RECHTZAKEN. GEMENGDE BERICHTEN. Burgerlijke Stand Goes reusachtige bloemruikers en kransen werden aange- boden, welke, door de leden der commissie van ont vangst vóór de zangers uitgedragen, den indruk maak ten van een reusachtig wandelend bloembed. Alle huizen langs den weg, dien de met fakkels en Chineesche lantaarns verlichte stoet volgde, waren versierd en met Belgische en Oostenrijksche vlaggen ge tooid, terwijl de groote gebouwen van den boulevard- Anspach schitterend verlicht waren en in bijna alle vensters Brussels schoonen door luide hoeras en het wuiven der zakdoekeu den vreemden gasten een har telijk welkom toeriepen. Op het stadhuis werden zy toegesproken door deti eersten wethouder de burgemeester was ongesteld, werd door heu een nationaal koor aangeheven, en werden verder verschillende dronken ingesteld. Ecu welvoorzien buffet stond tot hun dienst, en tot 2 uren vierde men feest. De expeditie van professor flordentkjöld in de Poolzeeën begint haar vruchten te dragen. Uit Copen hagen wordt aan de Köln. Ztitg. van den 14? ge schreven, dat twee jeugdige Deensche kooplieden, eigenaars van belangrijke handelshuizen, naar Siberië vertrokken zijn om den toestaud van dat land te on derzoeken. Men voegt er bij, dat, indien de uitslag voldoende is, beide kooplieden dit jaar een stoomboot znllen uitrusten om het vervoer van koopwaren naar Siberië te beproeven. Te Oberammergau in Beieren worden, evenals zulks elke 10 jaar geschiedt, de Passiespelen weder opgevoerd. De eerste voorstelling heefi Maandag 11. plaats gehadzij begon des morgeus ua de mis, te 8 uur, en eindigde de9 avonds te 6 uur. Gedurende twee uren woedde een vreeselijk ouweder, vergezeld van verschrikkelijke regenvlagen. Spelers en publiek zagen er spoedig als drenkelingen uit, doch het spel werd niet onderbroken, want als het eenmaal aange vangen is, moet het teneinde toe voortgezet worden. De Passie, d e tegelijk oratorium, opera, treurspel, pantomime en drama is, bestaat uit 25 tafsreelen, benevens 20 tableaux vivants. Honderden vreemde lingen uit alle boeken der wereld, vooral Eugelschen, woonden de voorstelling bij. De ontzettende toevloed van volk deed al dadelijk besluiten op den volgen den dag de tweede vooretelling te geven. Geregeld wordt iedere week tot in Augustus eeus of meerma len het passiespel opgevoerd. Kantongerecht te Goes. In de zitling van heden, Vrjjdag den 21 Mei 1880, lijn de navolgende vonnissen geweten en uit gesproken, Ogen lo. J. R te Ovezand, wegen9 het herstellen van een wildstrik, veroordeeld in eene geldboete van 40, su' s. 7 dagen gev. straf c, e. 2o. M. v. d. V\\, te Goes, wegens als voren, ver oordeeld in eene geldboete van 20, subs. 2 dagen gev. straf c. e. 3o. J. De V., 14 j., te Heinkenszand, wegeus diefstal van groen hout, veroordeeld in eene geld boete van 1, subs. 1 dag gev. straf c. e. 4o. F. De B., te Biezelinge, wegens het langtr dan 14 dagen laten liggen van goederen op de ge wone losplaats van het kanaal door Zuid-Beveland, veroordeeld in eene geldboete van 10, subs. 1 dag gev. straf e. e. 5o. J. S. en J. K., beiden wonende te Wisse- kerke, wegens het rapen van schelpvisch, ieder ver oordeeld in eene geldboete van 1, subs. 1 dag gev. straf c. e. 6o. J. v. d. V., te Wolfaartsdijk, wegens het als hoofd van het huisgezin niet binnen een maand ken nis geven van de opneming van een lid in bet huis gezin, veroordeeld in eene geldboete van 10, subs. I dag gev. straf c. e. 7o. G. v. d. B., te Wolfaartadjjk, wegens het Overbrengen van zijne werkelijke woonplaats naar eene andere g»meenie, zonder daarvan binnen eene maand verklaring te doen aan het gemeentebestuur, veroordeeld in eene geldboete vaD 10, sub3. dag gev. straf c. e. Door het gerechtshof te Amsterdam is Don derdag als advocaat beëedigd mr. M. G. fan Loghtm. Ten vorigen jare werd door het Vlaamsche too- Deel te Antwerpen onder directie van Fictor Vriessens eene vertaling opgevoerd van het tooneelstuk, ge trokken uit Zolas Assommoir. Daar dit zonder goed keuring van den sehrjjver bad plaatsgehad werd Driessens door Zola voor de rechtbank van koophan del te Antwerpen gedagvaard tot vergoeding van kosten scbad n en interesten. Deze rechtbank ont zegde zooals we vroeger meedeelden den eischer zyne vorderingdoch in hooger beroep voor het hof te Brussel behandeldwerd de eisch toegewe zen en Driessens veroordeeld tot vergoeding der schade, veroorzaakt door de schending der rechten van den schrijver. Vief or Drie ssens moet nu zijne boeken op de griffie van de rechtbank van koophau- del te Antwerpen deponeeren, opdat de netto-winst, met de opvoering van den Assommoir behaald, als maatstaf kunae dienen bjj ds bepaling der te betalen schadevergoeding. De uitspraak van het hof te Brus sel is hoofdrrakelijk gegrond op de overweging, dat, in stryd met de beslissing van de rechtbank van koophandel, de gunstiger bepalingen der literaire con venties met Portugal en Zwitserland, volgens de laatste al. van art. 1 van de oudere Fransch-Belgische con ventie, ten goede komen aan de Franache schrijvers en kunstenaars. UIT ONZE KOLONIËN. Alweer een ander getuigenis omtrent Atjeh! Een Ulrechtsche jongen, die liever naar India girg dan hier als soldaat niets uit te voeren, schreef het onderstaande aan zijne zuster „Met hoeveel vreugde kreeg ik uwe laatste letteren juist op den dag van mijne bevordering tol sergeant. Welk een verschilsoldaat of onderofficier 1 Niet alleen in traktement, maar met etendrinken eigen logies, enz. Had ik u hier nu als huishoud ster, dat zou wat wezen; want we krygen hier rauwe vivresryat, koffie, zont, peper, enz. Het heel wel vrede, maar 'tis toch op exped.tie. En de vrede, hoelang zal die duren? De Atjeher is hardnekkig en brutaal en ziel je aan, alsof hy je verslinden wil. Man tegen man gevoelt de Europeaan toch zyne meerderheid, en durft hij den Atjeher wel staan. De inboorlingen strijden goedbij hun missigits, kerken, weten zij van geen wyken. De vrouwen vechten mede en kunnen de klewangs, scherp als scheermessen, ook goed gebruiken dc meisjes blyveu in 't gebergte met gesluierd hoofd en wijde broek. De priesters zjjn het, die liet vo'k bljjvcn opruien. Zij zijn de raaddraaieis van 't verzet. Overal en altijd 't zelfde I Ik geloof, dat we nog wel eens ern stig slaags zullen geraken, want de A'jehers koopen zooveel ze kunnen en tegeu hooge prijzen oud lood op; kruit hebben ze in overvloed. Nu, ik zie niet tegen een warmen dag op gaarne zou ik me eeus onderscheiden. Bekennen moet ik, dat het er warm zal toegaan, als het er weder op los gaat voor hun dapperheid, van den kleinsten jongen tot den oudsten grijsaard, i.eem ik gaarne myu pet af. „De nainur is hier schoo i ik wilde dat je het ee.is kondt zien, de heerlyke blauwe bergen en de prachtige zee; over dag is het slik heet, des nachts koud. Maar goed heb je het hier als onderofficier zoowel eten en drinken en een gulden daags toe, terwijl htt werken niet veel is. Pa3t men op en is men 5 jaar onderofficier, dan wordt men tot adjudant voorgedragen tu krygt een mooi pensioen. De Kraton is me tegengevallen stel u voor het Sterrebosch, maar misscliieu lOmaal zoo groot; om 't geheel een hek van eikenhouten palen, tegeu elkander aangeplaatst, op eiken lioek een battery en van voren een fraaie poort, waarbij altjjd een wacht, door een officier gekommandeerd. In die omheining een aantal ka zernes, officierswoningen, de woning van den generaal, en tusschen dat alles in een graftombe van een sul tan. De generaal Kan der Heijden is een kranig heer, ko t en dik, stevig gebouwd, donkere tint, en ofschoon hij maar een oog meer overheef;, kan hij je daarmede aankijken, dat je niet op je gemak bent. Hij is bij d n troep allemachtig gezien, en bij den vjjand he ft hy er den sclnik voorgoed in. Dekanliues zijn zeer net; in die van de onderofficieren staan twee biljarten, en er zijn allerlei bladtn te lezen. Tot twaa.f uur kost een borreltje 6 ct.van S tot 10 uur is er alleen cognac te krijgtu voor 18 ct. wyn voor 1,25 en bier voor 1. üe militair is hier eigenlyk alles. Maar men kan hier ook zien, wat hy kan doen, want 't zijn eigenlyk de militairen, die hier alles hebben in orde gebracht, en 't lai.d bewoonbaar maakten." BUITENLANDSCH OVERZICHT. Niets wisselvalliger dan de kansen by verkiezingen. Dit bemerken vooral de leden van het Engelsche li berale kabinet. Opnieuw heeft een zyner leden door zijn optreden geroepen rich nog eens aan eene stem- miug te onderwerpen by die stemming zjju zetel verspeeld. De heer ld. larenlord-advocaat, verkreeg 23 stemmen minder dan zyn conservatieve tegen stander. Evenals voor deu minister van binnenland- sche zaken moet dus voor hem een zetel vacant ge maakt worden. Wie der parlementsleden zal zoo zelfopofferend wezen Ous dunkt, men moest het lot maar laten beslissen. Z ker op grond vbd die wisselvalligheid voorspelde de ex-premier Lord Beaconsfieli dezer dagen in eene redevoering, dat de conservatieven weldra weer aan bet biwiud zullen komen, als zy slechts getrouw bljjven aan hunne beginselen. Hij gaf tegelijkertijd echter zyn voo'nemeu te kennen om als hoofd der partij af te treden. Hij geeft dus zelf een slecht voorbeeld. Als een man hun leider kan en mo st wezen, dan is bij het wel, Disraeli; gaat hy dus heen, dan zal by tevens aanleiding kunnen geven tot scheuring. Bovendien zou zyn heengaan niet strekken om den moid by zyne parlijgenooten levendig te houden. Uit Afghanie komt het gunstige bericht, dat Aldur Rahman zyne troepen heeft afgedankt; hij had tegen Engeland geene vijandelijke bedoelingen meer. Daar tegenover staat echter, dat Ajuh-Khan met de regimen ten uit Kalul en nog 14,000 andere lioepen uit Herat was getrokken, blykbaar met het plan tegen Candahar op te rukken. In den Frantchen Senaat heeft de vice-president Rampon een brief voorgelezen van den heer Martel, waarin deze bericht, dat hij zyn verzoek om ontslag als voorzitter van den Senaat handhaaft, daar zyne gezondueidatoestand van dien aard is, dat 't onrno- gelyk te voorzien is wanneer hij zyne functies zou kunnen hervatten. Als candidaat wordt genoemd de ex-minister Du- faure. Frankrijk had weer het buitenkansje, dat de ont vangsten der schatkist de raming verre overtroffen, thans weer, in de eerste veertien dagen van Mei, met niet minder dan elf millioen. By den Pruisischen landdag is ingekomen het reeds lang verwachte wetsontwerp betreffende de verande ring der kerkelyke politieke wetten. Het bevat elf artikelen en verleent aan het Staats- ministerie onder goedkeuring van den Koning de macht om de grondbeginselen vast te stellen, volgens welke de minister van eeredienst de kerkelijke wetten kan opbtffen. Het wetsontwerp is buitengewoon tegemoet komend «oor de curie. De verbannen bisschoppen kunnen weer aangesteld, de geestelyke onderwijzeressen weer toegelaten worden. Door deze wet worden alle vroegere wetten opge heven, zoolangt bet Staatsminislerie dit goedkeurt. Natuurlijk haalt Fon Bismarck zich Dn wetr door dien stap naar Canossa een massa vyanden op d<m hals, zelfs bjj hen, ten wiens believe hjj het doet. De liberalen vinden dat het ontwerp te ver, de cleri- calen natuurlijk dat het niet ver genoeg gaat. Van de laatsten kan het roepen om geheele afschaffing der Meiweiten echter slechta een politieke zet wezen. Als zjj zich voldaan toonden, kregeu zjj wellioht min der, en in bun vuistje laohen zij reeds over de cou- oessien, die men hun doet. De Russische regeering is zeer ingenomen roet Fntjeland's stap in het belaDg van de uitvoering van het Berlijnsche tractaat in het Oosten. Met de Keizerin gaat het beter, hoewel er van genezen geen sprake kau zijn, terwijl de Keizer steeds zwaarmoediger wordt. In Petersburg wekt tegenwoordig algemeen b lang st! Hing bet proces, dat gevoerd wordt tegen zekeren doc tor B eimar, eerljjdseen groot vriend van den troon opvolger en een in de hoogste kringen zeer geacht ge neeskundige, tevens begiftigd met vele decorutiën, en zekeren Adrian Michailow. Laatstgenoemde wordt beschouwd als de moordenaar van generaal Mezinzeff, den voorganger van generaal Drenteln, chef der geheime politie, terwjji de dokter beschuldigd wordt van medeplichtigheid in dezen. Hij zuu namelijk aan den moordenaar zijn rjjtuig geleend hebben om te ontkomen. De beschuldigden zjju elf in getal, zeven mannen en vier vrouwen. Onder de bewijsstukken bevinden zich het paard en het tuig van de drosky, waarin de moordenaar ontkomen is. Dit tuig is zeer rijk en draagt de naamcijfers N. K. in elkander gestrengeld. Van de 42 gedagvaarde getuigen ontbreken 26, maar de recht bank zet niettemin de zaak door. Aide beschuldig den betuigden hun otisehuld. Op bevel van graaf Loris Melikoff s het bjjwonen van de terechtzitting aan alle verslaggevers, zoowel van de Russische als van de buitenlandse/ie pers, ge weigerd, zoodat het publiek zich met het officieele verslag io het regeeringeorgaan tevreden zal moeten stellen, en wat daarin voorkomt zal nog al besnoeid wezei-, Vau de 26 struikroo'ers, die den 15eu Februari II. in Andalusië (Spanje) een spoortrein met geld badden aaugtvailen, zijn 13 ter dood veroordeeld en de 13 anderen tot twintigjarigen dwangarbeid. Nieuwdorp. in den nacht van Maandag op Dins dag had alhier in de herberg van C. Hoefius een bal dadige vechtparlij plaats, waarbij J. Kieboom, schip per te Borssele, door vier pe souen uil deze gemeente werd aangevallen en zoodanig geslagen en getrapt, dat hij verschillende grooteen kleine wonden bekwam, terwijl zijn linkerbeen zoo gekneusd werd, dat hij gaan noch staan ken en onder geneeskundige behandeling is. Bij die veohtpanjj wilde de veldwachter J. Mod- derkreeke de orde herstellen, maar werd to n door zekeren J. M. met een volle flesch wjjn tegeD den hals, vlak bjj het linkeroor, gegooid, dat de llesch brak en Modderkreeke zulke ernstige verwondingen bekwam, dat hij veel bloed verloor en den volgenden dag geen dienst kon doen. Door den majoor-titulair P, Verdouw is van een en ander proces-verbaal opgemaakt. Heinkenszand. Donderdagmiddag had de tim merman M. fVeststrate, op de tweede verdieping bezig met het ophangen der jaloezieën op de buitenplaats van jhr. mr. C'. Fan Citters, terwjji bij daartoe op een ladder stond, het ongeluk dat de ladder weg schoof, waardoor er afviel en op de veranda terechtkwam. Hjj werd bewusteloos gebracht in de woning van deu heer Van Citters, waar dr. Van Renterghem hem geneeskundige hulp verleende. Een zjjntr ooren was deerlyk gewond, doch overigens sebjjnt er gelukkig bjj hem niets te zjjn gebroken. Per vigelante is hij later naar ijjne woning gevoerd. Woensdagnacht te 12 uren brak er braud uit in de landbouwers schuur van den heer Jacob Van Burg, staande in bet Gat van 't Westen binnen Zie- tikzee. Het gelukte de brandwier het «uur tot dit perceel te beperken dal echter totaal albraodde met den inhoud, bestaande iu eenig landbouwgereedschap, siroo, gedorschteu oogst, en ook een geit. De toestand iu de Hietianden, met betrekking tot de muskieten, wordt nog steeds erger. Loodsen, kantoren en schepen zijn daarmede bezaaid, en men begint te vreezen, dat deze lastige bezoekers het spoe dig niet bjj gonzen zullen lattn, maar door steken en bijten aan de bewoners in den omtrek der Riet landen een pjjnljjk vooruitzicht bereiden. De penuingrat ester van een sigarenmakersver- eeniging te Utrecht is met een gedeelte der kas, on geveer/700, op den loop. De schade, door den brand te Veld-Driel ver oorzaakt, waardoor 28 huizen in asch werden gelegd, wordt op 250,000 begroot, waarvan slechts 80 a 90,000 door assurantiën zjjn gedekt. Een commissie heeft zich gevormd tot het inzamelen van gifien. De bisschop van 's-Hertogenbosch heeft ƒ100 geschonken. Na al de klachten van oeze risschers over de roofzucht en vernielzucht der Eugelsche visscherlieden is het niet onbelangrijk het officie de verslag te lezen, op last van de Board of Trade door den regeerings- commissaris IV. II. Higgins opgemaakt. Daarin ver- wjjlen de Engelsche visschers aan de onze bjjna woordelijk wat dezen aan de Engelsche verwijten, nl. het leegen der nelten, het stelen van het visch- want enz., terwjji de Engelsche vissohersvaartuigen „voor de overmacht der beter bemande Hollandsche vischsloepen moeten onderdoen." Daarenboven wordt nog aan de Hollanders verweten, dat zij de Eugelschen jenever verkoopeu en zieh met visch laten betalen ten koste van de reeders. Het is tusschen onze visschers en de Engelsche zeker wel als het spreekwoord zegt: waar twee kjjven, hebben beiden schuld. Dat inlusschen onze visschers ook niet van achteren staan, kan bljjken uit het volgende bsrioht uit Nieuwe- diep, door ons overgenomen uit de N. R. Ct. De haat van onze visseherlieden jegens de Engelsche visschers openbaarde zich Zondag in al zijne heftig heid. Eenige Middelbarnisser visschers, hier om aas liggende, mishandelden de bemanning van een even eens hier liggenden Eugelschen tarbotter en brachten, door het werpen met steenen, schade teweeg aan dat vaartuig. De havenmeester wist gelukkig spoedig een einde te maken aan die ruwe handelwjjze en de Maassche visschers moeBten alle veroorzaakte schade dadelyk vergoeden. Onder de p. m. 500 miliciens, die dezer dagen bij de drie bataljons te Maastricht zjjn ingelijfd, be rinden zich slechts vier plaatsvervangers. In een steengroeve by Saint-Etienne raakte onder het werken een steenmassa van ongeveer twaalf kub. meter los; twee werklieden werden verpletterd en vier die hun makkers wilden te hulp komen, ondergingen betzelfde lot. Turksche bladen melden, dat tjjdens een aard beving bet dorp Holeddi (aan de Zwarte Zes niet ver vau Sinope) door de zee geheel verzwolgen is. Van de 60 huizen en de moskee bleef geen spoor over. De bewouers waren intusscben allen nog iD de ge legenheid, zich uit de voeten te maken. Door onvoorzichtigheid van drie werklieden, die in een kelder onder het gemeentehuis vao Faido, in Tioino, bezig waren met het open maken van een kist dynamiet, is deze gevaarlijke stof ontploft. De dlie mannen kwamen bjj het ongeluk om het leven. Een onderwijzer, die in een vertrek boven den kelder aan vijftien leerlingen les gaf, stortte met hen allen naar beneden. Hjj zelf en een der kinderen zjjn reeds aan de gevolgen van dien val overleden. Tien andereu werden meer of minder zwaar gekwetst. Laatste en telegraphische berichten. Morgen, Zaterdag, zal de landbouwonderne ming in den Wilhelminapolder bezocht worden door 17 studenten van de landbouw-academie te Poppelsdorf bij Bonn, onder leiding van professor Werner. Hedenavond per sneltrein van 8 uren kwamen zij alhier aan. CAMPERLAND, 21 Mei. Alhier is door twee personen in de Duinen voor den Onrustpolder de daar wassende en tot verstuiving aanwezige helm (een soort riet, dat niet mag worden weggenomen ter verstuiving van het zand) in brand gesto ken, met het gevolg, dat ongeveer over tweedui zend meter lengte de belm is verbrand. Tegen de brandstichters is proces-verbaal opgemaakt. MIDDELBURG, 21 Mei. Na volbrachte repa ratie in het droogdok alhier vertrok hedennamid- dag te 4- uren het stoomschip »P. Galandge zagvoerder Deddes, naar Rotterdam, om vermoe delijk de volgende week weder de rei3 naar Ame rika te aanvaarden. Arrondissementsrechtbank te Middelburg. Door de rechtbank zijn heden, Vrijdag 21 Mei, de volgende vonnissen gewezen tegen lo. J. L. C., 22 j., arbeider te Kattendijke, wegens mishandeling veroordeeld tot 8 dagen cell, gev.straf c. e. 2o. M. N., 45 j., weduwe Z., te Sluis, wegens hoon veroordeeld tot 8 boete, subs. 3 dageu gev. straf c. e. 3o. W. P. De K., 24 j., metselaarsknecht, B. A. M., 26 j., horlogemaker, A. J. De W., 32 j., schoenmaker, en A. Van H., 24 j., metselaar, allen te Hulst, A. W., 20 j arbeider te St.-Jansteen, wegens rebellie enz. allen veroordeeld tot 15 dagen celstraf c. e. 4o. P. Van O., 19. j., voermanskneebt te Oost burg, wegens mishandeling veroordeeld tot 12 boete, subs. 3 dagen cell, gev.straf c. e. 5o. P. IC. Van R., 45 j., timmerman te West- kapelle, wegens mishandeling veroordeeld tot 6 dagen cell, gev.straf c. e. 6o. P. H., 37 j., arbeider te Clinge, wegens diefstal veroordeeld tot 8 dagen cell. gev. straf c. e. 7o. Ch. L. Z., 44 j., herbergier te St -Jan steen, wegens laster veroordeeld tot f 2.50 boete subs, bij éen dag gev. straf c. e. LONDEN, 21 Mei. Lord Granville, minister van buitenlandsche zaken, stelde aan de mogend- beden voor, eene conferentie te Berlijn te houden tot regeling der Griekscbe quaestie. BERLIJN, 21 Mei. Eenige leden van het cen trum zijn naar Rome vertrokken, teneinde over eenstemming met het Vaticaan tegenover Vorst Von Bismarck te bekomen. Algemeens vergaderingen van Ingelanden der verschillende polders in Zuid- en Noord- Beveland. Datum. Plaats waar de ver- Naam van gadering wordt den polder, gehouden. 24 Mei. Kruiningen. ICruiningen. 24 j) Heinkenszand. 's-Heer Arendskerke. 26 n Hoedekenskerke. Hoedekenskerke. 26 n Colijnsplaat. Leendert-Abraham. 26 n Colijnsplaat. Nieuw Noord-Beveland, 29 i) Ovezand. Ovezand. 31 n Baarland. Baarland c. a. VERKOOP1NGEN VERPACHTINGEN. Omturn. Plaats. Voorwerpen, In formatter. 22 Mei Goes, woonhuis en erf, V. d Bnssche Pelle. 22 Hansweert, inboedel. De Vos. 24 Kapelle, meubelen enz., V. d. Bussche Pel.e. 24 Ovezand, woonhuizen en erf, Scholten. 25 Goes, broodbakkerij enz.. Van Dam en Van den Bussche. 25 Goes, winkelhuis enz., Pilaar. 28 Hoedekenskerke, bouwland, Schollen. Baarland, boereninspan, Prumers. 1 Juni Goes, paarden enz., De Vos. 3 ttoudekerke, molen, huis enz,, Loeff. 3 Baarland, boereninspan, Prumers. 7 Cats, timmermansaffaire, V. d.Moer en Roeloi. 10 Kattendijke, hoetje, Mulock Houwer. 10 Nisse, hoefje en land, Karseboom, van 19 tot 21 Mei 1880. Overleden: den SO, Adriaan Marinus, S jr., e. v. Anthony Kooman en Claeina De Jager; Theodoor Eduard Liebert, 59 jr., ongehuwd Elisabeth Dom, 83 jr., weduwe van Johannes Van der Hofstede.

Goessche Courant | 1880 | | pagina 2