Wire (klei, Aanbesteding. Aanbesteding. GEMENGDE BERICHTEN. BURGERLIJKE STAND GOES, op Vrijdag den 29 Augustus 1878, het maken van Schoolmeubels, plaatsen van Pompen, maken van een Duiker, Straatriolen met zink put en klinkertbestrating, benevens herstellingen aan den toren. 2°. het maken van een nieuw Kerkraam. op Zaterdag den 30 Augustus 1873, Maandag 1 September 1873, telijk, daar het van algemeene bekendheid is dat de koning van Portugal nooit iets heeft willen weten van zulke zoogenaamde Iberische plannen, welke zijn betrekkelijk nog goed be waard koningrijk in den maalstroom der Spaan- sche verwikkelingen zouden medeslepen. De registers van den burgerlijken stand zijn eerst in 1837 in Engeland ingevoerd en bevat ten thans vijftig miljoen namen van geborenen, gehuwden en overledenen. Daarbij zijn gevoegd aanteekeningen van geboorten en sterfgevallen op zee en van geboorte, huwelijk en overig den van Britsche onderdanen buiten 's lands, huwe- lijksregisters uit Indie en aanteekeningen be treffende garnizoenen buiten Engeland. Ook maakt de registrator general bekend dat hij aan teekeningen bezit van non-conformisten (zij die geen leden der staatskerk zijn) ten tijde toen er slechts kerspelregisters (die door het kerk bestuur gehouden werden) hestonden, d. i. vóór 1137. Onder laatstgenoemden behooren die van dr. Williams boekerij in 1742. Eindelijk bestaan er ook aanteekeningen aan het kantoor van registratie, betrekkelijk de Fransch-Pro- tesfantsche en andere buitenlandsche kerkge meenten in Engeland, alsmede van kwakers en een aantal andere vereenigingen sedert 1713. Yan het tijdstip dat de wet, waarbij gelast werd fotografische afbeeldingen van misdadigers te nemen, in werking kwam tot 31 December 11. zijn 43,634 zulke fotografiën naar Londen ge zonden, waardoor 166 nasporingen met goed gevolg bekroond werden. Al deze fotografiën werden in 115 gevangenissen buiten Londen genomenbovendien zijn nog 30,642 fotogra- fiiën van de zoogenaamde «habitual criminals» (verstokte of onverbeterlijke misdadigers) ont vangen, welke tot 363 ontdekkingen geleid heb bende onkosten waren £2948.18. De Belgische Jock'ey-cixib heeft in eene Dinsdag jl. gehouden bijeenkomst besloten 1°. den graaf van Vlaanderen het eerevoorzitter schap der club aan te bieden, en 2°. den hon derdsten verjaardag van de invoering der paar denwedrennen op het vasteland den 29 Septem ber a. s. met een groote steeplechase te Spa te vieren. Die eerste wedrennnen werden te Spa zelf op den 29 September 1773 gehouden. De graaf van Vlaanderen zal tot het bijwonen van het feest en het bij die gelegenheid in de salons- Levoz te Spa te houden groot banket worden uitgenoodigd. Ter gelegenheid van de feesten te Antwerpen zal onder anderen eene revue worden gehouden van kinderen. Alle kinderen, welke deel zullen nemen aan de revue op de Meir, zullen een driekleurig lintje op de borst dragen. Uit elke klasse der meisjes zal een worden gekozen, welke een fraaien bouquet zal mogen dragen, om ze de koningin, de gravin van Vlaanderen en de kinderen des konings in het paleis aan te bieden. Deze bloementuilen zullen samengesteld zijn uit bloemen, welke de nationale kleuren hebben zwart, geel en rood. Na de aanbieding dezer bouquetten zullen de koren aangeheven worden en zal het défilé beginnen. Het geheele corps der hoofdonderwijzeressen zal door den koning met den schepen van het onderwijs, den heer Allewaert, ontvangen worden. Dit feest zal met een maaltijd in de school eindigen. Door de arrondissements-rechtbank te Breda is ie mand wegens mishandeling van zijne vrouw veroor deeld tot 15 dagen cellulaire gevangenisstraf. Men zou anders zeggen, dat er nog al verschoonende omstandig heden waren; de vrouw had hem twee dagen in een kelder opgesloten gehouden, 'thieve paar is nog niet lang getrouwd. Volgens de Counter de la Meuse is bij Maastricht een gelaarsd menschenbeen komen aandrijven. Te Boskoop is de aardbeijenteelt dit jaar zeer voor- deelig uitgevallen. Eene compagnie aldaar verkocht voor ƒ29400. Te Rotterdam is een 5jarig jongetje, dat op een stoel was geklommen, die voor een open raam stond uit dat raam en op straat gevallen. Gelukkig werd het kind slechts licht gewond. De Harlinger gasfabriek, zij behoort aan een En- gelsche compagnie, die eerst den gasprijs van 21 op 15 ct. verlaagde, heeft dien nu weer tol 17 ct. verhoogd. Vele Harlingers hebben de oude lampen weer op gezocht. De gemeenteraad van Zutphen heeft 't verzoek der gasfabriek aldaar om den prijs van 'tgas te ver- hoogen van de hand gewezen. Te Oldenzaal zijn de scholen gesloten, wegens hel daar heerschende roodvonk. Op de markt te Texel zijn Oost-Indische varkens aangeboden door een koopvaardijkapteim die uit In- dië kwam. 't Volgende wordt als Historisch uit Meppel geschre ven Op den spoorwagen. Even voordat de trein van M. zou vertrekken, vraagt iemand met een tabakspijp gewapend, aan een fijn juffertje, dat tegen hem over zat; „Jonge juffrouw, hindert u het rooken ook?" Ant woord: Jal „ik kan er volstrekt niet tegen." „Conducteur,, zegt de man met de pijp, „wilt gij deze juffer er weer uitlaten? zij kan niet tegen 'trooken en ik zal dadelijk beginnen." Algemeen, gelach. Een werkman te Sluis, die eenige dagen geleden ver hit van zijn werk was gekomen, heeft de onvoorzichtig heid gehad om dadelijk bij zijne tehuiskomst te veel watef te drinken, waarna hij kort daarop ongesteld werd en spoedig is bezweken. De 39 jarige vrouw van een landman te Schil- luinen verheugde dezer dagen volgens 't Utr. D. haren man door de geboorte van een 21ste kind. Te Hinlopen is door 't broeien van hooi eene schuur verbrand. Te Oldenzaal is een brand in een logement ge- bluscht. Tusschen Yhorst en de Wijk heeft men een nieuw soort postbode. Het is een hond, die voor zijn baas te Yhorst boodschappen bij den Wijkscken bak ker doet. Nabij den Veenweg te Voorburg is Donderdag een kind van een wachter, dat zich op de rails van den Rijnspoorweg bevond, door een voorbijstoomenden trein overreden, waarbij eender beentjes werd verbrijzeld. Te Vicksburg in Amerika heeft zich een voor criminalisten hoogst merkwaardig geval voorgedaan. Een zesjarige knaap was de lieveling zijner ouders, toen er nog een broêrtje kwam. Hij verbeeldde zich, dat hij bij dezen werd achtergesteld en dit vervulde hem met wangunst jegens den kleine. Op een namid dag dat zijne ouders van huis waren en hij met eenige knapen op straat speelde, raapte hij een tichelsteen op en verwijderde zich. Met dien steen sloeg hij zijn broertje de hersens in, droeg het lijkje in een krèupelbosch en keerde toen naar zijne makkers terug, wien hij vertelde wat hij gedaan had en, tot overtuiging zijn doode broêrtje zieu liet. De ouders, eerlijke lieden, zijn diep getroffen en weten niet wat zij met den kleinen moordenaar zullen doen. De vraag of deze daad, die geheel en al het karakter heelt van een moord met voorbedachten rade, als zoodanig te beschouwen is, houdt de justitie bezigmaar er kan natuurlijk geen kwestie wezen van de gerechtelijke vervolging van een zesja rig kind. Een telegrafisch bericht uit Philadelphia meldt eenige bijzonderheden omtrent het verbranden van het Amerikaan; che stoomschip IVawasset. De Wawasset was een pleizierboot en had 129 personen aan boord, voor de helft vrouwen en kinderen. De boot zonk tweehonderd meters van het strand, ongeveer 60 mijlen stroomafwaarts van Washington. Ten gevolge van de paniek wierpen vele passagiers zich in het water. Het fetal lijken bedraagt 30; den 9den dezer waren 28 der er geredden en 11 lijken naar Washington overgebracht. Te Parijs is een omnibus een geruimen tijd fevolgd door een grooten dollen hond. De vrouwen, ie zich in 't voertuig bevonden gilden, de mannen waren niet veel bedaarder, de conducteur had zijn plaats achterop verlaten en zat on de imperiale, terwijl de koetsier zijne paarden in galop zette en het zware voertuig in duizelingwekkende vaart over de straten vloog. Het dier volgde hijgende, brommende, liet zijn verschrikkelijke tanden zien en vestigde op de rei zigers zijn vlammende blikken. Bij den faubourg St Honoré heeft een agent het dier gelukkig gedood. Om de oevers ,van den schooneu Rijn eens geheel ongestoord en op zijn „doode" gemak te bewonderen, heeft een Engelschman een der grootste stoombooten op de rivier afgehuurd, waarmede hij nu sedert eenige weken stroom op stroom af vaart. Hij heeft op het schip zijn eigen keuken en slaapzaal en wat het voornaamste is, hij kan de beenen zoover uitsteken als hij wil, zonder dat zij door iemand op zij geschoven worden. van 15 tot en met 18 Augustus 1873. Geboren den 16, Willem, s. v. Hubrecht de Par. en Johanna WeezepoelBoudewijn z. v. Hendrikus van Sprang en Johanna van Lierenden 17, Beatrix Maria Digna, d. v. Jacobus Antonius Iheewis en Johanna Katha- rina Scheffer. Overleden den 15, Elisabeth Meulbroek 83 j. wed. van Mürinus de Dreu den 6, te Utreclit Elisabeth Maria Boddingius73 j. gehuwd met Pieter van Dalen. ADVERTEN TIÉN. öOjarige Echtveresaiging van (yj) P. JEREMIEASSE W. HOLLESTELLE. Was het voor ons en onze dierbare ouders op den 15 Augustus een dag van vreugde, daar wij hun gouden bruilofts feest mochten vierenzeer veel luister werd dit feest bijgezet door het bezoek van den Edel Achtb. Heer Burgemeester, Secretaris en Gezworens en ook burgers. Ruimschoots werd deelneming getoond door het aanbieden van gedichten en JJ geschenken, het uitsteken van de Hol- landsche driekleurwaarvoor wij aan allen onzen hartelijken dank betuigen. Wemeldinge, 18 Augustus 1873. Hunne dankbare hinders en kindskinders. Bevallen van een ZOONH. J, W. van der BILTde Vos tot Nederveen Cappel. Kapelle, 18 Augustus 1873. Aan allen, die van hunne belangstelling' in onzen Zilveren Bruiloft hebben doen blijken, betuigen wijook namens onze kinderenonzen hartelijken dank. Goes, A. de BESTE 18 August. 1873. en Echtgenoote. ■v BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de gemeente KAPELLE zullen des voormiddags ten 11 ure, in het gemeentehuis aldaar, trachten aantebesteden in twee perceelen 1°. het doen van vernieuwingen en herstellingen aan de gemeentewer ken aldaar, bestaande in: Waarvan het bestek van heden af ter lezing ligt in voornoemd gemeentehuis tot op den dag der besteding. De aanwijzing in loco zal geschieden op den dag der besteding, des voormiddags ten 9 ure, terwijl inmiddels inlichtingen kunnen verkregen worden bij den heer HANNINK te Goes. Kapelle, den 18 Augustus 1873, Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. van der MANDERE. De Secretaris, J. J. C. R. van der BILT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der geméente HOEDBKENSKERKE zullen 's morgens ten 10 ure, bij enkele inschrijving, trachten aantebesteden De herstelling- van het Rijs- pakwerk aan het west. ged. der los- en ladingsplaats van de haven van Hoede» kenskerke, met de daar voor benoodigde Materia len, over eene lengte van 44 M. en eene breedte van 2 M. Het bestek en de voorwaarden liggen, be halve 's Zondags en 's Dinsdags, dagelijks van 's morgens 9 tot 12 uren ter visie op de secre tarie der gemeente. De aanwijzing zal plaats hebben een uur vóór de besteding, terwijl de inschrijvingsbiljetten moeten worden ingeleverd ten gemeentehuize bij A. v. d. STEL, mede een uur vóór den aanvang der besteding. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. L. KAKEBEEKE, De Secretaris, J. WELLEMAN. De Notaris A. W. REMBGES te Krui- ningen zal voor de Weduwe en Erven Adri- aan de Hel, op te Kattendijke, op het dorp, publiek verkoopen: des voormiddags ten 10 ure, aan natemelden huis EENE PARTIJ en des namiddags ten 3 ure, in het gemeen tehuis bij F. Felius: 1». Een Woonhuis, Schuur, Erf* en Tuin, op het dorp Kattendijkesectie A 62 en 63. 2". 1 H. 22 Ar. HouwlaCnd, in Katten dijke in Zuidhoek, sectie A 338 en 340. 3°. 1 H. 02 Ar. 90 C. Dito, aldaar in Reij- mershoek, sectie A 126, 127 en 128, en 4°. 71 Ar. o0 C. Dito, in Wemeldinge in Stelhoeksectie A 13 en 476. Informatiën bij genoemden Notaris*

Goessche Courant | 1873 | | pagina 3