Aanbesteding. VLASVEILING. GEMENGDE BERIGTEN. "burgerlijke stand goes, apvertentièiv. OPENBARE VERKOOPING. op Zatupdag den 22 Junij 1872, Op iMaandag 24 Junij 1872, Op Woensdag den 3de" Julij 1872, d Berlin! riep, tegen den stroom inkampte, heeft thans in de nationale vergadering, bij gelegenheid van de beraadslaging over de le- gerorganisatie een niet minder groot blijk van moed gegeven. „Men zegge niet", riep hij uit, „dat wij door het Pruissische stelsel overwonnen zijn neen, wij zijn overwonnen, omdat te Berlijn een wezenlijke regering zetelde; omdat in Duitsch- land aan het hoofd der zaken een staatsman stond, met de merkwaardigste begaafdheden toegerust; omdat een groot militair genie er het leger organiseerdeomdat het een minister van oorlog had met ver vooruitzienden blik en van groote bekwaamheid; omdat er gene raals waren, vol energie, en een verstandige koning, die de glorie van anderen niet voor de zijne hield." Ook al heeft Thiers dew woor den gesproken met de geheime bedoeling, om, door de tegenstelling die er uit volgde, een geweldigen steen op het keizerrijk te werpen, dat dit alles ontbeerde, toch, wij herhalen het, is het een bewijs van moed, om zoo het ge hate Pruissen ten aanhoore van geheel Frank rijk te prijzen. Pater Junqua en pater Alouls, de bekende bestrijders van het onfeilbaarheidsdogma, en de heer Leycliez, uitgever van de Tribune, zijn te Bordeaux veroordeeld, de eerste en de tweede Mouls bij verstek) ieder tot twee jaren ge vangenisstraf en 3000 fr. geldboete, de derde tot drie maanden gevangenisstraf en 2000 fr. geldboete, ter zake van opruijing van de bur gers onderling en van beleediging eener erkende godsdienst. Het tweede met gedeporteerden naar Nieuw- Caledonië bestemde stoom-transportschip, la Guerrièreheeft Maandag jl. op het eiland Aix, bij la Rochelle, 260 veroordeelden aan boord genomen, waaronder zich volgens de opgaven der dagbladen bevindenPaschal Grousset, JourdieVerdure en Mourot, gewezen secre taris van Henri Rochefort. De voormalige schrijver van la Lanterne bevindt zich nog steeds in het fort Boyard. Voor het beweren, dat hij niet gedeporteerd zal worden, maar in het fort Lamalgue zal worden opgesloten, bestaat, volgens le Siècle, vooralsnog geen grond. Den 11 Junij vierde kardinaal Antonelli zijn vijf-en-twintigjarig jubilé als lid van het heilig eollegie. Bij deze gelegenheid wijdde de Tijd hem eenige woorden van hulde. Uit Zwitserland wordt gemeld, dat het bestuur van de St.-Gothara-spoorwegmaat- schappij den 1 Junij bij de regering van dat kanton de uitgewerkte plannen voor drie ge deelten van dien spoorweg ingediend en tevens magtiging gevraagd heeft om binnen den bij de concessie daarvoor gestelden termijn een be gin met de werkzaamheden te maken. Vol gens hetzelfde berigt worden thans bij Gösche- nen, ter plaatse waar de tunnel door den St.-Got- hard aangelegd moet worden, proeven geno men met een door Engelsche ingenieurs aan geboden boormachine, waarmede het werk binnen zes jaren te volbrengen zou zijnmet alle an dere machines wordt een tijdvak van acht ja ren daarvoor gesteld. De Portugesche bladen van de vorige week maken gewag van eenige gisting in de noor delijke provinciën des lands, die veroorzaakt werd door de invoering eener nieuwe wet, hou dende verhooging van eenige verbruiks-belas- tingen. De regering heeft maatregelen genomen ter onderdrukking van elke poging tot stoor nis der openbare rust. In een huis nabij Lis sabon zijn door de politie zes stukken geschut met getrokken loep, geweren en ammunitie ontdekt, welke voorwerpen naar men zegt be stemd waren om door de aanhangers van don Carlos in Spanje ingevoerd te worden. Ove rigens heerscht in Portugal rust. De koning en de ko.iingin, vergezeld door de ministers van oorlog en van openbare werken, zullen de noordelijke provinciën bezoeken. Uit Engeland verneemt men, dat de re gering in een der parlements zittingen van de laatste dagen verklaard heeft, dat de Alabama- kwestie als geschikt kan worden beschouwd. De Times bevat het volgende telegram uit Phi ladelphia van eergisteren„Amerika zal heden toegeven, nadat de argumenten zijn ontwikkeld, doch de verdaging niet voorstellen." In Daily News leest men het volgende te legram uit New-York van gisteren: „Fish wei gert zich met het verdagingsvoorstel te ver eenigen doch indien de seheidsregters het goed keuren, zal Amerika geen bedenking opperen." Meer dan 200 Londensche aannemers van het bouwen van woonhuizen enz. zijn den 7 Junij jl. bijeengekomen, om te beraadslagen over de dreigende algemeene werkstaking van timmermans- en metselaarsknechts. Zij ver klaarden zich bereid om de vaststelling van het aantal werkuren en van het bedrag der werkloonen te onderwerpen aan de beslissing van markies Salisbury en graaf Derby, wier- uitspraak voor beide partijen verbindend wezen zou. De nakoming van dit besluit werd echter afhankelijk van de voorwaarden, dat de werk lieden, die thans den arbeid gestaakt hebben, dien vóór Woensdag a. s. op de oude voor waarden zullen hervatten en zullen voortzetten tot dat de scheidslieden uitspraak zullen heb ben gedaan. Dien werklieden zou tevens wor den aangezegd, dat, indien dit voorstel niet o wordt aangenomen, de bazen hunne werkplaat sen den 17 aanstaande zullen sluiten. Gelijk uit een gisteren door ons medegedeeld telegram blijkt, is jl. Zaturdag in een bijeenkomst van afgevaardigden der werklieden met algemeene stemmen het beginsel van beslissing der ge schillen door scheidslieden goedgekeurd, maar bepaald geweigerd om de voorwaarden der bazen aan te nemen. De heer HaffnerEïeensch minister van oor log en marine, heeft om redenen van gezond heid een langdurig buitenlandsch verlof ge kregen, en is ad interim vervangen door baron Rosonörn-Lebn minister van buitenlandsche zaken. Het Blooa-weegscJie Ajtonbladet meldt, dat dezer dagen het stoomschip Jupiter, belast met het onderzoek van de goudwasscherij in Fin marken, van Drontheim derwaarts vertrokken is. Behalve uit Drontheim zijn uit Stavanger belangstellenden aan boord van dat schip ge gaan om deel te nemen aan de expeditie, en men zegt dat op het eiland Badso een der gelijke togt is ontworpen. Het onderzoek zal dus door drie gezelschappen deskudigen ge schieden, en alzoo mag men verwachten dat weldra blijken zal, of de goudbeddingen in linmarken werkelijk zoo aanzienlijk zijn dat expeditiën als de bovenbedoelde hare kosten kunnen goedmaken. Te Boston werd een zeer élégant gekleede dame betrapt op diefstal van een paar zijden kousen in een magazijn. De eigenaar dreigde haar te doen arres teeren, maar berouwvol wierp de dame zich op de knieën, genade sineekend. Zij wilde haar schuld gaarne vrijkoopen door een bankbiljet van 20 dollars, dat zij aanbood. De eerlijke winkelier wilde echter geen mis bruik maken van haar berouw, hield niets meer af dan den prijs der kousen en liet daarna de dame ver trekken. Nadat zij den winkel verlaten had, bemerkte de eigenaar dat hij een valsch bankbiljet had ge wisseld. Veertig jaren geleden huwde te A. een paar lieden uit de volksklasse. Naauwelijks drie maan den gehuwd, vonden zij den huwelijksband een last, en, na onderling overleg, zouden zij van elkander gaan en ieder weder eene betrekking zoeken, de een als boerenknecht, de andere als meid. In volle eensge zindheid had men een besluit genomen, en was reeds bezig het onderlinge huisraad te verdeelen toen men stuitte op het varken. De spaarpenningen van beiden waren niet voldoende, om dit dier onder elkander te verkoopen. Na veel besprekingen heen en weder be sloot men nog G a 7 maanden bij elkander te blijven, tot dat het dier zoover gevorderd zoude zijn, dat men het slagten kon. Dit accoord werd tusschen man en vrouw aangenomen. Zeer snel vloog die tijd om, en zonder ling, niet de minste woordentwist had er tusschen hen plaats gehad. Beiden dachten er over na, dat zij na eenige maanden gescheiden zouden zijn. Achting en liefde vefkregen de bovenhand en toen de vastgestelde termijn verstreken was, zeide de man tot de vrouw: Keel de tijd is om, moeten we nu het varken slag ten en verdeelen, of willen we maar bij elkander blijven. Jan,zeide deze, zoo gij doet is mij wel, ik kan nog zeer goed de boeren gaan dienen, doch ik blijf van jou altijd veel houden En men besloot bij elkander te blijven. Den 5 Junij 11. vierde dat paar zijn 40ste huwelijksfeest. Maandag is tusschen Maars- bergenDriebergen een werkman, die van een zand- trein van de Ned. Rijn-spoorweg-maatschappij wilde stappen, zoodanig gevallen, dat zijn beide beenen ver pletterd werden; de ongelukkige is naar het zieken huis te Utrecht ter verpleging overgebragt, en eenige oogenblikken daarna aan de gevolgen overleden. van den 12 tot en met den 14 Junij 1872. Ondertrouwd: Den 13, Hubertus Johannes Pennings 28 j. met Pieternella Wolfaart 20 j. Gehuwd, Geboren en Overleden: Geene. CORRESPONDENTIE. „Vraagpunten uit onzen tijd, XI" hopen wij in ons volgend no. te plaatsen. Heden overleed in den ouderdom van bijna 70 jaren Mevrouw de wed. J. STEEN BERG geb. Colsman. Bergen-op Zoom, Namens de kinderen, 12 Junij 1872. H. STEENBERG. NB. Op uitdrukkelijk verzoek van de overledene, geen rouwbeklag. Bij enkele inschrijving, de billetten geslo ten in te leveren bij Mr. IIEBER TNotaris te Goes, vóór 9 Julij 1872 en waarvan de ope ning zal plaats hebben Dingsdag 9 Julij 1872, des namiddags 5 uur, in het kofïijhuis bij J. J. Hartman, te Goes, in tegenwoordigheid van de gegadigden zal worden aanbesteed liet bouwen van een Woon huis vernieuwen eener Schuur, inrig-ten van een Schaapskooi tot veestal, en vergrooten van een Wagenhuis alles volgens bestek en teekeningen in het ge melde kofïijhuis ter visie gelegden waarvan de locale aanwijzing zal geschieden door den Archi tect HANNINKop Dingsdag 2 Julij 1872 des namiddags 4 uur, in de gemeente Wol- pliaarsdijk, Westerlandschen Polder, op de hof stede bevyoond door Ph. de BACK. Met den opbouw kan worden aangevangen het Woonhuis 15 Aug. 1872, op te leveren 15 Februarij 1873, de Schuur 1 Maart 1873 op te leveren 1 Julij 1873, de Schaapskooi en het Wagenhuis 1 Maart 1873, op te leveren 1 Oct. 1873. Aanvoer van materialen van af het veer de Knik, buiten kosten van den aannemer. Betaling in 4 termijnen als het Woon huis onder dak isna voltooijing van het Woonhuis en aanvoer van de materialen voor de schuur, J als de Schuur is afgewerkt j na de voltooijing van het geheel. Informaties.bij Mr. L1EBERT en dhr. HAN NINK voornoemd. De Notaris VAN DEN BUSSCRE, reside rende te Goes, zal des namiddags ten 2 ure, in het Gemeentehuis te Schore, ten verzoeke van MARINUS H0E- BEKE, te Wemeldinge, in het openbaar ten verkoop veilen Een Hofsteetij e bestaande in WOONHUIS SCHUUR en verde ren TIMMER met een Hectare 7 8 Aren BOUW- en WEILANDstaande en lig gende te Vlake gemeente Schorekadastraal bekend sectie B numero 290, 374, 375, 365 en D no. 791. Inf'ormatien te bekomen bij genoemden Notaris. des middags 1 uurin het gemeentehuis te Wil- helminadorpzal de Notaris Mr. LIEBERT, te Goes, ten verzoeke van den heer G. van den Bosch in het openbaar te koop veilen ongeveer 2! Slectaren voortrelFelljk VLAS T1Z VELDE, staande in den Wilhelmina- en Oost-Beveland- polder. 's morgens 10 ure zullen Kerkvoogden en No tabelen der Hervormde gemeente van Ovezand, in de herberg van de wed. Mar. van Exjkeren te Ovezandten overstaan van Mr. A. E. VAN DISIIOECKNotaris te Heinkenszandpubliek presenteren te verkoopen 1°. In 16 afzonderlijke perceelen Het Hooigras in de Kerke Slake in den St. Antonie-polder, onder Ovezand. 2o. 1030Wilgen-eu 70 Canada Mutsaards.

Goessche Courant | 1872 | | pagina 3