Engelsch Tandpoeder, GEMENGDE BERICHTEN. BURGERLIJKE STAND GOES, Geboren den 29, Jacobusz. v. Izaak Roose en Pietemella Jacoba Vroegop. Overleden; den 28, Willem, oud ljw.,z. v. Marinus Buitendijk en Johanna de Jonge. Goes, 29 September 1872. J. ROOZE. Algemeene kennisgeving. J. A. A. Fransen van de Putte te Goes. Jonkh. S. 0. de Casembroot te rIholen. van der Starp Berg te Zierikzee. J. A. Tak C°. te Middelburg- Bi] wie alle information te bekomen zijn. OPENBARE VERKOOPING op Dinsdag 8 October, Zuiver Malz-Extract ÏSS-® AnatheriD-Moodwater, pESrïX, chie haar bestaau bewijst door Siberië, Spiel berg, Spandau, Lambessa en Cayennede re publiek levere bewijs van baar bestaan door eene amnestie. De toast, dien ik breng is de amnestie, die alle Franschen tot broeders maken zalen de republiekdie alle natiën zal verbroederen." Het Bulletin deelt mede, dat de heer Thiers zich bezig houdt met het onderzoek van de verschillende wenschen door de generale raden en de buitenlandsche agenten van Frankrijk uitgesproken en naar de mogelijke gevolgen van sommige conatitutioneele hervormingen als van de invoering van het vice-presidentsehap der republiek, van de instelling van de Tweede Kamer en van een nieuwe kieswet. Deze drie onderwerpen onderstelt men, dat in de nieuwe zitting der Nationale Vergadering aan de orde zullen komen. Bij de Cortes van Spanje is ingediend een wetsontwerp tot afschaffing der conscriptie en invoering van verplichte diensteen tot ver lating der vestingen Pinon en Gomera in Afrika; een tot hervorming der hypotheekwet een tot hervorming der crimineele rechtspleging en instelling van de jury; een wijziging der wet betrekkelijk de geestelijkheid, waarbij hare betaling aan de plaatselijke besturen wordt ge laten een tot afschaffing der maritime in schrijving. De minister van financien stelde in de Cortes voor gedurende vijf jaren den intrest der schuld te betalen 2/3 in geld en 1/3 in geconsoli deerde obligatien. Het gouvernement waarborgt de betaling met verband op de nationale goe deren. Gemakkelijk verhandelbare stukken bij de hypothekaire bank gedeponeerd, zullen die goederen vertegenwoordigen. De amortisatie der actiën op de wegen en openbare werkenrblijft als eene personeele schuld, wier opheffing tot reclames zou aanleiding ge ven. Geschorst wordt de amortisatie der spoor- wegobligatiën, met vrijheid die in rentetitels te converteeren. Verder wordt voorgesteld een hervorming in alle belastingen, en een nieuw tarief te stellen voor hetgeen de nijverheid moet bijdragen. Het tarief voor de reizigers op de spoorwegen zou met 10 pet., dat voor de koopwaren met 5 pet. worden getroffen. Ver der worden eenige octrooirechten hersteld en ook de petroleum belast. De schatkist zal daarbij 15 pet. in ontvangsten winnen. Er wordt ingesteld eene hypothecaire bank, be stemd tot verzekering van de betaling der couponswelke wordt opgedragen aan de Banque de Paris et des Pays Bas. De mi nister vraagt mede machtiging tot uitgave van stukken der geconsolideerde schuld in genoeg zame hoeveelheid om daaruit 250 millioen francs in geld te verkrijgen. Dit België verneemt men, dat Brussel wel dra een leening van 35 millioen francs zal sluiten om de werken van vernieuwing in het lagere gedeelte der stad te voltooien. Wij gelooven dat dit bericht niet volkomen juist is, want de burgemeester heeft meer dan eens verklaard, dat de tot genoemd einde toegestane gelden voldoende zijn. Wel zal de stad wel dra een groote loterijleening aangaan, maar voor andere openbare werken. De heer Van Put, ex-burgemeester van Antwerpen, heeft ontslag genomen als lid van den gemeenteraad aldaarhij was van de 31 raadsleden de eenige niet-liberaal. Dit ontslag evenwel kan niet zoo geheel vrijwil lig genoemd worden: de heer Van Put was geroepen om den eed afteleggen, doch kwam niet; nu zou hij voor de tweede maal geroe pen worden en verscheen hij dan weder niet, dan moest hij, krachtens de wet, van het lidmaatschap vervallen worden verklaard. Om dit nu te voorkomen, zond hij zijn ontslag in. In strijd met de onlangs verspreide berichten, dat Bruisen zijne verplichtingen nopens het Prager tractaat zou nakomen zien de Slees- wijkers nu zelve in, dat zij Pruisische onder danen moeten blijven, en een der Sleeswijksche bladen wijst er op, dat de keizer van Oosten rijk benoemd is tot kolonel van het 13e regi ment genaamd de Slees wijk-Holsteiner hnzaren. Is het denkbaar, dat de Keizer van Oosten- rjjk een SleeswijK-Holstein regiment van Keizer Wilhelm zou hebben aanvaardindien beide monarchen het omtrent het bekende vjjfde artikel niet eens waren geworden? De Turlisclie ministerraad heeft MaJmoud- Pacha veroordeeld tot honderdduizend pond sterling, uit de rijksfondsen door hem wille keurig gebruikt. Yoorts wordt uit Konstantinopel bericht dat dat Chalil-beygezant der Porte te Weenen, definitief tot minister van buitenlandsche za ken benoemd is. De Haagsche correspondent van de Z. Nieuwsbode vertelt een aardigheid, die dezer dagen te 's Graven- hage moet gebeurd zijn. NB. Deze aardigheid vindt men in de Pliysiologie van den Haag, vermoedelijk door Jonckbloet, uitgegeven in 1843 bij K Fuhri te 's Gravenhage, op blz. 50. Wat een correspondenten- geweten I 01' zou dit nu tocli werkelijk toeval zijn? Mevrouw Dudevant, meer bekend onder den pseudo niem, George Sand, de beroemde Fransche schrijfster, zal, naar verschillende bladen vernemen, in Nederland voorlezingen houden De Haagsche Nieuwsbode meldt, dat Donderdag op handtastelijke ivijze het bestaan van het magnetisme wederlegd werd. De magnetiseur, die in den Salon van Th. de Lyon op 't Plein te 's Graven hage werkte, maakte zich sterk in zijn slaap het nom- mer van verschillende horologiën te kunnen opgeven. Onder het publiek bevonden zich eenige lieeren, die besloten het bedrog zooals zij zeiden te doen uitkomen; zij plakten namelijk op het nommer van het uurwerk een postzegel,;- Na deze operatie lieten zij het den magnetiseur betasten en deze was niet in staat het nommer op te geven. Hierbij bleef het ech ter niet, want de betrokken persoon maakte nu het bedrog luide bekend. De tegenpartij wilde toen den bedoelden heer verwijderen, hetgeen echter uitliep op eene algemeene verwarring, ja zelfs op een hevig ge vecht, waarbij nog al eenige schade is aangericht. Eerst na eenigen tijd slaagde men er in door krachtige mid delen het ontstane rumoer te doen eindigen. Eenige deelnemers aan de vechtpartij hebben verwondingen bekomen. Of er na dit bericht nog velen naar de „sla pende jufvrouw" zullen gaan? In den nacht van den 26 op den 27 Sept. is te Öelft weder een stoute diefstal gepleegd. De dieven zijn ingeklommen door een raam der bovenwoning, bewoond door mevr. de wed Storm, geb. van der Ohijs, en hebben aldaar van een voorkamer in geld ontvreemd een som van vijf honderd gulden. Verscheiden voorwerpen van waarde in goud en zilver, enzdie mede in hun bereik waren, hebben zij laten liggen. Verleden week is op den weg van Hilvarenbeek naar Tilburg, nabij de Blaauwe Hoef, een ongeluk gebeurd. Daar het zeer donker was geraakte een rijtuig, waarin vier personen zaten, be zijden den weg met een wiel over een aardhoop, ten gevolge waarvan het omsloeg en een der daarin zit tende personen, Corn Van Broekhoven, oud 61 jaren, landbouwer te Tilburg, zoodanig met het hoofd op den grond viel, dat hij terstond een lijk was. De andere personen zijn met eenige kneuzingen vrijgekomen Ingezonden* COMMUNICATIE NOORD- ZUID-BEVELAND. De laatste dagen kenmerken zich door koude, re gen en wind, en waren voor ieder zeer onaangenaam; niet bet minst voor hen, dié z;ch moeten verplaat sen en ook wel eens over 't water moeten. Als men nu maar altoos aan elk veer of overzetplaats iets vinden kon, om onder dak te komen tot de over vaart plaats kan hebben, dan zou men eenigzins te gen koude regen en wind gevrijwaard zijn en het gevaar misloopen zich eene Ziekte op den hals te ha len, waaraan men nu is prijs gegeven als men van Noord-Beveland, Zuid-Beveland of andere plaat sen moet bezoeken. Het Veerhuis is tien minuten van den steiger verwijderd, zoover loopt men dus reeds door regen en wind, en aan den steiger ge komen kan men in een bootje, als het niet juist naai de overzijde is; anders wacht men heel kalm tot de schipper terug is. Moet men op de stoomboot, die somwijlen een kwartuur vroeger of later aanlegt, dan is het even zoo en staat men daar onder den bloo- ten hemel, wachtende op de dingen die komen zul len, bij wijlen zoo nat als een kat. Toch is reeds door Prov. Staten voor maanden her, het goede be sluit genomen om het Veerhuis van het Sloe (daar ter plaatse ten eenenmale onnut) over te brengen naar 't steiger te Kortgene. Tot heden toe ziet men nog geen enkel begin daarvan. Aan wie nu toch de schuld? Och kwam er toch eene schuilplaats voor die geïsoleerde Noord-Bevelanders, de schapen heb ben overal eene schutskooi en Noord-Bevelanders zijn toch menschen en meer dan schapen! Wel zijn zij geduldig maar dat men hen dan ook belpe, 't Is meer dan tijd. Iemand, die ooi wel eens in N.-Beveland komt. van den 27 tot en met den 30 Sept. 1872. Ondertrouwd en Gehuwd; Geene. ADYERTENTIÉN. Bevallen van een ZOON, P. J. YROEGOP, geliefde echtgenoote van Rilland, 29 September 18 72. Heden overleed tot mijne diepe smart, mijne echtgenoote AALTJE van STRIENin den ou derdom van 22 jaren. JACOB BLOK Az. Algemeene kennisgeving aan vrienden en bekenden. De ondergeteekenden achten het om verschillende redenen van belang ter algemeene kennis te brengen, dat zij in verzet zijn gekomen tegen het vonnis der arrondisse- ments-rechtbank te Goes van den 13 dezer maand waarbij zij ten verzoeke van de firma D. ZERVAS SüHNE te Keulen, failliet zijn verklaard. Bruinisse den 30 September 1872. A. van Popering. J. -van de Ivlippe. e ROTTERDAMSCHE HYPOTHEEKBANK voor NEDERLAND, onder Directie van mr. B. Mees, B. van Rossem en E. C. W. Ho ij er, geeft Pandbrieven uit (voor zooveel de voorraad strekt) van 1000, 500,ƒ100,en 50,rentende 5 aflosbaar a pari bij uitloting. Geeft geld op soliede hypotheken tegen vaste rente of bij annuïteiten in keuze der geldnemers. Agenten voor Zeeland zijn: De Secretaris van het Departement Goes der Maatschappij tot Nut van 't Algemeenmaakt aan belangstel lenden bekend, dat met de AFGIFTE VAN BOEKEN een aanvang zal worden gemaakt op 'Zaterdag den S October aanstaande en voorts op iederen Zaterdag van 5±7 uur 's avonds in het gewone lokaal boven de Ko renbeurs. Goes, 28 September 1872. C. Risseeuw. in de herberg de Kroon, te Wissenkerke na afloop der verkooping der goederen van de Erven ARIE MEULENBERG, van de volgende perceelen JDI.TKallen in de gemeente Wissenkerkete weten No. 1. Een eind Zeedijk: van den Vliete- polder, van den Westnol tot den To renpoldergroot 1,99,40. No. 2. De Zeedijk van den Torenpolder, groot 2,37,60. No. 3. Een eind Zeedijk van den Sophia- polder, van perceel no. 2 af tot aan den Groenenweg, groot 3,39,70. Nadere inlichtingen ten kantore van den No taris B. VAN BKR MOER, te Colijnsplaat. eiwitachtige stoffen en phosphoorzure zouten'samenge steld, wordt door professor von Liebig, door dr. Bock en alle geneeskundige autoriteiten als een licht te ver teren en voedzaam middel zeer aanbevolen bij hoest, schorheid, borstkwalenkinkhoest en voornamelijk bij scrophuleuse kinderziekten in plaats van den walgelijk smakenden levertraan. De flesch van 3 hectogrammen 75 Cts ziekten van den mond, tegen licht bloedend tandvleesch, losse tanden en scorbuut. Het is het eenvoudigste zui veringsmiddel voor de tanden, daar het de slijmen op lost dus de vorming van wijnsteen voorkomt. Het werkt verfrisscbend in den mond, zuivert den smaak en ver drijft den onaangenamen reuk, welke door holle tanden, door overblijfsels van spijzen of tabakrooken ontstaat. De flac. van 100 gr. a 75 Cts. van bijtende zelfstandigheden, in elegante dozen van 100 en van 50 grammen a 45 en 25 Cts, Te Goes bij 3?. Fabery de Jonge; Hontenisse: L. Fas- saert; Hulst: J. BorghsteijnKruiningen: C. de Münck; MiddelburgF. B. den Boer, boek Markt, Martijn, Korte Noordstraat; Neuzen: G. W. Houtzagerapotheker; Ovezande: WWitkam; Sas van Gent: G. II Stubbe; ScherpenisseM. Steketee; Tholen: C. J. de Bres; Vlissingen: P. Gasille, apotheker; Yzendijke: L. J. Bevin; Zierikzee: J. de Jong Zijlslra, en M. S. Polak Bergen-op-ZoomB van Gennip. Bij elk artikel is eene gebruiksaanwijzing. Emmerik. ii. vo.y «imborn, Apotheker en Fabrik. v. chemisch-technische Praparaten.

Goessche Courant | 1872 | | pagina 3