UIT DE HAND TE KOOP DE HULLEN AANBESTEDING GRINT. Tandziekten BURGERLIJKE STAND GOES, op Woensdag den 4 Februari 1874, BOUWLAND, Voor het uitvallen van holle tanden Anatherin-Tandpasta cember 1873 worden gelezen en goedgekeurd. II. De Voorzitter doet de volgende mededeelingen a. dat van wege het ministerie van Buitenland- sche Zaken ten geschenke is ontvangen een exemplaar van het werk: „Wiener Welt-Aussteilung 1873. Spe cial-Catalog der Ausstellung des Königreichs der Nie- derlande, nebst einen Uebersichtsplan dieser Ausstel lung," hetwelk voor de leden ter visie gelegd en in de boekerij geplaatst zal worden. Voor notificatie aangenomen b. dat de heer J. van der Baan te Wolfaartsdijk voor de boekerij heeft aangeboden, een exemplaar van het door hem vervaardigde geschrift: „Het legaat van Agatha Porrenaar." Op voorstel van den Voorzitter wordt goedgevonden, den heer van der Baan dank te betuigen voor zijn geschenk; c. dat burg. en weth. den 27 December 1873 eene aanbesteding hebben beproefd van het onderhoud der plantsoenen voor 1874 en dat minste inschrijver is geweest Arie Komijn, tuinman te Goes, voor de som van ƒ199,zijnde het werk aan dezen gegund. De heer Fransen van de Putte vraagt het woord en zegt, in verband met de discussiën in vroegere vergaderingen, eene inlichting te moeten geven. Hij heeft eene opgave voor zich van hetgeen voor het thans aanbesteedde werk gedurende 18671872 is betaald, en dit bedraagt gemiddeld voor ieder jaar ƒ201,44. De aanbesteding zal dus een voordeel ge ven van 2,44, wanneer ten minste geeue buiten gewone daggelden voor het verleggen van plautsoen als anderszins moeten betaald worden. Mocht de proef niet gelukken, dan zullen burg. en weth. natuurlyk in een volgend jaar weer de vroegere wijze van han delen volgen. De heer dr. Callenfels betuigt zijne verwondering, dat men nu pas met dergelijke berekeningen komt en niet, toen hij er vroeger over sprak. De Voorzitter herinnert, dat herhaalde malen is gezegd, zelfs persoonlijk tegen dr. Callenfels, dat onder de op de begrooting uitgetrokken som van 376,ook leverantie van heesters, snoeiloon van de boomen enz. begrepen was. De heer dr. Callenfels herneemt, daarvan niets te weten; wel, dat men telkens zeide, geene voorwaar den te kunnen maken. De Voorzitter zegt, dat die ook zeer moeielijk te maken waren. De heer dr. Callenfels voert nog aan, dat hij de voorwaarden toch gesuppediteerd heeft, die door burg. en weth. zijn overgenomen, wel met eene kleine ver andering, bijv. in een artikel, waar hij gevorderd had, dat alles zou verricht worden naar de weten schap van tuinbouw, is het nu gewordenten ge noegen van burg. en weth. Doch hij zal er verder maar niet over spreken, evenwel zyne verwondering vasthoudende, dat men eerst heden met berekeningen komt. III. Als ingekomen stukken worden ter tafel ge bracht: a. Missives van Gedeputeerde Staten tot goedkeu ring der raadsbesluiten betrekkelijk den afstand van grond in koop, erfpacht en gebruik aan de geïnte resseerden in de meestoof „de Zon" en tot het aan gaan eener overeenkomst met M. J. Harinck c. s. betrekkelijk het riool achter eenige huizen tusschen twee poorten. Voor notificatie aangenomen. b. De rekening van de bank van leening over 1873 met den staat der panden op 31 December van dat jaar. Gesteld in handen der financiéele com missie, om onderzoek, bericht en advies. c. Bericht der directie van de bank van leening, dat voorloopig voor een jaar is aangesteld tot on derboekhouder de heer Jacobus Johannes Hubertus Timmermans, op eene jaarwedde van drie honderd gulden en dat de heer A. Kakebeeke Jz. zich bij onderhandsche geregistreerde acte als borg tot een bedrag van 300 voor diens beheer heeft verbonden. d. Mededeeling van het bestuur van het Gasthuis, dat mevr. de wed. E. van MaenenMetgier in de vergadering van 18 December jl. als regentes van het Gasthuis is geïnstalleerd. Voor kennisgeving aan genomen, e. Mededeeling van het Burgerlijk Armbestuur, dat de heeren B. M. den Boer en P. H. Timaus als leden en mevr. M. W. P. VervenneBurger als re gentes van het Weeshuis, allen herbenoemd, op nieuw zijn geïnstalleerd. Voor kennisgeving aangenomen. Eenige staatsbladen. Ter visie gelegd, om later bij de verzameling gevoegd te worden. IV. Nog i3 ingekomen de specificatie van kosten van de gemeente apotheek over 1873, bedragende aan jaarwedden: voor den apotheker 800; voor den leerling 52voor de schoonmaakster ƒ31.20, te zamen 883.20; voor brandstof en licht 86.95; voor geneesmiddelen 411 96 en voor onderhoud en gereedschappen ƒ42.95, alzoo in het geheel 1425.06. Deze specificatie wordt zonder beraadslaging of hoofdelijke stemming goedgekeurd. V. Aan de orde zijnde, de benoeming van een lid der commissie van toezicht op de inrichtingen van middelbaar onderwijs, ten gevolge der periodieke aftreding van den heer J. I. Dei Baere, waartoe die heer en mr. J. L. H. Liebert zijn aanbevolen, uoo- digt de Voorzitter de heeren mrs. de Witt Hamer eu van Hoek uit, als stemopnemers te fungeeren. De, heer mr. Del Baere erlangt 9 stemmen en verklaart zich de benoeming te laten welgevallen. Op rar. Liebert waven stemmen uitgebraoht. VI. Alsnu wordt gelezen eene aanvrage van het Burgerlijk Armbestuur, om ter werkverschaffing aan valide armen voor £0 jaren in erfpacht aftestaan al de gronden begrepen in de Oosterscbans, kleine schans en dijk, kadastraal sectie B gedeelte van no. 325, te weten van af den dijk naar Kattendijke tot aan den weg naar de Zonstoof, voorts den grond onder de arbeiderswoning no 165 en 166 en den punt voor den koepel van de erven van Voorst Vader, gedeelte van no. 199 en eindelijk een gedeelte der vest no. 163, met recht om die gronden tot bouwgrond af te graven en te verkavelen, een en ander voor den prijs, gegrond op de tegenwoordige opbrengst, en on der verplichting, die gronden na 50 jaren ten ge- noege der gemeente in bouw- tuin- of weiland op te leveren. Burg. en weth. adviseeren die aanvrage onder door hen gestelde voorwaarden in te willigen, eu de erf pachtsom te bepalen op ƒ125 sjaars. De Voorzitter zegt, dat deze stukken zjjn voorge lezen om de leden daarmede in kennis te stellen en stelt voor, ze ter visie te leggen en de aanvrage, volgens een vroeger raadsbesluit, bjj publicatie ter algemeene kennis te brengen, om de gelegenheid te openen tot het indienen van eventuëele bezwaren. De heer mr. van Hoek vraagt of er ook bezwaar zou zijn de stukken te stellen in handen der fioan- ciëele commissie. Na eenige deliberatie wordt die vraag, als amen dement op het voorstel van deu Voorzitter, in om vraag gebracht en de verzending naar gemelde com missie aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Tegen de heeren Kakebeeke, Busing, dr. Callenfels, den Boer en de Voorzitter. VII. Vervolgens wordt gelezen een voorstel van burg. en weth. om hun te machtigen tot de dem ping van het nog open vak in de vest bij de Koe- barrière, door afgraving van een gedeelte wal bij de Ganzen-barrière en daartoe een crediet te verleenen van acht honderd gulden. Nadat de beer dr. Callenfels zijne adhaesie aan dit werk had betuigd, omdat het geen nadeel voor de gemeente zal opleveren, wordt het voorstel in omvraag gebracht en niet algemeene stemmen aan genomen. VIII. Eveneens wordt met algemeene stemmen aan genomen, het voorstel van burg. en vvetb.naar aan leiding van het denkbeeld van mr. J. G. de Witt Hamer, dat voortaan de hulponderwijzers in deze gemeente zullen benoemd worden, zonder aanduiding van school, zoodat hunne verplaatsing kan geschie den, na overleg met den betrokken hoofdonderwijzer en den districts-schoolopziener, en wel, als de jaar wedde geene verandering ondergaat door burg. en weth. en anders door den raad. IX. Zonder hoofdelijke stemming worden de na volgende remissien van aanslag in den hoofdelijken omslag verleend, allen ten gevolge van vertrek der contribuabelenJ. C. Romswinckel voor 8 raF. L Faisely voor 10 m., wed. J. M. Dekker, geb- Kramer voor 2 in., D. D. van der Voort Maar schalk voor 2 m.F. Badens voor 1 m., wed. M. H. Brandt voor 1 m., B. Meijlink voor 5 ra., J. van de Klooster voor 7 m., L. Baart voor 7 m., X Evenzoo wordt remissie van aanslag in de be lasting op de honden voor een half jaar verleend aan J. C. Romswinckel voor 2 honden. XI. De heer mr. de Witt Hamer bespreekt den slechten toestand van bet stationsplein en vraagt of burg. eu weth. reeds pogingen hebben aangewend, om daarin verandering te brengen. Ook laat de verlichtiug veel te vvenschen over. De Voorzitter zegt, dat burg. en weth. zich reeds voor 4 of 5 weken met eene klacht tot den sectie- ingenieur van den spoorweg gewend hebben, eu dat de oorzaak, waarom nog geene verbetering is aan gebracht, naar zij vreuomen hebben, moet gezocht worden in eeu verschil tusschen het rijk en de ex ploitatie-maatschappij, wie verplicht is tot verbetering. Na eenige discussie wordt een voorstel van mr. de Witt Hamer aangenomen, ten doel hebbende, dat de raad zich tot de bevoegde autoriteit zal wenden met de klacht over den toestand van het plein en aan drang op verbetering. De vergadering is daarna gesloten. VERKOOPINGEN VERPACHTINGEN. datum. plaats. Voorwerpen. Informatiën. 15 Jan. Heinkenszand, Woonhuis, mr. v. Dishocck. 15 Goes Meubilair, v. d. Bossche. 17 Raadhuis Goes, Huis en Schuur, mr. M. J. de Witt Hamer. 22 Hansweert, Meubelen etc., mr. van Dam. '22 dito Woonhuis, mr, van Dam v. d. Bussche. 24 Goes, Puin, Registr. kantoor. Woonhuis, aandeel f Pilaar Meestoof Obligation I mr. Liebert. '29 Schore. Huizen en land Pilaar mr. Lie bert. 29 Kwadendammc, Hoefje 8s land, mr. v. Dishoeck 4 Febr. Wolfaartsdijk, Bouwland, Pilaar. 11 'sHeer Arendsk. Inspan, mr. v. Dishoeck. 20 's H. hendr. kind, Inspan, mr. v. Dishoeck. 25 Ovezand, Inspan meub. mr. v. Dishoeck. 26 Goes, Inspan. Pilaar. 27 Wolfaartsdijk. Inspan, Paardekooper en Kakebeeke. 4 Maart Kloetingo, Inspan, Paardekooper en v, d. bussche. 28 Goes 283ste STAATS-LOTERIJ. Prijzen van ƒ100 en daarboven. 5 kl. Negende lijst. No. 17043 100,000; no. 6102/25,000; no. 194 en 7381, ieder 2000; no. 4839 en 9058, ieder 1000; no. 1463, 7864, 16598, 17756, ieder 200; no. 251, 1415, 2883, 13161,14877, 15168, 15396, 15842, 19580, ieder 100. van 12 tot en met 14 Jan. 1874. Ondertrouwd den 14, Pieter George Sampon, oud 57 j. jm. met Anna van Rooijen, oud 66 j. wed. van Thomas de Wijs. Geboren: den 11, Jan Jacobus, z. v. Pieter lambertus Siepman en Jacoba Torbijn; den 12, Adriana Jacomina, d. v. Adriaan van Beveren cn Michilina SlootmakerPieter Jacobus z. v. Dingenis Pieter Maartense en Anna Heins- dijkden 13, Anthony, z. v. Anthony Oosterdag en Suzanna Weesepoel; Franciscus, z. v. Fran- ciscus Koens en Helena Oostdijk; Bernardus, z. v. Martinus Ludekuize en Maatje Jacobs. AJIVERTËNTIËN. OPENBARE VERKOOPINC des voormiddags ten 11 ure, te Wolfaartsdijkin de herberg bij M. Minnaar ten overstaan van den Notaris J. M. PILAAR te Goesvan 81 Aren, GO Centiaren te Wolfaartsdijkin den Oosterlandschen-polder, aankomende C. /V. 13erje C. s. Zullende zoo in massaals in 2 perceelen geveild worden. uit de Meestoof „den Berg," te Kloetinge. UIT DEN TEELT 1873. Informatiën te bekomen op Dinsdag den 2 0 Januari a. s.des namiddags ten 1 ure in het Hotel Zoutkeet, op de Groote Markt te Goes en bij deu ondergeteekende. J. H. Janssen, Boekhouder. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van HOED EKENSKERKE zullen bij inschrijving trachten aantebesteden He levering- van 180 Ml3 grove Machine-Grint, ten behoeve van de wegen dier Gemeente. Insehrijvings-biljetten franco intezenden vóór of uiterlijk den 24 Januari 1874, ter Gemeente- Secretarie, alwaar alle verdere informatiën om trent de voorwaarden te bekomen zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. L. KAKEBEEKE, Burgemeester. J. WELLEMAN, Secretaris. is er geen werkzamer en beter middel dan de TAND- BLOMBE van den k.k. koftandarts Dr. J. G. POPP te Weenen, Stadt, Bognerstraat no. 2, welke ieder zich zelf zeer gemakkelijk en zonder pijn in den hollen tand brengen kan, die zich dan vast met het overschot van den tand en het tandvleesck verbindt, den tand voor verdere verwoesting beschermt en de pijn stilt. van dr. J. G. POPP, k.k. hoftandarts te Weenen, Stadt Bognerstraat, no. 2. Dit prseparaat onderhoudt de frischheid en reinheid van den adem, het dient bovendien nog om de tanden een verblindend witten glans te geven het bederf er van te voorkomen en het tandvleesch te versterken. even als ziekten van het tandvleesch, worden door het ge bruik van het Anatherin Mondwater van dr. J. G. POPP,k.k. hoftandarts te Weenen, Stadt, Bognerstraat no. 2, steeds verminderd en in de meeste gevallen geheel genezen. Te bekomen in de volgende Depots: Te AMSTERDAM bij F. von Windheim Co. Ver koophuis. Goes, J. P. v. d. Does Lzn.; Sluis, Gez. Jansen; Vlissingen, wed, A. M. Kalbfleisch: Zierikzee, M. S. Polak, drogist; Middelburg, W. P. van de Kamer', apotheker; Rotterdam, A. Schipperijen Co., (blauwe porseleinwinkel); Bergen-op-Zoom, P. F. Appelboom, apotheker.

Goessche Courant | 1874 | | pagina 3