BIJVOEGSEL GOESCHE COURANT DINSDAG 3 MEI 1881. No. 52. SCHUTTERIJ. Jacht en Visscherij. RECHTZAKEN. KUNSTN1EUWS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, gezien de wet van den 11 April 18:17 (Staatsblad no. 17) betrekkelijk de OPRICHTING van SCHUTTERIJEN ec speciaal de artikelen 1, 2, 7, 8 en 9; roepen bij deze op alle mannelijke inge zetenen der gemeente, welke op den 1 Januari dezes jaars hun 25ste jaar zijn ingetreden, hoedanigen zijndie geboren werden in den jare 1856, om zich van den 15 tot en met den 31 der maand Mei voor den schutterlijken dienst dezer gemeente, ter secretarie, alwaar daartoe dagelijks zal worden ge vaceerd. (uitgenomen des Zondags) des morgens van 9 tot des namiddags 2 uren, te doen inschrijven, en zich vooraf te voorzien van een geboorte-extract, ten einde zich van hunnen jnisten ouderdom ter behoor lijke inschrijving te verzekeren en zich door eene ver zuimde of onbehoorlijke inschrijving niet bloot te stellen aan de straf, bij artikel 9 der wel van den 11 April 1827 vastgesteld. Tevens worden opgeroepen, om zich ten bovenge- noemden tijde en plaatse te doen inschrijven, alle manspersonen, geboren in den jare 1847 tot en met 1855, welke in vorige jaren elders ingeschreven zijn, doch sedert dien tijd bin nen deze gemeente zijn komen wonen, met overleg ging van net bewijs der vroeger gedane insebrijving in eene andere gemeente, alsmede zoodanige ontslagen militairen en vreemdelingen, als sedert de laatste in schrijving in de termen der schutterij gevallen en binnen deze gemeente woonachtig zijn. De personen, welke reeds ingeschreven zijn en deel aan de loting genomen hebben, behoorende tot de tweede klasse, zijnde gehuwd en weduwnaars meteen of meer kinderen, welke door sterfgeval of anderszins alsnn in de termen der eerste klasse rallen, worden aangemaand, om daarvan alsmede ten boven bepaalden tijde en plaatse kennis te geven. De onderscheidene daarvan te houden registers zul len op den l Juni eerstkomende worden gesloten en degenen, welke bevonden zullen worden ten deze na latig te zijn geweest en zieh na dien tijd komen aan geven of ontdekt worden, aan het einde der registers ambtshalve worden ingeschreven, onverminderd de daarop gestelde boeten en straffen. Goes, den 30 April 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. G DU WITT HAMER. De Secretaris, HARTMAN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden in deze gemeente, dat de blanco verzoek-biljetten om akten en vergunningen voor de JACHT EN VISSCHERIJ vermeld in art. 5 der wet van 13 Juni 1857 (Staats blad no 87), van heden af ter gemeente-secretarie kos teloos verkrijgbaar zullen zijn en dat die verzoekschrif ten, behoorlijk ingevuld en geteekend, in den loop dezer maand moeten worden ingediend bij den burgemeester, ter opzending aan den heer Commissaris des Konings in deze provincie. Goes, den 2 Mei 1881 Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. G. DE WITT HAMER. De Secretaris, HARTMAN. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Het stoomschip Gattor van de directe lijn Am sterdamNew-York arriveerde den 29o April na een vlugge en voorspoedige reis te New-York. Alles wel aan boord. Met het stoomschip Maat zijn Zaterdag 780 landverhuizers naar Amerika vertrokken. Uit Melbourne wordt van 3 April gemeld De stoomboot Tararua is geheel vergaan op de kusl van Otaga. 80 meuseheo zijn omgekomen. Naar men verneemt, heeft de rechtbank te 's-Hage het door den rechter-commiesaris voor strafeaken al daar verleende bevel van voorloopige aanhouding der beklaagden gemeente-ontvanger, eu f. D., klerk ter secretarie, beiden te Rijswijk, bevestigd, en voorts tegen deze beklaagden rechtsingang verleend met bevel van gevangenhouding. Het gerechtshof te Amsterdam heeft Vrijdag het vonnis der rechtbank aldaar bekraobtigd, waarbij aan den heer M. Fokker te Middelburg, in zijne quali- leit van curator in het faillissement van A. Meyere en Co., tieh noemende de Fltttingtche Bandtltbank te Vlissingen, ontzegd is de eisoh tot teruggave van eene aanzienlijke partij effecten, welke, volgens sustenu van den appellant, door de Flietingtche Bandelt- bank bij de firma Lent en Bergtma te Amsterdam zouden zijn gedeponeerd, terwjjl de geïntimeerde firma beweerde dat deze tffecteu als onderpand in prolon gatie zjjn gegeven. UIT ONZE KOLONIËN. Het mail-overzicht van het Alg. Üagbl. schrijft o. a. dd. 29 Maart; Gisteren zjjn de nieuwe Gouverneur van Atjehen onderhoorigheden, de heer A. fruijt V. d. Boenen, en de nieuwe kommandant der troepen aldaar, de ko lonel Baut, naar hunne bestemming vertrokken. Het groote publiek voelt zich gerust gesteld, nu men verneemt, dat de verandering in Atjeb zeer be hoedzaam zal worden ingevoerd, en in de bezetting van Atjeh eerst geleidelijk verandering zal komen, naarmate de organisatie van het land en de aanleg van wegen voortgaat. Het is inderdaad niet wel denk baar, hoe op eene acdere en voorzichtiger wjjze dan de thans gevolgde ooit de A<jeb-oorlog en de daaruit voortgevloeide toestanden kannen afgewonden worden. Van afkeuring van den maatregel of wantrouwen in de Regeering te dezer zake is bjj het publiek niets te bespeurenveeleer zekere voldoening, dat A'jch eindelijk een verdere phase is ingetreden. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Hanswëert. Donderdagavond bad in de herberg .De Zwaan" bij J. Van Acker alhier de aanbeste ding plaats van het homven van een woonhuis ten behoeve van den den heer P. Van Acker alhier. Er waren 5 inschrijvers, en wel de heerenJ. Kole Mz. voor ƒ2063; J. Braggeman veov 2060; J. M. Lammerde voor ƒ2049; J. J. Poleij voor 1800, en A. Goedemond voor 1650, allen te Hansweert. Aan laatstgenoemde is bet werk gegund. St.-Anhaland. Jl. Dinsdag werd door het bestnur der Waterkeering van den Calamiteueen Suzanna-polder alhier aanbesteed het heretel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1882 van de aarde-, kram-, rijt en eteenglcoiingwerken aan dien polder. De begrooting bedroeg 7833. Ingeleverd werden acht biljetten, waarbij ingeschreven wae door de heeren G. Daane Bolier, te Sliedrecht voor 8100 C. Bo lter, te Brninisse voor ƒ7890 L. Van Popering D*., te Bruiniese «oor 7700 A. Van Fopeting, te Bruinisse voor 7625 P. Moerland, te Stavenisse voor 7550 J. De Rjjke Jr., voor ƒ7620; G. Bolier, te Scherpeniese voor ƒ7480; C. Moerland te 8t.- Annaland voor 7421. Laatstgenoemde ia oodtr nadere goedkeuring van HH. Gedeputeerde Staten aannemer verklaard. Uit etn advertentie in ons blsd kan men sien, dat het laatste concert in dit seieoen,'te geven door de zang- •eieeniging der afdeeling Goes van de Maatschappij tot bevordering van Toonkunst, Woensdag zal plaats hebben. Onder de solisten treft men zeer goede be* kenden aan. In plaats van den heer Wijnne zal de heer Wit- hake, uit Leiden, als solist optreden. Het programma ziet er uitlokkend uit. Het is samengesteld uit de volgende vjjf nommers „Der Rose Pilgerfahrt," (solo's en koor) van B. Schumann. „Metres Abend," „Wanderers Nachtlied," (gem. koren) van A. Bubinstein. „Drie liederen uit Dichter liebe," van B. Schumann, „Lehn' deine Wang," (bariton solo) van A. Jensen. „Die junge Nonne," fait solo) van F. Schubert. „Schön Ellen," van M. Bruch. KERKELIJKE ZAKEN ONDERWIJS. WiLHELMiNADORc. Zondag 1 Mei hield ds. Va* Oheel Oildemeetter zijn afscheidsrede naar aanleiding van Handelingen 20 vs. 36. De kerk was te klein om den toevloed van belangstellenden en nieuwsgie rigen te bevatten. Na afloop der godsdienstoefening werd den predi kaat door eenige kinderen een afscheidslied en daarna door de gemeente Ps. 1214 toegezongen. Zondag 15 Mei denkt de. Fan Oheel Oildemeetter z\jne intrede te Dalfsen te doen. Kbuinihgbn. De vacature bjj de Herv. gemeente alhier, den 20 April 1879 ontstaan, zal, nadat daar toe 7 vergeefache pogingen zjjo aangewend, aanstaanden Zondag 8 Mei vervuld worden door de bevestiging en intrede van ds. B. Wielinga, sinds 15 Sept. 1878 pred. te Leerbroek, o. a. Yersbke, Ds. Fermaai, alhier, sal hoogst waar schijnlijk zijn afscheidsrede houden op Zondag 22 Mei e. k. Zijn traktement bedroeg in den laatstan tjjd, behalve vrjje woning, ƒ1600 en vergoeding van per soneel* belasting dat van zijn eventueelrn opvolger is gebracht op 1300 en vrije woning zonder meer. Volgens Zondagmorgen aan de gemeente gedane me- dsdeeling hebben de 8 collecten voor de in- en uit wendige zending van bet vorige jaar opgebraoht de som van ruim 72 gulden, welke op de volgende wijze zijn verdeeld aan het Nederlandsche zendingsgenoot schap te Rotterdam 25, aan de gestichten te Zetten 26, aan de Evangelisatie in Noord-Brabant en Limburg ƒ10 en aan een opleidingsklasse voor her vormde leeraren in Belgie 12. De. J. F. I. Abreteh te Middelburg herdacht heden syne 40jarige ambtsbediening. Beroepen naar Wageningen ds. A. Benier, te Bergambacht.

Goessche Courant | 1881 | | pagina bijlage 1