1872. N°. 27. Zaturdag 2 Haart. 59ste jaargang. Besteding. MINISTERIE VAN FINANCIEN. KENNISGEVING. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. GOESSCHE De uitgave dezer Courant geschiedt Maandag, Woensdag en Vrijdag avond, uitgezonderd op feestdagen. Prijs per kwartaal zoo binnen als buiten Goes ƒ1,75. Afzonderlijke nommers 5 c. met bijblad 10 c. C01RMT. Gewone advertentiën worden a 10 c. de regel geplaatst. Geboorte-, huwelijks- en doodberigten van 18 regels 5 ƒ1,- Dienst-aanbiedingen, niet meer dan 4 regels bedragende en contant betaald, 20 r. De inzending van advertentiën kan geschieden op den dag der uitgave tot vóór twee uren, des namiddags. Stukken welke men als ingezonden wenscht opgenomenmoeten uiterlijk den vorigen dag aan het bureau bezorgd zijn. RIJKSTELEGRAAF. Op Vrijdag, den 15 Maart 1872, des voormiddags ten 10 ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den Commissaris des Konings in ae provincie Zeeland, of, bij zijne afwezigheid, door een der leden van de Gedeputeerde Staten, en in bijzijn van den Hoofd ingenieur van den Waterstaat in het 11de district, aan het lokaal van het provinciaal bestuur te Mid delburg, worden besteed; Het verbouwen en inrigten van een woonhuis en gewezen pakhuis tot een Rijkstelegraafkantoor en Directeurswoning te Middelburg. De besteding geschiedt alleen bij inschrijving, vol gens art 14 van het bestek. Het bestek ligt ter lezing aan de bureaux van den Rijkstelegraaf, Plein n°. 2, te 's Gravenhage, aan de lokalen der besturen van de onderscheidene provin ciën, en is voorts op franco aanvrage, tegen betaling der kosten, te bekomen bij den boekhandelaar M Nij- hoff, Raamstraat n°. 49, te 's Gravenhage, en door zijne tusschenkomst in de voornaamste gemeenten des Rijks. Den 6den en éden dag vóór de besteding wordt de noodige aanwijzing op de plaats gedaan; voorts zijn nadere inlichtingen te bekomen bij den Hoofd ingenieur en den Ingenieur van den Waterstaat, beiden te Middelburg. 's Gravenhage, den 26 Januarij 1872. Voor den Minister, II e Secretaris-Generaal, BARTSTRA. De COMMISSARIS des KONINGS in de PROVIN CIE ZEELAND, Gelet op art. 11 der wet van den 13den Junij 1857 (Staatsblad no. 87); Maakt bekend, dat, volgens het daartoe door heeren Gedeputeerde Staten genomen besluit van den 23s.ten Februarij 1872, no. 95, 1°. de jagt op houtsnippen en waterwild op den 15 clen Maart, en die op watersnippen op den lsten April van dit jaar zal zijn gesloten; 2U. het weispel van baar telen alléén van den lsten Mei tot en met den laden Julij dezes jaars zal geoorloofd zijn; 3°. de visscherij van den 15den Maart tot en met den 15den April zal gesloten zijnen eindelijk 4o. dat gedurende den gesloten visclitijd, het visschen van paling, doch alléén met aalkorven van wis- sclien of teenen gevlochten, zal mogen plaats hebben. Deze kennisgeving zal in het Provinciaal blad ge plaatst, en zullen afdrukken, in plano, aan de gemeente besturen ter aanplakking gezonden worden. Middelburg, den 26 Februarij 1872 De Commissaris des Konings voornoemd, R. W. VAN LIJNDEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van KAPELLE, overwegende, dat iu het huisgezin van WIL LEM SLABBEKOORN, wonende in deze ge meente, wijk D no. 11, de kinderziekte heett geheerscht, zoodat achtereenvolgens vijf zijner kinderen daardoor zijn aangetast geworden, en een daaraan is overleden gezien de schriftelijke verklaring van den heer Th. Persant Snoep, geneesheer alhier, dat het dringend noodzakelijk is de liggingstukken, door die kinderen tijdens de ziekte gebruikt en aan genoemden W. SLABBEKOORN in eigendom toebehoorende te vernietigen overwegendedat derhalve tot de onteigening- dier stukken dient te worden overgegaan; gelet op art. 69 der wet van den 28sten Au gustus 1851, (Staatsblad no. 125.) Besluiten: 1°. Ten algemeenen nutte te onteigenen de bovengemelde stukken, als-. 1 veerenbed, 1 hoofd peluw, 2 kussens, 1 chitgp® deken en 1 wollen deken. 2". Afschrift van dit besluit te zenden aan Gedeputeerde Staten der provincie en het te plaatsen in de Goessche Courant. Kapelle, 28 Februarij 1872. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. de JAGERL. B. De Secretaris, P. J. van der MANDERE. De DIRECTEUR van het POSTKANTOOR te GOES brengt ter kennisse van het publiek, dat van 'af 1 Maart de verzending van brieven naar Middelburg zal plaats vinden met de trei nen die des morgens ten 11 uur 1 min., des avonds ten 7 uur 7 min. en 10 uur 4 min. vertrekken. De brieven moeten in de bus bezorgd zijn des morgens 10,30, des avonds 6,30 en 9,30. Aangeteekende brieven 10,15 's morg. en 9,15 's avonds. De aankomst heeft plaats 6,17 's morgens, 1,12 's avonds en 5,33 'savonds. Het vertrek der treinen naar Roosendaal ook gewijzigd zijnde zal de laatste busligting voor Holland enz. plaats vinden ten 5,15 's morg. en ten 12,15 en 4,45 'savonds. De aangeteekende brieven voor den eersten trein moeten den vorigen avond voor 10 uur bezorgd zijn en voor den derden trein des avonds ten 4,30. Goes De Directeur 29 Februarij 18 72. MEIJL1NK. GOES, 1 Maart 1872. In de tweede kamer zijn jl. Woensdag be handeld de adressen tot wering der bevoor- regting bij leverantiën voor het leger. Over een amendement van den heer Bredius, tot ge heel onbelemmerde concurrentie ook van bui- tenlandsche fabrikanten, hebben de stemmen gestaakt. Zaturdag herstemming. Naar aanleiding van eene interpellatie van den beer van Wassenaer Catwijck beeft de mi nister van Oorlog verklaard dat bij zich over het algemeen vereenigen kan met de defen- siewetten van zijnen voorganger, ofschoon bij nog geen bepaalde opinie beeft over alle on- derdeelen. De begrooting voor Oorlog is ge reed en bedraagt 4 ton minder dan de cre- dietwet. Na eenige discussiën, waarbij sommigen be treurden dat de minister nog geene gevestigde opinie bad, werd het voorstel Catwijck met 48 tegen 3 stemmen aangenomen, om alsnu de aanhangige defensiewetten nog niet in de sectiën te onderzoeken. De minister van finantiën brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat, tot benoeming van acht surnumerairen der registr. en dom., op 12 Junij a. s. en volgende dagen, te Utrecht, ten overstaan van de daartoe, benoemde com - missie, het bij art. 2 van het Kon. besluit van 7 Junij 1856, no. 80 (Bijv. Staatsbl. 1856, no. 125), daarvoor bepaalde vergelijkend examen zal plaats hebben. Van dit examen, hetwelk in het openbaar wordt gehouden, zal na den afloop, een door de commissie uit te brengen verslag, in de Staats-Ct. worden opgenomen. Zij, die tot dit examen kunnen en wen- scben te worden toegelaten, moeten vóór of uiterlijk op den 15n April e. k. het bij art. 4 van voormeld besluit bedoelde verzoekschrift indienen met overlegging van de bij dat artikel gevorderde stukken. Zij worden door den voor zitter der voormelde commissie bekend gemaakt met de plaats waar, en den dag en bet uur waarop zij voor de commissie zullen moeten verschijnen. In het op te maken proces verbaal van dit exa men moeten de acht adspirant-surnumeraireu welke het best aan het examen hebben voldaan, naar rangorde hunner bekwaamheid, worden aangewezen, met opgave of deze acht adspi- ranten allen hebben getoond voldoende be kwaamheden te bezitten om tot surnumerair te worden benoemd. Blijkens eene mededeeling der Duitsche post administratie is de voor Nederland bestemde brievenmaal in den nacht van den 20n op den 21 Februarij jl. op het station te Oberhausen ontvreemd gewordon. Die brievenmaal bevatte de depêche van het spoorweg-postkantoor Keulen-Minden, waarin behalve de gewone correspondentie, niet minder dan 34 aangeteekende brieven aanwezig waren, alsmede eene voor Nederland bestemde depêche van de Italiaansche administratie, waarin 4 aangeteekende brieven, en drie depêches als voren uit Zwitserland, waarin twee aangetee kende brieven gesloten waren. Hoewel het gelukt is den dief op te sporen, is echter een groot gedeelte van den inhoud der brievenmaal als verloren te beschouwen. Aan betgeen teruggevonden werd zal zoodra mogelijk adres worden verleend. Daaronder behooren onder anderen 62 wissels en eene menigte half verscheurde brieven, ter wijl de dief nog in het bezit is gevonden van eene Amerikaansche obligatie van 1000 dollars, coupons, Kassen-Anweisungen en eene kleine som in specie. De belanghebbenden, die vermeenen ruogten dat in de ontvreemde brievenmaal stukken voor ben bestemd gesloten kunnen zijn geweest, worden opgeroepen daarvan aan de directeuren der postkantoren in hunne woonplaats de noo- dige opgave te doen. Naar wij vernemen is heden nacht door een der politie-agenten alhier op heeter daad be trapt en gearresteerd, een arbeider te dezer stede, die het luik van een der in de kade liggende schepen opende zich meester maakte van eenig graan uit de lading en zich vervol gens met dit graan in een zak verwijderde. Reeds gisteren middag omstreeks 12 ure, stroomde eene groote menigte ondanks het gure weder naar het station alhier om getuige te zijn van de aankomst en het vertrek van den feesttrein, die de lijn van hier naar Middelburg zou openen. De trein arriveerde ten 1 ure 15 minuten met een aantal hooge gasten, waaronder de ministers van koloniën, justitie en oorlogdie even in het station alhier afstegen; door het dageiijksch bestuur gecomplimenteerd en eenige minuten later met den trein, waarvoor intus- schen een versierde locomotief was geplaatstt doorstoomden naar Middelburg.

Goessche Courant | 1872 | | pagina 1