YISCH Yorkshire Eelish UB.BAÏÏTUS PILLEKf. Om goedkoop vleesch te krijgen. OPENBARE VERKOOPINC, Op Woensdag den 26 November 1878, BELANGRIJKE OPENBARE VERKOOPING op Vrijdag den 28 November 1878, 164 Olmen en Tronk- boomen, 166 extra zware rechtstaande Olmen Boomen, van CALMTHOUT, Kleine Kade De heerlijkste en goedkoopste SAÜS van de wereld, De werklieden-vereeniging te Hellevoetsluis heeft varkens laten slachten, van welke zij het vleesch tegen inkoopprijs aan hare leden verkoopt, tot groote erger nis van de Hellevoetsluische slagers. Ook te Leiden heeft een effectenhandelaar zijne betalingen gestaakt en de vlucht genomen. Te Sittard is met groote feestelijkheid een nieuw stadhuis ingewijd. Het Leidselie meisje, dat onlangs in zu'k een el- lendigen toestand naar 't 'ziekenhuis werd vervoerd, is reeds overleden. Ingezonden Stukken. VARIA. op een gedeelte van liet behandelde in de open bare vergaderiug van den Raad der gemeente Goes, op Woensdag den 29 Oct. 1873, des voormiddags ten IO'/ü uren. „Hoofdstuk IV, afdeeling I bevat een post van 160,voor vernieuwingen te doen in het woon huis, geteekend wijk A n° 64 a." De financiëele commissie adviseert geen gelden tot het maken van een keldertje en een aaurechtbauk in de keuken, en van blinden in de bovenkamer welk laatste vooral door haar als een zaak van luxe wordt beschouwd toetestaan. - De bouwmeester licht dit toe en beweert, dat de voorgestelde werken van blijvenden aard zijn en de woning in waarde zullen verhoogen. „De heer dr. Callenfels zegt, dat hij in dit ge val met de financiëele commissie mede gaat." „Hij beschouwt de voorgedragen werken als over bodig. Er zijn zooveel menschen, die geen blinden hebbenmen neemt dan een gordijn. Hetzelfde ge val doet zich voor met het keldertje en de aanrechtbank." Moet ik hier verstaan, dat men dan ook een gor dijn neemt Zou dr. Callenfels mij ook een gordijn weten aan de hand te doen, dat behoorlijk licht doorlaat, en eene warmte, die dagen achtereen boven bloedwarm aangeteekend stond, tot eene dragelijke kan maken, waaronder men - iets verrichten kan met een helder, denkend hoofd 't Kamertje was toch niet -zonder gordijnen. Alverder beweert genoemde heer: „De vorige bewoner heelt het zoolang zonder gedaan." Volkomen waarMaar de vorige bewoner heeft in dat huis zijn leven als gehuwd persoon aange vangen en jaren voortgezet; het was hem en zijne vrouw in hunne betrekkingen uiterst geschikt; hij betaalde een' betrekkelijk zeer geringen huurprijs; heeft den verhuurder nooit iets verzocht, dat hem ge weigerd is en wist zeer goed, dat die er jaarlijks heel wat aan heeft te koste gelegd. De weelde van een keldertje kende hij niet, en dr. Callenfels weet, als man van jaren, toch ook wel, dat iets, waaraan men in jongere jaren niet gewoon is, geen zoo dringend gemis kan heeten. Aan zonneblinden kon geen behoefte bestaan; want het kamertje, zooals het toen was, werd tot bewoning niet gebruikt. Wij, daarentegen, hebben al den tijd van ons hu welijksleven ruimte van woning gekend, en niet een keldertje, maar een uitmuntenden ruimen kelder ter onzer beschikking gehad. En nu zal dr. Callenfels toch wel willen toestem men, dat op gevorderden leeftijd iets wel degelijk een gemis kan heeten, waaraan men jaren laug gewoon is geweest. De ouderdom schikt zich in zulk gemis niet zoo licht 1 Oiu een en ander komt het mij voor, dat het beroep op den vorigen bewoner niet veel hout snijdt. De beweering, dat het huis door het aanbrengen van een keldertje, aanrechtbank en zonneblinden in blijvende waarde verhoogt, komt mij degelijker voor. Op de beweering van mr. de Witt Hamer, dat de commissie menig huis kent, waarin 200,-— a 300,verwoond wordt, en geen kelder is, antwoord ikdie zich bij het verwonen van zulk een huur zulks getroost, dat hij het zich getrooste. Zulke woningen zullen dan lichtelijk door aangename lig ging, flinke schuur en bergplaats enz. dat gemis ver goeden. Maar waar die Wel Ed gestr. heer verder opsomt, wat voor het huis betaald en er aan verwerkt is, en daarop volgen laat „terwijl de gemeente daarvan slechts 100,huur geniet," ben ik zoo vrij ZWEdg. tegen te spreken. Dat huis brengt, zelfs nu ik het op de bekende voorwaarde bewoon, de gemeente min stens 400,op. Of zou men mijn opvolger min der dan 250,vergoeding voor huishuur heb ben kunnen aanbieden, vooral op het einde des vo rigen jaars? En zou ik voor den grond, waarop de speelschool 4e klasse is opgetrokken en voor dien, welke tot speelplaats dient, geen 50,huur ge vraagd hebben? Wat de gemeente moet weten, dat ze't goed wete 1 Waar al verder de heer dr. van Renterghem, en met ZWEA. de heeren den Boer en mr. van Hoek van het standpunt uitgaan „of de huurder, die 100, betaalt, waarde voor zijn geld heeft" ook daar meen ik mij eene opmerking te mogen veroorloven. Toen ik tot den verkoop van mijn huis en erf, nog al eenigszins beneden mijn vraag, aan de ge meente besloot, geschiedde dit onder de uitdrukke lijke voorwaarde, dat ik, gedurende mijn leven vrij heid zou hebben, woonhuis A 64a tegen eene huur van 100,'s jaars te bewonen. Ik heb dat beschouwd als eene tegemoetkoming voor de mindere koopsom, en, wellicht verwaand genoeg als een offerte mij door den gemeenteraad, na veeljarigen dienst bewezen. Dwaal ik in dezen niet, dan is het toch wel eenigszins ongerijmd, op die som van 100,die bovendien, ga of moet ik de woning eens verlaten en is ze in geschiktheid ter bewoning toegenomen, toch lichtelijk eens zooveel zal worden, de reparatiën te willen gronden. Wat blijft er van een gunstbetoon, als men met de eene hand geeft, en met de andere onthoudt, wat de gift bruikbaar en aangenaam kan maken Gesteld, dat mijn leven eens 1 of 2 jaren gespaard wierde, wie is dan de erfgenaam van de betrekkelijk aanzienlijke kosten, die ik mij voor het bewoon baar maken van het benedenhuis heb moeten getroos ten En wat blijft er dan van die geringe huur? Ik hoop, dat ik in deze varia de bevoegdheid van een eenvoudig burger tegenover het gesprokene in de openbare vergadering van den Gemeenteraad, niet heb overschreden. 'tWas slechts mijne bedoeling zaken, die ter ken- nisse der gemeente wordeu gebracht, en die mij per soonlijk betreffen, naar mijne wijze van zien voor die gemeente te bespreken en de min houdbare gronden, waarop mijns inziens, geredeneerd is, aantetoonen. De bewoner van het gemeente-woonhuis A 64a. Goes, 15 Nov. 1873. W. SWART. Mijnheer de Redacteur! Met genoegen lees ik telkens in uwe courant de berichten uit vele andere plaatsen, dat de slagers het vleesch zeer beduidend in prijs hebben vermin- derden er schier overal voor minder geld goed vleesch wordt gegeten. Hier in Goes wordt men daar van niets gewaar, en zal het vleesch, als wij den sla gers hun vraagprijs blijven geven, waarschijnlijk lang duur blijven. Met het oog daarop geloof ik, dat het alleszins wenschelijk ware, dat er eene bijeenkomst van vleeschetenden bijeengeroepen werd, en onderling middelen werden beraamd om aan het monopolie een eiude te maken, en niet langer de Goessche slagers ten onzen koste vet te mesten. Ik geef deze regels in overweging aan hen, die in 't algemeen belang lust mochten hebben dusdanige vergadering te bevorderen; overtuigd als ik beu, dat het aan belangstellenden niet zal ontbreken en de bijeenkomst zeer waarschijnlijk doel zal treffen. Met plaatsing dezer regelen zult u verplichten. Een huisvader, die niet buiten vleesch iun, maar niet gaarne te veel winst betaalt. datuin lijst van openbare VERKOOPINGEN VERPACHTINGEN. plaats. 19 Nov. Kattendijke, Boomen, 19 Baarland, Boomen, I 20 Heinkenszand Boomen. 21 Heinkenszand, Boomen, 22 Ovezand, Boomen, 22 Goes, Woon- l'akb 22 Krabbcndijkc, Boomen, 24 Goes, Boomen, 24 Baarland, Buomen, 24 Middelburg, Bouwterrein, 21 Krabbcndijke, Booinen, 26 Kapelle, Booinen, 2b Kapelle, Boomen, Boomg en Bouwland 26 Kwadendamme, Bouwland 26 Heinkenszand, Boomen, 27 IUvadondammr Boomen 27 Ellewoytsdijk, Boomen. 27 Kruiningen, Boomen, 28 Driewegen. Boomen, 28 Scbore, Boomen, 28 Kapelle, Boomen etc. 1 Dec. 'sHeerArcndsk Boomen, 3 Colijnsplaal, Booinen, 3 Goes. Inspan, 4 Baarland, Booinen, 5 Kloetinge, öoomen, 6 Goes, Boomen, 8 Wolfaartsdijk, Boomen, 47 Jan. 1874, Raadhuis Huis en Schuur, Goes, Information. Pilaar. Paardekooper en v. d. Russche. mr. van Dishoeck. mr. v. Dishoeck. mr. van Dishoeck. mr. Liebert, Rembges. Paardekooper en v' d. Bussche Prumers. Verhulst. Kakebceke Paardekooper en v. d. Bussche Paardekooper en jv. d. Bussche. mr. Liebert. mr. van Dam mr. Liebert mr. v. Dishoeck Rembges. Pilaar. mr. van Dam. Paardekooper en Kakebceke. v. d. Bussche. mr. v. Dishoeck, W. K. Mackay. Paardekooper en Pilaar. Paardekooper en Kakebeeke. Kakebceke. Pilaar, mr. M. J. de Witt Hamer. des voormiddags 10 ure, in eene weide nabij de hofstede het Ooije- vaarsnest en nabij de hofstede be woond door den Eerzamen P1ETER van den DRIES, landbouwer onder Heinkenszandbij partijtjes tot ieders geriefvan 53 zeer zware, gave en rechtstammige OI JMlilïV BOOMEN. Informatiën zijn te bekomen bij Mr. P. J. A. VAN DAM te Goes. ten overstaan van den Griffier Mr. P. J. A. VAN DAM, des voormiddags ten 10 ure. op de hof stede „Westdorp", onder Scliore, in pacht bij den eerzamen C. de JONGE aldaar, 1. bij partijtjes tot ieders gerief van staande rondom de hofstede. 2. Onmiddellijk na den afloop daarvan in de dorpsherberg te Schore, in drie perceelen en daarna in massa van waaronder velen die 2 meters omtrek hebben en van buitengewone lengte zijn, mede rondom de hofstede staande; zullende de perceelen vooraf genummerd zijn. Informatiën zijn te bekomen bij den Wel- EdelGeb. heer Mr. B. V. VAN DER BILT te Kapelle en bij voorzeiden Griffier. beveelt zich steeds aan tot het LEVEREN van aan particulieren. bekend onder den naam van steeds voorhanden bij NI. Bartelse, Vlasmarkt, Goes. BEREID VOLGENS HET ALOUDE EN ECHTE RECEPT, (waarop men in het bij zonder attent maakt,) zijn zeer nuttig in ongesteldheden der maag en werken heil zaam op de spijsverteertng. Zij zijn uitmuntend tegen de gal scherpte in het bloed en uitslag der huid, zij zijn zacht laxccrend ea slijmafdrijvend. Verzegelde doozen van ct. en grootere zijn verkrijg baar bij de heeren Axel, Mej. v. d. Swan-Oremer. Bergen-op-Zoom, J. P. Verlinden Breda, A. J. Janssen Brouwershaven, C. Kappers. Cortgene, J. F. Gelner. Dordrecht, J. A. van de Ven. GoesWed. J. A. Lecointre lange Kerkstraat. Haamstede, B. Geleijnse Jr. 'sHeerenhoek, J. Smolders. •s Hertogenbosch, Th. J. Jansen Bazar, Kerkstraat. HeusdenG. Malingré. Hontenisse, C. Fassaert. Hulst, Th. Annaert. Kamperland, P. lazelaar Hz. Kruiningen, C. de Munck. Maartensdijk,(St.) Joh. Pot. Middelburg, F. J. Sta des. Neuzen (ter) G. IV. Houtzager Oud-Beierland, P. Kouwenhoven OvezandJV. Witkam. St. Annalaud, P. Tase Az. St. Jansteen, A. u. d. Pluijm Rz. St. Philipsland, A. Verwijs Az. Rosendaal, M. B. van Leeuwen. Schijndel, A. Kniknie 8f Zoon. Sluis J. C. Keim. Tholen, C. J. de Bres. VUssingen, Johan Geulen. Waalwijkwed. J. Klijberg. Wiasenkerke, J. A. Baden IZonnemaire, W. Kroon. [Zierikzee J. M. Gasille. CORRESPONDENTIE. De brief van de heeren Okma en v. d. Meer in een volgend no. ADVERTENTIËN. Allen die iets te vorderen hebben van den boedel en de nalatenschap van wijlen Nlarimxfs <le Jonge, in leven land bouwer te Kapelle, worden verzocht nogmaals gespecificeerde opgave te doen van hunne vor dering en wel ten kantore van den ondergetee- kende, met aanduiding of en voor welk bedrag zij op preferentie aanspraak maken. M. JACQ. de WITT HAMER. Ganzepoortstraat. TjKT WKI;.' De URB4SIIS PILLEN, bereid volgens het aloude en echte recept, sints zooveel jaren met roem bekend en in algemeen gebruik, zijn door ons te GOBS, alleen en uitsluitend verkrijgbaar gesteld bij mej. wed. /t. Ij ftCOiXTBK, Lange Kerkstraat. WAARSCHUWING. ySr» Men wordt instautelijk verzocht wel attent te willen zijn, dat. door ons bij n i eman d anders de Urbaniis-PIIlen, bereid volgens het oude eg echte Recept, in dépet zijn ver krijgbaar gesteld in de hierboven opgegeven steden en plaatsen dan bij de aangegeven dipóthouders. In elk doosje is een biljet, voorzien met. de eigenhandige naamteekening vr.n de ver vaardigers wed. KtJBNEN ZHON, welke haudteekening zich ook bevindt op hel Zegellakwaarmede de doosjes vcr- zegcld zijn. Wij verzoeken de gebruikers ins/an/elijk daar wel op t.e letten, en raden hun aan wel toe te zien bij wien men 1 de doosjes pillen haaltalleen die doosjes, waarin een biljet met onze haudteekening is, zich aan te schaffen, en zich te wachten voor het gebruik van de vele namaaksels.

Goessche Courant | 1873 | | pagina 3