1874. N°. 28. Donderdag 5 Maart. 61ste jaargang. AANBESTEDING. Ministerie van Binnenlandsche Zaken. RIJKS-WATERSTAAT, BEKENDMAKINGEN Onderhond en Schoonmaken der Scholen en andere Eigendommen. 3. M. Laven, Rotterdam. Cortgene Krabbendijke Yersekendam Vertrek der brievenmail naar Oost-ïndie. BINNENLANDSCHE BERICHTEN. Per telegraaf. In de zitting van heden is het nieuwbenoemde lid Bichon toe gelaten en beëedigd, en heeft zitting genomen. wiissciii; ClllltVM. De uitgave dezer Courant geschiedt Maandag, Woensdag en Vrijdag avonduitgezonderd op feestdagen. Prijs per kwartaal zoo binnen als buiten Goes 1,75. Afzonderlijke nommers 5 c. met bijblad 10 c. Gewone advertentiën worden a 10 c. de regel geplaatst. Geboorte-, huwelijks- en doodberichten en de daarop be trekking hebbende dankbetuigingen van 1—8 regels 1,- Dienst-aanbiedingen, niet meer dan 4 regels bedragende en contant betaald, 20 c. Op Vrijdag, den 13 Maart 1874, des voormiddags te 10 uren, zal, onder nadere goed keuring, door den Commissaris des Konings in de provincie Zeeland, of, bij zijne afwezigheid, door een der leden van de Gedeputeerde Staten, en in bijzijn van den Hoofdingenieur van den Waterstaat in het 11de district, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, worden aanbesteed: 1. Het maken en stellen van vier ijzeren loop bruggen over de West- en Oostsluizen te Neuzen aan het kanaal naar Gent, met bijkomende werken. £3. liet verbreeden en verdiepen van de geul in de westelijke haven vau Neuzen. Deze aanbestedingen zullen geschieden bij enkele inschrijving volgens 434 der Algemeene Voorschriften. De bestekken liggen ter lezing aan het gebouw van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken, aan dat van liet Provinciaal Bestuur van Zeeland, te Middelburg, en zijn voorts op franco aanvrage, tegen betaling der kosten, te bekomen bij den boekhandelaar M. Nijhoit, Raamstraat no. 49 te 's Gravenhage, en door zijne tus- schenlsomst in de voornaamste gemeenten des Rijks. Den zesden en vierden dag vóór de besteding worden de noodige aanwijzingen op de plaats gedaan; voorts zijn nadere inlichtingen te bekomen voor n°. i en S3 bij den Hoofdingenieur van den Waterstaat te Mid delburg en bij den Ingenieur van den Waterstaat te Neuzen. 's Gravenhage, den 11 Februari 1874. Voor den Minister, De Secretaris-Generaal, HUBRECHT. vaïi het Gemeente-Bestuur. afsluiting- «ener- straat. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES brengen ter openbare kennis, dat het zoogenaamde GOUDEN MUILSTRAATJE, naast het tegenwoordige postkantoor, voor de passage met rijtuigen en wagens zal afgesloten en alzoo slechts door voetgangers kan gebezigd worden. Goes, den 2 Maart 1874. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAÜBEEN. De Secretaris, HARTMAN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES zullen op Zaterdag den 14 Maart a. f. des namiddags ten 1 ure in hunne vergaderkamer ten Raadliuize, in het open baar trachten aantebesteden in twee perceelen De uitvoering van eenige onderhoudswerken aan de schoollokalen en de onderwijzerswonin gen der gemeente, de levering en herstelling van eenige schoolmeubelen en het schoonmaken van lokalen en meubelen. Bestek en voorwaarden liggen ter lezing gedurende eiken werkdag van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 ure ter Secretarie, terwijl aanwijzing zal geschieden op Woensdag den 11 Maart, te beginnen des namiddags ten half twee ure aan de Hoogere Burgerschool. Goes, der. 2 Maart 1874. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAÜBEEN, De Secretaris, HARTMAN. POSTEEIJEN. Staat van brieven, verzonden door het Post kantoor te Goes, waarvan de geadresseerden op de plaats van bestemming onbekend zijn. Over de tweede helft der maand Januari 1874. 1. I. E. I. Percij Cie., Amsterdam 2. J. Koene, Bergen op Zoom. Van de Hulpkantoren Bath 4. A. Koole, Oudelande. 5. L. A. Van Tetterode (2 stuks), Amsterdam. 6. I. Sanman, Oude Tonge. 7. P. Allaardt, Stavenisse. FOSTlÏÏITMIUISr. Via BRINDISI5 Maart, Via MARSEILLE, 12 Maart, per trein van 5,58 des avonds. GOES, den 4 Maart 1874. TWEEDE KAMER. In de zitting van Dinsdag zijn de al gemeene beraadslagingen over het vo rrstel van den heer Tak c. s. betreffende de enquête om trent den toestand der koopvaardijvloot afge- loopen. Bij stemming is het voorstel aangenomen met 50 tegen 13 stemmen. Overgaande tot de benoeming van zeven leden als commissie van enquête voor de koopvaar dijvlootzijn benoemd de heerenMesschert Van Vollenhoven, Tak, Insinger, 's JacobMi- rand, olie Mackay en Van Houten. Morgen is de vestingwet aan de orde. Mr. P. C. baron Naliuys, 's konings com missaris in Overijselheeft van het Toekende plan om ook aan H. M. de koningin een na tionaal huldeblijk op 12 Mei aan te bieden afgezien, wegens den onvoldoenden bijval dien het gevonden heeft. Eergisteren avond is in eene ondiepe greppel in den Goesschen polder gevonden het lijk van een 20jarig jongeling, wonende in de nabijheid dezer gemeente. Daar hij lijdende was aan vallende ziekte, vermoedt men, dat hij door een aanval daarvan is getroffen en voorover gevallen zijnde, in den modder is gestikt. Het contingent voor de N. M. van de lichting 1874 in de hieronder genoemde ge meenten is als volgt: Baarland 2, Borsselen 5, Colijnsplaat 2, Drie wegen 1, Ellewoutsdijk 1, Fort Bath 1, 's-Gra- venpolder en 's-Heer Abtskerke 3, 's-Heer Arendskerke 7, 's-Heerenkoek 3, Heinkens- zand 5, Hoedekenskerke 1, Kapelle 5, Cats 1, Kattendijke 5, Kloetinge 4, Cortgene 3, Krab bendijke 3, Krniningen 4, Nisse 1, Oudelande 1, Ovezande 1, Rilland 2, Sehore 3, Waarde 3, Wemeldinge 3, Wissenkerke 12, Wolfaarts- dijk 6 en Verseke 1. Tc '3 Heer Arendskerke heeft zich bij de loting voor de nationale militie van dit jaar het zeker zeldzame geval voorgedaan, dat on der de lotelingen zich een persoon bevond die reeds weduwnaar was en het verlies van een kind te betreuren had. (TV. R. Ct.) Naar men verneemt, zal door de direc tie van de Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen aan het station te Bergen op Zoom, ten behoeve van den spoorweg van Rozendaal naar Ylissingen, een belangrijke uitbreiding gegeven worden, o. a. door het maken van verschillende aardewerken en het leggen van sporen. Het drukke verkeer op die lijn heeft dit noodzakelijk gemaakt. UD.) Door Ged. Staten van Gelderland was tot den Minister van BinnenlandseheZaken de vraag gericht, of op de lijsten, bedoeld in art. 5 van het Kon. besluit van 28 Febr. 1873 Staatsblad no. 85), over 1874 ook moeten worden gebracht de namen van onderwijzers, onderwijzeressen en leerlingen, die vóór den aanvang des jaars reeds op de scholen waren toegelaten. Daarop is geantwoord: sdat op da in art. 5 vermelde lijst alleen melding gemaakt moet wor den van onderwijzers, onderwijzeressen en leer lingen, die in den loop van het jaarwaarop de lijst betrekking heeft, tot de school zijn toe gelaten. Art. 11 bevat daarop eene uitzondering, doch alleen voor bet jaar 1873. Het hoofd der school moet echter de verkla ringen van hen, die reeds vóór het jaar, waarop de lijst betrekking heeft, tot de school toege laten waren bewarentot dat zij de school verlaten, ten einde die verklaringen te kunnen vertoonen aan de in art. 10 aangewezen auto riteiten." Ter voorkoming van misverstand heeft de minister de Ged. Staten^der provinciën verzocht, het bovenstaande ter kennis van de burgemees ters te brengen. De Minister van Binnenlandsche Zaken brengt ter algemeene kennis, dat in de week van 22 tot 28 Februari jl. aan aziatische cho lera zijn overleden te Utrecht 2 personen. Naar men verneemt, zijn ook te Haarlem valsche guldens in omloop en gedurende deze maand reeds 4 dergelijke stukken bij het com missariaat van policie bezorgd. Naar wij vernemen, is aan den tegen- woordigen directeur der Landsdrukkerij, den heer C. W. Mieling, eervol ontslag verleend. Men brengt dit ontslag in verband met een reorganisatie der Landsdrukkerij, waarover ge lijk men weet, dezer dagen een rapport door een Commissie is uitgebracht en aan de Tweede Kamer medegedeeld. Vad Het U. D. verneemt, dat dit jaar het kampement op de Zeister-heide door het batal jon mineurs en sapeurs vroeger zal plaats heb ben dan andere jarener is zelfs plan om dit reeds met Mei te doen betrekken. Er zullen alsdan practische oefeningen op zeer groote schaal plaats hebben, waaartoe de miliciens van een paar lichtingen zullen worden opge roepen. Men leest in De Maas en Roerbode Verleden week heeftnaar men meldtin het klooster der eerw. paters Jezuïeten te Wij- nandsrade eene wonderlijke genezing plaats ge had. Een der eerw. paters leed zeer aan keel- tering en was door langdurigheid van ziekte zoo verzwaktdat hijdoor een ander geleid wordende, nog slechts met groote moeite den eenen voet voor den anderen kon verzetten en meer een lijk dan een levend wezen scheen. Twee heeren dokters, die kort te voren con sult hadden gehouden, waren van oordeel dat er geen middel tot redding overbleef dan eene operatie. Men gaf den zieke alstoen den raad, zijne toevlucht te nemen tot het wonderbare water van Lourdes, 't geen hij dan ook deed, in het volle vertrouwen dat hij er door genezen zou. Nauwelijks had bij zich tweemalen met dit wa ter gewasschen en daarbij vurig gebeden of hij stond opkleedde zich zelfwaartoe hij anders uiet in slaat was, en begaf zich alleeu

Goessche Courant | 1874 | | pagina 1