Voor houders vau paarden. BUITENLANDSCH OVERZICHT. GEMENGDE BERICHTEN. Laatste en telegraphischa berichten. Eene quaeslie van het Mijn en Dijn. Burgerlijke !5tand Goes ADVERTENT1ËN, koten de heer J. J. L. Luti, Waalech pred. te Mid- delburg, tot vice-praeeea de heer B. A. Overman, pred. te IKinkeuezaDd. Toezegging van beroep ale predikant by de Hervormde gemeente te Bergen-op-Zoom ie gedaan aan (la. D. IF. Schuuring, predikant te Berk bout (N.-H.) Van verschillende zjjden ontving de vertrekkende leeraar, da. Schim Van der Loef, blijken van waar deering, o. a. namens gemeenteleden en vrienden een sierlijke boekenkast met een prachlbybel met platen van Doré, waarbij een album met inscriptie, de namen der gevtre bevattende. Voor het dezer dagen te Middelburg gehouden eind-examen der Hoogere Burgerscholen in Z eiand waren zes candidaten, waarvan vijf geslaagd ziju, n 1. de leerling der H. B. S. te Goes J. C. M. Hartman en de leerliugen der 11. B. S te Middelburg J J. L. bourdrez, G. A. v. d Leijé, E. Al. v. d. Alaai en C. D. Nagtglus Fsrsteeg. Woensdagnamiddag werd in het „Schuttershof" te Middelburg door eeu 330lai leerliugen der Zondag school Ttmotheus het Zondagsschool-feest op recht prettige wijze gevierd. Donderdagvooimiddag zijn de 135 lee-lingen der scholen voor on- en minvermogenden aldaar, welke in het afgeloopen jaar miuder dan vijf maal willekeurig de school verzuimden, in een twaalftal rijtuigen en vergezeld van hunne onderwijzers een rjjtotr door Walcheren gaan maken. (M. Ct.) Woensdag 21 en Uouderdag 22 Juli werd te Amsterdam de 35e algemeens vergadering van het Nederl. onderw. genootschap gehouden. Uit het verslag, door den eersten secretaris uit gebracht, bleek dat het getal afdeelingen en leden niet is achteruitgegaan. Het getal gewone leden was op 1 Juni 1880 2139, dat der algemeene leden 213, der lrden van verdienste 8 en der honorairs leden 198, terwijl er 183 voor standers waren, totaal 2553 leden, tegen 254-9 in het voorgaande jaar. Het batig slot heeft bedragen 852,53, dat bij het vaste fonds is gtvo gd. Door de veranderde inrichting van het hoofdbestuur en de uitbreiding, aan hrt correspondentieblad gegeven, zullen de uitgaven dit jaar en ook in volgende hooger zijn, daarentegen zal de rente van het garantiekapitaal der spaarbank niet me-r worden opgelegd, maar in de kas vloeien. De inricht ngen des genootschaps ver- keeren in bloeiend-n staat. Het iu de onderwijzers- spaarbank belegde kapitaal was op 't einde van het boekjaar 1879 ƒ43,019,06 hooger dan bjj d-n aan vangen bedroeg op dat tijdstip 977,560,724; de netto rente bedroeg 47,365,24, of 4956 in het jaar. De levensverzekeringmaatschappij s'ootiu 1879 134 nieuwe contracten. Op 1 Jauuari 1880 waren 777 contracten gesloten met een verzekerd kapitaal van ƒ1,202,243 en een jaarlyksche premie van f 30,751,78. Hel hulpfonds betaalde 100 pet. suppletie ten bedrage van 2386,59. De paedagogische bibliotheek, die velerlei geschenken had ontvangen, was overgebracht naar eeu der lokalen van het schoolmuseum, dat ook door vele iuzendingea verrjjkt is en, dank zg een subsidie vau 3000 van den Minister van binnen), zaken, thans in goeden staat verkeert. Omtrent de gewestelijke vereenigingen viel weiuig mede te deelen. Tot plaats van bijeenkomst voor het volgende jaar werd met 74 tegen 25 s emm-n Zn'fen aangewezen, dat met Leiden door het hoofdbestuur waa voorgesteld. Tegen het einde van Juli 1881 hoopt Zutfeu deal- gemeene vergadering te ontvangen. De Voorzitter deelde nog een schrjjven mede van den Belgischen onderwijzersbond, om de onderwijzers van Nederland uit te noodigen bet ond-rwyzerscongres bij te wonen op 3 Sep', a. s. De heer Schippert acht vertegenwoordiging des genootschaps aldaar uoodig. Zooveel mogelijk zal aan dien weuecb vol daan worden. De gemeenteraad van Amsterdam heeft tot di recteur der Op-nbare Handelsschool aldaar benoemd dr. J. II. H. HüUmanndirecteur der H. B.-echool te Tilburg. De verschillende examens aan de Throl school te Kampen zijn thans afgeloopen. In 't geheel hebben er 49 adspiranten aan deelgenomen, waarraD 37 met goed gevolg. De admissie-examens zullen eerst plaats hebb n bij den aanvang van den nieuwen cursus. Sedert baar vestiging in D cember 1854 zjjn aan die school 216 studenteu als cand. tot de Evangelie bediening bij de Chr. Ger. Kerk toeg-lateu. De Pruisische Kegeering maakt teginwoordig bijzonder veel werk van het onderwjjs in de zeevaart kunde. Van overheidswege zjjn thans iu Pruisen op 14 plaatsen navjgatiescholen opgericht, terwjjl er nog op 7 a tdere particuliere zeevaartscholen gevestigd zjjn Onlangs hield de beer J. G. Woodeen eminent Engelsoh natuuronderzoeker, een belangryke lezing o?er deu lichaamsbouw en bet karakter van het paard. De quaestie van humaniteit ter zijde latende be schouwde de spreker daarby het paard, uit eeu prac- tisch oogpunt, als een trekmachine, hetgeen het voor velen slechts is als zoodanig nu is het noodig om, wil m'n van de machine zoo veel mogelyk nut trekkeu, haar dan ook goed te kennen, opdat men niet alleen de „machine" mooi kunne oppoetsen, maar er ook zoo goed, veel en lang mogelyk arbeid door kunne laten verrichten. Kon sen zyner hoorders byv. hem zeggen, hoeveel ▼eeren er zyn in de hoef vau een paard Spreker antwoordde maar zelf: ongeveer 1200; waarna hy ligging en werking daarvan beschreef als overeen- stemmeade met de veeren van een rijtuig, om daaruit ts coucludeeren, dat 't zeer verkeerd is, de straal (Jrog) uit de hoef weg te snyden, daar deze het ge wicht van het paard oioet dragen. De quaestie van het beslaan besprekende, achtte spr. eeuigs voetbeklesding noodig voor het paard dat zware lasteo heeft te trekken maar voor bet rypaard is hst beslaan z. i. veeleer na- dan voordeelig maar iq elk geval moeten r. i. qoch de zool, noch de worden weggesneden. Slechts éen paard had spr. ge zien, welks voet nooit door een hoefsmid was bedorven, nl. dat van koning Theodorus van Abyssiniëen of schoon onbeslagen, liep dit zoowel in Engeland als ia Abyssinië minstens even go^d hls een paard met „yzeren schoenen." Ook in ander opzicht heeft de mensch hier het werk des Scheppers „verbeterd", d. i. bedorven. Kromme lynen vindt men overal by het natuur-paard; rechte lijuen ziju, als bronnen van zwakte, vermeden; de ruggegraat is gehouden buiten den invloed van groote krachtsinspanning; de rrensch heeft zijn best gedaan om rechte lyneti te verkrijgeu en de werking op de rujrgegraat overtebrengen z. g. „9maak" of mode h- eft er zich mede bemoeid het paard moest het hoold bevallig omhoog diageu en de nek moest, zoo oana'uurlyk mogelyk, een rechten hoek met den rug vormen. Eveuzoo knoeide men, om de „mode", aan ooren en staart. Zijn belangwekkende lezing voortzettende met een gedetailleerde beschrijving van het voorbeen, dat ge heel overeeustemt met een meu8chelijken arm, merkte spr. op dat het paard loopt op de spitsen der nagels van de middenvingers en van twee trenen. Doch de mensch bedierf de vrije tn krachtige werking van bet meesterlijk beeneDstelsel, door, rceenende dat de na tuur een idioot is, te veel werking van de ruggegraat te eischen en daardoor die der beenen te verstoren. Veeartsen hadden spreker verzekerd, dat, wanneer men aan het paard zijn natuurlijke houding wilde terug geven, de helft van hun practijk zou verloren zijn; doch dan moest het ook niet langer deftig staan, een paard te martelen door een opzet-teugelteneinde het schuimend en stampeud op 'i gebit te doen by- ten, waarbij, ten aanzien van het dier althans, meer pyn dan fierheid in 't spel is Als het paard rond zich ziet, kan het allicht schrik ken, beweert men; enbet domme dier wordt nu door den opzet-teugel gedwongen, raar de lucht te kyKen, waar het niets te zien heeft en dan ook ni^t kun zien of er itts voor ziju voet ligt, dat hem kan doen struikelen. Evenals de oude Romeinen, die geen vau onze martelen le gebiiten en opzet-teugels kenden, en toch zeer bekwam* wagenmenners waren, kan ook de 19e-teuwsche m n*ch het paard gerust aan zyn lot overlatenmet de stem alleen zou men <ei paard kunnen bestu-en, mits dan zonder misvorming; mvt zach heid temt meu het wildste en kwaadaardigste paard, met ruwe woorden kan meu het beste beder ven in dat opzicht heeft het paard een groote over eenkomst met het kind. Bagbl België heeft Woensdag een schoon gedenkteeken doen verrijzen ter eere van de nagedachtenis van wijlen Leopold I. Uit vrijwillige bijdragen van ruim 2 milli- oen Belgen verkregen, gesteund door een krediet van 2 millioen, door de kamers toegestaan, terwijl ook de koning en de verdere koninklijke familie niet achter bleef, is op het hoogste punt van het plateau van Laeken, een openbaar park aangelegd, waarin het monument is verrezen dat 45 M. hoog is en 700,000 frs. heeft gekost. De vorm van het monumentaal gebouw is negenhoe- kig, in verband met de 9 provinciën van Belgie. De middenruimte, waarin het in wit marmer gehouwen beeld van Leopold I in generaals-uniform staat, is om geven door eene opene galerij, waarop een terras rust, dat men langs een a Jour bewerkte trap in de galerij aan de achterzijde van het monument bereikt. Aan de hoeken staan zware kolommen, op welker kapitee- len de allegorische beelden der 9 provinciën staan on der rijk gebeeldhouwde hemels, waarop de Belgische leeuw met het wapen der provincies rust. Elk dezer beelden is 2 40 M. hoog. De onthulling had op dien dag onder begunstiging van heerlijk weer en in tegenwoordigheid van de gansche koninklijke tamilie plaats. Ook de Oosten- rij/csohe kroonprins was met zijn meisje tegenwoordig. Aan opgewondenheid ontbrak het natuurlijk niet. De deken van den Westminster Abbey heeft toch terecht begrepen de volksopinie in Engeland niet langer te mogen trotseeren inzake het plaatsen van het mo nument ter eere van wijlen Prins Louis Napoleon. Dit monument zal nu waarschijnlijk te Windsor worden geplaatst. In Afghanie gaan de zaken nu weêr beter. Abdur-rahman zal onder begunstiging van Engeland tot Emir worden gehuldigd en de ontruiming van het land door de Engelschen zal worden bespoedigd. Zooals men uit ons vorig nommer kan weten is er in Zuid-Afrika een opstand onder de Basuto's uitgebroken. Er was nl. door het Kaapsche parlement bevolen, dat deze volksstam zich zou ontwapenen. Een deel er van heeftnadat telkens de uitvoering van dit besluit was verdaagd nu daaraan voldaan, doch werd daarop aangevallen door de andere, die ontwapening weigerden. De plaats, waar de Britsche resident zetelt, werd bedreigd, doch latere berichten van 19 Juli melden dat die residentie nog aan geen aanval heeft bloot gestaan en de Europeanen geen last hadden van de oproerlingen. De Italiaansche senaat heeft eindelijk met 65 tegen 11 stemmen het ontwerp tot afschaffing der gemaal- belasting goedgekeurd, gelijk dit door de Kamer was aangenomen. Ook de Koning teekende reeds de wet, zoodat deze aangelegenheid, die jaren achtereen tot zooveel partijgetwist heeft aanleiding gegeven, thans voorgoed uit de wereld is. Hansneert. Zondag 8 Augustus a. s. sal er vanwege de bandboogschuttery „Oefening en Uit spanning" alhier een luisterrgk concours worden ge geven, waartoe andere dergelyke geselschappen tot deelname worden uitgenoodigd. Behalve het uitlo ven van flinke pryien worden er medailles beschikbaar gesteld. Te Oostburg is een dronken kerel van een paard gevallen; hg was onmiddellgk een lgk. Onder Eede is een twintigjarig jongeling onder een wagen met hooi in een sloot geraakt en levenloos opgehaald, en by Warnsfeld is een 8jarig knaapje bg het baden verdronken. De ie Arnhem opgepakte dief en inbreker lgdt sedert zyne arrestatie aan delirium. Er bestaat ge vaar voor zjjn leven. Een vraohtrgder van Buiksloot verloor tussohen Ilpendam en Buiksloot eene portefeuille, waarin zich nagenoeg 100 aan baukpapier bevond. Zy werd gevonden door een polderwerker, die het geld voor xicb behield en de portefeuille verkocht. Zoodoende kwam hij in handen der politie, die hem tol beken tenis wist te brengen. Te Steenwijk wil men feestelijk herdtnken het beleg van 1581 door de Spanjaaiden. De Alliance itraêlite univertelle heeft bekend gemaakt, dat de gouverneur van Entifa, bij Marokko, een jood, Jacob Dahan genaamd, zooveel stokslagen heeft doen geven, dat deze er ocder bezw> ken is. De misdaad van Jacob Dalian bestond daarin, dat hij eene Moorsche vrouw in dienst had, die hg tijdens den hongersnood in Marok ko tot zich geoomen bad en gevoed. De heer Tanner te New-York heeft nu de der de week van zjjn vasten ten einde gebracht. Hy wordt steeds zorgvuldig bewaakt, ea ontvangt voortdurend bezoek van medici, die met hem komen disputeeren, en van nieuwsgierigen, die hem aangapen. Somtijds wordt hy dan zenuwachtig en boos, maar doorgaans blijft hg kalm. Hg slaapt weinig en loopt veel heen en weer. Hij klaagt niet, maar laat somtijds een soort van gebrom hooren als van een uitgehongerd beest. Hij beweert, dat hij geen honger voelt, maar dat hij het zou voelen ais hij wilde, doch dat hij de wilskracht heeft het gevoel te onderdrukken. Natuurlijk hebben een menigte bladen er reporters heen gezonden, die van dag tot dag opteekenen, hoe de man er uitziet, wat hij doet, wat hij praat, hoe zijn pols is, hoe zijn temperatuur enz. enz. Het krank zinnigenwerk van den man wekt ieders bewondering. Een Poolech landedelman was eenige jaren ge leden met een Berlynsch meisje getrouwd en leefde gelukkig met haar. De moeder van den echtgenoot had echter zulk een ingekankerden baat tegen al wat Pruisisch is, dat zij dezer dagen hare schoondochter vergiftigde. De man is wanhopig, en heeft zelf zijne moeder bg het gerecht aangeklaagd. De liquidateuren der City-of-Clasgow-Bank, welker geruchtmakend faillissement men zich nog herinnert, hebben vas.stelling van hun loon door deu rechter gevraagd. De eeiste kamer van hei Ediuburg- sche Court of Session roemde hoogelijk den takt, den ijver en de kunde van de liquidateurs en bepaalde hunne belooning op ƒ424,800. We berinneren ona niet meer hoe talrijk de commissie van liquidatie was, maar al moet het in eenige deelen gaan, het blyft eene lieve Bom. (M. Ct.) Den 14 dezer hebben verscheidene soldaten te Nimes, die de Marseillaise zongen, viel van het ge peupel te lyden gehad. Barst werden zg uitgejouwd door vrouwen en kinderen, en daarna kwamen mannen er bij, om hen te beleedigeo. Er werden onder an deren steeuen naar hen geworpen. Zij wilden zich verdedigen met de wapens, maar zg waren niet sterk genoeg. Eindelyk schoten een troep soldaten hunne makkers te hulp, en du werd het eene geregelde vechtparfy. Om de herhaling van dergelyke tooueelen te voor komen, heeft de kommandant den volgenden dag den militairen het bezoek van de binuenslad verboden. MIDDELBURG, 23 Juli. Heden werd alhier aan h t gebouw van het provinciaal gouvernement aan- bisteed het uitdiepen van eenige gedeelten tan het kanaal door Zuid-Bet eland, welk werk wat geraamd op f 10,000. Slechts twee biljetten waren ingekomen van den heer D. Tolker, te Dordrecht, voor 9200 en van den heer L. Kalis Kz., te Sliedrecht, voor 6666, MILAAN, 28 Juli, Boet, adjudant van den bekenden Don Carlos, die beschuldigd werd het gulden vlies van zyne hoogheid gestolen le hebben is vrij gesproken. De beschuldigde verklaarde, dat Don Carlos het zelf verkocht had. KO.N'STANTINOPEL23 Juli. De ministerraad bes'oot de mogendheden te antwoorden, dat de Porte niet in den afstand van Jauiua aan Griekenland berust. De Porte gaat voort met hare oorlogstoebereidselen. Ingezonden StakUen. Mijnheer de Bedacteur Bij uwe verwondering, dat mijn laatste stukje aangaande de landverhuizing naar Noord-Carolina, door u welwillend uit de Middelburgsche courant dd. 15 Juli overgenomen, u niet is geworden, is de mijne nog grooter, dat ge 't niet hebt ontvangen. Om toch den schijn van onbeleefdheid te ver mijden, heb ik het aau beide redactiën, nl. de Middelburgsche- en de Goesebe courant, met bij gaand postzegel erin enz. gelijktijdig verzonden. Het gaat er echter te 's-Heerenhoek somtijds vreemd toe. Zie hier weer een staaltje. Gisteren morgen kwamen er twee personen, zon der vragen van verlof of vroegere aanmelding, ter wijl mijne dienstbode in mijn schuurtje dat van eene goede sluiting voorzien is bezig was, door mid del van een sleutel, die althans de mijne niet is, er ook iu. Ze zagen even rond, maakten een praatje, sloten de deur achter zich toe, en gingen weer heen. Met welke bedoeling ze daar kwamen, is mg geenszins bekend. Of er ze vroeger, zonder mijne voorkennis, meer in geweest zjjn, is mij ook niet bekend. Of ze soms een nachtsleutel van mijn pastorie hebben, weet ik ook niet. Doch verbeeld u nu eens, dat zoo iets in üw huis, op een ongelegen uur en terwijl uwe familie alleen thuis is, gebeurt, en zeker zouden ze vreemd staan te kijken, indien er niet erger dingen ge beurden. In de hoofdzaak komt 't toch eigenlijk op 't zelfde neer of men, op die wijze, in uw schuur, in uw kelder, in uw huis of uwe slaapkamer dringt. Als twee personen daartoe 't recht hebben, dan zeker ook tien, of meer nog. Over den tijd, om zoo iets te durven, kunnen ze dan ook beschikken, en vrijheid en eigendomsrecht bestaan dan niet meer. In alle geval, in de bij- of nevengebouwen van het paleis des Konings, of Zjjner Majesteits Com missaris zal men zulks ongestraft zeker niet doen. Doch zoo beeft ieder, zelfs de minste burger, zijn eigendomsrecht, dat ongeschonden bewaard dient te bjjven, i. a. w. IIis house is his castle" en niemand heeft het recht daar tijdelijk den meester te spelen. De minste ambtenaar staat bier met den Koning gelijk. Kort en goed, het reeds vermelde schuurtje als emolument aan de standplaats verbonden, behoort den Pastor-loei toe, zoolang als hij die betrekking bekleedt. En zonder protest tegen zulke gegevens wordt 't nvrij gebruik van pastorie enz." zeer spoe dig eene ledige phrase. Natuurlijk is 't de moeite niet waard, om er proces-verbaal van te doen opmaken. Dan werd ik deze lieden eenigermate gelijk; en terwijl ik nbarratry" baat, opent zulks den weg tot rchicanes." Voor 't publiek kan 't echter zyn nut hebben, dat het wete, hoe 't met deze eenvoudige quaestie van 't Mijn en Dijn is gesteld. De kerkvoogd A. K. althans, bij is toch weer de held der geschiedenis, schijnt deze quaestie niet goed te begrijpen. In 't belang van velen verzoek ik u dus beleefd deze mededeeling s. v. p. te willen plaatsen. Voorzichtigheidshalve zend ik ze evenwel liever niet over de post te 's-Heerenhoek. Hoogachtend, UEd. dw. dr., H. W. BRANDT. 's-Heerenhoek, 22 Juli 1880. Bij nader onderzoek is ons gebleken, dat de schrijver zelf de eenige schuld is van het door ons niet ontvangen van het bewuste stuk. Hij frankeerde den b.ief, waarin hg dit zond, onvoldoende en dergelijke brieven worden door ons geweigerd. Hetzelfde was ook nu weer bet geval met den brief, waarin bet bovenstaande was vervat, en die te Heinkenszand op het postkantoor is gedaan. Zonder onze voorkennis was deze reeds aangeno men, anders ware ook ditmaal de bedoeling van den schrijver niet bereikt. In dezen kunnen wij hem dus geruststellen, dat niemand te 's-Heerenhoek schuld heeft dau de heer Brandt zelf. Bed. VERKOOPINGEN VERPACHTINGEN. Datum. Ptaais. Voorwerpen, informatiëe. 24 Juli. Tholentiendverhuring, Roëll. 24 Wolfaartsdijk, vruchten te velde, Pilaar. 26 Hansweert, huis en erf, Van Dam V. d. Bussche. 26 Baarland, boereniuspan, veldvr. P. Overman. 26 Waarde, hofstede, Kembges. 27 Wemeldinge, pruimen, P. Dekker Jz. 27 Goes, hooigras, haver enz., Pilaar. 28 Colijn8plaat, boereninspan, Roelof. 28 Baarland, verp. land, Scholten, 28 Baarland, oppervruchten, Seholten. 29 Wemeldinge, boereninspan, Kembges. 30 Camperland, boereninspan, Roelof. 30 Wemeldinge, verpachting land, Pelle 30 Goes, verpachting land, Pilaar. 30 Waarde, boereninspan, vrucht, te velde, Rembges. V.d. Bussche. 2 Aug. Wemeldinge, hofstede enz., Rembges. 3 Aug. Goes, koffiehuis met tuinPilaar. 5 Kloetinge, vruchten, Pelle t V.d. Bussche. 5 Krabbendijke, boereninspan, Pilaar. 9 Goes, verp. land, Pilaar. 12 Waarde, hofstede enz., Rembges. 303de STAATS-LOTERIJ. 5e kl. Prijzen van ƒ100 en daarboven. Trekking van Donderdag 22 Juli. 11e lijst. Nos. 6264 en 13395 elk flOOO. Nop. 1589, 5889, 18719, 18857 en 20475 elk f 400 Nos. 368, 4597, 7153, 7489, 8447,11011,17451 en 1S669 elk f200. Nos. 1018, 2132, 3038, 4812, 7942, 9849, 9887, 11667, 13367, 15333, 16381 en 20587 elk f 100. Trekking van Vrijdag 23 Juli 12e lijst. No. 19933, f15,000. No. 17367, f5,000. No. 7223, f 1000. Nos. 927, 2549, 3514, 11999 en 19067, elk 1400. Nos. 243, 2072, 4625, 8096, 11529, 13655 en 16012, elk f 200. Nos. 282, 1671, 2344, 2615, 5456. 6001, 6719, 7642, 8493, 10952, 11412, 11423, 14100, 14575, 16445, 18504 en 19657, elk f100. van 21 tot 23 Juli 1880. Ondertrouwd den 22, Marinus Duijvewaardt, 21 j., jm met Cornelia Polderdijk22 j., jd Johannes Molhoek, 23 jjm., met Maatje Poel man Goossen, 22 j., jd. Geboren den 23, Dirk Cornells, z. v. Arie Komijn en Paulina Suzanna Nonnekens. BERICHT. Wij hadden voor dit nommer nog een verslag ver wacht van de heden te 's-Gravenpolder gehouden al- gemeene vergadering der Zuid-Bevelandsche onderwij- zersvereeniging. Tot ons groot leedwezen is ons dit echter niet geworden. De heer en mevrouw VAN DER BILT van Kapelle en de heer en mevrouw VAN DER BILT van Heinkenszand betuigen huunen op rechten dank voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen bij het overlijden van hunnen geliefden broeder en behuwdbroeder mr. J. P. VAN DER BILTin leven kantonrechter te Middelburg. Hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling, bij mijn benoeming en installatie als gezworen der Breede Watering bewesten Yerseke. Kapei.le, 23 Juli 1880. J. OELE Hz.

Goessche Courant | 1880 | | pagina 2