adres met ondersoheidene nader ontvangen toelich tingen. Hy hooptdat de leden deze stukken ge leren hebben, want dat rij minder geschikt rijn om voor te leren, daar zij doorraaid zijn met cijfers en berekeningen. Burg. en weth. hebben die stukken met zorg gelezen. Zij hebben ten doel eene wijziging te erlangen in de verordening op de heffing vao den hoofdeljjken omslagen welom weg te laten de toegekende korting van 1/4 van het inkomen.dat uit arbeid enz. verkregen wordt. Aangezien de verorde ning nog van zulk een jeugdigen leeftijd is en bjj bare vaststelling ook de toekenning van die korting ampel en breed is besprokenachten burg. en weth. bet minder geraden om daarop nu reeds terug te ko men en stellen daarom voor te besluiten dat aan den adressant zal worden te kennen gegeven, dat de raad geene termen vindt, om aan zijn verlangen te voldoen. Dit voorstel wordt zonder beraadslaging en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. VIII. Daarna zou aan de orde zijn de rekening der vereeniging van werklieden over 1879, doch san- gezien deze zaak nog niet in staat van wijzen is, wordt de behandeling tot eene volgende vergadering uitgesteld. IX. Daarna wordt gelezen een voorstel van burg. en wetb., om hen te machtigen tot het doen van eenige af- en overschrijvingen op de begrooting van uitgaven der gemeente voor 1879, met gunstig advies Van de financiëele commissie. De heer mr. De Jonge van Ellemeet merkt op, dat aU reden voor de overschrijving van een der pos ten wordt opgegeven betaalde verblijf- en transport- koelen van onvermogende vreemdelingen. Nu meent hij, dat door den Minister van Justitie eene circu laire is uitgevaardigd, dat dergelijke kosten voor re kening van den staat komen. Hij hoopt dat, indien dit zoo is. voortaan daarnaar zal gehandeld worden. De Foorzitter antwoordt, niet geheel op de hoogte te zijn, om den vorigen spreker voldoende in te lich ten. Wel is hem eene circulaire bekend, waarbij ge zegd wordt, dat de kosten van terugbrenging van minderjarigen, die de ouderlijke woning ontvlucht zijn, voor rekening van bet rijk genomen worden, aan wier uitvaardiging hij misschien zelf niet vreemd is door een geval, dat hij in zijn kortstondig bur gemeesterschap gehad heeft. Maar hij kan er bijvoe gen, dat hij over de terugverlanging van de in privé voorgeschoten kosten reeds meer dan drie maanden in correspondentie is, zoader dat tot nogtoe die res titutie heeft plaats gehad. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. X. Alsnu wordt gelezen het navolgende voorstel van burg. en weth. Aan den Raad der gemunte Goes. Door het onlangs verleend eervol ontslag aan den heer C. Risseeuw als griffier ter secretarie, is ook de betrekking van agent van kazerneering, door hem be kleed wordende, opengevallen. Alvorens tot de ver vulling der vacature over te gaan hebben wjj de zaken van het fonds van kazerneering tot een punt van ern stige overweging gemaakt en zijn wij tot de slotsom gekomen, dat verschillende redenen pleiten voor eene wijziging in het beheer en de administratie van het fonds. Immers bij de versnelde en gemakkelijke middelen van vervoer gebeurt het zelden, dat hier inkwartie ring plaats beeft en b»paalt deze zich hoofdzakelijk tot het verleenen van nachtverblijf aan de onderoffi cieren, die bij de lotiug der manschappen en de in spectie der verlofgangers van de Nationale Militie adsisteereu. Daarbij heeft de wet van 14 September 1866 (Stbl. no. 138J wettelijke voorschriften op het punt van inkwartiering in het leven geroepen, waardoor deze zaak geheel aan burgemeester en wethouders en in de eerste plaats aan den burgemeester is opgedragen, ten gevolge waarvan enkele bepalingen uit de gemeente lijke verordeningen vervallen of niet meer van toe passing zijn. Ook strijdt het met de voorschriften der gemeen tewet eene zelfstandige commissie voor een onderdeel der gemeente-bnishouding te hebben. Hoogstens zou het eene commissie kunnen zijn, op verzoek van burg. en weth. in het leven geroepen, om hen bij te slaan in het beheer van een bepaalden tak der gemeente- huishouding, en zou dan een der leden van het col lege van dagelyksch bestuur voorzitter van de commissie moeten zijn. Voor de zaken van het fonds van ka zerneering achten wij dit niet noodig. Eindelijk komt het ons beter voor, dat het beheer van fondsen, der gemeente toebehoorende, ofschoon dan zelfstandig bestaande, in handen van één amb tenaar is, waartoe de ontvanger de aangewezen per soon mag beeten, zooals dezen ook voor eenige jaren het beheer der fondsen van de vernietigde gilden is opgedragen. Het is om die redenen, dat wij de eer hebben a voortestellen a. de commissie voor het fonds van kazerneering op te heffen, onder dankbetuiging aau de leden voor de door haar bewezen diensten b. te verklaren, dat de betrekking van agent van kazerneering niet meer zal worden vervuld j c. het beheer van dat fonds, als zelfstandige inrich ting, optedragen aan burg. en weth. met bepaling dat de administratie ter secretarie gevoerd en het comptabel beheer aan den gemeenteontvanger toever trouwd zal worden, welke laatste jaarlijks in de maand Februari rekening en verantwoording zal moeten doen aan burg. en weth., die deze rekening aan den raad zullen mededeeleD. Goes, den 3 April 1880. Burgemeester en Wethouders, J. G. DE WITT HAMER. De Secretaris, HARTMAN. De heer dr. Callenfels, voorzitter der commissie^ van kazerneering, zegt, dat die commissie, in wier handen dat voorstel om advies gesteld is, gaarne een schriftelyk rapport had uitgebracht, maar dat haar daartoe de tijd ontbroken heeft; dat zij zich echter vereenigt met het voorstel, onder de uitdrukkelijke voorwaarde, dat het foods als afzonderlijke inrichting zal worden geadministreerd. Hel voorstel wordt vervolgens met algemeene stem men aangenomen. De vergadering is daarna gesloten. Goes. Snelpersdruk van F. Kleeuwens Zoon-

Goessche Courant | 1880 | | pagina bijlage 2