1872. N°. 113. Dinsdag 24 September. 593te jaargang. Openbare Aanbesteding. UITLOTING OBLIGATIEN. bekendmakingen van h.et Grexneente-bestunr. INSCHRIJVINGSREGISTER BRANDWEER. Vrijdag den 18 October 1872, Vertrek der Oost-Indische landmail, binnenlandsche berichten. goessciie De uitgave dezer Courant geschiedt Maandag, Woensdag en Veijdag avonduitgezonderd op feestdagen Prijs per kwartaal zoo binnen als buiten Goes 1,75. Afzonderlijke nommers 5 c. met bijblad 10 c. COURANT. Gewone advertentiën worden a 10 c. de regel geplaatst. Geboorte-, huwelijks- en doodberichten van 1 —8 regels 1,— Dienst-aanbiedingen, niet meer dan 4 regels bedragende en contant betaald, 20 c. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente GOES brengen ter algemeene kennis der ingezetenen, dat de lijst der ingeschrevenen voor de dienst der brandweer ter inzage van een ieder zal liggen, ter secretarie der gemeente, van af Maan dag den 23 tot en met Maandag den 30 September a. s dagelijks van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 ure, en worden de belanghebbenden uitgenoodigd, om, zoo hun eenige personen bekend zijn, die daarop ontbreken of ten onrechte gebracht zijn, daarvan in diezelfde dagen aan hen opgave te doen. Goes, den 21 September 1872 Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, HARTMAN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES brengen ter kennis der belanghebbenden, dat de, bij art. 9 van het plan eener gelaleening van J 44,000, en bij art. 9 van het plan eener geldleening van 10,000, beiden ten laste van deze gemeente, vastgesteld door den gemeenteraad het eerste den 12 Februari 1806 en. het tweede den 25 Februari 1869, bepaalde en bij be kendmaking van den 14 dezer aangekondigde openbare uitloting van aandeelen in die geldleeningen, op he den ten raadhuize heeft plaats gehad, en dat daarbij zijn uitgeloot van de eerstgenoemde leening de nom mers 58 en 84, en van de laatstgemelde het nommer 37, welke uitgelote obligatiën in de maand Janu ari eerstkomende, ten kantore van den gemeente-ont vanger zullen worden afgelost. Goes, den 21 September 1872. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, HARTMAN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van YERSEKE, zullen op des voormiddags ten half twaalf urein het ge meentehuis, onder nadere goedkeuring in het openbaar bij enkele inschrijving, aanbesteden: Het bouwen van een nienw SCHOOLLOCAAL en de levering van SCHOOLMEUBELEN. De aanwijzing op het bouwterrein zal Woens dag te voren des namiddags 3 uur plaats hebben. Bestek en teekening liggen ter inzage ten kan tore van den Secretaris te Yerseke en bij den heer D. de KONING, architect te Goes. Yekseke. 21 September 1872. Burgemeester en Weihouders voornoemd, W. van OEVEREN, Burgemeester. P. J. SCHOONAKKER, Secretaris. POSTERIJEN. Via MARSEILLE, Vrijdag 27 September per eersten trein naar Roosendaal. GOES, 23 September 1872. De Tweede Kamer heeft tegen een nader te bepalen dag aan de orde gesteld een aantal ontwerpen van het vorig jaar, die niet inge trokken waren, onder anderen dat betreffende de Indische tarieven, en de overeenkomst met de Amsterdamsehe kanaal-maatschappij. Heden morgen ten 11 ure beraadslaging over het ontwerp-adres in antwoord op de troonrede. Bij de verkiezing voor een lid in den ge meenteraad te Kruiningen, 18 dezer gehouden, is gekozen de heer J. K. van den Brink met 47 stemmen. Voorts verkregen de heerenF. V. de Groof 15, A. Dek 7 C. der Weduwe 6, M. Maas en P. Kole Mz., ieder 2, J. C. Bouwens en E. Wiskerkeieder 1 stem. Getal kiezers 116, uitgebrachte stemmen 82 van onwaarde 1 geldig 81. Door den Gemeenteraad van Kruiningen is aan den heer D. P. Dominicus, op zijn verzoek, tengevolge zijner benoeming tot burgemeester, eervol ontslag verleend als gemeente-ontvanger en secretaris-penningmeester van het Algemeen Armbestuur en zijn met de waarneming dier betrekkingen tijdelijk belast de heer H. J. de Raad met die van gemeente-ontvanger en de heer J. Meerburg Snarenberg met die van se cretaris-penningmeester van het Armbestuur. Als vervolg van ons bericht van de festivi teiten die verleden week te Kruiningen plaats gehad hebben, kunnen we melden, dat de kin deren van Hansweertdie aan den optocht hadden deelgenomen, door de sociëteit Nut en Genoegen aldaar feestelijk zijn onthaald. Men schrijft ons uit Schore Meldde ik onlangs de vreugde over de be noeming van den heer H. van Koeveringe tot burgemeesterbij zijne installatie had men de bewijzen daarvan kunnen zien in den al- gemeenen feesttooi. Vroeg toch woei uit veler woning de geliefde driekleur, die later op den dag huis aan huis ontrold werd. Eene fraaie eerepoort met prachtige bloemen als bezet stond vóór het gemeentehuisterwijl vier dergelijke bogen aan Schore en Vlake een vroolijk aan zien gaven. Nog meer zou het oog zien, want men had met geestdrift besloten om ZEd. in feestgewaad waardig te ontvangen en daartoe eene talrijke eerewacht georganiseerd. Deze bestond, behalve uit twee commandanten de hh. G. A. Peters en JZuijdweg, die elkeen na- tionalen band om de schouders droegen uit zestig ruiters, allen omhangen met een oranje bandelier. Plaats in gedachten daarvóór eene met vlaggen versierde deputatie uit de jonge- lings-vereeniging en men heeft een ensemble, dat waarlijk een goeden indruk moest maken. Aldus zette zich deze stoet in beweging, en na eerst een kort bezoek aan Biezelinge te hebben ge bracht hield hij stand aan de grensscheiding der gemeentealwaar eveneens een schoone eereboog met toepasselijke'inscriptiën was op gericht. Hier werd ZEd. het eeregeleide aangeboden door den heer Peters; hier stonden de bij den stoet aangesloten leden van den gemeenteraad, die bij monde van den wethouder K. de Jonge hem hartelijk verwelkomden; hier werd hij door den president der feestcommissie den heer P. Jansemet zijne intrede gelukgewenscht en een driemaal: Lang leve de burgemeester aangeheven. Zichtbaar aangedaan bedankte ZEd. de verschillende sprekers. Op het versierde dorp teruggekeerd werd ZEd. vóór het gemeentehuis door den predi kant, IF. Oudegeestwelmeenend en welspre kend begroet, waarop de 'eerste nogmaals een woord van dank uitsprak en 't verlangen te kennen gaf om eenige oogenblikken in zijn gezin door te brengen. 'tWas op dit uur, dat de nieuwe burgemeester van Kruiningen, tevens secretaris van Schore, de heer D. P. Dominicus door de Schoorsche eerewacht naar zjjne ge meente werd geleidaan wier grenzen zijn eigen eere-geleide hem opwachtte. En nadat onze eerewacht nog een bezoek aan Vlake had gebracht, schaarde zij zich op het dorp om den presidentdie haar namens den burgemeester eene gift uitreikte, doch haar ook tevens voor de belangstelling welwillend bedankte, 's Avonds vereenigden zich al de autoriteiten ten ge meentehuize aau een vriendschappeljjken maal tijd terwijl het genot van dezen dag door eenig vuurwerk jubelend werd gesloten. Eene goede stemming heerschte er tot den laten avond en eenparig was de betuiging, dat het lande lijke Schore nog nooit zulk een feest in zijn midden gezien had. De feestcommissie kan dau ook niet nalaten de burgerij den dank toe te brengen voor hare vrijwillige en flinke bijdragen maar tevens dtn Burgemeester voor wien dit bereid en door wien dit alles met ingenomenheid werd aangenomen. Zij eindigt dit kort verslag met den hartelijken wensch, dat zijn bestuur tot nut van Schore tot in lengte van dagen moge duren. Doch ook de schoolkinderen werden niet ver geten. Aan deze kleinen werd door den Bur gemeester den volgenden dag een feest gegeven, bij welke gelegenheid wederom duidelijk bleek, hoe de belangen van het volksonderwijs krachtig door hem zullen worden voorgestaan. Men schrijft uit Middelburgdd. 20 Sept. aan het Dagblad het volgende Het oudste lid van den gemeenteraad te Middelburg, de heer mr. A F. Sijflé heeft als zoodanig zijn ontslag verzocht, wegens minder gunstigen gezondheidstoestand.. Er heeft gister avond te Middelburg en in de omstreken een hevig onweder gewoed. De bliksem is in de spits van den toren van het naburige Oostkapelle geslagen zonder veel schade aan te richten. Ook moet er te Nieuwvliet een molen door getroffen, zijn. De temperatuur van dezen zomer is geweest hetgeen men zou kunnen noemen natuurljjk d. i. op kleine uitzonderingen nawarm en gedurende eenige hondsdagen heet. Zelfs Sep tember heeflyzich tot 11. Donderdag onafge broken als -Zomermaand doen kennen. Op den duur was er echter onweêr aan de lucht en als dit zich eens begon te ontlasten, kon ver andering van temperatuur verwacht worden. Donderdag voormiddag wees de thermometer 68° aan met harden wind uit het w. z. w. toen in den namiddag een plotselinge veran dering in de atruospheer ontstond. Donder- buijen toch begonnen los te breken, de regen stroomde neêr en de thermometer daalde tot 51; het was of de overgang van den zomer tot den herfst eensklaps had plaats gehad. Sedert dien tijd is met steeds veranderlijken wind, donder en regen, barometer en thermo meter rijzend en dalend gebleven de laatste met een verschil van i0". Niettemin is de temperatuur sterk afgekoeld en kan de zomer als geëindigd worden beschouwd, hoewel de herfst nog wel eenige zomersche dagen opleveren zal. De werkstaking onder de fabriek-arbeiders te Enschedé is geëindigd, naardien zij Vrijdag den arbeid hebben hervat. Volgens een correspondent uit Munchen aan de Augsburgsche Algemeine Zeitung is er sprake van een plan der jezuiten om hun orgaan

Goessche Courant | 1872 | | pagina 1