TEEll-C APSULES DE GUYOT BUITENLAND. MARKTBERICHTEN. lo. Het zuiveren en schoonhouden tan de Hoofd waterleidingen van het Waterschap, in zeven perceelen. Perceelen 1 en 2 bleven onaanbesteed; van de overige werden achtereenvolgens aannemers: van perceel 3, Kuzee c. te Goes, voor 95, van perceel 4, Kuzee c. te Goes, voor 60, van perceel 5, Jan Braam, te 's-Heer Abtskerke, voor ƒ30,— van perceel 6, D. Mieras, te Sehore, voor 80,van perceel 7, C. Mieras, te Yerseke, voor ƒ7,-. 2o. De gewone jaarlijksche werken tot verbetering en vernieuwing der aarde-, kram-, rijs- en steen- glooiingtoerken uan de zeedijken van bovengemeld Water- zchap. Aannemer werd C. Be Wilde, te Katten- dyke, voor 38969, 3o. Het eenjarig onderhoud der sluizen, gebouwen, magazijnen, booten enzmet de daarbij behoorende ver nieuwingen en herstellingen. Aangenomen door C. Lindenbergk, te Wemeldinge, voor 2080, 4o. Het bouwen eentr wat er keering, en van negen stuks sietnen heulen, onder en langs de aan de Noordzijde van bovengemeld Waterschap in uitvoering zijnde in laagkade. Daarvan werd B. Van Maris, te Kapelle, aannemer voor'/15260, De stand van de Oostersche quaestie, of zooals wij haar in ons vorig nommer, in navol ging van andere bladen, noemden, het Rusnicli- Kligelscll geschil, blijft dezellde. De onderhan delingen over de onderteekening van het bekende protocol worden wel voortgezet, maar Rusland schijnt niet geneigd aan Engelands eisch tot onmiddellijke ontwapening gevolg te geven, en nu is het eenige antwoord op de vraag naar nieuws betrekkelijk deze zaak, dat men geduld moet hebben tot na de Paaich- vacantie der parlementen. In een der zittingen van het Lagerhuis verklaarde althans de Engelsche minister, dat hij na 4 April bevredigende mededeeiiugen zal kunnen doen. De laatste berichten melden, dat de onderhande lingen tussehen Rusland en Engeland worden voort gezet, dat zij goed vlotten en eene schikking waar- schynlyk is, alsTurkije toestemt. Zulk een bericht is zeker nog al laconiekDe Politische Correspondent meldt echter uit authentieke bron, dat Engelaud's ministers de Russische tegenvoorstellen in hoofdzaak hebben aangenomen. Het hoofdbezwaar in de quaestie der ontwapening is als principieel uit den weg geruimd te beschouwen, en de minis terraad beeft zich bereid verklaard het protocol te onderteekeneu, zooals het door Rusland is geredi geerd, met terzijdestelling der demobilisatie-quaestie. De Pall Mall Gazette meldt echter, dat Rusland er in heeft toegestemd eene formeele verbintenis ter demobilisatie aan te gaan. Engelaud's houding zou dan beter verklaarbaar wezen, en hetzelfde blad meldt dan ook, dat Albion in overweging heeft gegeven te bepalen, dat het protocol zou vervallenals aan die verbintenis niet werd voldaan. Een byzondere uitgave van de Engelsche Globe behelst een depêche uit Konstantinopel van den 24 Maart jl. Daarin wordt gezegd, dat de Porte een depêche heeft ontvangen van een harer voornaamste gezantschappen, waarin zij wordt gewaarschuwd zich onmiddellijk tot den oorlog gereed te maken. Bij gevolg is de gepantserde vloot teruggeroepen naar de zee van Marmora en bevolen, dat zij zich plaatse aan den mond der Zwarte zee. Wie helpt ons uit dien steeds voortdurenden doolhof? De vredesonderhandelingen tussehen 'JDurltïje en Montenegro zijn volgens eeu bericht, uit Koo- •tantinopel niet afgebroken, zooais door sommige bla den werd vermeld. De conclusie, die daaruit werd afgeleid, dat RuglaiiA Montenegro zou steunen in zijne eischen, daar het vorstendom anders den oorlog niet zou doorzetten, is dus ten eenenmale valsch. De onderhandelingen zijn eenvoudig geschorst. Het voornaamste beletsel voor het sluiten der over eenkomst is nog altijd de eisch van Montenegro tot afstand door Turkije van Nicsics. Uit België meldt men, dat er eene algeheele omkeering in de denkwijze van het gouvernement met betrekking tot de kieswet schijnt te hebben plaats gehad. Het vroegere ontwerp was er op aangelegd, om de liberalen totaal te verpletteren. Dank zij de energieke handelwijze van de twee liberale leden der ceutrale sectie van de kamer, is thans een ontwerp ingediend, dat geheel het werk der liberalen mag heeten. De houding der clericale bladen is curieus: openlyk durven zij het kabinet niet gispen; maar bun spyt schemert genoeg door in het merkwaardig laconisme, waarmede zij den uitslag der beraadsla gingen in de ceutrale sectie ter algemeene kennis breugen. Er heerscht ontmoediging in htt Katho lieke kamp, en een particuliere briefschrijver uit Brussel meldt dan ook, dat het niet te verwonderen zou zijn, indien bjj de aanstaande verkiezing van een senaats-lid te Antwerpen de liberale candidaat de zege behaalde. Er heeft zich eene Engelsch-Belgische vennootschap gevormd met een kapitaal van 75 a 80 millioen francs, om het kleine Nieuwpoort in West-Vlaanderen in eene grootsohe haven te herscheppen. Of Antwerpen met dit plan gediend zal zijn, valt te betwijfelen. De gemengde commissie uit de twee Kamers van Denemarken is het niet eens kunnen worden over de begrootingsquaestie. De leden van het Fol- kething wilden wel toegeven, maar stelden tot voor waarde de aftreding van het kabinet, en hiervan wilden de leden van het Landsthing niets weten. In dezen stand der zaak heeft de Regeering bij de Tweede Kamer een voorloopig budget ingediend en de urgentie er voor gevraagd. Pio en Geleff, de aanvoerders der socialisten in Denemarken, zijn, met achterlating van vele schulden, uit bet laud verdweueu. OOST- en WEST-1NDIE. De Gonv. Gen. van Ned. Indië heeft, vóór dat hij op den 25n van Atchiu naar Java terugkeerde, aan het Dep. van Koloniën berichtdat de radja's van Simpang Olim en van Pedawahesar, de oudste zoons der radja's van Perlak en van Pedirzoomede een neef van laatstgenoemden radja Toekoe Ibrahim, te Penaug verblijf houdende en vroeger de leider van den raad van achten) naar Kotta Radja waren opgekomen, en dat ook de radja van Gighen, die aan den adsistent- resident ter Noordkust een bezoek had gebracht, zich bereid verklaard had om daarheen te gaan. Ïïigezondeia SèstnUkeia. TIENDEN-AFKOOP. In de Goesche Courant no. 37 las ik een bericht over den afkoop van tienden in de gemeente Kapelle. Dit was mij evenwel niet geheel helder en daarom verzoek ik u, M. d. B., een kiein plaatsje om eenige inlichtingen te vragen. Uw berichtgever zal, hoop ik, wel zoo goed zijn de zaak duidelijk te maken. In genoemd bericht wordt gesproken: „dat bij de vroegere verdeeling der tienden niet altijd naar recht en billijkheid is gehandeld." By welke vroegere ver deeling is de wet ui et goed toegepast, altyd goede toepassing volgens zienswijze van den landbouwer Nijssen Wat wordt hier verstaan onder ver deeling der tienden „Thans kan elke eigenaar vol gens de afkoopsom mede afkoopeu, maar hij betaalt naar de waarde zijner eigendommen." Heeft men dit niet altijd kunnen doen of nu alleen Hoe moet die waarde du bepaald worden ed moeten, wanneer allen mede afkoopen, zijdie bouwland hebben zooveel minder betalen omdat zij die boschgrond en weiland bezittenook mede betalen Zeker zult u M. d. li. voor de te mij verstrekt «ordende inlich tingen een plaatsje verleenen. De zaak is van een te groot belang voor den landbouw om niet door allen duidelijk te worden begrepen. Hoogachtend H. GERARD. TER NAGEDACHTENIS. Heden verloor deze gemeente een harer geaehtste ingezetenen, daar de heer G. Burgerhoudt, sedert 1831 geneesheer te dezer plaatse, na een langdurig lijden, in den ouderdom van 85 jaar, haar door den dood outnomen werd. In genoemd jaar van Ouwerkerk in üuiveland tot ons gekomen, won hij weldra door zijn edel karakter aller achting. Dit bleek niet alleen waar hij de lijdende meuschheid als geneesheer ter hulpe kwam, maar ook in andere opzichten. Hij toch was bij de invoering der nieuwe gemeentewet de eenige der leden van den ouden gemeenteraaddie met groote meerderheid van stemmen herkozen en door den Raad tot wethouder werd benoemd, welke betrekking hij tot eenige jareu voor zijn dood bekleedde. De heer Burgerhoudt wa3 een mart, die den voor uitgang op wetenschappelijk, staatkundig en kerkelijk gebied van harte toejuichte eu die, zooveel hy ver mocht, met kracht bevorderde; en ofschoon hij oud naar 't lichaam was, trachtte hij steeds joug van geest te blijven, 's Mans vele goede hoedanigheden zullen steeds iu deze gemeente eu bij allen die hem van nabij gekend hebbenlang in gunstig aandenken blijven. Baarland, 28 Maart 1877. d. H. VEEKOOPINGEN Sr, VERPACHTINGEN, Datum. Plaats. Voorwerp en, Informatien. 31 Maart, Waarde, inspan, Rembges. 31 Schore. verpachting bouwland, Van Paui V d. Uussche. 3 April. Goes, vruebtbonmen enz.. Van Dam. 5 *s-Heerenlioek, weiland, Van den Uussche. 5 Schoorsche brug, sparren, Rembges. 6 's-Gra venpolder, hofstede en land, l'aardekooper Kakebeeke. 6 Kruioingen, menb.cn onroer. goederen, Rembges. 7 Kapelle, inspan, Rembges. 12 's-Gravenpolder, inspan, Paardekooper Kakeboeke. 12 's-Heer Arendsk., scheepsaf braak, Schollen, half Herg. op Zoom, verp. vissch Schelde, De Caseinbroot. 18 VVtssekerke, hofstede eu land, R >elof en V. d. Moer 19 Goes, jachtrecht Maire, Kakebeeke V. d. Bossche. 19 Driewegen, woonh. enz. bouw-en weil Schollen. 26 Driewegen, inboedel, Schollen. LIEFDADIGHEID. Nog door ons ontvangen voor het bekende echt- paar 1.Totaal met het vorige 2.50. BURGERLIJKE AND SOES van 28 tot 30 Maart 1877. Overleden den 29, Otto Frederik Abraham, 4 j.z. v. Gustaaf Adolf De Thouars en Susanna Maria Le Due. MIDDELBURG, 29 Maart 1877. Heden was de kleiDe aanvoer uit Walcheren meest tarwe, bruine boonen en groene erwten. Van buiten was weinig aangebracht. Tarwe werd meest voor ver bruik gekocht; de handel was gering. Tweejarige Walchersche tarwe werd /0,25 lager aan geboden. Blanke nieuwe dito en bruine soort ƒ0,15 hooger betaald. Rogge voor eonsumtie. Wintergerst en wichtige Walch. zomergerst prijshoudendZeeuw- sche zomergerst els genoteerd verkocht. Walch. witte boonen bijna opgeruimd, enkele kleine partijtjes zijn onveranderd in prijs verkocht. Dito bruine boonen, blank6te paardenboonen en groene kookerwten zonder prijsverandering. Winterkoolzaad en Kanariezaad on veranderd in prijs gehouden. Tweejarige Walch. tarwe /ll,gehouden. Puike nieuwe dito 110,65 a 10,75 betaald. Mindere soort 10,40 a J 10,50. Rogge ƒ8,Wintergerst f 6,75. Walch. zomergerst ƒ6,50 betaald. Zeeuwsche dito 6,10 a 6;— geplaatst. Walch. witte boonen ƒ18,—. Dito bruine boonen 13,50. Dito paardenboonen 7,75. Dito groene kookerten ƒ10,— gekocht Winter-kool- zaad op J 15,en Kanariezaad op f 8,— a 9,ge houden. Boter 1,10 a ƒ1,22 per K.G. Eieren per 100 stuks 3,40. Goes. Snelpersdruk van F. Kleeuwens Zoon. VERWAARLOOSDE VERKOUDHEID. CHRONISCHE BRONCHITES. TEERING. RATIOMEELE BEHANDELING •OOR »K ApoUuktr A# Party* Deze capsules ter grootte van een gewone pil bevatten teer uit Noorwegen geheel zuiver en van de éérste qualiteit. De capsule smelt in de maag en de teer wordt gemakkelijk opgenomen en werkt spoedig. t Het dagelijksche gebruik der teer is zeer aantebevelen voor herstellenden en zwakke personen. Het is tevens een zeer goed praeservatief voor eene menigte ziekten, c voor»l in tijden dat Epidernien heerschen. Annuairede therapeut ique du professeur BoDCHillDA'P.) f De teer zegt M' M. A. Cazenave, wordt met bijzonder iuccei gebruikt tegen, huiduitslag en longteering. Het is klaarblijkelijk door de ervaring bewezen, dat de teer t een stimulecrenden invloed heeft, en dat bij matig maar geregeld gebruik, de teer de organen der spijsverteering zacht opwekt, en den goeden bloedsomloop bevordert. Dictionnaire de médecine du docteur Fame.) t De werking der teer inwendig is als volgt. Zij ver- t meerdert de urine afscheiding, wekt den eetlust op en bevordert de apijsverteering. Men schrijft de teer voor- al voor, bij chronische catharren van de blaas en lon- gen. Traité de Pltarmacie du professeur Soo»«i*i*.) Bij 't gebruik van één of twee capsules op 't oogenblik dat men gaat eeten, werkt de teer hoogst merkwaardig in de volgende gevallen BRONCHITES. ASTHMA. LONGAANDOENING. VERWAARLOOSDE VERKOUDHEID. LONGONTSTEKING EN TEERING. KEELPIJNEN. SLECHTE SPIJSVERTEERING KOUDE OP DE BLAAS. en in 't algemeen tegen alle aandoeningen der ilijmvlieien. Jedere flacon van Ir. 2. 50 bevat 60 capsules. Dit is genoeg gezegd om aan te toonen hoe wei nig deze geneeswijze kost van 5 tot 7 1/2 cent per dag. Om zich tegen 't koopen van namaaktel te hoeden, moet men vooral letten op 't witte etiquette, waarop de tekst nut zwarte lettert is afgedrukt en de ondertee kening van GUYOT in drie kleuren Hier tegenover bevindt zich het fac- simile dtri handteekening Verkrijgbaar bij wed. B. Fabery De Jonge en J. P. Van der Does beiden te Goes.

Goessche Courant | 1877 | | pagina 6