H Verhuisd CAPUALA. •SURGERLIJKE STA WD GOES advertentiEn- Woensdag den ii Augustus 1877, PROF. PERGRER D'ALION'S P. DE PREE. J. DE PREE. ATTEST. Dezer dagen hield zich te Waardenhnrg een zoo genaamd commissionair in hooi op. Hij beloofde goede prijzen en kocht al wat los en vast was. Hij wist ook goed te eten en te drinkenhij leende geld, betaalde den kastelein niet en vertrok, na zes dagen op kosten van anderen geleefd te hebben. Men meldt, dat het blad van suikerriet, vroeger bijna waardeloos, nu met uitmuntend succes voor pa pierfabricage wordt gebezigd. Een veenarbeider in de ürouweuermond nabij Stadskanaal was dezer dagen 's nachts met zijn vrouw naar 't veen gegaan om te schepen, een dienstmeisje achterlatende met twee kleine kinderen, toen onge veer een uur later een groot manspersoon aan huis kwam en ingelaten wilde worden, De meid weigerde, waarop de indringer 't raam inklom, de beddeuren dichtsloot, 't kabinet opende en daaruit f 5 en een zilveren reuk doosje ontvreemdde. Iu dat kabinet lag ook een boekje met het geld voor een vracht turf, hetwelk de dief liet liggen. De dienstmaagd verkeert door den schrik in zorgwekkenden toestand. Men tracht den dief op te sporen. Maandagavond is een 30 jarig spoorwegbe ambte, wonende te Kijswijknabij het kruithuis- magazijn, gemeente Hof van Delft, van een zand- wagen gevallen, waardoor eenige waggons hem over het lijf zijn gereden, hetgeen onmiddellijk zijn dood heeft veroorzaakt. Zijue vrouw was met familie naar de Rotterdamsche kermis gegaan en werd met den laatsten trein terugverwacht. Zaterdag is een schipper nabij Leiden van zijne schuit gevallen en verdronken. Hij laat eene weduwe met vier kinderen na. Te 's-Gravenhage is opgehaald het lijk van een bejaard manspersoon, die sedert eenige dagen werd vermist. Onder Dieren is een elfjarig knaapje in het kanaal verdronken. Eene publicatie van den waarnemenden bur gemeester in zekere gemeente van Zuid-Holland, bij gelegenheid van de feestelijke installatie van den nieuwbenoemden burgemeester, luide letterlijk aldus „Bekendmaking." „Er word bekend gemaakt dat bij de plegtige hulding en feest van den burgemeester het ten streng ste verboden zal zijn, volstrekt niet te mogen schie ten, met geweereu pestolen als anders.'' „Ter voorkoming van verdere ongelukken." Te Deventer is weer gebleken boe noodlottig de gevolgen kunnen zijn van 't misbruikmaken van sterken drank. Een persoon aldaar werd Zondag bg het middagmaal ongesteld en verliet het vertrek. Daar bij wat lang uitbleef, ging men hem opzoe ken. Men vond hem voorover in een modderpoel liggen en het bleekdat hij den laatsten adem reeds bad uitgeblazen. In den namiddag viel een ander persoon, die ook te veel aan Baccnus geofferd had, iu den IJsel; gelukkig werd hij nog door een visscher gered. In het Noord-Hollaudsche kanaal zijn Zondag morgen de lijken opgevischt van een man en vrouw, die zich, blijkbaar met het doel om eeu einde aan hun leven te maken, met een koord aan elkander hadden gehouden en zich, na het afleggen van hunne hoeden, iu het daar ter plaatse zeer ondiepe water hadden gestort, zoodat zij dan ook spoedig werden ontdekt. Zaterdagavond had deze en gene hen buiten den Helder zien wandelen. De man, schijnbaar 30 a 35 jaar oud, met zwaren knevel, droeg een hals boord met ae letter N. Aan den wijsvinger der vrouw stak een gouden ring, waarin de letters F. W. N. gegraveerd zijn, Beiden scheneD, naar geheel hunne kleeding te oordeelen, tot den fatsoenlijken stand te behooren. Volgens later bericht is gebleken dat de man te Rotterdam thuis behoort entengevolge van nog onbekende omstandigheden, uit zijne betrekking, waarin hg lange jaren werkzaam was, was ontslagen, 't Is nog onbekend, in welke betrekking de vrouw tot hem stond, die zich met den wanhopige opofferde. Te Grave ontlastte zich Zaterdag omstreeks twee ure een hevig onweder. De bliksem sloeg in een groote schuur, te Overasselt. Ongeveer 15,000 bossen logge en 20,000 pond hooi, benevens 't geheele nabijstaande woonhuis, werden eene prooi der vlammen Twee knechts redden eenige landbouwwerktuigen. Naar men verneemt, zgn er op den 8n Augustus 11. vier personen van twee visschervaartuigen, een logger en een bomschuit, in de Noordzee omgekomen. Van een der schuiten werd eei.e boot uitgezet, die daarop eenige personen der andere afhaalde en later met deze opvarenden is omgeslagen. De oorzaak is tot beden nog onbekend. Twee lijken, die van de stuurlieden nl., zijn ge vonden; van de beide anderen heeft men nog niets vernomen. Een der stuurlieden laat eene vrouw met acht kinderen na. De logger is reeds te Vlaardingen binnengekomen de bomschuit verwachtte men Maandagavond te Scheveningen. De correspondent van Daily News te Rome deelt het volgende mede: Graaf Resimont, Delhery, de uitgever van La Croix te Brussel en Verhouwen te Gent, leden van het comité der Vereeniging van den H. Bonifacius, een vereeniging van Nederlandsche zouaven, hebben den Paus een adres gezonden, dat door 300 vrijwilligers ouderteekend is benevens door de gedelegeerden van verschillende Vereenigingen van zouaven in Nederland, waarbg zg zich plechtig bereid verklaren goed en bloed veil te hebben voor den Paus en het wereldlijk gezag, zoodra zij daartoe worden opgeroepen. De Baltimore en Obio-spoorwegmaatschappij levert een karakteristiek staaltje van Yankees-onbe schaamdheid. Zij heeft nl. aan den Secretaris van oorlog eene rekening ingeleverd voor 't vervoer der troepen, die nog wel gediend hebben om haar eigen lijn te beschermen. Geen enkele andere maatschappij is op dezen in- genieusen inval gekomen. Het kabinet heeft besloten niets aan de zaak te doen, voordat zij van de overige maatschappijen iets gehoord heeft en dan zal de quaestie worden onderworpen aan het oordeel van den Attorney-General. In New-York is bericht aangekomen, dat de stoomboot Eton van de Pacific Steam Navigation Company den 15 Juli 70 mijlen ten noorden van Valparaiso gestrand is. Men schat, dat er 160 per sonen aan boord waren 43 hunner hebben drie dagen later de kust bereikt. Twiniig anderen hadden zich op een rots gered eu de Engelsche oorlogs stoomboot Amethyst ging uit om hen te redden, doch het slechte weer maakte de redding onmoge lijk. Vreeselijk is de ellende geweest, die de schip breukelingen hebben ondergaan. Bijna allen wierpen zich in zee om aan hun onduldbaar lijden een einde te maken slechts drie personen zijn in 't leven gebleven. Door het ministerie van Binnenlandsche Zaken in Baden is een werkje verkrijgbaar gesteld, dat een voudige methoden aangeeft om vervalsching van le vensmiddelen te onderzoeken, o. a. van brood, meel, melk, boter, wijn, wijngeest, vruchtensap, suiker en thee. Op 31 Juli stierf plotseling te Husseignies (België) een grondeigenaar-landbouwer, Napoleon De- marlière, tengevolge van hevige pijnen in de inge wanden, vergezeld van brakingen. Die onverwachte dood had argwaan verwekt; men beschuldigde de weduwe Duvivier, dochter van Napoleon, haren vader door vergif te hebben gedood. De procureur des konings, van 't gerucht onderricht, begaf zich den volgenden dag, vergezeld door twee gendarmen en twee geneesheeren, naar het dorp. Men ging over tot de lijkschouwing en de ingewanden van den over ledene werden naar Bergen overgebracht om ontleed te worden. Dit gebeurde op 2 Augustus, 's Anderen daags had er een gerechtelijk onderzoek plaats, waarna de procureur des konings een bevel tot inhechtenisneming uitvaardigde tegen de weduwe Duvivier. Den dag daarna greep er een nieuw gerechtelijk onderzoek plaats en weldra rees bij het parket bet vermoeden, dat de beschuldigde niet vreemd was aan den vreemdsoortigen dood van den broeder der be tichte, die twee maanden geledeu schielijk was over leden van den dood van haren man, die tien maanden te voren was gestorven, en van dien van haren oom, een rijk ODgehuwd man, die twee jaren geleden plot seling stierf. De lijken dier drie personen zijn nu mede opge graven en worden onderzocht. Aan het Journal des Déhats wordt uit Rome geschreven, dat de Paus onlangs een bezoek heeft ontvangen van eene vreemde vrouw, die gekomen was om hem haren dank te betuigen voor een aan baar verricht mirakel. Zij had een ziek been en de geneesheeren hadden verklaard, dat het afgezet moest worden. Een barer vriendinnen raadde haar aan, de mannen der wetenschap te laten praten eD een kous van den Paus, die zg in bezit had, aan te trekken. Dan zou bet been wel gen'zeu. De vrouw volgde dien raad, en bet been g' nas. Zij meende nu aan den Heiligen Vader haren warmen dank te moeten brengen. De Paus antwoordde: dank God, mijne dochter. Hij is welwillender voor u geweest dan voor mij. Eén mijner kousen heeft u genezen. Ik trek eiken dag twee kousen aan en het loopen kost mij machtig veel moeite. Men meldt uit Koningsbergen van 11 Augustus: De koerier-trein, welke eergisteren avond te 6 uur naar Berlijn vertrok, had op de hoogte van Brom berg bij Weisenhöhe een treurig ongeluk. Ten gevolge van een wolkbreuk was de weg zoo omgespoeld, dat het zand de rails een voet hoog bedekte. Toen de trein daarop kwam, zonken de leggers weg, en dientengevolge ontspoorde de locomotief en met haar de andere wagens, waarvan de voorste geheel aan splinters sloegen. De machinist en de stoker zijr tot nogtoe niet onder den puinhoop gevonden5 of' 6 passagiers zijn dood en eenige anderen gekwets' De dienst over die lijn is gestremd. Te Hamburg is het laboratorium der vuurwerk makers Gebr. B. in de lucht gevlogen. A ebt per sonen zijn bij die ramp omgekomen. De heer W. B., die in een ander lokaal toezicht hield op de ver vaardiging van oDderdeelen voor patronen, werd eenige meters ver weggeslagen, doch kwam met den schrik vrij. Daar er in de puinhoopen gestadig verschillende vuurwerken ontploften, duurde r et lang eer de lijken der slachtoffers waren opgedolven. INGEZONDEN. KAPELLE, 9 ".jgustus 1877. Mijnheer de Redacteur! Met veel genoegen lazen we in éeu uwer couranten van de vorige week, dat de fanfare „de drie Koren- bloemkens" van Kruiningen naar Brussel geweest is en daar nieuwe lauweren heeft ingeoogst Wat een groote eer voor zoo'n dorp als Kruiningen, zoo'n voortreffelijk muziekgezelschap te bezitten „Hadden wij er ook zoo een heeft misschien menig ingezetene van Kapelle bij het lezen in uwe courant van de eer, die Kruiningen weer is te beurt gevallen, gezegd, en uiet alleen toen, maar ook als er eenige straatmuzikanten komen en hunne trompetten doen schallen, ook dan zeggen ze„wat spelen ze mooi Ik wilde wel, dat er op ons dorp ook een muziek gezelschap bestond 1" Neem nu daarbij nog in aanmerking door welke instrumenten de tonen van de muziekstukken worden voortgebracht. Hoe mooi zou de muziek klinken wanneer niet vier, vijf of zes straatmuzikanten met oude, soms bgua versleteue trompetten ze gaven, maar een geheel gezelschap van vijftien, twintig goed be speelde mannen met goededegelijke instrumenten Zou het nu niet wenschelijk zijndat Kapelle ook een muziekgezelschap kreeg? Ja, zeer zeker. Het is er voor in de gelegenheid; het bezit genoeg jon gelui, die een goed muzikaal gehoor hebben en mis schien graag de trompet of klarinet zouden willen leeren bespelen 'Wanneer nu alle ingezetenen hun aandacht willen wijden aan datgene, wat wij hierin bespreken, en 't muziekgezelschap van 't welk wg hopen willen dat het er komt, met raad en daad bgstaan en onder steunen, dan zal Kapelle, wat de muziek aangaat, in betrekkelijk en korten tijd voor menig ander dorp met muziek niet meer behoeven onder te doen! Wat zou het plezierig voor de ingezetenen van Kapelle zijn, als zij zich in de schoone muziek konden verlustigen en hoe aangenaam, wanneer z\j konden zeggen: „ons muziekgezelschap heeft daar of daar eeue medaille verworveu. Wij hebben dit punt ernstig overwogen en hopen, dat alle ingezetenen het zullen doen Wij hopen daarbij ook, dat, door dit in uwe courant te plaatsen, onze pogingen mogen slagen en dat in verloop van tijd Kapelle zich op een eigen muziekgezelschap zal mogen beroemen UEd. Dw. Dn. K.... S., Liefhebbers der muziek. VERKOOPINGEN VERPACHTINGEN. Datum. I'laats. Voorwerpen, Informatièn. 16 Aug W'erneldinge, afbraak, Bembges. 16 Wemelilinge, oppervruchten, Paardekooper tan den Bussclie. 16 's-Gravenpolder. Loomvruchten, P. Overman. 17 Kapelle, inspan, Paardekooper Vau den (lussche. ii 's-Heerenhnek, bouwland en uitweg, Karseboom. 22 Krabbendijke, strandgoed, Burgemeester. "27 fines, verpachting bouw-en weiland, Pilaar 294ste STAATS-LOTERIJ. 5e kl. Prjjzen van f 100 en daarboven. 9e lijst. Nos. 972, 6446 en 18872 elk /1000. Nos. 323 en 9809 elk 1 4f:0. Nos. 8997, 10825. 12526, 13092 en 13175 elk f 200. Nos. 37, 121, 390, 1162, 1902, 5510, 10324, 10779, 12656, 14228, 15610, 17467 en 18208 elk 100. van 13 tot 15 Augustus 1877. Geboren: den 14, Jozina Helena Johanna d. v. Marinus Sierevogel en Sophia Gerodina Schijf. Overleden: den 14, Cornelia Bakker, 29 j., jd.Johanna Cornelia en Cornelia Maria, 1 m., tweeling dochters van Nicolaas De Jonge en Maria Verheule. KRUININGEN. Geboren: den 1, Maria, d. v. Jacob Van Nieu- wenhuizen en Dina Sinke; den 1, Hubregt, z. v. Leendert Van der Hart en Francina Nieuwenhuize den 2, Theodora Johanna, d. v. Jan Doggel en Anna Cornelia Luijks; den 3, Johannes Jacobus Cornelis, z. v. Cornelis Van der Bliek en Johanna Boogaard den 4, Cathalina, d. v. Anthony Van Huet en Ca- tharina Van de Vijver; den 13, Jacobus, z. v. Pau- lus Kramer en Machelina Gijzel; den 16, Pieter, z. v. Huibrecht Danker en Elisabeth Maat; den 18, Abraham z. v. Pieter Kole en Elisabeth Van Iwaar- den; den 21, Willem, z. v. Jacobus Brandt en Pie ternella Aloelikerden 26, Jan, z. v. Cornelis Noels en Jacoba De Visser; den 30, Adriaan, z. v. Abra ham Janse en Maatje Slabbekoorn. Overleden: den 1, Marinus, 5 m., z. v. Abra ham Blok en Neeltje Van Oosten; den 3, Willem Brandt, 77 j., echtg. van Elisabeth De Back; den 17, Willem, 4 m., z. v. Hendrik Wondergem en Johanna Kole. OUDELANDE. Geboren: den 4, Antje, d. v. Jan Schuttevaer en Jannigje Revelman. Overleden: den 3, Johannis De Lavienne, 4 w. WEMELDINGE. Getrouwd: den 5, Jacobus Den Hollander, jm., met Jacomiua Koole, jd. Geboren: den 1, eene onechte dochter; den 6, Joos, z. v. Marinus Houtekamer en Forra Felius den 9, Johanna Francina, d. v. Cent Molhoek en Pieternella Van Drongelen; den 11, Janna, d. v. Francois Syuke en Maria Ruissen; den 18, Johannis, z. v. Adriavn Weststrate en Dina KarelseAnthonie, z. v. Gerard Schoutveuaar en Maria Snoek; den 26, Anna Elizabeth Marie, d. v. Hendrik Anthonie De Vos tot Nederveen Cappel en Antoinette Cornelia Josephina Beijerink; den 30, Forra, d. v. Jan Hol land en Janna Schouten. Overleden: den 11, Jozina Merizon, 69 j., echtg. van Anthonie Lavenden 13, Jacobus, 10 j., z. v. Adriaan Verburg en Cornelia De Schipper. WOLFAARTSDIJK. Ondertrouwd deo 18, Simon Schoonaard, 40 j., wedr. van Maria Zweedijk, met Cornelia Boone, 48 j., wed. van Ary Saaman. Getrouwd: den 5, Johannes Van der Putte, 36j., wedr. van Cornelia Van der Mussele, met Elizabeth Fraanje, 23 jjd.; den 27, Jacob Pieter Tazelaar, 30 j., wedr. van Catharina Sohrier, metTannetje West strate, 31 j., jd.den 27, Cornelis Van Strien, 19 j., jm., met Paulina Walrave, 19 j.,jd. Geboren: den 1, Jan, z. v. Pieter Verheule en Elizabeth Schipper; den 3, Dingenis, z. v. Jacobus Kloosterman (overleden) en Martina Zweedijk; Laurus, z. v. Cornelis Klap en Cornelia Keuksiaar; Cornelia Gijsberti, d. v. Jan Frederik Hollenbeke en Elisabeth Theunissen; den 9, Janna Lena, d. v. Jannis Du Mez en Goverina Rooze;den 14, Jacoba, d. v. Cornelis Zuidweg en Maatje Meeuwse; den 20, Hobe, z. v. Hobe Scholten en Adriana Maartje Willemstijo; den 23, Jozina, d. v. Cornelis Wester- weele en Tannetje Ventevogel; den 30, Johannis, z. v. Adriaan Visser en Pieternella Eversenden 31, Geertruida, d. v. Dingenis Schipper en Pieternella Vereeke. Levenloos aangegeven: den 11, een kind van de mannelgke kunne van Lauris Nouse en Cornelia Louisse. Heden overleed, na een langdurig doch geduldig lijden, mijne geliefde dochter CORNE LIA, in den ouderdom van 29 jaar en 9 maanden. Goes Wed. J. J. BAKKER 14 Augustus 1877. en Kinderen. Heden overleed, tot mijne diepe smart, mijne geliefde vrouw SARA MARIA De KLERK, in den leeftijd van 34 Va jaar en na eene ge- noegelijke echtvereeniging van ruim 12 jaren mij nalatende 5 kinderen, te jong om hun groot verlies te beseffen. Wemeldinge, M. NOUSSEN. 13 Augustus 1877. Algemeene kennisgeving. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijkeu dank voor de blijken van belang stelling hunner vrienden, op den 12 dezer, bij gelegenheid van hun 25jarige huwelijks» vereeniging, ondervonden. Borssele, A. BRUINOOGE en 15 Augustus 1877. ANTH. KLOOSTERMAN. des namiddags te vijf urenzal de BURGE MEESTER van Krabbendijke, aan den Zeedijk, over den Noordweg aldaar, om contant geld verkoopen eene ROEIBOOT met toebeliooren. van de 's-Heer Hendrikskin- Iiange Vosstraat C 219. A. P. LOOBEEK, Meubelmaker. HAAR-EXTRACT. Dit bovengenoemde Extract, geheel berustende op de kennis der wetenschap en gerechtvaardigd door de vele gunstig geslaagde proeven, is een middel om de haren en het hoofd te versterken, opnieuw voedsel te geven aan den liaarbol, waar de ziekelijke en ver flenste haren zich weder krachtig vastzetten en tevens het hoofd wordt verfrischt en verhelderd; het oude is voorbijgeqaan en alles is nieuw geworden, het verouderde en nimmer voldoende stelsel, om elk haarmiddel met vet ot olie te vermengen, is ten eenenmaie onhoudbaar geworden en duizenden bij tienduizenden malen ge bleken, dat zulk een vermengsel slechts alleen kan dienen om de haren te parfumeeren, doch overigens de haren vuil en week maakt, benevens het hoofd zacht en vatbaar voor ongemakken en krachteloosheid voor den groei van het haar. Welnu, alles overtuigt u dat gij Prof. PERGRER D'ALION'S HAAR-EXTRACT moet gebruiken, hetwelk a 40 Cents per flacon verkrijgbaar is gesteld bij D. HILDÉKNISSE, te Goes, J. A. GOEDHALS, te Middelburg. Een HUIS te HUUR, laatst be woond door den heer JESPERS. Te bevragen bij P. Buitendijk. De ondergeteekende maakt bij deze zijnen geëerden begunstigers en zijne geëerde begunstigsters bekend, dat hij zijn zaak heeft overgedaan aan zijn broeder Jan He Pree. Hij bedankt het geëerde publiek voor de gunst en het vertrouwen ,zoo ruimschoots onder vonden en beveelt zijn opvolger in iedersgunst aan. Daar ik volgens bovenstaande annonce de zaak van mijn broeder P. DE PREE heb overgenomen, beveel ik mij minzaam in ieders gunst aan, zoowel bij stad- als landge- nooten. De zaak zal van heden af voor mijne reke ning op denzelfden voet worden voortgezet, en ik beloof een nette en civiele bedieniug. Daar mij de uitstekende genezing van de Capuala, een artikel door den heer L. SERNÉ, veearts le klasse, te Haarlem, als geneesmid del in den handel gebracht, gebleken is bij mijn paard, dat aan een vreeselijke huidwonde leedt, binnen weinige dagen volkomen is genezen en in een glansrijk behaarde huid herschapen, durf ik dit artikel aan alle eigenaars van paarden ten zeerste aanbevelen. Zandwijk J. BAARS, bij Tiel. Aannemer van 's Lands Water en Kribwerken. Dit uitstekend en onfeilbaar middel voor Paar den, Honden enz., reeds vele malen uitvoerig geannonceerd en waarvan de goede resultaten door de vele Attesten worden gestaafd, wordt heeren eigenaars ten zeerste aanbevolen. Dit artikel is buiten den fabrikant ook ver krijgbaar bij onderstaande depothouders a /T,5© per bus. P. SEPTER, Zierikzee, C. DREGMANS, Ter Neuzen, F. L. VERWILGHEN v. d. HOOFT, Hulst. Ii. SERNÉ, Fabrikant, Haarlem, voorheen praktiseerend Veearts le klasse. NB. Flinke DEPOTHOUDERS worden op alle plaatsen gevraagd.

Goessche Courant | 1877 | | pagina 3