Oude Boaken, Couranten en Scheurpapier, Algemeen Advertentie-bureau van F. KLEEIVVENS ZOON, Goes. J. J. Deo BOER, richt -« -• D. Groemaos rler herbenoeming vac de heeren J. J. Ocht- man en jur. M. J. De Marees van Swinderen als voor zitter en secretaris der commissie van toezicht op de inrichtingen van Middelbaar Onderwijs. Foor not. aangenomen. 60. Aanvragen om remissiën van aanslag in den H. 0. en de belasting op de honden over 1879. Aangehouden tot na afloop van het dienstjaar. IV. Aan de orde is het kohier van den Hoofd. Omslag voor 1880. Tegen dit kohier is eene reclame ingekomen, t. w, van mej de wed. Susijn, geb. Hegge, die zich be zwaard acht met haren aanslag, omdat hare minder jarige dochter dit jaar is gehuwd. De aanslag wordt teruggebracht van de 9e naar de 7 klasse en dus op een inkomen van 551 tot 650. V. De factor wordt daarna bepaald op 1,005 en het kohier dienovereenkomstig vastgesteld. VI. Alsnu komt in behandeling het Verzoek van P. Verbagen, om eervol ontslag als hulponderwijzer. Overeenkomstig het advies der plaatselijke schoolcom missie wordt dit verzoek ingewilligd tegen 1 April a. s. VII. Daarna wordt gelezen de voordracht ter ver vulling der vacature door gemeld ontslag te ontstaan en ter aanvulling van het hulppersoneel by het lager onderwijs. Op die voordracht zijn geplaatstlo. J. Dekker, I. H. Goor en C. J. Reisinger, hulponderwijzers te Staveuisse, Axel en Driewegen 2o. J. H. Goor, J. _?ekker en F. W. De Groot, hulponderwijzers te Axel, Stavenisse en Nisse. Achtereenvolgens worden benoemd met algemeene stemmen J. Dekker en J. H. Goor. VII. Daarna wordt aan de orde gesteld de be noeming van een leeraar in de wis- en natuurkun- Idige wetenschappen aan de school voor M. O. voor meisjes. De aanbevelingslijst van benoembaren, opgemaakt door burg. en weth. in overleg met den inspecteur tn de commissie van toezicht wordt gelezen. Hierop iomen voor de heeren P. C. F. Frowein doc- orandus in de wis- en natuurkunde en docent te .msterdam, en B. J. H. Haitink, civiel-ingenieur, uiteugewoon opzichter van den waterstaat in Over- sel, te Zwolle. Uitgebracht worden op den heer Frowein 6 en op en heer Haitink 3 stemmen, zoodat de eerste is .noemd. VIII. Nog blijft ter hehandeliug over de reke- ing der opbrengst van de fondsen der vernietigde ilden over 1879. Zonder beraadslaging en zonder hoofdelijke stem ing wordt die rekening, overeenkomstig het advies 4r Hn. commissie, goedgekeurd en vastgesteld in ontvang op 681,99 in uitgaaf op - 676,69 zoo met een batig «lot van 6,30. De vergadering is daarna op de gewone wjjze gesloten. GEMENGDE DI-MCmi xin. Te Middelburg heeft een achtjarige knaap, die bij een winkelier een boodschap moest doen eu nie mand in den winkel vond, uit de toonbanklade on geveer 9 weggenomen en zich toen stil verwijderd. Het geld werd door hem met eenige andere jongens grootendeels aan snoepery besteed; nog 3 werden ua de ontdekking bij hem gevonden. De Belgische vischkotter no. 91 zie het bericht in de courant zelve is nabij Flauwere af- gesleept en te Zierikzee binnengebracht. Vóór een paar maaudeu werd een jongeling te Amsterdam naar het postkantoor gezonden om een brief met geldswaarde aan te teekenen. De brief kwam nimmer aan zijn adres en by onderzoek bleek, dat het jonge mensch er zich meester van bad ge maakt. Toen de zaak uitkwam, wist hjj per scheeps gelegenheid naar Spanje te komen. Voor korten tyd kwam hij te Amsterdam terug. Thans is by in ver zekerde bewaring. Naar de Amet. Ct. verneemt, hebben de drie gebroeders Lavertu thans hekend, zich te hebben schuldig gemaakt aan inbraak met het voornemen om diefstal te plegen. Hoewel aan die schuld niet te twijfelen viel, is het bericht der bekentenis, met het oog op de hardnekkige ontkentenis en onbeschaamde houding der misdadigers tijdeus de rechtszittingen, bij zonder leerryk en merkwaardig. Te Pieterzijl, onder Grypskerk, is des nachts een woning verbrand. De 19jarige zoon des huizes verloor daarbij he' leven. Bg Sneek is het lijk van een negenjarig schip- persmeisje opgehaald. Vermoedelijk heeft het kind in den nacht willen drinken uit h9t watervat op het dek, en is zoo op de eene of andere wijze te water geraakt en verdronken. Te Dantumadeel is een kindje van 3 jaar in een sloot geraakt en verdronken, terwijl de moeder huiswerk verrichtte en dat kind met een ander van 5 jaar buiten de deur spelen liet. De politie te Tilburg heeft een jongeling van 12 jaren gearresteerd, die zich door insluiping in eene woning had meester gemaakt van een zilveren horloge. De jeugdige dader heeft reeds vroeger zich aan der gelijke diefstallen schuldig gemaakt. De vrouw te Amsterdam en die te 's-Hage, welke door het vallen van een schoorsteen aan het hoofd werden getroffen, zjjn aan de gevolgen overleden. Woensdag zijn te Lejjenbroek, gemeente Sittard, in weinig tjjds vier woningen in de asch gelegd. Hierbg zijn omgekomen 1 os, 3 koeien, eenige varkens, enz. Van deu inboedel is bjjna niets kunnen gered worden. Te Arnhem is eene dienstbode gevangen geno men, die sedert lang geregeld hare meesteres geld ontstal. Nadat de politie van die diefstallen kennis gekregen had, werd aan eenige geldstukken een merk- teeken gegeven, en den volgeuden dag vond men de meid in het bezit van een dier stukken. Ook werd een valsohe sleutel in haar bezit gevonden, dien zy gebruikte, om eene kast, waarin het geld werd be waard te openen. Zoowel goud- en zilvergeld als bank- en muntpapier was van haar gading. Volgens telegram uit New-York kan lusschen den 5 en 7 Maart op de Britsche en Noordsche en een gedeelte der Fransche kust stormweder uit het Z.O. rondloopend tot N.W., vergezeld van regen, verwacht worden. Benoorden 40 gr. N.Br. zal het in den Atlantischen Oceaan stormweder zjjn. Het onderzoek naar het instorten van de Tay- brug heeft aan het licht gebracht, dat de hoedanig heid van het gegoten ijzer der kolommen te wenschen overliet. Er waren scheuren in, die men eenvoudig gestopt en geverfd had. Gedurende de 7 jaren, dat aan de Golhard-tun- nel gewerkt is, zijn er 70 werklieden tengevolge van ongevallen bezwekendus gemiddeld 10 per jaar. De verdienstelijke ingenieur Faore, onder wiens leiding het groote werk werd uitgevoerd, heeft de voltooiing daarvan niet mogen beleven. Hij werd eenigen tijd geleden in de tunnel door een beroerte getroffen. Laatste en telegraphische berichten. 's-HAGE, 6 Maai't. In de zitting van den Hoogen Raad heden gehouden, was de beschuldigde K er dijk niet tegen woordig, daar zijn gezondheidstoestand dit verbood. Het zeer langdurig arrest werd op verzoek van den voorzitter G 0 c k i n g a uitgesproken door den vice- president, Coninck Liefsting; het arrest, het wettig en overtuigend bewijs aannemende van 46 van de 54 valsch- heden in de boeken der Afrikaansche Handelsvereeniging achtte de schuld van K e r d ij k aan het plegen dezer valsch- heden niet bewezen en sprak hem daar van vrij, evenals van frauduleus ban kroet, maar veroordeelde hem met aan neming van verzachtende omstandigheden (namelijk dat hij nooit daartoe uit eigen beweging had gehandeld, maar op invloed van P i n c o f f s) tot eene cellulaire ge vangenisstraf van twee jaren en 7 geld boeten elk van f 50, wegens het desbe- wust gebruik maken van vervalschte ge schriften van koophandel, (valsche ba lansen) 7 maal gepleegd. Onder de tandpreparaten, welke zich op alle wijze bewaren, neemt in elk geval het Ana- therin-Mondwater van den heer Dr. J. G. POPP, K. K. Hoftandarts, Bognergasse, No.2, te Weenen, de eerste plaats in. Dit Anatherin-Mondwater heeft zich mêer dan 25 jaar goed gehouden en in duizende flacons naar alle werelddeele verzonden, wordt het door vele geneesheeren bij tand- en mondziekten aanbevolen. Het plantaardige tandpoeder van Dr. J. G. POPP, dat bij dagelijksch gebruik een voortreffelijk middel is om de tanden te zuiveren en gezond te houden, is zeer aan te bevelen. De Ana- therin-Tandpasla, die geen stof inhoudt, welke nadeelig kan zijn voor de gezondheid, is een der beste en daarbij het geschiktste der be staande middelen om de tanden te zuiveren. Holle, aangestoken tanden kan men het best met Tandenplumbage vullen, waardoor dan de Caries gestuit en het woekeren van het been verhinderd wordt. Wij maken ieder opmerkzaam, die een ge zonden mond met gezonde organen wenscht, op de Anatherinpreparaten van dr. J. G. POPP, k. k. hoftandarts te Weenen, Bognergasse No 2, die bij alle apothekers en in alle parfumerie- en ga lanteriewinkels verkrijgbaar zijn. Aan dit Bureau kan men Adverten- tiën ter plaatsing opgeven voor alle BINNEN- en BUITENLANDSCHE BLADEN. Deze Advertentiën worden tegen denzelfden prijs berekend, waarvoor zij bij directe opgaaf worden geplaatst. Men bespaart zich dan die moeite, daar éen afschrift van de annonce vol doende is, onverschillig voor hoeveel bladen zij opgegeven wordt. De ondergeteekende beveelt zieh bij voortduring aan tot het op- koopen van tot coneurreerende prijzen. Wijngaardstraat, A 197, Goes. Goes. Snelpersdruk van F. Kleeuwens Zoon.

Goessche Courant | 1880 | | pagina bijlage 4