BIJVOEGSEL GOESCHE COURANT Yereeniging van Burgemeesters en Secretarissen ZATERDAG 25 APRIL 1881. No, 48. (JFEiOEELEllEOEDEËÜAGE^. IN ZUID- en NOORD-BEVELAND. De vergadering der bovenstaande vereeniging Donderdag (21- April) in het lokaal der sociëteit «Eensgezindheid" gehouden, werd, onder presidium van den heer. D. P. Dominicusdoor 30 leden bijgewoond. De heer J. Meerburg Snarenbergonlangs be noemd tot secretaris van Yerseke, was tot de ver eeniging toegetreden, terwijl als leden werden aan genomen de heeren J. Van Strien en M. Van Zwaardenwethouders te Kapelle en te 's-Heer Abtskerke, Cr. De Jager en A. De BroeJcert, raads leden te Wolfaartsdijk en te Wemeldinge, D. Spruijt en L. A. Hallungius, werkzaam ter secretarie te "Wolfaartsdijk en te Goes. Aan do vergadering werd mededeeling gedaan van a. den brief aan Ged. Staten van Zeeland om, bg de vaststelling van bet nieuwe model voor de begroeting en de rekening der gemeente comp tabiliteit de laatste geljjkvormig aan de eerste en beiden meer in overeenstemming met de staten A. en B. te maken^ b. den brief aan Zijne Ex cellentie, den Minister van Waterstaat. Handel en Nijverheidhoudende naderen aandrang op eene wet tot afkoop van den eigendom, die particulieren hebben aan wegen of zijkanten van wegenbij openbare lichamen in onderhoudc. de uitnoodi- ging aan alle gemeentebesturen van Nederland om adhaesie te verleenen aan een daarbij gevoegd concept-adres aan de Ministers van Oorlog en Bin nenlandsehe Zaken, om in de eventueel te ont werpen wetten op de Nationale Militie en Schut teri} eene bepaling op te nemendat aan de ge meenten eene toelage zal worden verleend voor de te dier zake opgelegde werkzaamheden; d. de daarop van onderscheidene gemeentebesturen ont vangen berichten van instemmingbehalve van 's-Gravenhage, Leiden, Delft enz., die den tijd tot indiening van zoodanig adres nog niet gekomen achtten, óf daarmede niet wilden praejudiciëeren op de billijkheid om voor alle werkzaamheden door de gemeentebesturen voor of in het belang van het Rijk verricht, vergoeding te erlangen. Door den penningmeester werd rekening en ver antwoording gedaan van zijn beheer over het af- geloopen jaarwelke rekening werd gesteld in handen eener commissie, bestaande uit de beeren mr. L. A. Bybau, Gr. Prumers en A. Lous. Deze commissie bracht later rapport uitover eenkomstig de conclusie van welk rapport de rekening, onder dankzegging aan den rendant, werd goedgekeurd en vastgesteld: in ontvang op 288,05s, in uitgaaf op 299,51, alzoo met een nadeelig saldo van 11,45'. In plaats van den beer Gr. J. Van den Bosch, die verzocht bad voor ditmaal niet in aanmerking te komen, werd tot lid van het bestuur benoemd de beer jhr. mr. O. Van Citters, burgemeester van Heinkenszand. De heer mr. L. A. Bybau bekwam 3 stemmen, terwijl 1 stem was uitgebracht op den heer J. Risseeuiv. Op voorstel van het bestuur werd besloten aan eene commissie optedragen het ontwerpen van plaatselijke verordeningen, in overeenstemming met bet nieuwe wetboek van strafrecht., eft,, tot leden dier commissie aangewezen de heeren mr. J. Cr. De Witt Hamer, mr. L. A. Bybau. jbr. M. J. De Marees van Swinderen en 11. Cf. llarlman Jz. Vervolgens was aan de orde wijziging der sta tuten. Art. 4 werd zoodanig veranderd, dat per sonen, in Zuid- en Noord-Beveland wonende, die het administratief recht beoefenen, lid kunnen wor den en dat blijven, ook al verliezen zij het radi caal, of bedanken zij voor de betrekking, waarin zij lid werden. Art. 15 werd gewijzigd, zoodat ook voor de zomervergadering de tijd door het bestuur werd bepaald. Artt. 19 en 20, als bepalingen be helzende voor de oprichting der vereeniging, wer den uit de statuten gelicht. Nog werd besproken het voorstel van den heer Gr. J, Van den Bosch, om uit de statuten te verwijderen de bepaling van art. 17 al. 1, voorschrijvende dat omtrent de be handelde punten van administratief recht en de voor lichting omtrent werkzaamheden van de gemeente besturen geen besluit zal worden genomen. Ook kwam in behandeling een voorstel, om eene bepa ling op te nemen tot vervallenverklaring van het lidmaatschap. Na eenige beraadslaging werd op voorstel van den heer J. H. Bybau goedgevonden de beslissing uit te stellen tot de zomervergade ring en het bestuur uit te noodigeu eene goede redactie voor deze bepalingen te ontwerpen. In de bus werden drie vragen gevonden, als: lo. Mag de secretaris eener gemeente waarne mend griffier bij het kantongerecht zijn Op grond van art. 98 juncto art. 62 der gemeentewet in verband met een paar Kon. besluiten, werd de vraag ontkennend beantwoord waarop de heer M. Noordijke opmerkte, dat bij het kanton gerecht te Goes altijd secretarissen van gemeenten, waarnemende griffiers waren geweest en nog zijn, te weten de beeren J F. Cr. Timansdie zelfs niet in het kanton woonde, B. Vermande, O. Misseeuw en spreker. De heer mr. De Witt Hamer maakte de opmerking, of dan de wettigheid der vonnissen en akten, door die waarnemende griffiers geteekend, niet moest betwijfeld worden, waarop de meening werd geuit, dat de wet op de rechterlijke organi satie zich niet tegen de waarneming door secreta rissen verzet. De verdere bespreking van het on derwerp werd verdaagd tot de zomervergadering. 2o. Hoe moet uitvoering gegeven tvorden aan de voorschriften van Prov blad no. 51 van 1881 omtrent de inning en verantwoording der pensioen bijdrage van onderwijzers overNovember en De cember 1880 Er werd gewézen op dienstverwar- ■ling, wanneer bet voorschrift van Ged. Staten werd opgevolgd, om die bijdrage te innen en te verantwoorden met de bgdrage over het eerste half jaar 1881; ook op het moeielijke en omslachtige, dat in de inning en verantwoording gelegen is, doordat de jaarwedden der onderwijzers in Hoofd stuk I en de vergoeding voor het gemis van vrije woning in Hoofdstuk VIII der begrooting en re kening voorkomen. Ten slotte werd geconstateerd, als de beste wijze van handelen, dat de bijdrage over November en December 1880 in ontvang zal worden gebracht onder hoofdstuk IV Alle andere ontvangsten, en dan een mandaat op den gemeente ontvanger aftegeven voor de storting dier bijdrage in 's rijks kas. 3o. nDe reglementeering der publieke vrouwen en huizen van ontucht (met andere woorden eene plaatselijke verordening op dit onderwerp) is noch in het belang der openbare orde, noch in dat der zedelijkheid, noch in dat der gezondheid^ Zou het bestuur of een der leden deze stelling van mr. W. Van den Berghgeplaatst achter zijn acade misch proefschrift „De strijd tegen de prostitutie in Nederlanddurven verdedigen? Nadat in het algemeen gezegd was, dat men de verdediging niet durfde op zich nemen, verklaarde de heer H. Cf. Hartman Jz. zich bereid in de zomervergadering advies over dit onderwerp uittebrengen en de na dere bespreking in te leiden. Als plaats voor de zomervergadering werd op voorstel van het bestuur aangewezen de gemeente Heinkenszand. Na afloop der vergadering vereenigden zich een twintigtal leden aan een gemeenscbappelijken maal tijd, welke de leverancierster, mej. de wed. J. J. Hartman, alle eer aandeed. Eigenaardig mag zeker wel het navolgend menu heeten Het Onderwijs is de kracht der maat schappij.Het staatsgebouw is gegrond op de ge meente. Aan aan gemeentebesturen overgelaten worden leges te heffen van stekken, waarvoor geen zegelrecht verschuldigd is Falsche opgave of valsc7ie aanduiding van woonplaats mag met sfraf bedreigd worden. Strijd met de orde mag en is niel te wenschen zij baart een onaangenaam con- /lict. Aadaster is latjjn, a/komstig aan algemeen register, en is zijn oorsprong verschuldigd aan be lasting. Strafbepalingen bij plaatselijke verorde ningen. De secretaris is de schrijfezel van het bestuur. Wie lust heeft make hieruit op wat de beeren gegeten hebben. Benoemd in het best. van het waterschap Waarde: tot dijkgr. M. Pieper, tot gezworenen C. Dijl en F. Kole. Benoemd tot dir. van het postk. te Ootmarsum A. Boot, thans adsistent ten postk. te Tholen. De plaatsing van den off. van admin. 3e kl. W. A. H. Doorman, aan boord van Zr. Ms. fregat ^Evertsen", met 26 dezer, wordt, ingetrokkenter zijner vervanging is aangewezen de off. van admin. 3e kl. K. J. Van den Bussche. GOES 22 April 1031. Mededeeüugen op verschillend gebied. Hoedïkenskebke. Bij de Woensdag gehouden verkiezing voor een lid van den gemeenteraad stem den er van de 56 kierers 36. Eén stem was van onwaarde. Gekozen is de heer A. Helmsirijd met 31 stemmen. Ook De Tijd schijnt samenwerking met de anti revolutionairen op de grondslagen, door De Standaard aangegeven, onmogelijk te achten. Haar eerste arti kel, aan de bespreking van deze zaak gewijd, luidt

Goessche Courant | 1881 | | pagina bijlage 1