HOFSTEDE, BOUW-EN WEILANDEN, Eenige DIJKEN, DE AilBACIITSilEERLIJKUEID JAMS NIELWLANir Faillissement. SCHORREN BURGERLIJKE STAND GOES, OPENBARE VEILING en VËRK00P11VG WISSENKERKE, (Eiland NOORD-BEVELAND, provincie ZEELAND), Op Dinsdag 24 en Woensdag 25 September 1872, EENE KAPITALE 75 hectaren 87 aren 06 centiaren; (waarvan sommigen met BOOMGEWAS) 84 hectaren 69 aren 38 centiaren. 1 hectare 58 aren 14 centiaren, Bes AANDEEL in de Ambachts heerlijkheid van Wissenkerke en Geersdijk, 90 hectaren 27 aren 47 centiaren. OPENBARE VERHURING, op Donderdag den 26 September 1872, Aanbesteding*. Op Woensdag den 25 September 1872, De tweede opmerking der commissie betreft „bet hoog bedrag der uitgaven van het benoodigd papier voor de drukwerken" en refereert zij zich ten dien opzichte aan haar rapport over de rekening van 1870. Burg. en weth. geven daarop te kennen, dat zij zich eveneens refereren aan hunne toelichting in het vorige jaar. Het tarief voor het papier is bij de instructie voor de drukkers vastgesteld en daarvan kan niet worden afgeweken zonder wijziging, welke echter niet billijk voorkomt, omdat bet voordeel bij groote oplagen ruimschoots wordt vernietigd door het nadeel bij de levering van een gering aantal exemplaren b. v. de rekening en de memorie van toelichting op de begrooting. De beer jhv. mr. Pompe van Mterdervoort bedankt voor de gegeven inlichtingen. De fin. commissie moet erkennen, dat de kosten van het papier bere kend zijn beneden het tarief bij de instructie vast gesteld, doch zij moet, evenals ten vorigen jare, bij het hooge bedrag der uitgaven vragen, of het niet mogelijk is de instructie te wijzigen. Zij dringt echter nu niet verder op de beliaudeling harer op merking aan, maar die kan aanleiding geven, om bij de behandeling van de begrooting op de zaak terug te komen. De derde opmerking der commissie, betreffende de uitgaven voor het bijblad van de Staatscourant bo ven de kosten van die courant, geeft, na de toelich ting van burg. en weth dat enkele vellen bij het circuleeren onder de leden van den raad waren ver loren gegaan en deze tot completeering waren aan geschaft, geene aanleiding tot beraadslaging. Ben vierde opmerking betrof de coupons van de schuldbrieven der gemeente. De commissie wenschte deze van eeii stempel, tot bewijs van betaling, voor zien te hebben, om tweede uitbetaling te voorkomen. Burg. en weth. erkenden de juistheid dezer opmer king en verklaarden, dat voortaan iedere coupon, die de ontvanger inwisselt, door hem gestempeld zal worden. Niemand meer over de rekening in het algemeen, of de artikelen in het bijzonder het woord verlan gende leest de voorzitter het ontwerp besluit tot voorloopige vaststelling en brengt dit in omvraag. Het wordt met algemeene stemmen aangenomen, zoodat de rekening over 1871 voorloopig is vastgesteld in ontvang op91731.80 in uitgaaf op88027.695 alzoo met een goed slot van 3704.105 VI. Alsnu is aan de orde de rekening van den schuttersraad over 1871 die zonder beraadslagingen zonder hoofdelijke stemming, overeenkomstig het ad vies der finantieele commissie, voorloopig wordt vast gesteld in ontvang op669.01 in uitgaaf op alzoo met een goed slot van 542.49 126 52 dat in de eerstvolgende rekening zal verantwoord worden. VIL Op gelijke wijze wordt voorloopig goedgekeurd de begrooting van den schuttersraad voor 1873, be dragende in ontvang en uitgaaf 541 met eene toe lage uit de gemeentekas van 400.49. VIII. Thans is aan de orde de aanvrage van het comité tot wering van schoolverzuim om eene subsi die uit de gemeentekas over 1873 ad 200, De finantieele commissie, is, blijkens haar rapport, reeds in eene vorige vergadering voorgelezen, van oordeel, dat het verzoek, zoo als het is liggende, niet voor inwilliging vatbaar is, op grond, dat zicb mo gelijk ook andere vereenigingen met op zich zelf wen- schelijke doeleiuden, tot de gemeente zouden wenden, en dat dit tot moeijelijkheden aanleiding kon geven. Zij geeft echter in overweging om op de begrooting voor 1873, de daarop jaarlijks voorkomende post tot uitdeeling van schoolprijzen te verboogen met hon derd gulden en aan de plaatselijke schoolcommissie het verzoek te rigten, omtrent de uitdeeling dier meerdere gelden zich wel te willen verstaan met het comité. Burg. en weth. vereenigen zich, wat de strekking aangaat, met dit advies, doch wenschen niet de school commissie in de zaak te mengen. Zij stellen voor de post: uitgaven voor schoolprijzen van 75 op f 175 te brengen en in de memorie van toelichting te ver melden kosten van schoolprijzen ter belooning van goed ge drag enz75. subsidie aan het comité tot wering van schoolverzuim ter uitreiking van aanmoedi gingen om het getrouw schoolbezoek te bevorderen100. te zamen 175. De Voorzitter brengt dit voorstel in behandeling. De heer jhr. mr. Pompe van Meerdervoort verklaart, dat het hem genoegen doet dat burg. en vvetb. zich met de strekking van het advies der fin. commissie vereenigen. Hij wenscht echter over de toelichting van burg. en weth. een enkel woord te zeggen. De commissie heeft geadviseerd om de som aan de school commissie voor prijsuitdeeling aftestaau, 1° om te voorkomen, dat men zou denken dat particuliere vereenigingen steeds geldelijke ondersteu ning van den raad zullen erlangen; 2°. omdat de fin. commissie meende, dat als de gemeente gelden afstaat, er ook eenig toezigt door haar of van harentwege diende gehouden te worden. De fin. commissie kan zich echter wel met het voorstel van burg. en weth. vereenigen, mits het comité dan ook een verslag iulevere over het beste den der gelden. De heer mr. DelBaere noemt, even als de fin. commissie het doel van het comité edel en de wer king nuttig. Hij zou dan ook wel de laatste zijn, om tegen te stemmen, als het voorstel van burg. en weth. in rondvraag zal gebragt worden. Maar het spijt hem, dat het comité de toevlucht heeft genomen tot het nu gekozen middel om te voorzien in zijne behoeften. Het is alsof men een wantrouwen koes tert jegens de burgers, die ter. vorigen jare zoo mild op de aanvrage van het comité hebben geantwoord. Hij gelooft, dat als bet comité dit altijd deed, het een beteren weg zou bewandelen, dan zich te wenden tot het ligchaam, dat alle burgers vertegen woordigt. Het snijdt zich den pas af voor parti culiere hulp. Hij kan het niet toejuichen, wat het comité nu gedaan heeft. Het had meer vertrouwen moeten stellen in de ingezetenen, want voor een edel doel acht spr. de bizondere liefdadigheid beter, dan de algemeene kas, die door belasting gevuld wordt. De Voorzitter zegt het in beginsel eens te zijn met den heer Del Baere, maar toch te moeten opmerken, dat al verscheidene jaren van de ingezetenen bijdra gen zijn gevraagd, en dat veel zaken alhier door slechts weinigen gesteund worden, zoodat het dan voor dezen wel wat druk loopt, om te blijven fourneeren. Hij betwijfelt, of in volgende jaren, als het schoolbezoek toeneemt, door de particuliere bijdragen in de kosten der aanmoedigingen zal kunnen worden voorzien. Het voorstel van burg en weth. wordt daarna in omvraag gebracht en met algemeene stemmen aan genomen. IX. Thans is aan de orde een voorstel van burg. en weth. om het huis op het Ravelijn aan de west zijde der haven aftebreken, zoo om den slechten toe stand, als de vele kosten van onderhoud. De heer dr. Callenfels zegt het eens te zijn met burg. en weth., dat een buis, hetwelk zooveel kost, een last voor de gemeente is, maar geeft in beden king het openbaar te koop aan te bieden, omdat liet algemeen bekend is, dat er gebrek aan woningen be staat, en vele ambachtslieden het huis goedkooper kunnen onderhouden, dan de gemeente dit kan doen. De Voorzitter antwoordt, dat burg. en weth. ook daarover hebben gedacht, docb dit niet durfden voor stellen, omdat dan een vreemde een eigendom erlangt midden in de landerijen der gemeente, en tevens omdat het huis zoo slecht is, flat er uietc mede aantevangen is. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. X. Nog is ingekomen eene voordracht van de ge zondheidscommissie ter vervulling der vacature, ont staan door het vertrek van dr. P. J. P. Vermeulen. Op die voordracht zijn geplaatst: L. Posthumus, leeraar aan de H. B. school en P. Johannissen, apotheker. Aangezien de gezondheidscommissie verzoekt, dat de benoeming spoedig geschiede, stelt de Voorzitter voor, om met afwijking van de bepaling in het reglement van orde, daartoe dadelijk overtegaan. Dit voorstel wordt aangenomen, waarna de Voor zitter de beeren mr. Del Baere en Busing uitnoodigt, als .stemopnemers te fungeeren. De heer Posthumus vereenigt 12 sterameu op zich, terwijl 1 stem is uitgebracht op den heer Johannissen. De vergadering is daarna gesloten. van den 13 tot en met den 16 Sept. 1872. Ondertrouwd en Gehuwd: Geene. Geboren: den 16, Martinusz. v Jan Koens en Elisabeth Meulemans. Overleden: den 14, Jan Hendrik Cornelis Kakebeeke 45 j. gek. met Pieternella Jacoba Stokmans. ADVERTENTIÈN. Bevallen van een ZOON, Mevrouw C. tan den BOSCHGoemans. Wxluelminadorp14 Sept. 1872. Heden overleed in den ouderdom van bijna 46 jarenmijn geliefde echtgenootde heer JAN HENDRIK CORNELIS KAKEBEEKE Gz. Goes, 14 September 18 72. Wed. J. H. C. KAKEBEEKE, geb. P. J. Stokmans. De ondergeteekende betuigt ook namens hare kinderen en verdere familie haren oprech ten dank voor de deelneming, ondervonden ge durende de ziekte en bij het overlijden van haren echtgenoot. Goes 16 Sept. 1872. Wed. J. MULDER- DE JoNGII. Yoor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij de ziekte en het overlijden mijner vrouw, betuig ik, ook namens mijne kinderen en familie, mijnen dank. Goes, 16 Sept 1872. M. J. de JONGII. Op last van den Regter-Commissaris in den gefailleerden boedel van Oasemirus Lambin, broodbakker en winkelier te Ilulstworden de op 11 dezer niet gecompa reerde schuldeischers in dit failliet ten tweeden male opgeroepen om, tot verificatie hunner schuld vorderingen te verschijnen ter Raadkamer der Regtbank te Goes, ten Raadhuize aldaar, op Woensdag den 2 October 1872, 's voormiddags ten 11 ure. Hulst, 13 September 187 2. De Curator, A. L. J. van WAESBERGHE. te in de herberg „de Kroon," iederen dag aan te vangen des voormiddags ten 11 ure. VAN met extra beste en zware, meest aaneenliggende ter gezamenlijke grootte van alles onder de gemeente Wissenlcerke voormeld, in binnenpolders [in een van welke (waarin de Hofstede met ruim 3£2 heet. land ligt) geene polderlasten worden opgebracht, terwijl die lasten in de overige polders gering zijn] en alles aan of bij grindwegen en slechts op korten afstand van de haven van Camperland. In gebruik te aanvaardende Gebouwen met aanhoorigheden en Weiden den 1 Augustus, en de Bouwlanden met het rooven van den oogst in 187 3 (met uitzondering van een klein ge deelte, slechts groot 40 aren 60 centiaren, dat nog verhuurd is tot en met 187 8). zoomede eene partij en verdere AANWASSENalles, mede onder de voormelde gemeente Wissenkerke ter gezamenlijke grootte van In gebruik te aanvaarden na de expiratie van de pacht dezer grasettingen over het loopende jaar. ook genaamd NIEUW KAMPEN mede ressorteerende onder de gemeente Wissen kerke voormeld, met recht van Jacht en alle verdere Ambachtsrechten en G-evolgen, benevens diverse in erfpacht uitgegeven Grronden - ter gezamenlijke grootte van in het gehucht Campens Nieuwland en elders. Hebbende het Jachtveld dezer Ambachtsheer lijkheid na aftrek voor zoover ze in dezelve liggen der grootte van de hierboven gemelde Lauden, Dijket, Schorren en andere Voorgron den, dewijl het recht van Jacht daarop aan de koopers volgt nog eene oppervlakte van 290 hectaren 74 aren 68 centiaren. (gemeente voormeld) en in alle daartoe behoo- rende Eigendommen, Ambachts rechten en Gevolgen (zooals .Dij ken met Beplanting, Schorren en andere Grronden Erfpachten Oijn- sen, Jachtrecht en dergelijke); heb bende de thans bij dit Ambacht in eigendom behoorende gronden eene grootte van ill, genaamdde twee en twintig gemeten tienden, de achttien gemeten tienden en de vier geme ten zeven en dertig en een halve roede tienden, geheven wordende in diverse Tiendhoeken, or,dei- de gemeenten Scliore en Yerseke{in Zuid-Beveland). Alles eerst te veilen in diverse pereeelen, welke met derzelver revenuen, lasten enz. ver meld zijn in den Catalogus der verkooping, die ten Kantore van na te noemen Notarissen ver krijgbaar is, waarin ook eene kaart van het Ambacht Campens Nieuwland en der te veilen Hofstede, LandenDijken en Schorren c. a. voor komt en de voornaamste voorwaarden der veiling en verkooping worden opgegeven. Nadere inlichtingen zijn te bekomen zoowel ten Kantore van den HoogWelGeboren heer jonk heer J. L. DE JONGE, te Zierilczee, als-ten Kantore van de Notarissen mr. J. PE BAS Jz., te 's Gravenhage en L. VAN DER MOERte Colijnsplaat, ten wiens overstaan de veiling zal gehouden worden. des morgens ten 10 ure, in natemelden gemeen tehuis, voor den tijd van zeven jaren, aan vang nemende 1 Januari 1873, van het van ouds bekende Gemeentehuis, staande op het dorp Wemel- dingezijnde LOGEMENT en HERBERGkadastraal sectie B. numero 58 en 59, groot 07 aren, 50 centiaren, thans bewoond door G. MEULENBEBG. Informatiën te bekomen bij het Gemeente- Bestuur te Wemeldinge, bij den heer I. J. PAAR DE KOOPER en den Notaris VAN DEN BOS SCHE, beiden te Goes. des namiddags' ten een ure, zal door Burgemees ter en Wethouders der gemeente Iloedekenskerke, in het gemeentehuis aldaar worden aanbesteed Het vergrooten en vernieu wen van die bestaande open bare School op het derp Hoe- dekenskerke, met bijlevering- der benoodigde materialen en school-meubelen. De aanbesteding geschiedt bij enkele inschrijving. Tot aan het uur der besteding kunnen de in schrijving-biljetten worden bezorgd bij den Bur gemeester. De aanwijzing heeft plaats op den dag dei- besteding, des middags ten 12 ure. Het bestek en de voorwaarden liggen ter lezing- ter gemeente secretarie te Iloedekenskerke, en in de herberg van A. van der Stel aldaar. Informatiën te bekomen bij den heer J. H. HANNINK bouwkundige te Goesen bij het Gemeente-Bestuur van Hoedekenskerke. Hoedekenskerkeden 13 September 1872. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. K. PERSANT SNOEP, Burgemeester, J. W. de BLINDESecretaris.

Goessche Courant | 1872 | | pagina 3