Burgerlijke Stand Goes Aangaande het in ons vorig no. meegedeelde spoorwegongeluk bij het etation Clicby Levallois wor den nadere berichten gemeld. De schok was teer hevig. De vijf achterste wagens van den eersten trein werden geheel verbrijzeld. De plaatselijke auto riteiten hebben zich onmiddellijk naar de plaats des onheils begeven, alsmede een aantal geneeskundigen, om den gekwetsten hulp te bieden, die in het gesticht Beaujon of in naburige woningen werden verpleegd. Het aantal dooden bedraagt volgens sommigen 10, volgens anderen ruim 20, dat der verwonden ruim 100. Te Berlijn houdt zich een vrij groot aantal aanzienlijke Chiceezea op, aldnsr in gezelschap van den nieuwen gezant van China aaugekomen. In den tuin achter hun hotel hebben zij eeo kunstmatige ijsbaan laten maken om zich ook te oefenen iu dat zwaaien en zwieren, dat hunne bewondering zoo had Opgewekt. Eenigen hunner moeten het reeds tot een aardige hoogte gebracht hebben. Een zware mist te Londen heeft een aantal men- schen rechtstreeks of onmiddellijk het leven gekost. Sommigen zjjn iu het water geloopen en verdronkeo, anderen hebben zich door vallen bezeerd en zijn aan de gevolgen daarvan gestorven. Een werkman, die des Zaterdagavonds door den mist huiswaarts keerde, klaagde dien avond over pijn in de borst, werd gedurig erger, en overleed Maandagmorgen. Ook zyn dood bleek, bij onderzoek, een gevolg van den mist te zyn. Totn Dickens eens (zoo verhaalt de Times van een vrieDd te Londen het aanbod ontving van een p»«r vensters, uit welke hij met zijn gezin den optocht bij de opening van het Parlement zou kunnen zien, schreef hij aan dien vriend het volgende: „Waarde beer gij zijt wèl vriendelijk maar hoewel we trouwe onderdanen zijn van Hare Majesteit, gsven we niet veel om zulke vertooningen. Wees dus zoo verstandig en doe met uwe plaatsen menBchen pleizier, die er meer prijs op stellen. De laatste ceretnvuie van dien aard, die ik bijwoonde, was de kroning van de Ko ningin en ik kan u verzekeren dat het btele ding mij minder moois te zien gaf dan mijne dsgeljjksche wandeling naar buiten. Wat hel Parlement betreft, het doet zóo weinig en praat zóo veel, dat mijns inziens de belangwekkendste plechtigheid, die ik in verband er mede mij herinner, verricht werd door een enkel man namelijk door d°n persoon, die de deur van de ledige zaal achter zich dichttrok, en den sleutel ervan in zijn zak stak." I e bewuste orkaan op de Philippijnsche eilanden (zie Buitenlandsch overzicht in ons nommer van Don derdag 5 Februari) heeft, volgens nader bericht uit Madrid, den ondergang van 25 schepen tengevolge gehad, waarvan vier niet van Spaansche nationaliteit waren. Het aantal verdronkeu personen wordt op 46 geschat. Verwijdering can vetvlekken uit teekeningen, geschriften enz.Volgens Brydges giet men benzol over de oppervlakte van teekening of geschrift op de plaatsen, waar zich vetvlekken bevinden. Nadat deze plaatsen daarmede doortrokken zijn, schudt men er porder van wilte bolus op. Men kan dit los op de plaatsen laten liggen of met behulp der hand daarop vastdrukken. Nadat het poeder ongeveer eene minuut gelegen beeft, kan het afgeschud en de plaats met eene lianen of andere lap atgewischt worden. Zijn de vlekken niet volkomen verwijderd, dan herhaalt men de methode. Hoe men tegenwoordig in Rusland gemakkelijk met de politie in aanraking komen kan, beschrijft de Peteriurgscke correspondent der Nieuwe Rctttrdamsche Courant als volgt Zondag 11. begaf ik mij in gezelschap van de oof- respondenten der Times, Standaard en Daily News naar den Sapsurni Pereonlouk, teneinde het huis, waarin onlangs de geheime drukkerij ontdekt werd, in oogei>8ehouw te nemen. Aldaar aangekomen bevonden wij ons voor een groot gebouw, welks porte cochère gesloten was. Wij schelden aan en weldra werd de poort door eeneu gardavoi (politie-agent) geopend, die ons op on» verzoek zeer beleefd veroorloofde het tooneel van bet gevecht te bezichtigen. Dapper traden wjj binneD, doch nau welijks waren wij over den drempel, of de groote poort vloog met een geweldig geraas in het slot en wij zagen ons door een aantal agenten omringd, die ons naar onze namen vroegen en onze zakken doorzochten, teneinde revolvers of andere moordinstrumenten te vinden. Blijkbaar dacht men weer eene goede vangst gemaakt te hebben. Wij gaven onze namen en quali- teiten op, doch dit hielp niets. Wij werden in hechtenis genomen en voorwaarts roarsch ging het naar het politie-bureau. Geen geringen oploop veroorzaakte onze verschijning op straat, omringd door gendarmes, en verbazing schilderde zich op aller gelaat over de verregaande onverschilligheid, waarmede wij al roo- kendeen lachende daarheen stapten. Voor die menschen was dit onverklaarbaar, daar wjj in hunne opinie reeds zoo goed als in de kazematten der Peter- en Paulsvesting zaten. Aan het politie-bureau aangekomen, werden wjj weder ondervraagd en onderzocht en werd van alles procesverbaal opgemaakt. Vervolgens wilde men ons naar het hoofdbureau der derde afdeeling brengen. Doeh nu begonnen wij te meenen, dal de grap wat te lang duurde, en weigerden wjj bepaald daarheen te gaan, en verlangden dat men onze gezanten van het gebeurde zou verwittigen. Na lang overleg besloot de dienstdoende commissaris een estafette naar zjjn chef, generaal Souroff, den polilie-prtiect van Peters- burg, ie zenden om instructies te vragen. Na twee uren wachteus, gedurende welke wij overigens zeer beleefd behandeld werden, verscheen deze booge amb tenaar in persoon en stelde ons terstond iu vrjjheid, na ons vooraf over 'net gebeurde zjjne excuses gemaakt te hebben. Onze nieuwsgierigheid bleef onvoldaan van het huis hadden wjj niets gezien, maar daarentegen twee uren op een Pulersburgsch politiebureau doorgebracht, een verblijf, dat niet lot de aangenaamste behoort. De correspondent voegt daarbjj het navolgend merk waardig staaltja van de vermetelheid der nihilisten. Eiken avond oDtvangt generaal Drenteln, chef der derde afdeeling, een couvert, bet wachtwoord inhou dende voor den volgenden dag, door den kommandant der stad gegeven. Op den avond na de ontdekking der drukkeiy in de Sopeurni tereonlouk ontving hjj op den gewonen tijd weder dit couvert, door de ge wone hand beschreven. Bjj de opening vond hij ech ter, in plaats van het wachtwoord, een nieuw nummer der courant De wil des Volks, waarin een gemotiveerd doodvonnis voor hem en generaal Souroff afgedrukt was. Wie dit couvert bezorgd had, wist niemand te zeggen. van 6 tot 9 Februari 1880. Geboren den 6, Leunis, z. v. Leunis De Priester en Magdalena Maria Lakké; den 7, Christiaan Bodewijk, z. v. Gerrit Cornells Pan Blitterswijk en Regina Adriana Rijnberg. Overleden: den 7, Een onechte zoon. UEFDADIOHEID. Diakenen bij de Nederduitsche Hervormde ge meente alhier geven bij deze kennis, dat zjj voor nemens zijn op aanstaanden DONDERDAG 12 dezer hunne gewone DRIEMAANDELIJKSCHE COLLECTE aan de huizen der ingezetenen te houden. Zij durven met vertrouwen milde giften vragen, daar ieder weldenkende overtuigd zal zijn, dat de nood groot is, de behoeftigen velen zijn en bet zaliger is te geven dan te ontvangen. Goes, 9 Februari 18S0. Namens diakenen voornoemd, W. De BESTE, Voorzitter. Van den BUSSCHE, Secretaris. Goes. Snelpersdruk van F. Kleeuwens Zood.

Goessche Courant | 1880 | | pagina bijlage 2