X, statistiek: GEMENGDE BERICHTEN. te steunen, die op de a. s. tentoonstelling vau melk- nijverheid te Gent willen inzenden, welke tentoon stelling van 10 li Juli zal gehouden worden. Het hoofdbestuur is bereid voor de leden der maat schappij, die daarvoor hun verlangen te kennen geven, de opgaven te doen van hun inzendingen en voor de Verzending voor rekening van de maatschappij van het vee zoowel als van het zuivel zorg te dragen van af Botterdam naar de tentoonstelling te Gent en terug, op de volgende voorwaarden. De opgaven V8n inzen ding moeten voor den B Mei e, k. bij den secretaris der maatschappij, den heer Waldeck, te LooBduinen, inkomen. Het vee, dat vanwege het hoofdbestuur zal worden waardig gekeurd om te worden ingezonden, zal op kosten van de inzenders op later te bepalen tijd en plaats te Botterdam moeten worden aangevoerd. Het hoofdbestuur wil ook alle inlichtingen en, zoo het mogelijk issteun verleenen aan de leden der maatschappij die zouden willen inzenden naar Bir mingham, Hannover of naar de tentoonstelling die tegen het najaar door het bestuur van de Agricultural- Hall te Londen is aangekondigd. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Oüdelande. Ten behoeve der gemeente ie de levering van 60 Ml onderhoudsgrint, vrij op den Kal aan de haven le Baarland of te Elleicouttdijk, aangenomen door den heer A. Be Muijncktijdelijk te Gouda, voor 2,20 per kub. meter. Comité tot wering van Schoolverzuim te Goes. OYER MAART 1881. Op de School A. waren gedurende deze maand 166 kinderen. Onder dezen waren 137 kinderen, die geen enkelen schooltijd verzuimden, 27 n n van 110 verzuimen, en 2 n meer dan 10 verzuimen hadden. Het gemiddeld verzuim was l'/io percent op het geheele aantal scholieren en schooltijden, tegen l'/i, percent over dezelfde maand in 1880. Op de School B. waren 268 kinderen, waar onder 242 zonder eenig verzuim, 22 die van 110 verzuimen haddenen 4 met meer dan 10 verzuimen. Het gemiddeld verzuim was 17i« percent tegen 2'/i» percent over dezelfde maand in 1880. Op de School G. waren 249 kinderen, waaronder 159 zonder verzuim, 56 met 1 10 verzuimen, 34 met meer dan 10 verzuimen. Het gemiddeld verzuim was 9 percent, tegen 93/i» percent over dezelfde maand in 1880. Op de School D. waren 83 kinderen, waaronder 41 zonder eenig verzuim, 29 met 110 verzuimen, 13 boven de 10 verzuimen. Het gemiddeld verzuim was 107/i„ percent., tegen 77i» percent over dezelfde maand in 1880. Op de bijzondere School waren 159 kinderen, waarvan 118 zonder eenig verzuim, 29 met 110 verzuimen, 12 boven de 10 Het gemiddeld verzuim was 3 !/l0 pereent tegen 27/,„ pereent over dezelfde maand in 1880. Het verzuim op al de scholen te zamen van 1 Januari af tot ultimo Maart 1881 bedroeg 47i„ percent, tegen 47i. percent over 't zelfde tijdvak in 1880. Te Middelburg zijn van den 1 Januari dezes jaar» tot beden reeds 17 personen, die tuseohen 80 en 90 jaren, en '2 die tusschen de 90 en 100 jaren oud waren, gevtorven. Uit Vlissingen wordt als iets buitengewoons gemeld,datdemailboot Printe» Elitabeth Vrijdagochtend 236 passagiers van Queeuboro daar aanvoerde, terwijl de van Harwich komende stoomboot Claud Hamilton er tegelijkertijd 325 naar Antwerpen overbracht. Vrjjdag ie een persoon van een der tramwagens tusscben Botterdam en Delfshaven gevallen en daar onder geraakt. Een arm en been zijn moeten worden afgezet, en er is veel vrees voor het behoud van tjjn leven. Door het inslaan van den bliksem ontstond Donderdag brand in eene kolossale boerenschuur, bij den landbouwer Be B. te Sint Kruis. Schuur, wagen huis, stallen, alsmede een partij gedorschen en ongedor- soben graan, hooi en stroo, vier runderen, en een paard met veulen, dit alles is verbrand; met veel moeite is het overige vee gered. De schade is aanzienlijk, doch alles was verzekerd. De Baad van toezicht op de spoorwegdiensten heeft de besturen der spoorwegmaatschappijen aange schreven om voortaan, wanneer een trein 15 minuten of meer vertraging ondervindt, dit op de bekende zwarte borden op de stations in te schrijven en door uitroepen in de wachtkamers aan de reizigers bekend te maken, Vrijdagochtend zijn te Steenbergen, gemeente Boden, van de 15 huizen, die het gehucht bevat, 6 verbrand. In het huis, waarin de brand ontstond, zijn bijna alle meubelen, 12 runderen, 3 paarden en een varken door het vuur verteerd. Bjj een ander verbrandden 4 runderen. De overigen hadden nog zoo veel tijd om hunne levende have, en gedeeltelijk hunne meubels te redden. De oorzaak is onbekend, en slechts éen had huis en meubelen, een ander alleen het buis verzekerd. Zaterdag is op de Koninginnebrug te Botter dam eene Duitsche vrouw van een welgeschapen zoon bevallen. Zij was met hare familie op weg om als landverhuizer aan boord te gaan van een stoomschip naar Amerika. De kraamvrouw en de jonggeborene zijn in een nabjjzjjnde herberg gebracht en ontvingen daar geneeskundige hulp. Zaterdaguacht ontspoorde een goederentrein bjj Wolfhezen. Beide sporen werden versperd, en 8 wa gens buiten de rails geworpen, doch met kracht heeft men de hinderpalen uit den weg geruimd. Er hebben geen persoonlijke ongelukken plaats gehad. Onder de gebroken wagens was er een met Paaecbeieren ge vuld, en daar het niet doenlijk was die verder te vervoeren, hebben de beambten er zich aan te goed kunnen doen. Te Maastricht had, zooals in ons no. van jl. Donderdag werd gemeld, een diefstal plaats in een magazijn van zijde. Door de scherpzinnigheid eener Maastrichtsche dame, die te Lnik aankoopen deed, is men daar op het spoor gekomen dat een gedeelte van het gestolene te Luik verkocht was. De helers zjjn te Maastricht wonende vreemdelingen, uit Dnitsehlaod afkomstig. Eenmaal op het spoor zjjnde vond men bij die vreemdelingen de rest van het gestolene en vernam men tevens wie de daders der diefstallen zjjn. Vier personen zijn reeds in verzekerde bewaring genomen. In Kevelaar, bekend door zijne bedevaarten, zjjn Donderdag door een hevigen braud dertig hui zen, even zooveel schuren en eene kerk in de aseh gelegd. Een persoon van de brandweer aldaar vond zijn dood in de vlammen, daar hij zich te ver waagde. De brand was ontstaan door het inslaan van den bliksem, en aangewakkerd door den storm, die het onweder vergezelde. Harriet Buell van Iowa begon den 23n Februari vrijwillig te vasten ze was 52 jaar oud, altijd suk kelend en besloot door vasten haar leven te eindigen. De eerste 33 dagen dronk zjj zelfs geen water, na dien tijd gebruikte zij eiken lag een beetje, maar ook anders niets. Na 47 dagen Jtierf zjjhaar lichaam woog nog sleohts 47 pond. Een schooljongen te Mtncben, die onlangs door een kameraad met een potlool in de hand werd ge stoken, zoodat de punt afbrat en in de wond bleef steken, stierf een paar dagen lier aan bloedvergiftiging. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteun! Eenigen tijd geleden hal ik een brief te ver zenden, maar 't ontbrak nfj nan een postzegel en 't was te laat er een aan te schaffen. De inval, om het zegel van twee briefkaarten op het couvert te plaatsen, kwam mij Voor niet ten nadeele te zijn voor het Rijk, ja zelfs ten voordeele. Maar de postadministratie erkende die frankeering niet. Zou de Minister van Waterstaat enz. niet kunnen besluiten eene dergelijke frankeering te erkennen als wettig Hoedekenskerke, 18 April 1881. W. TE GEMPT. Goes. - Snelpersdruk van F. Kleeuwens Zoon.

Goessche Courant | 1881 | | pagina bijlage 2