PARIS. 400,000 MARK 400,000 MARK. Jsenthal Co. Laatste en telegraphische berichten. Burgerlijke Stand Goes ADVBRTBNTlEN. Publieke Verkooping op Woensdag den 19 November 1879, CG zware Olmcboomen in massa 204 Olmeboomen in partijtjes. KIEZERS VOOR DEN GE- MEENTERAAD. te winnen, 15 NOVEMBER a. s. geautoris. Hoofd-Loterij-Koilecteurs HAMBURG. Te Breda is bet trouwgeld op een extra-dag door den gemeenteraad met 400 percent verhoogd, en alzoo gebracht van 5 op 25. Een voorbeeld voor gemeenten, die geld behoeven! Burg. en Wetb. vau Amsterdam hebben doen aanplakken eene waarschuwing tegen het gebruik van Amerikaansche ham, waarin trichinen gevon den zijn. Eene juffrouw te Zevenbergen, voor de vierde maal weduwe, is gezond eu krachtig haar 103e jaar ingetreden. Twee kinderen van een landbouwer te Enter- broek vonden een fleschje met vitriool, tjjdens het schoonmaken van de kelder in de kamer gezet. Het jongste dronk er uit, met bet ongelukkig gevolg! dal het, niettegenstaande spoedig ingeroepen geneeskundige hulp, vier uren later is bezweken. Woensdagavond is te Nieuwe Tonge de bouw manswoning van den heer fan Eek met den geheelen inhoud, waaronder 9 paarden en 10 koeien, eene prooi der vlammen geworden. Ook te Warfum zjjn Donderdag twee schuren, gevuld met koren, alsmede acht stuks hoornvee, verbrand. De heer L. Lindeboom te Zaandam verzekert in een ingezonden stuk in bet Handelsblad, dat de wel bekende schutter F. Groot te Edam niet van zijne gemoedsbezwaren genezen is, maar „aan het wankelen gebracht en tot een trausactie met zijn overtuigiug verleid, waarover hjj nu reeds lang dro t'heid der ziele heeft," In Schotland, evenals in het geheele noorden vau Engeland, is het weder plotseling zeer winlerachiig geworden. De vorige week viel overal in Schotland sneeuw. Op deuzelfden dag had in N.-Engeland, vooral in North-Staffordshire, een ware sneeuwstorm plaats. In Londen heerschte den 4 November een bittere koude. Eenigeu tyd geleden vond zekere Stevenson te New-York den dood door het open staan Van de Harlem- draaibrug; de stad is thans veroordeeld aan zijn weduwe 360ÜÜ uit te keeren. De New-York Herald voorspelt tegen 8 tot 10 dezer regen en sneeuw met sterkeu noordenwind op de Britsche en Noorweegsehe kusten. Niet alles is tabak wat gerookt wordt -r ten minste in Duitschland. Dit laatste was wel een geheim dat ieder wist, maar thans heeft het een officiëelen Stempel bekomen. Prins Von Bismarck heeft nl. aan den Bondsraad voorgesteld, de kersen- en morel leubla- deren, teu dienste der tabaksfabrikanten, te belasten met 65 mark per 100 kilo. Cichorei- en beetwortel bladeren dienen ook, maar zijn verboden, omdat de fiscus daar geen controle op kan uitoefenen. Vanwege de Begeering hier te lande is de aan dacht van het Geneeskundig Staatstoezicht gevestigd op het feit, dat in Frankrijk suiker kudetmatig wordt gekleurd, teneinde daarop bij den invoer in Nederland eene lagere belasting te doen toepassen. Volgens den Nederlandschen Consul te Boubaix zou die kleuring somtyds met aniline-kleurstoffen geschieden. Volgens een verhaal van de Brusselsche Chronique heeft onlangs op een Zondag een pastoor in zeker Vlaamsch dorp een sermoen gehouden, waarin hjj ijverig tegen de nieuwe onderwjjswet te velde trok en ook den onder zjjn gehoor zittenden burgemeester, een liberaal-roomsoh grijsaard, niet spaarde. Deze, eindelijk zich zeiven niet meer meester, riep plotseling met luider stem: „Smeerlap, gjj liegt 1" De pastoor haastte zich den preekstoel af en vatte den burgemeester in den kraag, om hem de kerk uit te zetten. Eene wor steling ontstoud en de kampioenen zwaaiden en rolden te midden van omgeschopte stoelen en verbaasde ge meenteleden de kerk door. De dienstmeid van den pastoor schoot haren heer te hulp, die des burgemeesters deed hetzelfde en het gevecht dreigde algemeen te worden, toen eenige mauuen er in slaagdeu de strjj- denden te scheiden. In het voorjaar van 1871 verdwenen twee boe ren uit een Russisch dorp bij Tichwin, de een 23, de ander 40 jaar oud. Zjj hadden 500 roebels me degenomen en .wat men ook deed om hen op te spo ren, alles was vruchteloos. In September 11. werd nu aldaar een bosch verkocht eu de kooper liet de boomen merken, die geveld moesten worden. In het diohtst van het woud vond men een hollen boom, waaruit rook opsteeg, verder den ingang tot eeu grot, waarbjj de holle boom als schoorsteen dienst deed, en in die grot de twee lang vermiste boeren. Zy behoorden tot de „oud-geloovigeü'1, eu hadden de eenzaamheid gezocht om door vasten en bidden „den hemel te verdienen", of wel zeker aanzien te verkrij gen. De oudste der twee kluizenaars was niet te bewegen om terug te keeren, de jongste wilde zjjn bejaarde ouders nog wel terugzienmaar zjjn vrouw en kind niet. Na een paar dagen in zijn oude woon plaats vertoefd te hebben, keerde bij naar bet bosch terug, de zorg voor ouders en gezin aan uoderen overlatende. Een muzikaal doofstomme zul wel een uitzon dering kunnen heeten. Niettemin heeft naar de Duitsche Post mededeelt de Koninkljjke centraal- doofstommen-iorichting te Beiljjn een zoodanige onder hare leerlingen. Bedoelde leerling is een knaap van 13 jaren hjj verloor op zesjarigen leeftjjd het gehoor, waarna hem ouderwjjs in het pianospelen netd ver strekt. In die kunst heeft hjj thans eene ongewone vaardigheid verkregen j bljjkbaar speelt hij zelfs met begrip en de doofstommen-onderwijzer Höhne is dan ook na een nauwgezet onderzoek tot de overtuiging gekomen, dat het kind hjj het spelen wel degeljjk gemoedsindrukken ondervindt, die hem door bet ge voel in stede van geljjk bjj anderen door bet gehoor worden overgebracht. De geluidigolvingen weet bij als het ware op den tast te onderscheiden valsche tonen doen hem dan ook onaangenaam aan, hetgeen hjj door vertrekkingen van het gelaat te kenneu geeft. Naarmate hjj zich van de geluidbron verwjjdert, neemt zjjn vermogen om de tonen te tasten, af. MIDDELBURG, 10 Nov. In de heden alhier gehouden vergadering der afdeeling Waloheren ▼an de Zeeuwsche Maatschappij van landbouw en veeteelt heeft het bestuur medegedeeld, dat men thans erin geslaagd is voor rekening der afdeeling een Noord-Hollandschen stier aan te koopen van 1 l/s jaar oni en reeds 525 kilo zwaar Hij voldoet goed en is voor de leden der afdeeling gratis en voor niet-leden tegen betaling beschikbaar. Hij is gestald hij den heer A. M. Tak. Tot voorzitter, in de plaats van wijlen den heer rnr. IV. Pli. Vis, is benoemd de heer A. Den Boer, vice-voorzitter, die als zoodanig vervangen is door den heer A. M. Tak. Door het bedanken van den heer L. Kodde is tot penningmeester gekozen de heer W. Maas, en wegens het bedanken vah' den heer II. J. E. Gerlach als tweeden secretaris de heer W. H. De Bruijn, van Melis- en Mariekerke Voorts zijn herbenoemd de heer J. 11. Snijder tot eersten secretaris en-'als bestuursleden de heeren M. Volkrijk Liebert en T. J. Voorbeijtel. Als plaatsen tot het houden van landbouw- lezingen door wandelleeraars zijn voor dezen winter in deze afdeeling aangewezen de gemeen ten Serooskerke (voor twee lezingen), Westka- pelle, Nieiiwland en Oost-Souburg of Ritthem. 's-Gravenliage, 10 November. EERSTE KAMER. In de heden gehouden zitting zijn de* stukken omtrent de jongste ministriëele crisis onder geheimhouding aan de Kamer medegedeeld. Aangenomen zijn de ontwerpen tot wijziging der crimineele wetboeken en tot wijziging der tuchtwet op koopvaardijschepen, tot verlenging van den termijn tot voltooiing van het Noord zeekanaal, tot goedkeuring der dading met Amsterdam en tot voorzieningen in de liquidatie der voormalige wees- en momboirkamers. Morgen te 1 uur is het ontwerp tot bevordering der immigratie in Suriname aan de orde. Woensdag te 11 uur zal de Indische begrooting worden behandeld. De TWEEDE KAMER is heden ter her vatting harer werkzaamheden bijeengeroepen tegen Dinsdag 18 November, te 3 uren. Parijs, 10 Nov. In Charente is gekozen tot Senator de Maarschalk Canrobert, en in Hautes Alpes Guifreij (republikein.) Volgens particuliere berichten hebben de Chilenen de Peruaansche stad Pisagina genomen. 301ste STAATS-LOTERIJ. 5e kl. Prijzen van f 100 en daarboven. Trekking van Maandag 10 November. Ie lijst. No. 14764, f 1500. Nos. 1309, 3630, 15673 en 17029, elk f 1000. Nos. 8899, 12-201 en 13100, elk f 400. Nos. 401, 9456 en 12731, elk f 200. Nos. 407, 4167, 4537, 5013, 7171, 9997, 10122, 10648, 10771, 12643, 14255, 14293, 16617, 16788 en 19898, el* f 100. Y'EKKOÖPINGEN VERPACHTINGEN. OaiariRhals Voorwerpen. InforruattéD. 11 Nov. Biervliet, afbraak meestoof. Brevet. 12 Goes, boomen, Pilaar. 13 Kattendijke, beestiaai, Paardekooper Pilaar. 13 Hoedekenskerke, verp. bouw- en weiland, Liebert. 13 Heinkenszand, boomen, Karseboora. 14 Wemeldinge, hoefje, enz., Paardekooper Pilaar. 14 Hoedekenskerke, vee enz., Kembges. 14 Rilland, boomen, Liebert. 14 Wemeldinge, buis en erf, Paardekooper Pilaar. 17 Heinkenszand, boomen, Karseboom. 18 Goes, manufacturen, De Vos. 19 Ovezand, boomen, Liebert. 19 Ovezand, boomen, Prumers. 19 's-Hr. Arendskboomen, Pilaar. 20 Goes, paarden enz., Paardekooper Pilaar. 21 's-Gravenpolder, boomen, Paardekooper Scholten. 22 Wolfaaitsdijk, hoefje, huis, bouwl., Pilaar. 22 Goes, huis en erf. Pilaar. 22 Kloetinge, hoelje, Van Dam Van den Buasche. 24 Krabbendijke, boomen, Liebert. 24 Vrouwepolder, boomen, Verheij. 26 's-Gravenpolder, booiuen, Liebert. 26 Baarland, boomen, Paardekooper Scholten. 27 Wolfaaitsdijk, boomen, Karseboom. 28 Baarland, boomen, P. Overman. LIEFDADIGHEID. Diakenen bij de Nederduitscbe Hervormde gemeente te Goes geven bjj deze kennis, dat zij hunne gewone driemaaudelijkscbe collecte aan de huizen der inge zetenen zullen boudeu op Donderdag 13 (lezer. Zjj durven ditmaal met aaudraDg vragen om milde gifen, overtuigd dat ieder weldenkende met ben zal instemmeu dat de nood groot eu de behoeften bij den naderenden winter vele zullen zjjn. Goes, den 10 November 1879. Diakenen voorno md, E. SLOOVER, Voorz. Van den BUSSCHE, Sec. Afsluiting der Kasboeken en Restantenlijst bij de Coöperatieve Voorschotvereeniging en Spaarbank te Goes, over de maand October 1879. ONTVANGSTEN Reservefonds2318,26 Storting aandeel - 10773,41 Terugbetaling op schuldvordering - 97344,42 Interesten daarvoor en ger. interest - 4503,45 Opgenomen gelden- 67051,47 Onkosten Nihil Gezamenlijk bedrag181991,01 UITGAVEN Reservefondsj t Terugbetaalde aandeelen - 277*,16 Verleende voorschotten -143406*,08 Terugbetaalde interesten - 409,77 Terugbetaalde opgenomen gelden - 37282,68 Interesten van opgenomen gelden - 256,85® Onkosten127,57® Gezamenlijk bedrag -181760,12 Kas-saldo 230,89 van 7 tot 10 Nov. 1879. Geboiien: den 7, Petrus Johannes, z. v. Pieter Johannes Car don en Jacomina Almehindersden 9, Matthijs, z. v. Marinus Kloet en Adriana Jo hanna Kloosterman; Maria Martina, d. v. Franeiscus Koens en Helena Oostdijk; den 10, Adriana, d v. Johannes Blaclcstone en Neeltje Brcetvelt. Gevonden aan den weg: een onbekend mans persoon. Onder de tandmiddelen, welke zijn gebleken te allen tijde pro fiioudend te zijn, neemt voorzeker het Atialherin-Hondwater van deD heer dr. J. G. POPP, (C. K. Hoftandarts de Weenen (stad, Bognergasse no. 2), de eerste plaats in. Dit Anatherin-Mondvater heeft rreds sedert ruim 30 jaren zjjn roem staande gehouden, en iu (luizende llacons naar alle oorden der wereld verzonden, werd het door vele geneesheeren bij al'e tand- en u o idongesteldheden aanbevolen. Zeer aanbevelenswaardig is ook dr. J. G. POPP's Plantaaraig Tandpoeder, dat bij een dageljjksch ge bruik tot reiniging en onderhoud der tanden deD meest nuttigen dienst verlceut. Het Anatherin-1'andpasta in glazen doosjes, dat geene voor de gezondheid scha delijke bestanddeeleu bevat, is een der beste van alle -bestaande middelen lot reiniging der tanden, llr. POPP's Aromatische Tandpasta in pakjes van 40 cent, is het go dkoopsle van alle bekende middelen tot onderhouding der gezondheid van mond en tanden. Holle eu bedorven tanden kan men bet best met dr. POPP's Taud-Ploubeersel zelf aanvullen, waardoor het bederf bcpei kt eu het loslaten der beeuderen-massa voorkomen wordt. Met een gerust geweten kunnen wjj daarom iedereen, die zich in het bezit van etn gezonden mond eu gezonde tanden wil verheugen, aanraden, zich van de Anatherin-Preparaten vau dr. -J. G. POPP, K. K. Hoftandarts te Weenen (stad, Bognergasse no. 2) te bedienen. Dr. POPP's Aro- matisch-geneeskundljt Kruidenzeep is de beste toilet- en gezondheiószeep, om aan de huid de noodige elasti citeit te geven zij doet bij regelmatig gebruik spoedig het ontbreken van frischheid aan de huid verdwijueu, en bezorgt haar eeu g< zonden lint. Van al deze gezochte fabrikaten van dr. PGPP bevinden zich depots in alle apotheken, paifumerie-, drogerijen- en galanterie winkels, doch wo dt het kooperd publiek er bijzonder opmerkzaam op gemaakt, dat alleen die artikelen als echt zijn te beschouwen, die voorzien zijn van den naam J. G. POPP, K. K. Hoftandarts te Weenen, I., Bognergasse no. 2, en vau het gedeponeerde fa - brieksrnerk. De Grootc Magazijnen du S'riu- tempg hebben de eer te berichten, dat hun geïllustreerde Catalogus, bevattende de fraaiste Nieuwigheden door de Parijsche Industrie uit gevonden, verschenen is. Die Catalogus wordt gratis en franco aan iedereen toegezonden, die hem wel per franco brief wil aanvragen aan SI. JUICES JAIjU- ZOT, Grands Magazins du Printemps, a j 30jarige -•-S'fft:- Hu welij ks vereeniging van JOHANNUS FRANCISGUS Van POPPELEN en GUILLAUMINE FREDERIQUE WESTERBURGER. Hun dankbare zoon. Hoedekenskerke, 10 November 1879. des morgens te 10 J/g uren, in de gemeente Ovezand, aan den Achterdijk aldaar, van EN PRÜMERS. Vele kiezers zullen bij de verkiezing op DON DERDAG 13 NOVEMBER a. s. hunne stem uitbrengen op den heer die zelf verklaard heeft te willen helpen om een einde te maken aan het buitensporige op voeren der uitgaven. In het belang der gemeente zij u den heer W. li- HAKEBEEKE dringend aan bevolen. -öhc- Voorspoedig bevallen vau een MEISJE: N. BLACKSTONE—Bkeetvelt. Goes, 10 Nov. 1879. Heden overleed mijn hartelijk geliefde echtgenoot de heer ISAAC JANNES PAAR DEKOOPER Notarisin den ouderdom van ruim 50 jaar. Goes, 5 November 1879. Wed. I. J. PAARDEKOOPER— Vervenne. Heden overleed, na een langdurig lijden, onze geliefde moeder E. ABRAHAMSE, weduwe C. Oele in den ouderdom van 73 jaren. Uit aller naam, Camperland, A. OELE, 9 November 1879. Rilland. Wie iets te vorderen heeft of verschul digd is aan wijlen W. B. Bcmiju, vroeger Burgemeester van 's-Heerenhoek, gelieve daarvan opgaaf of betaling te doeu aan A. W. REMIJN, Executeur-Testamentair als hoofdprijs in de Hamburgsche Geld loterij, gewettigd en gewaarborgd van de Regeering. Deze geldloterij bevat in 't geheel 49,OO© prijzen, bedragende te zamen 8 OTilliocn 970,000 Mark, die in zeven trekkingsafdeelingen wor den uitgeloot. De trekkingen volgen elkander snel op. Teneinde alle bestel lingen, die ons toekomen, prompt te kun nen uitvoeren, verzoeken wij om toe zending der bestelling tot den op zijn laatst. Zooals boven vermeld be draagt de hoofdprijs in 't gelukkigst geval Speciaal zijn de prijzen als volgt ge rangschikt: 1 premie a Mark 250,000, 1 prijs a Mark 150,000, 1 a 100,000, 1 a 60,000, 1 a 50,000, 2 a 40,000, 2 a 30,000, 5 a 25,000, 2 a 20,000, 12 a 15,000, 1 a 12,000, 24 a 10,000, 5 a 8000, 2 a 6000, 54 a 5000, 6 a 4000, 65 a 3000, 213 a 2000 enz. enz. Tegen inzending van het bedrag in Neder- landsche muntbiljetten of postzegels of nog makkelijker per postwissel, verzenden wij de originaalloten, voorzien met het Staatswapen, nu nog intijds voor de eerste trekking en wel tot volgende amb telijk vastgestelde prijzen: NCt. fl 3,GO voor een heel originaallot, NCt. fl. 1,80 voor een half originaallot, NCt. cenls 90 voor een vierde originaallot. Bij elk lot voegen wij het verlolingsplan gratis bij en dadelijk na elke trekking zenden wij aan ieder deelnemer de ofïiciëele trekkingslijst. De prijzen worden door ons, ouder toezicht der Regeering, dadelijk na de trekking uitbetaald. Ons huis bestaat sinds ongeveer 100 jaar en is in geheel Nederland bekend. Overeen komstig de officiëele trekkingslijsten hebben wij reeds beduidende prijzen in Nederland uitbetaald. Ter vergemak kelijking voor onze Nederlandsche cliënten hebben wij den maatregel genomen, de groote prijzen dadelijk na de trekking- in de beduidendste Nederlandsche Cou ranten aan te kondigen ook hebben wij op alle hoofdplaatsen in Nederland rela tion met bankhuizen, zoodat de gewonuen prijzen ten spoedigste ter woonplaats van den winner worden uitbetaald. Indien bijzonder verlangd, seinen wij de gewon nen prijzen aan den belanghebbende. Wij danken het Nederiandseh publiek voor het ons tot nog toe geschonken ver trouwen en hopen hetzelve ook verder te genieten, terwijl wij verzekeren, dat ook in toekomst alle bestellingen op het zorgvuldigst zullen worden uitgevoerd. Men gelieve bestellingen direct alleenlijk aan ons te zenden.

Goessche Courant | 1879 | | pagina 3