1874. N°. 39. Dinsdag 31 Maart. 613te jaargang. AANBESTEDING. KONINKLIJKE NEOERLANDSCHE ZEEMACHT. Ministerie van Biunenlandsclic Zaken. RIJKS-WATERSTAAT, BRUG OVER DE HAVEM. Vertrek der brievenmail naar Oost-Indie. BINNENLANDSCHE BERICHTEN. «OBCKE De uitgave dezer Courant geschiedt Maandag, Woensdag en Vbijdag avonduitgezonderd op feestdagen. Prijs per kwartaal zoo binnen als buiten Goes f 1,75. Afzonderlijke nommers 5 c. met bijblad 10 c. Op Vrijdag, den 10 April 1874, des voormiddags te 10 uren, zal, onder nadere goed keuring, door den Commissaris des IConings in de provincie Zeeland, of, bij zijne afwezigheid, door een der leden van de Gedeputeerde Staten, en in bijzijn van den Hoofdingenieur van den Waterstaat in het 11de district, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, worden aanbesteed: Het onderhoud der Rijkszeeweringen aan de Oude Hoeve, langs de Noordkust van het eiland Schouiven, van 1 Mei 187-4 tot 1 Mei 1875. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrij ving volgens 434 der Algemeene Voorschriften. Het bestek ligt ter lezing aan het gebouw van het Ministerie van Binnenlanasche Zaken, aan dat van het Provinciaal Bestuur van Zeeland, te Middelburg, en is voorts op franco aanvrage, tegen betaling der kosten, te bekomen bij den boekhandelaar M. Nijhoee, Raamstraat no. 49 te 's-Gravenhage, en door zijne tus- schenkomst in de voornaamste gemeenten des Rijks. Op 4 en 7 April 1874 wordt de noodige aan wij zing, op de plaats gedaan; voorts zijn nadere inlich tingen te bekomen bij den Hoofdingenieur van den Waterstaat, te Middelburg en bij den Ingenieur van den Waterstaat te Zierikzee. 's-Gravenhage, den 4 Maart 1874. Voor den Minister, De Secretaris- Generaal, HUBRËCHT. De Minister van Koloniën, ad interim Minister van Marine, brengt ter kennis van belanghebbenden: lo. dat, van af den 20sten Maart tot den laatsten December dezes jaars, aan hen, die voor 3, 4 of 5 ja ren zich in 's Konings zeedienst verbinden, naar ge lang van de qualiteit waarvoor de aanneming plaats heeft, worden toegekend de premiën en aanbrenggel- den hieronder vermeld: t-i '-A, o 6c 5 c t cc cc c «.2, i s O. Bootsmansmaat op eene soldij van 25 's raaands/50 ƒ10 Schiemansmaat25 50 10 Kwartiermeesters v. d. kapiteinsloep 25 50 10 Kwartiermeesters22 50 10 Konstabelsmaats22 50 10 Matrozen der 1ste klasse 18 50 10 id. 2de 15 32 8 id. 3de 11 16 6 Vuurstokers 1ste 45 32 8 id. 2de 30 24 6 id. 3de 20 16 4 Het aanbrenggeld wordt aan den aanbrenger uitbe taald; terwijl aan lien, die zeiven zich aanmelden, dat bedrag als verhoogde premie wordt uitgekeerd; 2o. dat vuurstokers der 1ste en 2de klasse, die zon der genot van premie en aanbenggeld zich uitsluitend voor binnenlandschen dienst en voor onbepaalden tijd wenschen te verbinden, omtrent de voorwaaiden bij de Directiën der Marine te Amsterdam, te Willems oord en te Hellevoetsluis, zoomede bij de Commiesen van aanneming der Marine te Rotterdam en te Vlis- singen de noodige inlichtingen kunnen inwinnen. De kantoren van aanneming, waar men zich voor den zeedienst kan verbinden, zijn gevestigd: te Amsterdam, op 's Rijks jverf, te Willemsoord, id. te Hellevoetsluis, id. te Rotterdam, Nieuwehaven, wijk 12, no. 21, te Vlissingen, bij den Commies van aanneming aldaar. Vuurstokers, die vroeger niet in die qualiteit bij den Marine in dienst zijn geweest, kunnen' alleen te Amsterdam, Willemsoord en Hellevoetsluis worden aangenomen, na aldaar de vereischte proeven te heb ben afgélegd. 's-Gravenhage, den lOden Maart 1874. De Minister voornoemd, FRANSEN VAK DE PUTTE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES brengen ter kennis van de ingezetenen, dat, wegens het schoonmaken der brug over de haven, deze niet zal kunnen gepasseerd worden met rijtuigen op Woensdag 1 April a. s. en ook niet voor voetgangers van des morgens 9—11 uur, zullende gedurende dien dag de passage met rij tuigen moeten geschieden langs de begraafplaats. Goes, den 28 Maart 1874. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, HARTMAN. POSTERIJEN. Via TRIEST, 31 Maart, per trein van 9,52 's morgens. Via BRINDISI, 2 April, per trein van 5,58 des avonds. GOES, den 30 Maart 1874. Onder het afdrukken van ons vorig no. ont vingen wij het volgende telegram, dat slechts in een gedeelte onzer oplage kon geplaatst worden en daarom thans herhaald wordt Blijkens een regeeringstelegrdm van Atchin van 24 dezer, kwam er meer neiging tot toenadering. Dit hadden eenige hoofden doen blijken zonder evenwel nog openlijk in onderwerping gekomen te zijn, omdat men nog dacht, dat de expedi tionaire troepen tegen den regentijd den terug tocht zouden aannemen. De waarheid (schrijft de opperbevelhebber) zal spoedig blijken. Gighen heeft de Nederlandsche Souvereini- teit erkend; van andere Staten geen verder bericht. Het is waarschijnlijk dat zij, wanneer onze bedoelingen bekend zijn zich even als Groot- Atchin met de Nederlandsche heerschappij zul len verzoenen. Wij vestigen de aandacht van ons kunst lievend publiek op het concert, Woensdag 8 April door den heer Edzard Grefe te geven. Het programma belooft een ruim en iu afwis seling rijk genot. Het gunstig bekende strijk orkest van het 3e reg. infanterie, versterkt door meesters uit 's Hage, zal niet alleen eenige schoone compositiën ten gehoore brengen, maar ook het declamatorium de dood van Claassens" begelei den, dat, gearrangeerd voor vol orkest door den eoneertgever, voorgedragen zal worden door den heer Z. D.Van der Bilt La Motthe. Voorts streden als .solisten op de hh. Wensink, violist, en de kapelmeester Kroningsolotrompet. Ein delijk zullen wij het genoegen hebben ook den conceitgever zei ven te hooren. Op een dei- laatste concerten van de Goesche afd. der maatsch. van toonkunst hadden wij gelegenheid met zijn talent als fluitist kennis te maken. Alle bevoegde beoordeelaars hebben bij die gelegenheid erkend, dat de goede naam dien de heer Grefe als fluitist reeds Jang en in ruimen kring bezit, volkomen verdieud is en dat wij ons gelukkig mogen achten hem in ons midden te hebben. Wij vertrouwen dat velen gaarne hulde zullen brengen aan den kunste naar, die ook als componist groote verdiensten heeft en zijne talenten aan de muzikale ont wikkeling te dezer stede wil wijden. Indien wij werkelijk de kunst op prijs stellen, dan aarzelen wij niet eene poging te steunen, die onze sympathie ten volle waardig is, die ons eenen aangenamen avond verschaffen zal en zeker den heer Grefe naar waarde zal doen kennen. Te Wolfaartsdijk circuleert een adres aan Heeren Gedeputeerde Staten van Zeeland, ter onderteekening bij de ingezetenen, op voorgang van het gemeentebestuur, houdende het ver zoek om doeltreffende middelen te beramen, opdat zoowel de Middelburgsche stoombooten als vooral de spoorboot, gelijk vroeger, zoo ook uu voortdurend, geregeld en onbezwaard gelegenheid mogen aanbieden tot het op- en afstappen aan denWolfaartsdijkschen steiger. De requestranten verlangen, dat, niet alleen zij, maar in het algemeen de bewoners van een aanzienlijk deel van Zuid-Beveland, zoo doende de gunstige reisgelegenheid mogen be houden, als waarvan zij het gemak en voor deel door een veeljarig gebruik hebbende lee- ren kennen, deze dan ook op hoogen prijs blij ven stellen. Uit Middelburg wordt van 27 Maart ge meld: Men verneemt, dat de dood van den persoon, die heden na het gebruik van lever worst is overleden, vólgens geneeskundige ver klaring, aan vergiftiging wordt toegeschreven dientengevolge heeft de justitie zich deze zaak aangetrokken; het lijk is naar het gasthuis eD zal aldaar gerechtelijk worden geschouwd. Ook verneemt men, dat uit het plaats gehad hebbend scheikundig onderzoek der bedoelde worst zou zijn gebleken, dat deze strychninum bevatte; vermits de ziekteverschijnselen niet met die van strychnine-vergiftiging overeen komen, zoo vermoedt men dat zulks aan de hoedanigheid van het vleesch moet worden toegeschreven. Het onderzoek wordt intusschen voortgezet. Volgens een particulier bericht van heden zou den reeds twee personen te Middelburg tengevolge van het eten dezer leverworst overleden zijn. De diensturen van het rijkstelegraafkan toor, dat op den Isten April aanstaande te Cortgene zal worden geopend, zijn geregeld als volgt: op werkdagen van 9 tot 12 uren voor- en van 2 tot 7 uren namiddags; op Zon- en feestdagen, van 8 tot 9 uren voor- en van 1 tot 3 uren namiddags. (W. R. Ct.) De Minister van Koloniën, ad interim Minister van Marine, brengt ter kennis, dat van 1 April tot ultimo December dezes jaars de gelegenheid is opengesteld voor zes artsen mits niet ouder dan 30 jaren om als offi cier van gezondheid 2e kl. bij de zeemacht in dienst te treden. De verbintenis geschiedt voor slechts vier jaren; de premie bedraagt zes duizend gulden. Naar men verneemt zal te 's-Gravenhage op 18 Juni e. k. het examen aanvangen voor adspirant-landmeters bij het kadaster, die be vorderd wenschen te worden tot landmeter 3e kl. Het examen van hen, die voor de be trekking van commies van staat in aanmer king wenschen te komen, zal aanvangen op Woensdag 20 Mei e. k., in een der lokalen van het Departement van Binnenlandsche Za ken, des middags te 12 uren. Men meldt uit Zierikzee van 26 Maart: Gisteren is op de Oosterschelde, dwars van de roode ton van het Brabantsch vaarwater, het tjalkschip L)e Jonge Corneliaschipper W. Klom- ker, komende van de Waal en bestemd naar Hoedekenskerke, plotseling lek gesprongen en gezonken. De equipage is gered door een loods- ronkelaar, die zich gelukkig in de nabijheid be vond. Het schip en de lading (bestaande uit 40,000 straatklinkers) zullen totaal weg zijn. De tjalk behoorde te huis te Veendam. Als een bijzonderheid dient, dat een echt paar te Haamstede, thans nog in het volle genot van gezondheid en krachten, op 12 Mei a. s. zijn gouden huwelijksfeest hoopt te vieren. Naar men verneemt bestaat om de zeldzaam heid het voornemen Z. M. daarmee op dien dag per telegram in kennis te stellen» COURANT. Gewone advertentiën worden a 10 c. de regel geplaatst. Geboorte-, huwelijks- en doodberichten en de daarop be trekking hebbende dankbetuigingen van 1—8 regels A/l,~ Dienst-aanbiedingen, niet meer dan 4 regels bedragende en contant betaald, 20 c.

Goessche Courant | 1874 | | pagina 1