VHUCHTEN t9 VELDE. Zomergerst te Velde, VRUCHTEN te VELDE. Belangrijke Verkooping UIER- EN MALJENIERSWAREN BURGERLIJKE STAND GOES ADVERTENTIËN- Op Maandag 16 Juli 1877, li. op Maandag den 16 Juli 1877, Op Dinsdag den 17 Juli 1877, 92 Hectaren VRUCHTEN, OPENBARE VERKOOPING op Woensdag 18 Juli 1877, lossing moest betalen, is naar 't huis van arrest overgebracht, omdat by onderzoek is gebleken, dat de medaille van verguld brons was. Te Wamel by Tiel is zeker een bijzonderheid de rijksveld wachter tot notabel verkozen. Een lOjarige knaap is al spelende in het Mallegat te Delfshaven gevallen en er levenloos uitgehaald. Te Schijndel is een 8jarig kind, dat in een weide speelde, door een daarin loopend paard doodgeslagen. Het kerkbestuur der Herv. gemeente te Maastricht heeft van een onbekenden gever ƒ1300 ontvangen. Bij de oefeningen in het kamp te Teteringen is een paard met zijn ruiter ge vallen. Het paard bleef op de plaats dood; de be- ryder brak een been. Te Hattem is in een arbei dershuisje, even buiten de stad, waarvan de bewoners afwezig waren, buiten- en binnenbraak gepleegd. Bij hare thuishomst miste de vrouw acht rijksdaalders uit een doosje, waarin zich twintig rijksdaalders had den bevonden. Een in die buurt wonende daglooner en zijn ruim 16jarige zoon hebben bekend bet feit bedreven te hebben en zijn naar Zwolle overgebracht. De jeugdige gauwdief heeft mede nog bekend schuldig te zijn aan twee diefstallen, die voor eenigen tijd daar hebben plaats gehad. Te Schiermonnikoog is aan het strand gevonden het lijk van een mansper soon, dat reeds in vergevorderden staat van ontbinding verkeerde. Den 8 Juli ontlastte zich boven het dorp Valburg een hevige hagelbui, waardoor al de daar te veld staande tabak totaal is vernield. De schade wordt op 60 duizend gulden geschat. Een oppassend timmerman te Steenwijk kreeg dezer dagen op zijn werk een wonde aan de hand, met het treurig gevolg, dat de man een paar uur later den geest gaf. De arm was vreesehjk opgezwollende dokter constateerde venyn. Door de politie te Amsterdam is eene vrouw gearresteerd, welke in den nacht dronken tehuis gekomen, zich met hare zuigeling, een aan vallig meisje, te slapen gelegd en het arme wicht doodgedrukt had. In den morgenstond schudde eene buurvrouw de moeder wakker en vond het kind le venloos aan hare zyde. Na afloop der tentoonstel ling van landbouw te Meppel had een kind de onvoorzichtigheid de vingers tusseben de kamraderen van een wortelmacbine te stekeneen ander daarbij staand kind wist het werktuig in beweging te brengen met het treurig gevolg, dat een der vingertjes van de hand werd afgesneden. Het zoogenaamde spuit water is in de laatste jareu in opspraak gekomen door de ontdekking, dat het door de eigenaardige inrichting der toestellen, waarin het wordt bereid, allicht metaalhou dend en alzoo voor de gezondheid min of meer gevaarlijk kan zijn. Thans schijnt het vraagstuk om metaalvrij mi neraalwater te bereiden door het zoogenaamd Beins-sy- steem op hoogst eenvoudige wijze te zijn opgelost. Bij dit stelsel wordt het koolzuurgas in de flesschen geleid, die vooraf met het te bereiden water zijn ge vuld. Hierdoor vervalt alle mogelijkheid van ont- reiniging met metaal door de machine, en wordt volmaakt zuiver water geleverd. Bij dezen toestel worden bovendien de gebruikelijke siphons niet ge bezigd met bun metalen monturen, hun lompe zwaarte, hun ongeschiktheid om gemakkelijk te worden gereinigd, hun grooten inhoud, die belet dat het later uitge- tapte water behoorlijk krachtig en smakelijk blijft, hunne nauwe uitstroomingsopening, waardoor reeds bij het uitschenken eene zeer groote hoeveelheid gas uit het water vervliegt, hun onpractisch duren prijs, liun moeilijke verpakking. Het systeem Beins bezit kleinere flacons met glazen kogelsluiting, die gemak kelijk vóór elke nieuwe vulling worden gespoeld. Te Creusot werd bij een boekhandelaar het beeld van de Republiek weggenomen door den commissaris van politie, omdat het stond tegenover dat van den Maarschalk, en dat van den Maarschalk eenige dagen later, omdat daaraan een koord was vastgemaakt met een klein plakkaat, waarop de verkoop eener dictionaire werd aangekondigd. De commissaris noemde het eerste feit een beleediging voor Mac-Mahon-,uit het tweede bleek, dat de boekhandelaar lust had Mac Mahon op te hangenEen vreeselijke storm woedde Zon dag te Pensaukee (Wisconsin). Slechts drie huizen bleven staan8 menschen kwamen om, 20 werden gewond, 2 zijn vermist. De annexatie van de Transvaalsche Republiek is door het Engelsch par lement met overgroote meerderheid aangenomen. Geen enkele kreet van verontwaardiging tegen deze daad van geweld is in het parlement opgegaan. Wel ver hieven zich enkele stemmen er tegen, maar meer op utiliteitsgronden dan omdat men de daad als zedeloos brandmerkte. „Veel eer leggen wij er niet bij in" zegt Daily News, een van de fatsoenlijkste Engelsche bladen, maar 't keurt den roof toch goed. OPEISBARE VERGADERING VAN DEN HAAI» der E M H K A T E «BOKS, op VRIJDAG den 13 JULI 1877 des avonds te 6 uren. Voorzitter de heer mr. M. P. Blaaubeen. Tegenwoordig 9 leden en de Secretaris. Afwezig de heeren B. Van Asperen Verveane, mr. J. I. Del Baere en mr. J. A. Van Hoek met kennisgeving. Eene vacature. I. De Notulen der vergadering van den 20 Juni jl. worden gelezen en goedgekeurd. II. De Voorzitter doet de volgende mededeelingen, die alle, zooveel noodig met goedkeuringvoor no tificatie worden aangenomen a. dat door burg. en weth. op Zaterdag den 80 Juni jl. de herbesteding van het schilderwerk aan de schoollokalen is beproefd, ditmaal in 5 perceelen en vervolgens in massa, en dat de aanneming in perceelen is gegund voor de totale som van ƒ617; h. dat aan J. Wabeke op zijn verzoek is verleend een eervol ontslag als onderbrandmeester en dat ter vervulling der daardoor, alsmede door het overlijden van C. Bouten De Jongh, ontstane vacatures, zyn benoemd: tot onderbrandmeesters J. D. Ramondt eu L. Meijler, beiden tellers, en tot tellers J. Snoep en A. De Jonge Jz. c. dat de overgangs-examens voor de leerlingen der inrichtingen voor Middelbaar Onderwijs zijn ge houden voor de meisjes op jl. Maandag, voor de jon gens op gisteren en heden, en dat de namen der be vorderde leerlingen zijn en zullen worden gepubliceerd; d. dat sedert de laatste raadsvergadering zijn ont vangen de verslagen der gemeenten Dordrecht, Rot terdam, Leiden, Zierikzee en Vlissingen, die voor de leden verkrijgbaar en in de boekery geplaatst zijn. III. Als ingekomen stukken worden ter tafel ge bracht en voor notificatie aangenomen: a. Missives van Gedeputeerde Statenhoudende bericht hunner goedkeuring van de raadsbesluiten tot af- en overschrijving op de begrooting der gemeente voor 1876 en tot het sluiten eener overeenkomst met den heer A. Kakebeeke Jz. omtrent den afkoop van jachtrecht. 1). Missive van hetzelfde college, houdende bericht van de ontvangst der verordening tot wyziging van die op de straten, pleiuen enz., waarbij de Voorzitter mededeelt, dat dit betreft de regeling van de zaak van den omroeper. C. Kennisgeving der Commissie van toezicht, dat het onlangs benoemde lid mr. C. De Witt Hamer is geïnstalleerd en zitting heeft genomen. d. Proces-verbaal der opneming van de boeken en kas van den gemeente-ontvanger op 2 Juli jl. waaruit blijkt, dat toen aan geld en geldswaarden in kas was, zooals ook behoorde, de som van 12174.785. IV. Aan de orde is de behandeling der staten van oninbare posten en restanten van den hoofde- lijken omslag en de belasting op de honden over 1875 en 1876, zooals die door den ontvanger zijn ingezonden. Het advies der finaneiëele commissie, hierop ingewonnen, luidt tot goedkeuring der staten. Zonder hoofdelijke stemming worden zij vastgesteld en lo oninbaar verklaard 160,30s op het kohier van den H. O. en 29 op dat der belasting op de honden, beiden over 1875, alsmede ƒ406,89 op het kohier van den H. O. en 1,50 op dat der belasting op de houden, beiden over 1876 en 2o de ontvanger gemachtigd als restant in de rekening over 1876 te brengen ƒ439,551 wegens oubetaalden en nog invorderbaren aanslag in den H. O. en 25.50 wegens gelijken aanslag op de honden. V. Nu wordt gelezen een voorstel van burg. en weth. omtrent eene nieuwe huurovereenkomst met het rijk, betreffende de lokalen voor het kantonge recht, de strekking hebbende, om, onder goedkeu ring van Gedep. Staten, met den Minister van Justitie in onderhandeling te treden tegen een huurprijs van 500 'sjaars. De fin. comm. adviseert 600 te vragen, welk advies door haar by monde van den heer Busing in een voorstel veranderd, wordt verworpen met 5 tegen 4 stemmen, zoodat het voorstel van burg. en weth. is aangenomen VI. Vervolgens worden burg. en weth. gemach tigd, overeenkomstig hun voorstel, opgemaakt naar aanleiding van het indertijd door de fin. commissie ingediend rapport, eene overeenkomst te sluiten met de verschillende instellingen van weldadigheid, om trent het gebruik van woningen in het Manhuis, ten einde de kosten van onderhoud ten laste van die instellingen te brengen. Deze overeenkomst zal ge baseerd zijn op de volgende berekening De kosten van onderhoud enz hebben in de laatst-; verloopen vijf jaren gemiddeld per jaar bedragen ƒ400,Er zijn in het geheel 36 vertrekken, waar onder 4 dubbele, dus gelijk aan 40 enkele vertrekken. Van deze vertrekken zijn er 3 in gebruik bij het weeshuis, welke instelling voor het. onderhoud zorgt, zoodat er in het geheel 37 enkele vertrekken ten laste van de gemeente komen, of juister uitgedrukt 33 vertrekken, waaronder 4 dubbele. De kosten van de verlichting en de belooning vooi den concierge, bedragende p. m. ƒ99 'sjaars, belmo ren onder die 33 vertrekken gelijkelijk verdeeld te worden, daar de verlichting en de dienst van den concierge dezelfde zijn, of zij een enkel of een dub bel vertrek gelden. Iu die kosten behoort dus elk vertrek f3 'sjaars te dragen. Anders is het met de kosten van onderhoud. Hierin dient voor een dubbel vertrek het dubbele van dat voor een enkel vertrek in rekeniug te worden gebracht, en dus de kosten van onderhoud ad ƒ301 onder 37 worden verdeeld. Dit bedraagt alzoo 8.14 per en kel eu 16.28 per dubbel vertrek. Het Burg. Armbestuur heeft ter zijner beschikking 18 vertrekken, waaronder 2 dubbele, en zou dus moe ten betalen 18 x 3 20 x 8,14 218,80 Het Roomsch Katholiek armbestuur heeft 8 vertrekken, waaronder 2 dubbele, en zou dus moeten betalen 8 x ƒ3 en 10 x ƒ8,14 - 105,40 De diaconie der Hervormden heeft 7 en kele vertrekken en komt dus ten haren laste 7 x 3 8,14)- 77,98 Te samen 400,18 Indien de Chr. Ger. diaconie-kamers of vertrekken ter barer beschikking erlangt, vermindert natuurlijk hel aandeel van de instelling, die daartoe vertrekken afstaat. VII. Eindelijk wordt nog behandeld de kennis geving van J. Pijke, dat hij het jachtrecht der ge meente, op zijne gronden drukkende, wenscht afte- koopen en wordt de afkoopsom, overeenkomstig het voorstel van burg. en weth., ondersteund door de fin. commissie, bepaald op 12 per hectare, met uitzondering \an de grouden bij en om de woning van Pijke gelegen, waarvoor die bepaald wordt op 6,50, bedragende de totale afkoopsom 353,22. Wanneer die afkoop totstandkomtzal de pacht som van het jachtrecht worden vermeerderd met 7,50 'sjaars. De vergadering is daarna gesloten. van 11 tot 13 Juli 1877. Ondertrouwd den 11, Kornelis Theodorus De Jongh, 36 jm., met Johanna Pieternella De Graag, 42 j., jd. Getrouwd: den 13, Johannes Hendrik Van der Harst, 23 j., jm., met Maria Leena Bar- thelina Van Daalen, 23 j., jd. Geboren: den 12, Maria Adriana Pieternella, d. v. Isaac Oosse en Naatje Zacharina Magdalena Stouthamer; den 13, Adriana Geertruida, d. v. Adriaan Dekker en Maria Catharina Meijaert. Overleden den 12, Josef Matias, 3 m., z. v Cornells Rombouts en Maria Theresia Schik. JUIfl. KRABBENDIJKE. Getrouwd Marinus Mieras56 j.wedr. van Alijda Kok, met Lauwerina Traas, 55 jwed. van Philippus Smits. Geboren den 7, Cornelia Willemina, d. v. Ge rard Adriaan Breker en Cornelia Schier; den 14, Pieter, z. v. Jan Abrahamse en Neeltje Gijzelden 18 Jacoba, d. v. Pieter Kosten en Maria Kole; den 19, Hugestinus, z. v. Jan Koster en Neeltje Verstrate; den 21, Marinus, z. v. Cornelis Lobbezoo en Marina Zweedijk, den 25, Elisabeth Cornelia, d. v. Abraham Van de Sande en Jacoba Dixboorn. Levenloos aangegeven den 10, eene dochter van Jacobus Leendert Van Eisacker en Cornelia Nagelkerke. Overleden den 8 Cornelis Verschuur, 66 j. gehuwd met Kornelia Molhoek; den 12, Cornelis Marinus, 5 m., z. v. Jacob Zweedijk en Maatje Wa beke; den 16, Pieter, 7 w., z v. Marinus Jacobusse en Maatje Wondergem; den 17, Johannes, 2 j., z. v. Jacobus Butijn en Stoffelina Blok. WOLFAARTSDIJK. Ondertrouwd: den 22, Johannes Van der Putten, 36 jwedr. vaa Cornelia Van der Mussele, met Eli sabeth Traanje, 23 j., jd. Geboren den 2, Frangois Marinus, z. v. Gillis De Jager en Francina Zaijdweg; den 3, Frederik, z. v. Pieter Van Strien en Jeannette Louise De Pree; den 5, Adriaan, z. v. Cornelis De Puijt en Lena Smal- legange; den 6, Elisa, z. v. Pieter Matthysse en Geer- truid Kloostermanden 11, Willemina, d. v. Adriaau Pikkaart en Maatje Vaar; den 14, Jacobus, z. v. Jan Pieter Berdou en Johanna Kousemaker; den 16, Levinus, z. v. Johaunis Valkier en Cornelia Moer manden 21, Stoffelina, d. v. Abraham Van Weele en Anna Van Strien; Jozina, d. v. Jan Tramper en Cornelia Reinhoud; den 27, Janus, z. v. Laurus Kopmels en Pieternella Nouseden 29, Elena Johanna, d. v. Jan Van Maldegem en Jannetje Zandee. Overleden: den 5, Cornelis, oud 4 in., z. v. Ber- nardus Marinus Van der Bliek en Jacoba Bommeljé; deu 7, Dina Bronkhorst, 39 j., echtgen. v. Marinus Verstelle; den 30, Jan Baijeus, 45 j.,jm. VERKOOPINGEN VERPACHTINGEN. Datum. Plaats. Voorwerpen, Informatiën. 16 Juli, 's-Heer_Arendsk., zomergerst te velde, V. d, Bussche Liebert. 16 Driewegen, tarwe, Scholten Paardek. 16 Driewegen, verp. Bouwland, Scholten Paardek. 16 Hoedekensk., vruchten te velde. V. d. Bussche. 17 Wissekerke, vruchten te velde, Boelot V. d. Moer. 17 Goes, woonhuizen en erven, Paardekooper en Kakebeeke. 17 Goes, woonhuizen en erven en grond, Van Dam en Van den Bossche. 18 Krniningen, ijzer-en maljenierswaren, Van Dam. 18 's-Gravenpolder, vruchten, Paardekooper Kakebeeke. 18 Wissekerke, vruchten, V. d. Moer Roelof. 19 Colijnsplaat, vruchten, V. d. Moer. 20 Colijnsplaat, bouwland, woonhuis enz., V. d. Moer. 21 Goes, huizen en erven, Pilaar. 24 Vlissingen, keet. palen, enz Bouricius, Middelburg. 25 Ellewoutsdijk, houw- en weiland, Scholten. 25 Colijnsplaat, inspan, V. d. Moer. 25 Kapelle, hofstede enz.. Pilaar. 27 Wissekerke, inpan, Roelof 8e Van der Moer. 27 Kapelle, vruchten te velde, Paardekooper Overman. 31 Goes, verp. weiden, Pilaar. ^1 Aue"' 'U''' Wissekerke, landbonwinspan, Roelof V. d. Moer. 1 Goes, verp. bouw- en weiland, Liebert. 2 Oudelande, verp. bouwland, Paardekooper Overman. 2 Wolfaartsdijk, verp. hofstede, bouw en weiland, Rembges. 3 Waarde, verp hofstede en bouwland, Rembges. Wegens plaatsgebrek moesten eenige ad- vertentiën tot een volgend no. blijven liggen. Ondertrouwd I. KARSEBOOM, Notaris te Ueinkenszand, met J. C. M. Van KUIJK. Assen, 12 Juli 1877. Getrouwd J. H. Van der HARST, van Middelburg met M. L. B. Van DAALEN, welke, ook namens wederzijdsche betrekkingen, hun dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, dezer dagen ondervonden. Goes, 13 Juli 1877. Op den 17 Juli 1877 hoopt TANNETJE De JONGE, weduwe Jan De Puijt, haar 85sten geboortedag te vieren. Kloetinge, Juli 1877. Bij vonnis van de Arrondissements rechtbank te Middelburg dd. 9 Juli 1877 is de boedel van den gefailleerde Ma rinus Westdorp, koopman in gouden- en zilverwerken gewoond hebbende te Goes, thans wonende te Middelburg, insolvent verklaard en bevolendat die door den Curator zal wor den vereffend. Middelburg, 10 Juli 1877. De Curator P. D. MARGADANT, Procureur, Op verzoek van MACHIEL De JONGE, zonder beroep, wonende te Kruiningen is Marinus De Jonge, zonder beroep wonende te Kruiningen bij vonnis der Arron- dissements-rechtbank te Middelburg van 12 Juli 11.ter zake van verkwisting, gesteld onder Curateele. De Procureur van den verzoeker, J. G. De WITT HAMER. De Commissaris des Konings in de provincie Zeeland maakt bekend dat de passage over de Brug in den Rijksweg, wegens daaraan uit te voeren herstellingen, op 18 en 19 dezer gestremd zal zijn. Voor voetgangers voorziet eene roeiboot in de gestremde gemeenschap. Middelburg, 13 Juli 1877. W. SIX. des morgens te 11 uren, te 's-Heer Arends- kerkein het gemeentehuis, zullen de Notaris sen FAN BEN BUSSCHE en Mr. LIEBERT, beiden te Goesin het OPENBAAR VERKOOPEN 14,33126 Hectaren in den SCHENGEPOLDER, gemeente 's-Heer Jrendskerke. Kavel 1. 1,5500 heet. op het terrein bekend no. 14. Kavel 2. 2,8140 heet. op het terrein bekend no. 15. Kavel 3. 3,0400 heet. op het terrein bekend no. 16. Kavel 4. 3,4600 heet. op het terrein bekend no. 17. Kavel 5. 3,4586 heet. op het terrein bekend no. 18; en zulks op gelijke voorwaarden als de veiling van 27 Juni laatstleden. OPENBARE VÉRKOOPENGr van liggende in de gemeente Hoedekenskerke, in ver schillende hoeken en bestaande inROGGE, HAVER, ERWTEN, GERST, TARWE, AJUIN en VLAS, ter gezamenlijke grootte van 3 H. 76 A. 18 C., 's namiddags te 4 uren, in het gemeentehuis te Hoedekenskerke. VAN DEN BUSSCHE, Notaris. van en, zoo noodig, ook den volgenden dag, telkens aan te vangen des voormiddags te 10 uren, zal de Weledele heer P. Roetert Tak Sï., in de herberg „De Kroon", te Wissekerke (eiland Noord-Beveland), door het Ministerie van de Notarissen H. ROELOF en L. V AN BER MOER, in publieke veiling te koop aanbieden bijna bestaande in ruim 23 Heet. TARWE, omtrent 8 Heet. WINTERGERST, ruim lB'/a Heet. ZOMERGERST, omtrent 15 Heet. BLAUWE ERWTEN, bijua 5 x/a Heet. PAARDENBOO- NEN, ruim 53M Heet. HAVER, ruim 7 V» Heet. AARDAPPELEN en BRUINE BOONEN, ruim 23/4 Heet. M ANGELWORTELS en bijna 8 J/2 Heet. KLAVERS; alles uitmuntend te Velde staande in de landerijen der Hofstede „Steenhove", in den Soelekerkepolder en den Geersdijkpolder, nabij de haven van Geersdijk, onder de gemeente Wissekerke en waarvan p. m. 81 Hectaren gelieel tiend vrij. Zullende worden geveild in diverse op het terrein afgebakende perceelen, waarvan de boek jes reeds eenige dagen vóór de veiling ten kantoren van de Notarissen te Cortgene en te Colijnsplaat zullen verkrijgbaar zijn. Dagelijks inlormatiën te bekomen zoo op voor melde Hofstede „Steenhove", als bij genoemde Notarissen. ten overstaan van den oud-Griffier Mr. P. J, A. VAN DAM, te Goes, des voormiddags te 11 uren, vóór en in het Ge meentehuis te Kruiningen, van een groote partij in alle soorten, ten verzoeke van den heer F. De Blok, te Goes.

Goessche Courant | 1877 | | pagina 2