Aanbesteding 375,000 E.-Mark, BURGERLIJKE STAND GOES, LIEFDADIGHEID. DE ACHT BEKROONDEN. Öp Zaterdag 31 October 1874, Mla Woonhuis en Erf, En op Woensdag 11 November 1874, HUISRAAD en ROERENDE GOEDEREN, OPENBARE VERKOOPING, Op Dinsdag 3 November 1874, OPENBARE VERKOOPING op Woensdag den 4 November 1874, nïUfrnnru mm in en Katoenen Stoffen enz. OPENBARE VERKOOPING op Vrijdag den 13 November 1874, 100 zware Canadaboomen bij enkele inschrijving, Men reike aan de fortuin de hand. S. Steindecker Comp., en. Ëveüwel wil de financiëele commissie de verant- oordeljjkheid niet alleen dragen, maar laat de beslis- ng aan den Raad over. De Voorzitter verklaart, dat het antwoord van burg. weth. door hem zelf gesteld is en dat, wat daarin ermeld staat, niet gezegd is, om de financiëele com- issie bang temaken met bedreiging van verhoogir.g van en H. O. maar, waar burg. en weth. door spaarzaam verleg de 6000 voor de keibestrating hebben weten vinden, moeten zij hun leedwezen betuigen, wanneer hans de gelegenheid om een goeden toegangsweg naar et station te verkrijgen, ongebruikt voorbij gaat. Het s waar: de geprojecteerde roofing der boomen zal waar- chijnlijk 2400 opbrengen en voor de straten is 1500 inder uitgetrokken, maar de overige ƒ2100, die op en dienst voor 1875 uitgezuinigd zijn, zullen zeer moeie- ijk op den dienst voor 1876 gevonden kunnen worden, urg. en weth. hebben door allerhande middelen ge- racht te sparen en spr. vertrouwt, dat het dag. bestuur at meer geloof verdient, dan de heeren, die de vorige pr. geraadpleegd heeft, maar die niet zoo in het oeheer er geldmiddelen van de gemeente ingewijd zijn als urg. en weth. Wat den weg langs de nieuwe huizen etreft, deze zal misschien in den aanstaanden winter iet in zoodanigen staat geraken, dat hij onberijdbaar al zijn, maar men vergete niet, dat de afgeloopen win- _r een zeer droge en zachte winter was. Acht de aad de keibestrating onnoodig, dan zullen burg. en eth. er zich bij nederleggen, maar zij verklaren, dat eze bepaald noodig is. Wat het aangevoerde door r. Callenfels aangaat, moet spr. zeggen, dat als langs en Ganzepoortsingel een grintweg gelegd wordt, dit niet tot voordeel der gemeente zou zijn. l)ie singel 's uitnemend door zijne slechte geaardheid. Eene keibestrating zal wel duurder zijn, maar in lengte van tijd goedkooper dan een grintweg. De heer dr. Caller.feU is van oordeel, dat men met wat meer uitkistingen en wat meer grint er even goed zal komen als met een keibestratiug. Ook in den Poel is de grond van eene slechte geaardheid en de wegen houden zich daar kapitaal. De heer fransen Van de Putte had zich gevleid, dat de fin. commissie het punt der traverse door de Voor stad zou hebben losgelaten. Dan zouden zij zich op een zuiverder standpunt geplaatst hebben. Spr. zal zich daarvan losmaken en zich alleen bezig houden met de voorgedragen keibestrating. Hij zal het eerst de beden kingen van dr. Callenfels wederleggen. Eene vergelij king met den stationsweg gaat niet op. Die weg is ge legd uit eene rijke beurs. In plaats van 18 centimeters grint, zoo als gewoonlijk, heeft men 50 centimeters ge bezigd en als de Staat dien weg had aangelegd met keien, zou hij zeker niet meer gekost hebben. Als de gemeente nu ook zulk eene dikke grintlaag legt, is het goed, maal ais er eene keibestrating komt is dit beter. Evenmin gaat de vergelijking met de wegen in den Poel op. In den zomer worden die voor geen tiende gedeelte bere den, in den winter nooit, en bovendien waait er besten dig de wind over, al hetgeen met den Ganzepoortsingel niet het geval is. Maar er is nog iets. Ondanks alle po gingen van de wethouders Van Kerkwijk en Kakebeeke, van spreker en den bouwmeester, is de Ganzepoortsin gel nooit goed te maken geweest, en dit kan ook niet zonder keibestrating. Wat de meening van den heer Hamer betreft, dat de weg van de Koebarrière in den aanstaanden winter goed zal zijn, spr. hoopt, maar betwijfelt het. Spr. erkent, dat het vervoer van den grond over den weg kwaad heeft gedaan, maar men vergete niet, dat het een droge winter is geweest, en dat den wind de vrije overtocht is benomen door de huizen. Eu als men nu de ondervin ding raadpleegt, zal men toestemmen, dat een weg achter huizen nooit goed te houden is, en dat alzoo het station niet te genaken zal zijn, indien de keibestrating niet gelegd wordt. Men diende toch te bedenken, dat de weg de communicatie voor geheel Schouwen met den spoorweg is. Ten vorigenjare kwamen telkens klachten in over den onbruikbareu toestand van den weg langs de nieuwe huizen, zoowel van de ondernemers der dili gences als van Van Gend en Loos en dit heeft er zelfs toe geleid, dat men oogluikend moest vergunnen aan laatstgenoemde onderneming, om een pad te berijden, dat slechts voor voetgangers is opengesteld. Dit zijn zaken, die minder bekend zijn bij de leden van den Raad, maar als men die nu koppelt aan de uitspraken van den Raad bij de begrootiDgen voor 1873 en 1874, dan be grijpt spreker niet, hoe er oppositie tegen de keibestra ting kan zijn. Op de begrooting voor 1873 toch kwam een memoriepost voor tot „het leggen van eene nieuwe keistraat van uit de stad naar den stationsweg," waarbij burg. en weth. tot toelichting mededeelden, dat de ver meerderde communicatie aan die zijde der stad, alsmede de bijbouw aldaar eene keibestrating van ten minste éen weg met de kom der gemeente noodzakelijk maakte; doch dat burg. en weth. nog geen vast plan hadden, welke der drie daar heen loopende wegen de voorkeur verdient. Met de kennisgeving dat later een gedetail leerd voorstel daaromtrent zou worden gedaan, werd toen stilzwijgend genoegen genomen. Op de begrooting voor 1874 werd de memoriepost weder gevonden en ter wijl de fin. comm. in haar rapport toen van oordeel was, dat de richting van de te leggen keibestrating reeds aan gegeven, of juister gezegd, aangewezen was, werden burg. en weth. door een lid van den Raad naar de rede nen gevraagd, waarom nog geene definitieve aanwijzing kon plaats hebben. Het antwoord van het dagelijksch bestuur lokte geene bedenkingen uit en burg. en weth. meenden, dat nude tijd gekomen was om aan hunne toe zegging gevolg te geven. Spr. hoopt en verwacht, dat de leden van den raad de te leggen keibestrating zullen 1 losmaken van de Voorstad en alleen op de behoeften aan 1 deze zullen letten. De heer Den Boer verklaart met genoegen gezien te hebben, dat de keibestrating is uitgetrokken. Hij is het eens met burg. en weth., dat de weg niet goed te houden en dat verbetering noodzakelijk is. Als er nat weer in valt is de weg niet te gebruiken. Hij zal dus vóór den post stemmen. De heer jhr. De Marees Van Swinderen wil met een enkel woord de stem, die hij zal uitbrengen, motiveeren. Hij is overtuigd van de noodzakelijkheid van het leggen eener goede straat van de Ganzepoort naar den Stations weg. Het is toch ten allen tijde eene eerste grond stelling in de huishouding dezer gemeente geweest, dat men den plattelandsbewoners het komen naar Goes gemakkelijk moet maken, dewijl daardoor vertier in de gemeente wordt gebracht. Dit beginsel, dat reeds vóór eeuwen werd verdedigd, wenscht hij vast te houden. Was spr. eerst van ge voelen, dat het beter was, om tot het volgend jaar met de uitvoering van het werk te wachten, na de argumenten, die tegen deze meeuiug zijn aangevoerd, gehoord te hebben is hij hiervan teruggekomen. Niet echter omdat het volgend jaar de Hoofdelijke Omslag zoude moeten verhoogd wordende fondsen zullen integendeel dan nog gemakkelijker te vinden zijn dan nu, dewijl de rentelast verminderd wordt, indien de aflossing plaats heeft die de commissie, bij verwerping van den post van 6000, voorstelt. De heer mr. De Witt Hamer zegt, dat hij, na de verklaring van den heer Fransen Van de Putte omtrent de ongeschiktheid van de wegen, terughuivert en mede zal gaan met burg. en weth. De beerdr. Callenfels verklaart, dat het aangevoerde door den heer Fransen Van de Putte ook hem terug doet komen van zijne meening om tegen den post te steramen. Hij was, uit oorzaak van zoo weinig kosten mogelijk te maken, van oordeel dat men het met een grintweg wel kon doen, doch zal nu voorstemmen. Niemand meer het woord verlangende, wordt de post in omvraag gebracht en met algemeene stemmen aangenomeu. Wordt vervolgd) VERKOOPINGEN VERPACHTINGEN. Datum. 31 Oct. 2 Nov. 3 4 Plaats. Does, Kapelle, Voorwerpen. Woonhuis, Wisscheu, Goes, Paarden, Wagen enz., Ellewoutsdijk, Boomen, 6 7 9 II 11 12 12 13 14 16 18 18 19 25 26 3 Dec. Goes, Manufacturen, Üvezand, Hoornen, Nieuwlande, Boomen, lloedekensk. Boomen, Goes, Puin, Heinkenszaud, Boomen, Ovezand, Boomen, Goes, Meubilair, Bath, 3 Woonhuizen, lleinkenszand, Boomen, 's-Heer Arcndsk., boomen, Goes, Woonhuis, Oudelande, Boomen. Nieuwedorp, Boomen, Biezetirige, Boomen, Goes en Kioet. Boomen, Kloetinge, Ilout en Boomen, Nisse, Boomen, Kapelle, Boomen, Informatiën. mr. Liebert. Paardekooper en v. d. Bussche. v. d. Bussche. mr. v. Dishoéck, Pilaar. mr. v. Dishoeck. Kakebeeke. P. De Broekert. Ontv. Registratie, mr. v. Dishoeck. mr. v. Dishoeck. mr. Liebert. Kakebeeke. mr. v. Dishoeck. Pilaar. Paardekooper en v. d. Bussche. mr. v. Dishoeck, mr. v. Dishoeck. mr. Liebert. Paardekooper en Kakebeeke. Kakebeeke. mr. v. Dam. Rcmbges. 286e STAATS-LOTERIJ. Ie kl. Prijzen van f 100 en daarboven. Derde lijst. No. 14795 400; no. 9450 ƒ200; nos. 4574, 7495, 11335, 13561 en 19948, ieder ƒ100. Vierde lijst. No. 12325 ƒ20,000; no. 2605 1000. van 28 tot en met 30 Oct. 1874. Ondertrouwd den 28, Augustus Spinnock, 26 j. jm. met Johanna Van der Reit,22j.jd; den 29, Marinus Pieper, 23 j. jm. met Eliza beth Labeur, 28 j. jd. Gehuwd: den 29, Pieter Himmerle, 58 j. jm. met Cornelia Maartense, 51 j., wed. van Joannes Franken. Geboren: den 30, Marcus, z. v. Marcus De Bokx en Maatje Zandee. Overleden: den 29, Jacoba Sandee, oud 42 j., eerst weduwe van M. Ripmeester, nu gehuwd met Johannes De Dreu; den 30, Marinus Jo hannes De Jongh, oud 49 weduwnaar van WiUtelmina Johanna Vincencia Callenfels. Voor de noodlijdenden te CATS, voor wie elke tave der liefdadigheid eene weldaad blijft, werd bij en ondergeteekende nog ontvangen van v. C. 10, van P. D. ƒ1. B. A. OVERMAN. A1>VEKTEIVT1ËN. Heden overleed mijne geliefde Echtge noot JACOBA ZANDEE, in den jeugdigen leef tijd van 42 jaren en 6 maanden, na eene korte echtvereeniging van slechts 5 weken. De Heeredie gaf en namtrooste mij en de 3 kinderen, nu nog te jong om hun zwaar verlies te beseffen. Goes, JOHANNES De DREU 29 October 1874, en Kinderen, Hedefi overleedna eeli langdurige eu smartvolle ziektein den ouderdom van bijna 50 jaren, onze geliefde Vader MARINUS JO HANNES De JONGH, in leven wijnkooper alhier. Goes, 30 October 1874. Mede uit naam mijner broeders, J. De' JONGH. Het is voor de ondergetee- kenden eene behoefte, hierbij openlijk hartelijken dank te be tuigen, in de eerste plaats aan het bestuur en de leden van het Departement Goes der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen voor hunne welwillende voordracht en bemoeiingen om voor onderge- teekendenhet eermetaal voor 25jarigen trou wen diensten plichtsvervulling van het Hoofdbestuur te verkrijgen en de uitreiking daar van te doen plaats hebben op eene wijze, die ondergeteekenden met diepe erkentelijkheid ver vult. Zij geven aan de Maatschappij de ver zekering dat hun dank voor de bewezen eer ook daarin zal bestaan, dat ze er een spoorslag in zullen vinden om even als nu gedurende 25 jaren en langer, zich verder te wijden aan de belangen hunner meesters en bij getrouwe plichtsvervulling niet zullen vergeten, dat vooral hartelijke toewijding aan de zaken en personen hunner meesters het hoofdmotief is voor de toe kenning van zulk een eereblijk. In de tweede plaats betuigen de ondergetee kenden dank aan de verschillende gezelschappen, die zich bereid hadden verklaard de uitreiking door muziek en voordrachten op te luisteren terwijl zij eindelijk het in grooten getale op gekomen publiek dank zeggen voor de betoonde belangstelling bij eene eerbetooningdie zij nimmer zullen vergeten. des avonds te 8 urente Goes, bij J. J. ZVSh. Hartman, openbare verkooping van een in de St. Jacobstraat, wijk B no. 45, te Goes. Yan 26 October af dagelijks te bezichtigen. TQ des namiddags te 1 uurte jijpi Goes, wijk B no. 45, open- ffit M bare verkoopiug van nagelaten door de wed. Antonie Snoep. Informatiën bij den Notaris mr. LIEBERT, te Goes. des middags te 12 uren, aan de woning van Hub. "V an der* Stratenop den Molendijk te Goes van Een PAARD, zijnde witte Hit, oud 9 jaren, een Drielings BOERENWAGEN een HAND KAR op Veeren, een BAKKERSBU1L, KACHELS, ZEEFTEN, BLOKKEN, SCHIJVEN, IJZER WERK, eenige MEUBILAIRE GOEDEREN en WINKELGEREEDSCHAPPEN enz. FAN DEN BUSSCHE, Notaris des voormiddags te 10 uren, te Goes, in het koffiehuis bij J. J. Hartman, ten verzoeke van den heer Mr. J. G. De WITT HAMER, als Curator in het faillissement van L. .Alrne- lïinders, ten overstaan van den Notaris J. M. PILAAR, te Goes, van eene groote partij jti, KIJKDAG Dinsdag den 3 November 1874 van 10 tot 5 uren. des morgens te 10 uren, in de ge meente 's-Heer Arendskerke, aan den dijk tusschen de West- en Noord- Craaiert-poldersvoor den eerzamen F». JEi. Remijn, ten overstaan van den Notaris J. M. PILAAR, van: waaronder geschikte voor werkhout. van het leggen van ongeveer 1125 M- Vilvoordsche STEENGLOOIING, aan de schor tusschen de dijkpalen 18 en 20vóór den Willem Adriaan- pólder onder Cortgenemet leveran tie van materialen. Het bestek ligt van Dinsdag 27 October af ter inzage van gegadigden, ten kantore van den ondergeteekende en van den Dijkgraaf A. BLOK, te Cortgene, door wien op Zaterdag 31 October en Maandag 2 November aanwijzing zal worden gedaan. Inschrijvingsbiljetten moeten bezorgd worden ten kantore van den ondergeteekende Dinsdag 3 November 1874, voor des middags 12 uren. Goes, 19 October 1874. De Rentmeester van Cortqene, J. A. A. FRANSEN Van de PUTTE. PILLEN HOLLOWAY. Hare Overtreffelijkheid boven alles. Dit geneesmiddel is samengesteld uit de keurigste balsemachtige planten van het Plantenrijk. Verschil lend van de delfstoffelijke en kwik bevattende prepa raten, zijn de Holloway Pillen ten allen opzichte zacht- werkend en kunnen gerust door de teerste vrouwen en kinderen genomen worden. De zenuwachtige per sonen en zij die door langdurige pijnen de hoop en zielskracht verloren hebben, gelieven haar bijzondere aandacht te verleenen aan ae talrijke gevallen van herstel, die, in dergelijke omstandigheden door die Pillen zijn te weeg gebracht, en zullen het zich tot plicht rekenen om ze door de gunstigste getuigenissen te doen kennen. Zij verzekeren een langdurig gezond en gelukkig bestaan. In al de ongesteldheden van de spijsvertering voortkomende uit ae maag, de lever en de ingewanden, is de heelende kracht van die bloedzuiverende Pillen bijzonder opmerkenswaardig; zij prikkelen de trage werkingen, en regelen die, welke ontsteld zijn. Botjes zalf a f 0,80, f 1.85, f3 f7,—f 10,85 en f20,90. Doosjes pillen a f0,80, f 1,85, f3,f6,75, f13,50 zijn op franco aanvrage a contant te bekomen I. P. Verlinden te Bergen- op-Zoom, dhr. J. Straatman, apotheker te 's-Hertogenbosch, als mede te Londen533, Oxford Street, vroeger 244 Strand. Bij iedere doos is eene in alle talen gedrukte terechtwijzing om den zieke in alle mogelijke omstandigheden de benoodigde inlichtingen te geven. als hoofdprijs voor het gelukkigste geval, zal de nieuwste groote Geld-Verloting,die doordehooge regeering goedgekeurd en gegarandeerd is, be vatten. De voordeelige inrichting van het nieuwe plan bestaat daarin, dat in den loop van slechts weinige maanden in 7 verlotingen 43,300 prijzen ter volledige beslissing zullen komendaaronder zijn kapitale prijzen van eventueel 375,000 Rijksmark, zekere echter van 250,000, 125,000. 90,000, 60,000, 50,000,40,000,36,000,30,000,24,000, 20,000, I'S,000, 15,000, 12,000, 6000, 4000, 203 van 2400, 412 van 1200, 512 van 600, 599 van 300, 19,700 van 132 enz. De prij strek kingen zijn volgens plan van over heidswege vastgesteld. Voor de aanstaande eerste prijstrekking dezer groote door den Staat gewaarborgde Geldverloting kost 1 geheel origineel-lot slechts Thlr.2 of fl.3'k, 1 half n 1 n 13U, 1 kwart ij jj n V2 a ,90, tegen inzending van het bedrag in bankpapier of per postwissel. Alle commissiën zullen onmiddellijk met de grootste zorg vuldigheid uitgevoerd worden en ieder speler ontvangt van ons, de met het wapen van den Staat voorziene origineele loten eigenhandig. Bij iedere bestelling zal het vercischte ofliciëele plan gratis worden bijgevoegd en zenden wij aan onze begun stigers onaangevraagd hij elke trekking de ofliciëele lijsten. De uitbetaling der prijzen geschiedt steeds prompt onder waarborg van den Staat en kan door directe toezending of ook naar verkiezing der belanghebbenden door onze correspondenten in alle groote plaatsen van Nederland be werkstelligd worden. Ons debiet is steeds door het geluk begunstigd en onder vele andere aanzienlijke prijzen hebben wij meermalen vol gens ofliciëele bewijzen de eerste Hoofdprijzen verkregen en onzen begunstigers zelf uitbetaald, evenzoo werd den 7 October II. de Hoofdprijs bij ons gewonnen. Het is te voorzien dat bij deze op den heebtsten grond slag gevestigde onderneming van alle kanten krachtig deel genomen zal worden en we verzoeken derhalve, om alle commissiën te kunnen uitvoeren, ons de bestellingen zoo spoedig mogelijk, in elk geval vóór den 1!November a.s. te doen toekomen. Bankiers- en Wissel-kantoor te Hamburg. en Verkoop van allerhande soorten van Staatsobligatiën Spoorweg-Actiën en Beleeningsloten Hiermede danken wij voor het vertrouwen ons tot hiertoe geschonken, en daar wij bij het begin der nieuwe verloting ter deelneming invitecren zullen wjj ons ook voor bet vervolg bevlijtigen, door een stipte en reëele bediening, de tevredenheid van onze geëerde begunstigers te verwerven. Aan- P.S.

Goessche Courant | 1874 | | pagina 3