BUITENLAND. LIJST VAN VERKOOP!». BURGERLIJKE STAND GOES, Deventer. Aftred. lid mr. G. Dumbar, liberaal, (die verzocht had niet meer in aan merking te komen). Uitgebracht 1611 st. Gekozen mr. W. H. Dullert, liberaal, (af gevaardigde voor Arnhem en Voorzitter der Kamer) met 903 st. Mr. W. A. A. baron j Schimmelpenninck van der Oye, candidaat der conservatieven en clericalen, had 673 st. Maastricht. Aftredend lid jhr. mr. van der Maesen de Sombreff, liberaal katholiek. Uitgebracht 1791 geld. st. Gekozen W. F. Kerens de Wijlre, clericaal, met 1133 st. De heer van der Maesen de Sombreff had 653 st. Oorinchem. Aftred. lid mr. J. Heemskerk Az., conservatief. Uitgebracht 2201 geld. st. Herstemming tusschen mr. Heemskerk met 874 en Teding van Berkhoutchrist.-hist., met 841 st. De heer Dijkmeester, liberaal had 487 st. Boxmeer. Aftred. lid mr. J. H. L. Haff- mans, clericaal. Uitgebracht 1676 st. Herkozen Haffmans met 1603 st. Appingadam. aftr. lid dr. li. Westerhoff, liberaal. Uitgebr. 1232 st. Herkozen Westerhoff met 939 st. Kuiper had 275 st. Utrecht. Aftredend lid mr. E. du Mar- chie van Voorthuijsen, (die verzocht had niet meer in aanmerking te komen.) Uitgebracht 1607 geld. st. Herstemming tusschen mr. van Voorthuijsen met 715 en Messchert van Vollenhovenchrist. hist, met 574 st. Boermond. Aftredend lid W. H. Pijls clericaal, (verzocht niet meer in aanmerking- te komen.) Gekozen mr. Jéróme Lambrechts, clericaal, met 864 st. Mr. Cornelis, liberaal, had 480 st. Michiels van Kessenich had 387 st. Xutphen. Aftred. lid mr. L E. Lenting, liberaal. Uitgebr. 2345 geld. st. Herkozen Lenting, met 1210. De heer Schim melpenninck had 731 st.de Geer 390. Arnhem. Aftredend lid mr. W. H. Dullert, liberaal. Uitgebracht 2224 geld. st. Herkozen Dullert met 1185 st. Rappard had 626, Keuchenius 409 st. Breda. Aftred. lid mr. A. F. X. Luyben, clericaal. Uitgebr. 2793 geld. st. Herkozen Luyben met 1866 st. Guljé had 812 st. Amersfoort. Aftred. lid Jhr. J. W. van Loon, chr. hist. Uitgebr. 2170 geld. st. Herkozen van Loon met 1149 st. J. van Golt- stein had 759, Lodewijk Mulder 190 st. Almelo. Aftredend lid mr. G. M. van der Linden, liberaal. Uitgebracht 1869 geld. st. Herstemming tusschen van der Linden met 854 en H. A. Insinger, conserv., met 757 st. Schimmelpenninck van der Oije had 232 st. Van de districten Alkmaar, Dockum, Mid delburg, Sneek en Zierikzee hadden wij bij 't afdrukken nog geen bericht ontvangen. Prov. blad van Zeeland no. 64 bevat een brief van den Inspecteur van het genees kundig Staatstoezicht nopens art. 12 der wet van 4 Decbr. 1872, waarin hij verklaart, dat het voorschrift van dat artikel, om bij elke begraafplaats een lokaal tot tijdelijke bewaring van overledenen aan eene besmettelijke ziekte opterichten, voor alle gemeenten gebiedend is. De inspecteur geeft daarbij eenige voorschrif ten omtrent den aanleg en de inrichting van dergelijk lokaal. Binnenkort zal te Utrecht eene verga dering worden gehouden van afgevaardigden der plaatselijke Comités voor het Thorbecke- monument. Er is circa 50000 bijeenge bracht, zoodat het tot stand komen van het monument verzekerdis. {Vad.) Onze stadgenooten, de firma Wed. J. C. Massee fy Zoonhebben op de tentoonstelling, dezer dagen te Oud-Beijerland gehouden, de volgende prijzen behaald: Voor 2 paarden- egge, 1ste prijs; rolblok, 1ste pr grondwoeler, lste pr.gierkar, 1ste pr.locomobiel, 1ste pr. graanzuiveringswerktuig, lste pr.; boonenbre ker 2de pr.wortelsnijder, lste pr.dorsch- molen, bestuursprijs. Voor den lsten prijs voor zaaimachine met paarden rijen schoffel heeft genoemde firma moeten loten met KI. Schelling te Oud-Beier land het lot was den laatste gunstig. De wintertarwe staat in de omstreken van Bath zeer soed en belooft veel. Koolzaad o doet een middelmatigeu oogst verwachten. Aard appelen hebben door de nachtvorst veel gele den; de opbrengst zal vermoedelijk niet bui tengewoon zijn. Meekrap van het vorige jaar staat uitmun tend die van dit jaar echter is door de nacht vorst ten achteren. Van de opbrengst dei- steenvruchten is niet veel te verwachten, en ook de appel- en perenoogst levert weinig goede vooruitzichten op. Het vee is algemeen zeer gezónd, en runderen worden tot hooge prijzen van de hand gezet. De Weezeninrichting van den heer Joh. van 't Lindenhout te Neerbosch, bij Nijmegen, heeft gedurende de eerste drie maanden van 't loopend jaar, behalve vele goederen en klee- dingstnkken, 13057.43 en twee legaten van 2000 en 500 ontvangen. Het aantal wee zen is tot 363 geklommen. 18 Juni hoopt de Weesinrichting haar tiende jaarfeest te vieren, bij welke gelegenheid ds. Hoger zeil te Arn hem de feestrede houden zal. Kerkelijke Zaken. In eene vergadering van stemgerechtigden is den 9 Juli jl. te Wilhelminadorp beroepen ds. Montague predikant te 's Graveland. Naar men bericht, heeft ds. E. J. van Wisseling h JPz., predikant bij de Protest, gem. te Antwerpen, voor de beroepen naar Maassluis, naar Benthuizen en naar Bruinisse bedankt. Afloop bestedingen en verkoopingen. Heden had te Kwadendamme de aanbesteding eener nieuwe R/K. school plaats. Minste inschrijver was de heer Hendriks van Oss voor de som van 6580.— Jan de Wit te 's Heerenhoek had ingeschreven voor 6605—, De gunning is 8 dagen in beraad genomen. Het huis, wijk D no. 1, gisteren alhier ten over staan van den notaris Pilaar verkocht, heeft opgebracht de som van ƒ7630. De woelingen der Bonapartisten in Frank rijk tot terugkeer van den ouden stand van zaken, en dus tot verheffing van Napoleon IV, nemen met den dag toe Toch is de partij voorzichtig, en wordt zij meer benadeeld door onhandige vrienden, dan door hare tegenstan ders. Zoo bevatte de Fall Mall Gazette dezer dagen eene proclamatie van keizerin Eugenie aan het Fransche volk, doch l'Ordre, het or gaan der familie Napoleon en ook de heer Pietri, de secretaris der keizerin, hebben verklaard, dat het stuk valsch is. Prins Napoleon zal waarschijnlijk niet lang te Parijs blijven. Hij is er maar gekomen, om te constateren, dat hij er komen magen zal zich naar Corsica begeven, om zich tot lid der Nationale Vergadéring te doen verkiezen. Zijnevrienden moeten hem dien raad gegeven heb ben, daar zij meeneu, dat zijne tegenwoordig heid de gevormde plannen zou benadeelen. Maarschalk Canrobert, bij de benoeming van een nieuwen opperbevelhebber van het leger te Parijs voorbijgegaan, is daarover zoo ontevre den, dat hij zijn ontslag heeft genomen als lid van het hoog militair gerechtshof en als president van het comité du classement de Vin- fanterie. Indien Canrobert, zegt het Journal des Débats, zich wil herinneren dat hij den 2 December 1851 een militair commandement had en aan het hoofd zijner troepen den aanslag tegen de nationale vergadering hielp uitvoeren, dan zal hij met ons erkennen, dat zijne an tecedenten hem volstrekt geen recht geven op het vertrouwen van Regeering en land. Het Journal offciel bevat de volgende ken nisgeving Eenige gemeentebesturen hebben gemeend maarschalk Mac Mahon hunre gelukwenschen te moeten aanbieden bij gelegenheid van zijne verkiezing tot president van de Fransche re publiek. De maarschalk is gevoelig voor het door die gemeentebesturen betoonde vertrouwen; I doch, belast met het waken voor de stipte na- i koming der wetten, mag hij dergelijke adressen niet aanmoedigen of goedkeuren, vermits de wettigheid er van in twijfel kan worden ge trokken." Besmettelijke ziekte. Mazelen. Maarschalk Bazaine heeft de mazelen. Eergisteren avond vergaderden de siga renmakers te &.o»jlen in groot getal, ten ein de het verslag te ontvangen van hunne in Nederland ontslagen medearbeiders. De Neder- landsche afgevaardigden verklaarden, dat de worsteling tusschen de sigarenmakers en hunne meesters in Nederland zeer scherp was. Van 4000 man waren er 1500 afgedankt, en uit hoofde van de lage loonen op het vasteland, alwaar men vijftien uren arbeid daags vor derde, viel het rnoeijelijk de afgedankte per sonen te onderhouden. Er was 100 elke week uit Londen ontvangen geworden en we kelijks ongeveer 3 sh. (1,80) per hoofd uit gedeeld. Het plan bestond om een beroep te doen op de ambachten in Engeland in het al gemeen, daar de vereenigingen van meesters op het vasteland zeer machtig zijn. Met betrekking tot den steeds voortdnren- den burgeroorlog in Spanje is te melden dat. volgens een telegram van eergisteren, de sol daten van Velarde aan het muiten zijn ge slagen, onder het aanheffen van den kreet: Leve de federale republiek!" Velarde en zijne officieren hebben de vlucht genomen, en tegen de oproerlingen zijn troepen uitgezonden. Te Grenada zijn botsingen ontstaan tusschen kara- biuiers en de bevolking, en te Yicolvaro heb ben de vrijwilligers onderling gevochten. In beide plaatsen zijn dooden en gewonden geval len. In Grenada behield het volk de overhand na eene worsteling van vijf uren zagen de ka- rabiniers zich genoopt zich over te geven en hunne wapenen aan het volk uit te leveren. Een later bericht meldt het volgende: Onder de troepen van Catalonië is de krijgs tucht hersteld. Zij staan nog steeds onder het bevel van Velarde. Ook in Grenada is het we der rustig. De «onverzoenlijken» hebben zich bij de Cor tes aangemeld en hun verlangen te kennen ge geven dat de driekleurvlag door de roode vlag wierde vervangen. Aan dezen eisen is niet vol daan. Als een merkwaardige bijzonderheid meldt de te Moskou gevestigde correspondent van den Brusselschen Nord, dat de schach van fevxië gedurende zijn verblijf in Europa den v0et steeds op Perzischen grond zet. In zijne laarzen wordt eiken dag aarde gelegd, in groote koffers met dit doel uit Perzië medegenomen. Vrijdag jl. heeft de schah de zitting van den Duitschen rijksdag met een bezoek vereerd. Gedurende de maand Mei zijn te Weenen 80 zelfmoorden voorgekomen; een grooter cij fer dan in den loop der laatste twee jaren is opgeteekend. Bijna al die gevallen móeten als een gevolg der beurscrisis worden aangemerkt. Bij besluit van den koning van België dd. 6 Juni jl. is bepaald, dat de werken, geschre ven in de Nederlandsche taal, toegelaten kun nen worden tot mededinging naar de prijzen die om de vijf jaren uitgeloofd worden op het gebied: vaderlandsche geschiedenis, van zede- en staatkundige wetenschappen, van Vlaamsche letterkunde, van natuur- en wiskundige weten schappen, van Vlaamsche letterkunde, van na- tuur- en wiskundige wetenschappen en van na tuurlijke wetenschappen. Datum. Plaats. Voorwerp. Informatie. 12/13 Juni. Goes, Meubilair, Pilaar. 12 Oudelande, Huis schuur etc. Prumers. 13 Hoedekensk., Verp. hofstede, Rembges. 13 Kwadendamme, Wagenmakers- affaire enz., mr. Liebert. 17 u Goes, 7 Woonhuizen, Paardekooper Kakebeeke. 19 Oudelande, Hofstede, Prumers. 20 Wissekerke, Huis en land, Pilaar. 26/27 H Oudelande, Inspan, Prumers. 27 Goes, Hofstede, Pilaar. 28 Wemeldinge, Landerijen, Rembges. 28 Bath, Meubilair, Pilaar. 28 u Bath, Woonhuis en Pilaar. weiland. van 9 tot en met 11 Juni 1873. Geboren: den 10, Johannesz. v. Jacobus Johannes den Boer en Johanna Margreta van. de Pas.

Goessche Courant | 1873 | | pagina 2