Zuivelproducten. 3? steurden. Rundve Scliapen. "V arkens IPl-U-irn. Q- e di ert e -A-3s.fe.erlo oul^v. BUITENLANDSCH OVERZICHT. Laatste en telegraphische berichten. GEMENGDE BERICHTEN. opluistering gezonden door den heer J. E. Qer- lach, te Middelburg. De heer E. V. d. Bosch, van Goes, had daar ook eene uitstalling. Op het plein stonden de werktuigen. Algemeen trok daar de aandacht een zeer net melkwagentje, ingezonden door onzen stadgenoot S. Van der Peijl. Kond de muziektent had zich spoedig een groot aantal bezoekers vereenigd om te luisteren naar de muziek van het 3e regiment infanterie, uit Bergen-op-Zoom, onder directie van den heer Bonman. Met vlugheid en juistheid werden de nommers uitgevoerd, en menigeen scheen zich, aangezien er stoelen te weinig waren, eenige moeheid in de beenen wel te willen getroosten door te staan luisteren. Te 4 uren was die matinée afgeloopen en te vijf uren waren een groot aantal personen vereenigd aan den gemeenschappelijken maaltijd in 't Schuttershof. In de ruime zaal was men alleraangenaamst gezeten het diner zelf deed zijn kok eer aan, en er heerschte eene zeer opgewekte stemming. Aan de hoofdtafel waren o. a., behalve leden van het hoofdbestuur, gezeten de heer Commis saris des Konings en de heer Borsius, lid der Eerste Kamer. Onder de officiëele toosten ver dient vermelding die op Z. M. den Koning, op het gewestelijk bestuur der provincie, en op het bestuur van Middelburg, allen door den heer Pické ingesteld. De heer Six hield een zeer kernachtige toe spraak en stelde een dronk in op den voort— durenden bloei en vooruitgang der Maatschappij; de heer Scliorer, burgemeester van Middelburg, verzekerde de Maatschappij opnieuw de sympathie van het bestuur der stad, aan welker hoofd hij staat. De secretaris las de lijst der bekroonden op zijne gewone wijze voor, en nam tot grond slag van zijn betoog de woorden coöperatie en emancipatie. Langdurig waren de toejuichingen, toen hij als bewijs van den vooruiigang wees op het feit dat aan den disch twee keur meesteressen waren gezeten, die voor 't eerst aan de landbouwmaatsehappij hare diensten hadden verleend. Voor niet-officiëele toosten werd zeer weinig het woord gevraagd. Het concert in de zoogen. Theetuin begon middelerwijl en werd eveneens druk bezocht, totdat te tien uren Maju ons op het Molen water riep om zijne Dissolving views te aan schouwen. Nu en dan gaf het publiek een teeken van ingenomenheid met hetgeen het zag, hoewel ik voor mij zoo'n tooverlantaarn-vermaak niet schitterend vind. De verlichting van het gansche terrein maakte een aardig effect. En hiermee was 't feest geëindigd. Een lange trein bracht de bezoekers van Zuid-Beveland weer huiswaarts. V. d. P. Hieronder laten wij de bekroningen volgen, die bij deze gelegenheid hebben plaats gehad. Zij zijn De eerste prijs voor versche boter, vervaardigd iu Walcheren, is behaald door Aaltje Janse, geb. Blok, te Oost-Souburg, de tweede door J. Kiemens, geb. Aliaart, te Serooskerke. De eerste prijs voor versche boter, vervaardigd in Zeeland, is insgelijks door Aaltje Janse behaald, de tweede eveneens door vrouw Kiemens. VOOR DEN LANDBOUW. No. 1. Dekhengsten geboren vóór of in 1875, van ZeeuwBch ras: f 50, niet toegekend; echter werd eene zilveren medaille toegekend aan een zwarte bleshengst van J. L. De Troije, te Arnemuiden, No. 2. Dekhengsten, geboren vóór of in 1875, van gekruist of vreemd rasf 50, niet toegekend. Ook hier werd een zilveren medaille toegewezen aan een bruinen hengst, ingezonden door de Zuid-Bevelandsche ver- eeniging tot verbetering van het paardenras. No. 3. Merriepaardenonverschillig van welk ras, geboren van 1871 tot 1875, eerste prijs f 30, uitgeloofd door den heer mr. C. J. Pické, toegewezen aan een donker bruin merriepaard van Zeeuwsch ras, eigenaar A. M. Tak, te Middelburg. De tweede prijs, een zil veren medaille, verkreeg een schimmel, merriepaard van Zeeuwsch ras, eigenaar J. Koene, te Biggekerke. No. 4. Merriepaardenonverschillig van welk ras geboren in 1876, eer6te prijs, f 25, uitgeloofd door den heer M. Volkrijk Liebert, toegekend aan een vos mer riepaard, toebehoorende aan H. A. Dierikx, te Nieuw en St. Joosland; tweede prijs, een zilveren medaille, aan een bruin merriepaard, eigenaar L. Maas, te Se rooskerke. Als buitengewone prijs werd een bronzen medaille toegekend aan een bruin merriepaard van Zeeuwsch ras, eigenaar M, De Bokx, te Goes. No. 5. Spannen werkpaarden, onverschillig van welk ras, behoorlijk getuigd, geboren van 1869 tot 1874, f 30, toegekend aan J. Kiemens, te Serooskerke. No. 6. Veulens, onverschillig van welk ras, geboren in 1877, f 15, toegewezen aan een zwart merriepaard van Zeeuwsch ras, eigenaar J. Krijger, te Grijpskerke. Als buitengewone prijs werd aan een donkerbruinen hengst, toebehoorende aan P. Maljaars Kz., te Aagte- kerke, eene bronzen medaille toegekend. No. 7. Springstieren van Zeeuwsch ras, f 50, toegekend aan P. Blok, te St. Laurens. No. 8. Springstieren van vreemd ras, f 50, uitgeloofd door den heer mr. W.Ph. Vis, toegekend aan een zwart bonten stier, eigenaar A. J. Haman, te Middelburg. No. 9. Melkkoeien, geboren tusschen 1870 en 1875, van ZeeuwPch ras, eerste prijs f 30, toegewezen aan een zwartbonte koe, eigenaar M. Van de Putte, te Oost- West-Souburg. Tweede prijs, een zilveren medaille, aan B. Blok, te Middelburg. No. 10. Melkkoeien geboren tusschen 1870 en 1875, van vreemd ras, eerste f 30, toegewezen aan een Dur- hamsche melkkoe, eigenaar G J. Van den Bosch, te Wilhelrainadorp, die ook de tweede prijs, een zilveren medaille, verkreeg. No. 11. Vaarzen met minstens vier tanden, van Zeeuwsch ras (kalfdragende zijn nietnitgesloten), eerste prijs f20, toegekend aan J. De Croo, te Vrouwenpol der, de tweede prijs, een zilveren medaille, aan VV. Reijnierse, te Middelburg. No. 12. Vaarzen met minstens vier tanden, van vreemd ras (kalfdragende zijn niet uitgesloten), eerste prijs f20, toegekend aan een roodbonte kalfvaars eigenaar J. M. Kakebeeke, te Goes, de tweede prijs, een zilveren medaille aan M. Francke, te Grijpskerke. No. 13. Vaarzen met minder dan vier tanden, van Zeeuwsch ras, eerste prijs f 10, uitgeloofd door den heer W. Reinierse, toegekend" aan A. J. Haman, te Middel burg, tweede prijs, een bronzen medaille aan J. Caljouw, te Koudekerke. No. J4. Vaarzen met minder dan vier tanden van vreemd ras, de eerste prijs f10, uitgeloofd door den heer J. H. Snijders, werd toegekend aan een zwartbonte vaars, Hollandsch ras, eigenaar F. J. Voorbeijtel, te Ritthem, de tweede prijs een zilveren medaille aan G. J. Van den Bosch te VVilhelminadorp. Buitendien werden toegekend een zilveren medaille aan een rood stierkalf, van gekruist Devonshire ras, eigenaar A. Van Waarde, te Nieuw- en St. Joosland en eene zilveren medaille aan een roodbont stiertje, ongehoornd ras, eigenaar W. Reijnierse, te Middelburg, No. 15. Springrammen van vreemd raa, 115, toege kend aan P. Dingemanse, te Nieuw- en St. Joosland. No. 16. Dito van inlandsch of gekruist ras, f 10, toe gekend aan W. Reijnierse, te Middelburg. No. 17. Ooien van vreemd ras. (.minstens 3 stuks), f 15 toegekend aan G. J. Van den Bosch, te Wilhelrai nadorp. No. 18. Dito van inlandsch of gekruist ras, (minstens 3 stuks) f10, aan denzelfde. No. 19. Beeren van vreemd ras, t 10, toegekend aan een prins consor, Engelsch ras, toebehoorende aan A. Van Waarde en A. M. Tak, te Nieuw- en St. Joos land en te Middelburg. No. 20. Dito van inlandsch ras, f 10, toegekend aan M. Poppe, te Grijpskerke. No. 21. Zeugen van vreemd ras, f 10, toegekend aan A. Van Waarde en A. M. Tak, te Nieuw- en St Joosland en Middelburg. No. 22 Dito van inlandsch ras f 10, toegekend aan P. Blok, te St. Laurens. (Van deze moest minstens éen toom zijn ingezonden in behoorlijke manden of kooien.) No. 23. Voorde fraaiste verzameling pluimgedierte f 10, uitgeloofd door den heer J. Riemens, toegekend aan P. Dingemanse, te Nieuw, en St. Joosland. No. 24. Voor de fraaiste verzameling kalkoenen, f 5, niet toegekend. No. 25. Voor de fraaiste verzameling eenden, f 5, toegekend aan J. Caljouw, te Koudekerke. No. 26. Voor de fraaiste verzameling kippen, f 5, toegekend aan P. Van Leerdam, te Middelburg. De voortbrengselen moesten zijn geteeld in Zeeland, en van het gewas van 1878. No. 27. Zeeuw8che wintertarwe, f 5, toegekend aan C. Barentsen, te Ritthem. No. 28. Wintertarwe van vreemden oorsprong, f5, toegekend aan denzelfden. No. 29. Rogge, f 5, niet ingezonden. No. 30. Wintergerst, f 5, toegekend aan W. Reijnierse, te Middelburg. No. 31. Zomergerst, f 5, toegekend aan W. Reijnierse, te Middelburg. No. 32 Zomergerst van vreemden oorsprong, f5, niet ingezonden. No. 33. Bruine boonen, f5, niet ingezonden. No. 34. Blauwe erwten, f3, toegekend aan A. Kra mer, te West-Souburg. No. 35, Winter koolzaad f 3, niet ingezonden. No. 36. Karweizaad, f3, niet ingezonden. No. 37. Kanariezaad f 3, niet toegekend. No. 38. Aardappelen, f3. toegekend aan A. J. Haman, te Middelburg. LANDBOUW VEETEELT. Esn probaat middel ora de rupsen van de vruchtboomen te weren. Vanwege de Pruisische Regeeriug is algemeen bekendheid gegeven aan eene waarneming van den heer C. Becker, te Jüterbogk (bij Potsdam), die gebleken is volkomen in staat te zyn, vruchtboomen te beschutten tegen de vernielingen der rupsen. Men bindt, om naar boven kruipende rupsen te kunnen vangen, om den boom, ongeveer 1 M. van den grond, een 10 c. M. breeden ring van bordpapier, die boven met een touw wordt vast gemaakt, terwyl de onderste rand vrij en los gelaten wordt. De meeste rupsen (maden) verbergen zich tusschen papier en bast, waar zij door de spechten en andere vogels instinktmatig gevonden en opgepikt worden, zoodat men nauwlijks noodig heeft ze op te zoeken en te dooden. De weinigen, die over den papieren ring heenkruipen, vangt men door het papier te bestrijken met de Brumatalijm van Becker. (Deze lijm heeft de eigenschap van lang kleverig te blijven.) De banden kan men tot in December aan de boomen laten zitten. Om de rupsen van de pruimeboomen te vangen, moet men die wat lager, ongeveer 2/3 M. hoog, aanleggen. Wij herhalen, dat deze eenvoudige metbode officieel gebleken is probaat te zijn. KERKELIJKE ZAKEN ONDERWIJS. 's-GRAVENPOLÜER. Heden (Vrijdag) werd alhier de 43ste algemeene vergadering der Zuid- Bevelandsche Onderwijzersvergadering gehouden. Na het openen der vergadering door den dis- tricts-schoolopziener, mr. J. H. De Laat de Kanter, namen de werkzaamheden, die met gezang werden afgewisseld, een aanvang. Onder deze behoorde o. a het uitbrengen van verschillende verslagen, en het houden eener voorlezing door den heer A. B. Breetvélt. Er werd o. a. verslag uitgebracht over de oefen school in 1877. Daaruit bleekdat zij bij den aanvang van het jaar werd bezocht door 18 man nelijke en 11 vrouwelijke kweekelingen, welk ge tal bij het einde daarvan door verschillende oor zaken was gedaald tot 11 mannelijke en 4 vrou welijke. Zoowel het gedrag der leerlingen als de wijze, waarop het onderwijs werd gegeven, werd geroemd. De heer Breetvélt nam bij zijne lezing als punt. van uitgang de zoo onlangs door de Tweede Kamer aangenomen wet op het lager onderwijs, waaraan hij eenige beschouwingen vastknoopte over de tegenwoordige positie van de onderwijzers, hunne opleiding en den stand, waaruit zij over 't alge meen voortkomen. Spreker zou er voor zijn de betrekking meer begeerlijk te maken, opdat ook uit de min beschaafde standen jongelieden moch ten worden opgewekt om hunne krachten aan het onderwijs te wijden. Nog te weinig wordt de onderwijzer in zijn betrekking gewaardeerd. Spreker zocht die oorzaak gedeeltelijk in de maat schappij, maar ook in den onderwijzer zei ven. Bij het nagaan, hoe nu in de nieuwe wet de belangen van den onderwijzer zijn geregeld, kwam hij tot de slotsom, dat zij zeker veel verbetering heeft aangebracht of liever kan aanbrengen, maar dat zij in sommige opzichten ook nog al te wen- schen overlaat. Ten slotte wekte hij op om te strijden tegen de veikeerdheden, waaraan de maatschappij zich tegenover den onderwijzer schuldig maakt, maar niet het minst tegen de gebreken, die de onder wijzer bij zich zeiven aantreft. Na eenige bespre king, waaruit bleek, dat de vergadering het met den spreker over het algemeen eens was, dankte de voorzitter hem voor de schoone lezing. Evenals ten vorigen jare was ook voor deze ge legenheid een wedstrijd uitgeschreven in het spre ken voor de vuist doora. hulponderwijzers met akte als hoofdonderwijzer, b. hulponderwijzers met akte als zoodanig. Als punten van bespreking waren opgegeven voor;" ploeg A. 1. Suiker, 2. Vergelijking tusschen Lodewijk XVI en Willem V, 3 Bespreking van n't Pauweveerke" van Cremerploeg B. 1. Her kauwende dieren, 2. Zeestroomingen, 3. De in richting van 't Ned. Staatsbestuur. Voor ploeg A. hadden zich geen deelhebbers aangemeldvoor ploeg B. daarentegen twee, nl. de heeren llaccou en De Lange, respectievelijk hulponderwijzers te Nisse en te Goes, die elk eeni- gen tijd spraken over bet door de vergadering ge kozen punt 2, jiZeestroomingen." De commissie van beoordeeling zou later den uitslag meêdeelen. Nadat nog een paar punten van bespreking, die tot eenige discussiëu aanleiding gaven, waren be handeld, sloot de voorzitter de vergadering. De eindexamens voor de leerlingen der H. B. Scholen in Zeeland, te Middelburg gehouden, zijn algeloopen. Alle candidaten zijn toegelaten. Zij zijnuit Goes I. D. Fransen fan de Batte uit Middelburg II. F. Af. Canneman, L. B. Beuse, W. K. Schietefcatte, J. E. Verbrugh, Af. J. L. Vogel, en G. B. Wendel; uit Zierikzee WElenbaas en J. J. Flohil. Als in eene vesting heeft de Dvitsche keizer zich te Babelsberg gebarricadeerd. De buiten plaats is door een cordon militairen omgeven; als een zijner geliefde onderdanen bij vergis sing mocht binnensluipen dan bestaat er alle kans voor hem om met los kruid uit een der geweren kennis te maken. Op zulk eene wijze beschermd te moeten worden is toch zeker treurig. De genezing van Z. M. gaat echter zeer goed vooruit; hij zal spoedig naar Teplis vertrekken. Engeland's gouverneur op Cyprus is plechtig als zoodanig geinstalleerd. In Londen valt een gelukkig verschijnsel waar te nemen. Het was nl. Zondag voor het Londensche, ja voor geheel het Engelsche publiek, een dag van groote beteekenis. Wie weet niet, dat des Zondags alle musea en publieke plaat sen van vermaak gesloten moeten blijven, ja, dat zelfs de treinen onder kerktijd niet loo- pen. In de aristocratische New-Bond-Street te Londen, is verleden jaar een prachtig mu seum van schilderijen geopend, dat onder toezicht en leiding van den schilder Coutts- Lindsay staat. Na een aantal rechtelijke ad viezen ingewonnen te hebben, heeft de direc teur besloten om op Zondagavond van 6 tot 8 uren het museum, zonder entree, voor de volksklasse open te stellen. De toeloop van het publiek dreigde zoo groot te worden, dat de heer Coutts besloot, alleen op aanvrage vrijkaartjes af te geven. Zondag jl. nu, den eersten dag, werd daarvan door 3000 perso nen gebruik gemaakt. Volgens sommige En gelsche geestelijken heelt zich de volkslie- vende en populaire directeur daardoor aan eene groote zonde schuldig gemaakt. En toch zal dit voorbeeld navolging vinden deze eerste ontheiliging van den Zondag heeft iets te beteekenen in een land, waar zelfs de liberale Gladstone tegen de opening van musea op Zondag gestemd heeft, maar het lijdt geen twijfel of binnen korter of langer tijd zal het volk in de gelegenheid gesteld zijn, ook des Zondags geoorloofde ontspanningen te zoeken. Dank zij de krachtige houding der Itali- aansche regeering zijn de oproerige bewegin gen bedaard. De republikeinen tellen in de Fransche kamer van afgevaardigden nu reeds 380 leden. Te Auzin blijft de toestand hetzelfde. Middelburg, 26 Juli. Het gewestelijk be stuur van Zeeland heeft heden aanbesteed, met voorbehoud om uit de drieërlei bedieningen te kiezen a. Het jagen der schepen enz. door het kanaal van Zuid-Beveland en zijne voorhavens, gedurende 3 jaren. Hoogste inschrijvers D, Bolier, te Scherpenisse, en L. Luijk, te Krui- ningen, voor f 249 per paard en per jaar. b. Het jagen en sleepen der schepen enz. door hetzelfde kanaal gedurende 3 jaar. Hoogste inschrijvers dezelfden voor t 14,490 per jaar. c Het sleepen der schepen enz. door middel van stoombooten enz. door hetzelfde kanaal ge durende 3 jaar. Hoogste inschrijver P. Smit Jr. te Ridderkerk, voor 11,35 0 per jaar. 's-IIage, 26 Juli. Benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen te Medemblik de heer Schippersthans te Tholen. Wceueu, 26 Juli. De Oostenrijksche ma ritieme autoriteit heeft de haven van Kiek met torpedos versperd. Londen, 26 Juli. Een officieus bericht in de dagbladen geeft te verstaan dat dit jaar nog geen parlements-ontbinding is te wachten. De ijlgoederentreio, die Dinsdagavond half zes te Vlissingen. aankwam en reeds gestopt had, zou op verzoek nog een weinig doorrijden om recht voor het werk te komen. De beweging aan den trein ge geven, was echter zoo krachtig, dat hij doorliep tot dicht bij het wachthuisje der rijksambtenaren en tegen drie dearstaande waggons aanstoomde, waardoor eeu dezer waggons derailleerde en in bet wachthuisje terechtkwam. De wachthebbende persoon in het huisje, door dit onverwacht bezoek verschrikt, vlood door het raam aan tegenovergestelde zijde eü bekwam gelukkig geen letsel. Het wachthuisje is nog al beschadigd. M.Ct Dinsdag heeft de stoomboot, varende tusschen Queensborough en Vlissingen, tengevolge van den hevi- gen mist, veel vertraging iu hare reis gehad, zoo dat de spoortrein van Vlissingen, in plaats van des voormiddags te 9'/j uren, eerst in de namiddag te 4.26 uren te Breda aankwam. Woensdagavond is te Workum een boerenplaats af gebrand. Woensdagmiddag is een timmerman op de hof stede Moensbosc/i onder Koudekerke, van een zes en dertig sporten hoogen ladder gevallen. Hij is 's avonds, zwaar gekneusd, per rijluig naar zijne woning vervoerd. Bij mensehengeheugen viel er te Helder nooit in zoo korten tijd zooveel water als Donderdageene wolkbreuk ontlastte zich boven dj gemeente, zoodat het water, dat door den dijk niet kou worden verzwol gen, op menige p'aiis zich eeu doortocht baande naar de kelders of laag gelegen vertrekken der woningen, die beneden aan den dijk gelegen zijn. In een van dezen werd practica est multiplex een der ste delijke brandspuiten a ingebracht, zoodat na een arbeid van uren het overtollige water was weggepompt. Ook buiten onze omgeving heeft deze week op verschillende plaatsen een hevig onweder gewoed. Te Bergea-op-Zoom was het vergezeld van storm en hagelslag. Vruchten en veldgewassen hebben zeer veel geleden in de stad zijn hier en daar schoorsteenen, pannen en gedeelten van muren neergestort, terwyl in den omtrek op verscheidenepiaatsen brand is ontstaan. Boven Roermond barstte Maandag tusschen 1 en 3 uur een onweder los als slechts weinigen zich herin neren ooit ie hebben bijgewoond. Alles dreunde van de ralelende donderslagen. Op verschillende plaatsen in en om de stad is de bliksem ingeslagen, onder anderen op den toren van de Munsterkerk, waar hjj langs den afleider verdween. Zoo hevig was de regen, dat onder Maasniel eeu in brand geslagen huisje letterlijk uitgeregend is. Op het telegraafkantoor werden de toestellen zoodanig toegetakeld, dat de gemeenschap geheel verbroken was. Te Haaf ten sloeg op ver schillende plaatsen de bliksem in, o a. in een hooiberg met ongeveer 40000 kilo hooi, die dadelijk in vlam stond. Te Waardenburg legde de bliksem een ge- heele woning in de asch. Te Arnhem heeft een twaalfjarige knaap de ouderlyke woning verlaten en zich naar een naburige stad begeven, om als bakkersknecht in dienst te treden. Na zes dagen gelukte het eerst den in angst verkee renden ouders den kneap te vinden, terwyl hjj bij de klanten brood rondbracht. Aldaar zijn 3 militairen gesnapt, bezig met het ledigen der vischfuiken, toebehoorende aan de inva- lieden van het gesticht Bronbeek. Van de verminkte Zweedsche adelborsten zal de een met een kunsthand in de Zweedsche Marine actief blijven dienen, en de ander, die een arm ver loor, een sedentaire betrekking bekomen. De jongste heeft reeds eene wandeling gemaakt en zal spoedig vertrekken. De oudste is door belangrijk bloedver lies nog steeds bedlegerig. Daarbij beeft zijn ziek tetoestand plotseling eene zeer ongunstige wending genomen. Men vreest voor het behoud van zijn leven. Hoe gevaarlijk het voor dames is, eenig voorwerp in de zijzakken der japons te steken, is te Arnhem gebleken, waar in de laatste dagen, vooral ter gelegen heid der markten, herbaalde klachten zyn opgegaan over het vermissen van gevulde portemonnaies enz. De nieuwe mailboot van de Stoomvaart-Maat- schappy „Nederland", welke op stapel staat, zal den naam dragen van „Prinses Marienaar de aanstaande gemalin van Z. K. H. Prins Hendrik. In den tijd van vijf dagen zijn in Friesland niet minder dan zeven boerenplaatsen afgebrand, alle tengevolge van hooibroeien. LI. Zondagnamiddag arriveerde aan 't station te Roosendaal met den van Rotterdam komenden trein, in gezelschap van een Franschmac naar men zegt gepensioneerd Oostindisch soldaat een minderjarig meisje, te Rotterdam in een bierhus t'huis behoorende, waaruit zij zich smorgens heimelijk had verwyderd, om zich met eerstgenoemde te Brussel te vestigen. Beiden werden door den maréchaussee, belast met den dienst aan 't spoor, aan wien de vader van de minderjarige nog juist bijtijds had getelegrapheerd om deze aan te houden, gearresteerd en alzoo in hun voornemen verhinderd. De minderjarige is den volgenden morgen door hare ouders teruggehaald, terwijl de Franschman, in wiens valies ontvreemde voorwerpen van de ouders van 't meisje schijnen te zyn gevonden, gevankelijk naar Breda is overgebracht. (De Grwt.)

Goessche Courant | 1878 | | pagina 2