Borstlijders vinden baat Druiveii-Borst-Honing'. Prof. DELMINA'S MOND-SPIRITUS NIEUWE VINDING. EAU dANVERS "rechtzaken^" BUITENLAND. ADVERTENTIE N. Winterhanden-Balsem. ÖBtïSPïssS,' Helen had alhier dnar burg. en weth. 4e aanbesteding plaats van de levering (op de kade te Ellewoutsdijk) van 100 M3. grint. Ingeschreven werd door A. G. Van IJsseldijk te St. Maartensdijk voor 3.32, C. De Jnge te Hardinxveld voor 2.60 en A. De Vries te Hardinxveld voor ƒ2.45 per kubieken Meter. Aan laatstgenoemden is de levering gegund. Het getechtshof te 's-Gravenhage heeft Donderdag leak Timmerman, van Oostburg, schuldig verklaard aan moedwilligen doodslag op zijne huisvrouw Adriana Lieven te, en hem mitsdien veroordeeld tot 20 jaren tuohthuisstraf. Oude bekenden waren Woensdag bij het Gerechts hof te 's-Gravenbage binnengeleid. Dezelfde partijen, wier zaak op 31 Januari jl. werd bepleit, traden toen in omgekeerde verhouding op. Thaus was Van den Brink appellant van een vonnis der Rechtbank te Goes tegen diakenen der Hervormde gemeente te Krabbendijke. De vader van den appellant was administrateur van onroerend goed, gelegateerd aan de diaconie te Krab bendijke, met recht van surrogatie. Bij een transactie wet diakenen van de Hervormde gemeente, tengevolge van gerezen geschillen aangegaan, bad hij zich aan eenige beperkende bepalingen ten aanzien van de admi nistratie onderworpen. De akte, waarbij hij zjjn zoon, den tegenwoordigen appellant, surrogeerde, onderwierp deze aan dezelfde beperkingen. Toen ze door bew niet werden nageleefd en er geen behoorlijke rekening werd gedaan, werd op grond van art. 1069 Burg, Wetb. door diakenen geageerd tot afzetting van deu appellant, op grond van ontrouw en van bekend slecht levensgedrag. De eerste rechter bad diakenen toe gelaten door getuigen te bewjjzen, dat hij het ge administreerde goed voor lage prijzen aan zijn familie had verhuurd en dat hij van een slecht gedrag was. Door den advocaat mr. E. N. De Brauw werden de volgende grieven tegen die uitspraak uiteengezet en toegelicht. De appellant was niet gebonden aan de beperkingen, door zijn voorganger aan de admi nistratie verbonden; krachtens het testament was ap pellant als administrateur gesurrogeerd, zijn voorganger kon wel zichzelf maar niet zijn opi olger biuden; niet deze, maar de erflaatster alleen was bevoegd geweest het bewind te reglementeeren het niet naleven van die beperkende bepalingen kon dus nooit uls ontrouw worden aangemerkt. De daadzaken, waarvan het bewijs was gelast, met name onderhandsche verpachting aan familieleden beneden de waardeen bekend slecht levensgedrag, wureu stellingen of qualificatiën, geen feiten, daargelaten dat de rechter niet had beslist, door welke bewijsmiddelen ze moesten worden gestaafd. Hij vorderde mitsdien de ontzegging van de vordering, waartoe het O. Al. in eersten aanleg had geconcludeerd. De heer mr. Pan Hoek uit Middelburg wees er zijnerzijds op, hoe de diaconie, voor welke hij optrad, •teeds met nalatige administrateurs had te doen gehad, en hoe nocdig het was, dat daaraan een einde werd ge maakt. De appellant was wel degelgk gebonden aan de beperkende voorwaarden, waaronder by door zijn voor ganger was benoemd, want daarvaD was de benoeming afhankelijk geweest. De feiten, door hem gesteld ten bewijze van die niet-naleving, waren goeddeels erkend en derhalve bad de vordering moeten zijn toegewezen. Al ware appellant ntet aan die voor waarden gehouden, dan nog leverde de eerste der te be wij ze u daadzaken het bewijs op van appellants ontrouw. De bedoeling van den eersten rechter was kennelijk geen andere geweest dan het bewjjs door getuigeu te beveleD. De conclusie strekte tot toewijzing der vordering of althans tot bevestiging tan s rechters interlocutoir vonnis. Op Maandag 5 Maart zal de adv.-geu. mr. Van Maarten in deze zaak conclusie nemen. (Pad.) Verschillende correspondenten nit TTon- stantinopel berichten, dat sinds de verban ning van Midhat Pacha het oude leventje aan het Turksche hof weer begint. De ambtenaren tan paleis en serail maken met ongelooflijken jjver gebruik van de vrijheid, die zij sedert het aftreden van den strengen en zuinigen Midhat Pacha terug erlangen, om het régime te her stellen, dat onder den oom des sultans, Abdul Aziszoo welig bloeide. Eet aantal vrouwen in den harem is minstens vertienvoudigd, da gelijks worden met de oude pracht weder tooueel- en balletvoorstellingen gegeven, de champagne vloeit opnieuw als van ouds bjj stroomen, en sultan Abdul Hamid, die juist niet door vast heid van karakter schijnt uit te munten, laat zich in dien maalstroom van zinnelijkheid weelde en overdaad medesleepen en vergeet ondanks zijne aanvankelijk goede voornemens, dat het aan hem toevertrouwde rijk op den rand des afgronds staat. De ministers zien dien toestand met ergenis en wanhoop aan doch missen allen den moed van een Midhat Pacha, om aan dien staat van zaken een einde te maken. Zij weten, dat zelfs de poging tot verzet hun den weg van Midhat zou doen volgen. In Turksche officiëele kringen is, volgens een telegram in de Times, nog geen bericht ont vangen dat de mededeeling van den Temps omtrent een gevaarljjke ziekte des sultans zou kunnen bevestigen. Wellicht is de sultan in de laatste dagen wat ongesteld geweest, maar zjjn toestand behoeft zeker geen bezorgdheid te wekken. Mocht het ech er inderdaad in den raad der Voorzienigheid besloten zijn, dat hy Tan den troon zal afdalen en, geljjk zijn on gelukkige broeder, in het privaat leven terug- keeren dan bestaat er reden te hopen dat deze treurige gebeurtenis geen ongelukkig ge volg voor het Ottomanische Rijk zal na zich sleepen daar na hem zijn broederMehmed Meshad Lffendi, geboren 3 November 1844, een krachtig gebouwd en levenslustig jonkman, den troon zou bestijgen. Prettig is zeker deze, nog wel, naar men zegtofficiëele kennisgeving voor den sultan nietEn evenmin kan men er uit op maken, dat Abdul Hamid niet ziek is, want waarom dan reeds nu over een eventuëelen opvolger gesproken? Engeland heeft aan de Porte doen weten, dat het geen dwangmaatregelen tegen haar zal nemen, maar baar ook niet beschermen zal tegen dwang, door anderen uitgeoefend. Mochten de hervormingen in Turkjje niet tot stand komen, dan zouden de mogendheden waarborgen kunnen eischen. Overigens meldt de Lloyddat bij een Russisch-Tuikschen oor log, waarvan het uitbreken over eene maand stellig verwacht wordt, Oostenrijk slechts in zoover onzijdig zal blijven, als zijne belangen niet worden benadeeld. Rusland zou het tooneel van den oorlog aanvankelijk naar Azië ver plaatsen. De verkiezingen voor de nieuwe kamer in Servië zijn in den geest van den vrede en tegen de tegenwoordige regeering uitgevallen. Men verwacht spoedig een conservatief bestuur. Donderdag is de Duitsche Rijksdag ge opend. In de troonrede wordt gezegd, dat de conferentie tot resultaat heeft gehad, dat de christelijke mogendheden tot overeenstemming geraakt zijn aangaande de waarborgen, die de Porte te geven heeft voor de hervormingen. Daardoor heeft het vertrouwen vasten grond gekregen, dat de vrede ouder de Mogendheden ook dan gehandhaafd zal woiden, als de Porte de hervormingen niet ten uitvoer brengt. Moch ten de vredesonderhandelingen met Servië en Montenegro niet tot het beoogde doel leiden, dan zal het verder het streven der Duitsche regeering zijn, in deze quaestiën, waarbjj de Duitsche belangen niet rechtstreeks betrokken zijn, haren invloed aan te wenden ter bescher ming der Christenen, ter handhaving vaa den Eur.jpeeschen vrede en tot behoud van de vriendschappelijke betrekkiogen tusschen de verbonden en bevriende regeeringen. De Times meldt uit Rome, dat krachtens een der ten aanzien van het toekomstig con clave genomen besluit, in afwijking van hetgeen thans gebruikelijk was, als opvolger van Pius IX elk kardinaal, van welken landaard ook, zal kunnen gekozen worden. Over dit punt zijn tusschen den paus en sommige kardinalen lang durige discussiën gevoerd, maar het gevoelen, dat de keuze volkomen vrij behoorde te zijn, behield de overhand. Het besluit zal aan al de kardinalen worden medegedeeld. 293ste STAATS-LOTERIJ. 2e kl. Pry zen van f 100 en daarboven. 3de lijst. No. 2745, f 20,000no. 9202, ƒ5,000; no. 17627, 1,500; no. 16495, 1,000: nos. 1291, 2306 en 4812, ieder 400; nos. 10971 en 18048, ieder 200; nos. 12410 en 13427, ieder 100. 4de lijst. No. 16260, 100. VERKOOPINGEN VERPACHTING EN. Datum. I'laats. Voorwerpen, Information. l'i Febr. Ondelande, boomen, Gemeentebestuur. 24 Nieuwdorp, planken enzKaïsebnom, 20 hruiningen, buerewnspan, Van Dam. 2ti Kittendijke, arbeiders inboedel, Liehert. 28 Kloetinge, (De Hol- landsclie Holslede)inspan, l'ilaar. 28 Hruiningen, meub. goederen, liembges. 28 's-Heerenhoek, woonhuizen, erven enz., Van den iiussche. 28 's-H Arendsk., hakhout enz., Liehert. 1 Maart,'s-lleer Arendsk., boerennispan. Van Dam. 2 VVoifaartsdijk, inspan, Knkebeeke. 2 Vlissingen, paaiden enz., Hendrikse. 2 's-HeerArendsk., huish. goeder., Van Dam. 2 Wissekerkc (N.-IL), inspan, V. d. Moer Si Koelof. 2 Scliore, woonhuis enz., Rembges 3 Schare, meub. goederen, Rembges. 5 Wissckcrke, boereninspan, Pilaar, 6 Goes, hitten en paarden, Van Dam. 7 Wemcldinge, boereninspan, Kakebeeke. 7 's-HeerArendsk., boereninspan, Pilaar. 7 Heinkenszand, woonhuis en erve, Liehert. 8 en 9 Maart, Driewegen, boereninspan, Scholten en Paardckoopcr. 9 Cortgcne, inspan, Roelof. 12 Goes, jachtrccht, Kakebeeke, 12 Heinkenszand, woonhuis en erve, Harseboom. 14 Hoedekenskerke, hoefje, schuu en land enz., Pilaar. 14 Colijnsplaat. inspan, Van der Moer. 15 Horssele, scbeepsafbraak. Schollen. half April. Herg op Zoooi.verp. visscli Schelde, De Casembroot. 21 's-H Ablskerke, inspan, Kakebeeke. 22 's-H Ablskerke, meub goederen, Kakebeeke. BliRCERUJKE STAND GOES van 21 tot 23 Februari 1877. Getrouwd: den 22, Simon Van Noort, 29 jm., met Pieternella Kriekaart, 26 j.,jd. Geboren: den 22, Geertruida, d. v. Willem Duvekof en Cornelia De Schipper. Overleden den 22, Jacob6 j,, z. v. Ary Van de Visse en Pieternella Remijn, bij den voortreffelijken Rijnlandschen Dongen, 30 Mei 1876. De ondergeteekende verklaart volgaarne, dat hij door het gebruik van den zoo gunstig be kenden 1.ruiven-Borst-Iloning van den lieer W. H.i Zickenheimer, te Mains, genezen is van eene borstkwaalwaaraan iiij twee jaren geleden heeft. Hij beveelt dus den borsthoningallen borstlijders ten zeerste aan. A. REMMEN Daar er namaaksels in den han del voorkomenwordt men ver zocht er op attent te zijn, dat de flacons van fl. 2,van eene gele, die van fl 1,van eene roode, en die van fl. 0,65 van eene witte capsule met nevenstaand fabriek merk voorzien is. Alleen echt verkrijgbaar te Goes bij J. P. Van der Does, Verkoophuis; Kruiningen bij C. De Munck; Ovezande bij W. Witkam-, Bergen- op-Zoom bij P. F. Appelboomapotheker Middelburg bij W. P Van de Kamer, apoth.; St.-Maartensdijk bij Joh. Pot-, Zierikzee bij M. J. De Looze Sc Zoon, apoths.; Tholen bij J. C. De BresVlissingen bij Jac. Dommisse Cz. Zaamslag bij wed. A. Van Fraaijenhove. Prijs per doos 15 Cts, met gebruiksaanwijzing. maakt de TANDEN zoo wit als ivoor, zet losstaande TANDEN en KIEZEN weder vast en is als specifiek middel ten zeerste beroemd om de TANDEN en KIEZEN to tin deu hoogsten ouderdom te bewaren. Prijs per flacon met gebruiksaanwijzing f 0,40. NB. De verkoop van dezen SPIRITUS is door diploma gewettigd vanwege de hoofdcommissie van geneeskundig onderzoek en toevoorzicht in Nederland. CHEMISCHE MAGNETISCHE VIJLEN ter radicale genezing van Likdoorns en Eksteroogen; prijs met uitvoerige gebruiksaanwijzing f 0,90. Te Goes alleen verkrijgbaar bij J. P. Van der Does, Verkoophuis; Middelburg, P. A. D. Ronca; VlissingenP. Gasille; Bergen-op-Zoom, J. B. Van Gennip. tïOOF'DE>IJI\r De verfrisschendste geur die er bestaat, t« I den Zomer, welke aangenamer is dan de beste 1 Eau de Cologne, is ongetwijfeld het I hetwelk het eenigsle middel is tegen hoofdpijn en rhumatiek. (Inademing, inwrijving.) Uitvinder Dr A. DE MAKBAIX, Antwerpen ifabX-van geneeskundige vroduklen, zeep en oliën Wordt verkocht bij J. P. Van der DOES en Wed. B. FABERY De JONGE, hoofddepots, J. P. De FOUW, A. C. Dk JONGE S.Jz. en M F Van4.x TEN, alleu (e Goes. •«••ld. Agentschap dezer Courant Goes. Snelpersdruk van F. Kleeuwens Zoon.

Goessche Courant | 1877 | | pagina 6