Tjalk Schip, GEMENGDE BERIGTEN. BURGERLIJKE STAND GOES, De verkoop van hel HOEFJE 88BI te B a a r 1 a ii (1op Maandag 26 Augustus 1872, zal voorloopig- OPENBARE VERKOOPINC, op Dingsdag den 27 Augustus 1872, OPENBARE VERKOOPING, op Donderdag 29 Augustus 1872, 12 zeer goede WERKPAARDEN. PROF. PERGRER D'ALIÖN'S HAAR-EXTRACT. 't oogenblik geen enkele aangelegenheid te ont dekken, die dringend voorziening zou vereiscben. De wensch tot 't behoud van den vrede zóó hoort men beweren brengt de Keizers tezamen. Doch 't is onmogelijk te bevroeden uit welken hoek den vrede thans eenig gevaar zou dreigen. Frankrijk, de éénige natie die naar oorlog zou kunnen verlangen, moet voor een gernimen tijd gedoemd blijven tot werke loosheid. De vrede is voor een aantal jaren verzekerd. Daarom schijnt 't noodeloos, voor de toekomst te zorgen door maatregelen, die welligt juist 't tegendeel zouden teweegbrengen van wat men er mede voorhad. De Daily News doet opmerken hoe weinig zich de wereld bekreunt om de voorgestelde conferentie. En waarom dit? Niet omdat men meent dat de drie potentaten bijeen zullen komen tot 't wisselen van complimenten, of tot 't bijwonen van een revue. Zelfs in onze eeuw, nu Keizers minder autocratisch zijn dan voor heen, bezoeken ze elkaar niet uit louter aar digheid. Over politiek zal er dus wel gesproken worden. Maar de onverschilligheid, waarmede 't publiek in 't algemeen de naderende ont moeting gadeslaat, berust eenvoudig op de over tuiging, dat de dagen vervlogen zijn toen Kei zers en Koningen onder elkander de aange legenheden van Europa konden beredderen. Een zamenspanning van vorsten is een anaehro nisme geworden. De N. R. Ct. is evenwel zoo gerust niet op een veeljarigen vrede en merkt aan, dat eerst genoemd blad in Mei en Junij 1870 heilig verzekerd was van een langdurigen vrede, terwijl twee maanden daarna de oorlog met alle fel heid woedde. In België is een zeer curieuse constituti onele questie geopperd. De Gemeenteraad van Seraing heeft de ver kiezing van een raadslid verworpen, omdat deze, in België uit vreemde ouders geboren, de bij de wet gevorderde verklaring niet heeft afgelegd. De nieuwbenoemde komt tegen die beslissing op en betoogt, dat, ofschoon den 15en Mei 1831 uit vreemde ouders in België woonachtig ge boren, zijn wording als mensch voor February 1831 heeft plaats gehad; zoodat hij valt onder de bepalingen der Nederlandsche Grondwet, die de hoedanigheid van Belg toekent aan ieder een, die in Belgie geboren is, uit daar geves tigde ouders. De vraag komt dus hierop neder, of men, bij de beoordeeling van een politiek regt even als bij sommige burgerlijke regten reeds van vóór de geboorte kan rekenen. Uitstekende regtskundigen zijn van een tegenovergesteld oordeeldoch de zaak is gewigtig genoeg, om de beslissing der Regering te vragen, gelijk dan ook is geschied. Nu we toch aan de curiositeiten zijn, be- rigten we nog 'tvolgende: Het Japnnsch Gouvernement heeft besloten een nieuwen godsdienstvorm te proclameren. De dogmatiek zal bestaan uit de eenvoudigste en de met het gezond verstand meest stroo- kende leerstellingen van elke der bestaande godsdienst-secten. De nieuwe godsdienst zal verpligt worden gesteld voor alle onderdanen der Japansche Monarchie. Japan is 't Dorado voor de heeren Thijm Nuijens. Gij zult gelooven, of ik stop u in de kast. Bij Dokkum heeft men na den dood van eenen „armen stumper" in den schoorsteen van zijne woning 200 in een klomp en ƒ400 in een trommel gevonden. Te Baaider bij Hardenberg is een lOOjarig grijsaard overleden, die voor eenige dagen nog gras haa ge maaid. Uit de toonbanklade van een Amsterdammer is 300 gestolen. Te Almkerk is nu weer door een met lucifers spelend kind brand gesticht. Het schijnt eene manie te worden onder jonge heeren en jonge da mes van drie tot acht jaar. Bij Waddinxveen heeft een paard, dat door de vliegen geplaagd werd, zich in de Gouwe verdronken.Te Rotterdam is een jon geling in 't. water gesprongen om te ontkomen aan zij nen vader, die hem vreeselijk sloeg. Hij werd gered. Te Harderwijk en Maastricht zijn adressen tegen 't congres der Internationale ontworpen en ter teeke- ning gelegd. In den Haag waar men altijd 't eerst op 't pad der deugd is, zijn er twee met een aantal liaud- teekeningen vereerd en reeds verzonden. De vrouw van Willem Boomgaards, te Lier, is bevallen van drie welgeschapen kinderen, twee zoons en eene dochter. Aan den korenmolen te Schipluiden, had een treurig ongeluk plaats. De persoon van H. 'Diederiks, 21 ja ren oud, rietdekker, daar op een stelling werkzaam, wilde die verlaten, toen hij struikelde en juist onder een der roeden van den in vollen gang zijnden molen geraakte. Hij werd daardoor zoodanig geklemd tus- schen het einde der roede en den grond en ontving zulke ernstige verwondingen aan hoofd en borst, dat hij een paar uren later, in weerwil van de spoedig aangebragte feneeskundige hulp, aan de gevolgen overleed. 1— Te 'arijs heeft een groot huis, handelende in nouveautés, een buffet aan het établissement verbonden. Aan de dames wordt, zoogenaamd gratis, sorbet, ijs, likeur, morgenwijn enz. gepresenteerd. Als welligt eenig voorbeeld van gezegenden hoogen ouderdom, diene het volgende; Op den afgehouwen tronk van een dorps-/ schoolmeester in de Marne grijzen op dit oogenblik nog' zeven loten, waarvan de oudste 81 en de jongste 64 jaren telt. Voegt men deze cijfers bij die der vijf overigen, dan zal men het kolossale jarental van over de vijf eeuwen bekomen. En al deze oudjes zijn uit ééne generatie. Een kleermaker te Rotterdam, pas uit de cellulaire gevangenis ontslagen, heeft, omdat hij geen middel van bestaan had, wederom een diefstal gepleegd, ten einde veroordeeld te worden. Hij zelf gaf daarvan vooraf kennis aan een agent van politie. De eerste poging om een stuk linnengoed te stelen in een winkel, werd hem door den winkelier belet; daarop nam hij een schop weg in een ijzerwinkel, waarop hij in hechtenis werd genomen. Volgens brieven uit Pampeluna hadden aldaar dezer dagen vechtpartijen plaats ter gelegenheid van stieren gevechten. Terwijl de muziek eene hymne ter eere van Garibaldi uitvoerde, floten de Carlisten en applaudisseerden de liberalen, en dat sehoone concert loste zich op in een hartelijke kloppartij. Waar stierengevechten al niet goed voor zijn OPENBARE VERGADERING van den RAAD der fiEMEEIVTE O O II S, op Maandag den 19 Augustus 1872, des namiddags ten 3 ure. Voorzitter de heer rnr. M. P. Blaaubeen. Tegenwoordig 11 leden en de secretaris. Afwezig, beiden met kennisgeving, de heeren A. Nortier Pz. en dr. G. T. Callenfels. I. De Notulen der vergadering van den 16 Au gustus jl. worden gelezen en goedgekeurd. II. De Voorzitter deelt mede, dat bij hem zijn ont vangen de rekening over 1871 en de begrooting bei den van den schuttersraad, en beide stukken ver zonden zijn aan de finantieële commissie tot onder zoek en rapportvoor notificatie aangenomen. III. Nog zegt de Voorzitter, dat bij burg. en weth. is ontvangen eene missive van het bestuur der ge meente Kloetinge, gedagteekend van 16 Augustus, welke brief door hem gelezen woidt en luidt als volgt: Kloetinge, den 16 Augustus 1872. Toen op Dingsdag den I3en dezer maand onze ge meente onder hoogst ongunstige omstandigheden, door een hevigen brand werd geteisterd, mogten wij het geuoegen smaken de uitmuntend georganiseerde brand weer uwer gemeente te zien toesnellen en ons in het blusschen van het vunr krachtdadig bijstaan. Wij meenen het aan die afdoende hulp voor het grootste gedeelte te mogert toeschrijven, dat in be trekkelijk korten tijd het gevaar voor uitbreiding van den brand geweken was en de ramp zich tot het aan getaste gebouw beper te. Het is een aangename pligt, waarvan wij ons bij deze kwijten, om het gemeentebestuur van Goes on zen opregten dank te betuigen voor dit vernieuwd bewijs van welwillende hulpvaardigheid in mogelijke omstandigheden en wij verzoeken uwe vergadering dan ook dien dank te willen aannemen met de verzeke ring, dat wij, bij onverhoopt brandgevaar in uwe ge meente, niet achterwege zuilen blijven, maar ook on zerzijds doen, wat onze krachten vermogen om hulp en hijstand te verleenen. Gelieft, mijne heeren, onzen dank ook over te bren gen aan het bestuur en de manschappen uwer brand weer zelve, en tevens aan het eerstgenoemde te doen uitreiken het hierbij gaande bevelschrift van betaling op onzen gemeente-ontvanger, groot 30,met be leefd verzoek, die som ais blijk onzer erkentelijkheid te willen verdeelen, onder de manschappen, die niet geaarzeld hebben hunne persoonlijke zaken en belan gen achter te stellen, aan de begeerte om ons ter hulp te komen. Burgemeester en Wethouders van Kloetinge, TRIMPE. De Secretaris, J. de KANTER. Aan heeren Burgemeester en Wethouders te Goes. Na voorleziug van de missive vervolgt de Voor zitter: „Deze brief, behoort wel niet in den raad te huis, maar burg. en weth. hebben gemeeDd, dat het den leden aangenaam zou zijn om kennis te ne men van den lof, dien de brandweer door een ander gemeentebestuur wordt toegebragt. Burg. en weth. hebben aan het uitgedrukt verlangen voldaan, door een afschrift van deu brief, met het bijgevoegd be velschrift aan de directie der brandweer te zenden, waarbij zij tevens hunnen persoonlijken dank hebben betuigd voor de vlijt, door de brandweer in bet be wijzen van hulp aan den dag gelegd. Ik hoop, dat ook dit den leden aangenaam zal zijn, waarom ik voorstel, hier openlijk dank te betuigen voor de orde, waarmede de brand weer is werkzaam geweest Ik wensch dat zij zich voortdurend beijveren zal, den lof te verdieuen, welke haar door het bestuur der gemeente Kloetinge wordt gegeven." Deze rede wordt met toejuiching begroet. IV. Alsnu is aan de orde de benoeming van een leeraar in de scheikunde enz. aan de inrigtiDgen voor middelbaar onderwijs. De Voorzitter noodigt de heeren DelBaere en Bu sing uit, als stemopnemers te fungeren, en laat door den secretaris de lijst der sollicitanten en de aanbe velingslijst van benoembaren voorlezen. Bij de opening der briefjes blijkt, dat alle stem men zijn uitgebragt op den beer L. Posthumus te 's Gravenhage. De vergadering is daarna gesloten. van den 19 tot en met den 21 Augustus 1872. Ondertrouwd, Gehuwd en Gebouen Geene. Overleden: 19, Willem, Franciscus Sandijck, 33 geh. met Margaretha de Jonge, 20, Hen drik Janse72 j., geh. met Neeltje Moens. ADYERTENTIËIV. Gehuwd -. A. A. van der BILT LA MOTTHE, Kapitein der Infanterie b/h Indische leger en M. A. BOSSCHER. Pamakassan op Madura, den 24 Junij 1872. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden tijdens de ziekte en het overlijden van mijn' geliefden echtgenoot, betuig ik aan allen mijnen havtelijken dank. Goes, Wed. G. VERHEULE, 20 Aug. 1872. geb. de Blinde. (6.y. Onbeheerd loopende en aangehouden een zwart bont RUND, ftfri-Vlife. - oud 14- jaar, vermoedelijk uit Cou- dorpe. Diegene welke bovengemeld Rund ver mist-, kan hetzelve tegen betaling der kosten komen afhalen bij den Gemeente-Veldwachter te Oudelande. geen plaats liebben. des voormiddags te 11 uren te Goes, in het Hotel Zoutkeet, door den Notaris J. M. PI LAAR, gevestigd aldaarvan een overdekt Pavil joen groot volgens meetbrief 80 tonnengenaamd „Buiten Verwachting," met volledigen Inventa ris, thans liggende in de Kaai te Goes, laatst be varen geweest door nu wijlen JOB DRONKERS. Zijnde inmiddels uit de hand te koop. Infonnatien te bekomen bij den mede-eigenaar C. DRONKERS en voornoemden Notaris PILAAR beiden te Goes. namiddag een ure aan de kanaal- werken te Middelburgten ver zoeke van den heer J. VAN DE GR1ENDT, en ten overstaan van den Notaris A. M. TAKvan Dit bovengenoemde Extract, geheel gegrond op de regelen der wetenschap en gelouterd door de onder vinding en het gebruikis een haarmiddel geheel eenig in zijne zamenstellinggeheel afwijkend van alle andere tot nog toe uitgevondene haarmiddeJen. Dit Extract vereenigt alle voortreffelijke eigenschappen in zich welke tot versterking en voeding van het haar en hoofd dienstbaar zijn, het verfrischt en verhelderd daartoe dezelvehoudt het hoofd rein van roos en andere uit wasemingen, maakt de ziekelijke haren weder gezond, zet den wortel vast, zoo zelfs dat de reeds verouderde en verflenste haren weder langzamerhand opkleuren zonder dat het Extract eenige kleurstof bevat. De niet geringe eigenschap van dit Haar-Extract buiten alle andere haarolie of pomade, welke altijd met vet of olie verbonden zijnisdat hierin alle vetmengselen zorgvuldig vermeden zijn, die wel voor het oogenblik eenigen glans aanbrengen, doch spoedig de haren weder dof doen worden, door hare meerdere vatbaarheid tot aankleving van stof en vuil, en het dus dubbel waardig is daarvan een proef te nemen. Het is met eene volledige gebruiksaanwijzing a 40 cents per flacon verkrijgbaar bij D. HILDERNISSE te Goes, J. A. GOEDHALS te Middelburg, en meeran» dere Depóts.

Goessche Courant | 1872 | | pagina 3