Overzicht van den stand der koersen. KÜNSTNIEUWS. P' De voor <!eii Landbouw «uilige en schadelijke dieren. De Hommels. tisclie pijnen. Maar bovendien sehrijft de Italië dat Z. H. in den laatsten tijd ook zeer veel lijden moet aan eene open wonde aan het been waardoor groot bloedverlies wordt veroorzaakt. Tocli durven de geneesheeren de wond niet sluiten uit vrees, dat er koudvuur mogt ont staan. Dagelijks wordt hij verbed door vier krachtige mannen, die het laken bij de uit einden vatten, teneinde den lijder zooveel mogelijk smart te besparen. Daarna wordt hij verbonden. Het bezoedelde linnen valt even als de andere kleedingstukken enz., die de Paus aflegt, aan den eersten kamerheer Zango- lini ten deel. Talloos zijn de aanzoeken uit alle deelen van Europa om een stuk van dat lijnwaad te mogen bezitten of eenig ander fragment van een kleedingstuk, en zeer aan zienlijke sommen worden daarvoor geofferd. Voor een pantoffel des Pausen, welke hij droeg bij de audiëntie der pelgrims van Carcassanne en die met bloed bezoedeld is, is reeds een belangrijke som geboden maar de heer 'Lango- lini moet die hebben geweigerd omdat zij, naar men wil, in zijn oog nog hooger waarde heeft. Het conclave, waarvan veel gesproken wordt, zou plaats hebben in den cononica van den Sint Pieter, welke verbonden is met de basi lica. Het italiaansche Gouvernement zou een cordon van troepen om het Vatikaan plaatsen, ten einde de menigte op een afstand te houden. Nadat de oorlogsberichten sedert vele dagen weinig beduidend nieuws hadden gemeld (zie ons vorig over zicht) verwachtte men, dat belangrijker tijdingen, die inen met ongeduld te gemoet zag, nieuwe zegepralen der Russische legers zouden vermelden Maar ziet geheel in strijd met de verwachting, meldde de telegraaf meer en minder belangrijke overwinningen, door de Turken behaald. Vele geldbeleggers zagen reeds' met een beklemd gemoed op hunne balen Russische effecten en verwonderden zich over de kracht en energie, die de „zieke man." dien men stervende waande wist te ontwikkelen. Men durfde nog niet denken aan der gelijke onheilspellende„opflikkering," waardoor menig- werf het naderende einde van den langdurigen lijder wordt voorafgegaan. Behalve op het oorlogstooneel, waren de oogeo dei- geldmannen op de voortdurende spanning te Parijs gericht. Dan was het eene verrassende tijding, die den optimist in zijn gevoelen sterkte, dat Mac-Mahon ein delijk eenig begrip zou krijgen dat een constitutioneele regeeringsvorm eene regeenng is van belanghebbenden, dan weer bracht een draadbericht een veel grootere teleurstelling, die den pessimist steunde in zijne be wering dat de „dappere soldaat", onbekwaam voor zijne liooge betrekking, nog altijd aan den leiband gaat van zijne ultramor.taansche vrienden. Onder die omstandigheden sukkelde de beurs voort, lusteloos en wispelturig, en we zouden over de afgeloo pen week kunnen zeggen: over 't algemeen tot zelfs in de hoofdsoorten toe, was de omzet veel minder belang rijk, dan sinds verscheidene weken ware 't niet dat hierin gisteren eene aanmerkelijke gunstige verandering kwam door het telegram: „Plewna is in handen dei- Russisch-Rumeensche armee. Osman paeha, die gewond was, heeft zich na een levendigen strijd op genade ot ongenade overgegeven. De Turken kwamen om van honger en koude." Behalve dat met uitzondering van gisteren de kooplust voor Russische waarden in de afgeloopen week om boven uiteengezette redenen was bekoeld, bleek ook de liefhebberij voor Kuss. leening 1877 veel verminderd te zijn, doordien het consortium stout geworden door de animo van het publiek den koers met °/o had verhoogd, waardoor ook de speculanten, die belangrijke inkoopen hadden gedaan tegen den prijs van 78, tevreden met dit bescheiden winstje, beduidende posten ten verkoop aanbrachten. Het verlies, dat bijkans alle Russische fondsen ondervon den, was vrij aanzienlijk, de rijzing gisteren ter beurze was echter van invloed dat vele soorten iets hooger sluiten dan de vorige week. Russen 5e Serie3/',,, guldenstukken 1864 1 gulden- en pondenstukken 1866 7.—'/» 7o hooger. Oostenrijksche fondsen zonder eenige beduidende koersverandering. Er hadden eenige ruilingen van Papier, tegen zilverrente plaats. Spaansche ferm, 1% Buitenland en 2% Binnenland iets hooger. Ook Turken vrij vast, niettegenstaande er eene nieuwe leening met den klinkenden naam „Ottomansche verdedigingsleening'' voor de deur staat. De laatste gebeurtenissen zullen evenwel hun invloed op de koersen weldra doen gevoelen. Portugeezen 3°/0 3/is beter- Het ongewettigde verschil zie onze beide laatste oveizichten tusschen 3°/„ Portugal en de 6"/„ Minho Douro obl. bedraagt nog altijd co. 5 Ver. Staten oblig. 7„ tot */x< beter. Onze Staatsfondsen flauw gestemd, 't schijnt dat enkele kapitalisten reeds een deel hunner fondsen opruimen, om plaats te maken voor de aanstaande nieuwe ieening. Gesterap obl. Centraal onbeduidend beter, men schijnt het lot, dat te beurt zal vallen aan het voorstel van vele obligatiehouders, om de zuivere winst alleen te hunnen bate te verdeelen, te willen afwachten. In Russische Spwgwaarden heerschte de geheele week door eene goede stemming, waartoe de mededeeliug van de aanmerkelijke vermeerdering der ontvangsten op vele lijnen het hare bijdroeg. Er is sprake van een fusie (samensmelting) der vier westelijke spoorwegen van het Russische rijk onder den naamGeünificeerde West Russische spoorweg maatschappijen.'" De Staat zou een veideie uitgifte vau kapitaal, ad' R. 150 millioen, garandeeren, maar zijn recht van contróle vermeerderen door 3 leden in de directie te benoemen. Die 4 maatschappijen zijn: de Brest-GrajewoKiew-Brest, Odessa-kiew-Balta en Fastowo Snamanka. Tegenover de nieuwe garantie harerzijds over genoemd kapitaal verkrijgt de regeering het voordeel, dat zij meer invloed op de administratie kan uitoefenen en ook de Kiew Brest spoorweg, welke geheel verwaarloosd is, onder hare contróle komt doordien zij 3 leden van den raad van administratie der nieuwe maatschappij benoemt. In premieleeningen heerschte over 't algemeen eene vaste stemming. Oostenrijksche loten 54—'/„dito '60 - 7„ Russische loten '641—7, en dito '66 2 hooger. In de Amerikaansche spwgwaardeu valt eene daling te constateeren van l'/2 voor aand. Chicago N. W., 1 voor Mad Extension obl. en bijna 1 voor obl. N. VV. Onion en Winona St. Peter. De reden dezer daling moet gezocht woiden in de verkooporders van New-York, waar tegenover geene kooplust van ons publiek kan opgemerkt worden. De liooge lijder heeft, reeds aan kardinaal Hecci. kamerheer der Kerk, talrijke documenten overhandigd voor zijn opvolger, om hem voor te lichten ten opzichte der politiek. GELENGDE BERICHTEM. Zaterdagmorgen beproefde een matroos van een op de reede van Viissingen liggend Nederlandsch sehip te deserteeren in eene boot, waarvan ongeluk kig het loziugsgat niet gesloten was. Het water stroomde dus naar binnen en de boot verkeerde reeds in zinkenden staat, toen het hulpgeroep van den deserteur vernomen werd door de bemanning van de Breskensehe stoomboot, die hem opnam. Later is hij door de politie aan boord van zijn schip terug gebracht. MCt De man, die de vorige week te Zierikzee ge vangen werd gezet, omdat hij, als getuige opgeroe pen, wegens „gemoedsbezwaren" weigerde de waarheid aan den Rechtercommissaris mede te deelen, heeft, nadat hij een nacht in de kamer van grijzeling had doorgebracht, den Daarn en verdere bijzonderheden genoemd betreifeude den „wonderdokter," die hem had „onllooveid." Dezer dagen werd in het binnengasthuis te Amsterdam een vrouw opgeuomen, die des nachts op straat met gebrekm dijbeen was gevonden. Zij verklaarde te zijn gevalien. Uit. een onderzoek is echter gebleken, dat de ruim zeventigjarige vrouw door haar dochter de trappen was afgesmeten, het geen de moeder ter wille der dochter hardnekkig had verzwegen. De kleine orang-outang, die in Ariis te Am sterdam verblijf hield, is overleden. Betreffende den diefstal van nagenoeg 100,000 te Peruis meidt men nader, dat drie broeders, neven van den bestolene, Zaterdag in hechtenis zijn geno men en nair Dordrecht overgebracht, waar zij in verhoor werden genomen Twee van hen zijn echter weer op vrije voeteu gesteld. De derde, thans nog in hechtenis, is als kind langen tijd bij zijn oom in huis geweest. Hij blijft echter ontkennen den diefstal gepleegd te hebben. Verleden week begaf zich een te Viissingen woon achtige zeeloods per spoor naar Londen. Onderweg maakte hij kennis met een heer, wien hij deu naasten weg vroeg naar de ligplaats van zekere stoomboot, met welke hij wenschte te vertrekken, 's Avonds te Londen gekomen, werd hem door dien onbekende den weg gewezen, doch in een onbekende straat aange land zijnde, kwam plotseling uit een steegeen persoon aansnellen, die den loods met een stok zulk een he- vigeu slag op het hoofd toebracht, dat deze bewus teloos neerzeeg en geruimen tijd in dien toestand bleef. Toeti hij eindelijk tot bewustzijn terugkeerde, was hij zijn grid, ten bedrage van 114 (voor een groot deel loodsgelden), zijn horloge, tot zelfs zijn zijden das kwijt. Hij was t of at 1 vau alle voo werpen van waarde, die hij hij zich haJ, beroofd. Een politie agent, wien hij zijn wedervareu verhaalde, bracht hem bij d n Bel gischen consul, die hem van de middelen voorzag om naar Viissingen terug te kteren. (Bliss. cour.) In het Ëngelsehe leger bestaat de navolgens waardige gewoonte om dronkenschap,ook buiten dienst, met geldboete te straffen, eu het daaruit samengestelde fonds te gebruiken om aan militairen, die zich in den dienst goed gedragen hebbeu, bij hun ontslag een gratificatie te geven. Door een leerling wordt a-n de Zutf.Ct. medege deeld, dat de hear Philipp lleiss, directeur eu ieeraar >n de physicaen chemie aan het „Institut Gamier" te Friedrich- dorfbij Bad Homburg, een plaatsje, grootendeels door af stammelingen van oude léfugés bevvooud, reeds in 1864 van den doorhem uitgevondentelephon gebruikmaakte, om op eigenaardige wijze de orde en tucht in de school te bewaren. In het schoollokaal bevoad zich iu een hoek een oor; een dergelijk oor was ook in de kamer van den directeur. Natuurlijk waren beide ooren verbon den door telegraafdraden. Daardoor hoorde de directeur alles, wat er in het schoollokaal voorviel. De jongens begrepen er niets van, maar badaeu tengevolge der geheimzinnige wetenschap van hun leermeester, zulk een ontzag voor hem, dat hij pei soon lijk nooit behoefde te straffen. Bictor Ilugo, erkentelijk voor de deelneming die de dagbladen bij de wederopvoering van Ilernani aan deu dag gelegd hebben, heeft aan vele journalisten AMSTERDAM, 11 DECEMBER 1877. NB. Het tusschen haakjes achter enkele soorten geplaatste cijfer duidt het aantal onbetaald gebleven coupons aan, bij die stukken behoorende. SYAAfi&JIKMlTOEM, EUROPA. België, Certificaten Frankrijk, Orig. inschrijv. dito Hongarije, Obl. Leening 1867 dito, Goudleening Italië, Cert. A dm. Amsterdam Nederland, Cert. N. W. S. dito, dito dito dito, dito dito Oostenrijk, Obl. in papier Mei Nov. dito, dito zilver Jan. Juli dito, dito goud Portugal, Obl. Btl. '53/69 dito, dito Rusland, Obl. Hope (f Co. 1798/1815 Cert. Inschrijv. 5e serie dito dito 6e dito dito dito dito dito dito dito dito dito dito dito dito 1864 1000 1864 100 1866 1000 1866 100 1872 gecons. 1873 dito 1877 dito 1850 le Leening 1860 2e dito 1875 gecons. dito Leen. 1867/69 (Nicolaï) dito dito 1859 Spanje, dito Btl. 1867/74 dito dito dito 1876 dito dito Binnenland Obl. dito dito dito dito dito dito dito dito dito I Ct. 87, 0 5 5 5 5 27, 3 4 5 5 4 3 6 5 5 5 5 5 5 5 5 5 6 f' t1' 3 1 2 1 PCl. 60'/» 687, 102'/» 68'/, 557,» 7, 63'/» W7« 997» 537ia 557. 63 50'A» 957» 917, 587» Wn Ja 83'/, 84'/, '7. 787x. 79'/, 787» 77'7xo 75'/» 71'/, '7,0 56'/, 13 2S'7x6 127'xo zonder onderscheid van richting, alsook aan een aantal letterkundigen eu aan de acteurs, die avond aan avond het treurspel des dichters zoo ui'stekend hebben ver tolkt, in het Grond Hotel een diner aangeboden. Er waren 224 personen aan tafel. Kosten heeft de dichter niet gespaard. Voor elk couvert betaalde 'hij 50 fr. ongerekend den wijn. Het Fransehe „Grand Orient" besloot onlangs tot afschaffing van de formule, krachteus welke de Frau- sche Vrijmetselarij tot beginsel had „het geloof in het hes'aan van God, in de onsterfelijkheid der ziel en iu de solidariteit van den mensch". Dit besluit, dat in Frankrijk scheuring veroorzaakt heeft onder de Vrijmetselaars, bracht ook de Engelecbe broedercu in beweging. Op eene vergadering van vertegenwoor digers van 1700 Engelsche loge s, verleden Woensdag gehouden, sprak de onder-groot meester, Lord Carnarvon, een afkeurend oordeel uit over de daad van het „Grand Orient", en werd een Commissie benoemd, om te over wegen wat den Britschen Maeons tegenover deze daad te doen staat. Bij 't beoordeelen vau bet concert, Maandagavond door de Harmonie «De Volharding" alhier gege ven, dienen wij als maatstaf het verleden te nemen, en ons dan te vragen wat is 't heden en wat zal de toekomst ons geven? Wij hebben er reeds vroeger op gewezen, hoe den heer Oosterlaar eene hoogst moeielijke taak wachtte. Langen tijd was de Goesche Harmonie totaal zonder leiding en erbarmelijk slecht. Finan- ciëele bezwaren maakten den toestand nog moeie- lijker, totdat men door algemeene samenwerking, waardoor men nu terecht van onze Goesclie Har monie kan spreken aan de geldquaestie het hoofd kon bieden. Maar toen moest er leiding zijn de leden hadden onder elkander meer wellicht tot onderling vermaak dan tot veredeling van de kunst O O geweikt. En zoo gemakkelijk als het gaat slechte gewoonten aantenemen, zoo moeielijk valt 't ze weêr aftewennen. Dii kon men aan ons muziekgezelschap bemerken. Nu heeft men altijd menschen, die alles in eens willen; en ook van de Harmonie verwachtte deze of gene wellicht te spoedig wonderen. Die kon den niet verkregen worden, zoodat er voor zulke personen teleurstellingen moesten volgen. Om deze niet ai te groot te makenheeft de Harmonie zeker geruimen tijd gewacht met een uitvoering te geven. Wij hadden van den zomer wel eens een concert verwacht, b. v. in den tuin van de sociëteit li Vau Ongenuchten vrij." En wij zouden ons dan verheugd hebben, al hadden wij telkens slech.s een geringen vooruitgang bespeurd, zooals wij Maandag een grooteren hebben opgemerkt hij de uitvoering van het laatste deel van 't programma. Het eerste gedeelte konden wij niet hijwonen, maar bij ons binnentreden deed 't ons leed te zien, hoe weinig publiek er aanwezig was. Want wezen lijk, er was veel stof tot tevredenheid over het tegenwoordige, veel reden om de toekomst met blijde verwachting in te gaan. Wij zullen geene bepaalde nommers aanwijzen het applaudisseeren van 't publiek konden wij lang niet altijd goed keuren. Wij constateeren alleen, dat de Harmonie weêr vooruitgegaan is. En nu wekken wij de leden tot ijverige studie op, tot volhardend studeerenmaar tevens doen wij aan enkelen een verzoek. Bij de onlangs ge geven uitvoering van de quasi-Arabieren zou zoo hoorden wij des middags de ^Harmonie" blazen. Op den bewusten avond werd er muziek gemaakt, zoo leelijk, zoo eentonig, dat 't naar was. Het waren echter slechts enkele leden van de Harmonie, die daaraan meêdeeden, en't speet ons daarom des te meer, dat de naam van de Volhar ding er rneê gemoeid was. Nu willen wij gelooven, dat voor die leden er eenig voordeel aan verbon den is om bij dergelijké gelegenheden te spelen, en zullen wij wel de laatste wezen, die hun dit wer ken ten kwade zullen duiden, maar laat hen dan niet zich bekend maken als leden van de Har monie," laat hen dit doen in hun privé, want de slechte indrukken, door hun spel teweegge bracht, komen op 't hoofd van de gansche Har monie. Maar ook 't publiek zij voor 't vervolg wat rechtvaardiger in zijn beoordeelen, en voorzichtig tevens. Als men bij zulk eene gelegenheid, als Spanje, Obl. Binnenland 1876 Turkije,dito Alg. Schuld 1865 (3) dito dito 1863/1865 (3) dito dito 1869 (4) AFRIKA. Egypte, O hl. leening 1868 (3) dito dito 1873 (3) NOOBD-AMEUIKA. Ver. Staten, Ooi. 1876 dito dito 1861 ZUID-AMERIKA. Brazilië, Obl. 1865 dito dito 1875 Columbia, dito Peru, dito leen. 1870 (4) rot, 2 5 6 6 7 7 5 5 f' KM JfOT. Gemeente Crediet Obl. 5 Ned. Handelmaatschappij Aand. Rotterd. Handelsv. dito Rott. Hypotheekbank, Pandbr. 4'/, Stoomvaart Zeeland Aand. dito dito Obl. 5 dito gegarand. dito 4 Rusland, Obl. Grondcrediet 5 SroOBWKCMUSXn. Nederl. Holl Ijzer. sp. Oblig. 1871 5 Maats. Expl. Staatsspw. dito 1875 5 Ned. Centraal spw. gest. dito Hongarije, Theisspw. dito 5 Italië, Zuid Ital. spw. dito 3 Polen, Wars. Bromb. aand. 4 Rusland, groote spw.maatsch. aand. 5 dito hypoth. Obligatiën 4'/, dito dito dito 4 Baltisehe spoorwegaandeelen. 3 Charkow Azow. Oblig. 5 Jelez Griasi dito 5 Jelez Orel dito ƒ1000 5 dito dito 100 5 I'Ct 267, 87. 22'/, 46 47 101"/x» 105'/,. 94'/a 92 37'/,. 10 103 1057» 76 100'/. 397» 947» 101'/, 64 107 106 397, 68 417» 49'/. 106'/, 85'/» 77 44 78 83'/, 80'/, 77 waarop wij doelen, vei kondigt Wat speelt de Harmonie slechtdan vertelt men een leugen, en mag men niet oordeelen, omdat men van een ver keerd standpunt uit redeneert. Dit meenden wij in 't belang van »De Volhardingte moeten zeg gen. Wij herhalenden leden van de Harmonie, wien 't hier geldt, mag niemand kwalijk nemen, en wij doen 't in geen geval dat zij, kunnen zij iets verdienen, onder elkander dit doen, des noods in 't openbaarmaar zij waken voor de eer van het gansche korps, die toch al door gebrek aan leiding zoo'n gevoeligen knak heeft gekregen. Wij wenschen den lieer Oosterlaar moed en lust om op zijn moeielijken weg voort te gaan. Hij heeft tot nutos eer van zijn werk; en hij zette dit daar om met krachtigen hand steeds voort. Wij be grijpen ten volle dat zijn taak lang niet gemak kelijk is; te minder omdat tegenover de veel- eischers van het publiek er zullen staan van het korps zelf, die hem wellicht van veel-eischendheid zullen beschuldigen. Hij store zich aan geen van beiden; hij werke voort in de lichting, die hij zich heeft voorgesteldV. d. P. De onbeholpen, Urommige en brommende Hommels, de heren onder de insecten, die huu kunstloos nest onder den grond makeu, mogen al verre achterstaan bij de fijn beschaafde bijen in hare groote steden, bij de tirannieke wespen in hare papieren burchten, toch verdient ook hun levenswijze ten volle onze aandacht. De Hommels zijn over het algemeen vrij groot van gestalte; zij zijn vooral kenbaar aan het dicht behaarde lichaam, aan den langen snuit, waarmede zij den ho ning uit de bloemen zuigen, terwijl de achterpooten, evenals die der bijen, tot het verzamelen van stuif meel ziju ingericht. In ons vaderland komen een twaalftal soorten voor, die verschillende plaatsen voor hun nesthouvv opzoekeneenigen bouwen hun nest iu spleten vau muren en rolsen, andere iu den los sen groud ouder steeueu, anderen iu verlaten mui zengaten of op plekken, dik met mos begroeid. Evenals de bijen en wespen vormen zij maatschap pijen, die uit wijfj's, mannetjes en arbeiders bestaan. De biide laatstgenoemden sterven allen, zoodra het koud begint te worden, en er blijven alleen eenige wijfjes over, aan wie de zorg is opgedragen eene nieuwe kolonie te slichten. Zoodra de lente is aan gebroken, ontwaakt het wijfje uit den winterslaap, zoekt, al naar gelang der soort waartoe het behoort, eene plaats op om een nest te bouwen, dat natuur lijk, daar het alleen al het werk moet verrichten, nog gien grooten omvang zal hebben. In dat nest brengt het den verzamelden bloemeu-honing, die, met stuif meel verin ngd, eet;e soort van bfij vormt, verdeelt die brij over de verschillende cellen waaruit het nest bestaat, en legt eenige eieren, terwijl het voortgaat met het nest te vergrooten en het aantal eieren in elke cel te vermeerderen. Gewoonlijk worden zes of zeven eieren in elke cel gelegd. Zoodra de larven uit de eieren te voorschijn zijn gekomen, wordt de brij, die haar tot voedsel moet dieneD, aangesproken, en wel zóo gretig, dat de larven zeer snel in grootte toenemen, waardoor de cel natuurlijk te nauw wordt voor de larven familie. De wanden der cel worden verbroken, maar de moeder is terstond hij de haud om de schade te herstellen en tegelijkertijd voor de vergrooling der cellen te zorgen. Zoodra de larven volwass n zijn, spiuuen zij een coconuetje van zeer fijne witte zijde, waar binnen zij in den poptoestand over gaan. Deze duurt 14 dagen, waarna de jeugdige hommel, die tot de klasse der arbeiders behoort, wordt te voorschijn gebracht. Ik zeg „te voorschijn ge bracht," want de cocoa is geheel gesloten, en de jeug dige bommel bezit getn kracht genoeg om zich zelf uit de gevangenis te verlossenmet moederlijke zorg wordt door de moederhommel eene opening gemaakt in de cocon en onze jeugdige spruit komt naar bui ten, zeer gezond en zeer hongerig. De dienst, hun door de moeder bewezen, bewijzen zij later op hunne beurt aan hunne broeders en zusters. Zoodia het aantal arbeiders eene zekere hoogte heeft bereikt, staat de moeder niet langer alleen voor het werk, maar de kinderen nemen het werk over. Nieuwe cellen worden vervaardigd voor een volgend Kiew. Brest Aand. Morschansk-Sysran dito Mosk-Jaroslaw Oblig. Orel Vitébsk dito Poti-Tiflis dito 1000 dito dito 190 AMERIKA. Chicago N. VV. Cert. Aand. dito Mad. Extension Obl. dito N. W. Union dito dito Winona St. Peter dito Milwaukee (in goud) dito St. Paul Pac. ie sectie dito (8) dito 2e dito (10) dito 1869 dito (10) St. Vincent Brain dito (6) Un. Pac. Hoofdlijn dito Nederland, stad Amsterdam Stad Rotterdam Gemeente crediet Oostenrijk, Staatsl. 1839 dito dito 1854 dito dito 1860 dito dito 1864 Stad Weenen 1874 Rusland, dito 1864 dito dito 1866 Spanje, St. Madrid (6) Turkije, spoorwegleen. (4) PCl 5 5 5 5 5 5 PCL. 46 627 89 777» 80'/. 777» 27» 37» 823/» 82'/» 94 58'/, 33'/, 32'/» 8 101'/, 101 101'/» 887» 258 917» 95'/xo U37» 78 139 136 267» 7 Oost. papier zilver Diversen in Franschen Belgischen Pruisischen f 21, 22,30 11,90 47,90 47,80 58,90 Russen in Z. R. Spaansche piast. 1,20'/, -.71 Juli '77(27») 47,70 Binnenl. <27o> Amerika in doll. -,65 2,83 2,47

Goessche Courant | 1877 | | pagina 2