1872. N°. 22. Dingsdag 20 Februarij. 58ste jaargang. BEKENDMAKINGEN op Woensdag den 21 Februarij 1872, NATIONALE MILITIE. Vrijwilligers bij de Land- of Zeemagt Verirek der Oost-Indische landmail. BINNENLANDSCHE BERSGTEN. Venlo 12 F§br. 1871. GOESSCHE De uitgave dezer Courant geschiedt Maakbar, Woensdag en Viu.il)ag avonduitgezonderd op feestdagen. Prijs per kwartaal zoo binnen als buiten Goes j1,75. Afzonderlijke nommers 5 e. met bijblad 10 c. (M1IVYI. Gewone advevtentiën worden a 10 c. de regel geplaatst. Geboorte-, huwelijks- en doodberigten van 18 regels Dienst-aanbiedingen, niet meer dan 4 regels bedragende en contant betaald, 20 c. De inzending van advertentiën kan geschieden op den dag der uitgave tot vóór twee uren, des namiddags. Stukken welke men als ingezonden wensclit opgenomenmoetéu uiterlijk den vorigen dag aan het bureau bezorgd zijn. van het Greroeente-bestimr. OPENBARE VERGADERING van den K A A Ti 45 e f GËH SS SS IV T SS CHS K f5 des avonds ten half acht ure. Mededeelingen, ingekomen stukken. Benoeming eener hoofdonderwijzeres Idem eener hulponderwijzeres. Voorstel tot werkverschaffing door het Burger lijk Armbestuur. Af- en overschrijving op de begrooting voor 1871. Wijziging van art. 5 der verordening op het spoonveg-station. Adres der vereeniging' „Help u zeiven* om grond in erfpacht. Idem van 5 hulponderwijzers om verhooging hunner jaarwedde. 9. Verzoek van den hoofdonderwijzer der school le klasse om adsistentie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES verwittigen de ingeschrevenen voor de Nationale Militie van den jare 1871, voor de ligting van 1872 voor de tweedemaal, dat de JLOTttJSS* der personen die aan de ligting van dit jaar moeten deelnemen, is bepaald op WOENSDAG 'DEN 21 FEBRUARIJ .1872, des voormiddags ten 11J/S ure, te Goes, in de groote regt- zaal op het Raadhuis. En worden diegenen, die redenen van vrijstelling hebben en zich nog niet hebben aangemeld, opgeroe pen, om op Vrijdag 23 Februarij a. s., des namiddags ten 1 ure, te verschijnen ter secretarie der gemeente, tot opmaking van de getuigschriften voor de vrijstel ling wegens broederdienst of als eenigc wettige zoon gevorderd; terwijl de lotelingen of hunne ouders ver- pligt zijn te gelijkertijd de bewijzen van broederdienst bij den burgemeester over te leggen. Goes, den 17 Februarij 1872. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, HARTMAN. NATIONAhE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES Gezien art. 9 van Zijner Majesteits besluit van den 17 December 1861 (Staatsblad no. 127); Gelet op art. 11 en volgende van de wet van 19 Augustus 1861, (Staatsblad no. 72) Roepen bij deze op, di» genegen zijn als voor deze gemeente optetreden, om zich daartoe in den loop dezer maand tnsschen des voormiddags 9 en des namiddags 2 ure ter gemeente-secretarie aan- tegeven, wordende door het gemeente-bestuur 25, als premie voor ieder man uitgeloofd, welke premie dadelijk na de goedkeuring door den militieraad, kan worden ontvangen. Wordende dë belanghebbenden voorts opmerkzaam femaaktdat zij, die "zich als vrijwilliger aanmelden, ehooren te zijn, ongehuwd of weduwnaar zonder kinderen, ingezetenen, ligckamelijk voor de dienst ge schikt, ten minste 1,56 ineter lang, tnsschen 19 en 35 jaren oud terwijl alleenlijk vroeger gediend hebben den tot het volbrengen van hun 40ste jaar kunnen worden toegelaten. Zij moeten voorts tot op het tijd stip der optreding aan de militie voldaan hebben en een goed zedelijk gedrag hebben geleid, terwijl de ingeschrevenen voor de militie alleen worden toege laten voor die gemeente in weike zij ingeschreven zijn, ten ware zij geene verpligtingen ten aanzien dei' militie meer te vervullen hebben. De door de vrijwilligers overteleggen stukken zijn 1°. een getuigschrift van den burgemeester der woon plaats, tot afgifte waarvan ter secretarie alhier zal worden gevaceerd op Zaturdag den 24 dezer, des namiddags ten een ure 2°. het bewijs van aan de verpligtingen ten aanzien der militie voldaan te hebben; 3°. voor gediend hebbende personen het bewijs van ontslag en het getuigschrift van goed gedrag, af gegeven door den bevelhebber van het korps, bij 't welk zij laatst gediend hebben, en 4U. voor minderjarigen, een bewijs van toestemming van hunnen vader of voogd. Goes, den 17 Februarij 1872. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, HAETBA N. IP BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, Gelezen hebbende eene circulaire van den heer Com missaris des lionings in de provincie Zeeland van 14 Februarij 1872, A. no. 744 (3e afdeeling.) Brengén ter kennisse van de ingezetenen: dat onlangs te Amsterdam geweigerd is, om eene aanzienlijke partij gekochte SCHEEPS-BK- feOT-ITIM? te aanvaarden omdat zij van sleclile guaiiteit bleek te zijn, terwijl zij bij onderzoek dooi de stedelijke beambten ongeschikt voor de cousumtie bevonden werd; dat omstreeks denzelfden tijd eene hoeveelheid van omstreeks 70,000 kilogrammen vermoedelijk afkomstig uit Fransehe vestingen en daar afgekeurd, werd inge voerd, waarvan de herkomst ter algemeene kennis gebragt en liet gebruik ontraden werd; dat volgens gerucht deze beschuit naar verschillende plaatsen is overgebragt, om zoo mogelijk, daar ver kocht te worden. Op grond hiervan waarschuwen burgemeester en wet houders tegen liet gebruik vijn dc bedoelde scheeps beschuit en raden den ingezetenen aan, bij inkoop van dit artikel, met de meest mogelijke behoedzaam heid te werk te gaan. Goes, den 17 Februarij 1872. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, HARTMAN. POSTE1?. UEiV. Vin TRIESTDingsöag 20 Februarij Per laatsten trein naar Roosendaal. Via BR1ND1SI, Vrijdag 23 Februarij, per eersten trein naar Roosendaal. GOES, 19 Februarij 1872. Bet wets-ontwerp betreffende de inkomsten belasting is door de regering in dier voege gewijzigd, dat behalve de belasting op het pa tent en het geslagt ook de accijns op de zeep zal worden afgeschaft, welke laatste belasting lS'/s ton opbrengt. De grondslag der inkomsten-belasting blijft 2 percent van het zuiver inkomen. Aan de N. Arnli. Ct. wordt uit de residen tie gemeld, dat door Z. M. den Koning reeds een besluit is geteekend, betreffende bet hu welijk der officieren van de landmagt. Gelijk bekend is, waren vroeger, voor bet aangaan van huwelijken door officieren dei- zee- en landmagt, verschillende vereischten ge steld voor het bekomen der daartoe noodige toestemming, bij gebreke van welke de officier kon ontslagen worden. Voor de officieren der zeemagt is deze be paling reeds afgeschaft, maar voor die der land magt gold nog steeds bet Koninklijk besluit van 2 Maart 1854. Dit besluit zal worden vervangen door een nieuw, 't welk bepaalt, dat die toestemming steeds moet worden verleend, mits de bruid zij van een onbesproken gedrag en de officier lid worde van bet weduwen- en weezenfouds. Z. M. heeft benoemd tot gouverneur der kon. mil. academie te Breda den generaal-ma- joor AEngeloaart. Den 15 dezer zijn bereids door de firma J. H. K. Kreunen te Doetinchem de eerste nieuwe aardappelen aan den koning aangeboden. De beer ïlaffmans beeft den volgenden brief gerigt aan den minister van justitie Excellentie Ik ben gewoon met open kaarten te spelen en daarom heb ik de eer UExc. kennis te geven dat ik plan heb bij leven en welzijn in de eerste zitting der Tweede kamer verlof te vragen om UExc. over mijn ontslag als kantonregter te interpelleeren. Het spreekt van zelf dat ik naar de redenen zal vragen die dat ontslag gemotiveerd hebben, maar niemand weetwelke houding door UExe. zal aange nomen worden. Ik ben niet zoo indiscreet om daarnaar te informeeren, maar neem toch de eerbiedige vrijheid UExe. »in bet belang van den nationalen tijd" te verzoeken om bijaldien UExc. zou verineenen feiten te kunnen en te moeten articuleeren betreffende bet ver- waarloozeu van mijn karakter als kantonregter of van mijne ambtsbezigheden, die feiten uiij vooraf te willen mededeelen opdat ik niet in de vergadering daarmee verrast en over vallen, genoodzaakt zou zijn om eenen bekwa men tijd te vragen ten einde mijn antwoord voor te bereiden. Wel is waaris bet niet waarschijnlijk, dat zoodanige feiten en grieven tegen mij bestaan omdat het mij verleend ontslag eervol is. Maar bet onwaarschijnlijke ik kon het ondervinden is soms waar, en bovendien, der duidingen en redeneringen zijn vele. Best is 't, zeker gaan. Ik vertrouw dat een minister van Justitie het regtmatige van mijn verlangen niet zal miskennen. Het lid der Tweede kamer van het kiesdistrict Boxmeer. Haffmans. Aan Zijne Excellentie den Minister van Justitie 3 Op dsze missive heeft de beer Haffmans bet volgend antwoord ontvangen: 's Gravenbage 14 Pebr. 1872. »Ik heb de eer UEd. de ontvangst te be- rigten van uw schrijven van 12 dezer en ver meen de door u aangekondigde interpellatie te moeten afwachten. De Minister van Justitie »J. A. JOLLES." De Middelb. Ct. meldt: Hoewel wij dit niet met zekerheid kunnen mededeelen, zoo meenen wij toch bet er voor te mogen houden, dat bet vertrek en de aan komst der spoortreinen alhier omstreeks op de volgende uren zal plaats hebben, indien althans een voorloopig bepaald plan gevolgd wordt. Vertrek te 5| 9 3| 5^ Aankomst te 94 10A 13 (33- 104 2 4.4 4 Tot stations-chef alhier is de beer Simon aangesteld, die thans deze betrekking te Goes vervult." Men meldt ons uit Vught. Met leedwezen, zien niet alleen de ingeze tenen dezer gemeente, maar ook de bewoners der omgelegene buitenplaatsen, vertrekker, naar Goesden beer Roms-winckel gepensioneerd ka pitein van bet N. I. leger, chef van bet station van den staatsspoorweg alhier, die zich door immer bereidvaardige voorkomendheid, de ach ting en genegenheid van het publiek, in zoo hooge mate wist te verwerven en wenschen zij den inwoners vau Goes geluk met hunnen nieuwen stations-chef.

Goessche Courant | 1872 | | pagina 1