Bijvoegsel van de Groesche Courant. Zaterdag 13 Januari 1877. sa Nagekomen bericht. ftlededei'iiiigcii van verschilieüdeo aard. BURGERLIJKE STAND. Moedekenskerke. De uitslag der op 11 Januari 1877 gehouden verkiezing van 3 leden van den gemeenteraad is als volgt: Getal kiezers, volgens de kiezerslijst, 60, waarvan overleden 1, zich buiten de gemeente bevindende 4, door ziekte verhinderd om te komen stemmen 2 en aan de stemming deel namen 51 kiezers. Met volstrekte meerderheid van stemmen werd gekozen lo. Jan Steijn, met 26 stemmen, in de plaats van O Boonman Dz. 2o. Jan Raven, met 30 stemmen, in de plaats van P. De Broekert. So. Hub. Jatperse, met 32 stemmen, in de plaats van Jan Walraven. De Antwerpsche Précurseur meldt onder reserve, dat het Belgische gouvernement tot overeenstemming is gekomen met de Nederlaudsche Regeering over de redactie van een nieuw tractaat nopens het kanaal van Terneuzeu, dat verdiept zou worden, terwijl de Belgische Regeering de LuikLimburgsche, Antwer pen—Rotterdamsche en Mechelen-Terneuzeusche spoor wegen zou terugnemen. Van de 14900 meters van den tunnel van St. Gothard is op het eind san 1876 de helft doorboord. Dit resultaat werd verkregen in 4 jaar, en daar het wtrk in den laalsten tijd veel vlugger gaat dan in den beginne, rekent men voor 1880 met het geheele werk gereed te zjjn. Omtrent de ontzettende koude, die in Peters burg heerschte, wordt aan de Po»t geschreven, dat sedert 158 jaren in Rusland geen zoo koude winter is geweest. In Rybinsk aan de Wolga wees de thermometer 42 graden, in Wologda zelfs 44 graden koude aan. De scholen moesten voor eenige dagen gesloten worden en te Petersburg wareu voor de schouwburgen, het paleis en op verschillende open bare pleinen groote vuren aangelegd, waaraan de koetsiers, de politieagenteu en anderen zich konden warmen. De telegraphische gemeenschap was gedurende de strenge koude meermalen gestoord, terwijl in den dienst op de spoorwegen zeer ongeregeld voorzien werd. Men leest in the Brisbane Courier: Wat zullen wij met onze dochters doen? Leer ze op zich zeiven vertrouwen. zelf haar brood verdienen. hemden maken. te voet loopen, al hebben ze ook niets op zak. nooit valsche haren dragen haar kleeren zelf wasschen en strijken. u haar kleeren zelf te maken. dat een gulden honderd centen heeft.oh! koken en wel een Hinken schotel. eiken dag het algemeen nuttige beseffen. hoeden maken en kousen stoppen. Geef haar een goede, algemeen zakelijke opvoeding. Leer ze neen en ja zeggen, waar het te pas komt. Instrueer ze om meer op de moraal dan op geld en opschik te letten. Leer ze zich in zaklinnen te kleeden en zich daarin een koningin te wanen. Instrueer ze in alle geheimen van de keuken, de eetzaal en de spreekkamer. Leer ze dat een gezonde, ronde en rooskleurige wilde meid meer waard is, dan 50 fijne teringachtige aan- gezichtjes. Leer ze teekenen, muziek, dichtkunst enz., als ge ge noeg geld hebt. dat God haar naar zijn evenbeeld heeft ge schapen en dat het model tegen het stijve rijgen niet bestand is. Instrueer ze in het volstrekt noodzakelijke van het leven, in de waarheid, de eerlijkheid, de oprechtheid en de goede trouw en dan wanneer zjj dat alles weten laat ze dan trouwen. LANDBOUW VEETEELT. De landbouwers in de omstreken van Deventer hebben de kuilen, waarin de aardappelen geborgen zijn, hier en daar geopend en bevonden, dat de aard appelen goed gebleven zijn. De voorraad is nog groot en voor de goede soorten blijven de prijzen nog hoog 4,per H.L.) Tegen het voorjaar verwacht men aanmerkelijk lagere prijzen. OOST- en WEST-INDIË. Een bij het Dep, van Koloniën ontvangen tele gram van den Gouvern.-Gen. van Ned.-Indië, dd. 8 dezer, meldt, dat de nieuwe radja van Simpang Olim de voorwaarde aangenomen heeft, die voor de onderwerping van dat landschap gesteld waren, (waar onder de bevoegdheid van het Gouvernement om de belastingen tegen schadeloosstelling overtenemen.j Na dat hij was beëedigd, is op den 5n dezer op plech tige wijze de Nederlandsche vlag te Simpang Olim geheschen, en op den 7n de blokkade opgeheven. December 1876. KRABBENDIJKE. Geboren: den 10, Cornelia, d. v. Abraham Koeman en Elisabeth Van de Sande; den 11, Cornelia, d. v. Francois Hoogerheijde en Cathalina Elisabeth Minnaar; den 16, Neeltje, d. v. Huibrecht Van Boven en Adri- ana Pickaardt; Daniel Gerard, z. v, Cornelis Kloos terman en Dina Vette; den 24, Cornelis Marinus, z. v. Jacob Zweedijk en Maatje Wabeke. KRUININGEN. Geboren: den 1, Jacomina, d. v. Jacobus Krijger en Maria Traas; den 9, Jozias, z. v. Abraham Boone en Helena Zuijdweg; den 14, Janna, d. v. Johannes Serier en Neeltje Van den Berge; den 15, Catharina, d. v. Adriaan Steenpoorte en Janna Griep; den 23, Hedrikus Josephus, z. v. Emanuel De Maat en Rosalia Flip; den 24, Adriaan, z. v. Mathijs Glerum en Maria lraas; den 25, Cornelis, z, v. Philippus Cok en Adri- ana Danielse; den 30, Neeltje, d. v. Hendrik Hame link en Anna De Rijder. Overleden: den 14, Jan, 10 w., z. v. Lourus Sinke en Cornelia De Korne; den 16, Cornelia Ver sprille, 46 j., jd.den 29, Adriaan Stevense, 24 j., jm. NISSE. Geboren: den 31, Marinus Gerardus, z. v. Marijnus Gregorius Verbeek en Elisabeth Smit. Overleden: den 1, Jan Verhulst, 41 j., geb. met Jacoba Weststrate. OUDELANDE. Geboren.- den 1, Jan, z. v. P, Potter en Catharina De Reijger; den 8, Jan, z. v. J. Van der Pijl en Neeltje Schouwenaar; Matthijs, z. v. C. Van Hekken en Maria Slabbekoorn. Overleden: den 16, Cornelia Versprille, 46 j., jd., wonende te Kruiningen. OVEZAND. Geboren den 5, Wilhelmus, z. v. Henricus Gerardus Petrus Van Loenhout en Anna De Meij; den 15, Nicolaas, z. v. Nicolaas De Regt en Joanna Mol; den 17, Dingeuis, z. v. Abraham Wissekerke en Pie- ternelia De Korte. Overleden den 10, Francina Hoebeke, 33 j., wed. van Jan Van de Plasse; den 17, Jan De Jonge, 3 m.; den 22, Margrieta Vermue, 85 j., wed. van Laurus Timmerman. Goes. Snelpersdruk van F. Kleeuwens Zoon.

Goessche Courant | 1877 | | pagina 5