LUST VAN VEHKOOI'INGEN. BURGERLIJKE STAND GOES, DANKBETUIGING LETTERKUNDIGE VOORDRACHT OPENBARE VERKOOPING op Dinsdag den 28 Januari 1873, reeds. Alle ambtenaren en bedienden van de hofhouding op Camden-house hebben bevel gekregen den „prince imperial" als empereur" te bejegenen en hem met den titel «Majesteit" aantespreken. De keizerin zelve heeft den titel »impératrice régente" aangenomen. Den Bonapartistisehen bladen in Parijs is gelast ge worden niet meer van den «prince imperial," maar van Napoleon IVte spreken, en zij volgen deze lastgeving stipt op, daar zij hunne artikelen eindigen met de woordenDe keizer is doodLeve de keizerNapoleon 111 is dood, leve Napoleon IVV De rouw onder de bevolking van Chislehurst zal drie maanden gedragen worden. De Ordre, die dit meldt, doet uitkomen, dat alléén Napoleon IV kans heeft binnen kort den Pranschen troon te bestijgen. Volgens dit blad is Thiers niet bij machte iets te grondvesten; tot een militai ren coup d' état is hij evenmin in staat, om dat de conservatieve meerderheid zich niet wil maken tot medeplichtige aan een aanslag tegen de orde. Wat blijft dus over? vraagt de Ordre, en zijn antwoord luidt: niets an ders dan de handhaving van het status quo, tot dat het grondgebied bevrijd zal zijn; zoo dra al het Duitsche krijgsvolk Frankrijk ver laten heeft, zijn Orleanisten noch legitimisten in staat zich aan het roer te brengen, en op het hoofd van den dan meerderjarigen Napoleon IV rust alleen het beginsel, de overlevering, het nationaal recht des keizerrijks. Jong en in de school van den tegenspoed op gevoed, en omringd van ambtenaren, die ge durende twintig jaren zijn gevormd geworden, ambtenaren, welke men niet door anderen heeft kunnen doen vervangen en die bijna allen ge trouw gebleven zijn, is hij de eenige hoop, meer nog, de sociale noodwendigheid. In hem, in hem alleen het heil. Op gelijke wijze als de Ordre laten de andere imperia listische organen zich uit. De Bien Public bevat het volgende artikel: »De regeering, steeds vrijzinnig en gematigd wenschende te handelen, toont zich zeer ver draagzaam jegens alles, wat den schijn kan hebben van eene hulde aan de nagedachtenis van een vorst, welke bij zijnen val van den troon het ongeluk heeft gehad Frankrijk in zijnen val mede te sleepen. Deze verdraag zaamheid kan echter niet verder worden uit gestrekt. Terwijl de meeste dagbladen zoo verstandig zijn zich tot het aangeduide gebied te bepalengaan sommige heethoofden der partij verder en brengen eene geheel andere hulde aan een anderen persoon. Reeds den eersten dag hebben zij hunne hulde aan Na poleon 1V gebracht. Zoo de regeering er zich niet tegen verzet heeft, dat men, volgens het gebruik en niettegenstaande twee vormelijke vervallenverklaringen, den gewezen vorst in Frankrijk Napoleon III bleef noemen, hield zij daarbij in het oog, dat hij door eene volks stemming was ingehuldigd geworden en dat de betamelijkheid en het gebruik medebrachten, dat men den gewezen keizer bij zijn leven dien titel bleef toekennen. Maar Napoleon IV is door geene enkele volksstemming gehuldigd; integendeel heeft de souvereine Rationale Ver gadering tweemaal de keizerlijke dynastie ver vallen van den troon verklaard. Men kan er dus op rekenen, dat, met allen eerbied voor de dankbare herinneringen en de uitdrukkingen van toegenegenheid en erkentelijkheid, de re geering niets zal toelaten, wat het karakter zou hebben van eene ontkenning of schending der orde van zaken, welke door de wettelijke vertegenwoordigers van den volkswil gevestigd en bevestigd is." De begrafenisplechtigheid heeft reeds plaats gehad. In strijd met het door ons medege deelde bericht, dat die op a. s. Zaterdag was bepaald, is zij jl. Woensdag geschied. De prins van Wales, die de begrafenis had willen bij wonen heeft hiervan afgezienomdat lord Granville, Minister van Buitenlandsche Zaken, er tegen was, ofschoon de koningin hare toe stemming had gegeven. Een Londensch tele gram meldt, dat tienduizend personen in Camden- house zijn toegelaten geworden om het lijk te zienin een tweede telegram wordt het cijfer 28000 opgegeven. Wat betreft de Fransche generaals, die naar Engeland zijn vertrokken om bij de ter-aarde-bestelling van het stoffelijk overschot van hunnen voormaligen souverein tegenwoordig te wezen, verneemt men, dat veer tig dier hoofdofficieren daartoe vergunning ge vraagd, doch niet allen ze gekregen hebben alleen dezulken, die niet in actieve dienst zijn, mogen aan Napoleon 111 de laatste eer bewij zen doch aan de generaals, die in actieven dienst zijn, is te kennen gegeven, dat, zoo zij de begrafenis wilden bijwonen, zij vooraf hun commandement moesten nederleggen. Daaren tegen zegt de Soir, in strijd met hetgeen door de Bonapartistische bladen gemeld is, dat al de generaals, die den Minister van Oorlog ver gunning hebben gevraagd naar Chislehurst te vertrekken, een gunstig antwoord op dit verzoek hebben ontvangen. Uit de hoofdstad van België schrijft men dd. 14 Januari. In grooten getale had het publiek zich he den naar de Kamer begeven, die na eene va- cantie van drie weken hare werkzaamheden hervatte. Men verwachtte ophelderingen over de inderdaad zeer ernstige questie betreffende den Luxemburgschea spoorweg; doch op het oogenblik, dat de post vertrekt, is dit onder werp nog niet ter sprake gebracht en ik zou niet behoeven van de zitting melding te ma ken, ware het niet, dat een voor Nederland belangrijk ontwerp van wet is ingediend ge worden. Het heeft ten doel de bekrachtiging van het eergisteren (13 Januari) tusschen Bel gië en Nederland gesloten tractaat betreffende lo. de intrekking der conventie van 1863 aan gaande de Maas-aftappingen; 2o. den aanleg van een gedeelte der Antwerpen-Gladbach spoorbaan over het grondgebied van Neder landsen-Limburg; de Nederlandsche regeering heeft aan deze gebruikmaking van bedoelden grond hare toestemming gegeven; doch zon der de goedkeuring door de maatschappijen) die thans deze baan in eigendom bezitten (de Belgische Noordermaatschappij en de Grand Central) kunnen zij niet door andere conces- siën vervangen worden; 3o. de kapitalisatie van 400000 rente aan Nederland toegekend bij het tractaat van 19 November 1842; in plaats van deze rente zal België 8900000 aan Nederland betalen; 4o. de afschaffing van de buitengewone heffing van 5 fr. per hec toliter, door het ministerie Frère-Orban voor den Nederlandschen brandewijn bepaald. Nadat eenige motiën gedaan waren betrek king hebbende op de overstroomirg te Gent, de aanslibbing van het kanaal van Brugge naar Gent enz. nam de Kamer in behandeling het ontwerp van wet op de jacht (bescherming van zekere vogelsoorten, verbod 's nachts te jagen enz.). Dat de Belgiscli-Duitsche Maatschappij ver dwijnt is zeker, maar wat betreft de ineen smelting van de maatschappij du Grand-Luxem bourg met die der Bassins Houillers, en de benoeming van de heeren Philippart en Gen- debien, bestuurders van de Bassins Houillers enz., tot directeuren der eerstgenoemde, is nog niets verricht. Vrij algemeen wordt het terugdeinzen van den heer Malou voor de oppositie als eene nederlaag aangemerkt, die aan de positie van het kabinet een geduchten schok geeft. Uit Philadelphia wordt aan de Times het volgende getelegrafeerd «Er zijn eenige veront rustende geruchten over de betrekkingen met Spanje in omloop gebracht, doch zij worden geacht geen grond te hebben. De mededee- ling van den heer Fish betreffende de slavernij op Cuba werd op hoffelijke wijze beantwoord en men gelooft aan een Spaansche emancipa tie-politiek, en dat daaruit het voorstel tot af schaffing van de slavernij op Porto Rico ont sproot. De Vereenigde Staten hebben de verze kering ontvangen, dat de Spaansche regeering zich sterk genoeg achtte om deze politiek te kunnen doorzetten, en wenschte ze op Cuba, als het herstel der rust op dit eiland het toeliet, zoo spoedig mogelijk toe te passen. De sterke tegenstand, dien het ministerie ondervindt, ver- eischt de meeste behoedzaamheid. Het Ame- rikaansche bewind beschouwt de mededeelingen van Spanje niet als beslissend. De onderhande lingen worden voortgezet." De Duitsche Keizer heeft met de Ministers er over beraadslaagd of het Hof van Berlijn al dan niet den rouw zal aannemen ter gele genheid van den dood van Napoleon III. De Minister van Buitenl. Zaken was van oordeel, dat men, door den rouw aan te nemen, zich slechts onderwierp aan de internationale ge bruiken. Van den anderen kant deed men echter op merken, dat de openbare meening in Duiisch- land zich beleedigd zou achten, als zij zag, dat het Hof van Berlijn officieel hulde bracht aan de nagedachtenis van Napoleon 111. Thans weet men nog niet, welk besluit ten deze is genomen. Datum, Plaats. Voorwerp. Notaris. 18 Jan, 20 22 23 23 27 28 29 29 29 30 30 4 Feb. 21 27 Kapelle, Suikerpeen, Rembges. Borsselen, Boomen, Pilaar. Goes, Ambachtsportiën, v. d. Bussclie. Ellewoutsdijk, Boomen, Prumers. Baarland, Inspan, Prumers. Wemeldinge, Aibraak Planken, Rembges. Vlahe, Eikenhout, Rembges. Goes, Baairegenjas sen, reisdekens, mr. van Dam. Goes, Woonhuis, ete. )Paardekooper& Goes, Tuin, v. d. Bussche. Wolfaartsdijk. Inboed. en woonh. Kakebeeke. IJzendijke, Boomen, )mr. Brevet Waterland- en Oudeman, mem. )Dobbelaere. Goes, Hoveniering, Pilaar. Wolfaartsdijk. Inspan. Kakebeeke. Yerseke, Inspan, Rembges. 280ste STAATS-LOTERIJ. Prijzen vau 100 en daarboven. 5 kl. Zesde lijst. No. 9011 ƒ1000; no. 5087, 5209, 13138 en 15952, ieder ƒ400; no. 1352, 3667, 9916, 14311 en 17899, ieder ƒ200; no. 1376, 1971, 3258, 4770, 5971, 7955,9168, 9335, 10533, 11834, 12249 en 12464, ieder ƒ100. Zevende lijst. No. 11894 2000; no. 9384 en 18896, ieder ƒ1000; no. 2425 en 17223, ieder ƒ400no. 16508 en 17322, ieder 200; no. 2367, 2544, 9150, 11941, 14923, 16639, 17127, 17526 en 19103, ieder ƒ100. van 15 tot en met 17 Jan. 1873. Ondertrouwd en Gehuwd Geene, Geboren: den 15, Tan, z, v. Geeraard Siere- vogel en Johanna Katsman. Overleden: den 16, Johan Marinus5 m., z. v. Joseph Pieter Larsen en Francisca Gertrudis Hausmann. ADVERTENTIËN. Ons jongste kindje, ruim 5 maanden oud, werd ous heden door den dood ontnomen. J. LARSEN en Echtgenoote. Goes, 16 Jan. 1873. De ondergeteekende betuigt bij deze haar welgemeenden dank voor de ondubbelzinnige bewijzen van deelneming, bij gelegenheid van het overlijden van haren geliefden echtgenoot COR- NELIS de VOS, ontvangen. De wed. C. d.e Vos, geb. Jacobs. Krabbendijke 13 Januari 1873. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van be langstelling bij de herdenking hunner 25jarige huwelijks-vereeniging, ondervonden. Goes, M. A. EMANUEL. 17 Januari 1873. C. EMANUEL—Cohen. van den heer «T o h®. Gr r a m. van 's Gravenhage OP DINSDAG 21 JANUARI 1873 des avonds ten half acht ure, in de Concert zaal alhier. TOEGANGKAARTEN 4 75 Cent voor een heer 50 h eene dame, verkrijgbaar bij de boekhandelaars F. KLEEU- WENS ZOON. ten overstaan van den Griffier Mr. P. J. A. TAN DAM des namiddags 2 urein het koffiehuis van den heer Hartman te Goesvan le. 50 stukken TRooIscUe Baai, niet per meter maar bij het stuk te ver- koopeu. 2». SO stubs Gruttei JPercha Re- «en jassen. 3e. SO stillis üeisdeliens»

Goessche Courant | 1873 | | pagina 3