Het eeuwfeest dei' Zondagsscholen. BUITENLANDSCH OVERZICHT. GEMENGDE BERICHTEN. Vervolgen» werd breedvoeiig over de te nemen maatregelen vau gedachten gewisseld. In beginsel was men 't eens dat alles, wat voor de tentoonstelling be stemd is, tóor de inscheping gekeurd moet worden. Waar en op welke wijze dit geschieden zal werd nog niet uitgemaakt, doch een reizende keurings-commissie aanbevelenswaardig geacht. Ook werd besloten, dat op de tentoonstelling zelve het maken van Edammer-kaas vertoond zal worden. STATEN-GEN KH A AL. TWEEDE KAMER. Dinsdag heeft de Kamer hare werkzaamheden hervat. Het nieuw gekozen lid voor Eindhoven dr. Vermeulen is beëedigd en toegelaten. IV halve de be- kende ontwerper is o. a. ingekomen hst on'eigenintjs- ontwerp voor den spoorweg Zwaluwe—'a-Bosch. Tot voorzitters der afdeelingen werden gekozen: de hreren Xan DeldenRutgers, Fr amen Van de TutteTak Tan Poortvliet en Blimé. Des avonds is de memorie van beantwoording der regeering op het sectieveislag der Kamer over de rente- belasting rondgedeeld. De geruchten omtrent een uitbreiding van dat ont werp in dien zin, dat ook andere belastingen er by zouden worden opgenomen, blijken onjuist te zyu. Het antwoord van di-n Minister van financiën be paalt zich tot de rentebeUsting. De maatstaf' en grond slag der belasting worden door den Minister behouden. Enkele wijzigingen van btteekenis word voorge steld, o. a. eene betreffende het eigenlijk bedrijfskapi taal van de effectenmakelaars, bankiers en/., dat aan de belasting zal worden ouderworpen, waarbij echter rekening wordt gehouden met de patentbelasting. Ook wordt de arbitraire macht der controleurs beperkt en de instelling van couamiseiëu voor de conisö e voor gesteld, en is ve-vallen de bepaling betreffende de in voering der wet op i Juli 1880 en de invordering van de helft der belasting reeds in den loop van dit jaar. Omtrent het velband tusechen de rente-belastii.g en de onderwijswet antwoordt de regeering, met ver wijzing naar het voorloopig verslag over het ontwerp tot verhooging van hoofdstuk V der staat6begrooting voor 1880 lager onderwijndat de ouderwijs wet moet ingevoerd worden, tenzij de wetgever zelf op de wijze, door de Grondwet aangewezen, het tegendeel verordeut de wet zil worden ingevoerd zoodra de maatregelen tot voorbereiding zijn totstandgekomen. Uie invoering is derhalve onafhaokelyk van de goedkeuring yan deze of van elke audere belastingwet. Bij da Kamer is verd-r o. a. ingekomen een wets ontwerp tot bekrachtiging van den onderhandschen verkoop aan d*n polder de Bretde Watering bewesten Terseke van eene bermsloot met eene ntrook grond langs den Rijksweg onder Terseke en Wemeldinge Het polderbestuur is voornemens, ingevolge een be sluit vau ingelanden, de bermsloot van den Rijksweg te verbreeden en te verdiepen, tot verbetering der af watering van den Yersekemoer. De sloot en de zeer smalle strook grond aan hare landzijde kun ieu, naar het oordeel vau den waterstaat, voor den weg gemist worden en breugen dec Staat geene inkomsten op; integendeel is hy belast met bet onderhoud der sloot en van de duikers, dat door den verkoop op den polder overgaat en op 35 'e jaars te schatteu is. In verband hiermede >s de koopprys van 450 de hectare alleszins voldoende. SCHEEP YA ARTBÊKICHTEIN In 't belang eu teu gerieve der scheepvaart 2ul!en er op verschillende punten van de YYester-Schelde dukdalven gemaakt worden, teneinde zoo noodig daar aan de schepen te kunnen vastmeren. Ook voor andere doeleinden kunnen ze voor de scheepvaart van veel nut zijn. Aanstaanden Maandag zal du heer J. Kruaije- veld, aannemer te Hansweert, een begiu maken met het slaan van ptoefpalen tn wel onder Satfiingen, in 't nauw van Bath en in de bocht van de Paal. Etn en ander geschiedt voor rekening vau 't Bel gische gouvernement, doch ouder toezicht eu T beheer der Nederlandsche regeering. Middelburg, üinsdagavoud is alhier binnengeko men het barkschip „Luctor et Emergo", gezagv. J, Haas noot, van de reedery der hier gevestigde firma Den BouwmeesterBorsius Van der Leijêkomende van Java, geladen met koffie enz. Deze koffie wordt hier in het entrepot opgeslagen, een gelukkig verschijnsel by de tegenwoordig, vooral op handelsgebied, hier heerschende malaise. Het stoomschip H Voorwaartsis Dinsdag, 29 Juni, 's avonds te zeven uren, Wight gepasseerd. De vermoedelyke aaukomst te IJmuiden is heden, 30 Juni, avonds laat en te Amsterdam Donderdag 1 Juli, 's morgeus vroeg. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Campekland. Dinsdag 11. is alhier door het bestuur der walerketring rau den calamiteuseu polder Auua Eriso aau besteed het verbeteren en onderhouden der wa- terkeerende werken aan genoemden polder, voor den dienst 1880/81. Ingeschreven werd door f>f«volge»de heereuC. De Wilde te Katteudijke, voor/ 11500,A. Van Popering te Bruiuisse, voor 11200,C. Bolier te Bruinisse, voor ƒ11175,G. De Rjjlte te Co- ljjnsplaat, voor ƒ11150.— P. Verburg le Colijns- plaat, voor 11134,A. Vijverberg te Sirjansland, voor ƒ10905,M. Breas te Coljjusplaat, voor ƒ10840,P. Van den Berge te Cblynsplaat, voor 10830, en J. De Ryke te Staveuisse, voor ƒ10673,—. KERKELIJKE ZAKEN ONDERWIJS. Bij de stemmingen in de classicale vergadering, hedenmorgen alhier gehouden, heeft eene kleine meer derheid beslist. Er waren 56 leden tegenwoordig. De beide aftredende leden van het classikaal bestuur, de heeren fan Leeuwen en Qiltay, werden uitgeworpen cn in hunne plaats gekozen als praeses de heer F. 1 latje, met 28 en ais lid de heer I. Poet, bjj herstemming, met 28 stemmen. In de plaats van den heer 3. P. Boihoff werd, na twee stemmingen, de lieer Adam met 28 stemmen gekozen tot lid van het olnss. besluur en als secundi de heeren Uenqevtld met 28, Dommisse met 29 en C. Konten met 29 stemmen. Als secuu- dus van den heer lluet werd mêt 30 stemmen ge kozen de lieer RuijscA Van Dugtereu. Voor de be trekking vau ouderling en secuudus-ouderliug bij het prov. kerkbes'uur werdeu twee hier geheel oubekende personen gekozen, met uame. U olf en Van Toom, naar men zegt te Vlissiugen en Middelburg woon achtig. De heer Vun Leeuwen nam afscheid als praeses der classis, welke betrekking hij sedert 24 jaren met eere bekleedde. Het bi stuur beslaat nu zuiver eu onver mengd uit oonfeasioueelcn. Naar men zegt heelt de sterke drank by deze ver- kiering een rol vrrvuld, wel te verslaan bij de uiit- herkiezing vau den claseicalen ouderliog, die ook slyter is van sterke dranken. ür. F. Van Gheel Gildemeester te Wilhelini- nadorp staat no. 1 op het drietal naar Joure. Bedankt voor het beroep naar Borssele door den caudidaat J. Berkelbach r. d. Sprenkel. Aangenomen bet beroep naar Kontenis-e c. a. door den beer J. P. Conradi, caudidaat te Utrecht. Toezegging van beroep naar Herkingen aau 3. W. II. Kalkman, cand. te Rotterdam. Aangenomen het beroep naar Urs< m door ijs. 3. Schuttevaer te Simonshaven en Beest. Dezer dagen is de oudste predikaat der Ned. Herv. Gem., lie heer J. Corell, te Avezaath, in den ouderdom van 93 jaren overleden, Hy nam zijn ambt tot voor een maand nog met ijver waar, en was 69 jaar lang als predikant werkzaam, waarvan 62 in de ge meente Avezaath. Bij de 1000 kinderen, van Zondagsscholen te Goes, Kloetinge, Wilhelminadorp, 's-Heer Hendrikskioderen en 's-IIeer Areudskerke, waren hedenmiddag in de Koorkerk alhier vereenigd, om, onder geleide vau be stuurders en onderwijzers, zich naar eene weide, aan den Kloetingschen weg gelegen, op zeker voor kinde ren de merst bevattelijke en gewenschte wijze het eeuwfeest van de oprichting der Zondagsscholen te vieren. Bij aankomst op het terrein trof het ons al dade- lyk, dat de leiders van het feest ook uitmuntend slag schynen te hebbeu om de kindereu waarlyk kinderen te doen zyn. Ooder het lommer der boomen hielden de kleinen zich bij lusscheDpoozing bezig met het gebruik van kersen en audere versnaperingen eu het naar harte lust zingen, dartelen en spelen, zooals het der jeugd be taamt. Hier werd naar den ring gestoken, op een andere plaats werd met deu bal gegooid, weer elders hiel den ze zich in massa bezig met een ronde-dans, enz. euz. Güf-u zweem van datgene, wat anders wei eens een bijzonder stempel op zulke vereenigiugeu drukt; was hier te bespeuren. Eu dat d<cd ous genoegen, YVare het uiet, dat éen der heeren de kinderen by hunne aankomst met een kort woord op de beteeke- nis van het feest had gewezen wat uit den aard der zaak moest geschieden en hadden we niet even zoovele bordjes als er vereenigingen verteg^nwoo-digd waren gezien met een opschrift, dat ous de aanlei ding tot het fVest herinnerde, we zouden gemeend hebbeu ons verplaatst te zien op een feest, zooals het comi vaD schoolverzuim vroeger aan de getrouwe schoolbezoekers en bezoeksters placht te geven. YVe twijfelen dan ook niet, of de kinderen hebben hier in da schooue natuur een indruk gekregen, die hun uiet licht uit het geheugen zal worden gewischt. Ook te Middelburg is Zondagavond het honderd jarig bestaau der Zondagsscholen herdachteeu 800tal kinderen waren in de Nieuwe kerk hijeen, alwaar door drie verschillende predikanten toesprakeu werden gehouden, die door gezang en orgelspel werdeu af gewisseld. In den loop dezer wttk zullen de kinde ren uit vrijwillige bydragen der ingezetenen worden onthaald en boekgeschenken ontvangen. De heer P. J. Kloppershoofdonderwijzer aan de byzondere school voor Chr. nationaal onderwijs te Vlissingen, heeft zijn ontslag aangevraagd tenge volge vau zijn voorgenomen vertrek naar Amsterdam. Jl. Vrydag werd te Zierikzee de jaariyksche algemeene vergadering gehouden van onderwijzers in bet 2e schooldistrict vau Zeeland, die ook werd by- gewoond door den heer C, Al. Van Visvlietinspec teur van het lager onderwys in deze provincie. Eeu gehouden wedstryd in 't spreken voor de vuist had tot uitslag, dat de heer P. Nienwdorp, huipond. te Dreiscbor, den prys behaalde. Voor de premien verwier ven gelijke aanspraak de heeren M. De Bil tn A. J. Bethebeiden huipond. te Zierikzee, terwijl ook aan de beide overige deelnemers, wegens hun niet onver dienstelijke voordrachten, een premie werd toegekend. Als prijsvraag voor 1881 werd vastgesteld: een verzameling vau 100 op Schouwen eu Duiveland in het wild groeiende planten, door deu inzender zelf verzameld en gerangschikt. De heer J. Hogerlandhuipond. te Zierikzee, leidde het eerste der beide punten van bespreking in„Ia de leesleermetbode van Bonman in beginsel te ver kiezen boven die van Prinsenen is zij ook verkies lijk voor een platteland88chool?', Spr. meende dat de zoogenaamde methode-Botman om velerlei redeueo verkieslyk is boven die van Prinsen en dat zy ook is toe te passen op de plattelandsschool. Een breede gedachtenwisseling volgde, en ten slotte kwamen de meeste tegenstanders van die meening tot haar over. De heer U. J, Bootmeijerhoofdonderwijzer te Zie rikzee, besprak vervolgens „de onderwyzersgezelschap- pen" en betoogde dat, al is het doel daarvan thans ook geheel anders dan onder de wet van 1806, zy toch nog overvloedige reden van bestaan hebben. De volgende algemeene vergadering zal gehouden worden ic Juni 1881 te Keneeae. Met 4 zegge vier stemmen heeft de Prui sische landdag het wetsontwerp omtrent de Mei- wetten aangenomen, echter in geenen deele zooala de regeering dat gewenscht had. Verknipt en ver vormd zal het Heerenbuis nu een ontwerp ter be slissing ontvangen, dat zeer weinig gelijkt op het origineel. Vorst Von Bismarck is na deze schitterende oplossing van eene door hem gewenschte quaestie met vrouw naar Friedrichsruhe vertrokken. Donderdag dineeren de heeren leden van het Ber- lijnsche na-congres bij den llussischen gezant. Het is jammer, dat wij het menu niet kennen wie weet, of daarop niet voorkomt pottage d la Frangaise. Frankrijk heeft toch zoo zegt men hij de genomen besluiten overwinningen behaald. Dinsdag waren de heeren bezig met de petities, door Griekenland en Albanië hun gezonden. Dienzelfden Donderdag zou er slotzitting gehou den worden ter onderteekening van de akte, die de besluiten der conferentie behelst. Wij hopen er dan meer definitie/s van te booren dan nu de berichten ons verkondigen. De Fransche Senaat heeft met 175 tegen 100 stemmen de wet aangenomen tot opheffing van de betrekking van aalmoezenier bij het leger nn met 173 tegen 64 stemmen die over het nationale feest van 14 Juli. Hoe de amnestie-quaestie daar ontvangen zal worden is nog niet met zekerheid uuteinaken. De Minister De Freycinct zal de amuestie verdedigen door aan den Senaat medetedeelen, dat, als Je am nestie verworpen wordt, den volgenden dag de regeeringal den commune-mannen gratie moetschen- ken. Dit is zeker wel met het pistool op de borst optreden. Ongeveer 45 ambtenaren bij de rechterlijke macht hebben tot nutoe hun ontslag gevraagd met het oog op de a. s. tenuitvoerlegging der Maart-decreten. Volgens het dournal de Bruxelles is het een feit, dat de Belgische regeering van Maandag af de di plomatieke betrekkingen met den pauseljjken stoel beeft afgebroken. Het Vaticaan zou opnieuw de Belgische bisschop pen aangemaand hebben tot omzichtigheid, en om bij hun verzet tegen de schoolwet strikt te blijven binnen de grenzen der wettigheid. Iets, wat in hun eigen belang nog ai te begrijpen is. In Doornik is een liberaal tot senator gekozen. In den Senaat blijft de toestand zooals die was; de liberale meerderheid bedraagt 4 stemmen. Tegenover de motie van de Engclsche regeering, dat ieder, die tot lid van bet Parlement is geko- zeu, desverlangeude in plaats van op eed op eene eenvoudige verklaring kan worden toegelaten, zal de ex-minister Northcote een voorstel doen om te beslissen dat elke resolutie, die feitelijk bet besluit van 22 dezer vernietigt, onaanneembaar is. Op vele plaatsen houdt men meetings om te protesteeren tegen Bradlaugh's niet-toelating. De koninklijke Haudboogsociëteit „Jacoba Van Beijeren", le Gors, heeft tegen Donderdag 15 Juli een wedstrijd met den handboog naar den lossen vogel uitgeschreven. De sociëteit looft de navo'gende pryzen uitn. 1. éaa van 35 aan den schutter der meeste losse rogels, een van 25 aan den daaropvolgenden schut ter der meeste losse vogels, op twee zyvogels ieder 15, en op twee kallen der bovenste lat ieder 5. Bovendien is door den heer J. J. Koen» een verguld zilveren medaille uitgeloofd voor het gezelschap, dat door de meeste schutters is vertegenwoordigd. De inleg is bepaald op ƒ2,50, waarvan voor iederen afgeschoten en ingebrachte» kleinen vogel 1,50 betaald wordt. Inleg en loting heeft (e half een uur op het Slot Oostende plaats, einde te 6,30 uur na afbop der begonm n rondte. Op Zondag den 18 Juli a. s. zat de spoorboot „Walsoorden-Hake" eene pleizierreis doen van VVal- oorden naar Middelburg met de harmonie .St. Cecilia" van Hontenisse, waartoe de boot door dit gezelschap is afgehuurd. Door „St.-Cecilia" zal er een concert gegeven word-n in het Schuttershof. Hansweert. Met het invoeren van het nieuwe reglement van politie op het kanaal van Zuid-Beve land en de strenge toepassing van zjjne bepalingen is groote ontevredenheid ontstaan onder de handelaren, winkeliers en verdere neringdoenden alhier. En wel terecht, daar hunne belangen zeer worden benadeeld en zij in hun bestaan ernstig worden bedreigd. Men moet nl. weten, dat by bet maken van genoemd kaoaal verzuimd is alhier een brug te leggeD, waar van het toenmalig gemeentebestuur te Kruioingeu, uit lauwheid of onversobilligbeid in de belangen van Hansweert, grootendeels zoo niet geheel de echuld is. Want te Wemeldinge is door de fermiteit en het krachtig optreden vau 'l bestuur (vooral van den Burgemeester) wel dtgelyk een brug gelegd ten ge rieve der burgerij. Tot nuloe was het vergund goederen le lossen, uit- of inteladen in de schepen aan de westzijde van 't kanaal, zoodat de belangheb benden hunne koopvaren of goederen kort b:j de deur hadden en zoodoende weinig onkosten behoefden te maken. Doch thans is dit eensklaps veranderd. Er is streng verboden, op poene van boete, eenige goederen te laden eo te lossen, anders dan op de bestaande losplaatsen. Nu moet men weten, dut men zou snedig is geweest die losplaatsen le maken aan de Oostzyde en dus aan deu verkeerden kant van 't kanaal, zoodat ze voor de inwoners van Hansweert geheel nutteloos en doelloos zyo. Waut, wanneer ze goederen moeten ontvangen of verzenden, zyn de handelaren of neringdoenden verplioht hunne waren per as naar de losplaats of de Sohoorsche brug te doen vervoereu, waarop natuurlyk groote onkosten loopen, daargela ten nog het tijdverlies en gevaar van beschadiging. Eu juist zoo mio mogelyk onkosten maken en spoed zyn de voornaamste faetoren om met goed gevolg te kunnen eoncurreeren «n de aaken gaande te houden. Juist zy, die belast zyn met zware belastingen pa- teuten als aoderszius en alzoo bet huishouden vau den staat op de been helpen honden, zien zich nu bena deeld in hunne belangen eu met vele moeielykheden en groote verliezen bedreigd. Vele en rechtmatige grie ven worden er dan ook aaugebeven over de strrnge eu onnoodige letterlijke toepassing van 't reglement door de daarmede belaste ambtenaren kluchten mi ontevredenheid zijn daarvan liet gtvolg. Wanneer het hoofdbestuur bekend was met den toestand alhier, dan zou zulks spoedig veranderen en recht gedaan worden aan de belangen van vele staatsburgers, waut wy zyn overtuigd dat het geenszins de wil der re geering is, om zonder noodzaak handeldryvenden of ueringdoenden verliezen le berokkenen of hun't lastig te mak n. Zonder eenige schade voor 't rijk of nut ook, zonder eenigeu hiuder voor de scheepvaart kon gevoegelijk aau de Hansweertsche zijde van 't kanaal gelost eu geladen worden. Zooals 't nu islijden velen groote schade. Eenigeu tijd geleden is, om tegemoet te komen aan de wenschen der belangheb benden, eeu trap gemaakt, waardoor 'l laden en lossen spoediger en gemakkelijker kon geschieden, en nu wordt zulks notabene verboden, lulusscheu zit de burgerij niet stil eu circuleert er ter teekeniug eeu bezwaarschrift aan ZE. deu Minister van Waterstaat enz., waarin de grieven worden blootgelegd en eerbiedig wo dt verzocht aan deu bestaanden onhouilbaren toestand een einde te maken. Dringend wordt er levens op aangedron gen, dat de regeering besluiten rr.oge eeu losplaats te doen maken aan de westzijde, waardoor de belangen en de bloei van Hansweert zeer zullen bevordtrd worden en de burgerij tevreden gestïld zal zijn. Verder heeft zich 11. Zaterdag eene deputatie, be staande uit de heeren J. A. Looyé, J. Strujlaard en P. v. d. Vliet, naar den burgemeester le Krui- uingen begeven, ten einde hare grieven te kenuen te geven, den staat der zaken bloot te leggeu en medewerking iu dezen te verzoeken. Aangezien het juist gemeenteraadsvergadering was, werd de deputatie in de raadszaal toegelalen. Welwillend en met be langstelling werd zij aangehoord, en waarvan trou wens ook de b daughebbenden ten volle overtuigd waren hel bestuur zeide zijne krachtige medewerking en zeer gewenschte bulp toe, tot bet bevorderen der Hausweetteche belangen. De burgemeester uiet het minst betuigde zyue sympathie eu gaf de deputatie de verzekeiing zijner belangstelling, met belofte zjjner medewerking. Dat het hem hiermede volkomen ernst was bleek hieruit, dat reeds denzei fdeu middag onze plaats door hem werd bezocht, om persoonlijk een onderzoek ia te stellen. Verder trad hij in corres pondentie met den Ingenieur van den Waterstaat te Goes, die zich welwillend bereid verklaarde met 't gemeentebestuur iu overleg te treden en plaonen te beramen tot de best mogelijke oplossing der b-staande quaestie. Eerstdaags zal er ontieut dat puut eene conferentie plaa'sbebben, die, Daar men hoopt, met gunstig succes zal bekroond worden. Bf.rgen-op-Zoou. Eenige dagen geleden verscheen in de nieuwsbladen een bericht van den Olf. van Justitie te Breda, dat te Autwerpen wegens landloo- perij was aangehouden J. Lounerte, wonende alhier, in wiens b zit gevonden wetd teen partij gouden eu zilveren voorwerpen, weUe hy voorgaf van een on bekende te hebben gekocht. Toen Zondag den 22 deter de vrouw van den draiueeibuizeufabrikaut Valhier, zich eens feestelijk wilde optooien, ontdekte zy by het openen van bet kabinet, dat daaruit hare gouden sieraden en eenige zilveren voorwerpen wareu verdwenen. Daarvan aangifte doende bij de Justitie, bleek dat bet vermiste goed deel uitmaakte vau de collectie, by boveDgenoemden Louwerse gevonden. Op den 25 dezer heelt aan den Nieuwen Neu- zenpolder, by den Brakman, wederom een oever- en dijk val plaats gehad, en deze is thans doorgedrongen tot in het beloop van deu buitenberm des zeedyks. De val beslaat eene lengte vau ongeveer 95 meter, ter breedte van ruim 35 meter. Door het onvoorzichtig omgaan met een petro- leumtoestel ontstond er Zondagmiddag brand in een schuur te Axel. Door spoedig aangebrachte hulp van de brandweer zijn de aangreuzende gebouwen bewaard gebleven. De echuur, niet tegen brandschade ver zekerd, is, met al wat er zich in bevond, eene prooi der vlammen geworden. Nadat het te Breda voorgekomen geval van pokken in het huisgezin van een schipper met doo- deljjkeu afloop is geëindigd, heeft zich gelukkig tot hiertoe geen nieuw geval aldaar voorgedaan. In deu Haag is Zondag een knaap by het op laten van een vlieger in het water gevallen en ver dronken. Verleden week liet te Amsterdam een hande laar in eieren een paar gevulde kisten onbewaakt staan. Toen hy terugkwam waren deze verdwenen. Na politie-onderzoek bleek dat zeker persoon, die zich als de eigenaar had voorgedaan, een kruier bad op gedragen die kisten te vervoeren. Vervolgens waren kisten en eieren verkocht en was het geld reeds gevlogen, toen men er in slaagde dien brutalen dief te vatten. Eeu kindje, dat voor eeuige dagen te Veendam in een pot met kokende pap viel, is na een smarte lijk lydeu overleden. Te Noordbroek vond een rijtuigmaker in zyn tuin een aarden pot, inhoudende eene belangrijke hoe veelheid zilveren voorwerpeD. Te Maastricht werd Zoodag een gezin, bestaande uit mao, vrouw eu pleegzoon, na het gebruik van een groentesoep ongesteld. Geneeskundige hulp, die onmiddellijk werd ingeroepen, constateerde vergifti ging, waarschijnlijk door dolle kervel. De drie ly- ders bevindeD zich onder geueeskundige behandeling een kat, die mede vau da soep had gegeten, is ge storven. Da dames iu en om Parjjs hebben een eigen aardig tijdverdrijf ontdektzy noodigen elknr uit tot eeu jacht op kikkers, die in de vijvers en sloten op en by hare villa's in overvloed te vin den zyn. Gewapend met een kleinen handboog, schie ten zy op dit nieuwe „wild" met pijlen die asn een zijden koord verbonden zyn, zoodat geen hond uoodig is om het gesohoteue te apporteeren.

Goessche Courant | 1880 | | pagina 2