f iliis, Winkel n h, Hoefsmidse"Woonhuis, Schuur en Erve, een Woonhuis, een perceel Weiland, ..een perceel Dijk, aldaar, een perceel Weiland, bóeren-inspan heismeebelen, Burger-Woonhuis Pomade Dépurative ABSHAUBBIN'S TOELICHTING. BURGERLIJKE STAND GOES, LIEFDADIGHEID. op Dinsdag den 6 Januari 1874, een hecht, sterk en zeer ter neringstaand OPENBARE VERKOOPING op Vrijdag den 9 Januari 1874, PUBLIEKE VERKOOPING op Donderdag den 15 Januari 1874, Op Donderdag den 29 Januari 1874, VEILEN EN VERKOOPEN: Voorloopige Aankondiging. Woensdag 25 en zoo noodig Donderdag 26 Februari 1874, UIT DE HAND TE KOOP: neeml onmiddellijk de roosschelvers weg, en bevordert den groei van bet haar. Verkoophuis *1 j r* ANTI-RHUMATISCHE WATTEIV. door dezen afstand. De Voorzitter licht toe, dat het gewenschte terrein aan de andere zijde van het landbouw-magazijn ligt. De heer mr. can Hoek zegt, zeer goed te weten, waar het terrein ligt, doch dat de mogelijkheid bestaat, dat de vest tusschen het magazijn en de Ganzepoort- brug gedempt worde, en het dan moeielijkheid zou kunnen baren, als het gevraagde terrein afgestaan werd. Daarom zou hij liever in-gebrnik-geving wenschen tot wederopzeggens toe. De heer I'ranstn van de Putte deelt mede, dat dit denkbeeld ook bij burg. en weth. in den beginne ge- heerscht heeft en deze daarover met een der firmanten gesproken hebben, maar die had daartegen bezwaren. l)e verkrijgster moet het terrein afvlakken en wil een gebouw stichten en dat kan of zal zij niet doen op een terrein, dat zij slechts in gebruik heeft. De heer Busing deelt het bezwaar van den heer van Hoek niet. De Keizersdijk is niet geschikt voor af graving, dewijl hij bebouwd is. Het voorstel van burg, en weth. wordt nu in om vraag gebracht en aangenomen met 10 stemmen te gen 1 stem, die van den heer mr. van Hoek. (De heer mr. Del Baere komt weder ter vergadering.) VI. Alsnu komt in behandeling eeu voorstel van burg. en weth om hen te machtigen met M. J. Ha- rinck, c. s. eene overeenkomst aan te gaan, waarbij de gemeente zal verkrijgen een stuk open grond achter de huizen tusschen de 2 poorten en het recht om een riool te maken en te behouden, en daartegenover ten behoeve van het huis, bewoond door den heer H. Pool- nieijer een afvoerbuis naar dat riool en vangput te maken, enz. Na eene kleine inlichting aan den heer mr. van Hoek wordt het voorstel in hoofdelijke omvraag ge bracht eu met algemeene stemmen aangenomen. VII. Thans is aan de orde eeu voorstel van burg. en weth. naar aanleiding van een door den heer mr. J. G. de Witt Hamer geopperd denkbeeld, om voor taan de hulponderwijzers te benoemen, zonder bepaalde aanduiding van school, waar zij werkzaam zullen zijn; doch aangezien de heer Hamer niet ter vergadering tegenwoordig is, wordt de behandeling uitgesteld. VIII. Overgaande tot het doen van eeuige benoe mingen, tengevolge van periodieke aftreding, worden achtereenvolgens a. tot leden der financieële commissie herbenoemd de heeren mr. J. G. de Witt Hamer (12 stemmen), W, E. Bussing (11 stemmen, 1 briefje in blanco), Jhr. M. J. de Marees van Swinderen (9 stemmen, 1 stem op elk der heeren mr. Del BaereQuist en mr. van Hoek b. Tot voorzitter der financieële commissie herbe noemd de beer mr. J. G. de Witt Hamer (12 stemmen.) e. tot leden der commissie voor het ontwerpen der strafverordeningen: herbenoemd mr. J. I. Del Baere (11 stemmen, 1 stem op dr. van Renterghem)be noemd mr. J-. A. van Hoek (10 stemmen, 1 stem op elk der heeren mr. de Witt Hamer en dr. van Ren terghem. d. Tot leden van het burgerlijk armbestuur her benoemd de heeren B. M. den Boer (10 stemmen 1 op M C. J. Pilaar, 1 briefje in blanco) en P. H. Timans (12 stemmen). e. Tot regentes van het Weeshuis herbenoemd mevr. M. P. W. VervenneBurger (12 stemmen). tot lid der plaatselijke schoolcommissie herbe noemd de heer L. Posthumus (12 stemmen). g. Tot leden der openbare gezondheidscommissie herbenoemd de heeren dr. G. T. Callenfels (11 stem men 1 briefje in blanco) en mr. J. G. de Witt Hamer (11 stemmen, 1 stem op dr. Goemans.) Al de tegenwoordig zijnde heeren verklaren, zich de benoeming te laten welgevallen. IX. De heer mr van Hoetc vraagt het woord en zegt gezien te hebben, dat de weg naar Wilhelmina- dorp kortelings begrind is, doch dal de rijtuigen naast de begrinding rijden. Hij vraagt of er geen middel zou kunnen worden beraamd om dit te vermijden? De Voorzitter antwoordt, dat men gewoonlijk stee- nen op den weg legtom de rijtuigen op het be- grindde gedeelte te houden, doch dat hij d.t, in den avond, zeer gevaarlijk acht. De heer Fransen van de Putte erkent de waarheid der opmerking van den heer van Hoek maar weet geen correctief. Het leggen van' steenen is even ge vaarlijk als het plaatsen van palen. De heer dr. van Renterghem zegt, in Holland ge zien te hebben, dat des daags losse palen gezet wor den, die men des avonds wegneemt. De heer dr, Callenfels zegt, dat dit ook met de steenen kan geschieden. Na nog eenige deliberatien wordt de zaak in de overweging aan burg. en weth. aanbevolen. X. De heer den Boer zegtvernomen te hebben, dat jongstleden Maandag in het gymnastielocaal der Hoogere Burgerschool eene voorstelling in het goochelen is gegeven en dat de leerlingen zijn uitgenoodigd die bij te wonen tegen entree van 25 cents. Hij waagt of hiervan iets aan burg. en weth. bekendis? De Voorzitter antwoordtdat de directeur der Hoogere Burgerschool hem vergunning heeft gevraagd om voor eene natuurkundige voorstelling, door een des kundige te geven, de gymuas'.iezaal te mogen bezigen. De heer den Boer herhaalt, dat hem was medege deeld, dat het slechts goochelen was. De vergadering is daarna gesloten. Ingezonden. In de Goessche Courant van 23 dezer wordt, onder de rubriek «Kerkelijke zaken'' bericht ge geven van den uitslag van een onderzoek, ingesteld door het klassikaal bestuur van Goes, bij de syno dale commissie der Ned. Herv. Kerk, om te weten of onder hare predikanten of candidaten iemand is die den naam draagt van A. van Schelven, waarop de verklaring ontvangen is «niemand." In dit bericht ligt, ofschoon verzwegen, de ge dachte tot grondslag als had ik mij zeiven als predikant of candidaat der Ned. Herv. kerk doen kennen, of wel dat ik door sommige menschen als zoodanig werd aangezien. Daarom oordeel ik deze toelichting noodzakelijk. Ik ben mij zeiven onbewust iemand aanleiding gegeven te hebben om van mij te denken iets wat ik in de werkelijkheid niet ben. Mocht dit echter ondanks mij zeiven geschi d zijn, dan betuig ik, ongetwijfeld tot genoegen van den berichtgever, dat de verklaring door het klassikaal bestuur ont vangen geheel juist is. De berichtgever echter had een inderdaad een voudiger en doelmatiger weg kunnen bewandelen dan de heeren in den Haag daarover te raadplegen. Had hij het mij zei ven gevraagd, (ik ben toch niet zoo verreik zou het hem immers eenvoudig en openhartig hebben gezegd. Opdat zich nu verder niemand in mij vergisse of mij zou aanzien voor 't geen ik niet ben, en daarom ook niet schijnen wil, voeg ik het volgende nog hier bij. Voor omtrent 21 jaren, nadat ik zeven jaren het Britsch en Buitenlandsch Bijbelgenootschap had gediend in de verspreiding der H. Schrift, werd ik door het Comité synodale der door den Belgischen staat bezoldigde protestantsche kerk, geroepen om als cathechiseermeester-evangelist te arbeiden in de kleine gemeente te Mechelen en Vilvoorden. Dit nam ik aan. Als zoodanig werd ik onderwor pen aan een examen, door de leden van dat Comité, waaronder de WelEerw. Heeren Ernest Veut, pre sident der synode, ds. Spdrlein, ds. van Maasdijk, pred. te Antwerpen en Brussel, en werd door eerst genoemde tot het werk ingeleid. Twee jaren later vroeg ik, om hier niet te mel den redenen, mijn ontslag, dat ik ook eervol ver kreeg. Toen werd ik aangezocht door het comité van beheer der Belgische-Christelijke-Zendingskerk om in hare dienst te treden en als evangelist den arbeid te beproeven onder de Roomsche bevolking van Gent. Het werd mij gegeven aldaar eene ge meente te verzamelen. Hot Comité achtte toen, na omtrent drie jaren arbeids, zich geroepen mij te ordenen tot herder en leeraar harer kerk, en als zoodanig die Gemeente (van Gent) te dienen. Drie van hare predikanten, bijgestaan door wijlen ds. C. Schwartz, pred. der Schotsche zendingskerk te Amsterdam en ds. Trip van Zoutelande, pred. der Herv. Gem. thans te Hattem, droeg zij de taak op, mij een examen te doen ondergaan. Dit onderzoek ging natuurlijk niet over de oude talen of hoogere wetenschappen, daar ik het voorrecht niet genoten heb van een wetenschappelijke op leiding, maar alleen over datgene wat door deze broeders als onmisbaar werd geoordeeld voor de bediening die mij zou worden toevertrouwd. Na dit onderzoek hebben deze achtenswaardige mannen, onder het aanroepen van den naam des Heeren, mij, door oplegging der handen, tot deze dienst geordend. Die bediening heb ik in de Belg. Chr. Zend. Kerk, met alles wat die medebrengt, uitgeoefend tot het einde van September van dit jaar, toen ik geroepen werd, door de vereeniging ter bevordering van Christelijke belangen op Noord en Zuid-Bevelandals reizend predikantwelke roeping ik, gelijk bekend is, na een eervol ontslag der Belg. Kerk heb aanvaard. Over de bevoegd heid dier vereeniging om mij daartoe te roepen, van mij om daartoe op te treden, zullen zij het best kunnen oordeelen, die kennis nemen en willen nemen van de schreiende ellende waarin vele Herv. gemeenten in deze streken verzonken zijn, zonder dat op eenigerlei wijze daarin werd voorzien. Wat wij in dien arbeid zoeken, zij Gode verbleven, die onze harten kent, en mogen ook vriend en vijand beoordeelen, die ons in onzen arbeid zonder voor oordeel gade slaan. Ziedaar eene toelichting, die den berichtgever in de Goessche Courant, en ook de lezers er van, beter op de hoogte der zaak brengen zal dan waar toe de heeren in den Haag in staat waren. A. van SCHELVEN. van 24 tot en met 29 Dec. 1873. Geboren: den 25, Willem, z. v. Jan Holle- stelle en l)ina de Schipper; Jacob, z. v, Jacob van Zweden en Willemina Cornelia van der Bliek den 26, Itje, z, v. Itje Fokke en Maria Susanne Verdorst; II illem, z. v. Marinus Boudewijn Schip per en Fieternella Hijmans, Overleden; den 25, Pieter Uartog, oud 58 j. gehuwd met Neelt je de Heer-, den 26, Hendrik, oud 17 m. z. v. Jan Steutel en Elisabeth An- tonia DereksenAnthonie, oud 10 j. z. v. Adriaan Snoek (overl.) en Jacoba Bliek; den 27, Pieter oud 4 m.z. v, Pieter Ocké en Pieternella Beuns. VERKOOPINGEN VERPACHTINGEN. datum. plaats. Voorwerpen. Informatiën. 30 Dec. Goes, Paarden, Rijtuigen, etc. Pilaar. 30 Goes, Woonhuis, v. d. Bossche. 31 Wolfaartsdijk Woonhuis, Kakebeeke. 187/i, 2 Jan. Kruiningen, Boomen, Kakcbeeke. 6 Goes, Woonhuis, Paardekooper en Kakebeeke. 7 Kapelle, Hout, Paardekooper en v. d. Bussche, 8 Kapellc, Hout, Retnhges. 8 Wemeldinge, Hout, Rembges. 9 N isse, Hoefsmederij, Paardekooper en v. d. Bussche, 15 Heinkenszand, Woonhuis, m. v. Dishoeck. 17 Raadhuis Goes, Huis en Schuur, rar. M. J. de Wit Hamer. 29 Jan. Kwadendamme, Hoefje land. mr. v. Dishoeck. 25 Fehr. Ovezand, Inspan it meab. m. v. Dishoeek. Diakenen der Hervormde gemeente alhier geven bij deze kennis dat de gehoudene sleecollecte op den Tweeden Kerstdag, behalve ceniue klecdingsti.kkeii. heeft opgebracht de som van .f'32J.ni, waardoor zij in staat zijn gesteld om in veler behoeften aan Mee ding en deksel te voorzien. Zij danken allen die daartoe hebben bijgedragen en hopen, dat nog meer blijk van mededeelzaamheid en hulp hun zal worden gegeven, waaraan zoo groote behoefte bestaat, om de aan hunne zorg toe vertrouwde armen te blijven ondersteunen. Goes, 29 December 1S73. Namens diakenen voornoemd, T. A. van der HELL, voorz. van den BUSSCHE, ssc. AI JVERTENTIÈN. OPENBARE VERKOOPING, des avonds ten 7 ure, voor dhr. Mr. M. J. ||{ii|i] de WITT HAMER, als bewindvoerder éass over J. C. van der MARK, in het kof fiehuis „de Prins van Oranje" te Goes, na be- komene rechterlijke machtiging, van staande in de 's Heer Hendrikskinderenstraat te Goes, wijk D 94, kadastraal bekend sectie D numero 639. Informatiën te bekomen bij den heer 1. J. PAARDEKOOPER te Goes en bij den Nota ris A. KAKEBEEKE Jz. aldaar. des morgens ten 10 uie, in het van eene gemeentehuis te Nisse Is goed beklante staande en liggende op het dorp sHeer Abtskerke, sectie C numero 167 en 168 behoorende tot den boedel van wijlen l\I. Zoutendam en ,T- Timmerman Informatiën te bekomen bij den Heer I. J. PAARDEKOOPER en bij den Notaris H. K. D. VAN DEN BUSSCHE, beiden te Goes. des voormiddags ten 10 ure, in de herberg bij Hugo Koens te Heinkenszandzullen Mej. de Wed. en Erven van den heer IT. HU JRren Camegieter, ten overstaan van den No taris Mr. A. E. VAN DISHOECK, in het open baar veilen en verkoopen in gedeelten en in massa met SCHUUR KOETSHUIS ERF en TUIN, staande en gelegen te Heinkenszand, kadastraal bekend sectie B no. 347, 348 en 511, ter grootte van 13, 61. Dagelijks uitgezonderd zon- en feestdagen te bezichtigen. 3o. 4°. des voormiddags ten 10 ure, zal de Notaris Mr. A. E. VAN DISHOECK, ten ver zoeke van de eerzame NV. IIs*. liemijn Adr. 3?8e. Rijk, in de herberg bij Pie ter Timmerman te Kwadendamme, publiek in perceelen en in massa i., eene Hofstede, met daarbij behoorende GRONDENstaande en ge legen in de gemeente Iloedekenskerke in Slabbekoorn-polder, groot 8 Heet. 28, 52. aldaar, groot 94 aren, 20 centiaren. groot 52 aren, 90 centiaren. gelegen in de gemeente Yérseke, in den boek tusschen den Oostweg en liet Riet- pierswegeling, groot 1 heet., 59 ar., 80 c. Alles bij uitgezette biljetten breeder omschreven. De verkooping van den KAPITALEN en van aankomende de Kinderen en Erven van wijlen JPieter Adrse. de Jonge en mede wijlen Corn®. ll8f. Remijn, zal plaats hebben op de door hen bewoonde hofstede in het Rietveld gemeente Ovezand, 's voormiddags 10 ure. Informatiën zijn te bekomen ten kantore van den Notaris Mr. A. E. VAN DISllOECK te Heinkenszand. een zeer gemakkelijk met Hinken MOESTUIN, staande in de 's Heer Hendrikskinderenstraat, D no. 68. Te bevragen bij den bewoner A. SCHRAVER. Goes. V. d. DOCS. OF Nimmer is een middel bekend geweest, dat zoo proefhoudend en krachtdadig tegen Rhumatiek werkt, of tegen pijnen welke men hieronder kan rangschikken en door koude ontstaan, als de onfeilbare Abshaubbin'share juiste, liefelijke en onmiddellijke werking, zoo algemeen bekend en erkend, trekt de aandacht ■ran vele geneeskundigen tot zich, zoodat deze heilzame Watten zeer worden aanbevolen. Geheel door Rhumatiek verstijfde lijders zijn door een goed gebruik dezer Watten volkomen van hunne pijn en stijfheid bevrijd geworden. De lichtere pijnen, door koude ontstaan, doen zij binnen weinig tijds geheel verdwijnen. Zij ontnemen den lijder alle scherpe en schadelpe vochten 'waar zij worden aangebracht, zonder eenig nadeel op gezond vlcesch uit te oefenen of aan andere middelen schadelijk te zijn. Tol bewijs der echtheid worden de blauwe biljetten, waarin de Pakjes gewikkeld zijn, en waarop voorkomt de gebruiksaanwijzing en de namen der 2(i0 Depothouders, onderteekend door den Bereidcr en Hoofddcpothouder. A. BREETVELT Az„ te Delft die deze Watten, voor den prijs van 30 Cis. per pakje' o a verkrijgbaar heeft gesteld hij D. HILDERNIbSE, te Goes. Vlasmarkt J. C. Delvoije, Vtissingen. 3. Smits, Zierikzee Th. An il aert, Hulst. J. W. v. Braband, Brouwershaven, il P van Dalen, 1 holen. W. A. Noest, Sluis. J. A. Gnpth'»]»" Middelhurn. (r W Hnntznoee 7*«- TV»,,—. Vu"u<"1'» We- melsfelder, Breskens. E. J. M. Bevin, Yzendiike B dê Die, Oostburg. W. Visscher Jr., Kruiningen. J. Harin - man, Colijnsplaat, en in meer bekende'dépóts

Goessche Courant | 1873 | | pagina 3