Mededeeliiigen op verschillend gebied. nsclien omgekomen zijn, kan nog ion; wel loopen er geruchten dat ipoeld zynwaaronder vooral van ,Q hieromtrent heerscht nog groote ee is in het water omgekomen, an Drunen zjjn slechts enkele wijken onder- eloopen. Het water buitendjjks valt langzaam jet binnenwater neemt nog steeds toe. Oommissiën hebben zich hier en elders gevormd, om door spoedige, vereende hulp de noodlijdenden van het hoogst noodige te voorzien. Een groot aantal vluchtelingen hebben de wijk naar hier genomenallen worden opgenomen en 'iefderijk verpleegd. De stallen zijn opgevuld met /ee. Uit Raamsdonk ontving het blad het volgende jericht Nadat gisterenmorgen omstreeks 2 uren de djjk e Cuyk was doorgebroken, is de provinciale straat weg te Waspik en Capelle geheel van water be- vrjjd gewordenook ondervindt men heden te Raamsdonk (Keizersveer) dien hevigen en feilen 'room nifet meer, zoodat met de pont de overvaart eer geschiedt, hetgeen op dit oogeublik zeer ten rieve komt van een gedeelte der bewoners van et land van Altenahetwelk door de overstroo- ming in een zeer erbarmelijken toestand verkeert. Hedenmiddag en avond is reeds een gedeelte vee en paarden uit het land van Altena overgezet ge worden om te Raamsdonk, Waspik en Capelle ge stald te worden, wijl daar het ergste te vreezen staat. Hedenmiddag aan den doorgebroken dijk te Cuyk "nde, was de toestand dier bewonets in dien om- k zeer beklagenswaardig van wege het gebrek m vaartuigenmen bespeurde nog menschen, elke in de boomen zaten en reikhalzend naar hulp tzagen. Gelukkig kwamen er eanige schippers Hedelaar, welke, beter dan de bewoners aldaar ,et het element: water bekend zijnde, uitmuntende mlp zullen verschaffen. Alles is daar nog ver warring de vader weet niet waar de zoon of doch- r is, en omgekeerd men vermoedt dat in die treek meer dan 300 stuks vee door den vloed zijn omgekomen. Ik schat, dat het water door dezen overlaat (Cuykscben dijk) werkt met ongeveer een halve meter. Het dorp Drunen staat, niettegen- taande het nogal hoog gelegen is, voor 2/3 ouder ater. Door den Baardwijkschen overlaat loopt nog een felle stroom. Zaterdagavond zijn te Tilburg een 200tal waters- oodlijdenden uit het land van Heusden en Altena angekomen, teneinde aldaar tijdelijk te worden verpleegd. Zij zijn gedeeltelijk in een van de lo kalen der ateliers van den Staatsspoorweg en ge deeltelijk in een beschikbaar schoollokaal'opgeno men, terwijl de zieken in het gasthuis verpleegd worden. Een ingezeten van Middelburg heeft 1000 jCocnoiftSa voor de aldaar op te richten Ambachts school. Door de Vereeniging van Burgemeesters in Oveiflakkee en Goedereede is, naar aanleiding van art. 82 der nieuwe onderwijswet, een verordening ontworpen, houdende nadere verbodsbepalingen omtrent het arbeiden van kinderen beneden de 12 'aren. Deze verordening zal aan alle Gemeenteraden n het eiland ter vaststelling worden aangeboden. Dealgemeene watersnoodcommissie te Amster dam heelt voor de algemeene Noord-Brabandsche commissie reeds f 10,000 beschikbaar gesteld. Donderdag had de beproeving plaats van de electriscbe verlichting van het rijkstelegraafkantoor te Amsterdam, welke aldaar definitief is ingevoerd. Op de seinzalen, alwaar een 150-tal beambten het grootste gedeelte van den dag en des avonds werk zaam zijn, hangen 5 differentiaaliampen, naar bet stelsel van Siemens en Halske, terwijl in bet aanneembureau éen lamp is aangebracht. Het -veheel maakt een prachtig effect, en de verlichting onderscheidt zich door aangenaam en constant licht, terwijl de zoo hinderlijke warmte van 't gas er door vermeden wordt. De electrische toestellen zijn mede van de firma Siemens en Halske, terwijl een gasmoteur van 8 paardenkracht naar het stelsel Olto als drjjt'kracht wordt gebezigd. By den voorzitter der Prins Hendrik stichting te Makkinga is van een onbekende f 3000 ontvan gen ten behoeve van bedoelde stichting Te Maashracht heerscht het roodvonk epide misch de openbare scholen zijn er gesloten. Te Stevensweert is de typhus uitgebroken. - In de vergadering van afgevaardigden der plaatselijke comités en van belangstellenden in de Noordelijke IJszee vaart, den 4 December jl. te Amsterdam gehouden, is op voorstel van het comité van uitvoering besloten om de Willem Barents in den zomer van 1881 voor de vierdemaal naar de IJszee te zenden. Op grond van dit besluit heeft het comité van uitvoering andermaal de hulp van de plaatselijke comités en van alle belangstellenden ingeroepen tot het bijeenbrengen van de noodige gelden. Te Brussel zal men, in het Paleis da Midi een groot feest geven ten voordeele van de over stroomden in België. Zoo gaan vermaak en leed hand aan hand. VOORDRACHT, door den heer P. C. P. Frowein, leeraar aan de H. B. S. te Goes, gehouden in eene bijeenkomst van de „Amsterdamsche W'erkmansbond De Werkmansbode van 25 December geeft het na volgend verslag van die voordracht, dat wij billijks- heidshalve, na het korte en lang niet even billijke over- sicht van het l'trechtsch Dagblad, een plaats verleenen. Het onderwerp der voordracht van den heer Frowein 'ide, zooals men weet ,Bijdruge tot een werklieden- ram." ker ving zijn rede aan met een seliets van den treurigen toestand, waarin zich de maatschappij bevindt, met zooveel rijkdom ter eener zijde en zooveel armoede ter anderer, zoodat Stuart Mill er van zeide, wanneer er gekozen moest worden tusschen een communistische en de tegenwoordige maatschappij, de eerste verreweg te verkiezen ware. Hier en daar, zeide spreker, kwam het dan ook reeds tot uitbarstingen, als te tar-.js, in Ierland en Rusland, en zelfs voorspelde onze minister van justitie dezer dagen een revolutie binnen twintig jaren tijds. «Daarna kwam spreker tot het program, art. 2 der statuten van het Algemeen Ncderl. Werklieden-Ver bond, en meende, dat hoe volledig dit program ook reeds zijn moge, daarin nog plaats is voor een voor naam punt, dat een vraagstuk geworden is voor staat huishoudkundigen, werklieden en allen die aan de publieke zaak deelnemen het grondbezit, nl. of dat, in het belang van het algemeen, peisoonlijk oi maat schappelijk behoorde te zijn. Spreker verklaarde zich voor het laatste grondeigendom van den Staat. Ter verdediging van een wijziging van bezit in dien zin volgde nu een breed doch helder betoog, waarbij spreker de nadeelen aantoonde, die z. i uit verschillend oogpunt uit persoonlijk bezit voortspruiten en zich o. a beriep op den hoogleeraar A' G Pierson, die in zijn Handboek voor Staathuishoudkunde tot de erkenning komt, dat onder alle omstandigheden de grondeigenaar aan de beste koop is en het leeuwenpart geniet. «Dat de voorstanders van staatsbezit den grond zonder schadeloosstelling willen onteigenen, ontkent spreker. In geen socialistisch geschrift is daaromtrent iets te vinden. «Op 't gebied van grondbezit verklaart de spreker dus de socialistische denkbeelden te deelen, niet zoo op het geoied der nijverheid wel zijn er takken van industrie, die de toepassing van het socialistische stel sel min of meer mogelijk maken, maar algemeen ziet hij die mogelijkheid niet in. Toch zal men, meende hij, moeten streven naar wat anders om de ijzeren loonweï, de wet van vraag en aanbod, haar kracht te doen verliezen. Maar eer dat alles bereikt zal zijn, zullen er duizenden en duizenden jaren moeten ver- loopen. Tot zoolang moeten de werklieden-vereenigingen, die den weg bereiden, zulke middelen te baat nemen die kunnen strekken om zich te verheffen, om hunnen toestand te verbeteren. En voor een gioot deel hebben zij dat in hun macht. Getuigen de werklieden in En geland die, door zich krachtig te vereeüigen, een betere positie hebben veroverd dan hunne lotgenooten in andere landen van Europa. «Loonsvei hooging kan daartoe in de voornaamste plaats dienen. Wel is er een andere wet, die het loon voor de groote meet derheid in evenwicht houdt met het peil der behoefte. Daarvoor is dus noodig, dat men de behoefte laat steigen. Hu zou men, om uitte- maken oi de loonsverhooging, die de werklieden in Ne derland veroveid hebben, hun ten goede is gekomeD, een huishoudboekje moeten hebben van voorheen en thans, maar zeker isdat de groote meerderheid der werklieden van onzen tijd zich vrij wat meer genot kunnen verschaffen dan die in vroegere tijden. Laten wij dus behoeften scheppen, dan zoekt die behoefte naar bevrediging en zij rust niet voor zij voldaan is. «Dit kan gemakkelijk en in deze richting beweegt zich de maatschappij, waar zij er naar streeft om allen kinderen goed onderwijs te verschaffen. Leerplicht, kosteloos onderwijs, afschaffing van kinderarbeid enz., dat moet er komen en dat zou er zeker reeds zijn als wij algemeen stemrecht hadden. Men ziet het aan Frankrijk, waar zeer waarschijnlijk dat alles binnen weinige dagen zal bestaan. Daar durlt men dat alles den werklieden niet langer te onthouden. «Dat alles is te bereiken, als de werklieden zich ver eenigen in een grooten bond, als allen zich aansluiten bij het Alg. Ned. Werkl-Verbond en verder nog, voor zoover dat bereikbaar is, zich vereenigen met werk lieden in andere landen. De Engelsche werklieden hebben bij hunne pogingen tot loonsverhooging enz. steeds het meest te klagen over de vreemde werklie den. Dat is schande. «Eindelijk nog heelt ieder echtpaar tot het inzicht te komen dat het onzedelijk, misdadig zelfs is, meer kinderen te verwekken dan zij kunnen voeden en opvoeden. «Daarna schetste spreker in breede trekken en glas helder, hoezeer alle kerkelijke en godsbegrippen be lemmeringen zijn voor de ontwikkeling der maatschappij, hoezeer de godsdienst door alle eeuwen heen een nap- stok geweest is en nog is, waaraan ai die vraagstukken worden opgehangen, die men niet gemakkelijk tot op lossing kan of niet wil brengen. «Eindelijk werd nog een warm woord gesproken ten gunste van algemeen stemrecht, een waarschuwing tot hen die uit dwaas vooroordeel oi om machtsbehoud hervormingen tegenhouden en daarna een opwekking tot vereenigingen, de noodzakelijkheid daarvan voorde werklieden, omdat alle hervorming, zal zij doelt!effen, van onder op moet komen, en ten slotte een aanmaniDg aan de ouders, om hnnne kinderen zó') Op te voeden en zóo aan de maatschappij toe te wijden, dat zij haar eveneens dienen als de kortelings overleden ijverige secretaris van het Alg. Ned Werkl -Verbond. Davetende toejuichingen van de talrijk opgekomenen mochten als zoovele bewijzen gelden, dal spreker be grepen is en naar veler overtuiging gesproken heeft". Wanneer men nu nagaat dat de redacteur van de Werkmansbode, en zeer waarschijnlijk ook de schrijver van dit verslag, is de heer B. H. Fieldt, voorzitter van den Amslerdamschen werkmansbond, de man, die ver klaarde het niet in alles met den heer Frowein eens te zijn, dan kunnen wij, vvat onpartijdigheid betreft, meer waarde aan dit verslag hechten dan aan het bericht van het Ulrechtsch Dagblad, dat wel eens meer tornde toe te geven aan partipris en de zaak der werklieden niet; altijd in het juiste licht te stellen Zooais dit verslag ons het gesprokene van den heer Frowein doet kennen, begrijpen wij het beter en gaan wij op vele punten met hem hand aan hand. KERKELIJKE ZAKEN ONDERWIJS. Te Oosterbeek, in Gelderland, overleed den 31 Dec. jl. ds. Wilhelmus Gouda Quint. Geboren te Utrecht den 19 Januari 1810, was hij aebter- volgens predikant te Retranchement 1834-, te Zaam- slag 1846 en te Nienwvliet 1852. Sinds 1 Juli 1874 emeritus, bereikte bij deu ouderdom van bjjna 71 jaar. Te Wissekerke in Noord-Beveland heeft hij van 1833—1834 voor ds. P. JLandsknegt als hulpprediker dienst gedaan. Voor 3 eeuwen werd te Zaamslagop den 2 Januari 1581 eene classicala vergadering gehouden van 9 predikanten bij de toen pasgevestigde her vormde gemeenten in het land van Axel en van Hulst. De gemeente Zaamslag bezat Hermes Pot als haren eersten leeraardie haar diende van 4 Januari 1580 tot 30 October 1583, toen hij, van wege de verraderlijke overgaaf van deze landstreek aan de Spanjaarden, de vlucht moest netnen. Wel dra evenwel kwam hij als predikant in dienst te Reimerswaal, op Zuid-Beveland, waar de classis van Tholen den 23 Maart 1584 ten zjjnen huize ver gaderde. Hy is by die gemeente niet steer kort in dienst geweest, zooals vele schryvers opgeven, maar tot aan het einde van 1600, toen hij er over leden is, eene weduwe nalatende, voor wie de classis van Tholen den 2 S pt. 1608 besloot bij de ge committeerde raden van Zeeland eenigen onder stand aan te vragen. LANDBOUW EN VEETEELT. Het hoofdbestuur der Geldersche maatschappij van landbouw, dat der Friesche maatschappij vau landbouw en bet hoofdbestuur der Hollandscbe maatscbappy van landbouw hebben aan den Minister van waterstaat, handel en nijverheid een gemeen schappelijk adres gezonden met verzoek om, evenals voor de Nederlandsche inzending op de Londensche landbouwtentoonstelling is geschied, eene rykssub- sidie van 5U00 te mogen ontvangen voor eene inzending op de in 1881 te Birmingham te houden tentoonstelling voor veo en zuivel. Zy doen uit verzoek met vertrouwen, niettegen-, staande de spaarzaamheid, die zy weten, dat by het gebruik van de rijksmiddelen wordt in acht genomen, omdat hetgeen op de ryksbegrooting is uitgetrokken ten voordeele van den landbouw niet in vergelijking is tot de belangrijkheid van den eet stmt tak vau ons volksbestaan. Wy hopen, dat aan dit verzoek worde voldaan. Van 28 November tot 25 December 1880 zijn evenals in het daaraan voorafgaand tijdvak van vier weken geen ambtsberichten omtrent het voor komen van gevallen van longziekte onder rundvee ingekomen. Lit Deventer meldt men: De veehandel ver keert thans weder in een zeer gedrukte stemming. Bijna alle veesoorten loopen in pry's achteruit eu vooral het vette vee is lager in prijs. Duitsche kooplieden waren hier in de afgeloopeu week niet aanwezig. De Landdrost van Aurich maakt in de Gron. Ct. officiëel bekend, dat, met goedkeuring van den minister voor landbouw enz., van 1 Januari al' tot nader slechts op 2 dagen vau elke week, en wel op Woensdag en Zaterdag, invoer van rundvee (en verder van alle herkauwende dieren) zal mogen plaats vinden in genoemde provincie, uit Nederland. Te Weener zullen de ingevoerd wordende dieren door den Kreisveearts onderzocht worden. In by- zondere gevallen kan, altijd onder dezelfde voor waarden, ook op andere dagen de invoer c. q. plaatshebben. OPENBARE VERGADERING VAN DEN R1AD der gemeente DORS op DONDERDAG den 30 December 1880, dea avonds te 7l,'a uren. Slot. VI. Wordt gelezen e/n voorstel van het raada- lid W. L. Kakebeeke, om de betrekking van klok kenist, waaronder ook begrepen is het bespelen van het carillon op Diusdag en Zaterdag, te behouden en de belooning daarvan te bepalen op 150 'sjaara. De fin. comm., wier rapport almede gelezen wordt, vindt het geweiischt bedrag geheel ongemotiveerd eu herinnert dat, toen laatstelijk de jaarwedde van d<n bi doelden titularis ter 9prake kwam, de som van f 100 het hoogste bedrag was, dat men voor déze jaarwedde beschikbaar wilde stellen. De Fooriitter zegt dat aangezien de heer Kake beeke in de Virgadering tegenwoordig is, by zelve zyn voorstel wel zal toelichten. De heer Kakebeeke herinnert, dut op de begrooting voor 1881 is uitgetrokken f 200 vojr den klokke nist, doch dat hij met iemand gesproken heeft die bereid is, de betrekking voor 160 waarlenemen, en wel met den persoon, die tegenwoo dig het ear- rillon bespeelt De fooriitter verzoekt dat bespreking van per sonen worde nagelateD, daar de benoeming van den klokkenist door burg. en weth. geschildt. De heer Kakebeeke zegt te meenen.dal voor 150 iemand gevonden zal worden om de betrekking waartt- nemen, eu dat hij daarom aau burg. eu weth. ver zocht heeft een voorstel aau deu raad te doen om die eom als jaarwedde te bepalen. De F tor sitter zegt dat burg. en weth. zoodanig voorstel uiet konden dom, omdat de raad hun voor etri verworpen heeft. De heer Kakebeeke herneemtdan is het mjjn voor ste'. De beer Den Boer herinnert dat onlangs de fin. comm. het uiet eens was over tie belrekkiDg van den klokkenist. De heer Mastee wilde het bespelen van het carillon op Dinsdag en Zateidag afschaffen. Spr. daarentegen wilde hel behouden en de belooning op 100 bepalen, lly blijft nog by dat gevoelen. De Vooreitter vraagt, of de hter Den Boer daar van een amendement maakt. De heer Den Boer antwoordt toettemmend. De lieer dr. Callenfe'.s is van oordeel dat, als men voor 100 kan verkrygeu wat men wenscht, men geen f 150 moet uilgeven. De heer Van der Hoek verklaart zieh vóór het voorstel van deu heer Kakebeeke. Hy gelooft, dat f 100 niet voldoende is. De heer Den Boer zegt twee personen gesproken te hebben, die bereid zyu voor 100 de betrekking op zich te nemen. De heer dr. Fan Renterghem acht 100 te gering en vreest, dat men te veel van Óen pereoou zou af hankelijk zyu. De heer dr. Callenfels deelt die vrees niet, want de heer Kakebeeke zegt éen persoon en de heer Deu Boer voert aan twee personen gesproken te hebben, die de betrekking wenschen. Het amendement van den heer Den Boer wordt in omvraag gebracht doch verworpen met 6 stemmen. Vóór de hetren Qnist, Pilaar, dr. Calleufels en Den Boer. Het voorstel van den heer Kakebeeke, in om vraag gebracht, wordt aangenomen met 9 stemmen. Tegen de heer Quist. VII. Zonder beraadslaging en ronder hoofdelijke stemming wordt vastgesteld het tweede suppletoir ko hier van den Hoofdelyken Omslag voor 1880, op een bedrag van 265,73. VIII. Op gelijke wyze wordt vastgesteld het 2e suppletoir kohier der belasting op de houden over 1880 op een bedrag van 34,50. IX. Alsnu wordt gelezen bel uavolgende rapport en voorstel van burg. en weth. Aan den Raad der gemeente Goes, De groote aanvoer van boomen, die, tengevolge van de vele verkoopingen, verwacht kan worden, hei ft onze aandacht gevestigd op het terrein, dat lot lig plaats voor die boomen gebezigd wordt. Niet allten dat de huizeD, aau die ligplaats staande, veel te ljjden hebben door het lossen der boomeo van de wagens en het laden in het schip, en de bewoners daardoor veel last hebben, maar ooit de ruimte is te beperkt voor deo te verwachten aanvoer. Wij gelooveu, dat een beter terrein gevonden wordt iu den berm van den wrg naar Wilhelminadorp, ongeveer tegenover de Gazfabriek en verderop. Om dit terrein voor ge meld doel te bestemmen en geschikt te doen zijn, zullen echter een negental boomen uit de oostelykeu ry moeten gerooid worden. Voorts zyn indertijd op de Stoofweide een elftal canadaboomen gtplant, die thans te dicht by elkander slaan om den groei te bevorderen, waatom een vyflai daarvan behoort te worden verwyderd. Wy stellen u dientengevolge voor ons te machtigen, om, on ler goedkeuting van Gcd. Stalen, lol openbaren verkoop van die boomen over te gaan. Goes, deu 10 Dec. 1880. Burg meester en Wethouders, J. G. De WITT HAMER. De Secretaris, HARTMAN. H«t rapport d r finatciëele commissie, dat daarna gelezen wordt, concludeert tot aanDeming van het voorstel, waartoe zonder beraadslaging en zonder hoof delijke stemming besloten wordt. X Daarna komt in bthaudeling eene wijziging in de verordeningen tot heffing en iuvoi'dering der markt- geldeu, welke wo.-dl ingeleid door het navolgende rapport van burg. en weth.: Jan den Raad der gemeente Goes. In de Verordening tot heffing eener belasting voor staanplaatsen op markten en andere openbare plaatsen, vastgesteld den 29 Juli 1878, zijn, naar het ons voorkomt, een paar leemten. Vooreerst mist men er een onderscheid in by de berekening der rechten voor staanplaatsen op de ge wone weekmarkten en die op de buitengewone, als b. v. op den zoogenaatndm Mei-Dinsdag en de vee- marktdagen, alsmede bij feestelijke geleg-nbeden. De omstandigheid, dat onlangs aanvrage werd gedaan Daar het recht voor eene tent, om op den eersten en den tweedtn toondag daarin te tappen en de tent gedu rende deu tjjd tusscben die dagen te mogen laten staan, heeft ods daarop attent gemaakt. Ten tweede werd het recht om met eene carrousel op de kermis te staan tot biertoe vergund by iu- schrjjving. Wy meenen, dat dit niet is overeen te brengen met de wet. Beschouwt men de vergunning als verhuring van den grond dan is d arvoor een raadsbesluit noodig, voorafgegaan door eene verklaring, dut de grond, gedurende deu tyd der verhuring, niet ten openbaren dienst besttmd zal zyn, welk besluit bovendien de goedkeuring vau Gedeputeerde Staten btboeft. Ziet men er slechts een recht voor eene stand plaats in (eo in deze categorie valt eigenljjk de rtr- gunning) dan meet het bedrag in de verordening zyn opgeuomeu. Een en ander heeft ons geleid tot eene herziening der veto dening en wy hebben dientengevolge de ter uwe vergadering voortestellen de bedoelde verorde ning te wijzigen. Goes, den 22 Noietnber 1880. Bu'gemeester en Wethouders, J. G. TE WITT HAMER. De Secretaris, HART M A N. Het rapport der financiëele commissie, concludee- rende tot aanneming der wijzigingen, wordt gelezen, waarna de verordening op de heffing het eerst wordt behandeld en alle wijzigingen, zonder beraadslaging en zonder hoof.lelyke stemming, worden goedgekeurd. (De gewijiiyde verordening laten wij achterwege, omdat lij, wanneer de koninklijke bekrachtiging is verkregen, in haar geheel wordt afgekondigd.) Voorts wordt voorgesteld den trlel, Her verordening te lezen als volgtVerordening ..riling van een recht voor staanplaatsen op markten en andere open bare plaatsen in de gemeente Goes, en wel, tooali burg. en with, te kennen gaven, om deze reden: In artikel 240 der gemeentewet woidt gesproken van de rechten, loonen cd andere gelden, btdoeld in art, 238, in welk laatste artikel daaronder ook de gelden vour banken of staanplaatsen begrepen zyn, en deze gelden worden slechts voor belastingen gehouden of daarmede gelyk gesteld, wat de toepassing van de artikels 232-237 betreft. Wij gelooven daarom, dat het beter is te spreken van een recht, dan van eene belasting. De verordening, in haar geheel iu omvraag ge bracht, wordt aangenomen met algemeene stemmen. Daarna vervolgen burg. en welh. In de Verordening op de invordering stellen wy u voor de volgende wijzigingen te brengen, of liever in plaats van de tegenwoordig vigeerende de vol gende verordening vasttestellen. Zooals wy in ons voorstel betrekkelijk de reorga nisatie van het markt- en waagwezen mededeelden, wenschen wy den marktmeester te ontlasten van het financieel gedeelte van zyn werkkring, en dit lij den ontvanger, die daartoe, volgens art. 118 der gemeente wet, de aangewezen ambtenaar is, overtebrengen. Tot- nutoe werden de marktgelden door de markimeesters gtïnd en aan den ODtvanger afgedragen. L)ie taak behoort aan den ontvanger, terwijl de marktmeester alleen moet coustateeren hoeveel het recht bedraagt, zulks na opmeting der tenten, kramen enz. Wordt dit gevoelen door u gedeeld, dan tal eene klein* wyziging in de instructie voor den marktmeester daarvan het gevolg moeten zyB, welke wijziging wy toch zouden ondernomen hebben, nu slechts éen amb tenaar als zoodanig zal fungeeren. De ontwerp-verordrning wordt arlikelsgewyze, toa-

Goessche Courant | 1881 | | pagina 2