BUITENLANDSCH OVERZICHT. Huldeblijk aan Generaal Van der Heijden. Kloetinge. Met genoegen zal menigeen zeker verne men, dat het adres van de Maatschappij tot N.v. A. aan onze volksvertegenwoordiging tegen het misbruik van sterken drank hier algemeene instemming vindt. Nadat de heer Warnwickpredikant der Herv. Ge meente alhier, verleden Zondag aan het einde der godsdienstoefening een krachtige opwekking tot on- derteekerjing van 't adres aan de gemeenteleden bad gedaan, gingen in den loop dezer week eenige yeachte ingezetenen van verschillende richting op godsdienstig gebed aan 't werk, en, we mogen zeggen, met den besteu uitalag want bijna nergens kwamen zij, of het adres werd onderteekeud, zonder dat het noodig was er veel woorden tot aansporing aan te doen voorafgaan. Moge ook deze poging der Maatschappij tot N. v. 't A. tot genezing eener gevaarlyke volks ziekte slagen, gelijk teeüs zooveel wat zij deed voor 't geluk van 't Nederlandsche volk met een goeden uitslag werd bekroond. Zy zou zich dan een parel te meer zien gevlochten in haar kroon als koningin der maatschappyen tot bevordering van waarachtig volksgeluk. echter geen bezwaar tegen en er werd dan ook besloten aan het van verschillende zijden te kennen gegeven verlangen in dit opzicht te voldoen. Nadat nog op eeuige andere punten de aandacht der commissarissen gevestigd was en omtrent een en ander inliohtingen gegeven waren, werd de gelegen heid opengesteld tot hel teekenen op de Bandeeleu- lijst. Van deze gelegenheid werd gebruik gemaakt, niet alleen door grondbezitters en landbouwers, maar ook door verschilleude, tot anderen maatscbappelijken werkkring behoorende, perronen. Voor 311 van de 600 aandeelen a ICO is op dit oogenblik ingeschreven. De ouderneming mag alzoo als gevestigd beschouwd wotden en terwijl wij de oprichters met d-ze» aan vankelijk goeden uitslag van huu poging geluk mogen wentchen, kunnen wij niet nalaten de hoop uit te spreken dat die ook op den duur moge blykm voor Zeelands land- en tuinbouw, waarmede de algemeeue welvaart van ons gewest zoo uauw verbonden is, de zegenrjjkste vruchten te dragen. Dit verslag ontleenen wy aan de Middelburgache Courant. Wy vereenigen ous natuurlyk geheel met baar wensch en bare verwachting, en betreuren het daarom te meer dat uit Bevelend de opkomst op die vergadering zoo gering was. Begrijpt men in onze omgeving niet, van welk groot nat zulk eene maatschappij ook voor onze Uudoou- wers kan wezsn Wij willen dit niet gelooven, en verwachten daarom dat de wakkere oprichters vooral in dezen omtrek den noodigen steun vinden voor het nog ontbrekende kapitaal. Duttackland't Kroonprins is naar Italië vertrokken. Vooraf had by drukke conferentien met eyn vader en vorst Von Bismarck, naar men verzekert over een eventueel bezoek, aan Z. H. den Paus te b.engen. Hel schijnt, dat er nu wel spoedig een en ander zal aan het licht komen omtrent de geruchten over eene gunstige schikking tnssohen Germanië en den Heili gen Stoel. Z. H. Leo is dezer dagen aangetast door eene keel aandoening. Bij gelegenheid eeuer audiëntie verluor hy plotseling zijn stem, en moest bij in zyue parti culiere vertrekken zich terugtrekken. De laatste berichten luiden echter weer gunstig. Het antwoord op de in ons vorig overzicht gc- daoe vraag betreffende de quaestie iu Spanje kan gunstig luiden. Die qnaesbe is uit; de oppositie in de Cortes woont weer de zittiogen by. Het Hongaareche Lagerhuis verwierp eeD voorstel tot het benoemeu van eeue commissie om een onder zoek in te stellen naar het straatoproer te Pest. Ttveus verwierp het een voorstel tol het uitspreken eeuer berisping wegens het verzuimen van preventieve maat regelen. Met groote meerderheid vereenigde hel zich daarentegen met een voorstel, waarby het Huis de ophelderingen van den minister-president voor kennis geving aaoneem', en overgaat tot de orde van den dag. Dit Ierland komen voortdurend allertreurigste be richten. De burgemeester van Dublin geeft daarvan in Daily Meun eene beechryving. Hij vraagt om hulp van buiten de stad, voor den nood in Dublin zelf moeten de ingezetenen zorgen, zoo zegt hy. Het schijnt dan ook, dat de gifteo niet bard vloeieD, vooral van Engelachen kant. De burgemeester vreest, dat het Eugeische volk uiel geDoeg beseft hoe ernstig de crisis is, welke Ierland te doorstaan heeft, en dat, als er niet spoedig en p de edelmoedigste wyze bijstand wordt ge even, tien duizenden weldra den hongerdood moeten sterven. Dit is letterlyk de waarbetd eu geen overdryving. De Engelachen zyn echter legen de Ieren ingenomeu om de vijandige houding, welke deze aannemen tegen over de regeering. Oagelukkig zijn de slachtoffers thans daardoor aan ellende prys gegeven. Oproerkraaiers hebben de domme, arme leren misleid, en zyn nog steeds aan het werk om hen door verkeerde inblazingen op een dwaalspoor te brengen. De heftigheid, waarmee meD ze tegen de regeering opzet, kan niet anders dan zeer nadeelig werkrn op het geven van giften, maar aan den andereu kaut scbyut de regeeriug ook zeer slof te wezen in het verleenen van hulp of het verbeteren van den toestaud. Darnell zet onderwyl zyu tocht door Amerika, in bet bslang der Ieren voort, eu ondervindt daar voortdu rend meer en meer hulp en steun. De wetgevende vergadering van den Staat Mtw-l'ork nam een motie aan, waarby hem de vergunning werd geschonken in het huis een toespraak te houden over de eliende in Ierland. Darnell heeft ook een beroep gedaan op het volk van Canada, om spoedig bijdragen te Zenden naar Ierland door middel van de „National Land League", want dat de regeering zoo langzaam is met het verdeeleu der giften, dat duizenden omkomen alvorens zy daarvan kunnen gentelen. Dat Larnell zooveel steun vindt mag zeker ook wal gedeeltelijk worden toegeschreven aan zijne Ame- rikaanache afsomst. Zyne moeder was eene Ameri- kaansche en last not least de dochter van generaal Stewart, die zich in 1812 in den oorlog tegen de Engelechen onderscheidde. Ook Darnell verloochent dus zijue afkomst niet. De Indische Gids een tijdschrift, dat meer en meer de aandacht tot zich trekt en dit ten volle verdient schrijft naar aanleiding van de ver spreide circulaire ter bevordering van dit hulde- blyk het volgende »Het ligt op den weg van dit tijdschrift, een dergelijke circulaire te helpen verspreiden, en het bereiken van zulk eeu doel naar het beat vermo gen te helpen bevorderen. Dat streven moge zwak zijn, bet is van harte gemeend. Een natio nale hulde aan Generaal Van der Heijden, die al de krachten waarover bij beschikken kon met zooveel succes, maar ook met zooveel volharding en beleid inspande, oin in Noord-Sumatra een duurzamen vredestoestand voor te bereiden, is in ons oog een nationale plicht, en de commissie, die bet initiatief nam om daartoe op te wek ken, danken wij deswege als voor een vaderlands lievende daad. Vindt baar roepstem gehoor het zal Nederland ten goede komen. Een natio naal huldebetoon aan Generaal 1 "an der Heijden zal op het Indische leger en de geheele b volking van lndië en ook in den vreemde een voor Ne derland alleszins goeden indruk maken. Dat stellen wij op den voorgrond. Mogen wij ons nu een vraag veroorloven omtrent den vorm, dien men voor het huldeblijk zal kiezen Er wordt gesproken van een standbeeld. Naar onze bescheiden meening kent men den Generaal niet, of men begrijpt, dat hij glimlachen zou, zoo niet het hoofd schudden, indien bij zulk een mo nument verrijzen zag. En is het voornaamste doel op een schitterende, althans overtuigende en waar dige wijze voldoening te geven aan de behoefte, welke de Nederlandsche natie gevorien moet, om haar dankbaarheid en vereering te toonen, en mag men zich daarvan door geen bedenking, door niets, ook niet door de bescheidenheid van den Generaal, laten afbrengen aller wenscb zal toch wel tevens zyn, dat de hulde woide bewezen iu zijn geest. In Engeland zag men voor mannen, die het land groote diensten bewezen hadden, menigmaaj,aanzien- lijkekapitalen bijeenbrengen door het volk.terwjjlde Regeering zulke staatsburgers door verheffing in den adelstand beloont. Militairen, zoowel als niet-mi- litairen ontvingen belangrijke geldsommen als blij ken van dankbaarheid hunner landgenooten een Wellington evenzeer als een Cóbden. Is zulk een schenking voor Nederland misschien te practiscb In dat geval hebben wij een ander voorstel. Het is niet te hopen, en het is niet te wachten ook, dat de Generaal zelf thans reeds zijn taak in Atjeh als geëindigd beschouwt. Vrede moge er ziju, die vrede is nog van te korten duur, dan dat de Regeering geen onverantwoordelijke daad zou begaan, indien zij thans reeds het militair door een civiel bestuur, Generaal Van der Heijden door den Resident Druijs Van der Hoeven verving. Men make zich geen illusiën Maar is de vredes toestand eenmaal geconsolideerd, dan zal Generaal Van der Heijden waarschijnlijk zelf begeeren, af gelost te worden en rust te genieten in Nederland. Welnu, men bouwe op een door den Generaal te kiezen plaats bier te lande een woning men richte die zoodanig in, dat zij alles in zich vereenigt wat de hand van een vreemde bijbrengen kan otn een huis tot een vriendelijk en aangenaam tehuis te maken men biede die woning den Generaal aan, om daarin na het verlaten van den dienst te mid den van het Nederlandsche volk zijn verdere levens jaren te slijten, en een steen in den gevel ver melde den oorsprong en de bestemming van die stichting, ter gedachtenis van tijdgenoot en nako meling. Dan is het practische toch zeker aan de poëzie gepaard, en de woning, waarin de Generaal rust vindt na strijd, zal tevens een monument zijn van Neérlands dankbaarheid en sympathie. Het volk had dan voor het heden èn voor de toe komst gezorgd. En hetgeen er daarna nog te doen of te wenschen was, zou men gevoegelijk kun nen overlaten aan den Koning, die dezer dagen door de benoeming tot Luitenant Generaal den heer Van der Heijden andermaal een zeer vereerend blijk van appreciatie schonk, enaan de geschiedenis. GEMENGDE BERICHTEN. '•-Heer Arendskerke. Dezelfde ingezetenen, die eeu vorigen winter zich tot eene commissie hadden vereenigd teneiude eeu ijsvermaak, by voorkeur voor minvermogenden, te organiseeren, hebben zulks thaue weder herhaald. Woensdag had dit feest plaats eu liep onder begunstiging van prachtig weder in de beste orde af. Datrby werden weer aan ruirn 60 arme kmders kleedingstoffen, spek en steenkolen uitgereikt. Sint Annaland. Door de Maanen-zangvereeu'ging „Crescendo," alhier, is jl. Vrijdag den 23a dezer iu het schoollokaal een openbare uitvoering gehouden ten voordeele der armen in deze gemeente, waarvan de totale opbrengst is geweest ƒ108,95, welke som aan den Gemeenteraad is overgedragen, die daarvan j'. Dinsdag een extra bed eling aan bshoeftigen heeft gehouden. Van de ingeschrevenen voor de Nationale Mi litie voor de lichting van 1881, ten getale van 22, kunnen 20 behoorlijk lezen en schrijven, een alleen lezen doch niet schryven, en een lezen noch schrijven. In de Z, Z. N. Bode wordt uit Camper Land gemeld, dat aldaar een arbeider, ven braaf huisvader met drie zeer jonge kinderen, door bet uitglyden Van een laddertje, bij het opkomeu van een zolder, met het hoofd op den rand van een daar onderstaand meubelstuk is gevallen, welke val onmiddellijk den dood tengevolge had. Vermoedelijk is door de» val eeu slagaderbreuk ontstaan. De arme weduwe m;t hare kinderen verliezen alles. Aingaande het bedrog, door een looper te Am sterdam gepleegd ten nadeele van een bankinstelling aldaar, wordt nog medegedeeld, dat de Ontvang- eu Betaalkas daardoor geen schade zal lijden. Het ver miste bankbiljet vau ƒ1000 is bij eene uieuwa huiszoeking by den beschuldigde in eeu der stroo- matrassen gevonden. De bevolking van Amsterdam is o igeveer V»t van die des lands. Dit voorop, ten einde men de volgends cijfers kuune waardeeren: Van Amster dam werden iu 1879 verzonden 6,950,000 gewone en 262,000 aaogeteekeude brieven, zyn de resp. V» en 7% van tie totuhn over geheel Nederland; 2Va millioeo briefkaarten (V* van het totaal) en ruim 7 million couranten en anderegedruktestukken (7e van bet totaal). Eeu inwoner uit Hoensoroek trachtte de vorige week een Duitsche reclame-kaart, iu den vorm met een baukbiIjet vau 100 mark overeenkomende, te Simpel veld uit te geven, hetgeen hem echter daar mislukte. Te Ubagsberg slaagde hij beter en bekwam voor ziju stuk papier zonder waarde 100 mark. Muar het bedrog werd spoedig ontdekt en aan ds politie te Heerleu medegedeeld. Deze wist den bedrieger in handen te krijgen. Hy heefi reeds bekend en het grootste bedrag van het geld is nog bij hem gevonden. Dinsdag verdronk te Westmaas, iu een bijt in de i; .bijheid der ouderlijke woning, een jongetje va ruim vier jaren. Eu vijfjarig meisje, met een kind van drie jaren door de motder te Amersfoort overgelaten aau eeuig toezicht vau buren, bekwam door het vuur van eea stoof zoo hevige brandwonden, dat het er aan bezwïkfn is. Te Haarlem is het lijk van een looper bij een broodbakker, die sedert 14 dagen vermist was, door 8i'taatsenrijders vastgevroren gevonden. Het lijk moest uit iw ya gehakt worden. In Amersfoort heeft een 12 jarige knaap zich opgehangen, omdat zijn vader hem het schaatsemij- den verbood. Eüq 27» jarig knaapje te Leiden is met de kachel in aanraking gekomen met brandwonden overdekt en des avonds overleden. Het kind was de oude geschiedenisalleen in de kamer gelaten. Naar aanleidiug van een schryven door de ver- eeniging van spoorweg-artsen aan de spoorwegmaat schappijen hier te lande, waarin die vereeniging laat uitkom n dat vele ongelukken op de spoorwegen indirect zijn toe te schryven aan bet misbruik maken van sterkeu drank, heelt de geneeskundige raad van Over- ysel eu Dreute zich ook tot de bestureu der maat schappijen gewend met de mededeeling, dat dikwerf ongelukken ontstaan, niet zoozeer door werkelijke dronkenschap, maar tengevolge der ontzenuwing ais gevolg van dronkenschap, waardoor bij het persoueel zekere suf heid, dof beid en gedachteloosheid ontstaan. De geneeskundige raad noodigt iu dat schryven de bestureu der spooi wegmaatschappijen dan ook uit, zooveel doenlijk krachtige maatregelen tegen het mis bruik van sterken drank te nemen. Twee p rsoneu hebben gisteren den weg van Urk Daar Kampen over de Zuiderzee de een op schaatsen, de ander te voet achter eene slede af gelegd. Op hun terugreis hebben zy een voorraad levensmiddelen naar het eiland meegenomen, lenige dagen geledeu heeft een berichtje de wandeling door de pers gedaan, dat de Baad van toezicht op de spoorwegen, naar aanleiding van het ongeval te Zwaluwe, heeft aanbevolen, geen wielen met gegoten naven onder persooen-rytuigen te laten loopen. De Gtkan mededeeleu, dat reeds sede.-t vele jaren geen enkel wiel met gegoten yzeren naaf onder personen-rijtuigen en bagage-wagens vau de Hollandschen IJzeren Spoorweg-maatschappy loopt. De heer Boes Gz., hoofdonderwijzer ie Pur- merend, heeft een werktuigje uitgevonden, dat een zeer doelmatig hulpmiddel is by het redden van d.'enke lingen. Het ken binnen zeer weinige seconden over den drenkeling worden heengeworpen om dezen te grij pen en naar den wal te trekken, 'i Geheel is zoo compact van vorm en zoo licht, dat het, zonder eeuigen overlast of zonder te kunnen warden gezien, onder de jas kan worden gedrageD. Het bestuur d :r Maat schappij tot redding van urenkelingen te Ams erdam verklaart in een zeer vereerend schryven aan den ontwerper, dat het boven alle in Nederland bekende modellen van dien atrd uitmunt. Ook de burgemees ters van Oosthuizen, Purmerend, Ilpendam en Lauds- meer, wieu 't reddingsmiddel ter bezichtiging werd aangeboden, hebben er de gunstigste verklaringen van afgelegd en voor ieder der beambten van politie in hunne gemeenten een exemplaar er van besteld. De Neto-York Herald bevatte den 269ten Janu ari een telegram uit Egypte van haar Alexandrijn- 9chen correspondent en van den volgenden inhoud De geleerde vrijmetselaar dr. Fanton is thans gereed gekomen met het door hem ingestelde grondige on derzoek van den obelisk en bevestigt de ontdekking van ma^onnieke emblemen, waaruit het verband tus- schen de vrymetselary en de obelisken, door kapitein Gornnge in het licht gesteld, blykt. De heer Fanton doet uitkomen, dat de gedane voudst het oude ver haal, volgens welk de vrijmetselarij tegelijk met den bouw van Salomons tempel zou ontstaan zijn, logeu- Straft. Men heeft thans den sleutel tot een reeks ontdekkingen gedaan by het onderzoeken van andere verwoeste gedenkteekenen. Waarschyniyk zal men nu eveneens in staat zijn iets meer omtrent de pyramiden te weten te komeD. Te Napels leefde zekere Ippclito met zyn vrouw zeer armoedig de man leed aan longonti'eking, de doctoren hadden hem opgegeven en de zieke had reeds de sacramenten ontvangen. Zondagmorgen hoorden de buren op zijn kamer schreeuwen en mtn zag de vrouw van lppolito uit de kamer snellen en op dm grond vallen met een diepe wonde in de borst. Toen m^n Jppolito vroeg, hoe de zaak zich had torgedragen, antwoordde hy, dat zijn vrouw hem 2 francs bad ontstoleu en dat hij haar daarom had getroffen. De vrouw stierf aan de wonde en de moordenaar kort daarop. In een dynamietfabriek te Zamhy-Schlucht, een dorp iu Bohemen, heeft de onvoorzichtigheid van een der werklieden eeu ontploffing veroorzaakt, waardoor het geheels gebouw iu de lucht vloog, maar gelukkig niemand gedood werd. Door het inslaan van den bliksem in eeu mijn, in de buurt van Minden, zijn Donderdagmorgen eeu aantal manschappen verongelukt. Dienzelfdeu dag werden J0 dooden en 9 gekwetsten naar boven ge haald men vermoedde dat er nog vyf in de diepte waren. E>n te Zurich uitkomend blad verhaalt, hoe langs de oevers van de Limnat dagel jks het publiek er behagen in schijnt te scheppen den meeuwen, die daar rondvliegen, voeder toe te werpen. De vogels zijn zo o weinig schuw, dat ze zich met de hand la ten grijpen. Eeu hunner weldoeners voederde hea dezer dagen met afval van vleesch, toen plotseling een der begeerige gasten tcgeu zyn hoed vloog, ten- ge olge waarvan deze in het water stortte. Men wilde thans een boot uitzetten om den hoed te red den maar het was niet noodig. Een der meeuwen had het ongeval bemerktzs streek neer, haalde den hoed uit het water, vloog er met inspanning van alle krachten mede omhoog en liet hem op dm vas ten grond vallen, zoodat de man hem weder kon oprapen. Het blad doet in vollen ernst de vraag, of hier aan meeuwendaukbaarheid dan wel aau toeval moet worden gedacht. Bij h'-t feest ten Hove te Berlijn droeg de Erf- priuses van Saksen-Meiningen (dochter van Prins Friedrich Carl) een zeer fraaieu witten, ryk mtt gouden palmen gestikten sleep. Dat kleedingstuk was indertijd vervaardigd voor de zuster van Koning Friedrich Wilhelm III, gemalin van den Erfstadhou der, later eersten Koning der Nederlanden. Het was echter nooit gedragen en werd als een kostbaar fa miliestuk bewaard. Prinses Marie van Saksen-Mei- ningen ontving het van haar grootmoeder ten ge schenke en vereeide het oulüngs aau haar scboou- zuster, de genoemde Erfpriuses, die het nu, omstreeks 80 jareu uadat het te Berlijn vervaardigd was, voor het eerst aan zijn bestemming deed beantwoorden. Te Geispelsheim woonde een tachtigjarige vrouw, die tot kindsheid vervallen was, alleen in een huisje, dat voor eeuige dagen plotseling iu brand geraakte. Eerst toen m*n het huisje, daar de spuiten geen water gaven, ging omver halen, dacht men aan de onge lukkige oude, wier lijk verkoold onder de puinhoo- pen vandaan gehaald werd. VERKOOPINGEN VERPACHTINGEN. ÖiUm. Plaats. Voor terpen, 'nformaiién 2 Febr. Kloetinge, hoefje, Van Dam Van den Bussche. 2 Goes, weihooi en tarwestroo, Van Dam. 4 Kloetinge, hotstede, Pelle Van den Bussche. 4 Goes, afbraak, I.iebert. 5 Yerseke, woonhuis, Liebert. 5 Heinkensz., landbouwgereedschap, Karseboom* 5 Kloetinge, boomeD, kaphout, Pelle en V. d. Bussche. 6 Oudelande, woonhuizen enz., Prumers Van den Bussche. 7 Kloetinge, hofstede, Pilaar. 7 Kruiningen, woonhuis enz., Rerabges. 10 Rotterdam, verp. Vlasland, V. d. Hoop en De Kuijper, Rotterdam, en G. J. V.d. Bosch, Wilhelminadorp, 10 en 24 Febr., Zwolle, schroefstoomschepen enz Van Roijen, Zwolle. 11 Biezelinge, verp. land, Pelle V. d. Bussche. ll Oudelande, hofstede, land enz., Paarde- kooper Overman, 11 Goes, woonhuis en erf, V. d. Bussche, 12 Schore, boereninspan, Rembges. 12 Borssele, hofstede enz., Scholten. 12 Schore, boereninspan, Rembges. 13 Baarland, woonhuis, land enz, Paardekooper Overman. 14 Goes, meub, goederen, V.d. Bussche. 17 Kapel!e, woonhuis, enz., Pelle V. d. Bussche. 18 19 Febr. Kloetinge, boereninspan, Pilaar. 19 Yerseke, boereninspan, Van Dam. 19 Oudelande, beestiaal enz., Prumers Van den Bussche. 20 Kapelle, boereninspan, Van Dam. 23 Kloetinge, boereninspan, Pelle V. d. Bussche. 25 26 Febr. Kapelle, boereninspan, Karseboom. 26 Yerseke, boereninspan, Van Dam. 27 Kloetinge, boereninspan, Pilaar. 27 Yerseke, boereninspan, Van Dam. Febr. Wemeldinge, hooi, Van Dam. 1 Maart. Kapelle, inspan, Pelle Van den Bussche. 3 M Yerseke, boereninspan, Van Dam. 4 Borssele, boereninspan, Schol ten, 4 Rilland, boereninspan, Van Dam. Laatste en telegraphische berichten. Arrondissements-rechthank te Middelburg. In de litting van heden, Vrijdag 30 Januari, zijn de navolgende vonnissen gewezen tegen lo. P. Van L., 13 jr., te Goes, beschuldigd van diefstal van een coupon ad. f 19,80. Vrijgesproken. 2o. M. A. B. Jacobszoon, 11 j., te Goes, wegens diefstal van appelen en peren veroordeeld tot drie dagen cell. gev. straf c. e. 3o. A. L., 5ij., arbeider te Goes, wegens mis handeling en het toebrengen van kwetsuren ver oordeeld tot zes maanden cell. gev. straf en 8, boete, subs. 1 dag cell. gev. straf c. e. 4o J. Be P., 15 j., L. B., 15 j., beiden te Biezelinge, wegens diefstal van appelen, veroor deeld ieder tot een dag Cell. gev. straf c. e. 5o. P. D., 61 j., arbeider te 's-Heerenhosk, wegens diefstal in dienstbaarbeid, veroordeeld tot eene maand cell gev. straf c. e. 6o. L. M. A. N., 27 jr., aspirant bij de registratie te Colijnsplaat, beschuldigd van het dragen van verboden wapenen. Vrijgesproken. 7o. W. G. V., 36 jr., koetsier te Middelburg, beklaagd van moedwillige mishandeling. Vrjjge- sproken.

Goessche Courant | 1880 | | pagina 2