DE ZANGER. 5> ME\1.I!LWERK Ik drink insgelijks op de nagedachtenis van alle braven, die daar hun leven hebben gelaten voor Ko ning en Vaderland! Den generaal Van der Heijden! Het Nederlandsch-Indische leger! Het Nederlandsche leger!" Diep getroffen antwoordde generaal Van der Heij den op dien koninklijken toost het volgende: «Sire! Toen ter expeditie van Atjeh het geluk mij be gunstigde en ik, dank zij de opoffering en bijzondere plichtsbetrachting van mijn ondergeschikten van land en zeemacht, de Nederlandsche vlag hoog mocht hou den, durfde ik niet hopen, dat, behalve de vele groote belooningen, die Uwe Majesteit mij schonk, nog die schitterende eer mij zou te beurt vallen, om door mijn Koning zoo te worden toegesproken Ik ben dan ook diep getroffen door de eer, die Uwe Majesteit mij bewijst, en heb ik ginds op Noord- Sumatra mijn plicht naar behooren trachten te ver vullen, thans gevoel ik, dat ik niet genoeg kon doen en dat Uwer Majesteits grootheid en mildheid verre overtreffen, al wat ik voor haar ten offer kon brengen. Mag ik u wel mijn innigen dank zeggen voor al wat ik van Uwe Majesteit ondervond, voor al de gunsten die Zij mij schonk. Maar mag ik tevens de verzekering geven van mijn onkreukbare trouw aan Uwe Majesteit en Uw door luchtig Huisook de verzekering dat ik steeds alles, wat een soldaat voor zijn Vorst en Vaderland ten offer kan brengen, daarvoor veil heb. Mag ik, Sirebij al wat ik reeds van Uwe Majesteit genoot, nog de gunst vragen, aan de land- en zeemacht in Indië over te mogen brengen hoe Uwe Majesteit ze waardeert, en aldus ook met Uw naam jegens hen een plicht van dankbaarheid vervullen 1 Want aan hen ben ik verplicht het groote geluk, dat ik heden gevoel! Koning en KoninginLang moogt Gij met het Huis van Oranje voor ons dierbaar Vaderland leven!" Aan het diner zat generaal Van der Heijden tegen over den Koning. Onder de genoodigden behoorden nog generaal Smitsvan Bronbeek, generaal Pel, kolonel Hu-bar van het 8e reg. inf., kolonel List van het le reg. huzaren, de proc.-generaal van het Hof te Arnhem mr. De Meijier, de majoor der rijdende artillerie Von Pestel. Des avonds na het diner heeft de muziek der cavalerie te Deventer aan generaal Van der Heijden in zijn hotel een serenade gebracht. Bij 's Konings bezoek aan Bronbeek zal op uitnoo- niging van Z. M. generaal Van der Heijden zich weder aldaar bevinden. Volgens de N. Rott. Ct. zal de bekende Fransche tooneelspeelster Sara Bernhardt 24 Oct. te Rotterdam in den Doele optreden in Marguerite Gaulhier. Kerkelijke Zaken en Onderwijs. Doopsgezinde gemeente te Goes. Zondag 7 Augustus, des voormiddags te 10 uren, godsdienstoefe ning in het gewone lokaal. Als prediker zal optreden dr. K. II. Pekelharing van Middelburg. Yerseke. Ds. Van Stein Gallen fels te St.-Laurens (Walcheren) heeft voor het beroep naar hier bedankt. Kruiningen. Door den gemeenteraad alhier is Don derdag tot eersten onderwijzer aan de school op het dorp benoemd de heer J. A. Veenendaal, thans te Goes. Landbouw en Veeteelt. Volgens Les Mondes zijn door een heer te St. Ouën merkwaardige proefnemingen gedaan op het ge bied van tuinbouw. In zijn tuin heeft hij gedurende vijf jaar groenten, bloemen en heesters geteeld op drie verschillende wijzenlo. met gewonen mest, 2o. met scheikundige meststoffen op den gewonen tuingrond en 3o. met een scheikundige stof, die hij flora noemt, in zuiver zand. De uitkomsten van die derde proef vooral zijn zeer opmerkelijk. De groenten in zuiver zand geteeld met floral waren het vroegst rijp, het grootst en buitengewoon smakelijkde bloemen waren vol en schoon van kleur. Floral bevat stikstof, phosphorigzuur, potasch, mag nesia en zwavel, en wel in zoo geconcentreerden staat, dat het verdund moet worden met twintigduizend maal zijn volume aan water. Novelle van KAREL HËIGEL. Toen Schlumberg weder alleen was, draaide hij een paar keer op zijn hielen rond en schetterde uit de volheid zijns harten »Op! laat de banieren fladderen!" Plotseling hield hij op. Ga zitten! Spaar u! ver maande hij zichzelf. Gij moet bij het feest de hon neurs voor tante en nicht waarnemen; gij zijt de aangewezen cavalier. Hij maakte het zich gemakkelijk in een hoek van de sofa en sloot droomerig de oogen. Het bevallige meisje stond hem duidelijk voor den geest. Zij is schooner dan haar tante ooit geweest is. En hoe vroolijk, hoe vertrouwelijkDe schilderingen van mooi Antje over zijn interessanten persoon heb ben blijkbaar indruk op haar jong hartje gemaakt en het ligt nu slechts aan hem om dien indruk levendig te houden. Nu was hij toch bij slot van rekening blij dat zijn vriend Tschurtschenthaler niet meegekomen was. Niet, dat hij bevreesd voor hem was. Maar wanneer zij met hun vieren waren geweest, dan hadden zij twee paren gevormd en Schlumberg wilde liever alleen èn voor tante èn voor het nichtje zorgen Die goede Anna, wat is zij oud geworden! Hij zuchtte; er kwamen rimpels in zijn voorhoofd. Ook in zijn celibatairen-periode waren sporen aanwezig Eensklaps kwam er een idéé bij hem op hij sprong van zijn zitplaats en liep onrustig de kamer heen en weer. Wat zou ervan te zeggen zijn als hij het dit maal ernstig meende, en het onrecht, der tante aan gedaan, weder trachtte goed te maken door eerlijk Buitenlandsch Overzicht. Het is voor de Bonapartistisclie partij in Frankrijk een vaag teeken, dat alle voorname personen bedan ken om verder afgevaardigde te wezen. Behalve Rouher hebben Haussmann en Jéróme David ook al verklaard geen nieuwe candidatuur te zullen aan vaarden. In het departement Calvados deden 4 het zelfde. Voor de republiek kan men dit verschijnsel zeker wel bemoedigend noemen. Te Tours zou Gam- betta gisteren zijne eerste verkiezingsrede houden. Oostenrijk's keizer is Donderdag in de badplaats Gastein aangekomen en natuurlijk met de noodige huldebewijzen, zooals de volkshymne, klokkengelui en hoera's ontvangen. De keizer snelde Duitschland's keizer Wilhelm die uit het badhotel kwam, tegemoet. Beide mo narchen omarmden en kusten elkander hartelijk, en gingen arm in arm naar het badhotel, waar zij wel drie kwartier met elkaar doorbrachten. Het eigen aardigste vonden wij wel, dat beiden verkleed waren. Keizer Frans was nl. in Pruisisch, de Duitsche keizer in Oostenrijksch uniform. Dat noemt men in die kringen elkaar eer bewijzen. Den Oostenrijkschen monarch werden door tal van dames bloemen en ruikers aangeboden. Natuurlijk is de vreugde over deze ontmoeting groot en baseert men daarop weer allerlei vrede-verhalen. Het vertrek van Rusland's Keizer naar Moskou daarentegen beschouwt men weêr als een minder vriendschappelijk teeken tegenover die beide collega's. Wij zullen op dat gebied ons maar niet verder begeven de geschiedenis leert genoeg hoe weinig al die parti culiere vriendschapsbewijzen hebben te beteekenen. Van den bewusten aanslag, die in Moskou ontdekt zou wezen, is niets bekend. Na een paar dagen vroeger eene groote volksme ting gehouden te hebben, heeft Woensdag de bekende Bradlaugh met geweld beproefd zijn zetel intenemen in het Lagerhuis. Met verlies van zijn rokspanden en das heeft hij die poging moeten opgeven. Voor het parlementsgebouw had zich eene ontzag lijke menigte verzameld, die niet zeer gunstig gestemd scheen en vele conservatieve parlementsleden uitjouw den, terwijl eene sterke politiemacht noodig was om haar in bedwang te houden. Bradlaugh werd luide toegejuicht, toen hij te kwart voor twaalf aan het parlementsgebouw verscheen. Eerst werd hij door de groote zaal van Westmin ster toegelaten, in welke de hoofdingang tot het par lement zich bevindt. Maar toen hij beproefde de wachtzaal binnen te dringen, werd hem te kennen gegeven dat zulks niet geoorloofd was. Hij drong aan op zijn recht om als volksvertegenwoordiger te wor den toegelaten, en poogde met geweld zich toegang te verschaffen. Dit werd natuurlijk met geweld belet. In het Lagerhuis werd terwijl een motie voorge steld 0111 het gedrag der beambten af te keuren, doch deze werd verworpen. De conventie met de Transvaalsche boeren is nog niet geteekend. Alleen aan de hoofden is zij voorge- legd. Uit Leipzig zijn weer een 7tal sociaal-democraten verbannen. Met de Du itsche Keizerin gaat het slechts langzaam vooruit. De operatie, die zij ondergaan heeft, heeft haar gelieele gestel aangedaan en ook invloed gehad op hare geestvermogens, althans in zoover dat hare gewone helderheid van geest er onder geleden heeft. Zij gebruikt al wat de geneesheeren haar voorschrijven, maar alleen omdat deze het noodig achten en niet uit vermeerde ring van eetlust. Zij draagt haar lijden met alle gelatenheid en dringt bij de familie erop aan zich niet ongerust te maken, daar zij vertrouwt langzamer hand hare krachten te zullen herwinnen. Behalve dat Von Bismarck weêr een brief met moordbedreiging ontvangen heeft, zijn in de laatste dagen te Berlijn en in Zuid-Duitschland 40 personen gevangengenomen, onder beschuldiging van deelneming aan hoogverraad. Alles wat op de zaak betrekking heeft wordt geheim gehouden; doch voor zoover men kan nagaan, kunnen er bij het proces belangrijke onthullingen omtrent de organisatie der socialistische partij worden tegemoet gezien. "Verder heeft de rechterlijke autoriteit te Koningsbergen bekend gemaakt, dat verscheidene ambtenaren en parti- de hand van de nicht te vragen! Na de denkbeelden van Schlumberg was dit een ongeloofelijk deugdzamen inval en een bovenmenschelijk edel doel. Nadat hij dit voornemen eenmaal had op gevat, bekeek hij dit ook op koopmansmanier ter dege van alle kanten en de slotsom was, dat hij het even aangenaam al3 voordeelig vond. Hij deed zijn koffer open en pakte alle zaken uit, die deze bevatte, liet is goed dat ik mijn zaken in orde heb gebracht, want ik zal wel eenige dagen en misschien langer in Kirch- heim moeten blijven. «Zonder bruid ga ik niet heen!" zong hij op de wijze van een bekend volkslied. Die buitengewoon zedelijke denkbeelden en voornemens hadden dezelfde uitwerking op hem als een douche! III. Toen het donker begon te worden, werd Schlum berg naar kamer no. 7 geroepen. De kamer van Burgi was een betrekkelijk ruim vertrek, dat door een lamp verlicht werd; eenige koude gerechten en een thee servies stonden gereed op een roode, met een wit tafelkleed gedekte tafel. «Wel, wel", riep juffrouw Anna, en wees tegelijk met haar kruk naar een stoel. «Dat is een goede inval geweest van Burgi", vervolgde zij, «en het is braaf van u, dat ge ons komt gezel schap houden. Daar, tast maar toe! wat belieft je: een koude kip, of ham of hebt ge liever wat warms?" Gelukkig had Schlumberg bij het herstel van zijn gewaande kwalen ook zijn eetlust teruggekregen. Ilij tastte daarom dapper toe en Burgi volgde zijn voor beeld, terwijl Anna wanhopig veel kopjes thee dronk en hare blikken voortdurend op haren gast gevestigd waren. Ten laatste schoof hij zijn bord weg, liet zich vergenoegd achter in zijn stoel vallen en beantwoordde hare belangstelling met een welwillend lachje. «Ja, ja, juffer Antje. De tijd gaat snel voorbij. Uwe culieren sinds eenige weken per post onder couvert socialistische blaadjes hebben ontvangen, wier inhoud wegens majesteitsschennis jen andere misdrijven in de termen van het strafwetboek valt, tei wijl bij sommige dezer blaadjes dreigende brieven waren gevoegd, en onder anderen een ongeteekende brief van misdadigen aard aan den keizer was gezonden. Op ontdekking der daders is eene premie van 300 mark uitgeloofd. De Porte had veertien dagen uitstel gevraagd om verder het grondgebied aan Griekenland over te geven. De mogendheden hebben haar dat geweigerd. Het minst aangenaam wordt die overdracht door de heeren roovers gevonden. Zij toch worden door de Grieksche soldaten harder vervolgd en verslagen dan door de Turksche. Gemengde Berichten. KRUiNiNGEn. De verjaardag van H. M. de Konin gin werd hier Dinsdag op gebruikelijke wijze gevierd door het uitsteken van vlaggen op openbare en enkele particuliere gebouwen. Daar het concert op 26 Juli II., ter herdenking van de afzwering van Philips II op 26 Juli 1581, door ons fanfarengezelschap «Een dracht maakt machtte geven, wegens ongunstig weder niet kon plaatshebbenwerd dit Dinsdag in den tuin van den heer J. Vereeke gegeven; het werd begunstigd door prachtig weder. Het programma werd flink afgespeeld en verschafte den aanwezigen een genot- vollen avond. Den heer Vereeke komt onze dank toe voor het afstaan van zijn tuin en het fanfarengezel schap voor de prachtige inrichting daarvan. De ver lichting was smaakvol aangebracht. Het geheel werd afgewisseld door het afsteken van klein vuurwerk en bengaalsch vuur, dat een heerlijk effect onder het lom mer der boomen maakte. Tot ons leedwezen moeten wij vermelden, dat het concert niet druk bezocht werd het uitstellen zal daarvan wel eenigszins de oorzaak geweest zijn. St.-Annai.anu. Reeds lang had men gesukkeld met het torenuurwerk, dat ongeregeld ging, eerst'nu en dan, en later geheel stil stond. Er was mede gebrek ontstaan aan de klok, die, door een onbekende oorzaak gebarsten, nu een erbarmelijken klank gaf. Men trachtte dit wel te verhelpen door de scheur of barst uit te zagen waardoor de klank wel wat bijkwam doch geheel zuiver werd het geluid evenwel niet. Dat door een en ander, en vooral door het stilstaan van het uurwerk, groot ongerief in de gemeente was, is te begrijpen. De gemeenteraad kwam daarom aan een groote behoefte tegemoettoen hij besloot om een nieuw uurwerk met klok aan te schaffen. De leve ring hiervan werd opgedragen aan den heer Van Bergen, te Heiligerlee, wien alle eer voor zijn werk toekomt, daar het nu geplaatste uurwerk met de klok er keurig en net uitzien en het uurwerk bijzonder accuraat gaat. De oude klok, volgens het opschrift in 1761 vergoten, is door den heer Van Bergen tegen taxatie overgenomen. Moerdijk. Alhier moest eene herstemming plaats hebben voor éen lid van den gemeenteraad tussehen den heer Vogel en den heer De Vos. Algemeen was men van gevoelendat de heer De Vos het wel zou winnenja zelfs Woensdag werd er reeds ter eere van die verwachte overwinning gevlagd, en me nige heildronk werd aan den heer De Fos gewijd. Doch o jammerbij de opening der bus bleekdat de heer Vogel 9 stemmen meer heeft behaald. Groote verslagenheid natuurlijk Juli 1881 was een natte Juli-maand, 27 streep (mM.) natter dan de gemiddelde Juli, die slechts 71 streep regen aangeeft. Toch waren Juli 1880 en Juli 1879 nog natter. Bij Aalsmeer is Maandagavond een bootje om geslagen, dat aan een sleepboot verbonden was. Een der opvarenden kon zich gelukkig aan een touw vast houden en werd gered; de andere, 15 a 16 jarenoud, wonende te Leimuiden, is verdronken. Als een eigenaardig bewijs, welk begrip som mige kiezers hebben van de wijze waarop zij liun burgerplicht moeten vervullen, deelt men aan de Hóóg. Ct. mede, dat Dinsdag een kiezer, overgehaald om zijn stem uit te brengen, zich een briefje laat geven, dat invult en in zijn zak steekt. Stilzwijgend wordt hem gewezen op de stembushij zegt«daar dacht nicht, die ik mij nog herinner dat zij niet grooter was dan een turf, is een groote en schoone dame geworden." «Schoonheid is maar een tijdelijk iets", gaf Anna ten antwoord. «Maar ik ben, God zij gedankt, recht tevreden over haar. Als zij nu een braven man krijgt, dan kan ik mijn broeder Brau zaliger gerust in het graf volgen." «Zeg dit toch niet", smeekte Schlumberg«zoo iets maakt mij zoo treurig." «Och, tante meent het niet in ernst", zeide Burgi schertsend; «wanneer ge zoo erg naar den hemel ver langt, tante, waarom hebt ge dan nog een nieuwen hoed besteld? 'tls nog wel de tweede van dezen zomer 1" «Maar gunt ge mij dan niets?" «Daar spreek ik niet over; ik kan alleen niet aan- hooren, dat men zoo verlangt naar die hemelsehe ge westen. Er is geen mensch, die graag sterft." «Zoo word ik nu altijd geplaagd, mijnheer Adolf! 't Doet mij leed, dat ik met zooveel lof van haar ge sproken heb." Schlumberg keek nu eens naar de eene, dan naai de andere. Dit was weer een diplomatieke zet, om beiden weder te verzoenen. «Mijn lieve kinderen", sprak hij, «maak geen ruzie! De brave aanstaande van Burgi zal onverwachts komen opdagen en dan zal tante Anna eerst nog eens vijftig of meer jaar beginnen te leven. Op dit oogenblik mogen wij niet verder praten dan over den dag van morgen. Ge komt toch beiden zeker op het zangers feest in de Ilalle. «Morgen is er niemand die thuis blijft" riep Burgi. Hare tante maakte nog al bezwaren over het weder, ten minste wanneer wij hare woorden wilden gelooven maar 't zat hem meer in de jalouzie op een collega van haar, die het buffet in de Ilalle gepacht had. «De Goldenauers strijken met den prijs weg", pro- ik niet aan", trekt zijn beurs ay werpt een dubbeltje in de bus. Een der gevangenen in het tuchthui* te Leeu warden heeft, volgens de Z. Ct., zich wederom aan poging tot moord schuldig gemaakt. Ditmaal trof het den onderwijzer gedurende den schooltijd. De mede gevangenen hebben den toeleg doen mislukken, waarna spoedig genoegzame hulp kwam opdagen. Naar men zegt, was de gevangene gewapend met een groote schaar en een scherp mes. Woensdagnacht ontstond er te Nijmegen tus sehen een korporaal en een burger in een befaamd huis twist, waaruit al spoedig een algemeene aanval van de zijde der aanwezige militairen voortvloeide hun aantal groeide weldra tot ongeveer 200 man aan, die al het meubilair, bestaande in kostbare spiegels, schilderijen, stoelen, buffetten, glazen, karaffen enz. stuk sloegen. De straat werd door hen opgebroken, en met de keien werden alle ramen en luiken ver brijzeld. In éen woordalles werd verwoestwat maar onder hun bereik kwam. De bewoonsters ont vluchtten inmiddels het huis en bereikten met een rijtuig het politiebureauwaar zij hulp inriepen en zich onder bescherming stelden. Éen tiental agenten, die daarna naar de plaats van wanorde oprukten vermochtenofschoon met uitgetrokken sabel erop inhouwende, niets tegen den hoop woeste opgewonden soldaten, die met getrokken sabels en bajonetten te gen de politiemacht inliepen. Toen er hulp aan de hoofdwacht gevraagd werdkon die niet verkregen worden, omdat de wachthebbenden beschonken waren, zoodat de wacht dan ook afgelost is moeten worden. De hoofdwacht bestaat nota bene voor een garnizoen als Nijmegen uit 4 man en een sergeant. Zoowel de politie als de militaire autoriteit stellen een streng onderzoek in, wat ook waarachtig te wenschen is. Sibru deelt in de Arnh. Ct. mede, dat de be kende komeet van Encke in het begin van November met verrekijkers zal kunnen worden gezien (nabij ster 89 van de Maagd.) 1881 is wel een kometenjaar! Ook de stuurman der Duitsche sleepstoornboot II. C. Mauritz, van Duisburg, die bij den brand in de kajuit dier boot in den nacht van 26 op 27 Juli zulke ernstige brandwonden bekwam, is Zondagavond aan de gevolgen overleden, zoodat dus het ongeval aan boord dier stoomboot twee slachtoffers heeft gemaakt. -Bij den bouw van een huis onder Halsteren is een muur ingestort; daarbij werd een hooge stelling, met vier zich daarop bevindende metselaars, die zware kneuzingen bekwamen, medegesleept. Op de tentoonstelling van Hulpmiddelen voor den Boekhandel hebben de heeren Van Gelder Zonen o. a. een velletje papier ingezonden, dat 15000 Meter lang is. Te Amsterdam is een werkman, bezig zijnde de vlag af te halen van den vernieuwden schoorsteen eener suikerfabriek, naar beneden gestort en doodgevallen. -Een goede zaak. Door het Nut te Beilen is het initiatief genomen tot het oprichten eener matten- vlechterij, met het doel om den arbeidersstand 's win ters werk en loon te verschaffen. Een vijftienjarige jongeling, elders daartoe opgeleid, is ontboden en aan gesteld om aan enkelen van zijn leeftijd voorloopig onderwijs te geven in het sorteeren der biezen of russen, en zal denkelijk dezen winter ook de oefenin gen in het vlechten leiden. Te Meppen is de knecht van een landbouwer, die een paard uit de weide had gehaald, door het schrikken van het beest eraf gevallen. De jongen kreeg een slag tegen het hoofd en overleed nog den daerop volgenden nacht. In Ooststellingwerf hebben zonderling genoeg. bij de gemeenteraadsverkiezingen de liberalen voor een candidaat,dietot hetchr. ger. kerkgenootschap, en omge keerd de orthodoxen voor een candidaat, die tot de liberale partij behoort, geijverd. De zaak is, dat eerstgenoemde te Haulerwijk woont, en laatstgenoemde te Donker sloot, en dat bij dezen verkiezingsstrijd uitsluitend de naijver tussehen beide deze deelen der gemeente op den voorgrond treedt. Maandagnacht heeft men te Ottersum (Limburg) bij een landbouwer alle gouden en zilveren voorwer pen gestolen, benevens ƒ120 aan klinkende munt. Johan Gram levert in Eigen Haard een bij schrift bij het keurig portrei van den beroemden schil- feteerde Burgi. Schlumberg's voorhoofd betrok. «Wanneer ieder zijn stem gespaard had, zooals ik, dan was de uitslag niet twijfelachtig; maar helaas, er is van avond een gezellige samenkomst in het raad huis daar wordt gedronken, gerookt, geschreeuwd och die Goldenauers zijn een losbandig volkje!" De beide vrouwen hadden onder de zangers vele bekenden, zoodat Schlumberg nu eens over deze dan over gene iets moest vertellen. Nu was hij eerst recht in zijn element; hij kende allen en wist alles. Buiten dien bracht hij zijn eigen persoon met alles wat hij zeide in verband, opdat beide dames toch vooral goed op de hoogte zouden zijn van zijn goede hoedanigheden en van het groote aanzien, dat hij bij allen genoot. Bij zooveel vreugde en vrienden, dacht Anna, moet Goldenau wel een aardsch paradijs zijn. «Ik kan niet zeggen, dat ik mij verveel", antwoordde Schlumberg«wij hebben, buiten onze gewone amuse menten, schouwburg- en concertuitvoeringen en 's win ters een half dozijn bals voor de nette lui. Maar van al die dingen geniet men maar de helft als men on getrouwd is; het leven van een jonggezel blijft toch maar een half leven." Bij deze interessante ontboezeming richtte Burgi, die ijverig had zitten breien, het hoofd op en legde beide handen in den schoot. «Dat ge ongetrouwd zijt, is toch uw eigen schuld", zeide tante met rauwer stem dan zij tot dusver gesproken had. «En bovendien komt die verandering van inzicht nooit te laat. De leelijkste oude vent vindt toch nog altijd een jonge vrouw." «Zoudt ge denken?" vroeg Schlumberg, terwijl zijn oogen geheimzinnig schitterden. «Dat weet ge evengoed als ik; maar ge wilt een voudig niet!" «Zeker wil ik, zeker!" riep hij. (Wordt vervolgd.)

Goessche Courant | 1881 | | pagina 2