MM Aanbesteding Varkens. ouwgronaen, GEMENGDE BERICHTEN. BURGERLIJKE STAND GOES, 108 II. ra A. 80 C.A. puike TIEJSDVRIJE OPENBARE VERKOOPING op Zaterdag den 14 November 1874, l^Voonlmis, Winkel, Bovenhuis en Erve, OPENBARE VERKOOPING op Donderdag den 19 November 1874, En dadelijk daarna, neer de pretendent zijn koninkrijk met een ernstig voornemen aanviel, dan zou hij het wellicht door schrik tot eene poging drijven, die hem kon verpletteren. Aangezien voor zichtigheid denkelijk de leidsvrouw zijner be raadslagingen blijven zal, zoo is het mogelijk dat de omstandigheden langzamerhand rijpen en aan de vrienden der verbannen dynastie eene gelegenheid zullen geven. Het leger heeft zoo zeer geleden in esprit de corps en er bestaat zulk een volkomen gemis aan militaire onder geschiktheid, dat er op het oogenblik weinig uitzicht schijnt te bestaan op een dictatorschap, »en indien prins Alfonso waarborgen aanbieden kon voor een tijdvak van rust, dan zou hij de sluimerende toestemming van het gros der natie, dat altijd monarchaal in het hart was, kunnen verkrijgen." Men ziet het, de voorstelling van den Spaan- sehen toestand is, ofschoon veel waarheid be helzende, het gevolg van eene teleurgestelde verwachting, zoodat er eindelijk geen uitzicht overblijft dan eene monarchie onder prins Alfonso (de oudste zoon van koningin Isabella), als eene onvermijdbare schikking, die, behalve dat zij Rusland welgevallig ware, hoewel dit van weinig belang is, ook Frankrijk voldoen zoude, hetgeen een voornaam punt is. De ondervinding heeft echter dikwijls geleerd, dat in Spaansehe zaken het onverwachte het naaste bij de hand licht, en dat de ongunstige beoordeelingen gelogenstraft werden, of omge keerd. Dat de eene of andere schikking tot stand kome, die de menigvuldige lijders, welke hun geld aan ispanje toevertrouwden, ten minste een gegronde hoop op vergoeding mocht geven, is een wensch die algemeen beaamd zal worden, want men moet nu veronderstellen, dat een Spaansehe republiek niet houdbaar is. Een algemeene Europeeschegoedkeuring der bedoelde monarchie zou een gewichtige stap zijn tot herstel van den normalen toestand van Spanje. De correspondent van den New-York Herald bij Don Carlos meldt per telegraaf, dat te Estalla, verblijfplaats van den pretendent, Cubaansche afgezanten zijn aangekomen en het voorstel hebben gedaan, een gelijk getal wederzijdsehe krijgsgevangenen uit Spanje naar Cuba te zen den, om gezamenlijk den opstand te onder drukken. Don Carlos heeft hierop geantwoord, dat zijns inziens, waar het de nationale eer geldt, alle partpen bij en naast elkander moeten staanhij is dus bereid de republikeinen in vrijheid te stellen met het aangegeven doel, doch weigert Carlisten naar het gevaarlijk kli maat te doen vertrekken, wanneer zij niet vrij willig zich daartoe aanmelden. De Amsterdamsche Ct. maakt melding van een kachel van nieuwe vinding, die met steenkolen wordt gestookt, slechts eenmaal daags, des ochtends, met een bepaalde hoeveelheid, plus minus 18 kilo, steenkolen wordt gevuld, en eenmaal aangelegd zijnde, 24 uren achtereen doorbrandt zonder uitgaan en zonder dat toezicht ot onderhoud noodig is. Te Breda is het rundvieesch weder met 10 cent per kilogram verminderd en kost thans ƒ0.70." „Nu een wonderlijk soort hooge dames-hoeden dezen winter in de mode komt, zegt het Handelsblad, kan het wellicht nuttig zijn de aandacht van den Ge meenteraad op dit feit te vestigen." Rooken hindert in een schouwburg, maar hooge hoeden niet minder. Onpartijdigheidshaive, meent het 11., moest nu ook een Solitie-'verordening tegen zulke hoeden worden uitge- acht. Het blad geel't in overweging het voorschrift aan te plakken: „Alle vrouwen, die er lief uitzien, worden verzocht haar hoeden af te zetten, enz." Van zulk een verordening zijn de beste vruchten te ver wachten. Te Stettin wordt voor rekening van een aantal Berlijnsclie vischhandelaars een groote stoomboot ge bouwd, voorzien van vijf bassins, ten einde uit de Zweedsche en Deensc'ne wateren levende visch naar de Duitscke kust te brengen, vanwaar de lading in met water gevulde bakken naar verschillende plaatsen in Duitschland zal worden verzonden. Een heer te Michigan is het gelukt 5115 woorden op een briefkaart te schrijven, waarmee men drie zeer compres gedrukte kolommen van een groot dagblad zou kunnen vullen. Met een vergrootglas moet de brief kaart te lezen zijn. De burgemeester te Kyritz, in de Pruisische provincie Brandenburg, heeft onlangs bij de repetitie in den Ame- rikaanschen circus een paar olifanten zoodanig getergd, dat het personeel hem, uit vrees voor ongelukken, uit den circus heeft gesmeten, 's Avonds na atloop der voor stelling, toeneenige olifanten op straatstonden om naar Ruppin te worden vervoerd, gal' hij een van de klein ste dezer dieren een slag. Onmiddellijk grijpt een groote olifant hem met den slurp aan, slingert hem omhoog en ploft hem op de straat neder, zoodat hij op hetzelfde oogenblik den geest gaf. Een tienjaiig doofstom kind van Jemappes werd een jaar geleden door zijn ouders vermist en alle na- sporiDgen naar de kleine waren vruchteloos, tot dezer dagen uit het zuiden van Frankrijk het heugelijk be richt kwam dat het kind was teruggevonden. Door rondreizende kermisgasten gestolen,hadden dezen spoedig gezien, dat zij geen voordeel met de kleine konden behalen en hadden het kind onmeédoogend aan zijn lot overgelaten. Het viel echter in liefdadige handen, die het verdwaalde kind een plaats bezorgden in een doofstommen-gesticht, waar men er in slaagde zijn ge boorteplaats van hem te weten te komen. Te Londen zijn twee vaten boter aan de markt gebracht, afkomstig van de Deventer markt, welke beide behalve boter, een zeer zwaren keisteen bevatten. „Gij kunt u wel verwijderen", zeide gouverneur Moses van Zuid-Carolina tot een neger, die in eene restauratie in Charleston achter zijn stoel stond. „Neem mij niet kwalijk", antwoordde Sam „maar ik ben ver antwoordelijk voor de lepels." VERKOOPINGEN VERPACHTINGEN. Datum. Plaats. 7 Nov. Boes, 9 11 It 12 12 13 13 13 13 14 14 1Ü 1ü 18 18 llJ 19 20 20 21 25 20 2(1 Voorwerpen. Puin, Hcinkenszaud, Boomen, Ovczand, Boomen, Goes, Meubilair, Bath, 3 Woonhuizen, Heinlcenszand, Boomen, 's-lleer Arendsk., Boomen, 's-firavenp., Boomen, Kloetiuge, Boomen, Ovezand, Boomen, Goes, Woonhuis, Hcinkenszaud, Boomen. Oudclandc, Waarde, Nieuwedorp, Biczelinge, Goes eu Kloet. Idem, Boomen, Idem, Idem, Idem, Kwadendainme, Idem, lleinkenszand, Afbraak, Ellcwoutsdijk, Boomen, Heinkenszand, Idem, Kloetinge, Hout en Boomen, Nisse, Boomen, Hcinkenszaud, Idem, Dec. Goes, Huis en Koetshuis, Kapelle, Boomen, Oudsabbinge, Boomen, Goes, Hotel, Informatiên. Onlv. Registratie, mr. v. Dishoeck. mr. v. Dishoeck. mr. I.iebert. Kakebeeke. mr. v. Dishoeck. Pilaar. mr. Van Dam. mr. Van Dam. Pnimers. Paardekooper en v. d. Bossche, mr. v. Dishoeck. mr. v. Dishoeck. Rembges. mr. v. Dishoeck. mr. Liebert. Paardekooper en Kakebeeke. mr. v. Dishoeck. mr. Van Dishoeck. Pilaar. mr. v. Dishoeck. Kakebeeke. mr. v. Dam. mr. v. Dishoeck. Pilaar. Rembges. Pilaar. mr. Liebert. De WeJcelifksche geïllustreerde Cou rant, welke onder den titel van De Hollandsche Illustratie bij Gebroeders Binder te Amsterdam ver schijnt en thans haar elfden jaargang intreedt, wordt om haar overvloed en verscheidenheid van onderhou dende en nuttige lectuur, onder alle standen bijzonder gezocht. In rijkdom aan platen en portretten wordt zij door geen ander blad overtroffen, terwijl haar on begrijpelijk geringe prijs haar onder ieders bereik brengt. De verspreiding van deze Wekel ijksehe geïllustreerde Courant i3 dan ook zoo alge meen, als weinige bladen genieten. Uit dien hoofde vinden de adeerlentiën, die zij opneemt, dan ook de ruimste bekendheid. van 4 tot en met 6 Nov. 1874. Ondertrouwd den 4, Gerardns Bergervoet 27 j. jm. met Anna Catharina Proost, 23 j.jd. Gehuwd: den 5, Joseph Francies Collesaer, 31 j. jm. met Maria Geers, 23 j. jd. Overleden: den 4, Willem Temperman, 66j. gehuwd met Maria Groeneweg. AI V Kif r EPüTlJËiN. Ondertrouwd GERARDUS BERGER VOET, van Fannerden, en ANNA CATHARINA PROOST, Goes, 4 November 18 74. van Goes* Benige en algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een ZQON Vrouwe M. J. UIJTTENHOOVEN-Kakebeeke. 's-Hage, 5 November 1 874. Gisteravondomstreeks half elf uur overleed tot mijne, mijner kinderen en behuwd- kinderen diepe droefheid, in den ouderdom van ruim 66 jaren mijn innig geliefde echtgenoot WILLEM TEMPERMAN, in leven vleeschhou- wer alhierna eene gelukkige echtvereeiiiging van 43 jaren. God, hoop ik, sterke ons in deze voor ons zoo zware beproeving. Uit aller naam, Goes, Wed W. TEMPERMAN— 5 November 1874. Groeneweg. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een langdurig en smartelijk lijden, onze geliefde moeder en be- huwdmoeder SARA HUBERDINA MOELAERT, wed C. Vroegop, in den ouderdom van bijna 74 jaren. Ellewoutsdijk 5 Nov. 1874. DE KINDEREN. De ondergeteekenden betuigen bij deze hunnen liartelijken dank voor de menigvuldige bewijzen van belangstellingbij de voltrek king van hun huwelijk ondervonden, en in het bijzonder den Weledelgestrengen heer M. J. De Marees van Swinderen en de familie Overman. Goes, J. F. COLLESAER. 5 November 1874. M. COLLESAER— Geers. Aan allen, die mij op mijn 'ïOstcil jaardag24 October 11., van hunne belang stelling zoo van hier als van elders hebben doen blijken, betuig ik mijn oprechten dank. 's-Heer Arendskerke, 5 Nov. 1874. Z. lie Muiter. Wie genegen is, ten behoeve van het Gast huis te Goes, de leverantie aantenemen van één of* twee vette vai'kens, ieder circa 300 pond schoon aan den haak we gende, op de voorwaarden voor belanghebbenden bij den Binnenvader van dat gesticht ter lezing liggende, gelieve zijn daartoe strekkend inschrij vingsbiljet te bezorgen op Donderdag den 12 November, des middags vóór 12 ure, bij den eerst- ondergeteekende. Het Bestuur van hel Gasthuis, Mr. J. I. DEL BAERE, Voorzitter. E. Van den BOSCH, Secretaris. Gegadigden tot het pachten van gelegen in den Houtiakpolder, bij Halfweg, Afdeeling B, Kavel 1 tot en met 12, voor den tijd van 10 jaren, worden uitgenoodigd hunne insehrijvingsbiljetten per Hectare 's jaars in te leveren vóór of op den 14 November a. s. ten kantore van de heeren FRANSEN Van de PUTTE ZOON, te Goes, bij wie, op franco aanvraag, afdrukken der voorwaarden te ver krijgen zijn. NB. Ingeschreven kan worden per iederen Kavel afzonderlijk, zonder verplichting des verpachters om te bouwen, of in perc. van de Kavels 1 tot 4 I of 1 tot 6 u n u n 5» 8 7 12 n n n n ii 9 ff 12 of wel voor de massa, met verplichting des ver pachters, gebouwen ter zijner keuze te stichten. des namiddags te 1 uur ten verzoeke van de eerst en eenig ingeschreven Schuldeischeres van den gefailleerden Ijanrus ATmeliin- ders, winkelier te Goes, op het Slot Ostende aldaar, bewoond door dhr. J. J. Koens, van een hecht en sterk en sedert weinige lltvf'ij jaren vernieuwd staande in de Korte Kerkstraat te Goes, wijk A no. 114, kadastraal bekend sectie D no. 384. Informatiên te bekomen bij den heer I. J. PAARDEKOOPER en bij den Notaris II. K. D. VAN DEN BUSSCIÏE, beiden te Goes. des morgens te 10 uren, voor KERK VOOGDEN der HERVORMDE GE MEENTE van KLOETINGE, in hunne weide aan den Grintwegnabij de voormalige Oostpoort te Goes, bij partijtjes, van: 50 zware, zachte en harde Olmen- en Ksschenboomen, op die weide en aan den grintweg staande. in het gemeentehuis te Kloetingezoo in drie perceelen als in massavan 242 buitengewoon zware opgaande Olmen- en Essschenboomen, op gemelde weide wassende, en 1 dito Olmenboomaan den grintweg staande. Informatiên te bekomen bij den heer I. J, PAARDEKOOPER en bij den Notaris A. KA KEBEEKE Jz., beiden te Goes

Goessche Courant | 1874 | | pagina 3