Reuter, hebben de boeren den nieuwen Land drost belet zijn ambt te aanvaarden. Van de nihilistische bewegingen in Rusland heeft het telegraphisch bericht Maandag onze lezers op de hoogte gebracht. Men zegt dat de koning van Dene marken, schoonvader van den Czaar, dezen met aan drang zal bewegen om liberale maatregelen te nemen en concession te doen. Voorloopig blijkt daarvan nog nietshet zenden naar Siberië, zonder vorm van proces, is aan de orde van den dag. De toestand van Garfield, president der Vereenigde Staten, komt ons, volgens de laatste berichten, wanho pend voor. Hij wordt dagelijks zwakker. De Iersche nihilisten in New-York hebben ook weer eens van zich doen hooren. Volgens telegram wordt in eene proclamatie van wege de uiterste partij der Iersche revolutionairen gezegdHet dynamiet-comité verklaart, dat de Ieren in een enkelen nacht alle schepen onder Engelsche vlag te New-York, Halifax, Quebec, Molbourne, Syd ney, Kaapstad en San Francisco zullen kunnen ver nietigen, en mitsdien iedereen wordt gewaarschuwd, zich na 31 Aug. niet meer van die schepen te be dienen. Tegen 29 dezer is te New-York eene mee ting belegd om deze proclamatie te bekrachtigen. Gemengde Berichten. Wie van nu af 's avonds in onze gemeente vooral op donkere avonden als de lantarens niet bran den een wandelend licht tegenkomt, verschrikke niet of make zich geen voorstellingen van spookgeschiede nissen waarmede sommige verhitte verbeeldingen ook hier nog al spoedig in de weer zijn. Hij ga er gerust op af en hij zal spoedig ontdekken, dat de drager van dat licht een der meest vredelievende personen en voor velen een zeer welkome bode is. Het is de brenger van het nieuws, van onverwachte en ver wachte tijdingen: de brievenbesteller. In andere gemeenten heeft zulk een verlichte rond- brenger reeds burgerrecht verkregendat Goes daar mee wat achteraan komt ligt hieraan, dat zich nu eerst de behoefte daaraan meer doet gevoelen, wijl de posttrein zooveel later dan vroeger hier passeert en de directeur van het kantoor Goes zoo welwillend is toch nog brieven enz., die daarmee komen, te doen bestellen. Zoo menige donkere, niet-schijnende-lichtemaanavond, waarop ook het gas ons in den steek laat, vooral als dit op Zondag gebeurt, wanneer bovendien de winkels gesloten zijn, maakt het den bestellers zeer moeielijk om accuraat en zonder veel tijdverlies dat werk te verrichten. Daarom is de nieuwe maatregel genomen, die zeker wel eene verbetering mag heeten. De kermis, die te Goes voor de deur staat, be looft tot nutoe al bitter weinig. Het aangekondigde paardenspel, waarvan het bo vendien weer niet eens zeker is of het wel komt, een tent van den heer Mullens, een paar caroussels en eenige kramen, ziedaar alles, wat tot nutoe bekend is. Kruiningen. De handboogschutterij De drie Ko- renbloemkensin minnen versaemd" alhier, stelt zich voor op den 8 September een concours te houden met den handboog naar den lossen vogel, tot welk concours onderscheidene gezelschappen zijn uitgenoodigd. Zondagnacht is een dronken hovenier te Ber- gen-op-Zoom in de haven gevallen en verdronken. -Toen een arbeider in de Beemster Zondagmorgen vroeg ontwaaktebemerkte hij, dat het vlak naast zijn bed staande kabinet openstond, en het daarin geborgen linnengoed gedeeltelijk op den grond lag. Ook de bovenhelft der huisdeur stond open. Bij nader onderzoek bleek hem, dat men 's nachts in zijn woon vertrek was geslopen en uit het kabinet eene som van f 260 ontvreemd had. Maandagavond kwam een heer met den laatsten trein uit Zutfen te Arnhem aan. Voordat de trein stilstond, wilde hij uitstappen, doch kwam daarbij tusschen de treeplank en 't perron terecht, waardoor een zijner beenen werd verbrijzeld en zijn borst dus danig gekneusd, dat hij eenige oogenblikken later overleed. Dien' avond is te Amsterdam een rangeer- meester onder een machine van een spoortrein ge raakt. Beide beenen werden hem afgereden. Men vreest voor zijn leven. In een logement te Leiden is den 18 dezer, ten nadeele van een heer te Oosterhout, een handkoffer ontvreemd, bevattende voor een waarde van f 600 aan granaat- en oxidésteen enz. De dader kent men nog niet. Te 's-Hage is Zaterdag, buiten de schuld van den koetsier, een 3jarig meisje overreden, aan de ge volgen waarvan het Zondag overleed. Eene der twee kleine leeuwinnen van den heer Caro, die den eersten Pinksterdag te 's-Scheveningen waren geboren en door een hond werden grootge bracht, is Maandag gestorven en als curiositeit aan de veeartsenijschool te Utrecht verzonden. De hond is sedert zeer neerslachtig, terwijl het andere leeuw innetje even vroolijk als anders is. Zondagmiddag had, ter gelegenheid vqn de vol tooiing en inwijding der nieuwe fabriek op het ter rein zelve der Ned. Gist- en spiritusfabriek te Delft, een feestmaaltijd plaats, waartoe het geheele aan de fabriek werkzame, vaste personeel met cchtgenooten en verloofden door den directeur, den heer X C. Van Marken Jr., en diens echtgenoote waren genoodigd. Op de zolders was de noodige plaatsruimte gemaakt en waren een vijftal tafels aangebracht, waaraan ruim 200 geïnviteerden konden plaats nemen en aan het hoofd waarvan de directeur en beambten met familie gezeten waren. De in een feestzaal herschapen zol ders waren smaakvol gedecoreerd boven de zitplaats van den directeur prijkte de spreuk«De fabriek voor allen, Allen voor de fabriek." Zondag was een aantal raenschen te Krimpen a. d. IJsel tegenwoordig bij de aankomst dei' Goud-

Goessche Courant | 1881 | | pagina 2