BOUWLAND a WEIDE WOONHUIS, II a EME, BOUWLAND BUITENLAND. BURGERLIJKE STAND GOES, 25jarige Huwelijksvereeniging fe Registratie en Domeinen. Vrijdag den 14 November 1873, OPENBARE VERKOOPINC, op Donderdag den 13 November 1873, Woonhuis en Schuur, Omtrent art 3 rapporteert de commissie: De post voor het leggen van een keistraat van de stad naar den stationsweg is voor Memorie uit getrokken, omdat er bij burg. en Weth. nog on zekerheid bestaat, in welke richting deze straat gelegd behoort te worden. Hoewel uwe commis sie van oordeel is, dat die richting reeds eenigs- zins aangegeven of juister gezegd aangewezen is, meent zij, dat het raadzaam is, om dit jaar nu het sas zooveel geld verslindt nog geen post hiervoor op de gemeente-begrooting uit te trekken. Burg. en weth. antwoorden daarop Dat de richting der keistraat naar den stationsweg reeds zoude zijn aangegeven, of zoo als de Commis sie zich uitdrukt: „juister gezegd aangewezen is" kun nen wij niet toegeven. Er heerscht nog verschil van gevoelen, welke der drie toegangswegen, (die van de Ganzenpoort-, van de Koepoort- of over den Dam) zal bestraat wotden. Wij hebben den post dan ook voor Memorie op de begrooting gebracht, alleen om de zaak levendig te houden. Zoolang daarvoor geene gelden zijn toegestaan, zal natuurlijk geen begin met de bestrating gemaakt worden. De heer mr. van Hoek wenscht de redenen te ken nen waarom nog geene definitieve aanwijzing kan plaats hebben. De Voorzitter antwoordt, dat er meerdere reden zijn, maar dat hij er gaarne een paar van wil mededeelen. De bestrating van den Ganzenpoortsingel zou enorme kos ten vorderen, ofschoon deze richting misschien de beste zou zijn. De weg, die een zeer harden ondergrond heeft, zou niet alleen omgewerkt, maar verbreed en geheel afgegraven moeten worden. Omtrent den weg over den dam weet men nog niet, of hij al vast ge noeg is, om bestraat te worden. De weg langs de nieuwe huizen is in vrij voldoenden staat. Daardoor is er nog verschil van gevoelen in den boezem van het dagelijksch bestuur welke richting de voorkeur verdient. De post wordt goedgekeurd. Op voorstel van mr. de Witt Hamer wordt nog een artikel uitgetrokken om de voortzetting der rio- leering, en op voorstel van den heer Busing, een ar tikel, om de voortzetting der demping leendig tev houden, beiden voor memorie. Hoofdstuk III wordt goedgekeurd, (Slot volgt.) Nadere bijzonderheden aangaande het proces Bazaine zijn niet bekend. Alleen blijkt dat het gerucht van de arrestatie van Kolonel Stoffel voorbarig geweest is. De kolonel heeft een brief geschreven aan de Liberté, waarin hij den wensch uit dat hij voor een krijgsraad moge terecht staan. Daar kolonel Stoffel sedert twee jaar geen kolonel meer is, zal hij, wat de beleedigingen betreft, die hij eergisteren den rapporteur-rechter van instructie naar het hoofd heeft geworpen, met den burgerlijken rechter hebben af te rekenen, terwijl hij voor den mi litairen rechter zal moeten verschijnen wegens het verduisteren van dépêches, welk feit, als het bewezen is, gestraft wordt met den dood volgens art. 255 van het militair wetboek. Bij het getuigen-verhoor heeft zich weder een incendent voorgedaan, dat echter voor- loopig geene gevolgen heeft gehadDe spin ner Hulme, te Mouzon wonende, verklaarde den 29 Aug. 1870 een dépêche voor den keizer of voor maarschalk Mac-Mahon overgebracht te hebben, die door den heer Lalleman procureur der republiek te Verdun Thionville was aan gebracht. De tegenwoordige president der re publiek verklaarde daarentegen niets ontvangen te hebben. De president der republiek heeft eene bood schap aan de Nationale Vergadering gezonden, waarvan het Journal des Débats de volgende korte schets geeft. Inderdaad, het eerste ge deelte van het staatsstuk bevat een bijna roos kleurige schets van den binnenlandschen toe stand, maar in het laatste gedeelte, aan het slot, wordt er eenige schaduw op geworpen. Na te hebben geconstateerd dat Frankrijk in vrede verkeert en de openbare orde overal ge handhaafd wordt; na lof ongetwijfeld ver diend te hebben toegebracht aan dat waak zame bestuur, hetwelk de bestaande wetten stiptelijk heeft weten toe te passenna te heb ben toegegeven dat de natuurlijke gisting der gemoederen onder een voorloopig en kwalijk omschreven bewind de stoffelijke rust niet be nadeeld heeft, komt de president tot klach ten die naar het schijnt zijne voorafgegane verzekering tegenspreken. Niet de hechtheid alleen zou aan het tegenwoordige bewind ont breken; ook het gezag zou het derven. Het zou de kracht niet hebben zich te doen eer biedigen door zijne eigene agenten, de gevaar lijke afdwalingen der drukpers te beteugelen, de gekozen gemeentebesturen tot naleving der wetten te nopen. Maar wat wordt er dan van dat waakzame bestuur, waarvan men ons in den aanhef gesproken heeft en dat de wetten zoo stipt weet toe te passen? Maarschalk de Mac-Mahon was, gelooven wij, dichter bij de waarheid, indien hij onzen toestand in een gunstiger licht had gesteld, en zijne regeering, overal gehoorzaamd, geëerbiedigd, heeft blijk van energie en gezag gegeven. De boodschap van maarschalk de Mac-Mahon schijnt eenig licht te werpen op het besluit door den graaf van Chambord genomen, die den kelijk in den maarschalk zijn luitenant-gene raal in Frankrijk bezitten zal, wanneer de nationale vergadering de aanvrage van den president der republiek om een tienjarig mili tair diktatorschap toestaat, welke toestemming ondanks de vele bezwaren die nog in den weg staan, te verwachten is. Bedwang der natie en beperking der drukpers zijn de twee zuilen van het militaire despotisme dat de maarsehalk beoogt en waarop hij Hendrik F tot koning van Frankrijk verheffen wil,-tenzij hij aan den zoon van zijn vorigen keizer en vriend de voorkeur geve - wanneer het tijdstip gunstig geacht wordt. De Belgiselie regeering heeft aan het ka binet van Versailles hare bezwaren te kennen gegeven over de plagerijen en knevelarijen, waaraan de reizigers zijn blootgesteld bij hun vertrek uit Frankrijk; er wordt namelijk ver langd dat zij van passen moeten voorzien zijn om in België te kunnen komen. De meesten verlaten zich op de kennisgeving van de af schaffing der reispassen en worden dus in groote verlegenheid gebracht, waarbij zij bovendien zich een niet geringe vertraging moeten ge troosten. Het kan zijn nut hebben, de aan dacht van hen, die via irankrijk naar België huiswaarts keeren, op bedoeld ongerief te ves tigen. Zij behooren zich van passen of van andere officiëele papieren die hunne identiteit constateeren te voorzien, want het is twijfel achtig of, op het oogenblik dat in het land zelf de diktatuur wordt geproclameerd, de Fran- sche ,,republiek"(?) hare veiligheidsmaatregelen ten opzichte van de vreemdelingen verzachten zal. lijst van openbare VERKOOPINGEN 8c VERPACHTINGEN. datum. 13 Nov. 13 13 14 14 14 15 15 17 19 19 20 21 22 22 22 24 24 24 26 26 26 27 27 27 28 28 28 1 Dec. 3 4 plaats. Voorwerpen, 's HeerArendsk., Doornen, Goes, Hofstede en landen, Oudelande Maassluis, Ovezand, Vlake Goes, Schore, 'sGravenpolder, Ovezand 'sHeerenhoek Kloclinge, Kattendijke, Baarland, Doornen, Bouwmanswoning, Doornen, Palen Leerlooierij enz., Booinen kaphout, Hoefje, Laud eu Iluis, Doornen, Doornen, Hout Boomen. Doornen, Boomen, Heinkenszand, Boomen. Ileinkenszand, Boomen, Ovezand, Boomen, Goes, Woon- Pakhuis, Krabbendijke, Boomen, Goes, Boomen, Baarland, Boomen, Middelburg, Bouwterrein, Kapelle, Boomen, Kapellc, Boomen, Boomgaard en Bouwland. ICwadendamme, Bouwland Kwadendamme, Boomen, Ellewoutsdijk, Boomen. Kruiningen, Boomen, Driewegen. Boomen, Scbgre, Boomen, Kapelle, Boomen etc. 's HeerArendsk., Boomen, Colijnsplaat, Boomen, Baarland. Boomen, Information, mr. van Dishoeck. Paardekooper en Kakebeeke. Prumers. mr. Reeser. mr.van Dishoeck. Registratiek. Pdaar. Rembgcs. Pilaar. mr. vanDishoeck. mr. van Dishoeck. Kakebeeke. Pilaar. Paardekooper en v. d. Bussche. mr. van Dishoeck. mr. v. Dishoeck. mr.van Dishoeck. mr. Liebert. Rembges. Paardekooper en v dBussche. Prumers. Verhulst. Paardekooper en v. d. Bussche. Paardekooper en )v. d. Bussche. mr. Liebert. mr. Liebert. mr. v. Dishoeck. Rembges. Pilaar. mr. van Dam. Paardekooper en v. d. Bussche. mr. v. Dishoeck. W. K. Mackay. Pilaar. van 7 tot en met 10 November 1873. Geboren: den 9, Maria Francisca Johanna, d. v. Marinus Arnoldus Stieger en Margaretha Wilhelmina Verhallen. DIAKENEN bij de hervormde gemeente te Goes geven bij deze kennisdat zij de gewone drie maandelijkse he collecte aan de huizen der in gezetenen zullen houden op Donderdag den 13 dezer. Zij blijven aan weldenkende meer gegoeden vragen om ruime giften, niet alleen om hunne moeielijke taak te verlichten, maar vooral in het belang van zoo vele ouden van dagen en arme weduwen, die bij den naderen den winter zoo dringend de betooning der christelijke liefdadigheid behoeven. Goes, 10 November 1873. Diakenen voornoemd, T. A. van der H ELL, voorzitten v. d. BUSSCHE, secretaris. ADVERTENTIJËN. 3 A. SNOEP en M. DRONKERS. (Goes, 9 November 1873. Hunne dankbare kinderen en behuwdkinderen. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van hun geliefd Zoontje GEORGE FREDERIK, betuigen de on- dergeteekenden hunnen hartelijker! dailk. Rilland, A. GEILL, Geneeskundige, den 10 Nov. 1873. M. GEILLvan Dijke. Zij, die iets verschuldigd zijn aan den faillieten boedel van J. IVTullev, winkelier te Goes, worden verzocht daarvan betaling te doen vóór 1 December 1873 ten kantore van den Curator Mr. J. G. de WITT HAMER. De ONTVANGER der REGISTRATIE en DOMEINEN te GOES zal op des voormiddags ten elf ure, aan het Stations gebouw van den Staats-Spoorweg te Vlakege meente Schore, publiek verkoopen, tegen dade lijke betaling, 33 stuks einden van Idilien Palen, ieder van ongeveer 1,50 meter lengteen 2 Halve of doorge kloven stukken dito zeer geschikt voor werkhoutliggende aan het Stationsge bouw voornoemd. De Ontvanger. des voormiddags ten 10 ure, voor de kinderen van wijlen M. de Dreu en E. Meul- broekin het koffiehuis de Prins van Oranje te Goes, zoo in perceelen als te zamen gevoegdvan Eene Hofstede staande in Bakkershoek aan den 's Heer Hendrikskinde- rendijk te Goes, groot 2 heet. 3540 cent. waarbij in pacht gebruikt worden ongeveer 9 hectaren Bouwland en Weide. Een hecht en sterk m met 42 aren 72 centiaren rijk beplanten eu vruchtbaren Tuingrond aldaar. Drie perceelen dito Tuingrond al daar, samen groot 98 aren 60 centiaren, annex het voorgaande. Zeven perceelen in Goes en 's Heer Hendrikskin deren, in den Ooster- en Wester-volger, aan den Oosteweggen in Daanhoek gelegen, samen groot 11 hectaren 15 aren 04 centiaren, allen in den Goesschenpolder gelegendeze betalen geene polderlasten maar genieten van die watering jaarlijks 5 per hectare. 58 aren 40 centiaren onder 's Heer Hendrikskinderen aan den Dijk in Bakkershoek gelegen Men een hecht, sterk en welbetimmerd aan den 's Heer Hendriksldnderendijk iu Bak.-

Goessche Courant | 1873 | | pagina 3