meter hoogte met water gevuld, zoodat aan redden niet te denken was. Men vondt eleohts zjjn lijk, Zaterdag vond een man te Amsterdam een enveloppe, welke een doosje bevatte met een diaman ten steen, die, blijkens de bijgaande qnitantie, betaald was met 18,000 franken. De man bracht zijn vondst spoedig naar den rijken eigenaar, die in de buurt woonde; deze raakte zoo buiten zichzelf van vreugde, dat hij den eerlijken vinder een geschenk gaf van 1000 centen 1 (Tijd). De werktuigkundige Funckler te Haarlem heeft aan den raad concessio gevraagd in die gemeente telephon-leidingen aan te leggen. De werken aan de doorbraak te Oijen zullen spoedig hervat worden. Daar op de plaats, waar de ringkade bezweken is, 15 meter water staar, zal men thans eene andere richting moeten nemen. Hoogst waarschijnlijk zal nu terstond tot de besteding van den nieuwen Maasdijk worden Overgegaan. Men be rekent, dat de gezamenlijke werken ongeveer 200,000 zullen kosten, met inbegrip van de te onteigenen landerijen. Indien men niet begonnen ware een riug- kade te leggen, had men de oorspronkelijke doorbraken voor de heift van die som kunnen herstellen. Voor de betrokken polders is de ramp derhalve verdubbeld. (K. R. Ct.) Te Kralingen is deze week een wagen, geladen met 44 kalveren en bestemd voor de Rotterdamsche markt, in de vaart geraakt38 kalveren verdronken. In een winkel had iemand het ongeluk een ander gevoelig op de teenen te trappen. „Doet gjj dit met opzet?" vraagde de pijnlijk aangeraakte. „Neen, mijnheer!" was het kalme antwoord, „met den neerzet;" en toen hierop het twistvuur hevig ontvlamde wierp de winkelbediende de kijvenden de deur uit, zeggende: „En dit is nw beider uitzet." Te Arnhem is eene dienstbode gearresteerd, die uit den winkel van haren meester eenige paren schoenen had ontvreemd. De dievegge gaf het gestolene aan eene buurvrouw cadeau; deze verkocht de schoenen weder aan een ander, die op haar beurt aan eene vriendin verzocht de voorwerpen te beleenen. Toe vallig was de bestolene in de bank van leening tegen woordig, toen de schoenen werden gepresenteerd en herkende hij zoo zijn eigendom. In een koffiehuis te Den Helder gaf Zoudag avond een echte Egyptische professeur in de magie eene voorstelling. Op het oogenblik, dat onze wereld beroemde professeur een tour de force uithaalde, was er een ander geïmproviseerde goochelaar onder de toeschouwers, die van de gespannen aandacht gebruik maakte, de volte sloeg, en weg was de recette van den kastelein uit da toonbanklade. De Egyptische professeur had zijn meeBter gevonden. Te St. Louis (Amerika) heeft een deurwaarder het vernuftig denkbeeld gehad van uit het paleis van justitie de tegenpartij door middel van een telephoon te dagvaarden. Het hof besliste, dat deze dagvaar ding volkomen geldig was. Het schjjnt dat het verlangen der Afghaansche hoofden, om met Engeland vrede te sluiten, voor een goed deel zijne oorzaak heeft in hun lust om te vech ten tegen elkaar. Nabij Ghuzni werd onder de in boorlingen woedend gestreden; en de Kohistanis zijn in rep en roer wegens den aantocht van een poten taat uit Turkestan met 6000 man en twaalf kanonnen. Een merkwaardig duel heeft te Valparaiso plaats gehad. Een musicus was door een kunstbroeder be- leedigd en daagde hem uit op de piano. Zij begon nen tegelijk te spelen en zeiten gedurende 48 uren zonder eten, drinken of rusten hun spel voort. Geen enkel stukje dansmuziek mocht worden gespeeld. De eene speelde 150 maal het miserere uit de Trouvère en viel, toen hij het de 151ste maal begon, dood neer. De ander is naar een hospitaal getransporteerd, men vreest voor zjjn leven. De vier getuigen zyn op weg om gek te worden. Op last der Engelsche Koningin is ter plaatse, waar de Keizerlijke Prins van Frankrijk zjjn leven verloren heeft, een steenen kruis opgericht, dragende de volgende inscriptie: Dit kruis is opgericht door Koningin Victoria, als dankbare en liefdevolle herinnering aan Prins Napo leon Eugène Louis Jozeph, Keizerlijke Prins, om de plaats aan te duiden, waar hij op een verkennings tocht met Britsche troepen den len Juni 1879 door een afdeeling Zoeloes overvallen werd en, den vijand het hoofd biedend, gevallen is. Te Londen stortte een huis in, dat afgebroken moest worden. Vier werklieden werden onder de puinhoopen bedolven, drie werden gewond doch de vierde kwam om. Te Versailles brak een lijkkist juist toen de lijkstoet voor de kerk stilhield en de dragers de kist naar de kerk wilden brengen. Het lijk viel op de steenen. Een paar familieden vielen flauw. Uit Petersburg wordt gemeld, dat sedert 1 Maart de toestand der Keizerin voortdurend verergert. Haar hoesten neemt aanhoudend toe. In Pruisen is nagenoeg Ij pCt. van de man nelijke bevolking bjj het spoorwezen in dienst. Hieruit velt af te leiden, welke macht de Regeering in han den krijgt, zoodra alle spoorwegen aan den Staat overgaan. Uit Monte Carlo wordt een hoogst zeldzaam geval uit de speelzaal gemeld. Aan de tafel, waar trente-et-guarante gespeeld wordt, kwam rouge ach tereenvolgens negentienmaal uit. Tengevolge daarvan is de bank aan die tafel tweemaal gesprongen. Goes. Snelpersdruk van F. Kleeuwens Zoon.

Goessche Courant | 1880 | | pagina bijlage 2