HUISHOUDELIJKE Aanbesteding. Nieuwe Ansjovis Blaaubeen-Feest. H De Wilde,- ADVERTENTIES en i 1W Vangst en Teelt van Schelpdieren. GEDENKSCHRIFT ZALM in heele en halve bussen. POP of SMET talëlARWiL op Woensdag den 3 October a. s., op Vrijdag den 28 September aanstaande, OPENBAAR VERPACHTEN: „In dit perceel zijn niet begrepen „de slikken tusschen het diep der Een dracht eenerzijds en de schorren voor „den Hollarepolder en het noordelijk „deel van den Hikkepolder anderzijds." op Vrijdag den 28 September 1877, Het voltooien van de gedeeltelijk ge maakte inlaag- en aansluitkaden aan de Noordzijde van het Wa terschap. TE KOOP: fraosstraat verlahgde dat tuen haar eenige trouwrin gen en gouden dameekettiDgen ter bezichtiging zoude zenden, maar 't moest zijn dee avonds tusschen 6 en 7 uren, stellig niet later. De bediende van het magazijn werd op het bepaalde uur naar het be doelde bovenhuis in de Jonkerfransstraat gezonden met een pakje, waarin zich vier gouden trouwringen en zestien gouden dameskettingen bevonden geza menlijk ter waarde van ongeveer 1100. De be diende had nadrukkelijk in last de voorwerpen of geld mede te brengen en niets op bezichtiging of op crediet te laten. Toen hij aan het bewuste per ceel aankwam, werd hem dadelijk de deur geopend door het meisje, dat de bestelling had gebracht. Zij verzocht hem een oogenblik te wachten, totdat de familie eene keus zou hebben gedaan. Zij ging naar boven. Eenige seconden later kwam een dametje naar beneden, in een mantel gehuld en met een hoed op, dat den bediende in het reeds donkere portaal voorbijschoof, vriendelijk goeden avond zeg gende „Goeden avond" antwoordde de bediende en 't juffertje wipte de deur uit. Weer eenige secon den later kwam eene vrouw naar beneden, die eene boodschap ging doen. Toen zij terugkeerde en den bediende nog altijd iu het portaal zag staan, vroeg hij hem wat hg eigenlijk wilde. Hy zeide, dat hij op antwoord wachtte van de familie, wier naam hij noemde, maar toen bleek het, dat die familie niet in het huis woonde en dat er eene sluwe oplichting had plaats gehad. Te Bergschenhoek is een jongentje in het water gevallen en door den vader levenloos opgehaald. Te Harderwijk is door de politie een valsch tienguldenstuk in beslag genomen. Te Zuilichem heeft de burgemeester een raads lid wegens herbaalde dronkenschap en 't maken van burengerucht enz eeu nacht onder den toren doen doorbrengen. Donderdagavond is in het Plantsoen, bij de Willemspoort, te Amsterdam een kind gevonden in een doek gewikkeld en met een zuigflesch aan den mond. De vondeling is naar het politiebureau gebracht. Onder Huizum is een jeugdig schippersgezel, door het onverwachts overslaan der fok, buiten boord geworpen en verdronken. Een besteller aan 't Post- en Telegraafkantoor te Oude Pekela is des nachts in de vaart geloopen en verdronken. Op 6 Sept. jl. zijn te Botterdam ontdekt en in beslag genomen 29 valsche guldens, voerende de beeltenis van Koning Willem II en het jaartal 1846. Drie knapen uit Tilburg, oud 13, 14 en 16 jaar, beschuldigd van aanranding, op een meisje ge pleegd, zijn gevankelijk naar Breda gebracht. Tengevolge van het omslaan eener petroleumlamp op de Groninger stoomboot heeft de vrouw van een schipper zulke hevige brandwonden bekomen, dat zy in beklagenswaardigen toestand verkeert. Wederom is te Charlois een kind (ruim 4 jaren oud) in eene sloot verdronken gevonden. Te Delft is op feestelijke wyze het 200jarig bestaan van het geneeskundig gesticht voor krank zinnigen, het St. Jorisgasthuis, herdacht. De verpleeg den hadden een blijden dag. Door de nasporingen der justitie te 's Graven- hage is de vermoedelijke dader van den in Juni jl. gepleegden diefstal van de ringen en kostbaarheden in het Museum van Oudheden, te Leiden, thans bekend, maar nog niet in hare handen. Hij heet Freytag of wel Freytag-Estorfzich ook genoemd hebbende Er- nest MenschinjE. Mesling en E. Merschitiq, laatst student te Straatsburg en voorgevende te zijn stu dent te Hanover, volgens opgave een jong mensch met kleiuen knevel en zeer goede manieren, sprekende zeer goed Duitsch, slecht Fransch en Engelsch met eenigszins Amerikaanschen tongval. Tegen hem is door de Haagsche rechtbank ter zake van voorschre ven diefstal rechtsingang met bevel tot gevangenne ming verleend. Te Eindhoven werd jongstleden Donderdag door het instorten van een houtmagazijn, waaraan men bezig was met de uitvoering van eenige vernieuwingen, de eigenaar gedood; eenige der werklieden, die mede naar beneden stortten, zijn er met den scarik en lichte kneuzingen afgekomen. Het N. v. d. Dag meldt, dat een uitgebreid complot, 'twelk zich ten doel stelde vreemdelingen, die wilden dienst nemen bij het Neêrl. Indische leger, van valsche stukken te voorzien, te Amsterdam is ont dekt. Het schijnt, dat onder de velen, die in de laatste jaren uit den vreemde werden ingelijfd bij het leger in Indië, menigeen was en nog is, door wiens ver leden een roode draad loopt van misdaad en kerkerstraf. De papieren, waarop dergelijke lieden werden aange worven, waren evenwel altijd volmaakt in orde, doch zoo te Harderwyk als in Indië bleek het herhaaldelijk, dat zij valsch moesten zijn. Eene arrestatie, de vorige week gedaan in eene woning op den Spaarndammerdijk, moet tot de uitkomst geleid hebben, dat deze papie ren deels te Amsterdam deels in Harderwijk werden vervaardigd. In die woning werd o. a. beslag gelegd op Duitsche, Fransche, Belgische en Italiaansche ryks- stempels, nevens stukken die in bewerking waren. De persoon, die gearresteerd is, woonde vroeger te Harderwijk en was daar geassocieerd met een kroeg houder, die tegelijk werver was, doch schijnt naar Amsterdam te zijn geweken, omdat hij te Harderwijk wat te veel in de kaart gekeken werd. Zijn landaard moet hij bij het verhoor zooveel mogelijk pogen te verbergen, doch waarschijnlijk is hij een Belg. Een Italiaan was mede aan de valsche stukken-fabriek verbonden. Dinsdagavond geraaktenabij het station Willebroek, terwijl de barrière niet was gesloten, eene vrouw, welke een hondekar, waarin een jongeu was gezeten, leidde, onder den van Mechelen naar Ter- neuzen komenden trein. De jongen sprong er in t-ijds af en ontkwam zoo aan het dreigend gevaar, doch de vrouw, hare bonden nog willende terughouden, kwam in aanraking met de loopplank en viel onder den trein, met het ongelukkig gevolg dat zij op de plaats dood bleef. De baanwachter, die in de her berg had gezeten, is onmiddellijk gearresteerd. Haar de M. Ct. verneemt is de mailstoom boot Stad Middelburg te Queenboro binnengt-sleept. Het oponthoud is veroorzaakt door het springen van den tweeden cylinder. De onlangs herstelde heeft zich goed gehouden. Een nieuwe cylinder is reeds besteld en wordt met spoed in orde ge maakt. Naar men verneemt, heeft de derde ma chinist van het stoomschip bij het ongeluk zooda nige brandwonden bekomen, dat hij overleden is. By Charkof heeft een botsing plaats gehad tusschen een goederentrein en een trein met Rus sische gewondeneen groot aantal personen zyn ge dood vele wagens zijn verbrijzeld. Men berekent, dat Adeline Patti van het oogenblik, dat zij het tooneel betrad, tot op heden 12,500,000 frs. heeft verdiend. Het Parlementslid Lome heeft op een wed strijd van velocipedes de prijzen uitgedeeld en bij die gelegenheid eene toespraak gehouden, waarin hij o. a. het rijden op velocipedes het beste „tegengif" tegen de jicht noemde. Op de wereldtentoonstelling te Parijs zal te zien zijn een blok hout, 20 voet in doorsnede en 16 voet lang, gezaagd uit een boom, aan de boorden van den Mississippi gegroeid. Onder de werklieden in de steenkolenmijnen te Bergen (in Henegouwen) is eene werkstaking uitgebroken. Te Wasmes hebben ernstige ongeregeld heden plaats gehad 700 werklieden hebben een aanval op een mijnwerk gedaan, waarbij een ge vecht met de gendarmerie heeft plaats gehad, met het gevolg dat twee gendarmes en zeven oproer makers gekwetst en twee gedood werden. Onderwijl hadden er ook ernstige ongeregeldheden plaats iu het noordelijk gedeelte van Boussu. Den 29n Augustus is op den Chicago-spoor- weg een brug ingestort op het oogenblik, dat een trein daarover reed. 18 personen werden gedood en een groot aantal min of meer ernstig gewond. Verleden Dinsdagavond, zoo wordt aan den Times uit Philadelphia gemeld, werd 't station Big Springs aan den Union-Pacific-spoorweg (Ver. Staten) overrompeld door dertien gemaskerde mannen. Zij dwongen den sta tionschef tot 't uitsteken van een rood licht als sein van onraad. De van 't Westen komende espres-rtein, die specie vervoerde, stopte dus, en werd door d« roo- vers aangevallen. Zij plunderden de passagiers, sta len uit een waggon 100,000 dollars, en maakten zich uit de voeteu, na de telegraafdraden te hebben afgesneden. De spoorweg-maatschappij heeft 10,000 d. uitgeloofd voor 't opsporen en aanhouden der dieven. Wilhelm Tappert maakt in het Musik. Wo- cheoschr. een volkslied uit de zestiende eeuw bekend, dat op een merkwaardige wijze ontdekt en aan de vergetelheid ontrukt is. De heer Kremser, een mu sicus, die in Weenen in hoog aanzien staat, bezocht op zekeren dag eene tentoonstelling van oude koper gravures en beschouwde aandachtig eene ets van Rembrandt, waarop een jonkman in de dracht der zestiende eeuw een opengeslagen muziekboek voor zich heeft. Een blik op de noten gaf Kremser de overtuiging, dat deze eene bepaalde melodie vorm den. Met het bloote oog evenwel was die muziek niet te lezen maar met behulp van optische instru menten slaagde hij erin de noten te ontcijferen, en kwam nu tot de aangename ontdekking, dat Rembrandt eene melodie, welke, naar men vermoedt, in de zes tiende eeuw zeer in zwang was, op bet notenboek heeft geëtst. De muziek, op die wjjze ontdekt, is nu door Tappett publiek gemaakt. Het is eene vroohjke melodie in 14 maten, die door Kremser vierstemmig is gezet en in druk is verschenen. Te Rome is tbaos, door zonderlinge ijveraars, de dertiende Evangelische kerk gebouwd. Men zal zoo voortgaande er eindelyk meer kerken hebben dan gemeenteleden. Een clericaal blad uitte, bij de in wijding dezer 13de kerk, den wensch, dat zij altijd mocht ledig staan, en er is waarlijk veel kans, dat die wensch vervuld wordt. De ijver voor Evangelisatie, die zich vertoont in het wegwerpen van geld voor noodelooze kerkgebouwen, zal blijken een yver zonder vrucht te zijn, gelyk hy zeker een ijver is zonder verstand. VEKK.OOPINGH1N k VERPACHTINGEN Omnm Plaats. Voorwerpen, fnformatiën. '27 Sept. Goes, meubelen enz. Paardekooper en Kakebeeke. 27 Vlake, meub. goederen, Hembge». '28 Tholen, verp, vangst schelpdieren, De Casembront 3 Oct. Ellewoutsdijk, woonhuis, schuit enz V. d. Bussche Pruiners. 3 Goes, huishoudel. goederen, De Vos. 8URGCRUJKE STAM O GOES van 22 tot 24 September 1877. Geboren den 22, Marinus Cornells, z. o. Adriaan Van Zweden en Cornelia Steenpoorte. Overleden den 22, Marinus, 9 m., z v. Pieter Be Dreu en Huigtje Tollenaar; Mag- dalena Klazina, 5 m., d. v. J'ignus Pieter Maartense en Anna Ileinsdijk. 5^- 25jarlge Eclitvereeiifging van cW A. BOLIER A. C. Van der WERFF. I Borssele, 25 September 1877. Hunne dankbare kinderen. j3 geineester dezer gemeente zijt indach tig geweest, voor het luisterrijk feest, mij bij die gelegenheid door U aangeboden en bereid, waarbij uwe ongeveinsde gehechtheid en toege negenheid mij van alle zijden en op verschillende wijzen zijn toegestroomd, en waarbij eene onge stoorde orde heeft geheerscht, geen enkele wan klank is gehoord geen enkel voorbeeld van brooddronkenheid is waargenomen. Ik zal trach ten mij die blijken van toegenegenheid en liefde meer en meer waardig te makendaarom ook zal ik wanneer het mij vereerend vertrouwen des Konings mij geschonken blijft en ik voort durend rekenen mag op de mij onmisbare hulp en steun van heeren Wethouders, en op de wel willende medewerking van de verdere leden van den Raad en van de zoo kundige en werkzame ambtenaren dezer gemeente, gaarne trachten mijne betrekking, zoolang ik kan, onder en met U te blijven waarnemen en de belangen dezer Gemeentedie mij zoo na aan het hart ligt te behartigen, zoo mogelijk te bevorderen. Schenkt mij daarbij ook Uw vereerend ver trouwen, dat mij van den beginne af tot heden toe in klimmende mate is ten deel gevallen en neemt de verzekering aan mijner wederkeerige gehechtheid en toegenegenheid. Uw Dienstwillige Dienaar en Vriend, M. P. BLAAUBEEN, Burgemeester van Goes. De deurwaarder DE POS, te Goes, zal '«morgens te 10 uren, in het Café Hartman, Groote Markt Goes, in het openbaar, op drie maanden, YERKOOPEN eene partij mij Aan mijne zeer geachte en geliefde mede-ingezetenen van Goes! Met een warm hart breng ik U mijnen innigen dank toe voor de hartelijke wijze, waarmede gij de vijf en twintigjarige waarne ming mijner betrekking als Bur- PORSELEIN en AARDEWERK, HAARDEN, KACHELS en KASTKLOK, een zoo goed als nieuwe STEEKKAR op VEEREN en 't geen verder zal worden te voorschijn gebracht. Van Maandag te voren af kunnen op deze verkooping goederen gebracht worden, waarvan dan opgave gelieve gedaan te worden ten kan tore van gemelden deurwaarder, Keizerstraat D 18. KIJKDAG Dinsdag 2 October e. k. HET BESTUUR DER V1SSCHE- RIJEN OP DE SCHELDE EN ZEEUWSCHE STROOMEN, te Tho len, zal ten overstaan van den te Bergen op Zoom resideerenden Notaris M. BAX, des voormiddags 11 uren, in het koffiehuis »De Draak," van den heer Trimbos aldaar in het eenige perceelen in de Oosterschelde en in de rivier de Eendrachtvoor de Alles breeder bij biljetten omschreven. Tholf.n den 14 September 1877. Het Bestuur voornoemd C. J. DE V. VAN NOORDEN, Voorzitter. DE CASEMBROOT, Secretaris. Het BESTUUR der Visscherijen op de Schelde en Zeeuwsche stroomen, te Tholen, brengt ter kennis, dat aan de op de verspreide bekend makingen, voorkomende beschrijving van per ceel 446, der openbare verpachting, welke oj> Vrijdag aanstaande te Bergen op Zoom zal gehouden worden, de volgende zinsnede moet worden toegevoegd Tholen, 22 September 1877. Het Besluur voornoemd, C. J. De V. van NOORDEN, Voorzitter. De CASEMBROOT, Secretaris. Het BESTUUR van het WATERSCHAP „DE BREEDE WATERING BEWESTEN YER- SEKE" zal des voormiddags te 11 uren, in het koffiehuis „de Prins van Oranje", te Goes, onder nadere goedkeuring, AAJfBESTEDEJf: Aanwijzing des Woensdags en Donderdags de besteding voorafgaande, iederen morgen te 9 uren, waartoe te vergaderen bij de Suatiesluis te Wemeldinge. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Opzichter van het Waterschap te Wemeldinge. Het bestek is van den 21 September e. k. af, op franco aanvrage, tegen contante betaling van f 0,50, verkrijgbaar bij de Boekhandelaars F. KLEEUWENS ZOON, te Goes. Goes, 11 September 1877. Het Besffiur voornoemd, Mr. B Y. v d. BILT, Dijkgraaf. O. H. KAKEBEEKE, Ontv.-Griffier. te koop, Bij W. MIJAKBEKGEA, Goes. yan het GOES heeft een feest gevierd, tot hiertoe zon der wedergade. De ondergeteekenden vertrou wen dat ieder gaarne eene herinnering daar aan in bezit zal willen hebben Zij zijn daarom met den heer HARTMAN in overleg getreden en zullen met voorkennis van den Weled - achtb. heer mr. M. P. BLAAUBEEN, de arti kelen in de Goesclie Courantop dat feest betrekking hebbende, door den Schrijver herzien en aangevuld, tot een Gedenkschrift bijeen voegen. Er zal aan worden toegevoegd een naamlijst van inteekenaren. De prijs is gesteld op een Gulden. F. KLEEEWEUS ZOON, Uitgevers. A. A. W. BOMiASTDboek- en muziek handelaar heeft voorhanden eene ruime keuze WT*n fit? voor Piano 4handig, Piano en Fluit en Piano en Viool. Bij bestelling wordt alle muziek in den kortst- mogelijken tijd geleverd. voorheen P. K. Van DA ALEN, voorhanden: de zieh voor gezondheid en smaak zeer aanbevelende Voorts Lange Kerkstraat. GOES. Het echte middel daartegen is te beko men in pakjes, voldoende voor een Hectoliter (Mud), a 35 Ft. per pakje, bij den hoofd depothouder A. DE Git A A FF, Groote markt, Goes, en bij de depothouders J. KOSTEN, Goes; M. De KATER 11 olfaartsdijkC. ALL A ART 's-Heer Arendskerke C C WABEKE, Krabben- dijkeG. De JAGER, NieuwedorpA. Van DAMME, Wissekerke. Acht Hectaren SFIKEStBIETEN, gele gen in den Perponcherpolder. Te bevragen bij den heer J. M. KAKEBEEKE, te Goes. Geen Gevaar. Als de geneesheer zijn hoofd schudt en de lijder moe deloos is, dan is het de geschiktste lijd om deze edele geneesmiddelen te beproeven. Ontstekingen, zweren, uitslag, etterbuilen, zeere beenen en een veel grooter lijst van uitwendige kwalen kunnen altijd door deze onvergelijkelijke middelen genezen worden. Indiende genezing niet altijd vlug gaat, zoo zal die toch altijd vol komen zijn en geen gevaar van terugkeer achterlaten. Dat deze Zalt de verkoelendste,verzachtendste en genezendste kracht uitoefent over de meest ontstoken, pijnlijkste en meest verouderde zweren is een gevestigde daadzaak, die dagelijks bevestigd wordt door de ongevraagde getuigenis van deelnemenden, die (om hunne eigene uitdrukking te bezigen) Holloway's geneesmiddelen van den rand des grafs hebben gered. Doosjes pillen en Potjes zalf a f 0,80, f 1,85, t 3,—, f 6,75 f 13,50 en f 20,50 zijn op franco aanvrage a contant te be komen bij J. P. Verlinden te Bergen op-Zoom, dhr.5. Straatman, apotheker te 's-Hertogenboschalsmede te Londen, 533, Oxford Street vroeger 244 Strand. Bij iedere doos is eene in alle talen gedrukte terecht wijzing om den zieke in alle mogelijke omstandigheden, de benoodigde inlichtingen te geven.

Goessche Courant | 1877 | | pagina 3