leermiddelen, die de lieeren Van der Hoeven en Buijs eigenaars van het Schoolmuseum te Rotterdambij die gelegenheid hebben tentoongesteld. Er was eene prachtige verscheidenheid en algemeen werd de wel- willenheid der heeren geroemd, die deze collectie ter bezichtiging hadden gesteld. Landbouw en Veeteelt. In de Betuwe gaf de aardappelenbouw in geen jaren zulk een rijk beschot en uitmuntende qualiteit als thans. Is een witte kraai al een zeldzaamheid, een gele is zeker nog zeldzamer. Toch is zulk een merkwaar dig exemplaar onlangs in Colorado 'geschoten. Buitenlandsch Overzicht. Uit Rusland komt weer eene tijding, die ons noopt op dat land eerst een blik te slaan. De keizer en de keizerin waren naar Moskou gegaan, waar de kroning zou plaatshebben. Nu komt de tijding dat zij naar Nischni-Novgorod vertrokken, waar zij de plechtige inwijding bijwoonden van een tot aandenken van keizer Alexander ge bouwden en hem gewijden kathedraal. Langs den geheelen weg van Moskou tot Nischni-Novgorod werd werd de keizer met geestdrift door de saamgestroomde volksmenigte begroet. De Wiener Presse weet echter nog iets anders daar omtrent meetedeelen, wat door de Londensche Daily Chronicle wordt bevestigd, en wel dat er een nieuw komplot tegen den Czaar is ontdekt en dat daarom Alexander III op geheimzinnige wijze plotseling zou vertrokken zijn naar Nisclini-Novgorod. Wat daarvan nu waar is zullen latere tijdingen ons leeren. Uit de Vereenigde Staten van Noord-Amerika ko men, met voortdurend gunstige tijdingen omtrent Gar- field's toestand, natuurlijk berichten omtrent de helsche- machines-quaestie. Een correspondent van de te St.-Louis verschijnende Post had een gesprek met den Fenian Ohara die hem een fabriek aldaar liet zien, waar zulke machines gereed staan. Die Fenian bekende dat de met de stoomboot Malta verzonden helsche machines te St.- Louis gemaakt zijn en dat reeds 80 helsche machines naar Engeland scheep gingen sedert den 20 Juni waarvan Ohara gelooft, dat 50 onontdekt overkwa men. Het plan der samenzweerders beoogt plaatsing der helsche machines aan boord van Engelsche pant serschepen, omdat de samenzweerders de marine be schouwen als Engelands zwakste punt. Wij willen hopen, dat de phantasie van den corres pondent hierbij een rol speelt. De Iersche landbill vindt in het Hoogerhuis tegen werking, niet in principe maar in details en wel zoo, dat de leider der oppositie amendementen voorstelt, waardoor hij de wet zelve in gevaar brengtomdat de regeering volstrekt daarmee niet kan meegaan. De Ier Parnell heeft in het Lagerhuis weer kabaal gemaakt. Hij weigerde tot driemaal toe den voor zitter te gehoorzamen, zoodat hij geschorst werd. Heden zou men oon hplpven met den bekenden afgevaardigde Bradlaugh, die weer met ge weld zal vragen om tot den eed te worden toegelaten. De Britsch-Indische regeering zal zich wijselijk maar niet meer met de Afghaansche zaken bemoeien, tenzij andere mogendheden daar gezag mochten wil len uitoefenen. Uit Durban komt nu weer het bericht, dat de con ventie met de Boeren Dinsdag geteekend werd dat de overdracht der Transvaal Maandag a. s. geschiedt, en dat de verkiezing van den volksraad Dinsdag daar aanvolgende plaats heeft. Na de bekrachtiging verlaten de Engelsche troepen direct Transvaal. De Porte heeft eene gemengde [inancieele commissie benoemd. Wij wenschen 'den leden daarvan succes op hun werk. In Frankrijk zijn het de a. s. verkiezingendie de hoofden warm maakt en de pennen in beweging brengt. De bekende Bonapartistische afgevaardigde Rouher wil niet meer in aanmerking komen en gaat rust Gemengde Berichten. Een Dinsdag alhier op straat gevonden brief, geadresseerd aan Zijne Majesteit den Koning der Nederlanden Ie 's-Gravenhage en gesloten met een lak, waarop de letters I. v. d. 11., is ten postkantore alhier bezorgd en per trein van 2.21 verzonden. Dit ter geruststelling van hem of haar, die dezen brief soms heeft verloren. Rilland-Bath. De lijarige zoon van den land bouwer Van Damme alhier is Maandag overleden tengevolge van het op Vrijdag jl. op hol gaan der paarden met een kar klavers, waardoor de knaap van de kar afviel en een der wielen over zijn hoofd is geloopen. Te Middelburg herdacht Maandag de hoogst geplaatste ambtenaar aldaar, de torenwachter W. Landmanden dag waarop hij vóór 40 jaren tot die betrekking benoemd werd. Maandag was het voor Vlissingen niet alleen de dag van het SOjarig bestaan der «Koninklijke Handboogschutterij Willem III", maar tevens degedenk- dag van het onthullen der banier, vereerd door Z. M. den Koning, Opper-beschermheer dezer sociëteit, terwijl ook het lOjarig bestaan van het muziekgezelschap «Ons Genoegen" met dezen dag samenviel. Dat er feest gevierd zou worden was onzen lezers bekend. De feesten werden Zondagavond door »Ons Genoegen" ingeleid met een muzikale wandeling met fakkellicht. Maandagmorgen te lialftien had de ontvangst aan het station plaats van de volgende muziekgezelschappen Koninklijke inuziekvereeniging «Harmonie" van Ooster hout; fanfaren muziekkorps «Harmonie", van Biervliet muziekgezelschap «Accelerando", van Middelburg idem «Door oefening volmaakter", van Willemstad; ^endeboogschutterijen: «Concordia", van's-Heerenhoek: de Koninklijkehandboogschutterij «Jacoba van Beieren", van Goesde handboogschutterij «Eensgezindheid", van Middelburg, en «Oefening cn uitspanning", van Hans- I Weert. De feestgenooten werden toegesproken door den waarnemenden burgemeester. Vervolgens trok myj in optocht naar de net versierde zaal van den heer Knijpers. Te ruim twaalf uur had een allego rische optocht plaats met zegewagen en banieren. Na den optocht, die uitmuntend is geslaagd, was er- matinée op de Groote markt voor de deelnemende korpsen aan het festival. Tijdens deze feestelijkheden nam het concours tusschen de verschillende boogschutterijen een aanvang. Aan dien wedstrijd namen deel«Concordia" van 's-IIeerenhoek, «Jacoba Van Beieren" van Goes, «Oefe ning en Uitspanning" van Ilansweert, «Willem III" en de gaaischieting «Eendracht" van Vlissingen en «Eensgezindheid" van Middelburg. Van de uitgeloofde medailles en eereteekens werden o. a. behaaldHet zilveren verguld eereteeken voor den schutter van de meeste punten door P. De Jong, van 's-Heerenhoek, met 42 punten; een zilveren vergulde medaille voor het vaandel van het peleton, dat de meeste punten heeft geschoten, door «Concordia" van 's-Heerenhoek, met 157 punten; zilveren eereteekens voor den schut ter van iedere sociëteit, die uit zijn peleton de meeste punten behaalde, door P. Knuijt van 's-Heerenhoek; Kosters van GoesLuik van Hansweert. Aan «Oefening en Uitspanning" van Hansweert ■ward de medaille voor het verst afkomend gezelschap toegekend. - *i Alles is in de beste orde afgeloopen, begunstigd door uitstekend weder. De stad was in feestgewaad en vol menschen. Des avonds werd het feest voor dien dag met eene prachtige gasilluminatie en een bal besloten. Zondagavond is te Vlissingen het uit zee ko mende Engelsche stoomschip Helios dwars in de bak boordszijde geloopen van de ter roede liggende Noord- duitsche bark Lasher, kapt. Kalmenamet het ge volg, dat de bark onmiddellijk zonkde kapitein en verdere opvarenden hadden juist tijds genoeg om op het stoomschip over te springen, met uitzondering van éen matroosdie vermist wordt. De bark geladen met stukgoederen, kwam van Antwerpen en was be stemd naar Iquique. Het stoomschip komt van New- Orleans en is bestemd naar Antwerpen. (N. R. Ct.) Bij gelegenheid der landbouwtentoonstelling te Bergen-op-Zoom zal op 9 Sept. aldaar eene harddra verij plaatshebben. Voor die van «paarden uit de provincie Noord-Brabant" wordt uitgeloofd een pendule met garnituur ter waarde van f 135 en een zilveren medaille aan den pikeur, benevens 2 premiën: een Engelsch rijzadel a 65 en een met zilver gemonteerde zweep. Voor die van «paarden van zessen klaar" een prijs van f 300, benevens een gouden medaille aan den pikeur en twee premiën van 100 en ƒ25. Op de buitenplaats van den heer F. d. R., even buiten Bergen-op-Zoom, zijn door het instorten van een steiger vier personen verwond. Twee hunner, waarvan een in bedenkelijken toestand verkeert, zijn in het gasthuis opgenomen. Het Centraalbestuur van het Alg. Nederl. Werk liedenverbond heeft een uitvoerig adres aan den Min. van Justitie gezonden, waarin het, met het oog op den toestana der werklieden in Nederland, vooral in ver band met het gemis van eiken waarborg voor hun ouden dag, wijst op hetgeen vooral in de gist- en spiritusfabriek van den heer Van Marken, te Delft, voor de werklieden gedaan wordt. In verband daar mede vraagt het bestuur, dat de aandacht der commis sie tot herz. van het Wetb. van Koophandel gevestigd worde op de wenschelijkheid om de verplichtingen der naamlooze vennootschappen met minstens éen te ver meerderen, en wel deze dat in de statuten worde bepaald, dat minstens 10 pet. van de jaarlijksclie winst zal worden afgezonderd- en gestort in een pensioenkas voor de werklieden met de voorwaarde, dat bij een eventueel vertrek uit den dienst der onderneming de werklieden aanspraak blijven behouden op het pensioen, gedurende hun diensttijd verworven, op de wijze als dit ook aan de reeds genoemde Delltsche fabriek is geregeld. Zaterdag is te Maastricht een milicien bij het baden verdronken; terwijl eenige badende personen te Zandvoort, die door de sterke branding in gevaar geraakten, met veel moeite zijn gered; de badmees ter verdronk. Een hevig onwederdat Zaterdagavond ovpr Anna Paulowna trokging vergezeld van een ont zettende hagelbui, die erge verwoestingen in de ruiten aanrichtte. Velen vluchtten de huizen uit. De hagel- steenen waren 3 tot 5 centimeter in doorsnede. Ook uit andere plaatsen wordt melding gemaakt van zwaren hagelslag. Te Arnhem liet een kruideniersknecht zijn wagen, waarin een zak met p. m. f 250 in geld, een oogen- blik alleen op de straat staan. Bij zijne terugkomst was een onbekende ermee op den loop. Bij een twist te Utrecht kreeg zekere D. Zater dagavond van een oom zijner vrouw, zekeren M. een steek met een mes, waardoor D. op de plaats 'dood bleef. De dader is in hechtenis. Een «wilde Zulu-kaffer" is Zaterdagavond op de Beestenmarkt te Leiden uit de tent, waar hij voor geld te zien was, ontsnapt, in wilde vlucht alles omver werpende wat hem tegen wilde houden. Na tusschen tenten en kramen, hoeren en boerinnen door gehold te zijn, werd hij door zijn talrijke vervolgers gegrepen en weder in zijn tent gebracht, waar men den «wilde" tam zal trachten te houden. Dat voorval gaf natuur lijk aanleiding tot een grooten oploop; zelfs wafel en poffertjeskramen liepen leeg en tal van bezoekers dier inrichtingen waren zoo verlamd van schrik, dat zij zelfs geen hand konden uitsteken om wat zij gebruikt hadden te betalen. Natuurlijk kwamen ze daarvoor ook niet terug! Sommige kermisbezoekers dachten ook aan een grootsche reclame, 't Zou zoo onmogelijk niet zijn. Twee personen, die de vorige week Dinsdag te voet de venen van het Emmer-Compascuum doorliepen, hebben het 's avonds omstreeks 6 urente midden van eene zware regenbui met veel windook zien sneeuwen. Op dien avond was dan ook de tempe ratuur zeer koud, terwijl het den voorgaanden nacht gevroren had. Een kofschip beladen met steen bevaren door den zetschipper M. Dane, is in het Volkerak bij Din- teloord lek geworden en gezonken. Met veel moeite hebben zich de opvarenden, de schipper, zijne vrouw, zoontje en knecht, in hunne roeihoot gered. Een vrouw te Leeuwarden, die nog al dikwijls veel sterkedrank gebruikt, sprong Zondagavond in den regenbak. Haar man, aan dergelijke kunsten ge woon, meende dat deze liefhebberij haar eer goed dan kwaad zou doen, en haastte zich niet haar te helpen. Denkende dat zij vergeten was, riep zij al zeer spoe dig om hulp, die haar toen ook werd verleend, doch niet vóór zij beloofd had zich in 't vervolg van te veel nat, zoowel in- als uitwendig, te onthouden. In sommige gemeenten schaft men de kermissen af; in andere laat men ze «doodbloeden". Te Maas sluis heeft, gelijk een zijner geestverwanten aan de «Courant voor Maassluis" schrijft, de nieuwe predikant «een Christelijke manier van kermisvieren ingevoerd, die een uitmuntend middel bleek te zijn tegen de zoo uitlokkende bekoorlijkheden van de moderne kermis". Zij bestond in avondbijeenkomsten in de pastorie, -waar een overvloed van koffie met broodjes, vruchten enz. allen aanwezigen ten dienste stonden. «Dikwijls was het middernachtelijk uur reeds lang verstreken, eer men er toe komen kon uiteen te gaan". De inzender van die mededeeling spoort aan tot meer dergelijke feestvieringen, zoo mogelijk op nog grooter schaal. Als de beurs van den predikant het dragen kan, be staat er volstrekt geen bezwaar om avond aan avond bij hem diens koffie, brood, vrachten enz. en het «heerlijk en waarachtig bijzijn in den Heere", gelijk de berichtgever het uitdrukt, te genieten. Maar men stelle het niet voor als een «Christelijke manier van kermisvieren". Dit is huichelarij. Wil men niets van het kermisgejoel weten, misschien omdat men er van verzadigd is, men onthoude zich, maar men bewere niet, dat zij vervangen kan worden door samenkom sten met koffie, broodjes, vruchten, stichtelijke toespra ken en godsdienstige gezangen. ArnhCt.) Het landgoed Rozestein onder Velzen bij Haarlem, dat heette aangekocht te zijn voor de Koningin van Zweden, is, naar de N. R. Ct. thans verneemt, aange kocht door de heeren gebroeders Koster te Amsterdam en D. Bolle te Rotterdam, uitsluitend met het doel om gezamenlijk eene grootsche .onderneming bij ex ploitatie van boekwerken tot stand te brengen. Het landgoed is 3 hectaren en 78 aren groot, en zal volgens het N. v. d. D. nu dienen als premie bij hunne boekaanbiedingen met bons. Een slachter te 's-Hage, die een koe geleidde, kon het kwaadaardig beest niet bedwingen. Het brak losen een andere slachterdie het wilde grijpen ontving een hoornsteek aan het hoofd en een slag van het beest in de rechterzijde, tengevolge waarvan de ongelukkige overleed. Bij den op Zondag te Amsterdam gehouden wed strijd voor zeil vaartuigen op de Zuiderzee is in de afd. I, centerboards, kotters en schoeners boven 9 M., waarin drie schepen liepen, werd door Admiraal de Ruyter, eigenaar IT. A. Van Maenen, te Antwerpen, na een scherpen strijd, met menige belangwekkende manoeuvre, de prijs 300 of een zilveren theegarnituur, uitge loofd door Z. M. den Koning) behaald. In een gemeente nabij Maastricht maakt de burgemeester, die ongehuwd is, het hof aan eene juffrouw aldaar, zonder nochtans ooit van trouwen te spreken. Dit laatste kon den broeder der schoone maar niet bevallen; hij onderhoudt den burgemeester daarover en krijgt van dezen de verzekering de zaak in ernstige overweging te zullen nemen. Middelerwijl komt de verkiezingsperiode, en onze burgemeester, nog niet gezind om vooreerst het jonkmansleven prijs te geven, weet niets beters te doen, dan de eerzucht van den lastigen broeder voor het lidmaatschap van den Raad optewekken. De list gelukt; de broeder stelt zich candidaat en wordt gekozen. Thans lacht de burgemeester in zijn vuistje, want daardoor is hij gewaarborgd, dat zijn zwager in spe hem in den eersten tijd niet met trouwplannen zal komen lastig vallen, zonder gevaar te loopen van doqr verboden zwager schap zijn zetel in den Raad te moeten verliezen. Eenigen tijd geleden werd, zooals men zich wel licht nog herinnert, op de Oudeschans te Amsterdam het lijk opgehaald van een politieagent genaamd Va- lentijn. Men veronderstelde reeds toen, dat hij in het water was geworpen. Dit vermoeden schijnt thans bevestigd te worden. In een aldaar gelegen tapperij werd dezer dagen door eenige personen over het onge val gesproken, waarbij te kennen gegeven werd, dat men zich in den persoon vergiste. De politie werd daarvan kennis gegeven, die het vroeger gestaakte onderzoek weder heeft hervat. De Oostersche pest nadert meer en meer de hoofdstad van Rusland. Te Tosus stierven op een dag 7 paarden en overal is gebrek aan geschikte ge- neesheeren om de ziekte tegen te gaan. Daarbij komt nog, dat in verschillende dorpen zulk een gebrek aan geld bestaatdat zelfs de doode paarden niet eens begraven kunnen worden, wat niet weinig de besmet ting in de hand werkt. Onder de bevolking heerscht de ziekte in mindere mate en er zijn nog bijna geen sterfgevallen voorgekomen. De stad Antwerpen heeft volgens de laatste volkstelling ruim honderd negen en zestig duizend in woners. Hiervan zijn ongeveer honderd vijf en vijftig duizend geboren Belgende overigen vreemdelingen waaronder zich achtduizend eenhonderd een en twintig Nederlanders bevinden. In het nieuwe observatorium te Weenen is de grootste tot nutoe vervaardigde telescoop opgesteld. Het instrument meet bij de 34 voet; de opening van het objectief is 27 duim. De glazen zijn te Dublin geslepen. In Gloucestershire (Engeland) staat een kastanje boom, de Torworth-kastanjedie reeds in II35 een groote boom was en dus den eerbiedwaardigen leeftijd van minstens 750 jaren heeft bereikt. De grijze is nog flink en gezond en kan nog vele jaren leven. De vervolgingen, waaraan de joden in Rusland blootstaan, bepalen zich niet, gelijk men algemeen gelooft, tot het zuiden des rijks. Ook in de westelijke provinciën zijn verschillende steden en dorpen, groo- tendeels door Israëlieten bewoond, door brandstichting te gronde gericht. Tot het einde Van Juni waren 16 steden afgebrandwaaronder Vitebsk met 23,000 Bobruisk met 23,000, Slonim met 20,000, Mohilew met 25,000 inwoners. En in de vorige maand is weder te Korez een brand gesticht, waarbij 1020 huizen en winkels, de synagogeen 11 kleine bedehuizen zijn in de asch gelegd. Bij die ramp kwamen 39 per sonen om5000 personen zijn er zonder dak en van alle middelen van bestaan beroofd. Nog erger is het te Minsk, waar de v verliezen het drievoudige van die te Korez bedragen. Een klokkenmaker te New-York zegtdat hij in December 6 uurwerken maakte voor een Ier, die overeenkomen met de beschrijving der helsche machi nes, te Liverpool ontscheept. De Ier weigerde te zeggen wat hij er mede zou doen. Volgens een tele gram uit Peorie (Illinois) waren daar vroeger 10 helsche machines gemaakt. Volgens de New-York Herald is de bekende nihilist Hartmann uit Europa te New-York aange komen. Hij verklaart Amerika te bezoeken als afge vaardigde van het uitvoerend comité der Russische revolutionaire partijen naar Rusland te zullen te- rugkeeren zoodra de omstandigheden het veroorloven. Van Schillers «Lied von der Glocke" bestaan thans 83 vertalingen. Nieuw bewijs voor de macht van het kleine. Den 24n Juli jl. werd te Brunn een congres gehouden van verzamelaars van afgesneden sigai enpuntjes. Van de 26 vereenigingen waren 11 vertegenwoordigd. Tien hadden haar mededeelingen ingezondenen daaruit bleek, dat die vereenigingen 1602 leden telden, 3069 pond sigarenpuntjes verzameld en ruim 15,000 daar mede gewonnen hadden; f 12,000 was besteed aan de kleeding van 1726 arme kinderen. -Emanicipatie. Onder de schutters, die bij het groote schietconcourste Munchen gehoudeneen eere-beker hebben verworven, behoort o. a. een dame, mevr. Emilie Hirsch, uit Weenen. Te Berlijn is aangekomen Kalakaua, koning der Hawaï-eilanden, vergezeld van zijn kamerheer en se cretaris Jud en zijn minister Armstrong. Hij is een man van 45jaar, draagt Europeesche kleeding en spreekt vlug Engelsch. Te Dortmund is een fabrikant van een «levens elixer" in laatste instantie veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf, wegens den verkoop van zijn waarde loos product voor grof geld. Te Dresden wordt een ander, die voor 12 mark een middeltje tegen de dronkenschap verkocht, dat slechts een paar pennin gen waarde had, door het O. M. deswege vervolgd. Bij het klagen over het wéér is men zeker niet altijd even billijk. Maar als men uit Dundee verneemt, dat het daar den 28 Juli vrij sterk gevroren heeft, dan heeft men daar eenige reden om althans zijn bevreem ding te kennen te geven. Het klinkt ongeloofelijk maar het bericht doet de ronde in verscheiden dag bladen, dat dien dag eenige vijvers in den omtrek van Dundee met een ijskorst overdekt waren. Het weêr gelijkt daar dagelijks meer op November dan op Juli en men kan zich voorstellen, hoe groot er de bezorgd heid van den landman is. Laatste en telegraphische berichten. 's-HEERENHOEK, 3 Aug. Bij de Dinsdag gehou den herstemming voor 2 leden van den gemeente raad stemden er van de 49 kiezers 41. Den 19 Juli stemden er 29. Gekozen zijn de heeren P. Westdijk met 22 en J. Allemekinders met 21 stemmen. De heer Jan De Baar verkreeg er 20 en de heer A. W. Remijn 19. COLIJNSPLAAT, 3 Aug. Bij de gisteren gehouden herstemming voor een lid van den raad kwamen er van de 114 kiezers 80 op. Er waren 2 briefjes van onwaarde. Gekozen is de heer Ph. De Back met 40 stemmen. De heer K. Schippers verkreeg er 38. LONDEN, 3 Aug. Het Hoogerhuis ging zonder stemming over tot de tweede lezing der landbill. KAAPSTAD, 3 Aug. De conventie tusschen Trans- valers en Engelschen was gisteren nog niet getee kend. Op eene meeting, waar hoofden der in boorlingen, Boeren en de commissie waren vertegen woordigd, verklaarden de inboorlingen het boerengou- vernement te zullen erkennen. Datum. 4 Aug., 4 Verkoopingen en Verpachtingen. Plaats. Kapelle, Ellewoutsdijk, Voorwerpen, appels en peren, boereninspan, 4 Hansweert, recht van erfpacht, woonhuis, 5 Wolfaartsdijk, bouw- en weil. en dijk, 6 Ovezand, huis en erf enz., 9 Hulst, hofsteden en land* 10 Kloetinge, oppervruchten. 12 Hoedekenskerke, huis en erf, Krabbendijke, huis en erf, Goes, hofsteden en land, 15 Baarland, oppervruchten, 7 Sept., Heinkenszand, weiland, Nov., Kloetinge, boonjen, Informatiën. Pilaar en Liebert. Pelle en V. d. Bussche. Rembges. Pilaar. Pilaar. Scholten en Ferc- ken, Ter Neuzen. Pelle en V, d Bussche. P. Overman. Pelle en V. d. Bussche. Scholten en Ferc- ken. Ter Neuzen. Scholten. Karseboom. Karseboom. Overzicht van den stand der koersen. Jezus, de zoon van Sirach, heeft o. a. «Leen niet van iemand, die machtiger is dan gij; en zoo gij hem geleend hebt, houd het voor verloren." Houders van Columbianen (en van vele andere soorten) hebben de harde waarheid dier woorden reeds lang voor een gedeelte ondervonden, waarom het ons aange naam is te mogen meêdeelen dat volgens bericht van den Consul der republiek te Southampton de sfaaj van zaken in Columbia gunstig is;. Nu de vptyoQiiqg vqn den gpoprweg, welke dé' Baai van Buenaventura niet de haven van Cordova verbindt, nadert, heeft het gouvernement den bouw van een spoorweg tusschen Bogota en Magdalena-rivieren ondernomen. De leger- sterkte is met 3000 man verminderd; belangrijke

Goessche Courant | 1881 | | pagina 2