BIJVOEGSEL GOESCHE COURANT DONDERDAG 1 JUNI 1881. No. 65. Mededeelingen op verschillend gebied. GOES, 31 MEI 1881. In de heden gehouden algemeene vergadering der centrale liberale kies»ereeniging is uit de inge komen processen-verbaal gebleken, dat uitgebracht zjjn 62 stemmen op den heer J. P. Bredius, en 4 op den heer B. H. Beidtterwijl een briefje blanco was. De heer J. P. Bredius is altoo tot candidaat der vereeniging geproclam»erd. Middelburg. In de Maandagnamiddag gehouden zitting der Kamer van Koophandel en Fabrieken werd door den voorzitter rnr. W. C. Borsius hulde gebracht aan de nagedachtenis van wijlen den heer B. A. Fokker, in leven verdienstelp lid der Kamer. Voorts werd beslo ten aan de weduwe een brief van rouwbeklag te zenden. Van den directeur-generaal der Staatsspoorwegen is een uitvoerig afschrift ontvaDgen van het door die Exploitatie-maatscbappfj aan den raad van toez'cht ingediend rapport betreffende de zonae (dienstregeling, waartegen door deze Kamer bij den Minister van Waterstaat enz. bezwaren zijn ingebracht. Aan die bezwaren kan echter, volg»ns mede door tusschenkomst Van den Commissaris des Konings in Zeeland ontvan gen afschrift van een brief van genoemden Minister, niet worden tegemoet gekomen. Er is thans bes'oten, op de qusestie van het per sonenvervoer bij den Minister niet terug te komen, maar wel op het postbeiang, en te trachten dat zoo veel mogelijk bevorderd worde het vervoer van post pakketten in 't algemeen met den trein die te 8.50 'e avonds hier aankomt, met inbegrip ook van de aan- geteekende brieven. LANDBOUW EN VEETEELT. MIDDELBURG. De Walchersche afdeeling der maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland hield Maandag eene algemeene vergadering, onder leiding van den heer A. Ben Boer, als voorzitter. Behalve verschillende huishoudelijke besprekin gen, werden de volgende werkzaamheden verricht. Bij de overlegging van het programma van de algemeene vergadering, den wedstrijd van melkvee en zuivelproducten, benevens tentoonstelling van boter en kaas, van 8-10 dezer te Goes te houden, alsmede de tentoonstelling van paarden, rundvee, schapen, varkens, pluimgedierte enz. door de af deeling Heinkenszand, werd door den algemeenen secretaris sterk op een druk bezoek aangedrongen, zoowel op grond van het belang der zaak, als om de zorg der verschillende corporatiën en commissiën om het verblijf te Goes niet alleen nuttig, maar ook zoo aangenaam mogelijk te maken. In de te houden verloting van paarden, rund vee, zuivelproducten, landbouwwerktuigen enz. zijn voor rekening der afdeeling Walcheren vjjf en twin tig loten genomen. Bij de overlegging van het verslag der Zeeuw- sche Exportmaatschappij werd met klem gewezen op het belang der kennisneming van den inhonl. De begrooting der maatschappij is vastgesteld tot een bedrag van f 6463,22 in ontvang en uit gaaf, met een vermoedelijk saldo van f300. Op voorstel van het bestuui is besloten tot het houden van een ploegwedstrijd in dit seizoen, waar toe eene commissie zal worden benoemd, die tus- schen 1 Augustus en 30 November eene rondreis zal doen bij hen, die aan den wedstrijd deelnemen, en wel op onbekende tijdstippen. De deelnemers moeten öf zelf of bun baas lid der afdeeling zijn. Er zijn, behalve getuigschriften, drie prijzen be schikbaar gesteld voor ploegen op d-n akker, be staande uit 1 en prijs een paar gouden knoopen ter waarde van f25 a f30; 2en prijs een zilveren cilinderhorloge, ter waarde van f15 a f20; 3en prijs een zilveren sigarenkoker, ter waarde van f 8 a f9; en voorts twee prijzen voor platploegen, bestaande uitlen prijs een zilveren tabaksdoos, ter waarde van f 25 a f 30, en 2en prijs een zilveren cilinderhorloge, ter waarde van f15 a f20. Des- verkiezende zullen de bekroonden in plaats van prijzen de waarde in geld kunnen ontvangen. Zij, die verlangen deel te nemenjaau den wedstrijd, moeten zich vóór 15 Juli a. bij den heer .7. II. Snij ders of bij den heer W. 11. Be Bruijn van Melis- en Mariekerke aanmelden. De aanwezige boekwerken, eigendom der afdeeling, zullen voortaan als bibliotheek bewaard worden in eene kast in het concertgebouw, terwijl de concierge Huvers des Donderdags een paar uren beschikbaar zal stellen tot het ter lezing afgeven van boeken aan hen, die dit verlangen. De heer Be Bruijn van Melis- en Mariekerke wil zich als bibliothe caris met het toezicht belasten. Ten slotte is besloten, dat voor rekening der afdeeling geen tweede stier zal aangekocht worden. GEMENGDE BERICHTEN. Biervliet. Srden Februari jl. heeft nog geen enkel raadslid de raadsvergaderingen bygewoond. Zie hier de loop der zaken. In de le en 2e raadsver gadering verschijnt geen der 7 raadsleden, waaronder de beide wethouders. Iu de daarop belegde 3e ver gadering vertoont zicb een der wethouders, opdat geene andere autoriteiten in gemeentezaken beslissen zouden. Zoo is er nu een stembureau voor de aan staande verkiezing van het lid der Tweede Kamer benoemd in eene raadsvergadering, die uit den bur gemeester en een der wethouders bestond. Zooals men ziet is het verzet zeer lijdrlijk tegenover de regeering, doch voor den burgemeester, en dat spijt elk Biervlietenaar, is het minder plezierig, omdat het eene quaestie geldt tegenover de regeering, die de twee kleinste gemeenten elk een eigen burgemeester gaf en de twee grootste combineerde. Donderdag wilde aan het station te Oudewater, juiBf toen de trein uit Utrecht aldaar stilhield, iemand uitstappen meenende,dal men hem te lang liet wachten, opende hij uit angst het portier aan de zjjde, waar de treinen moesten passeereu. Nauwelijks was h^ op de spoorbaan, of een aankomende sneltrein overviel hem eu de locomotief greep hem aan. lie man werd onmiddellijk gedood. Op een boekdrukkerij te 's-Hage is iemand met zyu rechterarm tusscheu de machine geraakt, waar door dat lichaamsdeel op twee plaatsen is gebroken. De Haagsche bakkersknecht, die zich met f 82 vaa zijn metster uit de voeten bad gemaakt, is te Utrecht gevat. Te Leeuwarden is een 4jarig meisje, dat zich op den schommel vermaakte, daar afgevallen en aan de gevolgen overleden. Te Nieuwediep hebb-n Dinsdagavond tusscben de bemanning van eenige Engelsche en Hollandsche vischlogger8 ernstige ongeregeldheden plaats gehad. Gewapend roet slokken en s'.eeneD, gingen beide par tyen op elkander los, doch de Eugelschen, die niet zoo sterk in getal waren, moesten voor hunne Hol landsche vakgenooten de vlag strijken en vluchtte zoo spoedig mogelijk naar hunne vaartuigen. De sterke partij achtervolgde hen met steenen, betgeen voort duurde tot de gemeente- en havenpolit.e zich de zaak aantrok en een einde aan het gevecht maakte. Vrijdag slortte te Nieuwersluis bij het reparee- ren van de brug over den Ang6tel onverwachts de brug naar beneden, waar een viertal werklieden werk zaam waren, met bet ongelukkig gevolg, dat in hoofd van een der werklieden byna geheel werd vei bryzeld een ander bekwam een wonde aan den ar terwijl een derde zich door in het water te Bpringe wist te redden. Dezer dagen viel te Meppel een knaapje in ee kanaal. Een 12jarige knaap zag dit, sprong zond zich te bedenken in het water en redde het met groo, inspanning van krachten. Ily bracht bet kind nas de ouderlijke woning, en geen mensoh te huis vin dende, ontdeed hy het van de kleederen en brach het te bed, waar de moeder het later goed toege dekt en verzorgd vond. Voor een 12jarigen knaa zeker eene heldendaad. De boschbrand, die Maandag jl. in den zuid oo8telijken hoek Van Limburg gewoed heeft, wa verschrikkelijk. Honderden hectaren dennenboscb e heide werden vernield. Uren ver in den omtrek ko. men dit vreeselyk doch grootsche schouwspel waarne men. Onder Heerlen en Bruussum zijn niet minde dan 500 bectarrn liosch en heide afgebrand, waarbi nog komt wal in Ubach-over, Worms en Nituwenhsge werd vernield. De schade der eigenaren is zeer grooi daar veel niet was verzekerd. Omtrent het ontstaa' van den brand is nog niets zekers bekend. Vrydag is op den spoorweg te Hillesluis eet 5jarig knaapje onder den trein geraakt en na korter tyd onder een smartelijk lyden bezweken. Te Venray in Limburg heeft zich een geva. van pokken toorgidaan. Door onvoorzichtigheid met petroleum, die zij in het vuur, dat n>et goed brandde, wilde gieten is een dienstmeisje te Bielefeld jammerlijk om he' leven gekomen. Bij een landbouwer te Weetermeer (Friesland), die voor het eerst van dit jaar zyne koeien iu het land liet, uitte het gevoel van de friseche buitenlucht na hunne lange stalgevangenis zich in een aantal vroolijke lichaamsverdraaiingsn en luchtsprongen, ter gevolge waarvan drie van hen de ruggegraat hebben gebroken. Een meiBje te Zwolle, pas haar 17e jaar in getreden, dat de dwaasheid had in een tent door een waarzegster zich te laten voorspellen dat zij op I7jarigen leefijjd sterven zou, heeft zich dat zoo aan getrokken, dat zij thans in levengevaar verkeert. Naar de Amst. Ct. verneemt, is een groot han delsbuis in diamanten, van Hollandschen oorsprong,

Goessche Courant | 1881 | | pagina bijlage 1