Uubrechtvice-president der commissie voor de tentoon stelling van Oude kunst; tot officier mr, W. N. Lands heer en J. W. Van Borselenledentot ridder Joh. M. J. Gram en mr. C. Tellers, secretarissen dier commissie. Benoemd tot ridder 4e kl. in de orde van den Gouden Leeuw van Nassau J. Smits, lid van genoemde commissie. Eervol ontslagen mr. J. A. Bolle als dijkgraaf van den Oosterendam van den Schouwenpolder, L. On- ghena als plaatsvervangend dijkgraaf van de polders Bastiaan De Lange en Galand en G. P. Verraste als gezworen van den Clarapolder. In de plaats van Iaatst- genoemde, is Benoemd B. Verraste. LONDEN, 10 Aug. Het Lagerhuis overweegt de veranderingen, door het Hoogerhuis in de landhill aangebracht. Gladstone heeft enkele overgenomen doch de voornaamste nadrukkelijk bestreden. De meerder heid steunt hem. ROME, 10 Aug. Z. H. de Paus besloot in over eenstemming met de meerderheid der Kardinalen den zetel des Pausen te verplaatsen naar Malta, naar aan leiding der jongste voor .■allen. De Paus heeft de mogendheden van dat besluit kennis gegeven. Overzicht van den stand der koersen. Betrekkelijk nog niet lang geleden Waren de naam- looze vennootschappen waardoor een nieuwe rechts persoon in 't leven wordt geroepen als vertegenwoor diger van het door verschillende personen (aandeel houders) bijeengebrachte handelskapitaal en waarvan de aandeelhouders slechts aansprakelijk zijn voor het genomen, 't zij al of niet volgestorte aandeelen-bedrag - bepaaldelijk verboden. De voornaamste reden daarvan was de omstandigheid, dat de bestuurders eener naam- looze vennootschap, die in geval van verlies hun gansche vermogen niet in de waagschaal stellen, terwijl zij bij een voorspoedigen gang van zaken groote winsten behalen, geen genoegzaam belang hebben bij de in achtneming der vereischte omzichtigheid, en onophou delijk blootstaan aan de verleiding om de fondsen der maatschappij al blijft het dan ook binnen den werk kring in de statuten omschreven tot verkeerde waaghalzerijen te gebruiken. De treurige ondervinding echter met vele vennootschappen met onbeperkte aan sprakelijkheid en verschillende andere overwegingen hebben bewezen, dat de aangevoerde reden niet steek- houdend was, zoodat te elfder ure ook in Engeland in "1855 de oprichting van naamlooze vennootschappen bij de wet is toegestaan geworden. Vóór dat jaar konden dergelijke vereenigingen van koophandel alleen door een charter van de kroon of een bepaald besluit der wetgevende macht in het leven geroepen worden. Thans zijn alle beschaafde landen tot voordeel van kapitalisten en arbeiders met naamlooze vennootschap pen als bedekt. De reusachtige ondernemingen onzer dagen zouden zonder dien vorm den grond voor haar bestaan missen. Wij irieendem velen van onzen lezerskring met deze samengetrokken beschouwing genoegen te doen, nu we weer op nieuwe naamlooze vennootschappen de aan dacht hebben te vestigen door hare vraag naar ka pitaal. De Moluksche handelsvereeniging, de Ned. Zuid- Oosterspoorwegmaatschappij en de Westlandsche stoom tramwegmaatschappij komen dezer dagen de gelede ren der kapitaalvragende vennootschappen versterken. De eerstgenoemde vereeniging heeft ten doel de ont wikkeling van handel, cultuur en nijverheid in de Mohikken te bevorderen en de belangen van Neder land daaraan te verbinden. Een geschikte aanleiding daartoe bestond zegt het prospectus - nu eene handelsonderneming op kleinere schaal als «handel voor gemeene rekening", tot dusver gedreven, in een opterichten «naamlooze vennootschap" wordt overge bracht, met het doel om de ontginning van het vrucht bare (O.-I.)eiland «Talisse" op flinke schaal te kun nen voortzetten en aan den handel en de kustvaart de noodige kracht te geven. Het kapitaal is vast gesteld op f 1,000,000, verdeeld in 2 seriën, elk van f 500,000. De inschrijving op de resteerende 250 aandeelen der eerste serie (waarvan reeds 250 aan- deelen van f 1003 geplaatst zijn) is opengesteld op gisteren en heden a pari bij de heeren Chemet Weetjen, te Amsterdam. Lezers, die wellicht door spoedigen aankoop ook nog in die speculatieve onder neming zouden willen deelnemen, weten nu een en ander van den nieuwen wereldburger. Bij dergelijke ondernemingen heeft men natuurlijk tegenover kans op groote winsten die op belangrijke verliezen. De Westlandsche stoom-tramwegmaatschappij heeft ten doel het aanleggen van een stoomtramweg van 's-Gravenhage door de Westlandsche gemeenten Loos duinen, Naaldwijk, Monster en 's-Gravesande,die te zamen 16539 inwoners tellen. De verbinding met 's-Gra- venhage dezer gemeenten maakt een druk personen vervoer waarschijnlijk, terwijl de uitgebreide groenten- en vruchtënhandel gegronde hoop op een groot goederen- vervoergeeft. De Holl. IJz. Spoorwegmaatschappij heeft zich bereid verklaard de exploitatie op zich te nemen, zakelijk op de volgende voorwaarden: lo. Keuze van richting en aanleg van den weg en de gebouwen in overleg met ons, en de uitvoering onder ons toezicht. 2o. Verstrekking van rollend materieel en inven taris door onze Maatschappij. 3o. Uitbreiding van weg en gebouwen, zoo die na het in exploitatie brengen noodig mocht zijn, door en voor rekening onzer Maatschappij. 4o. Verdeeling van de winsten, d. i. het verschil tusschen de ontvangsten en uitgaven der exploitatie in verhouding van het door de onderneming en door ons in de zaak gestoken geld, terwijl onverhoopt verlies door onze Maatschappij zal worden gedragen. 5o. Bevoegdheid van beide partijen, om na een zeker aantal jaren de overeenkomst te doen eindigen. We vestigen de aandacht op het onderstreepte gedeelte der sub 4 genoemde voorwaarde. Daaruit blijkt vol doende de zeker gegronde gunstige verwachting der financieel gunstig bekende Holl. IJzeren Spoorweg maatschappij en daaraan ontleenen de aandeelen eene ongewone soliditeit. Het maatschappelijk kapitaal be draagt f 400000, verdeeld in 400 aandeelen groot ƒ1000, waarvan er reeds 200 geplaatst zijn. De in schrijving op de overige 200 aandeelen is opengesteld geweest op Dinsdag 11. tegen den paiikoers. Niette- j min kunnen onze lezers zeker binnen zeer korten tijd f die aandeelen koopen, zoo ze dat mochten verlangen, waarom we het dienstig achten nu nog een en ander daaromtrent meetedeelèn. Aanstaanden Donderdag 11 Augustus is de in schrijving opengesteld op eene 4pcts. leening, groot 3000000, uitgegeven door de Nederl. Zuid-Ooster- Spoorweg-Maatschappij TilburgNijmegen, met on- voorwaardelijken waarborg van rente en aflossing door den Staat der Nederlanden. De inschrijvingsprijs is bepaald op 101 pet.dus niet goedkoop. De stand der koersen is niet veel veranderd hoe kan het anders I Het was op de beurs «zoo stil als loof." Eene gunstige uitzondering maakte de beursdag van gisteren toen was er over 't algemeen eenige leven- l digheid vooral in Turken '69 en aandeelen Warschau- Bromberg. Buitenlandsch Overzicht. Voor velen onzer lezers zal wellicht het telegram uit Rome in ons vorig nommer niet recht duidelijk zijn geweest. Zoo op eens werd daarin gesproken van een vergadering, gehouden om te protesteeren tegen de waarborgenwet. Deze wet nu regelt de verhouding tusschen het wereldlijk gezag un dat van Z. H. den Paus. De oorzaak van de manifestatie tegen die wet is de redevoering, door Z. H. Paus Leo gehouden in het jongste consistorie. Daarbij betuigde Z. II. zijn leed wezen over de bekende schandalen, die bij de over brenging van het lijk van zijn voorganger hadden plaats gehad. Z. H. kwam verder tot de slotsom, dat ook zijn persoon in Rome niet veilig is en hij als een gevangene op het Vaticaan kan worden beschouwd. Die beschouwing is zeer pessimistisch, doch wellicht niet ongeschikt om wat meer de belangstelling voor Z. H. levendig te- houden en de mildheid der geloo- vigen wat optewekken. Als martelaar heeft men steeds meer belangstelling dan als vrij man. Nu wilde men van radicalen kant zich aan eene andere overdrijving schuldig maken, nl. die wet af schaffen. Zeker zullen zij, die eenmaal de. ijzeren hand van het Pauselijk wereldlijk bestuur hebben gevoeld, de leiders waren mannen, die onder dat bestuur werden veroordeeld wel redenen hebben om heftig anti-Pausgezind te wezen. De politie liet de vergadering echter niet tot het einde toe bijeen. Eene motie mocht niet worden aan genomen en de aanwezigen scheidden onverrichterzake. Het Jingelsche Hoogerhuis heeft in derde lezing de Iersche landwet, door de leden geamendeerd, goed gekeurd. Daarover zal nu het Lagerhuis weer moeten gehoord worden. Bradlaugh zal, zonder voorafgaande waarschuwing, nog eens beproeven het Lagerhuis binnen te komen. In Chicago vergaderen thans in stilte verschillende Ieren. Volgens de New-York Times beoogt die ge heime conventie de bevrijding van Ierland door aan bevolen geweldmiddelen, als desertie in massa uit het Britsche leger; dienstneming van Ieren aan boord van Britsche oorlogsschepen, teneinde ze door middel van dynamiet te vernielen; uitdenwegruiming van leden der Koninklijke familie en van het Heerenhuis, die tegen Ierland zijn. Britsche en Iersche gedelegeerden woonden het congres onder verdachte namen bij. Men verzekert, dat de conventie besloot een Iersch wereld- revoluliecongres tegen 1882 bijeen te roepen. De Fransche minister Ferry heeft ook eene rede voering gehouden en wel te Nancy. Hij zeide, dat de verkiezingen ten voordeele der gematigden zullen uitvallen. Men moet de socialisten weren, wier toeleg bekendis. Het ministerie, zeide de spreker, is progres- sistisch, getuige de verdrijving der congregaties. Gatnbetta's rede wordt hard aangevallen vooral om zijn eisch tot herziening der grondwet, wat de wijze van samenstelling van den Senaat betreft. Men schrijft dien eisch toe aan wrok over het verwerpen van het scrutin de liste, zijn lievelings-idee. In Algiers, kunnen de Fransehen het nog kwaad genoeg krijgen als het waar is, dat in plaats van het hoofd Bou Amema, die den opstand niet kan volhouden, thans de jongste zoon van den bekenden ex-Emir Abdel-ICader de leiding van den opstand op de westelijke grenzen op zich zou nemen. Door de Agha van Frenda werd liet officieel ter kennisse van de Fransche autoriteiten gebracht. Zoo die zoon zijn beroemden vader, den «leeuw der woestijn", evenaart in dapperheid en wilskracht, en bovenal door dat zelfde zedelijk prestige weet te heerschen ovêr de ontevreden stammen, dan kan de eigenlijke worsteling voor Frankrijk eerst een aanvang nemen. De naam alléén van den grooten Emir, die hen zoo dikwerf ter overwinning leidde, zal als de vonk in een vat buskruit werken. De JJuitsche regeering heeft tot Bisschop van Trier helpen benoemen den heer Korum, een vriend dei- Jezuïeten. Alweer wel een bewijs van toenadering op den weg naar Canossa. (Men zie Gemengde berichten.) De bewuste inbeslagneming van Kiel moet geschied zijn, wijl die 2 schepen voor Peru of Bolivia werden gebouwd. De president der Amerikaansche Unie heeft weel een operatie moeten ondergaan om het etteren der wond te bevorderen. Ook deze operatie moet gelukt wezen. Ingezonden Stukken. De verslaggever der Nieuwe Rotterdamsche Courant heeft zich vprgist, toen hij schreef (altijd volgens den heer Den Boer, steller dezes las het bewuste artikel niet), dat op de onderwijzers-vergadering te 's-Gra- venpolder de arrondissements-schoolopziener de behan deling van het punt (onderwijs in de handwerken) zou ontraden hebben. De waarheid is deze Op de agenda kwam voor als punt van bespreking -. «Hoe moet het onderwijs in de handwerken geregeld worden V' De bedoeling van dit vraagpunt is duide lijk men wilde, met het oog op het verschil in mee ningen, dat daaromtrent bestaat, uitgemaakt zien fo. welke methode de beste is voor dit leervak; 2o. welke leermiddelen het vereischt 3o. of het in of buiten de gewone schooluren moet gegeven worden, en 4o. of de onderwijzeressen, omdat zij met het geven van dit onderwijs belast zijn rechthebben op meerder traktement. Recht geanimeerd waren de discussiën en de heer arrond. sehoolopz. onthield zich niet van zijne ziens wijze mede te deeler. Tot overeenstemming kwam men niet -. het vak is te nieuwen plaatselijke toe standen hebben er te veel invloed op. Aan het eind der beraadslaging vroeg de heer Ag- terberg, hoofd der school te Oudelande, den voorzitter, mr. C. De Wilt Hamer, y>of de meisjes gedwongen houden worden het onderwijs in dit leervak bij te ■wonen" (letterlijk). Na eene discussie over dit onderwerp van pl. m. 1 «vil- in een lokaalwaar de thermometer 86 gr. F. aanwees, zeide de arrondissements-schoolopziener, dat "dit punt niet aan de orde" was. En elk der on derwijzers was in zijn schik niet dit antwoord. Niet omdat men vreesde zijne denkbeelden bloot te leggen, maar omdat men naar frissche lucht verlangde. De schoolopziener heeft «dit punt" dus niet «ontra den;" hij bespeurde maar al te goed, dat het geduld der vergadering was uitgeput. Mogelijk komt de vraag van den heer Agterberg op de agenda van 't volgende jaar voor. Dit jaar was zij niet aan de orde. Men kan toch over de regeling van het onderwijs in een of ander vak spreken, zelfs al heeft men geen enkelen leerling. X. Wij weten niet beter te doen dan belanghebbenderi te verwijzen naar het uitvoerig verslag dier vergade ring, voorkomende in ons blad van Zaterdag 6 Juli. Red. DE VISSCHERIJ-POLITIE OP DE OOSTER-SCHELDE. Het ontvreemden van oesters voor dezen tijd van het jaar, in gebruik vóór de oesterbanken in de Oos- ter-Sclielde publiek verpacht waren, wordt thans regel. De vorige week werden (zooals reeds in dit blad yverd gemeld) wederom op de brutaalste wijze onge veer 100,000 kleine oesters uit bakken, op een der perceelen der Yersche-oesterbank staande, gestolen. Het bewaken der oesterbanken wordt, niettegen staande de enorm hooge pachten, aan de pachters overgelaten, alhoewel door het Rijk duizenden ja zelfs tienduizenden jaarlijks worden uitgegeven ter bezol diging van een korps, dat met den naam van visscherij- politie bestempeld wordt. Een ieder, dus ook de pachters, zouden door visscherij- politie verstaan een politie, die dient tot bescher ming der belangen van de pachters. Het bestuur der visscherijen enz. schijnt dit anders te begrijpen. De politie, die onderdeel van dat bestuur uitmaakt, dient volgens hen enkel om te waken, dat de pachters hunne voorwaarden naleven, zooals het num meren van zeilen en dergelijke nietigheden meer. Maar nu vraag ik: zijn er vijf vaartuigen, waaronder een stoomboot, noodig, om zekerheid te hebben,, of de pachters hunne voorwaarden naleven Zoo ja dan heb ik er vrede medezoo niet waartoe dienen ze dan Veronderstellende, dat ze enkel dienen om de pachters nategaan, dan is het mij nog onbegrijpelijk, hoe men de indeeling van die vijf vaartuigen inricht als volgt: twee in Bergen-op-Zoom een in Tholen éen in Zierikzee, en éen op de Wester-Schelde, (de stoomboot). Ieder, die eenigszins met de localiteit bekend is, vraagt onwillekeurig waarom op Yerseke. geen vaartuig, b.v. een der in Bergen-op-Zoom gestationeerde vaartuigen, gestationeerd wordt. Wanneer ik van een antwoord zeker wasrichtte ik gaarne de volgende vraag tot het bestuur der visscherijen Is het personeel, met de politie belast, bekend op de verschillende banken? Ik voor mij ben zeker dat die vraag ontkennend be antwoord zoude moeten worden. Een sedert I Febr. aangesteld buitengewoon op zichter had acht dagen geleden nog geen flauw begrip der .Yersche bank en was zelfs niet in 't bezit van de voor de controle benoodigde kaarten. In-geen geval heeft het bestuur aan zoo iemand iets, hetzij hij dient ter bewaking der pachters of ter behartiging hunner belangen. Het is te wenschen, dat er spoedig een nieuwe re- geliiig van deze belangrijke zaak tot stand kome. Yerseke, 10 Aug. 1881. K. Marktberichten. I GOES, 9 Augustus 1881. Dé markt was heden, naar den tijd gerekend, redelijk bezocht en de aanvoer bestond voornamelijk uit jarige Tarwe, die voor cohstimtie tot t'10, 9,75 a 9,50 naar deugd werd genomen. Van |de nieuwe artikelen werd Koolzaad tot fll,75 genomen, maar de eischen waren hooger. Nieuwe Win tergerst goed opgeruimd, voor f 5,75 tot f 6,25 per hectoliter. Nieuwe ltogge met vrij ruimen aanvoer, voor f 7,50 tot 8,25 per heetoliter, met langzame koopers. OUDE TaRWE per hectoliter f 9,75 a f 10,20 NIEUWE TARWE a ROGGE - 8,— a - 8,25 WÏNTERGERST - 6,— a - 6,25 ZOMERGERST - 5,75 a HAVER a BOEKWEIT a - KARWIJ a BRUINE BOONEN - a - PAARDENBOONEN - a - BLAUWE ERWTEN - 9,50 a - 10,25 WINTERKOOLZAAD - 11,50 a - 11,65 BOTER per K. G. (Ned. ffi.) 1,40 a - 1,50 EIEREN peT 100 stuks - 3,20 a - 3,40 ROTTERDAM, 8 Augustus 1881. Tarwe. Door den kleinen aanvoer en goede consnmtievraag was 'de Witte Inlandsche gemakkelijker te verkoopen, en kon den ie beste blanke partijtjes 20 ceuts meer opbrengen. Zeeuwsche, de béste f9,80 a 10,70, dito goede f9,10 a 9,70, dito mindere f8 a 9. Rogge. Van 't nieuwe Inlandsche gewas waren eenige partijtjes ter markt, nogal van uiteenloopende qualiteit, doch waaronder toch zeer goede voorkwamennaar deugd ia die verkocht van f7,50 tot 8,50. Van jarige komt weinig meer voor, 't gaat langzaam van de hand van f 7,30 tot 8,30. Gerst. Van nieuwe Zeeuwsche Winter- was een redelijken goede toevoer ter markt, doorgaande van voldoende qualiteit, die als voren langzaam opruimde, van f5,50 tot 6,25. Van nipuwe Zomer- waren ook eenige partijtjes aangevoerd, waar onder van mooie qualiteit, die Verkocht zijn van f5,25a 5,75. Haver niet kleinen aanvoer als voren, de beste Inlandsche f4,50 a 5,30, mindere f3,40 a 4,40, Van Boekweit en Boek weitgrnttén is niets ge noteerd P aarde nboonen in een doen, de beste f 7,70 a 8, min dere f7 a 7,60. Duivenboonen van f8,25 a 9. Bruine en Witte Booneu nominaal, de beste f 11 a 12,50, mindere f7,50 a 10,ö0. Blauwe Erwten komen in jarige soorten weinig meer voor en zijn te noteeren van f 7,75 a 9,75. Van nieuwe wer den eenige partijtjes getoond van vrij goede qual., doch ver schillend van droogtemet graagte werden die genomen van f9,50 tot 10,50. Van nieuw Koolzaad was 80 last ter markt, dat hij voorgaande week te vergeefs 2 4L hooger gehouden werd een zeer klein gedeelte is slechts verkocht van 57 a 59 en bij uitzondering een enkel partijtje voor 60 Van L ij n z a a d is niets genoteerd. Hennepzaad van f 6,50 a 7,50. Kanariezaad onveranderd. Het beste f8,75 a 9,25, goed en minder f 7,50 a 8,50. Meelbericht. Overzicht 6 Augustus. Meel was vast en werden grootere verkoopen afgesloten. De fabrikanten moes ten hunne noteeringen op de verhoogde tarwkoersen eveneens verhoogen. Heden, 8 Augustus. Prijzen hooger met weinig kooplust. N ÖTEERIN GEN. Tarwemeel. 17a/4a 1SV4 100 kilo netto. 18 19 14 12 187, 197, 10V2 137, I 24 231/» a 21 '/4 207, a 187* 18»/4 a 19'i/, 3 8 a 187, 14 a 147s per 100 kilo, zakken inbegrepen. 100 kilo netto. z.k. inb. la qualiteit Inlandsch la Dnitsch Extra Poolscli enz 2de qual. 3de ÜQAgaavsch Tarwemeel. Fijne nummers 28 Gwone ^Ordinaire Anisrikaansch qual. prima Zeeuwsch en Inlandsch wit Zeeuwsch ongebuild Roggemeel gebuild. Zeeuwsch en Inlandsch 17 tot f 181/* Dnitsch 177, 18 Fransch 161/., 17 Aardappelen. Overmaasclie witte f4,— a 4,20, West landsche zand- f3,20, a 4,20, dito kleine 2,70. a 3,20, Gelder- sche kralen f2,80 a 3,alles per hectol. Handel stil. Meekrap geheel onveranderd met kleinen omzet. Zeeuwsche sieren f3,60 a 3,70 de 100 stuks. ROTTERDAM, 8 Augustus 1881. Op de Veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd 1325 runderen, 252 vette en graskalveren, 10 nuchtere kalv., 972 schapen of lammeren, 193 varkens, 127 biggen. l)e prijzen van het vee, besteed ter markt van heden, waren als volgtRunderen 1ste qual. 86 c., 2de qual. 68 c., 3de qual. 48 c.; kalveren 1ste qual 95 c, 2de-qual. 75 c., schapen 90 c., alles per kilo. Voor het.magere vee was weinig kooplust. De aanvoer van weivarkens was gisteren en heden heter gestemd dan de vorige weekde prijzen waren echter vermin derd, men noteerde voor de goede qual. van 59 tot 60 c. per kilo. Voor Londen was geen aanvoer, De prijzen der boter waren heden als volgt1ste qual. f 60, 2de qual f 56, 3de qual. f 50. AMSTERDAM, 8 Augustus 1881. Op de Veemarkt waren heden aaugevoerd 619 runderen, waarvan de prijzen waren: vette 1ste qual f0,84, 2de qual. f0,77, 3de qual. f0,70 per kilo; 8 graskalv. f12 a 20; 50 nuchtere kalveren f 5 a 11; 113 schapen en lammereu f27 all; 348 vette Varkens 50 a 55 c. per kilo; 3 biggen f9al3. Tarwe in loco en op levering zonder noteering. Rogge iu loco hooger Petersb. f 217, 218 Canada f 240 op levering hooger; Oct. f204, 205, 206; Maart f 195, 196, 197. Koolzaad onveranderd Oct. f 360April f370. Van Lijnzaad niets verkocht. Raapolie traag. Vliegend f 347» 5 Sept./Dec. f 33'', Mei f35 L ij n o l i e vast. Vliegend f 307», 30",Sept. 301/ Sept./Dec f2973, 29s/8Jan./Mei f291/,, f291/,. AMSTERDAM 9 Augustus 1881. Petroleum ouveranderd LONDEN, 8 Augustus 1881. Veemarkt. De aanvoer van prima Runderen Was hedèn ver beneden het gemiddeld cijfer, tengevolge waarvan een iets levendiger handel plaats vond tot 2 d- per 8 tL* avans voor de zeer puike soortenmiddelqual. eveneens, iets meer gewild en vast tot noteering. Schapen met meer aftrek, zoodat de ruime aanvoer wel geheel koopers zal vinden. Kalveren redelijk be geerd tot vorige prijzen. Varkens 2 a 4 d. per 8 hooger, en met meer handel. PRIJZEN PER KILOGRAM Runderen prima 0.90 a 0.80; infer, f 0.74 a 9.66 Schapen 1.08 a —.99; 0.88 a 0.83 Kalveren 0.931' a .83; 0.83 a 0.66 Varkens 0.88 a 0.77 a PETROLEUMBERICHT van de makelaars Overgaauw De Blaauw, te Rotterdam. 9 Aug. De toestand van het artikel bleef geheel onveran derd met tamelijk geregelden omzet. Voor loco en van boord werd de prijs iets verlaagd en op f97» gesteld; wegens de vermeerderde vraag werden dagelijks diverse partijen geplaatst. Zeilend en Augustus clearance is tot f91,', en f 98/, aan de markt. Aangevoerd werden 4309 vaten per Olaf, die bijna geheel voor Augustus-contracten bestemd zijn. De noteering van Amerika is heden 7*/® cents te New- York, 7V, cents te Philadelphia, ruwe 75 cents. Termijnen bleven onveranderd op f97*, waarvoor ruim te koop is, de kooplust was echter niet groot en vonden slechts enkele partijen koopers. De voorraad bedroeg op 6 Aug. 12,962 Vaatjes. Aan boord of op den wal 7,011 Verwacht per Gustav Adolf (zeilkl. 11 Juli) 4,180 Bremen 12 5,241 Oscar 15 4,643 (ladend) 19,800 Totaal 53,837 Vaatjes. Tegen 7 Aug. 1880 68,024 9 Aug. 1879 37,826 10 v 1878 62,469 Afgeleverd 1/6 Aug. 2,704 De voorraden waren in de onderstaande havens, met inbc» grip van hetgeen verwacht wordt, te Bremen 5 Aug. 635,265 Vaatjes. Antwerpen 5 410,361 Hamburg 5 223,520 Rotterdam 6 53,837 Amsterdam 6 108,283 Totaal 1,431,266 V aatjes. Tegen vorige week 1,442,932 vorig jaar 1,483,502 De uitvoer uit alle havens van Noord-Amerika bedroeg van 1 Januari tot 23 Juli 1881 5,788,200 Vaatjes. I 1878 3,544,600 Vaatjei. 1880 4,264,500 1877 4,429,200 1879 4,320,200 1876 2,976,400

Goessche Courant | 1881 | | pagina 3