Kattendijke. Zaterdugnamidd ig zijn op de hof stede, bewoond door M. Rolt er. onder deze gemeente, op last van den districts-veearts 3 paarden, lijdende aan kwaden dros, afgemaakt, en onder toezicht van de politie begraven. Een goed woord op zijn pas. Mededeeliugeii op verschillend gebied. RECHTZAKEN. BUITENLANDSCH OVERZICHT. GEMENGDE BERICHTEN. De heer Van der Hoeven kan zich ontslagen rekenen van daarop antwoord te geven, zoolang de Tijd zelf die vraag, niet het oog op zjjne handelwijze tegenover de liberalen, maar blauw blauw schjjnt te laten. Aan het surnumerairs-examen, den 15 Juli aan het ceutraal-bureau der maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen te Utrecht ge houden, namen 43 candidaten deel. Van dezen is o. a. gestaagd en alzoo tot surnumerair be noemd de heer E. J. Vertêlewel De Wit Hamer van Utrecht. KERKELIJKE ZAKEN ONDERWIJS. D». K. W. Fet hake heeft voor het beroep naar Leeuwarden bedankt. By de vermelding van het bouwen van een nieuw gasthuis te Bergen-op-Zoom, waarvan de aanbesteding op jl. Maandag heett plaats gehad, verdient in her innering gebracht te worden, dat voor de inrichting van het weeshuis aldaar, (voo'heen het Cellebroers- klooster, hetwelk den 15 December 1597 door Prins Maurits, voor zoodanig gebruik, aan die stad werd afgestaan), vanwege de diaconie der toeo nog jeug dige Hervormde gemeente te Goes eene gift geschon ken werd van 8 pond 6 schell. 8 gr. viaamsch, of 50 gulden, blijkens rrgu van 10 April 1598, getee- kend door ds. Jacolut bateliue, junior, pred. te Bergen-op-Zoom van 1586 1604, en nog berustende in het classicaal a-chief te Goes. In Rusland is een uieuwe godsdienstige secte opgestaan, die zich „Kolikowskuja" noemt, geen kerk erkent, de kinderen na de geboorte uiet doopt, maar les weken lang brweent om ben van zonden te rei nigen. De secte is reeds vrij talrijk en kryct voort durend nieuwe ledtn, aan wie z|j de dochters der oudere leden tot vrouw geeft. Een bruiloft wordt niet ge vierd men komt, zweert trouw aan de secte, ki-st zicb eene vrouw en gaat weer heen. Daarmede is de plechtigheid afgeloopen. De 45e algem. jaarl. vergaderiug van de on- derwjjzers-vereeuiging in Zeelands 4a schooldistrict, zal zooals we vro-ger reeds meldden Vrydag 28 dezer te 's-Gravenpolder, en de 37e van die in het 5e schooldistrict d-n 19 Augustus te Aardenburg gehouden word-n. Niet op Woensdag 9 maar op Woensdag QO Sept. e. k. en volgende dagen zullen voor het ver krijgen van akten van bekwaamheid tot het geven vau lager school- en huisonderwijs in Zeeland ziltingeu gehouden worden. De in ons vorig no. aan de St. Ct. ontleende op gaaf was foutief. LANDBOUW EN VEETEELT. In de Maandag gehouden vergadering van de afdeeling Walcheren van de Zeeuicsche landbouu- maattchappij werd besloten om de ten gevolge van (en vroeger genomen besluit Ie Middelburg te houden afdeelingstentoonstelling van paarden en vee op den 16 S-ptember a s. te bepalen. Tot inzending op die tentoonstelling, waarvoor reeds enkele leden prjjzeu beschikbaar stelden, zulleu alleen worden toegelaten de ledeu der afdeeling, ter wijl de aangif'e ervoor uiterlijk 1 S-ptember schrif telijk bg den 2en secretaris, den heer De Bruijn van Melis- en Mariekerke, zal moeten plaats hebben. (11. Ct.) Een bloemenliefhebber te Den Helder is in het bezit van een geheel witte geranium, namelijk met w.tte stengels en witte bladen. Volgens deskundigen ia deze variëteit tot nogtoe geheel onbekend. De welbekende rozenkweeker TA. Rivers u-aakt Van het volgende middel gebruik, om zyn vrij staande stamrozen van bladluizen te bevrgd n. 125 gr. kwas- sia spaanders worden in 4—5 liter water 10 minnl-n lang gekookt, de vlo istof zijgt men door, eu lost er dan 125 gr. fijne zerp in op. Nadat het mengsel is bekoeld, wordt het goed omgeroerd, waarna m n er de rozen duchtig mee bespuit nog beter: waarna men de jonge loten en knoppen duchtig met het vocbt afwascht. De gevolgen blijken spoedig. Na verloop van 1520 minuten moeten de doode eu stervende bladluizen door ferm bespuiten met zuiver water valt de plaut verwijderd worden. (Landb. Ct.) België heefi, te midden zguer (Vesten ter her* drnkiog van zijne 50jirige onaf eankelijkheid, ook een bewijs van hulde aau de pen willen geveu, «ene huide, die waarlijk deze koningin der aarde niet dikwijls wordt gebracht. Integendeel, die koniugin heeft met hare me le-diguitarissen gemeen dat zij steeds omringd wordt van vleiers, die baar, Kaar zij hare dleneten be'toeven, we! welen te vinden, maar overigens nog al vaak links laten liggen. België bood den vertegenwoordigers der buiten- landsche pers Maandag een dejeuner aan, waarbij de Minister van bioDenlandsche zaken aanzat. De Nederlandsche pers was o. a. vertegenwoordigd door den heer Pituitte, hoofdredacteur der Middelburg tche Courant. Deze sprak eenige hartelijke woorden, die zoo ge bed overeenkomen met den geest van ons artikel over Belgie's feestviering, voorkomende in ous nummer van 17 April onder den titel van Wrok of vriend- schap dat wjj te hier in hun geheel overnemen met betuiging van onze sympathie aan den spreker voor de waardige wijze, waarop hg de gevoelens van een groot deel der N derlandsche natie beeft weergegeven. Hij zeide dan het navolgende-. „Mijne beeren, Op het oogenblik dat ik uwen gastvrijen bodem ga verlaten, hecht ik er aan, in mijne hoedanigheid van Nederlandscb dagbladschrijver, te Verklaren dat ik met eene volkomen oprechtheid en van ganscher harte deelneem aan dit feest der Bel gische onafhankelijkheid. „Deze verklaring, mijne heeren, heeft eenige toe lichting noodig. Het ie mij niet onbekend, dat de groote meerderheid mijner Nederlandsche vakgenoo- ten, ofschoon alle, zouder uitzondering, met de beste gevoelens ten aauzien van België bezield, gemeend hebben, uithoofde van een bezwaar van vaderlands lievende kicschhsir', zich van deelneming aau dit feest te moeten outhonden. It eerbiedig dat be zwaar, maar beken dat ik er niet in deel. Wat ik mjj in de eerste plaats heb voorgesteld, toen ik her waarts kwam, wa9 tegenwoordig te zijn bij de ver heerlijking, niet van bet verleden, maar van bet heden. Het verleden is voorbij. Voor ons, voor bet geslacht dat sedert 1830 verrezen is, zijn het niet de haat en de driften onzer vaderen, maar zgn het onze eigen sympathieën, welke wij zoeken te versterken en te toonen. „E'enwel, wensch ik ook over dit verleden een enkel woord te zeggen. Wat beteekent het jaar 1830 in de geschiedenis van België en van Nederland Voor België is 't het begin zijner onafhankelijkheid, maar ik ben verzekerd dat de hartstochten, welke de omwenteling teweeg gebracht hebben, thans, na dat vijftig jaren vervlogen zijn, uitgedoofd zijn. Voor Nederland ia 't het oogenblik, waarop eene di plomatieke akte, opgemaakt zonder dat naar de toe stemming vau een der beide volken gevraagd werd, in s' uk keu gescheurd werd tengevolge van de macht der omstandigheden. Vau elkander gescheiden, had den de twee natiën gedurende den gebeelen duur hunner geschiedenis geleefd; zg hadden niets met elkander gemeen, geen belangen, geen godsdienst, geen staatkundige opvoeding. Men had hen bijeen gevoegd, niet om aan bun weneehen te voldoen, maar om een staatkundig doel te hereiken ern borst wering tegen Frankrijk op te werpen. Vijftien jareu later, toen deze borstwering niet meer noodig werd geacht, wierp meD omver wat men in 1815 opge richt had. Andermaal was dit het werk der di plomatie. „Wat de twee volken betreft, even als zij vóór 1815 gescheiden geleefd hadden, zoo bleven zij na 1830 gescheiden voortleven. Iu 'i begin mokten zg een weinig tegenover elkauder, even ais broeders die twist gehad hebben. Daarna, naarmate detyd voor bijging, kwam de vrieudechap terug. Eu eindelijk, in de laatste jaren, zgn zij weder broeders geworden. „Welnu mijne heeren, ik vraag het u, wat is er iu den loop dezer gebeurtenissen, dat ons gevoel van vaderlandslitfde zou kunnen krenken f Ik spreek niet van het geslacht dat aau het onze ie voorafgegaan, van onze vaders, die nog bezield waren van het vuur en de hartstochten, welke iedere geweldige breuk met zich sleept. Maar wat kunucn wg daarvan voelen, die deze dingen slechts van hooren-zeggen kennen en die met onze eigen oogen slechts de vrijheid zagen ver zekerd, dun voorurtgang zagen volbracht, den voorspoed zagen vermeerderd, den vrede zagen gehandhaafd, in ons eig-n veelge.iefd vaderland, onder de Oranje's, zoo wel als by onze buren, onder de Leopold's „Ik voor mg, rngne heeren, kau hierin niets be speuren waardoor de meest kwetsbare nationale ge- «oeligheid onaangenaamaangedrau zou kunnen wordeu, en het i9 met mijn geheele hart dat ik bier, in deze bijeenkomst van al wat Europa's pers schitterends en gezaghebbends telt, dat ik de hulde mijner sympathie breng aan het vrge en bioeieude België." Is 't wonder, dal deze toespraak meermalen met in stemming werd begroeten ten slotte luide toegejuicht De Minister van biunenlandscbe zaken, die niet voor nemens was iets te zeggen, vond daarin dan ook aan leiding om zgn dank voor de woo den te betuigen en een dronk op N derland in te stellen. Hg zeide zich gelukkig te achten, dal op dit feest gevoelens waren aan den dag gelegd van broederlijke geoegenbeid jegens België. Hg deed uitkomen dat liet Belgisch geslacht van 1830, de staatslieden op welke het land roem draagt, btiuue opleiding verschul digd waren aan de vrgzin .ige beginselen, welke zij in zich hadden opgenom n in da jaren van 1815 tot 1S30. Verder wyjde hij zijn toon aan da sym pathie jegens België van alle nalië.i, welke hier door hare pers vertegenwoordigd waren. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. MIDDELBURG, 21 Juli. In da uitspanning „P-x intrantibus" op het Zaud is in het openbaar te koop aaogeboden Eene hofstede in de gemeente Koudekerke, ter grootte van 3 hectaren 99 aren 30 centiaren, verkocht voor 8220 1 hectare 10 aren 60 centiaren Weiland aldaar, vo»r ƒ2215; 57 aren 30 centiaren Weiland aldaar, voor 1006; 54 aren Weiland aldaar, voor 1100; 93 aren Bouw- en Weiland aldaar, voor 1816; 96 aren 20 centiaren Bouwland aldaar, voor f 1907 1 hectare Weiland, in de gemeente Koudekerke en Oost- tn West-Souburg, voor 1965; 73 aren 80 centiaren Weiland in de gemeente Koudekerke, voor ƒ1450 Bovenstaande sommen bewijzen, dat er van daliug der prgzen van landerijen hier nog niet veel te hespeu ren i s. Volgens het N. d. D. wa9 het aantal Stoom werktuigen in fabrieken op 31 Dec. 1876: 2755 stoom werktuigen, met 31454 paardekracht. Het is daaruit niet moeielgk te ontwaren, waar de fabrieksnijverheid het krachtigst is ontwikkeld; na tuurlijk in Zuidholland met de aanzienlijkste stedelijke bevolking. Voor iemand, die de kaart van 't land minder goed kent, zal het zeker verwondering karen, dat Nuordbrabant en Overjjsel aan Noordholland de loef afsteken, niettegenstaande lands hoofdstad vrij wat takken van industrie binnen haar muren veieenigt: de miuufactuurfabriekrn in die provinciën zgn daar oorzaak vanin Noordbrabant is het vooral de wol. industrie, in Ovirgssl de Twenteche katoennijverheid, die den dooralag geven. Tilburg telt 80, Enschedé ruim 40 stoomwerktuigen. In Zeeland, Friesland en Utrecht is de groot-industrie nog vrij baperkt, maar vooral Drente is in dit opzicht ten achteren. Van het geheel aantal paardekracht n der machines zijn in ons land gewjjd: 1/3 aan manufacturen, 1/3 aan consumtie-artikelen, 1/8 aan vetwaren en schei kundige fabrikaten, 1/12 alechts aan metalen, 1/12 aan houtverwerkiug, 1/20 aan papier, 1/40 aan glas en aardewerk, 1/6) aan kleederen en eieradi-n. Behalve deze aan de uyverheid gewijde stoomwerk tuigen, vond men in Nederland op 31 Dec. 1876 nog 707 stoombooten, 617 locomotieven eu tal vau stoom- gemaleu in polders met nog 44,820 paardekrachteu ia 1878 was dit aantal reeds toegenomen met ruim 13,000 pkr. Volgeiis telegram uit New-York kan er tusscben 21 en 23 dezer op de Noordkusten van Engeland eu Noorwegen, zich uitstrekkende tot de Fransche kust, storing in den dampkring verwacht worden, vergezeld van donderstorm en omloopende harde winden, van ZW. tot NW. Benoorden 40° breedte etormachtig in den Noord-Atlantiscben oceaan. In de week van 411 Juli jl. overleden aan de pokken te Londen 13 en hieven op het einde der week nog 236 pokkenlyders in de ziekenhuizen in behandeliug. Er waren iu die week 38 nieuwe ge vallen bijgekomen. Te Praag stierven aan de ziekte 15, te Purge 48, te Bucharest 8, Weeoen 13, AleXan- drië 13, Krakau 5, O lussa 6, Budapest 3, Triëst 3, Muroa 3, Christiania 2, Vene ië 2, Petersburg 4. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. Door de rechtbank zijn Dinalag 20 Juli 1880 de volgende vonnisseu gewezen a. in zaken, behandeld 13 Jufi, tegen lo. J. N., arb ider te Wemeldinge, wegens dief stal, veroordeeld tot 8 dagen cell. gev. straf c. e. 2o. M. Van D., timmermansknecht te 's Heerenhoek, wegens het onbevoegd loopen langs den spoorweg, veroordeeld tot 3 boete c. e. 3o. A. De G., huisvrouw van A. D., te West- dorpe, beschuldigd vau mishandeling, vrijgesproken. 4o. A. C. 11., 22 j., timmerman te Middelburg, wegens dronkenschap en beleediging, veroordeeld tot 8 dagen cell. gev. straf tn 1 boete c. e. 5o. F. J. De la F., commies bg de plaatselijke belastingen te Vlissingen, wegens mishandeling, ver oordeeld tot ƒ16 boete c. e. 6o. J. O., landmansknecht te Yzendijke, wegens mishandeling, veroordeeld tot 15 dagen cell. gev. straf eu 8 boete c. e. b. in zaken, behandeld 16 Juli, tegen lo. P. Z., boerenknecht te Biezelinge, wegens het slaau van een veldwachter enz., veroordteld tot een jaar cell. gev. straf en 8 boete c. e. 2o. A. N., boerenknecht te Biezelinge, wegens mishandeling, veroordeeld tot een maanl cell. gev. straf en 8 boete c. e. 3a. a. H. A boerenknecht te Wissekerke, en 4. W. M. B 25 j., schippersknecht te Bruinisse, be schuldigd van mishandeling, a. vrijgetproken en b. veroordeeld tot 8 boete c. e. 4o. W. H. J., broodbakkersknecht te Middelburg, wtgeus diefstal in dienstbaarheid, veroordeeld tot een jaar cell. gev. straf c. e. 5o. P. Lte Oostburg, beschuldigd van mishan- d liug, vrjgetproken. 6o. L. R. M., huisvrouw vau C. L. Van D., ar beidster te St. Jansteen, wegens hoon, veroordeeld tot f 8 boete c. e. 7o. J. Van L., voerman te Maldegem, wegens moudelinge bedreiging, veroordeeld tot 3 maanden cell. gev. straf en 12,50 boete c. e. Het treurige ongeval in PAitippopel, Oost-Rumelië, waarvan een telegram in ons vorig itommer melditig maakte, wekt daar algemeen verontwaardiging. Het wa9 echter uiet de ecbigenoote, maar de moe der van generaal Skolelejj, eene wegens hare liefda digheid zeer bekende dame, die in den omtrek ver moord gevonden werd, nadat zij met geld en goede gaven op weg was naar bet hospitaal te Tzirpan. Behalve haar kamenier, een adjudant, zya twee die naren vermoord. De misdaad moet niet toegeschreven word-n aan politieke bedoelingeu waut een gewezen Russisch kapitein, zekere Outsofbeging baar met eenige gewapende bondgenooten uit louter roofzucht. Hg is met een paar medeplichtigen gerat, maar trachtte zicb het leven te benemen. Het Engelsche Lagerhuis beeft de tweede lezing van de lertche pachtwet ten einde gebracht. De regeering behaalde daarbij eindelijk eens eeue over winning aile door de oppositie voorgestelde ameu- dementeu werden verworpen. In het Hoojerhuit ver klaarde de regeering nopens de aanstelling van Duit- tche ambtenaren en officieren te Konstantinopel, dat hieraan geen politieke beteekenis te hechten was, dat het verzoek reeds voor 5 maanden was gedaan, en dat Duittchland de verzekering gegeven had vau zgn wensch, om slechts iu overeenstemming met de wen- soben der overige mogendheden betreffende de samen werking van Europa te handeten. De president der Fransche republiek heeft den minister van oorlog bg publiek schrijven geluk ge- wenscht met den voorbeeldigec afloop der wapenschou wing vau 14 Juli e.t de flinke houding der troepen. Met de berichten omtrent de houding der Porie en de verhouding tusscben Rutland en China gaat het als vroegerwat men den eenen dag meldt, wordt den volgenden dag tegengesproken. Wij zullen nog wat wachten met die berichten mee te deelen, totdat er iets met meer zekerheid valt te vermelden. Kbuiningen. In deze gemeente beeft zich een geval van pokken voorgedaan, in het spoorwegwachthuis no. 3D, bg een kind, dat uit het wachthuis no. 40 van Kloetinge naar hier was gekomen. Op de kermis te Middelburg tullen hoogstens acht orgels, en dan nog eerst na behoorlijke keuring, toegelaten worden. Zaterdag, terwijl vier jongelieden te Kampen voor plezier aan hel zeilen waren, sloeg het vaartuig om, tengevolge waarvan alle vier verdronken, Een 6jarige knaap is te Bergen-op-Zoom door een zonnesteek getroffen en weinige oogenbltkken daarna overleden. De jongeheer De Groot, eeo Ooslstellingwervertje, kreeg op zijn 3e jaar een kuoopje in zijn neusje en hoeveel moeite twee mannen der wetenschap ook deden, zij konden den jongen dat stukje glas niet uit het hoofd praten of trekken ile jongen bleef er mede loopen, nu reede sedert 1875, en moest er nog al eens hoofdpijn door lijden. Doch Zondag was 't een goede dag voor deu knaap. Arm 't ten of ander had hg verkoudheid te danken, a quelque chose malheur est bon, zegt het spreekwoord, de nu Sjarige knaap begon te niezen. „God zegen je, jongen zei een der huisgeoooteu, en daar kwam het Sjarig glaz-n knoopje eensklaps voor den dag en de hoofdpijn was weg. Zrterdagavond laadde een verarmde familie in Berlijn het laatste overschot harer meubelen op een wagen om elders een onderkomen te zoeken, daar zij wegens wanbetaling der huurpenningen de woning moest ontruimen. Op het punt van te vertrekken viel en brak een spiegel, dien de vrouw als aanden ken aau hiar overleden vader bewaarde. Bij 't sa menrapen der stukken bleek weldra, tot aller bigde verrassiugdat achter 't glas een aautal banknoten verborgen warentot eeu gezamenlijk bedrag van 4700 M. De stormen en overstroomingm, die in de la&ïste dagen in eenige graafschappen van Engeland zgu voor gekomen (zie ons vorig no hebben ook aau onder scheidene personen het leven gekost. De aangerichte schade is zeer groot. Veel land staat onder water. In enkele steden vaart men zelfs met bootjes door de straten. Vooral aan de spoorwegen is zeer veel nadeel toegebracht. Hartverscheurend zgn de bijzonderheden, die men uit Newport aan de bladen meldt over de gas ontploffing iD de groote steenkolenmijn „Rrsca". Of schoon men weet, dat 't aantal mannen en jongens, die zich op het oogenblik vau de ramp in de mijn bevonden, 119 bedraagt, heeft men tot Vrjjdagavood niet meer dan 14 lijken gevonden. De chaotische verwarring, in de myn teweeggebracht, de ondraaglijke •tank, die er heerscht, maakten 't werk der opdelving zeer moeielgk. De verslagenheid te Newport 19 gren zeloos; 350 a 400 vrouwen en kinderen zgn broo deloos door de ramp. De mayor van Newport heeft met dien van Londen een beroep op de liefdadigheid gedaan eu een inschrijving voorde slachtoffers geopend. Te Marseille is een Christusbeeld op de open bare straat gaan bloeden, en eene menigte vronwen trokken er heen en riepen: Mirakel, mirakel 1 De politie wist echter raad. Zg nam een doek en veegde de opgesmeerde roode verf af, die bloed verbeelden moest. Eenige monniken die dit verversbedryf ter hand genomen hebben, worden met gerechtelijke ver volging bedreigd. Te Nimes hadden in dep avond van den nati- onalen feestdag onordelijk heden plaats. Troepen ar tilleristen trokken door de straten braken in ver scheidene huizen deuren en vensters open, uitten al lerlei bedreigingen tegen de geestelijken en sloegen in een goledienstig gesticht schilderijen heiligen beelden enz. aan stukken. In niet minder dan 39 hui zen hebben zij de glazen iogegooid. De oproermakers werden echter spoedig door de militaire macht in verzekerde bewaring gebracht. Te Bar le Due ie een brand ontstaan, waardoor negeo huizen iu de ascb gelegd werden. Te Fargs hetft een voddenraper, zonder eenige aanleidingeen oppassend gerechtsdienaar op klaar- lichtendag aangevallen en vermoord. Het bljjkt dat de man een ongeneeslijke dronkaard is, wiens hoofd door de nationale feesten geheel op hol was geraakt, en die zicb verbeeldde dat hij „een wraak volbrengeu moest" door een politieagent te dooden. Voor de weduwe van dsn vermoorde is e«a in schrijving geopend. Dezer dagen keerde eene familie te Pargs 's avonds laat van een uitstapje naar Neuilly terug in een open rgtuig, dat door een ernstigen ouden koetsier bestuurd werd. Onderweg knoopten de leden van hel gezelsohap onderling een gesprek aau en alras kwam de politiek ter sprake. De familie was Booapartisch en somde de voordeden van een monarchalen boven eeo repu- blikeinschen regeeringsvorm op. Nauwelijks hoort dit de koetsier, of hij houdt stil en verzoekt de familie uit te siijgen; hij was de eigenaar van het rijtuigen het streed met zyne politieke beginselen personen te vervoeren, wier streven hg gevaarlijk voor den Staat achtte. Alle bedenkingen en protesten baatten niet, de man bleef bij wat hjj gezegd had en de familie was wel genoodzaakt het overige van den weg te voet af te leggen. In het meer van Lugano zijn drie toetieten ver dronken. De Chandernagordie indertijd te Antwerpen en te Vlissingen kolonisten trachtte te lokken naar Port Breton, is 16 Jannari op Nieuw Ierland aan gekomen, waar het 62 emigranten aan land heeft gezet, na eenige dagen te voren 17 op het eilandje Langlan aan land te hebben gebracht. Thans zgn Weder twee uieuwe schepen naar deze kolonie uit gerust de Port Breton, die op 20 JaDuari Barcelonie verliet met 760 menschen aan boord en de G-ervil, die weldra zal volgen. Alle emigranten moeten ka tholiek zgn. De inboorlingen hadden de aaukome- lingen gunstig ontvangen. Waarom, zegt de Temps, trekken niet al de Fransche jezuïeten mede? In een kamer op de vyfde verdieping van een huie te New-York was brand ontstaan op een oogen blik, dat de bewoonster even was uitgegaan. Toen zij terugkwam zag tjj reeds van de straat af de vlam men uit het venster slaan, en zonk met den uitroep dat haar kiud verbrandde, bewustelooe neer. Nau welijks hnd het toontje van een barer buren, een jongen van twaalf jaren, dat vernomen, of hg snelde,

Goessche Courant | 1880 | | pagina 2