Mededeelingen op verschillend gebied. Nieuwe uitgaven. Vertrek der brievenmail naar Oosl-Indië. In tegenstelling met het in ons vorig no. gemelde, verklaart het Kon. Ntd. meteorol. instituut: De hoeveelheid regen in April (29 m.M.) was ge ring, want men had 41.6 m.M. mogen verwachten. De grootste hoeveelheid, ineens afgetapt, bedroeg 6.2 m.M. en was gevallen op den middag en avond van deu 2en. Zeventien dageu kwamen voor, waarop geen regen viel. Bij deu regen was 0 2 m.M. hagel. Dat de hoeveelheid regen aanmerkelijk kan verschillen, li'ijkt hieruit, dat in 1653 een hoeveelheid werd afgetapt van 107.4 en van 8.3 in 1865. De verdamping van water kwam met de gimid delde vrij wel ovcreeu. Zij bedroeg 86 m.M.de gemiddelde gaf 81.1 m.M. aan. Het rapport der commissie van liquidatie der Jfrikaansche Handelseer eeniging te Rotterdam is ver schenen. Daaruit blijkt, dat Ce crediteuren, aanvan kelijk op 10 millioen gerekend, tengevolge van niet geboekte posten en?, geklommen zyu lot 13'/« mil lioen. Het debet is daarenboven verminderd met circa 2 millioen, voomameiyk tengevolge van te hooge faclureeri.ig der uitgezonden producten. Met pretereote crediteuren is afgerekend, hetgeen circa ƒ255,000 kostte. Over de vordering op de (irma Ktrdijk Pinooffs is een verechil ontstaan met de curatoren, waarvoor een rechlerlgke beslissing zal in geroepen worden. Sedert de I quidatie is door rea lisatie van producten em./2'lintliioen ontvangen, waartegenoier ƒ1,900,000 is Uitgegeven. In kas was dus op 31 Maart ruim 6 ton. Bezui- nigingen zijn in het btheer ingevoerd tot een bedrag van 13,000 'sj-ars aan de Kust ryo 5 factorijen opgeheven. Hel slechte financieel beheer was voor namelijk de reden van den »al der Afr. Handelsver- eeniging. Lsvensvatbaarbe.d ontzeggen de Iqnida- teuren de zaak zelve niet. Uit een opgemnakteu staat per 31 Maart blijkt, dat de lasten 13,214,721 be droegen, de baten daarentegen ƒ2,311,941, waardoor de waarde der vorderingen op 17pet. kan gere kend worden. L quidateuren stellen nu voor, om de baten op liet voordeeligst ledoen inkomen, een nieuwe maatschappij op te richten met een kapitaal van ƒ1,995,000, ver deeld in 13,300 aandeelen van 150 en voor elke ƒ1000 vordering te geven een aandeel van 150 en 25 in contanten daarmede kan de zaak voorstad en land in stand gehouden worden. (f'ad.) De algemeene commissie der feesten te Brussel heeft haar programma vastgesteld als volgt 15 Juli. Opening der Nationale Tentoonstelling. 21 Juli. Onthulling van het gedenkteeken van Leopold te La-ken. 22, 23 en 24 Juli. Festival. 25, 26 Juli, 8 en 9 Augustus. Muziekwedstrijd. 1 Augustus. Oprniug van de geschiedkundige ten toonstelling der B-lgische kunst. 16 Augustus. Staatkuudig feest. Illuminatie en vuurwerk. 17 Augustus. Militair feest. Kunstfeest. 18 Augustus. Optocht. 15 en 19 Augustus. Wedrennen. Te Antwerpen zullen de fee6ten duren van af Za terdag 21 tot Zondag 29 Augustus. De Duileche Reichsanzeiger deelt mede, dat een nieuwe planeet is ontdekt, die den naam vau Oenone heeft ontvangen. Het cjjfer der kleine planeten, wier banen tnsschen die van Mars en Jupiter liggen, is daarmede tot 215 geklommen. Te Teltow, nabjj Berlijn, is opgericht een „kip- penfabriek", die door middel van stoom wordt gedreven. Er zijn in deze fabriek 50 „broedhennen" of „moeders", zooals men het noemt, dat is, met andere woorden, 50 ovens, geschikt om elk 120 eieren door middel van stoom uit te broeden, «aartoe 21 dagen worden gevotderd. Men berekent, dat de fabriek elke twee maanden ruim 100 stuks boenders aan de markt zal bren gen. Dete fabriek zal eerstdaags in werkingtreden. Te Ruprecbtsau bij Straatsburg wordteen dergelijke fa briek reeds gedurende geruimen tijd met groot voor deel gedre«en. Te Waterloo, Ne*-York, is een werktuig uit gevonden, dat reeds met goed gevolg wordt gebruikt in de drukkerij van den Observer te Waterloo. Dit werktuig, nailer genoemd, is een kleine, eeuvoudige yzeren toe stel, en wordt aan de eetplaat van de pers tegenover den legger bevestigd, en door een hefboum in beweging gebracht. Het kan aan elke drukpers bevestigd wordeu, en plakt by het neê dalen op den cylioder op elke courant het adres. De namen worden op strookjes gegomd papier gedrukt, die door de pers afgesneden, bevochtigd en stevig aan het gedrukte blad vastgehecht worden. De p oeven hebben bewezen, dat het geen knoeiwerk voortbrengt, en dat er geen mog-lykheid van overslaan bestaat. EUiTENLANDSCH OVERZICHT. Thans is Ent/eland geheel de verkiezingsperiode doorloopt tl. Zooals men weet moest te I.eeds, waar de premier Gladstone ook, behalve te Midlothian, ge kozen was, maar waarvoor hij bedankte, eene nieuwe verkiezing plaatshebben. Gladstone's zoon Herbert werd dan' zonder oppositie gekozen. De ministers, die zich opoieuw aan eene verkie zing moesten onderwerpen, zyn ook herkozen met uitzondering van den Minister van Binnenlaudsche Zaken liarcourt, die te Oxford, waar hij onlangs zijne overwinning met eene zeer geringe meerderheid be haalde, gea'ageu werd met eene meerderheid van 64 stemmen. Zijn nederlaag was dus evenmin groot. Enge'.and's aausporing in zake de Oostcrscke quaeslie en de uitvoering van het Berlijnscke tractaat, vooral inzonderheid betreffende de qiaeslie Montenegro- Atbanie, he ft het gunstig gevolg gehad dat Rusland thans Albiou'a trouwe bondgenoot zijn voetspoor gevolgd het ft en aan zyne gezanten bij de vreemde mogendheden een circulaire heeft gericht, om hun te gelasten het denkbeeld op te werpen, of het uiet goed zou zjjn aan Turkije te doen weteu, dat de mogendhe den, namens wie het tractaat van Berlyn geteekend werd, onderling in overleg zijn getreden over de maatregeleu tegen Turkije in deze zaak te nemen. Deze circulaire strekt natuurlijk tot ernstige waarsoiiuwiug voor Turkije. Montenegro en Albaneesche volkstammen w&peueu z eh beiden sterk. Iu dat Rusland het ft eene groote verandering plaats gthnd, die velen tevens eene zeer gunstige noemen. Een der eerste oud-aristocratiscbe manuen, de steun pilaar der hofparty te Petersburg, strijder tegen alle liberale beginselen en nog wei minister van onder wijs, Tolstoi, is ontslagen. Vorst Melikoff, die vooral door d eu man, openlyk en in stilte, met behulp der bofpartij werd tegenge werkt, verlangde reeds lang naar diens verwijdering, waarvan de Czaar echter niets wilde welen. Tolstoi was te veel 's Keizers gunsteling. Melikoff werd echter ges enud door den giootvorst-troonopvolger en dreigde ten slotte met zijn ontslag. Daarop outsloeg de Czaar Tolstoi, maar wilde diens geestverwant De/janoio be noemen. Deze weigerde echter, waarop op aandrang van tien troonopvo ger en Melikoff de geheimraad Saburoff, vroeger curator van de hoogeschool te Dor- pat, benoemd werd, ofschoon hy bij de hofpartij als „te liberaal" staat aangeschreve- Daarin heeft Melikoff dus o erwonnen. Als het echter hiermee maar uiet zoo gaat als met het bericht omtrent de heropening der jarenlang geslottn kerken van de „oude geloooigen" te Moskou. Later is ge bleken, dit het bericht onwaar was, en de keizer zich volstrekt niet vereenigde met dien liberalen maatregel, en de ui ulsters bleven met huu voorstel zitten. Vorst Pon Bismarck heeft o'er ernstige zaken in de laatste dageu zich nog al kras uitgelaten. Over de verhouding van Duitschland met het Falicaan verklaarde hij op een soiree ten zijnest wel vrede te willen maar toch zich te willen voorbehouden, de wetten, die den Staat tegen aanmatigingeu der kerk beschermen, zacht te kunnen toepassen of ze geit'el te laten rusten. De wapenen wil de regeering wel naast zich nederleggen, maar niet wegwerpen. Ad-mt nu de toestand vrede, het zou volgeus hem kunnen gebeuren, dat spoedig de strijd weer moest beginnen. In den llijksdug, waar hij sinds Juli 1879 niet verscheen, sloeg hij Z terdag een andaren loon aan. Het Centrum waarop hy al zijn hoop gevestigd had, en dat hij door allerlei schijn concession bad trachten t- winnenmoest het ontgelden. Bij dat centrum ondervond hij te veel tegenstand, ter wijt hij bad gehoopt aldaar medewerking te vinden eu derhalve bereid was tot zekere concession. Hij blijft op zqn post, alleen omdat de Keizer het wil, maar wanneer hij nagaat met wat al tegenwerking by iu den strijd voor de rijkseenheid heelt te kampen, dan verlangt hij zooveel te meer naar rust. Beschouwt men de macht van het centrum als onoverwinnelijk, dan moge men een ministerie kiezen, hetwelk met de wenschen van het centrum en van de conservatieven overeeustemt. Hij wordt het moede, doodmoede, zijne pogingen op den duur te zien dwarsboomen, ook door dien de liberalen in vraagstukkeu van geringe betee- kenis niet willeu toegeven. „Waar het aankomt op de duurzaamheid van het Ryk", zoo zeide hij ten slotte „rekeue meu niet op mijue medewerking, watiueer iedereen meent het recht te hebben om de grondslagen des Rijks in gevaar te brengen.'' De Belgische kamer heeft de vorige week een wets ontwerp behandeld tot verlenging vau de vreemde lingenwet, dat met 52 tegen 31 stemmen is aange nomen. 25 leden bielden zich kuiten stemming. Daarbij werd door de regeering verklaard, dat zjj tegeuover de Pransche Jezuïeten volkomen dezelfde gedragslijn zal volgen als tegenover de Duitsche kloos terlingen, en wanneer congregatiën, uit haar land ver bannen, z ch naar België mochten begeven om zich daar te vestigen, zou de Regeering niet nalaten op genoemde orden de wet toe te passen. GEMENGDE BERICHTEN. Kroningen. Door de alhier gevestigde handboog- schutterij De drie Korenbloemktns is een concours uit geschreven, te houden op Donderdag 27 Mei a. s. en waaraan andere dergelyke gezelschappen tot deel name zyn uitgenoodigd. Er worden prjjzen uitge loofd tot een bedrag van 78. Deze door de socië teit beschikbaar gestelde prjjzen zyn verdeeld als volgt 20 gulden voor den schutter, die de meeste losse vogels behaalt. 5 voor den opvolger van dien. 10 op iederen zjj vogel. 4'/, op iedere kal. 17, voor een klein vogeltje. 7'/i worden uitgeloofd voor het verstkomend gezelschap, dat minstens vier leden moet tellen. 7'/> voor 't gezelschap met de meeste leden. Er zullen (met inbegrip dar kallen) zooveel losse vogels worden opgezet als er schutters zijn. De in leg is bepaald op 2,60 per schutter. O. a. zal aan dezen wedstrijd die door schoon weder moge begunstigd worden en tal van toeschouwers lokken ook deel genomen worden door de Hansweertsche bandboo schutterij Oefening en Uitspanning. Uit Vlissiugen wordt gemeld: Donderdagmid dag werd door de roeiers van het Belgische loods wezen in het zeegat de Wielingen eene sloep onder zeil gezien, welke door hare vreemde bewegingen hunne aandacht trok. Er heengaande zag men dat er zioh slechts 66a man iu bevond, die door koude verkleumd en niet in start was het vaartuig te be sturen. Men nam het bootje op sleeptouw en bracht het a hier iu de haven. Het schjjnt dat de sloep van Autwerpen afkomstig is. De zich daarin bevindende persoon werd, als verdacht, door de politie iu bewaring genomen. Te Amsterdam heeft by een twist tusschen Vader en zoon deu eerste zjjn kind met een mes zulk een verwonding in den hals toegebracht, dat hy in levensgevaarlijken toestand naar het gasthuis moest gebracht worden. Het Pinksterfeest is voor de Tesselsche onge huwde schoouen een belangrijke tyd. De jongeling, die in de later volgende kermis met een meisje wil uitgaan, vraagt haar voor of op Pinksteren. Loopt de jongeling by een meisje een blauwtje, eu wendt hij zich daarna lot een andere schoone, dan wordt hg meestal afgewezen met de woorden: Ik bedank er voor „mengebel" (plaatsvervangster) te zijn. De meisjes, die het „jawoord", om kermis roet dezen of genen jonkman te houden, gegeven hebben, dragtn witte, »,y die nog Biet gevraagd werden zwarte kousen, zoodat de jongelingen zich niet behoeven te vergissen. Vrijdag is te Apeldoorn, in het Oranjepark, een in aanbouw zijode villa ingestort. Ongelukkeu zijn gelukkig niet te betreuren, daar de werklieden nog juist bytyds het gebouw konden verlaten. Te Wageniugen viel een jtimmetmausgezel van bet dak vau een huis, eu bezeerde zich zoodanig, dat bjj den volgenden dag overleed. Te Gasselternyveensche Mond is een vrouw van een ladder doodgevallen. Te Harlingen is een paard, sohrikkende van een spoortrein, met het rytuig, waarvoor het gespan nen was, te water geraakt. De heer B. van Krimswerd, die er in zat, kou niet tijdig geholpen wo den en is verdronken. Een behangersknecht verliet voor korten tyd Delft, na zyu iu'oedel te gelde gemaakt te hebben, zyu zwangere vrouw en een kind van zes maanden onverzorgd achterlatende. Vrjjdag Icwain hij in Delft terug eu begaf bij zich naar de woning, waar zijn vruuw haar intrek had genomen. De vrouw werd op gruwzame wijze door hem mishandeld eu bletf eiudclijk bewusteloos liggeu. Port daarop werd zij naar liet gasthuisovergebracht eu verkeerde Zaterdag nog iu eeu toestand, die belette, dat zij door ds jus titie ondervraagd kon werden. Op de VisscberijtentoonsHling te Berlijn zyn vier levende steuren ter waarde van 140 mark uit een der vijvers benevens eeB zeer zeldzame spo s ont vreemd uit een kostbare verzameling, die door een Italiaausch professor is ingezonden. Eeu jonge dame te Berlijn is vergiftigd door het dragen van een groen kleedje, uit een Parijsch modemagazgn afkomstig. Er vertoouden zich aan den hals en op de armen der dame kleine puistjes, die al ergeren erger werden, totdat de jonge juffrouw eindelijk de hulp van den geneesheer inriep, en het bleek dat men hier met arsenicum-vergiftigigiug te doen had. De stof, waarmee het Parijscbe kostuum was geverfd, bevatte eeu zrer aanzienlek arseniccm-gehaite. Het meisje verkeert iu bedenkelijken toestand. Een burger van Leeds, die weduwnaar was en met zes kinderen was gezegend, wi.de eeu tweede huwelijk aangaan; hij deed aanzoek bij eeu meisje uit Ganonbury, dat, om den reeds bedaagden min naar (die rer een moed r voor zijn kinderen dan em vrouw zocht) niet door haar jeugd af Ie schrikken zeide, dat ze 38 jaar oud was, hoewel ze iu werke lijkheid slechts 31 zo oers telde. In bet engagement kwam het vrome belrog uit, maar nu verbrak de bruidegom het engagement. De verlaten Ariadne eischte schadevergoeding en het hof wees baar 1 farthing (een vierde van een penny) toe. In Charleston woont een man, die, ofschoon nog niet ouder dan 79 jaren, dezer dagen jjju hon derdste kleinkind kreeg. Zelf tiet ft de mail 13 kin- Meren voorts bet ft. hy 391 achter-kleinkinderen eu 70 achter- achter- kleinkinderen. In de haven van New-York zyn in den loop van April jl. 46,118 landverhuizers uit Europa aan gekomen. Dit is het hoogste cjjfer, dat ooit in éene maand is bereikt. Een Italiaansch zeekapitein, in Amerika woon achtig, heeft het plan opgevat om met een klein scheepje in drie maanden tijds den Oceaan over te steken, om een bezoek aan Garibaldi op Caprera te brmgen, eo daarna den Tiber op te varen naar Rome. Die reis is een echt Ama.-ikaansch waagstuk, want het scheepje is niets meer dan 27 voet lang, 8 voet breed, 3 voet hoog, en meet slechts 3 ton. Dit note- dopje, dat indertyd door een Italiaan gebouwd werd, ie dezer dagen uit Moetevideo naar Buenos-Ayres geslevend, om de geschenken iu ontvangst te nemen, die de ltaliaansche kolonie aldaar aan Garibaldi ivilde doen toekomen, en zal van daar de reis aanvaarden. Buiten den kapitein bestaat de bemanning slechts uit twee matrozen. Laatste en telegraphische berichten. MIDDELBURG, 10 Mei. In de hedennamiddag alhier gehouden zitting van den gemeenteraad is medegedeeld, dat het rapport der commissie uit den raad, betreffende het verzoek der firma Wol- terbeek, Van Bagger Cie., om verlenging der- concessie voor de straatverlichting, thans gedrukt en aan de leden rondgedeeld is. Drie bij dat rap port behoorende bijlagen zullen eveneens gedrukt worden, waaromtrent den leden geheimhouding is .opgelegd. Tevens js besloten lo. Burg.^n Weth. te machtigen om, a. zooveel noodig bijgestaan door Me beeren D. A. Dronkers, J. H. Snijders en mr. W. A. Van Hoek, de in bijlagen no. 18a en 6 voorko mende cijfers aan een speciaal onderzoek van deskun digen te onderwerpen; en b. deskundigen te kooren omtrent zoodanige andere punten als B. en W. dienstig zullen oordeelen ter beantwoording over de vraag, of het wenschelyk is om aan het verzoek der firma Wolterbeek, Pan Bagger Cie. te vol doen, dan wel om tot openbare aanbesteding of eigen exploitatie over te gaan;2o. Burg. en Weth. ter bestrijding van de kosten, op het hooien van deskundigen vallende, een krediet te verleenen. In handen van Burg. en Weth. is gesteld, tot het geven van advies, een brief van mej. S. J. C. Gerth Van Wijk, behelzende eenige bezwaren tegen de voorwaarden, waaronder zij is benoemd tot directrice der op te richten Hoogere Burger school voor meisjes. 's-GRAVENHAGE, 10 Mei. Het Gerechtshof alhier, in raadkamer vergaderd, heeft heden beslist dat er geen termen zijn bevonden om Then Bergh van Rotterdam naar de openbare terechtzitting te verwijzen, zoodat zijne invrjj heidstelling spoedig zal volgen. ROME, 10 Mei. Z. H. de Paus schreef aan de Bisschoppen in Italië, dat zij vrij zijn om de ger loovigen al of niet te vergunnen deel te nemen aan de verkiezing. Als Bisschop van Rome ont raadt Z. H. echter de geloovigea aldaar die deel neming. Bibliotheek voor school en volk, onder redactie van W. P. Wolters. H. J. Stemberg, Den Haag. De eerste aflevering dezer schooluitgaven, bevat tende „Een zestiende Eeuwer" van H. J. Schimmel, met het daarbij gevoegde prospectus, werd ons ge zonden. De verzamelaar of liever de schifter dezer bibliotheek en de uitgever trachten door deze uit gaaf proeven van proza en poëzie, door onze schrij vers vóór een veertig of vijf en twintig tal jaren geleverd, welke proeven echter langzamerhand in 't vergeetboek geraakt zyn op eene goedkoope wijze onder ieders bereik te brengen. Deze po ging is zeker zeer loffelijk en de goede smaak van den bekenden belletrist waarborgt ons eene goede keuze der novellen, scbetjes en gedichten. De prijs is zeer aannemelijk; voor eene aflevering groot 48 bladzjjden, klein 8» formaat, goed papier en duidelijke letter, betaalt meu bjj inteekeuing slechts 25 cents. Maar wij vragen, of de markt met dergelijke uitgaven niet overvoerd wordt? De eene bloemlezing volgt de anderegeen betere en goedkooper gelegenheid om zich op de hoogte der Nederlandsche letterkundigen in hun arbeid te stellen beeft zich ooit voorgedaan; de letterkun dige weekbladen de Portefeuille en de Amster dammer bevatten menige vingerwijzing voor den beoefenaar der letterkunde of voor het roman- lezend publiek; geschiedenissen der Nederlandsche literatuur chrestomaties en verzamelingen van goede stukken kan men zich voor weinig geld aanschaffen; de smaak van het publiek wordt door tal van uitgaven geleid, zoodat men wel een ver stokt mathematicus zijn moet, wil men van al die pogingen geene notitie nemen. Dit alles is een verblijdend verschijnsel en als zoodanig begroeten wij Wolters' school en volksbibliotheek; toch meen den wij bovenstaande vraag niet achterwege te moeten laten. J. O. S. 303de STAATS-LOTERIJ. Ie kl. Prgzen van 100 en daarboven. Trekking van Maandag 10 Mei, le lijst. No. 7469 t 20,000. No. 13184 f2000. No. 3381 f1500. No. 16068 f400. Nos. 12358 en 17490 elk (200. Nos. 299, 5371, 5879, 7302, 7366, 8375, 11736, 13911 en 17746 elk i 100. iiurgeilijKe Stand Goes van 7 tot 10 Mei 1880. Geboren: den 7, Willem, e. v. Marinus Beijerse en Stoffclina Brandt. Overleden: den 8, Klaas Sandee, 82 jr., gehuwd met Martina Pijke; den 9, Leendert, 7 t. v. Karei Kornelis Maartense en Sara Anthoiüa Glerum. POSTERIJEN. Via NAPELS,(Fransche mail) 13 Mei 7.30 's av. ViaNAPELS,(Maatsch. Nederl.) 17 Mei 7.30'sav. Via BRIND1S1, 20 Mei 7 30 's avonds. Via AMSTERDAM, 21 Mei 5.50 's avonds. De Pransche pakketbooten doen Riouw, Banka en Palembang niet aan. Teneinde bij opgaven omtrent het plaatsen van annonces daarop bedacht te kunnen wezen, herinneren wij dat ons nommer van Dinsdag 18 Mei, uithoofde van het Pinksterfeest, niet verschijnen zal. Afsluiting der Kasboeken en Restantenlijst bij da Coöperatieve Voorschotvereenieing en Spaarbank te Goes, over de maand April 1880. ONTVANGSTEN Reservefonds2659,45 Storting aandeel - 10925,55 Terugbetalingop schuldvordering - 34116,93 Interesten daarvoor en ger.interest - 2427,90 Opgenomen gelden- 51526,85 Onkosten - Nihil Gezamenlijk bedragf 101656,68 UITGAVEN: ReservefondsJ Terugbetaalde aandeelen - 199,03 Verleende voorschotten - 82414,75 Terugbetaalde interesten 144,28 Terugbetaalde opgenomen gelden - 17900,41 Interesten van opgenomen gelden - 108,40' Onkosten44,76' Gezamenlijk bedrag 100S11.64 Kas-saldo f 845,04 VERKOOP1NGEN VERPACHTINGEN. Ilatnrr.'. Plaats Voorwerpen, Informatici'. 12 Mei Baarland, boereninspan, Karseboom, 12 's-Oravenpolder, aibraak, Van Dam. 13 Waarde, rneub. goederen, Rembges. 13 Goes, huishoud, goederen, Liebert. 14 Oudelande, land, Paardekooper Overman. 14 Colijnsplaat, woonhuis enz., V. d. Moer. 14 's-Heer Arendskerke, landbouwge reedschap, Pilaar. 14 Kapelle, bouwland, Liebert Tak. 17 Rilland, melkgereedschappen, Van Dam. no B|czelingc, meub. goed., woonh. enz., Rembges. on «.ii We™eldiDke' woonhuis en erven, V. d. Pussche. 20 k 21 Mei, Tholen, inboedel, Wagtho. 21 Kruiningen, woonhuis enz., Scholten en Pelle. 22 Goes, woonhuis en erf, V. d. Bussche k 25 Goes, broodbakkerij enz,, Van^Dam or en Van den Bussche. 25 Goes winkelhuis enz., Pilaar. «oedekenskerke, bouwland, Scholten. Baarland, boereninspan, Prumcrs.

Goessche Courant | 1880 | | pagina 2