1877. N°. 32. Donderdag 15 Maart. 64ste jaargang. Ministerie van Binnenlaadsclie Zaken. RIJKS-WATERSTAAT AANBESTEDING. IIERZIEVlMfi lllili KlEZEKSLIJSTE.V. Agenten voor het Buitenland zijnG. L. DAUBE Go., te Parijs31Wi Rue du Faubourg Montmartre, en A. STEINER, te Hamburg. GOESCHE De uitgave dezer Courant geschiedt Maandag-, Woensdag-, en Vrijdagavond, uitgezonderd op feestdagen. Prijs per kwartaal, zoo binnen als buiten GoeS, /1.75. Afzonderlijke nommers 5 et., met bijblad 10 ct. COURANT. Gewone advertentiën worden a 10 et. per regel geplaatst. Geboorte-, huwelijks- en doodsberichten en de daarop betrek» king hebbende dankbetuigingen van 18 regels a 1, Dienstaanbiedingen, niet meer dan 4 regels bedragende en contant betaald, 20 ct. PROVINCIE ZEELAND. Op Vrijdag, 23 ltaart 1877, des voormiddags te 10 uren, zal, onder nadere goed keuring, door den Commissaris des Konings in de provincie Zeeland, of, bij zijne afwezigheid, door een aer leden van de Gedeputeerde Staten, en in bijzijn van den Hoofdingenieur van den Waterstaat in het 11de district, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, worden aanbesteed Bet aanleggen van een buitenberm aan de oostzijde van den Oostliavendijk en van steenglooiingen op de beloopen van de beide havendijken te Neuzen. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele in schrijving, volgens 441 der Algemeene Voorschriften. Het bestek ligt ter lezing aan het gebouw van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken, aan dat van het Provinciaal bestuur van Zeelandte Middelburg, en is voorts, op franco aanvrage, tegen betaling der kosten, te bekomen bij den boekhandelaar M. Nijhoff, Raamstraat no. 49 te 's-Gravenhage, en door zijne tu8schenkomst in de voornaamste gemeenten des Rijks. .9? 16 er. 19 Maart 1877 wordt de noodige aan wijzing op de plaats gedaan; voorts zijn nadere in lichtingen te bekomen bij den Hoofdingenieur van den Waterstaat te Middelburg en bij den Ingenieur van den Waterstaat te Neuzen 's-Gravenhage, 26 Februari 1877. Voor den Minister, De Secretaris-Generaal, HUBKECHT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES brengen ter openbare kennis, dat de lijsten der kiezers voor Leden van de Tweede Kamer, der Provinciale Staten en van den Gemeenteraad zijn herzien en heden vastgesteld; dat bij die herziening zijn geschrapt van al de Lijsten Wegens ovei lijden Jacobus Pieter Itakebeeke. Johannes Franciscus Josephus Knitel. Adriaan Noordijke. Wegens vertrek uit de gemeente: Taco Hajo De Beer. i Willem De Liefde. Johannes De Dreu. j Levi Posthumus. Wegens onvoldoenden aanslag: Johannes Fransen Van de Putte. Van de Lijst der kiezers voor Leden der Tweede Kamer en van de Provinciale Staten; Wegens onvoldoenden aanslag: Johannes Bookelaar. Jan BaptistVan Gaimthout. Jan Groeneweg. Michiel Jacobus De Witt Hamer. Mattheu9 Willem Hufkens. Marinus Van Zweeden. Van de Lijst der kiezers voor Leden van den Gemeenteraad. Wegens overlijden: Jan Pros Johannes Petrus De Wijs. Pieter Boer. Pieter De Jonge Jz. Adriaan Krijger. Wegens vertrek uit de gemeente Adriaan De Bruyne Jz. Johannes Christiaan Cornelis. Alexander Leendert Den Hartogh. Paulus Strijd. Cornelis Jacobus Witte. Wegens onvoldoenden aanslag Andries Mulder. Pieter De Pree. Jacobus Daniel Ramondt. Adriaan Schrijver. Petru9 Johannes Smolders. Johannes Warrens. Abraham Barends Willem Van den Berge. Jean Pierre Helenus La ■Grappe Dominicus. Izak Frank. Jan Haffner. Jan De Jonge. Ingevolge art. 5 der kieswet Joseph Francies Collesaer; dat ae herziene en vastgestelde kiezerslijsten zijn aangeplakt en gedurende VEERTIEN DAGEN ter secretarie voor een ieder ter inzage zullen liggen,ge durende welken tijd de eventuëele bezwaren tegen die lijsten, door de noodige bewijsstukken gestaafd, aan den gemeenteraad kunnen worden ingediend. Goes, den 14 Maart 1877. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAÜBKEN. De Secretaris, hartman. BUMfML vLAMOSCH JfcKlCH rEN. GOES, 14 Maart 1877. Maandag 26 Maart, 's avonds te 5 uren, zal in het »SIot Oostende" alhier de jaarlijk- sche bekroning vanwege het Comité tot wering van schoolverzuim plaats hebben. "Volgens de N. O. Ct. heeft de Min. van Binn. Zaken tot buitengewoon opzichter bij 's Rijks zee- en havenwerken in Zeeland be noemd den heer J. K C. Fehr, te KloetiDge. wien als zoodanig Middelburg als standplaats is aangewezen. De landbouwers te Kapelle, Biezelinge en omstreken maken wij opmerkzaam, dat de heer Marlet Donderdag, des avonds te 7 uren, in de herberg bp M. Korstanje, te BiezeliDge, eeue voordracht zal houden over grondbewerking Was eerst een andere dag daartoe bepaald thans is deze lezing op dien dag vastgesteld. Op eene talrijke opkomst aan te dringen achten wij overbodig; ieder, die slechts eenigsziDS kan, zal, evenals een vorige keer, gaarne van deze gelegenheid gebruik maken om den in onze omstreken zoo algemeen gewaardeerden land- bouwleeraar te hooren. Vrijdag, des namiddags te zes uren, treedt de heer Marlet te Kruiningen in het gemeente huis op. Moge daar nu door een talrijke op komst het bewijs eens geleverd worden dat men de bemoeiingen van dien heer ook in de afdeeling Kruiningen op prijs stelt De zelfregistreerende peilschaal te Bath beantwoordt nog niet aan haar bestemming. De belangrijke schade, door den storm van 12 Maart 1876 veroorzaakt, is geheel hersteld, het instrument opnieuw geplaatst, alles is steik en net in ordemaar van zelfregi- streeren is nog geen spraakhet water in den koker houdt geen geregelden gang met eb en vloed. (M. Ct.) Gedep. Staten van Zeeland hebben be noemd tot adjunct-archivaris dezer provincie den heer 1. De Broekema, leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Middelburg. Zondagavond is te Middelburg door de politie op heeterdaad betrapt een jongeling, die aan de ramen bij een uitdrager met zijn elleboog een ruit instootte en een horloge- kettingje van zeer geringe waarde tot zich nam. De dader, omtrent wien ook and're ongunstige geruchten loopen, is dadelijk in verzekerde bewaring gebracht. De miliciens der lichting van 1876, bij het bataljon mineurs en sappeur» in dienst, zullen 15 Juli met onbepaald verlof huiswaarts gaan. Maandag is te Rotterdam een bijna twee jarig kind door met lucifers te spelen in brand geraakt en, hoewel de brand onmiddellijk werd gebluscht en geneeskundige hulp werd inge roepen, een paar nren later overleden. Maandag is onder Krimpen a/d. IJsel een beurtschipper van Capslle aan den IJsel door een stoomboot aangevaren. De schuit is onmid dellijk gezonken. Het stoffelijk overschot van dr. M. P. Lindo is Dinsdag op de begraafplaats »Eik en Duinen", te 's-Hage, ter aarde besteld. Volgens opgave is in het begin van Januari jl. uit Den Haag per firma Van Gend en Loos in een pakje naar Culemborg verzonden, doch aldaar niet ontvangeneen bankbiljet van 100, waarop in dosso een onleesbare afdruk van eenen stempel met het bjjschrift >22015 Tilburg" De Officier van justitie te 's-Graveuhage verzoekt opsporing en bericht. In het groot rijkshospitaal te Utiecht zijn Maandag aangekomen 2 transportwagens met manschappen, lgdende aan lichte oogziekte, en hehoorende tot het regiment rijdende artil lerie, in garnizoen te Amersfoort. De machinist en twee knechten van de Tielsche stoomboot, liggende te Amsterdam, zijn Maandagochtend gevonden, de een gestikt en de beide anderen in hoogst gevaarlijken toestand. Vermoedelijk hebben zij, om zich tegen de koude van den nacht te beschutten, vuur aangelegd, de luiken gesloten en zijn toen in slaap gevallen. Men vreest voor het behoud van hun leven. Te Denekamp ging Zaterdag een land man met zijn wagen, met 2 koeien bespan nen, uit om een stuk land om te ploegen om daar te komen moest hij een plas water door Hij kwam te bestemder tijd niet terug men ging aan het zoeken met dreggen tot de duisternis viel, doch vruchteloos. Den vol genden ochtend herhaalde men het zoeken en vond men de 2 koeien nog vast aan den halven wagen. De landman of zijn lijk werd echter niet gevonden. Vermoedelijk is hg te veel rechts afgeweken en in de Dinkel terecht gekomen en verdronken. Maandag heeft een vrij hevige brand te Doesborgh in weinig tijds fwee huizen ver nield. De oorzaak van den brand is onbekend. Onder Deurne woedde jongstleden Don derdag een hevige branddie in minder dan een uur eene boerderij, toebehoorende aan de paters Trappisten en bewoond door de broe ders dier orde, in de asch legde. De voor raad granen, hooi en stroo werd een prooi der vlammen. Het vee, zoomede een gedeelte van den inboedel, is met moeite gered. De schade is aanzienlijk. Z M. Don Pedro, keizer van Brazilië die zich thans in Italië bevindt, is volgens het Vad. voornemens in Juli eenige dagen in Neder land door te brengen. ~TWEEDE KAMER Volgens de N. R. Ct. behelst de voorgedragen wjjzigiug der wet op het notarisambt slechts partiëele veranderingen. Drie hoofdpunten komen daarbjj in aanmerking, als; de eiscben van benoembaarheid der notarissen, het over hen uit te oefenen disciplinair toezicht, en het vraagstuk der iustructie van getuigen. Lie doctorale graad in de rechten wordt vereisebte voor de toelating tot het notarieel staatsexamen en voorn aarde der benoembaarheid. (Volgens het Vad. zullen alleen zij, die den leeftijd van 25 jaren hebben bereikt., benoembaar zijn.) Verscherping van het dis ciplinair toezicht wordt in de artt. 7 en 8 opgenomen, met haudliaviiig van artt. 50 en 57 der tegenwoor dige wet. Aan het openbaar gezag zijn zij verant woording schuldig, en bet toezicht van bet openbaar Ministerie, gesanctionneerd door disciplinaire rechts macht van den onafhanke ijken rechter, biedt grooter zekerheid aan voor een onbevangen en onpartijdig onderzoek en oordeel. Volgens art. 23 der bestaande wet geldt als regel zonder uitzondering, dat de notariëete akten worden verleden in tegenwoordigheid van twee getuigen. De ondervinding van 34 jaren heeft over dien regel eene weinig bevredigeude uitspraak gedaan. Deze regel, wordt nu uitzondering voor enkele gevallen. In de zitting van Dinsdag is de interpellatie van den lieer Haffmans betreffende de Pauselijke con sulaten bepaald op M.mudag a. s Het voorstel Corver Hooft, om vóór het Paaschreces de kieswet in de afdeelingen te onderzoeken, werd verworpen. De dis cussie over liet wetsontwerp Bof te Amsterdam werd voortgezet. Een sub-amendement van den heer Fan der Kaaij, tot opheffing van Haarlem, werd verwor pen met 57 tegen 15 stemmen; over een amendement van den heer De Jong (behoud van Hoorn en ophef fing van Alkmaar) staasten de stemmen (36 tegen 86). Door den heer Lenting is op wets-ontwerp no 9 der aanhangige rechterlijke wetten een amen dement voorgesteld, om ook de thans bestaande kan tongerechten te ontbinden. PER TELEGRAAF. Het voorloopig verslag over de onderwijswet is verschenen. Over de opportu niteit der indiening bestoud verschil; bij de groote meerderheid eener sectie werd de opportuniteit ver-

Goessche Courant | 1877 | | pagina 1