MUZIEK. Nieuwe en Goedkoope MUZIEK, F. Kleeuwens Zoon, te Goes, Bij de BOEK-, PAPIEB- en MUZIEKHANDELAARS RECHTZAKEN. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. VAN HET 00RL0GST00NEEL BURGERLIJKE STA'^D COES van 3 tot 7 Mei 18/7. (Muzikale Correspondentie van DESFÖSSEZ Co.) slechts 6 cent per pagina en omslag' Algemeene vergaderingen van Ingelanden der verschillende polders in Zuid en Noord-Beveland. voor den aanvang der meerderjarigheid en tot afschaf-» fiug der meerderjarig-verklaring is vrij algemeen ongunstig in de afdeelingen der Kamer ontvangen. Er was geen overwegend motief voor die verandering. En ook tot bevordering van vrijwillige dienstneming wilde de overgroote meerderheid het tijdstip der meer derjarigheid niet vervroegen en daardoor medewerken om jongelieden, tegen den wil hunner ouders of voogden, tot den krijgsdienst over te halen. PER TELEGRAAF. In de zitting van heden is de discussie over het wetsontwerp tot regeling van het onderwijs aan de militaire academie aangenomen. Het ontwerp werd bestreden door de hh. Gratama en Viruly als reacties tegen de wet van 1869 met alle nadeelige gevolgen, aan den vroegeren toestand ver bonden, en de gruwelen, toen aan de academie ge pleegd. De hh. De CasembrootVerheyen, Van der Schrieck, Bieberstein, Fabius en Teding vereenigden zich met de hoofdgedachte van het ontwerp, in het belang der noodzakelijke aanvulling van het officiers korps, behoudens enkele wijzigingen in de artikelen. Morgen te 1 uur voortzetting. KERKELIJKE ZAKEN &~7)NDFKWIJS7 Kerkvoogden en Notabelen der Herv. gemeente te Vlissingen hebben besloten de toelage der predi kanten zoodanig te verhoogen, dat hun traktement op ƒ1850 wordt gebracht. De rechtbank te Zierikzee heeft dr. P. Schuring a vrijgesproken van de hem door den kantonrechter opgelegde boete wegens beweerde mishandeling van zjjn hondje. Beaucoup de bruit, peu de besogne geldt het hier. De beide van het vervaardigen en in omloop brengen van valsch muntpapier beschuldigde personen uit Limburg zijn door het Hof te Arnhem veroordeeld tot twaalf jaar tuchthuisstraf en een aantal geldboeten, evenals vroeger door het Hof te 's-Hertogenbosch, welks arrest door den Hoogen Raad waB vernietigd. Het doen van eeniqe herstellingen aan het rijs- pakwerk der schutkolk en aan de Steenglooiing der karendammen van het Goesche Sas, waarvan de aan besteding door de gemeente Goes Zaterdag 11. plaats had, is aangenomen door Anthony Foudraine, te Goes, voor ƒ740. Voor de door den Directeur-kommandant der Marine te Amsterdam gehouden aanbesteding van de levering van verschillende benoodigdheden, is o. a. ingeschreven naar no. 19, Gereedschappen, door de wed. J. C. Matste Zoon te Goes, voor ƒ4703,55. is in de laatste dagen niets bijzonders te vermelden. Heden ontvingen wij de navolgende berichten: ERZERUM, 2 Mei, te 9 uren des avonds. Een Russische kolonne, 12000 man sterk, manoeu- vreerende ten oosten van Kars, beproefde den berg pas Wijnance te forceerén,en werd tot Varichan terug gedreven. Bij twee bestormingen van een fort van Kars werden de Russen met aanzienlijk verlies teruggeslagen. Scheik Abdullah, het beroemde Kur- denhoofd van Van, trekt met 10,000 Kurden tegen de Russische grenzen op. PETERSBURG, 6 Mei. De Eugelache gezant heeft heden aan de regeering het antwoord van Lord Derby op de circulaire van Rusland overhandigd. Men verneemt van goeden kant, dat Rusland niet voornemens is te antwoorden. De Keizer is heden hier teruggekeerd en werd fees telijk ingehaald. BRUSSEL, 6 Mei. üe Inde'pendance Beige heeft een telegram ontvangen uit Parijs, waarin gemeld wordt, dat het autwoord van Lord Derby op de circulaire van Rusland in bui tengewoon bittere termen is vervat. LONDEN, 7 April. De Eugelsche bladen maken het antwoord open baar, door de Engelscbe regeering op de circulaire van Gortschakoff' gegeven hetwelk per depêche van Lord Derby den 1 Mei aan Lord Loftus, ambassa deur te Petersburggezonden werd. Hoofdzakelijk luidde deze depêche Met diep leedwezen heeft de regeering de kennis geving ontvangen, dat de Czaar zijne troepen beval Turkije binnen te trekken. Zij kan de verklaring en het betoog van Gortschakoff, ter rechtvaardiging de zer beslissing, niet aannemen. Zij deelt niet de mee ning, dat de ,stap van Rusland in overeenstemming is met de gevoelens en de belangen van Europa. De binnentrekking der Russische troepen in Turkije zal moeielijk verbetering brengen in den toestand der Christenen aldaar. De houding van Rusland is in strijd met het tractaat van Parijs, dat voorschrijft dat de mogendheden, namens wie dit tractaat werd ouderteekend, de onafhankelijkheid en de integriteit van Turkije moeten eerbiedigen. De Czaar is, door zelfstandig tegenover de Porte handelend op te treden en de wapenen op te vatten tegen Turkije, zonder nadere raadpleging der bondgenooten, uitge treden uit het Europeesehe Staten-verbond, waarvan het bestaaD zoolang werd gehandhaafd. De Engel- sche regeering kan de verklaring van Gortschakoff noch aannemen noch goedkeuren, dat Rusland handelt in het belang van Europa. Ondertrouwd den 3, Marinus Boer, 24 j., jm met Maart je De Geus, 21 j jd. Getrouwd: den 3, Jacobus Bookelaar, 37j., jm., met Martina Franse, 24 j., jd Cent Molhoek, 24 j., jm., met Jacoba Tavenier, 2' j., jd.; Jan Renierse, 25 j., jm., met Martina Fieternella De Leeuwen, 32 j., jd.;Marinus Bakker, 25 j ,jm., met Francina Remijn, 23 j.,jd. Geboren den 2, Jan, z. v. Jacob Daniëlse en Klazina Zwemer. VERKOOPINGEN h VERPACHTINGEN Datum. I'laals. Voorwerpen, Information. 8 Mei, Cues, galanterieën, l.ohuiann. 9 's-Heerenhoeli. hrooil- en beschuitbakkerij, Karseboom. 11 Missingèn, puin, oud ijzer enz. Ontv. Registratie. 11 Schoorsche brug, sparren enz., liembges I I Kapelle, logements- en herberg- Paarilekooper en gereedschappen. Van den Bussche. II lleinkenszaud, inspan enz., Karseboom. 14 (iocs, eikenhout, Van Dam. 16 Heinkenszand, woonhuis eu tuin, Pilaar. t7 Ivloetinge, hofstede, bouw-en weiland, Paardekooper en Rembges. 23 Hoofdplaat, beestiaal enzKrevel, te Yzendijke. 24 Biervliet, beestiaal enzbrevet, te Vzendijke. Juk, Kapelle, hofstede, Pilaar. IS GEVESTIGD EEN DEPOT VA.N De CATALOGUS, die op franco aanvrage bij bovengenoemde firma a I«5 ct. verkrijgbaar is, bevat nu ruim 4500 nummers. De MUZIEK, die, wat papier en notendruk aan gaat, vele origineele uitgaven in duurzaamheid en duidelijkheid overtreft, wordt berekend tegen en is dus ook uit een financieel oogpunt ver boven andere uitgaven te verkiezen. Op verzoek worden de Catalogussen en de stukken ook ter bezichtiging gezonden, mits voor een zorgvuldige en spoedige terugzending ivordt zorggedragen. Polder. Plaats. Punten te behandelen: Zes polders. Wolfaartsdijk, Rekening 1876/7. Hoedekenskcrke, lloedekenskerke, Rekening 1876/7. Begrootingl877/8. Voorkom, zaken. Nieuwe-kraaiertp., 's-Heereuhoek, West-kraaierlp., 's-Heerenhoek, Nieuwe west-kraaiertp., 's-Heerenhoek, Noord-kraaiertp., 's-Heerenhoek, Opmaken voor dracht, benoe- Datum. Vrijdag II Mm, te 10iren, Maandag 14 Mei, Woensdag 16 Mei, te half 10 uur, Woensdag 16 Mei te half 11 uur. Woensdag 16 Mei, te half 12 uur, Woensdag 16 Mei, te half I uur, innig gezworene. Woensdag Zuid-kraaiertp., 's-Heerenhoek, Rekening 1876/7. 16 Mei, te Begrooting1877/8. half 2 uur, Voork. zaken. Donderdag Heinkenszand, Heinkenszand, 17 Mei, te 10 uren, Vrijdag Polder Krabbend., Maags., Krabbenöijke, 15 Mei, te Oost-en Mairie- Emmauuel- 9 uren, en Valkenissepolder. Zaterdag lieigerbcrgschenpolder, llatli, 19 Mei, te 11 uren, Dinsdag Rip Heer Jausz. Wissekerke, 22 Mei, Jacoba en Camperland. Dinsdag Anna Friso, Wissekerke, Opmaken voor- 22 Mei, dracht dijkgraaf, te 9& uren. ontslagen'benoe ming griflier, re keningen begroo ting. Dinsdag verschillende polders, Wissekerke, 22 Mei, te half 10 uur, Woensdag Ankerveerepolder, 's-Heer Arendsk., Rekening 1876/7. 25 Mei, te BegrootingIS77/8. 10 uren. Voork. zaken. Woensdag Geersdijk, Maria, Sophia, Wissekerke, 23 Mei, Thoorn, Willem en Wissek.. Woensdag 's-ileer Arendskerkep., 's-Heer Arendsk,, 23 Mei, te half 11 uur, Donderdag F rederiks-, Adriaan-, oud Cortgeen-, Cortgrne, 24 Mei, te West- en Annapolder, half 10 uur en later. Vrijdag Soelekerkepolder, Camperland, '25 Mei, Vrijdag Soelekerkepolder, Camperland, '25 Mei, te 10 uren, Zateidag Goeschepolder, 26 Mei, Woensdag polder Baarland, Baarland, 30 Mei, te 10 uren. jgentschap dezer Courant. Goes. Snelpersdruk van F. Kleeuwens Zoon.

Goessche Courant | 1877 | | pagina 6