GOESSCHE 1873. N°. 49. Zaterdag 26 April. 80 ,e jaargang. BIJ DIT NOMMER BEHOORT EEN BIJVOEGSEL. BEKENDMAKINGEN van het Gremeente-bestunr. KOEPOORTBRUG. Hoofdelijke Omslag. Belasting op de Honden. BINNENLANDSCHE BERICHTEN. GOéJS, dep 25 April 1873. lp de Staats*Courant Tan 24 Aprj| leest men «Niettegenstaande de Regeering bij herhaling de verzekering heeft gegeven, dat zij de berich ten uit Indië, omtrent al hetgeen de expeditie tegen Atchin betreft, ten spoedigste openbaar zaï maken, schjjnt door minder juist begrepen particuliere tijdingen hier en daar ongerustheid ontstaan te zjjn, waarvoor geen reden aanwe zig is. De uitgave dezer Courant geschiedt Maandag, Woensdag en Vkijdao avonduitgezonderd op feestdagen. Prijs per kwartaal zoo binnen als buiten Goes ƒ1,75. Afzonderlijke nommers 5 c. met bijblad 10 c. Gewone advertentiën worden a 10 c. dis regel geplaatst. Geboorte-, huwelijks- en doodberichten met de daarop be trekking hebbende dankbetuigingen van 18 regels 1,- Dienst-aanbiedingen, niet meer dan 4 regels bedragende en contant betaald, 20, c. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES brengen ter openbare kennis, dat wegens het verlagen van de Roepoortbrug en het maken van een weg, de passage met voeren rijtuigen aldaar zal gesloten zijn van Maandag den 28 April af tot nadere kennisgeving. Goes, den 21 April 1873. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, HARTMAN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES brengen ter openbare kennis, dat de voljaarskohieren van den H O ORDELIJKEN OMSLAG en der BE LASTING OP DE HONDEN door den Raad dezer Gemeente in zijne vergadering van den 23 April jl. zijn vastgesteld en andermaal ter secretarie voor een ieder ter inzage zullen liggen van den 25 April tot en met den 2 Mei aanstaande, gedurende welken tijd ieder aangeslagene bij Gedeputeerde Staten der Pro vincie tegen zijnen aanslag in beroep kan komen en zulks op ongezegeld papier. Goes, den 24 April 1873. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, HARTMAN. OPENBARE VERGADERING van den BAAD der GBBEBKTE GOES, op WOENSDAG den 23 APRIL 1873, des avonds tea 7'/» ure. Voorzitter de heer mr. M. P. Biaaubeen. Tegenwoordig 10 leden en de secretaris. Twee vacatures. Afwezig met kennisgeving, wegens onge steldheid, de heer dr. C. A. van Rentergbem. I. De notulen der vergadering van den 19 Maart jl. worden gelezen en goedgekeurd. II' De Poorzitter doet de volgende mededeelingen, die allen voor notificatie worden aangenomen. a. dat aan burg. en weth. officieus is bekend ge worden, dat de vergrooting van bet stationsgebouw, waarom de Raad verzocht had, bij adres van den 19 April 1872, in de maand Maart jl. te Utrecht is aanbesteed en aangenomen door P. Buijtendijk alhier. b. dat de aanbesteding der onderhoudswerken van de gebouwen der gemeente enz. den 29 Maart 11. heeft plaats gehad, en dat die zijn aangenomen van bet Sas en de gebouwen aldaar, door C. de Wilde te Kattendijke voor 658, Van de gebouwen in de gemeente, door A de Beste en W. den Boer Bz., voor 799,50. van de trekkerswoning door W. de Jonge voor 94,-. van den muur langs den tuin der school 8e klasse, door P. Buijtendijk voor 269, eu het schoonmaken van het raadhuis de politie wacht en leenbank door H. Boet voor 103, e. dat eenige oude belastingregisters zonder waarde en andere papieren afkomstig uit het archief van den vroegeren gemeente-ontvanger, na bekomen machtiging van den heer Commissaris des Konings, zijn opgeruimd en hebben opgebracht de som van f 20,02. III. De Poorzitter doet mededeeling pn zoo noodig voorlezing der navolgende ingekomen stukken: a. Bericht van den heer A. Nortier Pz., dat hij, wegens vertrek naar elders zijn ontslag neemt als lid van den Raad. b. Berichten van Gedeputeerde Staten hunner goed keuring der raadsbesluiten tot afstand van grond langs den stationsweg in gebruikaan de koepoortbrug in erfpacht aan A. Willeboer eu in het gedempte ge deelte der vest in eigendom aan E. L. van Mervennee. c. Verslag van de gemeente Meppel over 1872. d. Aanbeveling van de heeren dr. N. J. F. Verschoor en D. M. Molijn voor de vervulling der vacature in het burgerlijk armbestuur, ontstaan door het vertrek van den heer Nortier. e. Berichten van den heer A. R. Breetvelt zijner eigene in-functie-treding als hoofd-, en die van O. L. C. van den Brandt als hulponderwijzer aan de school der le klasse, beiden met 1 April. Verzoek van geïnteresseerden in de Zoustoof om afstand van grond in eigendom en in gebruik. q. Eenige staatsbladen. Allen voor kennisgeving aangenomen, uitgezonderd dat sub. hetwelk is gerenvoieerd aan burg. en weth. om onderzoek en voorstel, terwijl de benoeming sub. d. in de volgende vergadering zal plaats hebben. IV. Zonder beraadslaging of hoofdelijke stemming wordt het kohier van den hoofdelijken omslag vast gesteld op een bedrag van 27591,15. V. Evenzoo het kohier van de belasting op de hon den tot een bedrag van 512. VI. Aan de orde is de .benoeming van een lid der commissie van toezicht op de inrichtiugen voor mid delbaar onderwijs, in plaats van mr. A B. M. Hanlo. De heer H. E. de Bruijn erlangde 8 stemmen en vyprd dus benoemd, ter A-ijl de medeaanbevolene mr. J. L. H. Liebert er 2 bekwam. VII. Tot benoeming van een lid van het burgerlijk armbestuur, waartoe zijn aanbevolen de heeren J. P. Larsen en E. L. van Mervennee, wórden bij eerste stem ming uitgebracht 4 stemmen op van Mervennee, 3 op Larsen eu 3 op I. J. Paardek,oopcr. Bij tweede stem ming bekomen Paardekooper 5,"van Mervennee 4 stem men en Larsen 1 stem. Bij herstemming tusschen 4e twee eerstgenoemden bekomt elk hunner 5 stemmen. Door het lot wordt de beer I. J. Paardekooper aapge wezen. VIII. Namens burg. en weth. wordt aangeboden het uitvoerig en beredeneerd verslag van den toestand der gemeente over 1872, met mededeeling, dat bereids een aanvang is gemaakt met het drukken vap dit ver slag en dus weldra een exemplaar daarvan aan elk der leden zal worden uitgereikt. IX. Wordt gelezen en zonder hoofdelijke stemming aangenomen een voorstel van burg. en weth. om eene declaratie van het burg. armbestuur, ad 43,voor het ophoogen van gemeentegrond, te voldoen uit den post voor onvoorziene uitgaven op de begrooting voor 1872. X. Evenzoo een voorstel, om de belooning van den heer W. S wart, voor toezicht op de 4e klasse der school, waaraan hij werkzaam was, te bepalen op '/s van het bedrag hem toegelegd voor die belooning, en voor schadevei gording wegens gemis van een gedeelte tuin, dat voor speelplaats was ingenomen. XI. Alsnu is aan de orde eene aanvrage van E. Be- suijen, om grond in erfpacht Die aanvrage betreft het terrein aan den wal achter den tuin van „de Prins vaD Oranje", welke grond eehter, volgens mededeelipg van den voorzitter, door de gemeente niet kan wordep afgestaan, zoolang het open riool aldaar aanwezig bljjft. Burg. en weth. hebben daarom een onderhoud met den adressant gehad, en deze heeft verklaard, dat het zijn eenig doet was, om waarborg te hebben, dat dit terrein niet bebouwd worde. In overleg met Besuijen stellen z\j daarom voor het verzoek buiten behandeling te laten, maar te besluiten, dat indien de gemeente afstand van den grond wil doen, aan hem de voor? keur zal worden gegeven. Dit voorstel wordt zonder beraadslaging en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. XII. Op gelijke wijze wordt aan den heer G. H. Kakebeeke in erfpacht afgestaan de oppervlakte van 20 centiaren grond naast zijn tuin en zomerhuis, tegeu den gewonen prijs van 21/* ets per jaar. XIII. Vervolgens wordt gelezen eene mededeeling van burg. en weth., dat I. Walkeuhaus, naast zgn koffiehuis aan den stationsweg een woonhuis wil bouwen en vergunning verzoekt om eene brug over de sloot te leggen en een uitweg te maken en te onderhouden. Burg en weth. hebben geen bezwaar tegen de in williging van het verzoek, mits de vergunping ver leend worde onder dezelfde voorwaarden, als waarop toestemming is verleend, bij raadsbesluit van 27 Sept. 1869 No. 7 tot het leggen der brug voor zijn kof fiehuis, te weten: lo. De vergunning wordt verleend voor zoolang de stationsweg in beheer eu onderhoud bij de ge meente is en het te bouwen huis eigendom van den verzoekef en voor woonhuis bestemd blyft. 2o. Het hakhout, dat aan den Stationsweg, langs de waterleiding over eene lengte van plus minus vijf meters moet verwijderd wordep, zal' van wege de gemeente gerooid en ten haren bate vervoerd worden. 3o. De verkrijger der vergunning zal de brug en deu uitweg moeten maken en onderhouden, een en ander tep genoege van burg. en weth. 4o. Yoor retributie zal de verkrijger jaarlijks beta len aan de gemeente de som yan een gulden, Alles op poene, dat andera de vergunning yvordt ingetrokken. De heer dr. Callenfels vraagt, of bet niet wen9elje- lijk zou zijn, dat Walkeuhaus het hakhout zelf rooidp Als men een gunst aan iemand verleent, is het toch niet meer dan billijk, dat deze ook de daaraan ver bonden lasten drage. De Poorzitter antwoordt, dat het aan bprg.en weth. beter js voorgekomen, dpt dit van vyege de ge meente gedaan worde eu dat de gemeente bet hout zelf gebruilfe. De beer dr. Callenfels wil bet hout niet aan de gemeente onttrekken, maar alleen de kosten vap rooiing voor rekening van den verzoeker laten. De Voorzitter zegt, dat deze kosten voor de ge meente al zeer gering zullen zijn, dewijl de rooiing door de arbeiders der gemeente geschiedt. De heer dr, Callenfels verklaart, dan geen yoor- stel te zullep doen. Het voorstel vpn burg. en weth. wordt zonder hoofdelijke stemming aangepoippp. XIV. Aan den heer S. C. L. Mesch wordt op diens verzoek, den inspecteur gehoord, een eervpl ontslag verleend als leeraar en directeur der inrich tingen van middelbaar onderwijs, ingaande deu 1 Sep tember, a, s. XV. Aan het bestuur van het Gasthuis wordt mach.- tiging verleepd tot tj? Volgende pf- en overscbfjjr vipg op de begrpptiag vqpr 18?2. Afschrijving vap art. +1 onderhoud van huisraad fa gebouwen $1.110. Overschrijving op art. 8 bureau en admt. kosten24.65. Overschrijving op art. 16 andere gewone lasten 16.65. tezamen ƒ41.30. XVI. De rekening van de opep bare gezondheids commissie over 1872, bevattende alleen twee posten aan uitgaaf, te zameu bedragende 17.88, welke zijn gedekt uit het batig saldo van 1871, wordt, evep pis de begrooting dier oommissie voor 1674, herira- gende 90, zonder beraadslftging'of hoofdelijke stem* mipg goedgekeprd. XVII. Op gelijke wyze wordt goedgekeurd de bf» grooting der kosten van de gemeente-apotheek vopr 1874, tot hetzelfde cijfer pis voor 1873, te weten f 1513, Vervolg en slot in hel bijvoegsel.) «Wil men zich niet nopdeloos ongerust ma ken, dpn zal r»en Wél doen op de mededeelin gen van Regeeringswege te vertrouwen pn daar aan de particuliere tijdingen te toetsen. »Het iïeuf er-telegram nit Penang, waarvan heden morgen vertalingen verspreid zijn, luid de als volgt: ««Expedition hollandaise rappelèe a Padang «on craiut nouveaux soulèvements dans autres ports Sumatra.» Zie ons vorig nommer), «De Regeering heeft in de Staats-courant me-

Goessche Courant | 1873 | | pagina 1