minder werd gezegd, dan dat zijn prachtig huis iri 1 deasch zou worden gelegd. Wraak, omdat die heel den schrijver vroeger niet geholpen had, was de oor zaak van dit schrijven. Aan het voornemen tot brandstichting zou geen gevolg worden gegeven, als hem jaarlijks 300 werd uitgekeerd, benevens eene som van 150. Eenige soortgelijke brieven en brief kaarten volgden. En de politie, hiermede in kennis gesteld, mocht het genoegen smaken den schrijver spoedig in handen te krijgen, liet bleek tê zijn zeke: e J. B., een ontslagen kolonist, die ook reeds vroeger wegens diefstal was veroordeeld geweest. Volgens het Handelsblad heelt een oud-koopvaar- dij-kapitein een plan ontworpen voor een halfmaande- lijkschen dienst met 4 stoomschepen van 750 ton laadruimte, die op den len en 16en van elke maand van Amsterdam en van Suriname vertrekken en de reis in 3 weken afleggen, waaronder de tijd voor het aandoen van Engeland en Demerara is begrepen en overlading van goederen te St. Nazaire (Fransche mail), of vervoer slechts van en tot Demerara met de Engelsche mail overbodig wordt. Zondagavond kreeg in een publiek huis te Leiden eene vrouw ongenoegen met zekeren K. uit Amster dam, met wien zij in den laatsten tijd een minne handel had aangeknoopt. In dien twist nam K een revolver en schoot haar dood. Daarna trachtte hij zich zelf van het leven te berooven, doch kon, hoewel doo- delijk getroffen, nog eene volledige bekentenis aan den commissaris van politie afleggen, waarna hij naar een Ziekenhuis is overgebracht. Met instemming nemen wij het volgende over uit de N. R. Ct. Waarom moet toch elk bezoeker of bezoekster eener tentoonstelling in ons goede land ge noodzaakt worden zijne parapluie, stok of parasol bij den ingang af te geven of zooals men het noemt in bewaring? Heeft men bij het verlaten der tentoon stelling geen fooitje voor dat bewaren op bevel, dan trekt de bewaarder nog een zuur gezicht op den koop toe. Wat is toch eigenlijk de bedoeling van dezen maatregel Denken de besturen van tentoonstellingen, dat men geen parapluie, parasol of stok in de hand kan hebben zonder daarmede naar de tentoongestelde voorwerpen te slaan of te steken Zijn wij zóo ruw, zóo onbeschaafd In de Louvre te Parijs, waar heel wat te bederven valt en heel wat raar volkje binnen treedt, denkt "men er niet aan, u stok of parapluie tijdelijk af te nemen. Laat ons dat Chineesachtige toch zooveel mogelijk vermijden. Waartoe elkander brevetten van onmondigheid uitgereikt? Zondag nam te 's-Hage een man, hoewel reeds hevig beschonken, nog een glas, dat hij echter slechts gedeeltelijk ledigde, want nauwelijks had hij den drank binnen of hij zakte ineen en gaf den geest. Bij den Dinsdag gehouden zeilwedstrijd tusschen Antwerpen en Walzoorden en terug, 46 zeemijlen, behaalde de Admiraal de Ruyter, reeder W. A. Van Maenenden eersten prijs. Te Marseille heeft een verschrikkelijk ongeluk plaats gehad. Er was nabij het station van den Rouet- tramweg een circus opgericht voor een soort van hondengevecht. Tweeduizend personen waren op de galerij om het schouwspel bij te wonen, toen de galerij plotseling instortte. Twaalf personen zijn hierbij omge komen en een 300tal gewond. De Petit Marseillais meldt in een telegram, dat er ernstige onlusten uitgebarsten zijn te Salurni, een klein plaatsje nabij Cagliari. De vorige burgemeester had namelijk de openbare kas te kort gedaan voor eene som van 25000 lire. De nieuwe burgemeester, het te kort willende goed maken, stelde nieuwe belastin gen voor. Het volk, reeds verbitterd door den slechten oogst, kwam in opstand en viel het huis van den vorigen burgemeester aan, dien zij als de oorzaak van hunne ellende beschouwden, en mishandelden hem zoo danig, dat hij voor dood in zijne woning liggen bleef. De karabiniers, toegeschoten om de orde te herstellen, kwamen in een geregeld gevecht met de ontembare bevolking. Niet minder dan zeven personen werden gedood en veertig zwaar gewond. De soldaten namen vervolgenseen zeventig personen in verzekerde bewaring. De Duitsche Keizerin is weder zoover hersteld, dat zij herhaaldelijk in den tuin van het paleis te Coblentz heelt gewandeld. -De eigenaar der te Kiel geconfisceerde schepen Socrates en Diogenes komt in de dagbladen er tegen op, dat ze voor rekening van Peru zouden zijn ge bouwd. Een particulier had ze bij hem besteld; de naam van den persoon, voor wien ze eigenlijk zijn, zou eerst later genoemd worden. Laatste en telegraphische berichten. PARIJS, 17 Aug. Gisteravond zou Gambetta in Belleville spreken. Tienduizend personen waren bijeen. Gambetta werd met gejuich maar ook met zoodanig gebrul en gefluit ontvangen, dat hij niet was te ver staan. Vergeefs trachtte hij het tumult te over schreeuwen, hij sloeg met zijn stok op tafel, maar het oorverdoovend leven hield aan en een kwartier later vertrok Gambetta. NEW-YORK, 17 Aug. Garfield kan hoegenaamd geen voedsel meer inhouden. Men verwacht een spoe- digen afloop. Overzicht van den stand der koersen. Het zal den lezers wel eens gaan als ons, bij het voortdurend lezen van verlenging van spoorwegen, waarmede een gedeelte van de Vereenigde Staten reeds tamelijk bezet is. Ons dringt zich nu en dan de vragende uitj-oep op: hoe zullen al die spoorwegen op den duur kunnen rendeeren Bij een eenigszins nauwkeurige beschouwing ortt- waart men, dat het schier onmetelijke gebied der Ver eenigde Staten nog maar betrekkelijk schraal van spoorwegen is voorzien; het dichtste gedeelte van het spoorwegnet vindt men in de Oude Staten en Zuid-, West- en Noordwaarts van het Michigan-meer en het Boven-meer (Lake Superior). Bij de voortdurende snelle toeneming der bevolking (door een veel geringer sterfte-cijfer dan in Europa en vermeerderende land verhuizing) gaat de uitbreiding van het spoorwegnet in het Westen nog een ongeloofelijke uitbreiding te gemoet als ware 't voor een Dauaiden-vat (bodem loos vat uit de fabel-geschiedenis), zoo zal de vraag naar kapitaal daarvoor in de toekomst aanhouden. Om zich daaromtrent een duidelijk begrip te vormen, moet men zich goed vertrouwd maken met het nut der spoorwegen in landen als Amerika en Rusland, waar zij dikwijls het eenige middel van vervoer zijn. Menige streek in het verre Westen ware volstrekt onbewoonbaar, werd zij niet door een spoorweg door sneden. Immers wat baat het, of men uitmuntende gronden bezit, die een rijken overvloed van koren kunnen leveren, zoo de kosten, die het vervoer daar van veroorzaakt, de opbrengst meer dan verslinden? Vóór eenige jaren heeft men een opgaaf samenge steld, waaruit het voordeel, ja de onmisbaarheid van de spoorwegen, bij de toeneming van den landbouw in Amerikaduidelijk blijkt. Daaruit zien we, wat er van de opbrengst eener hoeveelheid tarwe, die te Chicago voor 50 dollars is verkocht, nog overblijft, na aftrek der kosten van vervoer, wanneer zij van verschillende afstander per spoorweg of per wagen is aangebracht Afstand per spoorweg per wagen 10 Eng. mijlen 49,25 dollars 48 dollars 50 fi 48,75 42 100 48,34,5 200 46,50 19,5 300 45,4,4 350 44,25 nihil. Men ziet hieruit dat de productie op de beste gronden, om niet verkregen, dikwijls geen rekening zou geven, bestond er geen spoorweg, die den landbouwer ver gunt om zijn oogst met geringe kosten ter markt te brengen. Daarom, zeiden we, mag in de toekomst nog een enorme vraag naar kapitaal voor spoorwegen worden verwacht. Voorzichtigheid behoort evenwel bij de uit breiding in acht genomen te worden; hoe onmisbaar toch de spoorweg in een streek moge zijn, waar de bevolking een zekere uitbreiding heeft genomen en waar genoegzame landontginning heeft plaats gehad om reeds dadelijk den spoorweg, al is het niet veel, te doen rendeeren, eene treurige ervaring kan niet uit blijven zoo men met den aanleg van spoorwegen de behoefte daaraan is voorbijgestreefd. Ontbreekt de bevolking en de landontginning, dan zal het verkeer in de naaste toekomst niet toenemen en ondervindt men dezelfde teleurstelling, in den vorm van onbetaalde coupons, als die stad welke slechts éen poort bezat en waardoor veel in- en uitvoer, veel vertier plaats had en die nu er nog drie poorten liet bij maken in de meening, dat de poorten de oorzaak waren van den handel en daarom de omzet ook zou toenemen. Bij het schieten van kapitaal voor nieuwe spoorwegen of verlenging van bestaande lijnen behoort men op de meegedeelde omstandigheden te letten waaruit ook blijkt dat voortdurende vraag naar kapitaal ons niet onheilspellend behoeft te verwonderen. Opkooping van reusachtige kapitalen in enkele handen leidt ook daar tot ongunstige uitkomsten, ons plaatsende op sociaal standpunt; immers lijden thans de Amerikaansche Spoorwegwaarden onder den spoorwegoorlog in de Unie, in het leven geroepen door spoorweg-koningen als Gould e. a. Deze, bezitters van het grootste ge deelte der aandeelen van verschillende hoofdspoorwegen, kunnen den oorlog verklaren aan andere lijnen door de tarieven te verlagen geheel naar hun behagen om dezen of genen weg »er onder te helpen" of en dit is waarschijnlijker om speculaties te doen slagen. Bij verlagingen der tarieven nemen de ontvangsten, en met haar de prijzen, afde spoorweg-koningen koopen in om te verkoopen wanneer de vrede gesloten is en de tarieven, gevolgd door de koersen, zijn verhoogd! Zou de regeering dergelijk beursspel waarvoor wij den spoorwegoorlog houden niet kunnen tegengaan door de vaststelling der tarieven door een minister te doen plaatshebben z. a. bij ons, volgens de wet, het geval is? Van ethisch standpunt moge alle beurs spel te veroordeelen zijn, van dergelijk spel, waarbij de eene partij zich van het grootste aantal troeven voorziet, zonder dat dit der andere partij mogelijk is, zal men toch, alle sentimenteele theorieën daarge laten, walgen. De vermindering der oblig. 3 pet. Louisville en Nachville Spoorwegmaatschappij staat in verband met den prijs van uitgifte der nieuwe 6 pet. obligatiën, waarvan we de vorige week spraken. De overigens flauwe tint der Amerikaansche waarden zal met het eindigen van den oorlog, wat sommigen spoedig voor zien, wel in een gunstige kleur veranderen. Veel invloed van den oorlog ondervinden de aandeelenvoor de obligatiën heeft deze over 't algemeen uit den aard der zaak minder te beduiden. Men ziet het opnieuw, dat men in Amerikaansche waarden vooral bij aandeelen en zwakke obligatiën aan allerlei voetangels en klim men is blootgesteld; daarom dat terrein niet voorbij gegaan, maar zich slechts bewogen in de rustige lanen en dreven, die voor kinderen zelfs niet gevaarlijk zijn. Turken konden ietwat avanceerennu de aller eerste onderhandelingen over schuldregeling begonnen zijn, kan men verwachten, dat deze papieren allengs meer voor «kaarttrekken" zullen gebruikt worden Mochten de onderhandelingen van eenigen duur zijn, dan zullen we nu eens optimistische, dan weer pessi mistische tijdingen vernemen, al naar gelang het der speculatie dienstig kan zijn. Door het bestuur der Vereeniging voor den Effecten handel te Amsterdam waren de houders van Turken uitgenoodigd tot het bijwonen eener vergadering op Dinsdag 11., ter behandeling van een voorstel, betrek king hebbende op de eventueele aanst. schuldregeling, waarvan ons de afloop nog niet bekend is; zou het gewaagd zijn te voorspellen, dat die vergadering ge leid heeft tot het besluit, dat de heeren Bourke en Valfrexj ook de Nederlandsche houders zullen verte genwoordigen om ook hunne belangen te behartigen? Aan deze laatste opdracht zouden ze al voor een groot deel beantwoorden, zoo ze van tijd tot tijd, b. v. ééns per maand, verslag uitbrachten van den stand van zaken, waardoor niet alleen zij en hunne naaste omgeving, maar alle tegenwoordige houders zouden kunnen profiteeren van hunne bijzondere bekendheid, zoo noodig in dezen om met eenigen grond dc naaste toekomst te berekenen. De Nederlandsche Cenlradl-Spoorwegmaatschappij gestempelde obligatiën konden iets klimmen. Wellicht hopen de koopers eenigen gunstigen invloed van den te verwachten stoomtram in de omstreken van Zwolle z. a. onze lezers zullen weten, loopt de Ned. Centraal over het traject Utrecht, Amersfoort, Zwolle en Kampen. Ten slotte kunnen we nog meedeelen, dat de in schrijving op de Westlandsche Stoomtramaandeelen (zie vorig overzicht) een prachtig succes heeft gehad, daar er ongeveer 200maal meer ingeschreven dan gevraagd is. Ook de leening der Nederlandsche Zuid-Ooster- Spooinveg maatschappij (zie hetzelfde overzicht) is best geslaagd aan de inschrijvers wordt slechts ongeveer 75 pet. van het ingeschreven bedrag uitgekeerd. De Polder „de Breede Watering bewesten Yerseke." Vergadering, gehouden in de „Prins van Oranje", op heden, Woensdag 17 Augustus 1881. Voorzitter de heer mr. B. V. Van der Bilt, dijk graaf secretaris de heer G. H. Van der Meer Mohr, penningmeester-griffier. Tegenwoordig waren 59 personen, uitbrengende 137 stemmen. De voorzitter deelde mede, dat de notulen der ver gadering van 4 Mei 1881, door de daartoe uit In gelanden benoemde commissie, zijn goedgekeurd en vastgesteld. Voorts dat bij kon. besluit aan den heer J. Trimpe, op diens verzoek, eervol ontslag is verleend als ge zworen der Watering. Op voorstel van den voorzitter werden benoemd commissiën ter resumptie der notulen en tot het na zien der begrooting dienst 1882/3 en de rekening 1881/2; voorts stemopnemers voorde te doene voor dracht en benoemingen. De commissie voor het nazien der rekening 1880/1 deed verslag van hare bevindingovereenkomstig haar advies en voorstel werd die rekening vastgesteld in ontvangst op f 176,186,79 uitgaaf - 163,411,05 Alzoo sluitende met een goed slot van f 12,775,74 Daar na die vaststelling de beheervoering van den voormaligen ontvanger-griffier geëindigd is, besloot de vergadering tot opheffing van zijn borgtocht. Vervolgens werden uitgeloot 3 f 500-oblig., lee ning 1852, 34 f 1000-oblig., leening 1876/7 en 2 f 1000-oblig., leening 1877/8. Naar de vaceerende betrekking van gezworen in plaats van den heer J. Trimpe is gesolliciteerd door de heeren J. Q. C. Peman Kakebeeke Az., C. Caboort, P. Wisse en C. Koole.waaruit door de vergadering werden benoemdJ. Q. C. Peman Kakebeeke Az. tot len candidaat met 94, C. Caboort tot 2en candidaat met 86 en P. Wisse tot 3en candidaat met 98 stemmen. Deze voordracht zal Z. M. den Koning worden aan geboden, om daaruit eene benoeming te doen. Eindelijk werden tot leden van den dijkraad voor "den calamiteusen polder «Willem Anna" herbenoemd de heer Ad. Nijsse Az. en benoemd de heer J. Oele, in plaats van den heer J. Trimpe, die eervol ont slag heeft gevraagd. De vergadering werd daarna gesloten. Burgerlijke Stand Goes van 15 tot 17 Aug. 1881. Geboren: den 16, Willemina Elisabeth, d. v. Jan Cornelis De Buck en Maria Den Herder; Alida Cornelia, d. v. Adriaan Jacobus Van Aken en Alida Boer. Posterijen. Staat van brieven, verzonden door het postkantoor te Goes, waarvan de geadresseerden op de plaats van bestemming onbekend zijn. Over de 2e helft der maand Juli 1881. Verzonden geweest naar Amerika. 1. Q. De WaardMontreal. 2. W. Vogel, Belgie. 1. J. H. Boet, Antwerpen. 2. A. Pevold 3. J. H. Wiersma, Brussel. Engeland. 1G. Bowman Londen. Oost-Indie. 1. J. K. C. Fehr, Batavia. Marktberichten. GOES, 16 Augustus 1881. De markt was heden zeer schaars voorzien van alle arti- kelen. Oude Tarwe, met veel vraag, werd tot f 10,50,10,75, 11,50 genomen. Paarde nboonen aangeboden tot f8 a '8,25; evenwel bestond er tot die prijzen geen kooplust. Wegens Waarschijnlijk gedane verkoopen bestond er voor 't oogenblit groote vraag voor nieuwe Win tergerst en Erwten, welke artikelen tot successievelijk 25 cent en fl hooger dan onze vorige noteering werden genomen. Nieuwe Rogge werd naar qualiteit van f7,75 tot 8,25 gekocht. Nieuwe Zo m er ge r s t f 5,25 a 5,75. OUDE TaRWE per hectoliter 10.50 a 11,25 NIEUWE TARWE - - - 10,60 a - 11,— ROGGE - 8,25 a - 8,50 WINTERGERST - - 6,20 a - 6,40 ZOMERGERST - - 5,80 a - 6,— HAVER - 0 a BOEKWEIT - a KARWIJ - - a - BRUINE BOONEN a PAARDENBOONEN - a BLAUWE ERWTEN - 11,50 a - 12,— WINTERKOemAAD - 11,50 a - 11,65 BOTER per K. G. (Ned. ff.) - 1,45 a - 1,50 EIEREN per 100 stuks - 3,40 a - 3,60 ROTTERDAM, 15 Augustus 1881. Tarwe. Van inlandsche witte was de aanroer wederom niet ruim, en onder den invloed van het ongunstige weder sedert vorige week, dat nadeel kan toebrengen aan het nog buitenstaande gewas, bestond er meer kooplust en was 75 cent meer te bedingen. Zeeuwsche, de beste f 10,70 a 11,50, dito goede f10 a 10,60, dito mindere f8 a 9,90 Van het nieuwe gewas waren eenige partijtjes aangevoerd, meerendeels van goede wichtige, doch ook van mindere qualiteit, die verkocht zijn van f 10,50 tot 11,50, hij uitzondering nog daarboven. per 100 kilo, zakken inbegrepen. 100 kilo netto. z.k. inb. Rogge. Nieuwe inlandsche iets meer ter markt met rede lijken kooplust tot vorige prijzenvoor den zaai werd wel iets meer besteed. Zeeuwsche, de beste f 8,10Ja 8,50, dito mindere f 7,50 a 8. Gerst. De aanvoer van nieuwe Zeeuwsebe Winter- was ruimer dan de vorige week en deze ruimde 10 a 20 cent hooger goed op; dito Zomer- nog weinig aan, onveranderd. Nieuwe Zeeuwsche Winter-, de beste f6,20, 6,50, dito mindere f 5,50, 6,10, dito Zomer-, de beste f 5,60, 5,80, dito mindere f 5,30, 5,50. Haver, die weinig aangevoerd was, zonder prijsveranderin- gen; de beste inlandsche f4,50 a 5,30, mindere f3,40 a 4,40. Van Boek weitgrntteii is niets opgegeven. Paardenboonen bij kleinigheden van f7 a 8. Duivenboonen weinig gevraagd, te noteeren van f 8,25 a 9. Bruine en Witte Boon en aan beuoodigden, de beste f 11 a 12,50, mindere f 7,50 a 10,80. Blauwe Erwten werden van 't nieuwe gewas meer aan geboden, waarvoor tot verhoogde prijzen veel kooplust bestond en opruimden van f 11 tot 12. Koolzaad met afnernenden aanvoer, ging tot vorige prij zen langzaam van de hand, van 55 tot 60 naar qualiteit. L ij n z a a d zonder handel. Hennepzaad van f 6,50 a 7,50. Kanariezaad met kleinen aanvoer als voren. Het beste f9 a 9,50, goed en minder f7,70 a 8,75. Voorts per 100 kilo f10,50 a 11,50 naar qualiteit. Meelbericht. Overzicht 13 Augustus. Gedurende deze week wa9 de stemming voor Meel zeer vast, en bielden fa brikanten hunne merken gemiddeld een halven gulden hooger, consumenten waren echter niet zeer tot koopen geneigd. Hon garije kwam ook hooger af. Heden 15 Augustus. Prijzen wederom hooger, wat echter op consumenten geen invloed scheen te hebben, want er kwamen geen belangrijke verkoopen tor stand. NOTEERINGEN. Tarwemeel. la qualiteit Inlandsch f 173/4a f 181/4 p. 100 kilo netto, la Dnitsch 18 Extra Poolscb enz. 19 2de qual. 14 3de 12 Hongaarsch Tarwemeel. Pijne nummers f 28 Gewone 231/* a Ordinaire 203/4 a Amsrikaansch qual. prima 18*/a a Zeeuwsch en Inlandsch wit 18 a Zeenwsch ongebuild 14 a Roggemeel gebuild. Zeeuwsch en Inlandsch f 17 tot Duitsch v 177, - "18 Fransch 16l/a "17 Aardappelen. Overmaascke witte f3,80 a 4,20, West landsche zand- f3,20, a 4,20, Geldersche kralen f 3,25 a f 3,50, alles per hectol. In Geldersche kralen vlugge handel tot hoogere prijzen overige soorten met weinig vraag. Meekrap zonder eenige verandering. Zeeuwsche eieren f3,80 a 3,90 de 100 stuks. ROTTERDAM, 15 Augustus 1881. Op de Veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd 1263 runderen, 204 vette» en graskalveren, 5 nuchtere kalv., 1119 schapen of lammeren, 214 varkens, 131 biggen. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden, waren als volgtRunderen 1ste qual. 87 c., 2de quai. 70 c., 3de qual. 48 c.; kalveren 1ste qual 95 c., 2de qual. 75 c., schapen 90 e., alles per kilo. De handel in het magere vee was iets vlugger. De prijzen der boter waren heden als volgt1ste qual. f 60, 2de qual f 56, 3de qual. f 50. AMSTERDAM, 15 Augustus 1881. Op de Veemarkt waren heden aangevoerd 540 runderen, waarvan de prijzen waren: vette 1ste qttal. f0,88, 2de qual. f0,80, 3de qual. f0,72 per kilo; 58 nuchtere kalveren f 6 a 1189 schapen en lammeren f29 a 18, 327 vette Varkens, 52 a 57c. per kilo; 19 biggen f 15a 10. Tarwe in loco zonder noteering op levering f 4 hooger per November f306. Rogge in loco iets hooger; Petersh. f 228, dito van boord 230; op levering hooger; Oct. f209, 210, 211, 210, 209, 210Maart f 198, 199, 200, 199, 198Mei f 195. Koolzaad onveranderd dadelijk f 360Oct. f 360 April f370. Van Lijnzaad niets verkocht. Raapolie traag. Vliegend f 34, 33Sept. f33*/g; Sept./Dec. f33:{/4; Mei f341/3. Lijnolie- flauw. Vliegend f 3030Sept. 30»/4, 30; Sept./Dec. f29*/,, 29'/.; Jan./ Mei f291/,, 29 AMSTERDAM 16 Augustus 1881. Petroleum onveranderd; loco f97», Oct./Dec. f 97a betaald. LONDEN, 15 Augustus 1881. Veemarkt. De handel in Runderen was geregeld, maar de prijzen bleven onveranderd, deukelijk zal alles wel worden verkocht. In Schapen ging niet veel om, maar de prijzen zijn 2 d. per steen hooger voor alle soorten. Kalveren en Varkens ferm in prijs PRIJZEN PER KILOGRAM: Runderen prima f 0.90 a 0.80; infer, f 0.74 a 0.66 Schapen 1.10 a .99; 0 90 a 0.83 Kalveren 0.93* a .83; 0.83 a 0.66 Varkens 0.88 a 0.77 a PETROLEUMBERICHT van de makelaars Overgaauw De Blaauw, te Rotterdam. 16 Augustus. Niettegenstaande eene vaste stemming was de handel in het artikel, vooral' voor termijnen niet levendig en zelfs de omzet tamelijk beperkt. Voor loco was de vraag vrij geregeld en werden dagelijks partijtjes tot f9'/k en later f 93/s afgedaan; onder laatstgenoem den prijs zijn thans geen verkoopers aan de markt. Zeilend en Augustus-clearance is tot f 9*/, te koop. Aangevoerd werden 5241 vaten per Bremen en 4180 vaten per Gustav Adolf, deze laatste wordt geheel transito overge laden. De noteering van Amerika bleef nagenoeg gelijk, heden 7 cent te New-York, 7*/8 cent te Philadelphia, ruwe 79 cents. Termijnen tot f97» minder ruim aaugeboden en meestal f 9*/, gehouden, de kooplust was echter klein en kwamen alleen eenige partyen September/December en ook October December tot f97„ tot afdoening, waarvobr nog te koop blijft. De voorraad bedroeg op 13 Aug. 12,585 Vaatjes. Aan boord of op den wal 12,068 Verwacht per Oscar (zeilkl. 15 Juli) 4,643 f (ladend) 29,800 Totaal 59,096 Vaatjes. Tegen 14 Aug. 1880 65,350 16 Aug. 1879 35,511 17 1878 60,633 Afgeleverd 6/13 Aug. 4,741 De voorraden waren in de onderstaande havens, met inbe grip van hetgeen verwacht wordt, te Bremen 12 Aug. 605,377 Vaatjes. Antwerpen 12 421,002 <r Hamburg 12 209,258 Rotterdam 13 59,096 Amsterdam 13 >r 116,364 Totaal 1,411,097 Vaatjes. Tegen vorige week 1,431,266 vorig jaar 1,517,783 De uitvoer uit alle havens van Noord-Amerika bedroeg van 1 Januari tot 3 Augustus 1881 6,314,900 Vaatjes. I 1878 3,771,200 Vaatjes. 1880 4,623,000 - 1 1877 4,677,900 1879 5,111,600 - J 187$ 3,321,30Q

Goessche Courant | 1881 | | pagina 3